2024 gegužės 26 d. sekmadienis, 13:07
Reklama  |  facebook

Dronai suteikia verslui naujų galimybių

2021-10-06 07:10
Statybininkų dienos proga dr. Linas Gelažanskas, UAB „IT logika“ direktorius, buvo apdovanotas Lietuvos statybininkų asociacijos padėka už pagarbą savo profesijai, už atsakingai ir profesionaliai atliekamą darbą statybos sektoriuje, įmonei profesionaliai kuriant skaitmeninius statybos projektų modelius.
nuotrauka
Statybininkų dienos proga apdovanojimas įteiktas dr. L.Gelažanskui (dešinėje). Kairėje – LSA prezidentas D.Gedvilas. LSA / Alekso Jauniaus nuotr.


Minimos įmonės
IT logika, UAB
UAB „IT logika“ turi pažengusio inovatoriaus statusą – įmonė veikloje pritaiko pačias naujausias skaitmeninių sprendimų tendencijas, o jos vadovo dr. Lino Gelažansko tikslas – atrasti vis platesnes bepiločių orlaivių pritaikymo galimybes bei automatizuoti procesus.

„Dronai, skverbdamiesi į vis naujas mūsų kasdieninio gyvenimo sritis, nepaliauja stebinti savo atliekamų funkcijų spektru ir galimybėmis. Statybų sektorius nėra išimtis – anaiptol, tai yra viena iš sričių, kurioje dronai pritaikomi itin dažnai ir plačiai, – pasakoja dr. L.Gelažanskas. – Statybų aikštelės inspekcija, birių medžiagų tūrių matavimas ir auditas, statybos etapų pokyčių stebėjimas, objektų 3D modelių kūrimas, įvairių dimensijų matavimai, pageidaujamų objektų atpažinimas iš surinktų duomenų – tai tik patys populiariausi dronų pritaikymo būdai statybvietėse dabartiniu metu.“

Šiuo metu įmonė „IT logika“ savo veiklą plėtoja daugelyje veiklų: vykdo mokslinius tyrimus, teikia paslaugas bepiločių orlaivių srityje.

Statybvietės inspekcija, birių medžiagų tūrių matavimas ir auditas, statybos pokyčių stebėjimas, objektų 3D modelių kūrimas, įvairių dimensijų matavimai, objektų atpažinimas iš surinktų duomenų – tai tik patys populiariausi dronų pritaikymo būdai statybvietėse dabar.

 

Įmonė sukūrė ir šiuo metu tobulina inovatyvų produktą – aukščiausio (penktojo) automatizacijos lygio bepiločių orlaivių sistemą. Sistema valdo droną interneto ryšiu iš bet kurios pasaulio vietos, o dronas automatiškai pakyla ir nusileidžia į specialią dėžę, vadinamą drono lizdu. Dėžėje esanti robotinė ranka pakeičia drono bateriją ir paruošia droną kitam skrydžiui.

IT LOGIKA DRONAI STATYBOJEDrono lizde sumontuota speciali klimato kontrolės sistema, sauganti droną nuo aplinkos veiksnių ir temperatūrų svyravimų, tad skrydžius galima atlikti beveik ištisus metus, kuomet oro sąlygos (vėjas, krituliai, žaibų iškrovos, temperatūra) leidžia saugiai jį vykdyti. Tokio aukšto lygio automatizavimas, kaip sako dr. L.Gelažanskas, praktiškai eliminuoja žmogiškąjį faktorių. Sistema buvo kurta, siekiant ją padaryti kiek įmanoma paprastesnę vartotojui, nepriklausomai nuo panaudojimo srities.

„Ko gero, viena labiausiai naudojamų sistemos funkcijų yra automatiniai skrydžiai. Tai iš anksto suplanuoti skrydžiai su parametrais, skirtais įvairių duomenų surinkimui, vartotojui net nebūnant prie valdymo panelės, – pasakoja įmonės vadovas. – Tai itin patogu, kuomet svarbu reguliariai rinkti duomenis iš pasirinktos lokacijos paskirtu laiku. Vartotojui nereikia niekuo rūpintis – dronas pats atlieka skrydį, pasikrauna, iškelia surinktus duomenis į laikmeną arba serverį.“

Naudojamas bepilotis orlaivis gali būti aprūpintas ne tik vaizdo kamera. Priklausomai nuo pasirinkto modelio, dronas gali turėti termovizorių, LED žibintą, garsiakalbį, optinį artinimą turinčią kamerą ar RTK modulį. Taigi drono panaudojimas turi daugiau galimybių negu vien vaizdinių duomenų surinkimas.

IT LOGIKA DRONAI STATYBOJESurinkti vaizdiniai duomenys gali būti panaudoti įvairiems rezultatams gauti, priklausomai nuo pasirinktos apdorojimo technologijos, pvz.:
• Fotogrametrija
• Skaitmeninių dvynių kūrimas
• 3D objektų matavimai (ilgis, plotis, tūris)
• Kartografija
• Pokyčių stebėjimas (timelapse)
• Dirbtinis intelektas
• Defektų nustatymas
• Objektų aptikimas
• Judančių objektų skaičiavimai
• Termovizinių nuotraukų analizavimas
• Darbininkų apsaugos priemonių dėvėjimo monitoringas
Įmonė šią sistemą parduoda, nuomoja (patikėdama pilną kontrolę) arba, klientui naudojantis sistema, teikia dronų paslaugas. „IT logika“ sėkmingai pradėjo šios sistemos pardavimus – ilgalaikė sutartis sudaryta su SĮ Vilniaus planas, o Vilnius šiemet taps pirmuoju miestu Europoje, turinčiu tokio tipo sistemą, skirtą miestui stebėti.

 „IT logika“ iliustr. 

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-11 15:22
Balandžio 16 d. visi BIM entuziastai turi galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos skaitmeninės statybos lyderiais: jau devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kviečia į konkurso „Lietuvos BIM projektai“ dalyvių projektų pristatymo renginį.
nuotrauka
2024-04-10 13:46
Ketvirtus metus vykstančios kampanijos „Ateitis – elektronikams" iniciatoriai, vienijantys lyderiaujančias sektoriaus įmones ir aukštąsias mokyklas Kaune, skelbia konkursą mokytojams-elektronikos entuziastams. Konkursu siekiama įvertinti mokytojų, skatinančių moksleivius domėtis perspektyvia elektro...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-21 10:30
Kovo 20 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimams, kurie skirti viešojo sektoriaus įmonėms, organizacijoms ir institucijoms, taip pat prekių ir paslaugų tiekėjams, tiekėjus vienijančioms organizacijoms ar viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms organizacijoms, į...
nuotrauka
2024-03-13 09:28
Didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM" Kanuose, Vilniui įteikti iš viso 5 apdovanojimai už pasiekimus Europos perspektyviausio miesto rinkimuose. Bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje sostinė užėmė 3-ją vietą. Apdovanojimus kasmet rengia dienraščio „Financial Times" inve...
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos