2024 vasario 22 d. ketvirtadienis, 6:34
Reklama  |  facebook

Darbymetis Kauno statybininkams – iki šalčių reikia užbaigti darbus mokyklose ir sporto aikštynuose

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2016-09-06 09:42
Pamažu įsibėgėjant naujiesiems mokslo metams kai kuriose Kauno mokyklose vis dar kaukši statybininkų plaktukai ir ūžia grąžtai – todėl, kad miesto savivaldybės atstovai šiais metais pasišovė suremontuoti 45 iš 70-ies miesto mokyklų. Miesto statybininkams ne mažesnis iššūkis – ir stambaus masto darbai šalia 8 miesto mokyklų bei gimnazijų. Iki šalčių konkursus laimėjusioms bendrovėms teks užbaigti keisti aikštynų dangas, daugumą darbų įsipareigota pabaigti iki spalio.
nuotrauka
Lopšelio-darželio „Aviliukas“ renovacija. Kauno miesto savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Kelminta, UAB
Baltik sport, UAB
Statybų procesas, UAB
Kauno m. savivaldybė,
G. Petrauskas atskleidžia esamą situaciją: Kauno mokykloje darželyje „Šviesa“ šiuo atliekamas vidaus patalpų remontas (edukacinių erdvių kūrimas, sanitarinių mazgų remontas), bus atnaujintas šilumos punktas; Kauno „Ryto“ pradinėje mokykloje ką tik užbaigti fasado apšiltinimo darbai.

Kai kuriose mokyklose remontas atliekamas tam, kad būtų galima jas pritaikyti ugdyti ir mažesniems vaikams, sukurti mokykloje mini darželį. Pavyzdžiui, šiuo metu Vaišvydavos pagrindinėje mokykloje įrengiama vaikų darželio grupė, Kauno kunigaikščio Vaidoto mokykloje–daugiafunkciniame centre įrenginėjamos dvi vaikų darželio grupės, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykloje–daugiafunkciniame centre – trys tokios grupės. Taip pat  Kauno „Aušros“ gimnazijoje netrukus bus užbaigti fasado remonto darbai, Kauno Palemono gimnazijoje šiuo metu keičiami langai ir lauko durys, Kauno šv. Pranciškaus gimnazijoje vykdomi didelės apimties pastato atnaujinimo (modernizavimo) darbai.

Tuo metu Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijoje baigti apšvietimo ir elektros instaliacijos darbai, Kauno „Santaros“ gimnazijoje atnaujinta sporto salės grindų danga, Kauno „Vyturio“ gimnazijoje atliekamas vidaus patalpų remontas.

„Mokyklų pastatų renovacija daugumoje atveju buvo vykdoma, mokykloms gavus finansavimą iš Europos struktūrinių fondų. Dažniausiai renovacijos metu vykdomi darbai, susiję su energijos taupymu, t.y. apšiltinamas stogas ir fasadas, keičiami seni  langai ir lauko durys, atnaujinama apšvietimo ir elektros instaliacijos sistema, šildymo sistema, karšto vandens sistema – tai didelės apimties darbai. Mokyklos pastatą renovuoti kainuoja apie 1 mln. eurų“, – sakė G. Petrauskas.

Pašnekovo teigimu, savivaldybė savo biudžeto lėšomis taip pat prisideda prie mokyklų renovacijos – dažniausiai skiriama lėšų tiems darbams, be kurių nebūtų galima pripažinti statinio tinkamu naudoti, pavyzdžiui: pastato pritaikymui neįgaliųjų poreikiams, apsauginės ir priešgaisrinės pastato signalizacijų įrengimui, pastato žaibosaugos sistemos  įrengimui, nuotekų (lietaus ir buitinių) ir šalto vandens sistemų atnaujinimui ir panašiai.

Paklaustas, ar nekyla grėsmė, jog renovuotose mokyklose mažės mokinių, G. Petrauskas teigia, jog Kauno miesto taryba jau yra apsisprendusi dėl bendrojo ugdymo mokyklų tinklo. Administracijos direktorius sako, jog dar šiais metais 8 Kauno mokyklose moksleiviai sulauks naujų sporto aikštynų ir turės daugiau galimybių sportuoti.

Darbus planuojama užbaigti šiose mokyklose:

Kauno Juozo Urbšio pagrindinėje mokykloje rekonstruojant stadioną ir sporto aikštynus bus atnaujinta futbolo aikštės natūrali žolės danga, įrengti sintetinės dangos bėgimo takai, šuoliaduobės su sintetinės dangos įsibėgėjimo taku, universali tinklinio, krepšinio, lauko teniso aikštelė, taip pat pakeista dabartinė krepšinio aikštelės danga. Šios mokyklos stadiono rekonstravimo darbai pradėti 2014 m. Jų metu buvo įrengtas stadiono drenažas, apšvietimas, bėgimo takų ir aikštelių pagrindai. Šiais metais, planuojama, jau spalio mėnesį, darbai bus užbaigti. Vis tik aikštynų rangovė – bendrovė „Baltik sport“ dėl nepalankių orų turi teisę darbus pratęsti vieną mėnesį. Prie Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos pastato naujai bus įrengta mini futbolo aikštelė su dirbtinės žolės danga, ji bus aptverta ir apšviesta. Dėl šių darbų prieš mėnesį pasirašyta rangos sutartis su bendrove  „Kėdainių melioracija“. Darbus rangovas turi atlikti per 2 mėnesius, t.y. iki spalio 8 d., tačiau jie  gali būti pratęsti 1 mėn. 

Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje  po sporto aikštynų rekonstrukcijos metu bus įrengtos dvi universalios sintetinės dangos aikštelės krepšiniui, tinkliniui, badmintonui, rankiniui, futbolui, taip pat šuoliaduobė su sintetinės dangos įsibėgėjimo taku, lauko treniruoklių aikštelė ir šių aikštelių apšvietimas. Pagal rugpjūčio viduryje pasirašytą sutartį darbus čia vykdo bendrovė „Statybų procesas“. Planuojama, kad dalis darbų, bus atlikta šiais metais, o likę užbaigti 2017 metais. 

Kauno Rokų, Kovo 11-osios, Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijose, Kauno humanitarinėje pagrindinėje mokykloje bei generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje numatoma atnaujinti stadionų žolės dangą, įrengti universalias aikšteles su sintetine danga, pritaikytą krepšiniui, rankiniui, tinkliniui, tenisui, badmintonui, taip pat įrengti mini futbolo aikšteles su dirbtine žolės danga, šuoliaduobes su įsibėgėjimo taku ir ant dabartinės bėgimo takų asfaltbetonio dangos įrengti naują sintetinę dangą. G. Petrausko teigimu, šiuo metu jau yra parengti rekonstravimo darbų techniniai projektai ir paskelbti aikštynų rekonstravimo darbų viešojo pirkimo konkursai. Planuojama, kad konkurso laimėtojai bus žinomi ir rangos darbų sutartys pasirašomos spalio mėnėsį. Jeigu leis oro sąlygos, dalis darbų turėtų būti atlikta dar šiais metais iki šalčių, o  jų užbaigimas – iki 2017-ųjų vasaros.

Kauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinėje mokykloje numatyta atnaujinti stadiono bėgimo takų sintetinės dangos viršutinį sluoksnį, o krepšinio ir mini futbolo aikštelės danga bus pakeista nauja sintetine danga. Pagal rugpjūčio viduryje pasirašytą sutartį šiuos darbus atlieka bendrovė „Kelminta“, jie turėtų būti užbaigti iki spalio mėnesio.

„Parenkant mokyklas buvo atsižvelgiama į tai, kad kiekvienas miesto mikrorajonas turėtų nors po vieną renovuotą sporto aikštyną ir į mokyklos perspektyvą, t. y. turimą mokinių skaičių, populiarumą ir kita“, – sakė G. Petrauskas. Jis pridūrė, jog 2016 m. Kauno m. savivaldybės biudžete sporto aikštynams prie bendrojo ugdymo įstaigų atnaujinti numatyta 1,4 mln. eurų.

Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-14 09:20
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs 48 tomų baudžiamąją bylą dėl korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus, netenkino nei nuteistojo Algio Dziko, buvusio Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto, prašymo jį išteisinti dėl piktnaud...
nuotrauka
2024-02-14 08:52
Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.
nuotrauka
2024-02-13 15:13
Ilgai laukti pokyčiai Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“: prasideda šios įstaigos pastato kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-13 10:49
Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistr...
nuotrauka
2024-02-13 10:44
Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai. Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti.
nuotrauka
2024-02-13 09:58
Vilniaus vystymo kompanija kviečia rangovus dalyvauti konkurse dėl lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose statybos. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects“ projektą. Lengvaatlečiams skirtame projekte vienu metu galėtų treniruotis apie...
nuotrauka
2024-02-12 14:34
Lietuvos automobilių kelių direkcija šiais metais didina dėmesį pasienio kelių ruožų infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai. Bendrovė pasirašė sutartį dėl kelio atnaujinimo darbų šalia Lazdijų pasienio punkto. Taip pat bus tvarkoma buvusio Lazdijų pasienio kontrolės punkto teritorija. Šiais metais ...
nuotrauka
2024-02-09 13:15
Daugelį metų pavojų pėstiesiems ir vairuotojams kėlusi keturšalė sankryža Ginkūnuose, Šiaulių rajone, dar šiemet bus rekonstruota į žiedinę. Darbai čia turėtų prasidėti jau kovo mėnesį. Sutarties vertė – 1,318 mln. eurų, darbai šioje sankryžoje turi būti atlikti per 7 mėnesius.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-09 09:49
Siekdama gerinti šilumos tiekimo kokybę, centralizuotai šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ tęsia nuoseklią šilumos tinklų rekonstrukciją, tad šiemet planuoja atnaujinti 6,24 km įvairaus skersmens vamzdynų visame bendrovės eksploatuojamame regione. Bendra investicijų vertė sieks apie 4,2 mln. e...
nuotrauka
2024-02-09 09:43
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Almantas Stankūnas kreipėsi į Vilniaus merą Valdą Benkunską ir administracijos direktorių Adomą Bužinską, reikalaudamas informacijos apie sustabdytų statybos darbų, sutarties kainos indeksavimo ir statybos darbų pabaigimo termino nukėlimo teisėtumą.
nuotrauka
2024-02-09 09:19
Daugiafunkcio komplekso statybų projektas – itin kompleksiškas ir sudėtingas, todėl siekiant suteikti kuo daugiau aiškumo apie sostinei ir visai Lietuvai reikšmingą daugiafunkcį kompleksą, Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas atsako į 10 svarbiausių klausimų apie projektą, kurio dalis yra ir naci...
nuotrauka
2024-02-08 12:41
Klaipėdos gatvėse remonto darbai aktyviai vyksta ir žiemą. Dėl temperatūros pokyčių atsirandantys asfalto pažeidimai – kasmetinė daugelio miestų ir rajonų problema. Siekiant užtikrinti eismo saugumą ir komfortą, Klaipėdoje pavasario nelaukiama ir duobės tvarkomos iškart. Kol neturima pakankamos karš...
nuotrauka
2024-02-08 12:32
Kaimynų bendrystę jau aštuonerius metus puoselėjantis Vilnius vėl skirs finansavimą bendruomeniškumui stiprinti. Šių metų bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų projektų prioritetinė kryptis – gyventojų įtraukimas į kultūrinę edukacinę veiklą ir orientacija į tvarumo sprendimus, įgyvendinant ž...
nuotrauka
2024-02-06 10:46
Vilniaus Antakalnio kapinėse baigiami sovietinius karius vaizdavusio paminklo demontavimo darbai – nukeliamas postamentas ir aukuras.
nuotrauka
2024-02-05 10:40
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) 2023 m. surinko ir papildė valstybės ir savivaldybių biudžetus 73,6 mln. eurų. Pajamos už valstybinės žemės pardavimą sudarė 59,5 mln. eurų ir tai yra net 24 proc. daugiau nei buvo planuota.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse