Sanatorijos GRADIALI transformacija: REKANA įgyvendino ambicingiausią Palangos sveikatingumo projektą 


Etapais įgyvendinta plėtra
Sanatorijos atnaujinimas buvo suplanuotas ir vykdytas etapais, kad būtų išvengta paslaugų teikimo trikdžių. Pirmasis etapas, pradėtas 2022 m. pradžioje, buvo baigtas 2023 m. rudenį, o likę – įskaitant du naujus korpusus – užbaigti 2025 m. pavasarį. Darbai apėmė tiek esamų pastatų rekonstrukciją, tiek naują statybą: administracinio pastato atnaujinimą, gyvenamųjų korpusų rekonstrukciją ir statybą, baseino ir pirčių komplekso įrengimą, taip pat automobilių stovėjimo aikštelių įrengimą.
„Didžiausias iššūkis – sklandžiai derinti statybų eigą su veikiančia sanatorija. Reikėjo itin tiksliai planuoti logistiką, darbų seką, taip pat pasirūpinti saugumu ir triukšmo valdymu. Visa tai pavyko, nes turėjome stiprią komandą ir aiškią viziją“, – pažymi A.Kalabuchovas, vadovaujantis įmonei, kuri patirtį kaupia jau 28-tus metus.Atnaujinimo ir plėtros rezultatas – naujos galimybės
Sanatorijos „Gradiali“ atnaujinimo ir plėtros darbai, kuriuos vykdė generalinis rangovas „Rekana“, iš esmės pakeitė objekto mastą ir funkcines galimybes. Iki rekonstrukcijos bendras pastatų plotas siekė apie 5,6 tūkst. kv. m, o po visų etapų įgyvendinimo šis skaičius padidėjo iki maždaug 22,5 tūkst. kv. metrų. Išplėtus apgyvendinimo infrastruktūrą, dabar svečiams siūloma 278 moderniai įrengti kambariai, o sanatorija gali vienu metu priimti iki 600 svečių.
Darbai apėmė tiek esamų pastatų rekonstrukciją, tiek naują statybą.
Sanatorijoje įrengti išskirtiniai rekreacijos bei gydymo kompleksai, atitinkantys aukščiausius šiuolaikinio sveikatingumo centro standartus. Modernios sveikatinimo paslaugos yra integruotos į architektūriškai ir inžineriškai pažangiai suprojektuotą infrastruktūrą, kurią įgyvendinant svarbiausias vaidmuo teko įmonei „Rekana“.
Svarbi projekto dalis – nauji VIP apartamentai, įrengti 2024 m. atidarytame korpuse. Šių erdvių interjeras buvo pristatytas interjero konkurse „Mano erdvė 2024“. Interjerą kūrė dizaineris Antanas Ruminas iš MB „Mano erdvės“.
Išskirtinis vandens ir pirčių kompleksas
Sanatorijos „Gradiali“ perlu tapo naujasis vandens ir pirčių kompleksas – vienas didžiausių tokio pobūdžio objektų Vakarų Lietuvoje. Įrengti net aštuoni baseinai, pripildyti mineraliniu vandeniu, trijų rūšių pirtys, erdvios poilsio zonos, VIP sektorius bei užkandžių baras.
Sanatorijos „Gradiali“ perlu tapo naujasis vandens ir pirčių kompleksas.
Komplekso akcentu tapo 25 metrų ilgio LED ekranas, pastatytas palei visą plaukimo baseiną. Jame transliuojami specialiai šiam projektui sukurti audiovizualiniai filmai apie Baltijos jūrą ir jos pakrantes – bendradarbiaujant su žinomu kūrėju Mariumi Jovaiša. Vienu metu naujojoje erdvėje gali lankytis iki 400 žmonių.
Tokio masto kompleksas reikalavo ne tik techninės kompetencijos. Tai buvo ir estetinis, kūrybinis iššūkis. Projekto vykdytojams teko derinti funkcionalumą, higienos reikalavimus, akustiką, vizualinius sprendimus taip, kad kiekvienas svečias jaustųsi ypatingai.
Infrastruktūra – ne tik svečiams, bet ir miestui
Atnaujinta ir išplėsta ne tik vidaus infrastruktūra – aplink pastatus įrengtos automobilių stovėjimo vietos. Visi pastatai pritaikyti žmonėms su negalia – įrengti liftai, pandusai, specialūs sanitariniai mazgai, numatyti evakuacijos keliai.
.jpg)
Pastatų fasadai dekoruoti natūralių atspalvių apdailos medžiagomis – naudotas fasadinis tinkas, aliuminio kompozito plokštės, aliumininės lamelės.
Šilumos izoliacija ir inžineriniai sprendimai atitinka aukščiausius energinio efektyvumo reikalavimus.
Investicija į Palangos ateitį
Į naująjį sveikatingumo kompleksą nuo 2022 m. investuota 30 mln. eurų.
Sanatorija „Gradiali“ ne tik išsiskiria savo dydžiu ir paslaugų spektru – ji tapo vienu didžiausių darbdavių Palangoje, su daugiau nei 300 darbuotojų, o metinis svečių skaičius 2024 m. pasiekė 186 150.
„Didžiuojamės galėję būti tokio projekto dalimi. Tai – ne tik objektas, bet ir regiono sveikatingumo infrastruktūros stiprinimo pavyzdys“, – apibendrina UAB „Rekana“ vadovas Aleksandras Kalabuchovas, pažymėdamas, kad projekto sėkmę lėmė efektyvus bendradarbiavimas su užsakovo, įmonės „Sveikatos uostas“, komanda, vadovaujama Domo Dargio.
Objektą projektavo įmonė „Vakarinis fasadas“, architektas Darius Jakubauskas.