2021 spalio 27 d. trečiadienis, 20:35
Reklama  |  facebook

Dronai suteikia verslui naujų galimybių

2021-10-06 07:10
Statybininkų dienos proga dr. Linas Gelažanskas, UAB „IT logika“ direktorius, buvo apdovanotas Lietuvos statybininkų asociacijos padėka už pagarbą savo profesijai, už atsakingai ir profesionaliai atliekamą darbą statybos sektoriuje, įmonei profesionaliai kuriant skaitmeninius statybos projektų modelius.
nuotrauka
Statybininkų dienos proga apdovanojimas įteiktas dr. L.Gelažanskui (dešinėje). Kairėje – LSA prezidentas D.Gedvilas. LSA / Alekso Jauniaus nuotr.


Minimos įmonės
IT logika, UAB
UAB „IT logika“ turi pažengusio inovatoriaus statusą – įmonė veikloje pritaiko pačias naujausias skaitmeninių sprendimų tendencijas, o jos vadovo dr. Lino Gelažansko tikslas – atrasti vis platesnes bepiločių orlaivių pritaikymo galimybes bei automatizuoti procesus.

„Dronai, skverbdamiesi į vis naujas mūsų kasdieninio gyvenimo sritis, nepaliauja stebinti savo atliekamų funkcijų spektru ir galimybėmis. Statybų sektorius nėra išimtis – anaiptol, tai yra viena iš sričių, kurioje dronai pritaikomi itin dažnai ir plačiai, – pasakoja dr. L.Gelažanskas. – Statybų aikštelės inspekcija, birių medžiagų tūrių matavimas ir auditas, statybos etapų pokyčių stebėjimas, objektų 3D modelių kūrimas, įvairių dimensijų matavimai, pageidaujamų objektų atpažinimas iš surinktų duomenų – tai tik patys populiariausi dronų pritaikymo būdai statybvietėse dabartiniu metu.“

Šiuo metu įmonė „IT logika“ savo veiklą plėtoja daugelyje veiklų: vykdo mokslinius tyrimus, teikia paslaugas bepiločių orlaivių srityje.

Statybvietės inspekcija, birių medžiagų tūrių matavimas ir auditas, statybos pokyčių stebėjimas, objektų 3D modelių kūrimas, įvairių dimensijų matavimai, objektų atpažinimas iš surinktų duomenų – tai tik patys populiariausi dronų pritaikymo būdai statybvietėse dabar.

 

Įmonė sukūrė ir šiuo metu tobulina inovatyvų produktą – aukščiausio (penktojo) automatizacijos lygio bepiločių orlaivių sistemą. Sistema valdo droną interneto ryšiu iš bet kurios pasaulio vietos, o dronas automatiškai pakyla ir nusileidžia į specialią dėžę, vadinamą drono lizdu. Dėžėje esanti robotinė ranka pakeičia drono bateriją ir paruošia droną kitam skrydžiui.

IT LOGIKA DRONAI STATYBOJEDrono lizde sumontuota speciali klimato kontrolės sistema, sauganti droną nuo aplinkos veiksnių ir temperatūrų svyravimų, tad skrydžius galima atlikti beveik ištisus metus, kuomet oro sąlygos (vėjas, krituliai, žaibų iškrovos, temperatūra) leidžia saugiai jį vykdyti. Tokio aukšto lygio automatizavimas, kaip sako dr. L.Gelažanskas, praktiškai eliminuoja žmogiškąjį faktorių. Sistema buvo kurta, siekiant ją padaryti kiek įmanoma paprastesnę vartotojui, nepriklausomai nuo panaudojimo srities.

„Ko gero, viena labiausiai naudojamų sistemos funkcijų yra automatiniai skrydžiai. Tai iš anksto suplanuoti skrydžiai su parametrais, skirtais įvairių duomenų surinkimui, vartotojui net nebūnant prie valdymo panelės, – pasakoja įmonės vadovas. – Tai itin patogu, kuomet svarbu reguliariai rinkti duomenis iš pasirinktos lokacijos paskirtu laiku. Vartotojui nereikia niekuo rūpintis – dronas pats atlieka skrydį, pasikrauna, iškelia surinktus duomenis į laikmeną arba serverį.“

Naudojamas bepilotis orlaivis gali būti aprūpintas ne tik vaizdo kamera. Priklausomai nuo pasirinkto modelio, dronas gali turėti termovizorių, LED žibintą, garsiakalbį, optinį artinimą turinčią kamerą ar RTK modulį. Taigi drono panaudojimas turi daugiau galimybių negu vien vaizdinių duomenų surinkimas.

IT LOGIKA DRONAI STATYBOJESurinkti vaizdiniai duomenys gali būti panaudoti įvairiems rezultatams gauti, priklausomai nuo pasirinktos apdorojimo technologijos, pvz.:
• Fotogrametrija
• Skaitmeninių dvynių kūrimas
• 3D objektų matavimai (ilgis, plotis, tūris)
• Kartografija
• Pokyčių stebėjimas (timelapse)
• Dirbtinis intelektas
• Defektų nustatymas
• Objektų aptikimas
• Judančių objektų skaičiavimai
• Termovizinių nuotraukų analizavimas
• Darbininkų apsaugos priemonių dėvėjimo monitoringas
Įmonė šią sistemą parduoda, nuomoja (patikėdama pilną kontrolę) arba, klientui naudojantis sistema, teikia dronų paslaugas. „IT logika“ sėkmingai pradėjo šios sistemos pardavimus – ilgalaikė sutartis sudaryta su SĮ Vilniaus planas, o Vilnius šiemet taps pirmuoju miestu Europoje, turinčiu tokio tipo sistemą, skirtą miestui stebėti.

 „IT logika“ iliustr. 

Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2021-10-20 09:07
Vakar, spalio 19 d., Vilniuje jau šešioliktus metus įteikti svarbiausi šalies savivaldos apdovanojimai – „Auksinės krivūlės“.
nuotrauka
2021-09-27 06:26
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus. Statybininkų dienos šventėje UAB „CSD Inžinieriai“ Belgijos konstrukcijų padalinio vadovas Tomas Strazdauskas buvo pripažintas geriausiu metų projektuotoju.
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-20 07:20
Vilma Vaičekauskienė, UAB „BAU Solutions“ generalinė direktorė, šiemet pripažinta geriausia technine prižiūrėtoja. Tai vienas iš trijų „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ apdovanojimų, kuriuos kasmet organizuoja Lietuvos statybos inžinierių sąjunga.
nuotrauka
2021-09-14 21:33
Statybų sektorius – viena svarbiausių šalies ūkio sričių, kurioje dirba 115 tūkst. žmonių ir veikia 9,3 tūkst. bendrovių. Per praėjusius metus mūsų statybininkai pastatė 7 425 pastatus ir 13 903 butus, išasfaltavo 372,25 km žvyrkelių ir nutiesė bei suremontavo 24 645 km dviračių takų. Užsienyje stat...
nuotrauka
2021-09-14 13:38
Tarptautinis kapitalo ir finansų rinkų leidinys „Euromoney“ tarptautiniuose nekilnojamojo turto (NT) apdovanojimuose įmonę „Eika“ pripažino geriausia 2021 m. nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje ir tai yra devintas kartas iš 17-a metų vykstančio tyrimo, kai įmonė pripažinta geriausia NT plėtotoja...
nuotrauka
2021-06-02 18:07
Birželio 2 d. startavo paraiškų dalyvauti „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ rinkimuose pildymas. Paraiškas galima teikti iki rugpjūčio 20 d.
nuotrauka
2021-05-13 07:41
Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotelių peronai (aikštelės), keleivių paviljonai, nuo kurių didžiąja dalimi priklauso viešojo transporto saugumas i...
nuotrauka
2021-04-30 11:22
Balandžio 22 d. tarptautiniame Europos fasadų konkurse „Baumit Life Challenge“ absoliučiu nugalėtoju išrinktas MO muziejus. Vilniuje įkurtas modernaus meno muziejus nurungė beveik 400 konkurentų iš 26 Europos šalių.
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.
nuotrauka
2021-04-28 08:56
Sostinės Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių gyvenamuosiuose rajonuose lietaus nuotekų tinklai bus rekonstruojami pritaikant tvarios vandentvarkos, procesų skaitmenizavimo ir žaliosios infrastruktūros principus. Šis projektas – Lietuvoje vienas iš pirmųjų vandentvarkos srities projektų, parengtų va...
nuotrauka
2021-04-26 09:15
Vienybės aikštė Kaune pelnė pasaulyje pripažintą, tarptautinį „iF Design“ apdovanojimą architektūros kategorijoje. Tai – istorinis laimėjimas, kadangi tokio įvertinimo užbaigtas architektūros objektas sulaukė pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-04-26 08:14
Didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje virtualioje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2021. Vilnius“ balandžio 23 d., penktadienį, – paskelbti geriausi 2021 m. Lietuvos BIM projektai.
nuotrauka
2021-04-21 07:33,      papildyta 2021-04-23 14:50, Projektas pelnė konkurso „Lietuvos BIM projektai 2021“ apdovanojimą
Metų pradžioje Visagino pramonės parke buvo užbaigta statyti Jungtinės Karalystės medicinos prietaisų kompanijos „Intersurgical“ gamykla. Tai jau antroji Lietuvoje veikianti jos gamykla. Ir pirmoji, kurią generalinis rangovas „Raseinių statyba“ statė BIM aplinkoje.
nuotrauka
2021-02-11 07:31
„Magnum“ verslo centras yra ne tik didžiausias verslo centras Kaune. Šis projektas išsiskiria ir statybų, ir inžinerinių sprendimų prasme – tai didžiulis A+ klasės pastatas su daugybe techninių inovacijų. „Magnum“ įkūnija aukščiausius kokybės reikalavimus, būtent todėl tapo svarbiu pokyčiu formuojan...
nuotrauka
2021-02-09 07:15
Šių dienų statybų sektoriaus profesionalai ne tik statydami naujus statinius ieško inovatyvių sprendimų, siekia aukščiausių kokybės standartų. Tokius aukštus reikalavimus jie kelia ir tada, kai atnaujina bei pritaiko visuomenės poreikiams senus, turinčius neįkainojamą istorinę vertę, pastatus.
nuotrauka
2021-02-08 07:03
Naujasis „Architektūros parko“ Vilniuje namų kvartalas „Svečių namai“ arba P9 įvardintas šiuolaikišku, moderniu ir geros architektūros projektu. Kvartalą, įkurdintą istoriškai ir gamtos požiūriu išskirtinoje vietoje, kaip generalinis rangovas pastatė AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST).
nuotrauka
2021-02-04 07:23
„Sudėtingiausiais šaliai laikais, kokie yra ir šis pandemijos laikotarpis, mūsų įmonė mobilizuojasi ir įveikia iššūkius“, – sako UAB „Elektrifikacijos paslaugos“ direktorius Aivaras Pranauskas, kurio vadovaujama įmonė mažųjų įmonių grupėje pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2020“ vardą.
nuotrauka
2021-01-22 06:58
Daugiau nei 50 metų veikianti AB „Panevėžio butų ūkis“ yra viena iš didžiausių paslaugas teikiančių šalies įmonių. 2020 m. pabaigoje ji pelnė Panevėžio apskrities geriausios paslaugų įmonės vardą.
nuotrauka
2021-01-14 11:01
„Grinduva“, bendra Lietuvos ir Čekijos įmonė, kone kasmet pelno sėkmingai dirbančios įmonės vardą. Jos vadovas Tomas Vailionis sako, kad nėra jokių formulių – yra kasdienis darbas ir aiškus žinojimas, kad geras įmonės vardas yra didžioji vertybė.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

Tvarumas ir žaliosios sienos didmiesčiuose

Miestų želdynai – tema, kuri darosi vis aktualesnė brangstant sklypams, aktyvėjant statyboms, žaliųjų erdvių rekonstrukcijos projektams ir visiems siekiant turėti atgaivos suteikiančias žali...