2024 balandžio 24 d. trečiadienis, 8:16
Reklama  |  facebook

Dūmtraukiai pasyviuose namuose – misija įmanoma

2016-07-06 09:18
Nors pasyvaus namo apibrėžimas nurodo, kad statinys neturi tradicinės šildymo sistemos, o šildymas vyksta dėl vidinės šilumos rekuperacijos bei pasitelkiant saulės spinduliavimą, tačiau alternatyvų tikrai yra. Apie tai pasakoja malkinių krosnelių ir židinių gamintojo „Jotul“ atstovas Baltijos šalyse Vytautas Misiūnas.
nuotrauka
Moduliai tvirtinami taip, kad jų sujungimuose nesusidarytų šilumos tilteliai. Bendrovės „Tolvita“ nuotr.


Minimos įmonės
Tolvita, UAB
Populiarėja kaminų sistemos su keramikiniais įdėklais

„Dar prieš penkerius metus daugeliui statybininkų geriausias dūmtraukio sprendimas atrodė plytinis kaminas su nerūdijančio plieno įdėklu. Šiandien drąsiai galime kalbėti apie rinkoje įsitvirtinusias alternatyvas“, – pokalbį pradeda pašnekovas.

Nuotraukoje – Malkinė krosnelė Jøtul F 305 B

Jo teigimu, pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiriant energiniam naujų pastatų efektyvumui, tobulėjant šildymo įrenginiams, populiarėja dūmtraukiai su keramikiniais įdėklais. A klasės ar pasyviems namams nereikia galingų šildymo įrenginių, todėl ir dūmtraukių dabar reikia kitokių.

Keramikinio dūmtraukio sienos užtikrina puikią trauką. Jie lengviau valomi, yra kur kas atsparesni aukštos temperatūros poveikiui ir kondensatams, Anot V. Misiūno, keramikinį dūmtraukį privalo montuoti tik profesionalūs meistrai, nes padarius montavimo klaidų, remontas bus brangus ir sudėtingas. Kaminus su keramikiniais įdėklais galima vadinti šiuolaikiškiausiu šiandien rinkoje esančiu tokios rūšies produktu.

Kokie keramikiniai dūmtraukiai tinka pasyviems namams?

V. Misūnas sako, kad pastatui keliamus sandarumo ir šiluminės izoliacijos reikalavimus neabejotinai turi atitikti ir juose įrengiami dūmtraukiai. Pabrėžtina, kad pasyviems namams tinka ne visi rinkoje šiuo metu esantys keramikiniai dūmtraukiai. Tinkamų, V. Misiūno skaičiavimu, būtų vos 25 proc.

„Šiandien jau egzistuoja dūmtraukių sistemos, kurios tinka A, A+ klasės ir pasyviems namams (A++). Jų kainos skiriasi nuo įprastinių dūmtraukių maždaug 20-30 proc. Gamybai naudojamų produktų savikaina ir technologijų know-how nulemia ir didesnę produkto kainą“, – patikina ekspertas.

Malkinė krosnelė Scan 85

Didžioji dalis rinkoje esančių keramikinių sistemų dūmtraukių neatitinka reikalavimų, nes keramikos vėdinimui orą ima iš patalpos. Naujos kartos įrenginiai, tinkantys pasyviems namams, nuo ankstesniųjų skiriasi sandarumu – keramikos vėdinti nebereikia. Ji yra plonesnė – įprastinio keraminio dūmtraukio sienelės storis siekia maždaug pusantro centimetro, modernaus kamino pasyviam namui sienelės storis – tris kartus mažesnis. Jie nebijo drėgmės, nėra sąlygų susidaryti termošokui.

Tokios savybės nulemia keramikinių dūmtraukių pranašumą prieš plienines sistemas. A++ klasės pastatui tinka abiejų tipų sistemos, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į sandarumą ir „šalčio tilto“ susidarymą. Montuojant nerūdijančio plieno dūmtraukius pasyviame name neabejotinai susidursime su „šalčio tilto“ problema. Naujos kartos pasyviems ir A klasės namams skirtos keramikinės kaminų sistemos turi termoblokus, kurie nuo tokių problemų apsaugo. Tokias pačias savybės turi turėti ir įrenginiai, jungiami prie dūmtraukių sistemų – turi būti sandarūs.

Nuotraukoje dešinėje – plieninis kaminas „Combi“, kuriam tiekiamas oras

Specialistas priduria, kad A klasės pastatams netinka ir įprasti židiniai, kurie orą kūrenimui imdavo iš patalpos. Šios klasės pastatams reikalingi sertifikuoti įrenginiai, kur turi degimui reikalingo oro jungtį iš lauko bei turi antrinio degimo sistemą.

V. Misiūnas žada, kad naudodami naujos kartos įrenginius, jų savininkai pamirš ir apie kaminkrečių egzistavimą. Tokie įrenginiai sudegina iki 90 procentų kietųjų dalelių. Palyginimui, senos kartos įrenginiai sudegindavo tik 30-40 proc. kietųjų dalelių.

Tarnaus ilgai, jei nepamiršite trijų svarbių dalykų

Pašnekovo teigimu, kad dūmtraukis tarnautų ne vienerius metus, vienodai svarbūs visi trys kriterijai – pirminė konsultacija ir kliento poreikių įvertinimas, tinkamai atliktas kvalifikuoto meistro darbas ir tolimesnė jo eksploatacija. 

Nuotraukoje kairėje – Židinys Scan 1002

V. Misiūnas pastebi, kad šiandien daugiau problemų kelia ne technologinės gaminių ypatybės, o netinkamai atlikti dūmtraukių sistemų įrengimo darbai. „Mažiau klaidų leis dūmtraukį eksploatuoti ilgiau, todėl mūsų pareiga – visada įvertinti galutinį dūmtraukio būvį. Juk televizoriaus patys irgi nesurinkinėjame nusipirkę detalių rinkinį“, – palygina „Jotul“ atstovas. Įsigijus židinį ar krosnelę iš „Jotul“ salono pirmas įrenginio kūrimas visada vyksta kartu su patyrusiu specialistu – klientas apmokomas naudotis nauju įrenginiu ir kartu atliekamas pirmas įsigyto gaminio testas. Pirmam kūrimui taikoma šimtaprocentinė garantija.

Nuotraukoje dešinėje – Židinys Jøtul I 520 FL

Specialistas pastebi, kad dažniausiai pasitaikanti bėda – per didelio arba per mažo diametro dūmtraukis ir neteisingas jo pajungimas. Ne mažiau svarbu žinoti, ir kokiame aukštyje virš kraigo iškelti dūmtraukį. Tai priklauso nuo to, kokioje vietoje statomas namas, aplink esančios augalijos ir kitų pastatų egzistavimo greta. „Šie dalykai gali kardinaliai lemti dūmtraukio trauką. Reikia nepamiršti ir vyraujančių vėjų krypties. Tokie dalykai dažniausiai įvertinami ne telefonu“, – priduria V. Misiūnas.

Itin dažnai židinių naudotojų kartojama klaida – per drėgnos malkos, kurios į ugniakurą kišamos atnešus jas tiesiai iš lauko. „Krosnelė ar židinys kokybiškai veiks, jeigu į ją dėsi kokybišką medieną. Juk į automobilius irgi pilame gerą kokybišką kurą“, – pastebi pašnekovas. Ne mažiau svarbūs ir kiti dalykai – pavyzdžiui, gamintojo nurodytų terminų paisymas keičiant besidėvinčias detales.

„Prekiaujame tokiais produktais, dėl kurių ne gėda ir kuriuos parduodant nereikia meluoti“, – pokalbį baigia oficialus „Jotul“ atstovas Baltijos šalyse V. Misiūnas.

Reklama

UAB „Tolvita“ iliustr. 

Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2024-04-24 07:43
„Wolf Group“ yra pirmaujanti Europos statybinės chemijos produktų ir sprendimų gamintoja bei platintoja. Įmonė šiemet mini 30 metų veiklos sukaktį. 1994 m. dviejų draugų – Jaan Puusaag ir Jaanus Paeväli – įkurta įmonė išaugo į rinkos lyderę, veikiančią didelėje pasaulio dalyje ir eksportuojančią sav...
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-04 11:44
Skirdami daugiau dėmesio tvarumui, gyventojai vis dažniau ieško būdų, kaip savo namuose sumažinti anglies dvideginio pėdsaką ir padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Galvojant apie tai, šiltinami pastatai ir jų stogai, keičiami fasadų langai, tačiau dažnai neįvertinama, kokie svarbūs stogo langa...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-26 15:16
Ar kada nors pagalvojote, kad įmanoma padidinti saugumą, palengvinti savo buitį ir dar sumažinti sąskaitas už elektrą? Aktyviai tobulinamos išmaniosios sistemos ne tik padeda siekti šių tikslų, bet ir nereikalauja daug investicijų, o jų nauda pajuntama gana greitai.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...
nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vok...
nuotrauka
2024-02-14 14:36
Būsto statyboms ar renovacijai naudojamos šilumą atspindinčios medžiagos ir pastato apdaila gali turėti įtakos ryšio kokybei namuose. Aukštos energetinės klasės A++ pastatai pasižymi ekonomiškumu, tačiau juose gyvenantys ir dirbantys žmonės gali susidurti su ryšio sutrikimais. Ekspertas ramina – pas...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...
nuotrauka
2024-02-08 08:04
Rinkoje vertinami sprendimai, kurie sudaro sąlygas statyti greitai, optimaliomis sąnaudomis bei gauti kokybišką rezultatą. Todėl itin populiarūs lego principu surenkami namai. Vieną tokių galimybių siūlo „ShellBau“ – karkasiniai namai iš patobulintų struktūrinių izoliacinių skydų (SIP).
nuotrauka
2024-02-07 12:57
Lietuvos gyventojai savo būstą nuo nepageidaujamų įsibrovėlių stengiasi apsaugoti įvairiais būdais. Tradiciškai vis dar yra populiarios šarvuotos durys, akylūs kaimynai ar garsiai lojantis šuo. Tačiau technologijų amžiuje yra ir gerokai efektyvesnių namų apsaugos būdų. Apsaugos sistemos gali būti e...
nuotrauka
2024-02-05 07:41
Kaip patikimai užsandarinti konstrukcines ir išsiplečiančias siūles fasaduose, stoguose ar pėsčiųjų takuose? Sprendimas – naujos kartos hermetikas „Fome Flex ROOF & FAÇADE“, padedantis suformuoti ypatingai elastingą ir patvarią siūlę.
nuotrauka
2024-02-02 14:10
Energetikos rinkoje vis dažniau kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją, kitaip dar vadinamą Pramone 4.0, ir pramonės šakų skaitmeninimą. Tačiau šiame kontekste pamirštami individualūs vartotojai, kurie daro vis didesnę įtaką energetikos transformacijai, elektros tinklams ir rinkos dalyviams. A...
nuotrauka
2024-02-01 10:16
Nuo š. m. sausio 1 d. pradėjus veikti Nuotekų tvarkymo informacinei sistemai (NTIS) jokių naujų reikalavimų šiems įrenginiams nėra. Neturintys galimybės prisijungti prie centrinės nuotekų sistemos gyventojai vis dar gali rinktis vieną iš trijų įrenginių tipų: rezervuaro tipo individualių nuotekų kau...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

INSTITA dalyvavo infrastruktūros projekte, kuris keičia sostinės nekilnojamojo turto vystymo kryptis ir mažina taršą

INSTITA įgyvendino dar vieną lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstravimo ir lietaus nuotekų valymo įrenginių statybos projektą – vykdė II etapo darbus. Tai itin reikšminga veikla, kuri, užsak...