2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 13:46
Reklama  |  facebook

„Ecococon“ šiaudų skydai – norintiems gyventi ne tik taupiai, bet ir sveikai Fotogalerija

Eiviltas PARAŠČIAKAS      2016-10-03 09:03
Vis dažniau kalbame apie atsakingą vartojimą, statome vėjo jėgaines, mokomės rūšiuoti atliekas, ekologiškų produktų vykstame ieškoti į ūkininkų turgelius – atrodo, kad mūsų sąmoningumas pastebimai auga. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kad ir jūsų būstas gali būti draugiškas aplinkai? Apie galimybę gyventi ne tik ekologiškame, bet ir energiškai efektyviame name pasakoja šiaudinius skydus namų statybai gaminančios UAB „Ecococon“ vadovas Marius Tarvydas.
nuotrauka
Dar vienas šiaudinių skydų privalumas – statybų aikštelėje skydai sumontuojami per 2-3 dienas. Bendrovės „Ecococon“ nuotr.


Minimos įmonės
Ecococon, UAB
Unikalus produktas gimė Lietuvoje

Pasaulyje unikalią šiaudinių skydų technologiją, kurią sukūrė įmonės inžinieriai, UAB „Ecococon“ rinkai pristatė prieš šešerius metus. M. Tarvydo teigimu, tokiu būdu statomų namų populiarumas kasmet pastebimai auga – nuo 2010 metų Lietuvoje jau pastatyta apie 50 namų.

„Šiaudinių namų statyba pasaulyje gyvuoja jau daugiau nei 120 metų. Iki mūsų įmonės atsiradimo iš šiaudų pasaulyje nebuvo sukurtas apčiuopiamas produktas, kuris tarnautų kaip šilumos izoliacinė medžiaga. Šiaudai iki tol būdavo presuojami pačioje statybų aikštelėje, dažnai rankiniu būdu ar presais. Kiekvieną kartą rezultatai priklausydavo nuo asmeninės statybininko atsakomybės – kaip jis atlieka presavimo darbą. Natūralu, kad kiekvieną kartą rezultatai būdavo vis kitokie – skirtingas tankis ir pan“, – pasakoja pašnekovas.
šiaudiniai namai
Ecococon“ specialistai po daugybę metų trukusio technologijos tobulinimo pristatė produktą, kuris pasižymi išties išskirtinėmis savybėmis. Stabilus šiaudų tankis skyde užtikrina vienodą garų pralaidumą visoje konstrukcijoje bei pačią geriausią šilumos varžą.

„Presuodamas rankomis niekada negalėtum pasakyti, kokiu tankiu suspaudei šiaudus. Tai ženkliai sumažina šilumos laidumo koeficientą ir neužtikrina pastato šiluminių savybių. Mūsų gaminamuose šiaudiniuose skyduose vienam kubiniam metrui tenka 100-120 kilogramų šiaudų“, – paaiškina M. Tarvydas.

Gamybos technologija pritaikoma visame pasaulyje
šiaudiniai namai

 Jo teigimu, skydų gamybos procesui reikalingi šiaudai dažniausiai perkami iš vietos ūkininkų, jiems taikomi aukšti kokybės standartai – jų drėgnumas negali viršyti 20 proc. „Jie nepūva ir nedūlėja, kadangi yra presuojami su didele jėga. Presuojant tarp jų lieka mikro oro tarpai, o idealus medžiagos tankio ir oro santykis užtikrina geriausią šiluminę varžą“, – sako įmonės vadovas. Konstrukcijoms naudojama tik kalibruota, labai stipriai išdžiovinta mediena. Ji atlieka statramsčio funkcijas, neturi horizontalių apkrovų, todėl tarnauja ilgiau.
Įprastai skydų gamybai naudojamos arčiausiai gamyklos teritorijos randamos žaliavos – puoselėjant ekologiškumo idėją svarbus tampa ir kuo trumpesnis transportavimo kelias. M. Tarvydas priduria, kad šiaudiniai skydai be problemų galėtų būti gaminami visame pasaulyje – naudojamos medžiagos, kurių nesunkiai galima rasti bet kurioje pasaulio vietoje. „98 proc. gamybai reikalingų medžiagų sudaro šiaudai, 1,5 proc. – mediena, likusi dalis – varžtai ir fanera“, – atskleidžia jis.

Sienos praleidžia drėgmę, bet ne šilumą

Vienas pagrindinių šiaudinių skydų sienos privalumų – pralaidumas garui. Kaip žinome iš praktikos, nei stogas, nei pamatai, nei langai negali būti pralaidūs drėgmei, todėl vienintelė galimybė namui „kvėpuoti“ – per sienas. „Sienų apdailai iš vidaus naudojame molį, jis padeda užtikrinti idealų oro drėgnumą patalpoje ir taip prisideda prie gero mikroklimato kūrimo viduje. Be jokių drėkintuvų ir kitų priemonių galima išlaikyti komfortišką santykinę 40-65 proc. oro drėgmę. Ji niekada nebus 10-15 proc., kaip neretai pasitaiko iš blokelių statytuose namuose ar daugiabučiuose“, – gerąsias namo savybės pristato pašnekovas.

Išorės apdailai naudojama medžio plaušo plokštė, kuri taip pat pralaidi garui. Tarp šiaudų ir medžio plaušo plokštės dedama difuzinė vėjo izoliacinė membrana. Svarbu pabrėžti, kad garui pralaidi siena nepraranda šilumos izoliacinių savybių – tai patvirtina ir šiemet „Ecococon“ suteiktas pasyvaus namo sertifikatas.

Dar vienas šiaudinių skydų privalumas – gerokai sutrumpėjęs statybų laikas. Statybų aikštelėje skydai sumontuojami per 2-3 dienas. M. Tarvydas skaičiuoja, kad statybų procesas dėl to sutrumpėja vidutiniškai vienu mėnesiu.

Apdovanoti statybų „Oskaru“

„Žmogus gauna „kvėpuojančias“ sienas, ekologišką, natūralų produktą, prisideda prie pasaulinio klimato atšilimo mažinimo. Sienų gamybos etape sutaupome labai daug CO2 – pasirinkus šiaudinius skydus vieno gyvenamojo namo statybų metu CO2 emisija sumažėja maždaug 50 tonų“, – atskleidžia pašnekovas ir priduria, kad jų produktas įvertintas ne tik Lietuvoje.

šiaudiniai namai

Tai liudija ir faktas, kad 2013 metais „Eccocon“ šiaudiniai skydai pelnė visame pasaulyje pripažįstamą statybų ekoinovacijų „Oskarą“ – laimėjo pirmą vietą šilčiausių ir ekologiškiausių statybos produktų kategorijoje. Planuojama, kad už mėnesio įmonei bus suteiktas ir ekologinio statybos produkto „Cradle to Cradle“ sertifikatas. 

„Orientuojamės į ratą klientų, kurie nori ekologiškų namų, bet negali skirti daug laiko statyboms. Mūsų pagrindinis tikslas – gaminti maksimaliai kokybišką, sveiką, ilgaamžį produktą. Taigi drąsiai suteikiame 50 metų garantiją sienos konstrukcijai ir 25 metų garantiją šiaudų izoliacinėms savybėms“, – užtikrina įmonės vadovas M. Tarvydas.
 Bendrovės „Ecococon“ nuotr.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-12-07 15:06
Medinių pastatų Lietuvoje apstu, tačiau kur bepasisuksi, seni, sukrypę, kiaurais stogais medinukai vis dar bado akis, o tokių pastatų savininkai, norėdami imitis remonto ar rekonstrukcijos darbų, ne visuomet žino nuo ko ir pradėti.
nuotrauka
2023-12-05 11:01
Vidaus sienų perdažymas – paprastas ir nebrangus būdas atnaujinti ir pagerinti namų išvaizdą. Sienų dažymas bus smagus ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, jei tinkamai nusiteiksite ir pasiruošite.
nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-11 12:45
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kartu su Statybų sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) ekspertais parengė rekomendacijas A energinio naudingumo klasės reikalavimams. Šios rekomendacijos pirmiausia yra skirtos daugiabučių namų atnaujinimo administratoriams, bet taip pat gali būti naudingos ti...
nuotrauka
2023-10-10 16:40
Mikroklimato reguliavimas šiuolaikiniuose būstuose vis sparčiau automatizuojamas. Automatinis šildymo valdymas bei kitų optimalių mikroklimato rodiklių palaikymas galimas pasirinkus išmaniuosius namų sprendimus, kurie suteikia komforto, taupo laiką bei leidžia sumažinti sunaudojamos energijos kiekį.
nuotrauka
2023-10-09 14:22
Ekspertai pastebi, kad nemažą įtaką didesnėms sąskaitoms daro nepakankamas būstų paruošimas šildymo sezonui, todėl kviečia nenumoti ranka ir ruošti namus žiemai.
nuotrauka
2023-10-09 11:43
„Visada svajojome turėti namus prie jūros ir norėjome tą svajonę įgyvendinti“, – sako dizainerė, verslininkė Simona Nainė. Su vyru Jonu šią vasarą ji įsirengė jaukius, šviesius namus, stebinančius išmaniais sprendimais. Pora atskleidė, kodėl pasirinko pirkti būstą Kunigiškėse ir kokie sprendimai kur...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI