2023 birželio 10 d. šeštadienis, 16:45
Reklama  |  facebook

„Eika Asset Management“: tikėtina, kad 2023 m. įkurs naują fondą

2023-02-09 05:25
„Eika Asset Management“ (EAM), valdanti fondus investuojančius tiek į gyvenamosios, tiek į komercinės paskirties objektus, taip pat į alternatyviąją energetiką, džiaugiasi ypač sėkmingais 2022 m. – investicijos apėmė ne tik Lietuvos rinką, bet ir užsienio. 2023-iaisiais planuojama investuoti 61 mln. EUR.
nuotrauka
EIKOS vizualizac.


Minimos įmonės
Eika Asset Management, UAB

Pasak EAM generalinės direktorės Viktorijos Orkinės, praėjusieji metai valdomiems fondams buvo kaip niekada pelningi. „Investavome tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkose. Tikėjomės gerų rezultatų, bet visur grąžos gerokai viršijo mūsų pažadus investuotojams. Esame ypatingai atsargūs vertindami galimybes, savo investicijas valdome su dideliu įsitraukimu ir matome, kad tai pasiteisina“, – pasakoja V. Orkinė.

EAM valdo keturis fondus: „Eika Residential Fund“ (ERF), kurio investicijos nukreipiamos į gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objektus, „Eika Real Estate Fund“ (EREF) – komercinės paskirties NT objektus, „Eika Development Fund“ (EDF) – mišrios paskirties bei „Eika Green Energy Fund“ (EGEF), kurio kapitalas nukreipiamas į atsinaujinančios energetikos jėgainės ir elektros kaupimo technologijas.

Pradėtų projektų pabaiga ir naujų horizontų paieška

Praėjusiais metais „Eika Real Estate Fund“ fondui pavyko užbaigti „DHL Lietuva“ terminalo Baltijos šalims statybas, įsigyti inžinerinės didmeninės prekybos įmonės „ViaCon Baltic“ gamybos bazę Kaune bei plėstis už Lietuvos ribų – Latvijoje užbaigtas sandoris dėl „Maxima“ prekybos centro Rygoje ir Slovakijoje, Kočice mieste esančio verslo centro „BCT-2“ įsigijimo.

2022 m. pabaiga – 2023 m. pradžia parodė, jog gali kilti iššūkių ieškant naujų EREF fondo investicijų į komercinį turtą. „Dėl suprastėjusios šalyje veikiančių komercinių bankų finansavimo sąlygų ir tarpbankinių palūkanų normų EURIBOR augimo tikėtina, jog artimiausiu metu fondo strategiją atitinkančių investicijų Lietuvoje surasti bus sudėtinga – pardavėjų lūkesčiai kol kas nesikeičia. Šiuo metu aktyviai analizuojame Lenkijos ir Slovakijos rinkas, kur dėl geopolitinės rizikos atsitraukus didesniems investuotojams iš vakarų kainų korekcijos jau pastebimos ir investicijos tampa patrauklesnės“, – įmonės pranešime cituojama Viktorija Orkinė.

2023 m. EREF fondas planuoja užbaigti „Tamro“ logistikos centro vystymą Kauno LEZ, įkurdinti UAB „Nemuno vaistinė“ valdančią „Camelia“ vaistinių tinklą ofisų ir sandėliavimo patalpose Kaune. Fondas ketina investuoti Varšuvoje bei Bratislavoje, analizuojama daugiau Vidurio ir Rytų Europos rinkų.

Dar 2022 m. rugpjūčio mėnesį startavo naujausias EAM fondas – „Eika Green Energy Fund“, kuris buvo įsteigtas reaguojant į klimato kaitą, energijos kainų šuolius. Pirmosios fondo investicijos į saulės elektrinės parkus įvyko Lietuvoje ir Kipre. Pasak Viktorijos Orkinės, Kipre išplėtoti saulės elektrines kainuoja maždaug 30 proc. brangiau nei Lietuvoje, bet dėl didesnės saulės apšvietos tikimasi didesnės grąžos. Šiuo metu norima užauginti Kipro portfelį iki 50MW, tačiau tikėtina, kad tam prireiks ne tik 2023 m., bet ir 2024 m.

EAM valdomų fondų investicijos neaplenkė Vilniaus būsto rinkos

Praėjusiais metais Vilniaus rinkoje buvo parduoti 2253 butai, trigubai mažiau nei 2021 m. (6888 butai). EAM valdomas „Eika Residential Fund“ (toliau ERF) fondas pastebi klientų dvejones dėl naujo būsto įsigijimo, tačiau poreikis Vilniuje, kaip rodo antrinė rinka, tebėra didelis. Sostinėje auga gyvenančių žmonių skaičius ir vis dar auga jų pajamos. Viktorija Orkinė teigia pastebėjusi, jog prie pirkėjų dvejonių prisideda energetinių išteklių kainos, EURIBOR kilimas bei Ukrainoje vykstantis karas. Visgi, sveiko rinkos atsigavimo, kai vidutiniškai per mėnesį parduodama apie 400 butų, tikimasi sulaukti pavasarį.

Šiuo metu ERF fondas vysto dvejus gyvenamojo būsto projektus – „Šv. Stepono Baltą lapą“ Šv. Stepono gatvėje bei „Mėlynus vilkus“ Skroblų gatvėje. Per 2023 m. ir 2024 m. planuojamas pinigų išmokėjimas investuotojams ir fondo uždarymas.

Dar vienas EAM valdomas fondas „Eika Development Fund“ 2022 m. sėkmingai investavo į gyvenamojo būsto projektus. Vienas jų –„Metų laikai“ Visorių gatvėje, kurių statybos šiuo metu sparčiai vyksta. Kiti projektai: Pilaitėje ir Naujininkuose planuojami statyti jau 2023 m. „Su EDF fondu planuojame vystyti esamus projektus ir investuoti į dar vieną gyvenamosios statybos projektą Vilniaus mieste“, – teigia V. Orkinė.

2023 m. rinka – ko galima tikėtis

Tęsiantis geopolitinei bei pasaulinėje ekonomikoje tvyrančiai įtampai kinta ir investuotojų požiūris bei tikslai. Nors rinka išlieka aktyvi, bet dalis investuotojų laukia geresnių galimybių ir tikisi ženklaus kainų pokyčio, kita dalis nori apsaugoti pinigus nuo infliacijos. Investuotojai pradėjo drąsiau domėtis užsienio rinka, siekia diversifikuoti savo portfelį ir bent dalį savo investicijų nukreipti už Lietuvos ribų, todėl juos domina EGEF bei EREF fondų galimybės, kurios yra nukreiptos į saulės elektrines Kipre bei Vidurio ir Rytų Europos regioną.

„Matome ir daugiau segmentų, kuriuose galime investuoti, todėl labai tikėtina, kad 2023 m. informuosime apie naujo fondo įkūrimą“, – prognozėmis dalijasi Viktorija Orkinė. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-09 07:08
Verslo miestelių plėtrą Lietuvoje vykdanti „SBA Urban“ startavo su pirmojo „Urban HUB“ statybų darbais Kauno rajone. Numatoma, kad didžiausias Baltijos šalyse prekybos, biurų ir logistikos (ang. stock-office) projektas bus baigtas per rekordiškai trumpą laiką. Daugiau nei 70 tūkst. kv. m ploto miest...
nuotrauka
2023-06-06 12:36
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ pasirašė sutartį su „Veikmės statyba“ dėl sostinės centriniame verslo rajone plėtojamo verslo centro „Hero“ statybų. Bendrovė pasirinkta verslo centro konstruktyvo statyboms, kurias numatyta baigti kitų metų spalio mėnesį. Užbaigti statyti verslo ce...
nuotrauka
2023-06-05 13:26
Per balandį ir gegužę pasirašius sutartis su projektuotojais, iki 2026 m. Vilniuje atsidarys dar keturios naujos įvairaus amžiaus vaikams skirtos švietimo įstaigos: darželis Balsiuose (Aušrinės g. 10A), darželis Šnipiškėse (Kernavės g. 82), progimnazija Pavilnyje (S. Lozoraičio g. 95) bei progimnazi...
nuotrauka
2023-06-02 11:31
Sostinės gyventojai ir miesto svečiai jau gali išvysti beveik išbaigtą JAV architekto Danielio Libeskindo projektuoto, Konstitucijos prospekte kylančio verslo centro „Artery“ išorės vaizdą. Pastate vyksta užbaigiamieji, daugiau nei metus trukę, fasado stiklinimo darbai. Pasak projekto vystytojų, sta...
nuotrauka
2023-06-02 10:15
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, atidarė didžiausią Baltijos šalyse „BAUMIT Life“ fasadų centrą - bendradarbystės erdvę, kuri veikia naujose įmonės patalpose Vilniuje, Ukmergės g. 364.
nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas