2024 liepos 22 d. pirmadienis, 11:50
Reklama  |  facebook

„Darnu Group“ statys inovatyvų pagrindinį „Rimi Lietuva“ logistikos centrą šalia Elektrėnų

2023-04-06 10:34
„Darnu Group“ pasirašė partnerystės sutartį su „Rimi Lietuva“ dėl pagrindinio prekybos tinklo logistikos centro vystymo Baltijos šalyse. Jis bus statomas pagal užsakomųjų projektų („build to suit“) modelį. Daugiau kaip 40 tūkst. kv. metrų ploto inovatyvus, ateities standartus atitinkantis pastatas iškils šalia magistralės A1 prie Elektrėnų, projekto vertė – daugiau kaip 60 mln. eurų.
nuotrauka
„Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė. Įmonės nuotr.


Minimos įmonės
Darnu Group (buvusi MG VALDA), UAB
Rimi Lietuva, UAB
„Džiaugiamės dirbdami su lyderiais ir galėdami papildyti savo portfelį dar vienu užsakomuoju projektu. Tai patogi partnerystės forma tiems verslams, kurie nori koncentruotis į savo veiklą bei ieško išskirtinai jiems pritaikytų ir įrengtų patalpų, dažnai pasižyminčių specifinėmis savybėmis. Statant unikalų ir vieną iš moderniausių logistikos pastatų Baltijos šalyse, mūsų specialistų komanda bus atsakinga už visą procesą: nuo sklypo įsigijimo, projektavimo, statybų iki įrengimo bei raktų perdavimo „Rimi Lietuva“. Neabejojame, kad šis projektas taps dar vienu puikiu dviejų stiprių verslų bendradarbiavimo pavyzdžiu“, – „Darnu Group“ pranešime cituojama generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Šiuo metu turimi centriniai sandėliai Lietuvoje nebeatitinka „Rimi Lietuva“ esamų ir būsimų poreikių – tiek dėl mažo ploto, tiek dėl techniškai bei morališkai pasenusių sprendimų, įrangos. „Todėl pradedame naujo logistikos centro Lietuvoje statybas. Šis centras leis užtikrinti ne tik galimybę sklandžiau tiekti didėjančius prekių kiekius į mūsų parduotuves, bet ir pasiekti žymiai didesnį tiekimo operacijų efektyvumą, padidinti jų kokybę“ , – sako „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius.

Išskirtinumas – inovacijos ir žalioji energetika


Pastatą sudaro administracinės ir gamybinės patalpos, milžiniški sandėliai, didžiulės šaldymo kameros, todėl pats didžiausias iššūkis rangovams – suprojektuoti ir pastatyti centrą taip, kad jame dirbantys žmonės jaustųsi patogiai, o pats pastatas būtų ekonomiškas, išmanus ir žalias.

„Rimi Lietuva“ logistikos centras bus sertifikuojamas pagal BREEAM sistemą, jis atitiks aukščiausius tvarumo ir energinio efektyvumo standartus, kuriuos atliepti padės moderniausi technologiniai sprendimai. Vienas iš jų – šalčio gamybos sistema, kurios išskiriama šiluma apšildys pastatą. Taip pat ant pastato stogo numatyta įrengti 800-1000 MWh galingumo saulės elektrinę.

Visų „Darnu Group“ projektuojamo logistikos centro inžinerinių tinklų priežiūra bus valdoma nuotoliniu būdu, pasitelkiant BMS (building management systems) sistemą. Nuotoliu bus galima valdyti salės apšvietimą, lauko ir reklamų šviesas, šaldymą, šildymą, vėdinimą bei stebėti visus su energijos vartojimu susijusius rodiklius.

Bus sukurta apie 800 darbų vietų

Naujame logistikos centre projektuojamos apie 31 tūkst. kv. m maisto ir kitų prekių sandėliavimo patalpos, o apie 2 tūkst. kv. m planuojama skirti biuro funkcijai. Penktadalį viso ploto (7,5 tūkst. kv. m) užims viena iš didžiausių Baltijos šalyse „Rimi“ virtuvių. Ji bus daugiau nei 3 kartus didesnė už panašią, esančią Latvijoje. Planuojama, kad dalis procesų virtuvėje bus automatizuoti, šaldytas prekes rūšiuos robotai, o čia gaminama produkcija bus tiekiama Lietuvos, Latvijos ir Estijos parduotuvėms.

