Darbymetis Kauno statybininkams – iki šalčių reikia užbaigti darbus mokyklose ir sporto aikštynuose

Kai kuriose mokyklose remontas atliekamas tam, kad būtų galima jas pritaikyti ugdyti ir mažesniems vaikams, sukurti mokykloje mini darželį. Pavyzdžiui, šiuo metu Vaišvydavos pagrindinėje mokykloje įrengiama vaikų darželio grupė, Kauno kunigaikščio Vaidoto mokykloje–daugiafunkciniame centre įrenginėjamos dvi vaikų darželio grupės, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykloje–daugiafunkciniame centre – trys tokios grupės. Taip pat Kauno „Aušros“ gimnazijoje netrukus bus užbaigti fasado remonto darbai, Kauno Palemono gimnazijoje šiuo metu keičiami langai ir lauko durys, Kauno šv. Pranciškaus gimnazijoje vykdomi didelės apimties pastato atnaujinimo (modernizavimo) darbai.
Tuo metu Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijoje baigti apšvietimo ir elektros instaliacijos darbai, Kauno „Santaros“ gimnazijoje atnaujinta sporto salės grindų danga, Kauno „Vyturio“ gimnazijoje atliekamas vidaus patalpų remontas.„Mokyklų pastatų renovacija daugumoje atveju buvo vykdoma, mokykloms gavus finansavimą iš Europos struktūrinių fondų. Dažniausiai renovacijos metu vykdomi darbai, susiję su energijos taupymu, t.y. apšiltinamas stogas ir fasadas, keičiami seni langai ir lauko durys, atnaujinama apšvietimo ir elektros instaliacijos sistema, šildymo sistema, karšto vandens sistema – tai didelės apimties darbai. Mokyklos pastatą renovuoti kainuoja apie 1 mln. eurų“, – sakė G. Petrauskas.
Pašnekovo teigimu, savivaldybė savo biudžeto lėšomis taip pat prisideda prie mokyklų renovacijos – dažniausiai skiriama lėšų tiems darbams, be kurių nebūtų galima pripažinti statinio tinkamu naudoti, pavyzdžiui: pastato pritaikymui neįgaliųjų poreikiams, apsauginės ir priešgaisrinės pastato signalizacijų įrengimui, pastato žaibosaugos sistemos įrengimui, nuotekų (lietaus ir buitinių) ir šalto vandens sistemų atnaujinimui ir panašiai.
Paklaustas, ar nekyla grėsmė, jog renovuotose mokyklose mažės mokinių, G. Petrauskas teigia, jog Kauno miesto taryba jau yra apsisprendusi dėl bendrojo ugdymo mokyklų tinklo. Administracijos direktorius sako, jog dar šiais metais 8 Kauno mokyklose moksleiviai sulauks naujų sporto aikštynų ir turės daugiau galimybių sportuoti.
Darbus planuojama užbaigti šiose mokyklose:Kauno Juozo Urbšio pagrindinėje mokykloje rekonstruojant stadioną ir sporto aikštynus bus atnaujinta futbolo aikštės natūrali žolės danga, įrengti sintetinės dangos bėgimo takai, šuoliaduobės su sintetinės dangos įsibėgėjimo taku, universali tinklinio, krepšinio, lauko teniso aikštelė, taip pat pakeista dabartinė krepšinio aikštelės danga. Šios mokyklos stadiono rekonstravimo darbai pradėti 2014 m. Jų metu buvo įrengtas stadiono drenažas, apšvietimas, bėgimo takų ir aikštelių pagrindai. Šiais metais, planuojama, jau spalio mėnesį, darbai bus užbaigti. Vis tik aikštynų rangovė – bendrovė „Baltik sport“ dėl nepalankių orų turi teisę darbus pratęsti vieną mėnesį. Prie Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos pastato naujai bus įrengta mini futbolo aikštelė su dirbtinės žolės danga, ji bus aptverta ir apšviesta. Dėl šių darbų prieš mėnesį pasirašyta rangos sutartis su bendrove „Kėdainių melioracija“. Darbus rangovas turi atlikti per 2 mėnesius, t.y. iki spalio 8 d., tačiau jie gali būti pratęsti 1 mėn.
Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje po sporto aikštynų rekonstrukcijos metu bus įrengtos dvi universalios sintetinės dangos aikštelės krepšiniui, tinkliniui, badmintonui, rankiniui, futbolui, taip pat šuoliaduobė su sintetinės dangos įsibėgėjimo taku, lauko treniruoklių aikštelė ir šių aikštelių apšvietimas. Pagal rugpjūčio viduryje pasirašytą sutartį darbus čia vykdo bendrovė „Statybų procesas“. Planuojama, kad dalis darbų, bus atlikta šiais metais, o likę užbaigti 2017 metais.
Kauno Rokų, Kovo 11-osios, Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijose, Kauno humanitarinėje pagrindinėje mokykloje bei generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje numatoma atnaujinti stadionų žolės dangą, įrengti universalias aikšteles su sintetine danga, pritaikytą krepšiniui, rankiniui, tinkliniui, tenisui, badmintonui, taip pat įrengti mini futbolo aikšteles su dirbtine žolės danga, šuoliaduobes su įsibėgėjimo taku ir ant dabartinės bėgimo takų asfaltbetonio dangos įrengti naują sintetinę dangą. G. Petrausko teigimu, šiuo metu jau yra parengti rekonstravimo darbų techniniai projektai ir paskelbti aikštynų rekonstravimo darbų viešojo pirkimo konkursai. Planuojama, kad konkurso laimėtojai bus žinomi ir rangos darbų sutartys pasirašomos spalio mėnėsį. Jeigu leis oro sąlygos, dalis darbų turėtų būti atlikta dar šiais metais iki šalčių, o jų užbaigimas – iki 2017-ųjų vasaros.
Kauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinėje mokykloje numatyta atnaujinti stadiono bėgimo takų sintetinės dangos viršutinį sluoksnį, o krepšinio ir mini futbolo aikštelės danga bus pakeista nauja sintetine danga. Pagal rugpjūčio viduryje pasirašytą sutartį šiuos darbus atlieka bendrovė „Kelminta“, jie turėtų būti užbaigti iki spalio mėnesio.
„Parenkant mokyklas buvo atsižvelgiama į tai, kad kiekvienas miesto mikrorajonas turėtų nors po vieną renovuotą sporto aikštyną ir į mokyklos perspektyvą, t. y. turimą mokinių skaičių, populiarumą ir kita“, – sakė G. Petrauskas. Jis pridūrė, jog 2016 m. Kauno m. savivaldybės biudžete sporto aikštynams prie bendrojo ugdymo įstaigų atnaujinti numatyta 1,4 mln. eurų.