2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 11:31
Reklama  |  facebook

Duris atvėrė atnaujintas mokesčių inspekcijos pastatas Šiauliuose

2024-05-08 09:13
Turto bankas Šiauliuose atidarė atnaujintą pastatų komplekso Vilniaus g. 265 korpusą. Po atliktų darbų 910 kv. m pastatas tapo draugiškesnis darbuotojams ir aplinkai. Projekto vertė beveik 1,2 mln. eurų. Šiuolaikiškuose biuruose įsikūrė Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (Šiaulių AVMI) darbuotojai.
nuotrauka
Turto banko nuotr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
VMI (Valstybinė mokesčių inspekcija),
HSC Baltic, UAB
Darbų metu atnaujintas vienas iš trijų Vilniaus g. 265 esančio pastatų komplekso korpusų. Kiti du korpusai buvo modernizuoti VMI iniciatyva dar iki šį turtą perimant Turto bankui. Pastatas buvo itin neefektyvus ir siekė tik F kategoriją. Atnaujinus pastatą, jo energinio efektyvumo kategorija šoktelėjo iki B, o tai atsispindės ir energijos sąnaudose.

„Atlikti darbai leidžia sumažinti energijos suvartojimą maždaug 62 MWh per metus, o įrengtos pažangios vėdinimo ir vėsinimo sistemos pagerina komforto lygį dirbantiesiems ir lankytojams. Tikime, kad jaukumo lygį pakels ir šiuolaikiškai sutvarkytos darbo bei poilsio patalpos“, – sako pranešime cituojamas laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

Darbų metu apšiltintos pastato perdangos ir sienos, pakeisti langai ir lauko durys. Automatinis vėsinimo ir vėdinimo sprendimas leis užtikrinti optimaliausią temperatūrą visais metų laikais. Maža to, kiekviena patalpa turės savo vadinamąją klimato kontrolę, o tai leis sumažinti ilgesnį laiką nenaudojamų ar tuščių patalpų šildymą.

„Nuo pat bendro darbo pradžios turėjome ir turime aiškų tikslą, kad darbo sąlygos darbuotojams gerėtų. Atnaujintos patalpos suteikia motyvacijos ir, tikimės, – sumažins šildymo sąskaitas“, – sako pranešime cituojama Šiaulių AVMI vadovė Auksė Tutkutė. 

Turto bankas / Mokesčių inspekcijaTurto banko
nuotr.
 
Vilniaus g. 265 pastate taip pat atnaujinta elektros instaliacija, apšvietimas, vandentiekio ir nuotėkų inžinerinės sistemos. Papildomas dėmesys skirtas pastato ir Mokesčių inspekcijos klientų saugumui – įrengtos stebėjimo kameros, atnaujinta gaisro signalizacija.

„Objektas nėra vien tik pastatas, todėl į viską žvelgiame kompleksiškai. Įgyvendindami šį projektą dėmesį skyrėme ir aplinkai bei ją tausojantiems sprendimams. Šalia pastato jau įrengėme elektromobilių įkrovimo stotelę, kurią ateityje planuojame dar labiau praplėsti. Taip pat sutvarkėme teritoriją, atnaujinome pėsčiųjų ir važiuojamąją kelio dangą, įrengėme apšvietimą. Ant komplekso stogų įrengėme beveik 90 kW galios saulės elektrinę“, – aplinkos sutvarkymo svarbą pažymėjo E. Česokas.

Atliekant atnaujinimo darbus, didelis dėmesys skirtas negalią turinčių asmenų patogumui. Pastatas pilnai pritaikytas žmonėms su specialiais poreikiais – tiek akliesiems, tiek turintiems judėjimo negalią. Įrengti takai su specialiu ženklinimu, nuožulnus keltuvas, tualetų patalpos pritaikytos negalią turinčių žmonių poreikiams.

Bendra visų darbų vertė siekia daugiau kaip vieną milijoną eurų (1,185 mln. Eur). Atnaujinimo darbus atliko bendrovė UAB „HSC Baltic“. 
Statybunaujienos.ltUniversalus dizainas

nuotrauka
2024-05-08 13:19
Panevėžys plėtoja paslaugas neįgaliesiems ir įgyvendina „Harmonijos miesto“ statybos projektą. Ties Aguonų ir A. Baranausko g. sankirta sparčiai kylantis „Harmonijos miestas“ – modernus kompleksinių paslaugų centras vaikams su negalia ir jų šeimos nariams. Šiemet planuojama užbaigti statybos darbus,...
nuotrauka
2024-04-16 18:41
Panevėžio Beržų progimnazijos stadione šiuo metu įrengiamas pripučiamas futbolo maniežas. Minėtos progimnazijos teritorijoje jau darbuojasi statybininkai – modernizuojama futbolo aikštė, netrukus prasidės komunikacijų įrengimo darbai.
nuotrauka
2024-03-13 09:24
Ketvirtadienį oficialiai startavo Plungės geležinkelio stoties teritorijos ir prieigų sutvarkymo, pritaikant autobusų stoties veiklai, darbai – konkursą laimėjusiam rangovui – UAB „VVARFF“ – perduota statybvietė.
nuotrauka
2024-03-10 08:11
Yra dvi priežastys, kodėl gamintojai gręžiasi į universalų dizainą. Nes patogu visiems ir estetiška. Kaip ši koncepcija realizuojama GEALAN įmonės, PVC langų bei durų profilių sistemų kūrėjos, gaminiuose?
nuotrauka
2023-12-06 14:12
Šiandien simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtos žmonėms su intelekto ar psichosocialine negalia skirtų grupinio gyvenimo namų statybos. Juose gyventojai padedant socialiniams darbuotojams bus mokomi patys pasirūpinti savo buitimi ir pagrindiniais poreikiais: tvarkytis namuose, apsipirkti parduotuvėje...
nuotrauka
2023-12-01 10:07
Sostinės Savanorių prospekte esančiame sklype simboliniu kapsulės įkasimu pradedamos pirmųjų socialinių dirbtuvių ir dienos užimtumo centro statybos. Juose intelekto ar psichosocialinę negalią turintys žmonės vykdys socialinį verslą: daigins augalus, gamins biohumusą, lies žvakes, megs šviesą atspin...
nuotrauka
2023-11-29 12:41
Kultūros infrastruktūros objektų savininkai ir valdytojai kviečiami teikti projektų įgyvendinimo planus ir pretenduoti į paramą objektui atnaujinti.
nuotrauka
2023-10-09 14:10
Druskininkai yra ne tik vienas iš žaliausių ir mėgstamiausių šalies kurortų, bet ir pirmasis miestas, kuriame kursuoja tik elektriniai autobusai, įrengta plati žmonėms su negalia pritaikyta infrastruktūra. Tokios sėkmės paslaptis – miestas keičiamas atsižvelgiant į žmonių ir gamtos dermę.
nuotrauka
2023-01-18 15:37
Vilniaus Taryba patvirtino universalaus dizaino principų strategiją – „Miestas visiems". Jos tikslas – užtikrinti, kad miesto fizinė ir virtuali aplinka būtų lygiai prieinama visiems miestiečiams.
nuotrauka
2022-12-09 10:57
Seimas pritarė Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymui, kuriuo įgyvendinama europinė direktyva, kad kuo daugiau asmenų su negalia galėtų naudotis atitinkamais gaminiais ir paslaugomis.
nuotrauka
2022-11-28 15:18
Utenoje baigtas įgyvendinti dar vienas miestui ir jo gyventojams svarbus projektas – Utenos miesto darnaus judumo plano priemonių diegimo pirmasis etapas. Jo metu mieste įrengta 21 nauja autobusų sustojimo stotelė, kurios pritaikytos ir žmonėms su negalia.
nuotrauka
2022-11-11 12:37
Sostinės Vingio parke įrengti du nauji stendai, kurie suteikia informacijos visiems lankytojams pagal jų individualius poreikius. Tai pirmieji viešosios erdvės žemėlapiai ir stendai, pagaminti pagal universalaus dizaino principus. Iki 2030 metų Vilniaus mieste visi parkų ir skverų informaciniai sten...
nuotrauka
2022-11-08 14:52
Prieš 15 metų įkurtame kvartale „Bajorų kalvos" po poros savaičių duris atvers naujas Vilniaus savivaldybės darželis „Bajorėlis". Pirmuoju etapu į darželį priimta 140 vaikų, tačiau grupių bus ir daugiau.
nuotrauka
2022-11-03 08:49
Siekiant užtikrinti žmonių su negalia lygias galimybes, mažinti jų diskriminaciją, kompiuteriai, bankomatai, išmanieji telefonai ir kiti gaminiai, transporto, banko, telefonijos, informacijos teikimo ir kitos paslaugos turės atitikti specialius prieinamumo reikalavimus. Tai sudarys galimybę gaminiai...
nuotrauka
2022-09-05 15:43
Vilnius ieško sprendimų, kaip į urbanizuotas teritorijas įlieti gamtos – liepą startavo bandomasis 11 viešojo transporto stotelių apželdinimo projektas.
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...
nuotrauka
2022-05-06 10:06
Druskininkuose startavo projektas „Druskininkai – be ribų“, kuriuo siekiama įvertinti, kiek Druskininkai yra draugiški neįgaliesiems, bei nustatyti tobulintinus kurorto aspektus turistų ir vietos gyventojų su negalia atžvilgiu.
nuotrauka
2022-04-06 16:20
Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. visos naujos įsigyjamos viešojo transporto priemonės turėtų būti pritaikytos regos, klausos, fizinę ar intelekto negalią turintiems ir kitiems žmonėms, turintiems individualių poreikių – vaikams vežimėliuose, senyvo amžiaus žmonėms, nėščiosioms ir pan. Susisiekimo minister...
nuotrauka
2022-01-27 06:40
Jau nuo vasario 1 dienos daugiau žmonių, turinčių negalią, galės būti pritaikomas būstas pagal jų individualius poreikius. Būsto pritaikymą galės organizuoti savivaldybė, pats žmogus savarankiškai arba bus skiriama būsto pritaikymo išlaidų kompensacija, jei žmogus nusipirks jo poreikius atitinkantį ...
nuotrauka
2022-01-21 07:07
Statybos pramonės grupėje UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ gaminys – plokštė autobusų stotelėms – pelnė „Lietuvos metų gaminio 2021“ aukso medalį. Plokštė sudaro galimybę judėti saugiau, jaustis patogiau ne tik riboto judumo, bet ir kiekvienam žmogui.

Statybunaujienos.lt » Universalus dizainas