2024 gruodžio 13 d. penktadienis, 23:02
Reklama  |  facebook

Dūmtraukiai pasyviuose namuose – misija įmanoma

2016-07-06 09:18
Nors pasyvaus namo apibrėžimas nurodo, kad statinys neturi tradicinės šildymo sistemos, o šildymas vyksta dėl vidinės šilumos rekuperacijos bei pasitelkiant saulės spinduliavimą, tačiau alternatyvų tikrai yra. Apie tai pasakoja malkinių krosnelių ir židinių gamintojo „Jotul“ atstovas Baltijos šalyse Vytautas Misiūnas.
nuotrauka
Moduliai tvirtinami taip, kad jų sujungimuose nesusidarytų šilumos tilteliai. Bendrovės „Tolvita“ nuotr.


Minimos įmonės
Tolvita, UAB
Populiarėja kaminų sistemos su keramikiniais įdėklais

„Dar prieš penkerius metus daugeliui statybininkų geriausias dūmtraukio sprendimas atrodė plytinis kaminas su nerūdijančio plieno įdėklu. Šiandien drąsiai galime kalbėti apie rinkoje įsitvirtinusias alternatyvas“, – pokalbį pradeda pašnekovas.

Nuotraukoje – Malkinė krosnelė Jøtul F 305 B

Jo teigimu, pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiriant energiniam naujų pastatų efektyvumui, tobulėjant šildymo įrenginiams, populiarėja dūmtraukiai su keramikiniais įdėklais. A klasės ar pasyviems namams nereikia galingų šildymo įrenginių, todėl ir dūmtraukių dabar reikia kitokių.

Keramikinio dūmtraukio sienos užtikrina puikią trauką. Jie lengviau valomi, yra kur kas atsparesni aukštos temperatūros poveikiui ir kondensatams, Anot V. Misiūno, keramikinį dūmtraukį privalo montuoti tik profesionalūs meistrai, nes padarius montavimo klaidų, remontas bus brangus ir sudėtingas. Kaminus su keramikiniais įdėklais galima vadinti šiuolaikiškiausiu šiandien rinkoje esančiu tokios rūšies produktu.

Kokie keramikiniai dūmtraukiai tinka pasyviems namams?

V. Misūnas sako, kad pastatui keliamus sandarumo ir šiluminės izoliacijos reikalavimus neabejotinai turi atitikti ir juose įrengiami dūmtraukiai. Pabrėžtina, kad pasyviems namams tinka ne visi rinkoje šiuo metu esantys keramikiniai dūmtraukiai. Tinkamų, V. Misiūno skaičiavimu, būtų vos 25 proc.

„Šiandien jau egzistuoja dūmtraukių sistemos, kurios tinka A, A+ klasės ir pasyviems namams (A++). Jų kainos skiriasi nuo įprastinių dūmtraukių maždaug 20-30 proc. Gamybai naudojamų produktų savikaina ir technologijų know-how nulemia ir didesnę produkto kainą“, – patikina ekspertas.

Malkinė krosnelė Scan 85

Didžioji dalis rinkoje esančių keramikinių sistemų dūmtraukių neatitinka reikalavimų, nes keramikos vėdinimui orą ima iš patalpos. Naujos kartos įrenginiai, tinkantys pasyviems namams, nuo ankstesniųjų skiriasi sandarumu – keramikos vėdinti nebereikia. Ji yra plonesnė – įprastinio keraminio dūmtraukio sienelės storis siekia maždaug pusantro centimetro, modernaus kamino pasyviam namui sienelės storis – tris kartus mažesnis. Jie nebijo drėgmės, nėra sąlygų susidaryti termošokui.

Tokios savybės nulemia keramikinių dūmtraukių pranašumą prieš plienines sistemas. A++ klasės pastatui tinka abiejų tipų sistemos, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į sandarumą ir „šalčio tilto“ susidarymą. Montuojant nerūdijančio plieno dūmtraukius pasyviame name neabejotinai susidursime su „šalčio tilto“ problema. Naujos kartos pasyviems ir A klasės namams skirtos keramikinės kaminų sistemos turi termoblokus, kurie nuo tokių problemų apsaugo. Tokias pačias savybės turi turėti ir įrenginiai, jungiami prie dūmtraukių sistemų – turi būti sandarūs.

Nuotraukoje dešinėje – plieninis kaminas „Combi“, kuriam tiekiamas oras

Specialistas priduria, kad A klasės pastatams netinka ir įprasti židiniai, kurie orą kūrenimui imdavo iš patalpos. Šios klasės pastatams reikalingi sertifikuoti įrenginiai, kur turi degimui reikalingo oro jungtį iš lauko bei turi antrinio degimo sistemą.

V. Misiūnas žada, kad naudodami naujos kartos įrenginius, jų savininkai pamirš ir apie kaminkrečių egzistavimą. Tokie įrenginiai sudegina iki 90 procentų kietųjų dalelių. Palyginimui, senos kartos įrenginiai sudegindavo tik 30-40 proc. kietųjų dalelių.

Tarnaus ilgai, jei nepamiršite trijų svarbių dalykų

Pašnekovo teigimu, kad dūmtraukis tarnautų ne vienerius metus, vienodai svarbūs visi trys kriterijai – pirminė konsultacija ir kliento poreikių įvertinimas, tinkamai atliktas kvalifikuoto meistro darbas ir tolimesnė jo eksploatacija. 

Nuotraukoje kairėje – Židinys Scan 1002

V. Misiūnas pastebi, kad šiandien daugiau problemų kelia ne technologinės gaminių ypatybės, o netinkamai atlikti dūmtraukių sistemų įrengimo darbai. „Mažiau klaidų leis dūmtraukį eksploatuoti ilgiau, todėl mūsų pareiga – visada įvertinti galutinį dūmtraukio būvį. Juk televizoriaus patys irgi nesurinkinėjame nusipirkę detalių rinkinį“, – palygina „Jotul“ atstovas. Įsigijus židinį ar krosnelę iš „Jotul“ salono pirmas įrenginio kūrimas visada vyksta kartu su patyrusiu specialistu – klientas apmokomas naudotis nauju įrenginiu ir kartu atliekamas pirmas įsigyto gaminio testas. Pirmam kūrimui taikoma šimtaprocentinė garantija.

Nuotraukoje dešinėje – Židinys Jøtul I 520 FL

Specialistas pastebi, kad dažniausiai pasitaikanti bėda – per didelio arba per mažo diametro dūmtraukis ir neteisingas jo pajungimas. Ne mažiau svarbu žinoti, ir kokiame aukštyje virš kraigo iškelti dūmtraukį. Tai priklauso nuo to, kokioje vietoje statomas namas, aplink esančios augalijos ir kitų pastatų egzistavimo greta. „Šie dalykai gali kardinaliai lemti dūmtraukio trauką. Reikia nepamiršti ir vyraujančių vėjų krypties. Tokie dalykai dažniausiai įvertinami ne telefonu“, – priduria V. Misiūnas.

Itin dažnai židinių naudotojų kartojama klaida – per drėgnos malkos, kurios į ugniakurą kišamos atnešus jas tiesiai iš lauko. „Krosnelė ar židinys kokybiškai veiks, jeigu į ją dėsi kokybišką medieną. Juk į automobilius irgi pilame gerą kokybišką kurą“, – pastebi pašnekovas. Ne mažiau svarbūs ir kiti dalykai – pavyzdžiui, gamintojo nurodytų terminų paisymas keičiant besidėvinčias detales.

„Prekiaujame tokiais produktais, dėl kurių ne gėda ir kuriuos parduodant nereikia meluoti“, – pokalbį baigia oficialus „Jotul“ atstovas Baltijos šalyse V. Misiūnas.

Reklama

UAB „Tolvita“ iliustr. 

Statybunaujienos.lt



SPRENDIMAI

nuotrauka
2024-12-06 09:44
Renovuodami senesnės statybos privačius būstus gyventojai susiduria su dvejopu iššūkiu: kaip juos paversti modernesniais ir drauge padidinti energijos vartojimo efektyvumą, kad po remonto namai džiugintų ne tik savo estetika, bet ir mažesnėmis sąskaitomis už dujas?
nuotrauka
2024-11-29 11:26
Lietuvos verslininkai, planuojantys nekilnojamojo turto projektus, dažnai susiduria su iššūkiais jau pradiniuose etapuose. Netinkamai įvertintos sklypo galimybės, apribojimai, biurokratija ar aplinkos veiksniai gali lemti didžiulius finansinius nuostolius ir projekto vėlavimą.
nuotrauka
2024-11-29 11:08
Lauko žaliuzės tarnauja kaip dvejopos paskirties architektūrinis elementas. Pirmoji funkcija – estetinė. Gerai priderintos prie lauko fasado, jos tampa puikia namo ar pastato eksterjero dalimi. Antroji funkcija – praktinė. Lauko žaliuzės apsaugo patalpas nuo perkaitimo ir intensyvios saulės šviesos,...
nuotrauka
2024-11-26 14:03
Vilniaus būsto rinkoje terasiniai butai yra retenybė, sudaranti vos apie 2 proc. visos butų pasiūlos. Šiuo metu iš bendros 4 850 butų pasiūlos sostinėje yra tik apie 100 terasinių butų. Vidutinė terasinio buto kvadratinio metro kaina siekia apie 4 250 Eur – tai yra 25 proc. daugiau nei vidutinė kain...
nuotrauka
2024-11-25 10:17
Periodiškai iškyla atvejų, kai įvykdomos didelės apimties vagystės iš gyvenamųjų namų ir butų, o tai kelia klausimą – ar mūsų namai iš tiesų yra saugūs? Nors statistika rodo, kad vagysčių, padarytų įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, mažėja, bendras tokių nusikaltimų skaičius vis dar išlieka reikšm...
nuotrauka
2024-11-04 13:17
Individualių namų kvartaluose priedangų tinklas nėra toks tankus kaip daugiabučių namų rajonuose, todėl svarbu žinoti, kurios vietos namuose yra saugiausios – jau esančias patalpas galima pritaikyti taip, kad jose būtų galima pasislėpti ekstremalios situacijos metu. Vilniaus miesto savivaldybė kartu...
nuotrauka
2024-10-17 07:52
Atvėsus orams sandarinimo darbai, naudojant poliuretano putas, tampa sudėtingesniais. Sandarinami paviršiai yra vėsūs ar net šalti. Tai turi įtakos ne tik sandarinimo kokybei, bet yra labai svarbi ir paties PU putų balionėlio temperatūra, kuri turi būti mažiausiai +5 °C .
nuotrauka
2024-10-16 11:49
Siekdami mažinti poveikį aplinkai ir sutaupyti, vis daugiau namus įsirenginėjančių gyventojų ieško išmanių sprendimų. Ant stogo įrengta saulės elektrinė, šilumos siurbliai ar mažesnes elektros kainas užtikrinantys energijos kaupikliai – šiandien prie poreikių prisitaikantys ir energijos vartojimą op...
nuotrauka
2024-10-15 12:25
Prasidedant šildymo sezonui Lietuvoje vieni gyventojai jo laukia, kiti nerimauja dėl didėsiančių komunalinių paslaugų sąskaitų. Specialistai teigia, kad šilumos energiją galima ir reikia taupyti. Kokios paprastos priemonės namuose gali padėti taupyti šilumos energiją ir sumažinti šildymo sąskaitas p...
nuotrauka
2024-09-20 09:58
Pirmieji vėsūs rudens vakarai negailestingai priminė, kad šiltos ir saulėtos dienos greitai bus tik malonus prisiminimas, ir vis daugiau laiko teks praleisti patalpose. Tad rugsėjį vis dažniau pagalvojama apie namų atnaujinimą, kad būtų kuo maloniau leisti juose šaltus, tamsius vėlyvo rudens, žiemos...
nuotrauka
2024-08-29 11:58
Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama virš 3 tūkst. saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų. „Energijos skirstymo operatoriaus" (ESO) ekspertų teigimu, tapti gaminančiais vartotojais ir taip sumažinti sąnaudas už elektros energ...
nuotrauka
2024-08-26 07:34
Montavimo putos dažniausiai naudojamos montuojant langus ir duris, kai reikia sandarinti ir tvirtinti. Todėl renkantis putas, meistrai įvertina svarbiausius aspektus: šilumos pralaidumą – kiek efektyviai saugo pastate šilumą; antrinį plėtimąsi – geriausias 20–30 %, kad būtų patogu išpūsti į siauresn...
nuotrauka
2024-07-31 08:12
SOUDAL pristato purškiamą termoizoliaciją įvairiems statybos darbams. Tai patogiai ir ekonomiškai naudojamos priemonės, užtikrinančios darbų kokybę.
nuotrauka
2024-07-19 08:32
Aplinkos projektų valdymo agentūros duomenimis, šiuo metu Lietuvoje renovuojama per 1200 daugiabučių, o jau surenovuota – kiek daugiau nei 3700. Tai siekia vos 12,4 proc. šalies daugiabučių, tad norint pasiekti klimato kaitos padarinių švelninimo tikslus, būtina spartinti renovacijos tempą. Atnaujin...
nuotrauka
2024-07-04 07:44
Nuotekų šalinimo garsai, pavyzdžiui, nuleidžiant vandenį tualete ar išleidžiant iš vonios, gali būti itin stiprūs ir trikdantys gyventojų ir net kaimynų ramybę bei komfortą. Pirmaujanti tarptautinė plastikinių vamzdynų sprendimų gamintoja „Pipelife“ sukūrė sistemą „Master3Plus“, kuri itin efektyviai...
nuotrauka
2024-07-01 15:14
Išmanių namų sprendimų paklausa nuolat auga – namų šeimininkai nori gyventi ne tik gražiau, bet ir išmaniau. Viena populiariausių sistemų, galinčių atliepti net ir sudėtingiausius išmanesnių namų poreikius, yra KNX. Tad jei ketinate rinktis būtent tokį sprendimą, šiame straipsnyje sužinosite svarbia...
nuotrauka
2024-07-01 07:54
Nuo seno dažnai yra minimi tokie raktažodžiai kaip – „visraktis“ ar „stebuklingas raktas“. Bet ar tai gali būti tiesa, kad jie egzistuoja? Taip ir tai nėra mitas. Siekiant patenkinti augančią ABLOY spynų paklausą visame pasaulyje, 1968 m. buvo įkurta Joensuu gamykla. ABLOY gamykloje gaminami ir vien...
nuotrauka
2024-06-17 08:40
Kiekvienais metais patiriame vasaros karščius, kurie dėl klimato kaitos darosi ne tik ilgesni, bet ir intensyvesni. Todėl patalpų vėsinimas tampa ypač aktualus, tačiau tradiciniai, primityviai valdomi oro kondicionavimo būdai yra susiję su didelėmis energijos sąnaudomis. Būtent čia gali padėti išman...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Svarbus žingsnis tvaresnės aplinkos link: Šiaulių rajone pastatytas pažangus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas

Šiaulių rajone rugsėjo 24 d. oficialiai atidarytas modernus maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo cechas, kurio tikslas – efektyviai mažinti atliekų kiekį sąvartynuose bei sumažinti šiltnami...