Logistikos centras taip pat talpins apie 70 išsikrovimo rampų, šalia bus įrengta 50 vietų sunkiasvorio transporto aikštelė bei dar viena, 200 automobilių talpinanti aikštelė centro darbuotojams.

Pastatas iškils 12,85 ha ploto sklype prie Elektrėnų, šalia magistralės Vilnius-Kaunas. Pasak S. Survilaitės-Mekionienės, planuojant centro koncepciją, buvo paisoma užsakovo lūkesčių, kad objekto vieta būtų patogiai pasiekiama, o taip pat – netrūktų potencialių darbuotojų.

Elektrėnuose šiuo metu gyvena apie 14 tūkst. gyventojų, numatoma, kad naujasis „Rimi Lietuva“ logistikos centras įdarbins apie 800 darbuotojų. Siekiant užtikrinti šiuolaikišką ir patogią darbo aplinką, patalpose planuojamos kokybiškos poilsio zonos, erdvi terasa, išmanaus vėdinimo ir apšvietimo sistemos.

Numatyta, kad naująjį centrą „Rimi Lietuva“ nuomosis 10 metų laikotarpiui su galimybe sutartį tęsti. Jo projektavimo darbai prasidės iš karto po sutarties pasirašymo. Statybos darbus planuojama pradėti 2024 m. viduryje ir baigti 2025 metais. 
Statybunaujienos.ltPramoninė statyba

nuotrauka
2024-07-18 11:06
Nuo 2023 metų pabaigos plėtojamas Kauno oro uosto šiaurinio perono projektas pasiekė tarpinį finišą ir nuo liepos vidurio orlaivių riedėjimui jau atidaryta būsimo naujojo perono dalis (orlaivių riedėjimo maršrutas).
nuotrauka
2024-07-17 13:56
Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui Utenoje steigti pramonės parką ir, atsižvelgiant į jo reikšmę regionui, projektui suteikti valstybei svarbaus projekto statusą.
nuotrauka
2024-07-15 07:40
Daugiau nei 25-erius metus Lietuvoje veikianti suomiško kapitalo įmonė „HRX Lietuva“ keliasi į naują cross-dock tipo logistikos centrą, atitinkantį aukščiausius pramonės standartus su įdiegtomis pažangiausiomis technologijomis. Centras, skirtas greitai perkrauti krovinius, suprojektuotas ir pastatyt...
nuotrauka
2024-07-09 09:45
Didėjant vandenilio gamybos apimtims ir susiduriant su jo saugojimo problemomis, KTU mokslininkai siekia ištirti požeminio vandenilio saugojimo Lietuvoje galimybes. Projekto tikslas – prisidėti prie vandenilio energijos saugojimo infrastruktūros kūrimo ir skatinti švarios bei tvarios energijos spren...
nuotrauka
2024-07-08 07:23
Dėl įmonės INTERSURGICAL kitos paskirties inžinerinio statinio (automatizuotų sandėliavimo sistemų statinys), kurį RASEINIŲ STATYBA pastatė Švenčionių rajone, Statybos inspekcija kreipėsi į teismą, reikalaudama panaikinti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) ir statinį nugriauti. Po beveik dvejus metu...
nuotrauka
2024-07-04 13:50
Prieš dešimtmetį įvykęs Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų sujungimas buvo tarsi Lietuvos aviacijos pakilimas naujam skrydžiui. Dešimtmetį skaičiuojanti Lietuvos oro uostų kelionė buvo pažymėta įspūdingų projektų. Visi jie stiprina Lietuvos aviacijos pozicijas regione, padeda auginti ekonomiką ir...
nuotrauka
2024-06-25 11:54
„Darnu Group“ praneša, kad prie sostinės Ukmergės gatvės statys jau ketvirtąjį „Vilniaus verslo parko“ etapą. Viešinamuose projektiniuose pasiūlymuose numatoma, kad kompleksą sudarys du pastatai, kurių bendras plotas sieks 13 600 kv. metrų, o juose tilps 23 savarankiški blokai. Statybas planuojama p...
nuotrauka
2024-06-21 15:09
Pradėta pirmojo regioninio logistikos centro Kėdainių rajone, Aristavos kaime, statyba. Čia per porą metų bus įrengtas itin modernus 1414,42 kv. m logistikos centras su prekybinėmis patalpomis, kuris padės žemdirbiams vykdyti trumpųjų maisto tiekimo grandinių veiklą.
nuotrauka
2024-06-19 06:31
Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina Paryžiuje susitiko su Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ vadovybe ir aptarė tolimesnius veiksmus dėl Lietuvoje planuojamos statyti amunicijos gamyklos. Birželio pradžioje Ekonomikos ir inovacijų ministerija su vokiečių įmone pasirašė...
nuotrauka
2024-06-10 15:28
Vilniuje vystomame „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parke iškils plastiko ir mechanikos komponentų gamykla su sandėliu – šiam projektui išduotas statybos leidimas. Tai bus viena didžiausių tokio tipo gamyklų Lietuvoje.
nuotrauka
2024-06-06 09:56
Gargžduose į statybinių sausų mišinių gamyklos plėtrą investuojanti Prancūzijos statybinių medžiagų gamintoja „Saint Gobain“ projekto generaliniais rangovais pasirinko Vakarų Lietuvos statybos darbų bendrovę „Mirigita“.
nuotrauka
2024-06-06 09:30
„Vilniaus duona" pradėjo įgyvendinti šilumogrąžos sistemos projektą Panevėžio kepykloje. Duonos gamybos metu susidaranti energija, anksčiau leidžiama per kaminus vėjais, virs nauda: šildys karštą vandenį ir patalpas. Taip bus taupoma šilumos reikmėms skirta energija ir mažinama CO2 emisija. Į projek...
nuotrauka
2024-06-06 09:15
Vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ užsakymu nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ Vilniuje, Zigmantiškių g., pradeda naujo logistikos centro statybas. Planuojama, jog naujajame 11,8 tūkst. kv. m ploto A++ energinės efektyvumo klasės pastate ateinančių metų vasarą įsikurs kone moderniausias...
nuotrauka
2024-06-05 11:05
Pasvalio rajone veikianti bioetanolio ir biodujų gamintoja „Kurana“ įrengs gamyklą, kurioje iš maisto ar pašarų tiekimo grandinėje netinkamų naudoti pramoninių atliekų, pavyzdžiui, krakmolo suspensijos atliekų bei maisto atliekų, bus gaminamas antros kartos bioetanolis. Gamykla turėtų pradėti veikti...
nuotrauka
2024-06-05 09:49
Vilniaus paukštyną pasiekė dar pernai gruodį įsigyta mobilioji oro taršos ir kvapų stebėjimo stotis, į kurią investuota daugiau kaip 30 tūkst. eurų. Stotis šiuo metu įrengiama ir testuojama. Planuojama, kad ji įmonės teritorijoje visa apimtimi veikti pradės liepą.
nuotrauka
2024-06-03 10:30
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pasirašė susitarimą su Vokietijos karinės pramonės milžine „Rheinmetall“ dėl jos plėtros Lietuvoje. Projektui suteiktas stambaus projekto statusas.
nuotrauka
2024-06-03 09:33
Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) duotas oficialus startas biodyzelino gamintojos UAB „Mestilla“ 60 mln. Eur investicijai į naują modernią rapsų perdirbimo gamyklą ir pažangių biodegalų technologiją esamos gamyklos teritorijoje. Iki 2025 m. pabaigos įgyvendinus šiuos projektus, „Mestilla...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-17 08:39
Ketvirtadienį, gegužės 16 d., Seime pritarta Krašto apsaugos ministerijos inicijuotam Gynybos ir saugumo pramonės įstatymo projektui, sudarančiam palankesnes sąlygas šios srities pramonės augimui, kartu stiprinant šalies saugumą, gynybos technologijų pažangą ir Lietuvos pramonės tarptautinį konkuren...
nuotrauka
2024-05-14 13:28
Kauno oro uoste oficialiai atidarytas jau antrasis kompanijos „Ryanair“ valdomas orlaivių techninės priežiūros ir remonto (angl.: „Maintenance, Repair, and Overhaul (MRO)“) paslaugų angaras. Teigiama, kad šis oro bendrovės sprendimas sustiprins antrojo pagal dydį Lietuvoje oro uosto esamą lyderystę ...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba