2022 rugpjūčio 20 d. šeštadienis, 6:32
Reklama  |  facebook

Dronai suteikia verslui naujų galimybių

2021-10-06 07:10
Statybininkų dienos proga dr. Linas Gelažanskas, UAB „IT logika“ direktorius, buvo apdovanotas Lietuvos statybininkų asociacijos padėka už pagarbą savo profesijai, už atsakingai ir profesionaliai atliekamą darbą statybos sektoriuje, įmonei profesionaliai kuriant skaitmeninius statybos projektų modelius.
nuotrauka
Statybininkų dienos proga apdovanojimas įteiktas dr. L.Gelažanskui (dešinėje). Kairėje – LSA prezidentas D.Gedvilas. LSA / Alekso Jauniaus nuotr.


Minimos įmonės
IT logika, UAB
UAB „IT logika“ turi pažengusio inovatoriaus statusą – įmonė veikloje pritaiko pačias naujausias skaitmeninių sprendimų tendencijas, o jos vadovo dr. Lino Gelažansko tikslas – atrasti vis platesnes bepiločių orlaivių pritaikymo galimybes bei automatizuoti procesus.

„Dronai, skverbdamiesi į vis naujas mūsų kasdieninio gyvenimo sritis, nepaliauja stebinti savo atliekamų funkcijų spektru ir galimybėmis. Statybų sektorius nėra išimtis – anaiptol, tai yra viena iš sričių, kurioje dronai pritaikomi itin dažnai ir plačiai, – pasakoja dr. L.Gelažanskas. – Statybų aikštelės inspekcija, birių medžiagų tūrių matavimas ir auditas, statybos etapų pokyčių stebėjimas, objektų 3D modelių kūrimas, įvairių dimensijų matavimai, pageidaujamų objektų atpažinimas iš surinktų duomenų – tai tik patys populiariausi dronų pritaikymo būdai statybvietėse dabartiniu metu.“

Šiuo metu įmonė „IT logika“ savo veiklą plėtoja daugelyje veiklų: vykdo mokslinius tyrimus, teikia paslaugas bepiločių orlaivių srityje.

Statybvietės inspekcija, birių medžiagų tūrių matavimas ir auditas, statybos pokyčių stebėjimas, objektų 3D modelių kūrimas, įvairių dimensijų matavimai, objektų atpažinimas iš surinktų duomenų – tai tik patys populiariausi dronų pritaikymo būdai statybvietėse dabar.

 

Įmonė sukūrė ir šiuo metu tobulina inovatyvų produktą – aukščiausio (penktojo) automatizacijos lygio bepiločių orlaivių sistemą. Sistema valdo droną interneto ryšiu iš bet kurios pasaulio vietos, o dronas automatiškai pakyla ir nusileidžia į specialią dėžę, vadinamą drono lizdu. Dėžėje esanti robotinė ranka pakeičia drono bateriją ir paruošia droną kitam skrydžiui.

IT LOGIKA DRONAI STATYBOJEDrono lizde sumontuota speciali klimato kontrolės sistema, sauganti droną nuo aplinkos veiksnių ir temperatūrų svyravimų, tad skrydžius galima atlikti beveik ištisus metus, kuomet oro sąlygos (vėjas, krituliai, žaibų iškrovos, temperatūra) leidžia saugiai jį vykdyti. Tokio aukšto lygio automatizavimas, kaip sako dr. L.Gelažanskas, praktiškai eliminuoja žmogiškąjį faktorių. Sistema buvo kurta, siekiant ją padaryti kiek įmanoma paprastesnę vartotojui, nepriklausomai nuo panaudojimo srities.

„Ko gero, viena labiausiai naudojamų sistemos funkcijų yra automatiniai skrydžiai. Tai iš anksto suplanuoti skrydžiai su parametrais, skirtais įvairių duomenų surinkimui, vartotojui net nebūnant prie valdymo panelės, – pasakoja įmonės vadovas. – Tai itin patogu, kuomet svarbu reguliariai rinkti duomenis iš pasirinktos lokacijos paskirtu laiku. Vartotojui nereikia niekuo rūpintis – dronas pats atlieka skrydį, pasikrauna, iškelia surinktus duomenis į laikmeną arba serverį.“

Naudojamas bepilotis orlaivis gali būti aprūpintas ne tik vaizdo kamera. Priklausomai nuo pasirinkto modelio, dronas gali turėti termovizorių, LED žibintą, garsiakalbį, optinį artinimą turinčią kamerą ar RTK modulį. Taigi drono panaudojimas turi daugiau galimybių negu vien vaizdinių duomenų surinkimas.

IT LOGIKA DRONAI STATYBOJESurinkti vaizdiniai duomenys gali būti panaudoti įvairiems rezultatams gauti, priklausomai nuo pasirinktos apdorojimo technologijos, pvz.:
• Fotogrametrija
• Skaitmeninių dvynių kūrimas
• 3D objektų matavimai (ilgis, plotis, tūris)
• Kartografija
• Pokyčių stebėjimas (timelapse)
• Dirbtinis intelektas
• Defektų nustatymas
• Objektų aptikimas
• Judančių objektų skaičiavimai
• Termovizinių nuotraukų analizavimas
• Darbininkų apsaugos priemonių dėvėjimo monitoringas
Įmonė šią sistemą parduoda, nuomoja (patikėdama pilną kontrolę) arba, klientui naudojantis sistema, teikia dronų paslaugas. „IT logika“ sėkmingai pradėjo šios sistemos pardavimus – ilgalaikė sutartis sudaryta su SĮ Vilniaus planas, o Vilnius šiemet taps pirmuoju miestu Europoje, turinčiu tokio tipo sistemą, skirtą miestui stebėti.

 „IT logika“ iliustr. 

Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2022-08-01 14:46
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė gavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsteigtą Ukrainos taikos apdovanojimą. Ukrainos žmonių vardu ministrė apdovanota už paramą Ukrainai šalies karo su Rusija metu.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-07 10:53
BIM yra modernus įrankis, kuris vis labiau įsitvirtina statybos sektoriuje, apimdamas vis daugiau statybos proceso dalyvių. Apie BIM vertes ir neišnaudotas galimybes – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ komisijos nariai: Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas, VšĮ „Skaitmeninė staty...
nuotrauka
2022-06-01 07:42
Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-18 11:02
Projektavimo įmonė „Atamis“ yra dalis komandos, projektavusios administracinės paskirties pastatą T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Šis objektas pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu. Jam buvo suformuotas pirmasis Lietuvoje „Taip pastatyta“ BIM objekto elektroninis statinio pasas.
nuotrauka
2022-05-17 15:32
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kviečia Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenes susipažinti su pirmąja Baltijos šalyse prie perdavimo tinklo prijungta 1 MW galios ir 1 MWh talpos baterija ir ją išmėginti.
nuotrauka
2022-05-17 07:15
Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ geriausiu visuomeniniu BIM projektu buvo pripažintas UAB „Naresta“, generalinio rangovo, rekonstruotas administracinis pastatas T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Užsakovas – VĮ „Turto bankas“, projektavo įmonė „Atamis“.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.
nuotrauka
2022-04-29 07:39
Vilniuje po dviejų metų priverstinės pertraukos įvyko jau antrasis tarptautinis pastolininkų čempionatas, kurį organizavo BSA Baltijos pastolininkų asociacija kartu su įmone „Layher Baltic“.
nuotrauka
2022-04-29 06:35
Europos Komisija, vykdydama Klimatui neutralių ir sumanių miestų misiją, prisidės prie 100 Europos miestų, sieksiančių iki 2030 m. neutralizuoti savo poveikį klimatui, plėtros. Tarp jų pateko du Lietuvos miestai – Vilnius ir Tauragė. Jie gaus paramą ir finansavimą, kad per šį dešimtmetį taptų klimat...
nuotrauka
2022-04-25 09:08
Balandžio 22 d., penktadienį, didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. Lietuvos BIM projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ rengiamame kasmetiniame konkurse 6-iose kateg...
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-02-22 12:06
Paupys – pirmasis lietuviškas nekilnojamojo turto projektas, nominuotas prestižiniuose MIPIM apdovanojimuose. Šiemet jis pretenduoja tapti geriausiu urbanistiniu projektu pasaulyje – šioje kategorijoje apdovanojami projektai naujam gyvenimui prikėlę apleistas, nenaudojamas miesto teritorijas ar past...
nuotrauka
2022-02-22 07:02
Procesų skaitmenizavimas – neišvengiama statybų sektoriaus ateitis. GEALAN, viena iš pirmaujančių Europoje PVC langų ir durų profilių sistemų gamintojų, jau dabar siūlo nuoseklų langų gamybos skaitmeninimo procesą. Už geriausią architektų, projektuotojų ir langų gamintojų palaikymą BIM sprendimais į...
nuotrauka
2022-02-11 11:45
Medienos perdirbimo, baldų ir popieriaus pramonės bendrovė „Lauksva“ jubiliejiniuose apdovanojimuose „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertinta aukso medaliu. Aukščiausią įvertinimą bendrovės gaminiai gauna jau penktą kartą. Lietuviškų baldų kokybė pripažinimo sulaukė ir užsienyje. Gaminiai eksport...
nuotrauka
2022-02-08 07:16
UAB „Gilesta“ pastatytas Kauno klinikų Ambulatorinis diagnostikos centras konkurse „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertintas aukso medaliu. Pandemijos metu išaugus medicininių paslaugų poreikiui, šis pastatas tapo reikšmingas ne tik užsakovui ir generaliniam rangovui, bet ir visai Lietuvai.
nuotrauka
2022-02-07 07:10
Įmonė „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kaip pagrindinis statybos rangovas, įgyvendino valstybei svarbų projektą – pastatė Kauno kogeneracinę jėgainę (Kauno KJ) ir pelnė „Lietuvos metų gaminys 2021“ aukso medalį.
nuotrauka
2022-02-03 07:11
Pirmasis miego SPA Šiaurės Europoje „Amberton Green SPA Druskininkai“ projektas „Lietuvos metų gaminio 2021“ konkurse pelnė aukso medalį. Objektą pastatė UAB „VA STATYBA“.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos