2023 rugsėjo 28 d. ketvirtadienis, 19:51
Reklama  |  facebook

Dūmtraukiai pasyviuose namuose – misija įmanoma

2016-07-06 09:18
Nors pasyvaus namo apibrėžimas nurodo, kad statinys neturi tradicinės šildymo sistemos, o šildymas vyksta dėl vidinės šilumos rekuperacijos bei pasitelkiant saulės spinduliavimą, tačiau alternatyvų tikrai yra. Apie tai pasakoja malkinių krosnelių ir židinių gamintojo „Jotul“ atstovas Baltijos šalyse Vytautas Misiūnas.
nuotrauka
Moduliai tvirtinami taip, kad jų sujungimuose nesusidarytų šilumos tilteliai. Bendrovės „Tolvita“ nuotr.


Minimos įmonės
Tolvita, UAB
Populiarėja kaminų sistemos su keramikiniais įdėklais

„Dar prieš penkerius metus daugeliui statybininkų geriausias dūmtraukio sprendimas atrodė plytinis kaminas su nerūdijančio plieno įdėklu. Šiandien drąsiai galime kalbėti apie rinkoje įsitvirtinusias alternatyvas“, – pokalbį pradeda pašnekovas.

Nuotraukoje – Malkinė krosnelė Jøtul F 305 B

Jo teigimu, pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiriant energiniam naujų pastatų efektyvumui, tobulėjant šildymo įrenginiams, populiarėja dūmtraukiai su keramikiniais įdėklais. A klasės ar pasyviems namams nereikia galingų šildymo įrenginių, todėl ir dūmtraukių dabar reikia kitokių.

Keramikinio dūmtraukio sienos užtikrina puikią trauką. Jie lengviau valomi, yra kur kas atsparesni aukštos temperatūros poveikiui ir kondensatams, Anot V. Misiūno, keramikinį dūmtraukį privalo montuoti tik profesionalūs meistrai, nes padarius montavimo klaidų, remontas bus brangus ir sudėtingas. Kaminus su keramikiniais įdėklais galima vadinti šiuolaikiškiausiu šiandien rinkoje esančiu tokios rūšies produktu.

Kokie keramikiniai dūmtraukiai tinka pasyviems namams?

V. Misūnas sako, kad pastatui keliamus sandarumo ir šiluminės izoliacijos reikalavimus neabejotinai turi atitikti ir juose įrengiami dūmtraukiai. Pabrėžtina, kad pasyviems namams tinka ne visi rinkoje šiuo metu esantys keramikiniai dūmtraukiai. Tinkamų, V. Misiūno skaičiavimu, būtų vos 25 proc.

„Šiandien jau egzistuoja dūmtraukių sistemos, kurios tinka A, A+ klasės ir pasyviems namams (A++). Jų kainos skiriasi nuo įprastinių dūmtraukių maždaug 20-30 proc. Gamybai naudojamų produktų savikaina ir technologijų know-how nulemia ir didesnę produkto kainą“, – patikina ekspertas.

Malkinė krosnelė Scan 85

Didžioji dalis rinkoje esančių keramikinių sistemų dūmtraukių neatitinka reikalavimų, nes keramikos vėdinimui orą ima iš patalpos. Naujos kartos įrenginiai, tinkantys pasyviems namams, nuo ankstesniųjų skiriasi sandarumu – keramikos vėdinti nebereikia. Ji yra plonesnė – įprastinio keraminio dūmtraukio sienelės storis siekia maždaug pusantro centimetro, modernaus kamino pasyviam namui sienelės storis – tris kartus mažesnis. Jie nebijo drėgmės, nėra sąlygų susidaryti termošokui.

Tokios savybės nulemia keramikinių dūmtraukių pranašumą prieš plienines sistemas. A++ klasės pastatui tinka abiejų tipų sistemos, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į sandarumą ir „šalčio tilto“ susidarymą. Montuojant nerūdijančio plieno dūmtraukius pasyviame name neabejotinai susidursime su „šalčio tilto“ problema. Naujos kartos pasyviems ir A klasės namams skirtos keramikinės kaminų sistemos turi termoblokus, kurie nuo tokių problemų apsaugo. Tokias pačias savybės turi turėti ir įrenginiai, jungiami prie dūmtraukių sistemų – turi būti sandarūs.

Nuotraukoje dešinėje – plieninis kaminas „Combi“, kuriam tiekiamas oras

Specialistas priduria, kad A klasės pastatams netinka ir įprasti židiniai, kurie orą kūrenimui imdavo iš patalpos. Šios klasės pastatams reikalingi sertifikuoti įrenginiai, kur turi degimui reikalingo oro jungtį iš lauko bei turi antrinio degimo sistemą.

V. Misiūnas žada, kad naudodami naujos kartos įrenginius, jų savininkai pamirš ir apie kaminkrečių egzistavimą. Tokie įrenginiai sudegina iki 90 procentų kietųjų dalelių. Palyginimui, senos kartos įrenginiai sudegindavo tik 30-40 proc. kietųjų dalelių.

Tarnaus ilgai, jei nepamiršite trijų svarbių dalykų

Pašnekovo teigimu, kad dūmtraukis tarnautų ne vienerius metus, vienodai svarbūs visi trys kriterijai – pirminė konsultacija ir kliento poreikių įvertinimas, tinkamai atliktas kvalifikuoto meistro darbas ir tolimesnė jo eksploatacija. 

Nuotraukoje kairėje – Židinys Scan 1002

V. Misiūnas pastebi, kad šiandien daugiau problemų kelia ne technologinės gaminių ypatybės, o netinkamai atlikti dūmtraukių sistemų įrengimo darbai. „Mažiau klaidų leis dūmtraukį eksploatuoti ilgiau, todėl mūsų pareiga – visada įvertinti galutinį dūmtraukio būvį. Juk televizoriaus patys irgi nesurinkinėjame nusipirkę detalių rinkinį“, – palygina „Jotul“ atstovas. Įsigijus židinį ar krosnelę iš „Jotul“ salono pirmas įrenginio kūrimas visada vyksta kartu su patyrusiu specialistu – klientas apmokomas naudotis nauju įrenginiu ir kartu atliekamas pirmas įsigyto gaminio testas. Pirmam kūrimui taikoma šimtaprocentinė garantija.

Nuotraukoje dešinėje – Židinys Jøtul I 520 FL

Specialistas pastebi, kad dažniausiai pasitaikanti bėda – per didelio arba per mažo diametro dūmtraukis ir neteisingas jo pajungimas. Ne mažiau svarbu žinoti, ir kokiame aukštyje virš kraigo iškelti dūmtraukį. Tai priklauso nuo to, kokioje vietoje statomas namas, aplink esančios augalijos ir kitų pastatų egzistavimo greta. „Šie dalykai gali kardinaliai lemti dūmtraukio trauką. Reikia nepamiršti ir vyraujančių vėjų krypties. Tokie dalykai dažniausiai įvertinami ne telefonu“, – priduria V. Misiūnas.

Itin dažnai židinių naudotojų kartojama klaida – per drėgnos malkos, kurios į ugniakurą kišamos atnešus jas tiesiai iš lauko. „Krosnelė ar židinys kokybiškai veiks, jeigu į ją dėsi kokybišką medieną. Juk į automobilius irgi pilame gerą kokybišką kurą“, – pastebi pašnekovas. Ne mažiau svarbūs ir kiti dalykai – pavyzdžiui, gamintojo nurodytų terminų paisymas keičiant besidėvinčias detales.

„Prekiaujame tokiais produktais, dėl kurių ne gėda ir kuriuos parduodant nereikia meluoti“, – pokalbį baigia oficialus „Jotul“ atstovas Baltijos šalyse V. Misiūnas.

Reklama

UAB „Tolvita“ iliustr. 

Statybunaujienos.lt



SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...
nuotrauka
2023-07-31 14:55
Lietuvoje karštų vasaros dienų pasitaiko ne tiek daug, tad kondicionieriai mūsų namuose vis dar yra retenybė. O pakilus oro temperatūrai lauke, daugelis žmonių ieško būdų, kaip išvengti per didelio karščio savo namuose. Internete galima rasti įvairių gudrybių, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti...
nuotrauka
2023-07-25 07:58
Gera akustika yra esminė pastato, kuriame malonus patalpų mikroklimatas, dalis. Deja, statant daugelį pramoninių, gamybinių ir komercinių pastatų, apsaugai nuo triukšmo neskiriama daug dėmesio. Kadangi vėlesni patobulinimai gali kainuoti brangiai ir užtrukti, į garso charakteristikas verta atkreipti...
nuotrauka
a+ Fotogalerija
2023-07-01 08:08
Ten, kur susitinka garsas ir architektūra, prasideda kultūra. Statomi spektakliai ir atliekama muzika. Dar daugiau galimybių burtis, bendrauti ir skleisti savo supratimą apie mus supančios aplinkos suvokimą. Nauja erdvė Lenkų kultūros namuose – pagrindinė renginių salė – dar vienas įrodymas to, kaip...
nuotrauka
2023-06-21 12:53
Atnaujindami ar įsirenginėdami namus, visuomet atsižvelgiame ir į tendencijas, kurių dėka galime neatsilikti nuo vyraujančių madų ar tiesiog pasisemti naujų idėjų. Jomis galima pasinaudoti net ir tuomet, jei ketinama pakeisti grindis. Šį kartą aptarsime, kokios jų dangos šiuo metu yra pačios populia...
nuotrauka
2023-05-15 07:32
Visi žinome, kad užterštas lauko oras gali pakenkti sveikatai. Tačiau ar susimąstėme, kad namų oras taip pat gali būti didelė problema? Pasaulinė Sveikatos organizacija nustatė, jog patalpų oro kokybė dažnai būna net 2–5 kartus prastesnė negu oro lauke.
nuotrauka
2023-05-12 07:45
Įvairiems statybos darbams, kuriuos atliekant naudojamos sandarinimo putos, klijai, hermetikai, glaistai, yra imlūs laikui, kruopštumui. Todėl meistrai ieško priemonių, su kuriomis galėtų dirbti sparčiai ir kokybiškai. Atliepiant rinkos poreikius, PENOSIL, kuris yra vienas iš pirmaujančių Europoje p...
nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...
nuotrauka
2023-02-08 07:30
SEB banko duomenimis, per pastaruosius dvejus metus būsto kaina padidėjo 40 procentų. Gyventojai viliasi, kad brangus būstas bus kokybiškas ir komfortiškas gyventi. Tačiau paradoksas – naujos statybos butai yra aukščiausio – A++ energinio naudingumo, o garsas jau kone 20 metų – vis tos pat minimalio...
nuotrauka
2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI