2024 gegužės 28 d. antradienis, 21:04
Reklama  |  facebook

Elektrinių įrankių gidas: kuo akumuliatoriniai įrankiai pranašesni ir kaip padeda sutaupyti?

2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški akumuliatoriniai įrankiai.
nuotrauka
Freepik nuotr.


Akumuliatoriniai įrankiai: kuo jie tokie patrauklūs?

Ko gero, daugelis meistrų negalėtų vienareikšmiškai pasakyti, kurie įrankiai – elektriniai ar akumuliatoriniai – yra mėgstamiausi, nes kiekvienas jų turi savų pliusų ir minusų. Vis dėlto, didelė įkraunamų elektrinių įrenginių pasiūla išduoda, kad pirkėjai juos vertina.

Jei anksčiau elektriniai įrankiai turėjo pranašumą dėl didelio galingumo, naujos kartos akumuliatoriniai įrankiai taip pat gali pasigirti savo galia. Be to, jie – kur kas manevringesni: akumuliatoriniams prietaisams nereikia laidų ir pastovaus maitinimo šaltinio, jie yra kompaktiškesni ir patogesni netikėtose situacijose.

Ekspertai išskiria ir dar vieną akumuliatorinių įrankių privalumą – jie neturi laidų, kuriais teka nuolatinė elektros srovė, todėl yra saugesni. Kitaip tariant, nėra rizikos, kad remonto darbus atliekantis žmogus užklius už laidų ar, esant pažeistam laidui, nukentės nuo elektros srovės.

Svarbiausia – galia

Akumuliatoriniai gręžtuvai ir suktuvai – vieni dažnesnių įrankių lietuvių namuose, o svarbiausias jų atributas – galia. Ji svyruoja 10–20 voltų diapazone. Mažiausios galios įrankiai yra nedideli, bet patogūs ir tinkami smulkiems buities darbams, pavyzdžiui, surinkti baldus.

Rimtesniems statybos darbams patariama rinktis didesnės galios įrankius, su kuriais pavyks ir skylę sienoje išgręžti, ir tvirtesnį varžtą prisukti. Patys galingiausi įrankiai gali turėti smūginę funkciją, kuri pravers, įveikiant net ir storas namų sienas.

Kokio akumuliatoriaus man reikia?

Kalbant apie energijos šaltinį, anksčiau kiekvienam akumuliatoriniam įrankiui reikėdavo atskiro akumuliatoriaus. Tačiau, kaip paaiškina ekspertai, šiuolaikiniai akumuliatoriniai įrankiai gali veikti su vienu ir tuo pačiu akumuliatoriumi. Žinoma, skirtingų prekių ženklų įrankiams reikia skirtingų akumuliatorių, tačiau naudojant vieno kurio gamintojo suktuvą, elektrinį pjūklą ar kitus akumuliatorinius įrankius, jiems pakanka vos vieno akumuliatoriaus, todėl tai padeda sutaupyti. Antrą akumuliatorių rekomenduojama įsigyti tik tuomet, jei su turimais įrankiais dirbama daug ir intensyviai.

Akumuliatoriaus patvarumas priklauso nuo ampervalandžių: kuo jų daugiau, tuo ilgiau galima su tuo įrankiu darbuotis. Jei įprastiems namų remonto darbams gali pakakti 2 ar 4 ampervalandžių talpos akumuliatoriaus, rimtesniems projektams geriau rinktis galingesnį, pavyzdžiui, 8 ampervalandžių talpos akumuliatorių.

Akumuliatoriai išlieka maksimaliai darbingi, jei kartą per porą savaičių jie yra visiškai įkraunami, o po to iškraunami. Taip pat patariama neleisti akumuliatoriams ilgesnį laiką stovėti be darbo – reikėtų jais pasinaudoti bent kartą per dvi savaites.

Kaip ir bet kuriuos kitus įrankius, akumuliatorinius įnagius visada reikia laikyti sausoje aplinkoje. Drėgnoje ir purvinoje vietoje laikomi prietaisai gali sugesti, suprastėti elektrinių komponentų kokybė, rūdyti detalės.
Statybunaujienos.ltStatybinė ir kelių technika, įrankiai

nuotrauka
2024-01-25 11:09
Akumuliatoriniai darbo įrankiai populiarūs, nes jie ne tik patogūs naudoti, be ir puikiai pritaikomi tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Šios rūšies įrankio veikimas tiesiogiai priklauso nuo akumuliatoriaus galingumo, jo dydžio ir talpos. Jei nesinori darbo nutraukti todėl, kad išseko baterija, nau...
nuotrauka
2024-01-19 10:23
Pietų Korėjos statybinės technikos gamintoja DEVELON (naujas DOOSAN vardas) 2024 metus pradeda geromis naujienomis. Klientai, kurie pirks šios kompanijos mini ekskavatorius DX17Z ir DX19 sausio-kovo mėnesiais, galės pasinaudoti ne tik labai patraukliomis finansavimo sąlygomis (finansavimo palūkanos ...
nuotrauka
2023-12-04 13:10
Nuo šiol „INTRAC Lietuva“ gali pasiūlyti DEVELON buldozerius, kurie yra galingi ir lengvai valdomi. DEVELON buldozeriai turi efektyvią hidrostatinę pavarą, 2D sistemos reguliuojamus stūmimo peilius (verstuves), paprastą valdymą, ypač patogią operatoriaus kabiną ir puikų matomumą, kuris dar labiau pa...
nuotrauka
2023-11-21 10:26
DEVELON statybinės technikos asortimentą papildo gamykloje modifikuoti ekskavatoriai, kurie pritaikyti specifinių pramonės sričių poreikiams. Specialios paskirties ekskavatoriai gamykliškai pritaikyti įvairių medžiagų tvarkymo ir krovos darbams, yra ir specialūs modeliai, skirti griovimo darbams atl...
nuotrauka
2023-09-13 16:03
Šiais metais Vilniaus miesto gatvės vėl bus skenuojamos siekiant įvertinti asfalto dangos nusidėvėjimą. Remiantis gautais duomenimis bus sudėlioti gatvių remonto prioritetai – tai leidžia ir kasmet sutaupyti apie 5 proc. gatvių remontui skiriamų lėšų.
nuotrauka
2023-09-01 07:52
Vokietijos CEDIMA GmbH, pasaulyje gerai žinomas deimantinių įrankių ir mašinų betonui apdirbti tiekėjas, pristato betono apdirbimo naujienas ir atnaujintas mašinas, kurios darbą daro efektyvesnį, nes, nepriklausomai nuo betono tipo, mašinos galingumo ar kitų savybių, leidžia greitai surasti optimalų...
nuotrauka
2023-07-21 06:50
Antrąjį šių metų ketvirtį elektroninių aukcionų ir varžytynių dalyviai tradiciškai pirko įvairų nekilnojamąjį turtą patraukliose šalies vietovėse, bet kartu pastebimai išaugo susidomėjimas įvairia kelių technika bei transporto priemonėmis, skelbia elektroninių varžytynių ir aukcionų portalą evarzyty...
nuotrauka
2023-06-15 12:51
MANITOU krovos technika puikiai darbuojasi statybų sektoriuje. Montuojant plieno konstrukcijas, karkasines konstrukcijas, atliekant apdailos ir mūrijimo darbus, visur, kur reikia pakelti sunkius krovinius į didelį aukštį ir padėti juos tiksliai į numatytą vietą. Visiems šiems darbams MANITOU turi sp...
nuotrauka
2023-06-09 07:30
Šalinant bet kokio tipo dangą, ypač nuo betoninių ir metalinių paviršių, svarbu yra tai atlikti kokybiškai, sparčiai ir patogiai dirbančiam žmogui. HUSQVARNA CONSTRUCTION atliepia šiuos poreikius, rinkai pasiūlydama ilgaamžes, tvarias grindų grandymo, frezavimo, skutimo, šlifavimo mašinas bei šratas...
nuotrauka
2023-04-24 07:51
Betono dažai, skiedinio likučiai ant fasadų, klojinių ar statybinių mašinų gali tapti rimtu iššūkiu, norint juos nuvalyti nepažeidžiant konstrukcijos ar sudėtingo pasiekiamumo. KARCHER siūlo sprendimą – 12 naujų šalto vandens aukšto slėgio plovimo įrenginių superklasės segmente.
nuotrauka
2023-04-05 07:23
Įmonė RANDVEL į rinką tiekia žinomų pasaulyje prekinių ženklų statybų techniką – kokybišką ir įgijusią rinkos pasitikėjimą. Papildomos vertės šiai technikai suteikia tai, kad įmonės meistrai ją puikiai išmano ir geba remontuoti, o gamintojai į įmonės sandėlius tiekia atsargines detales. Tai yra fakt...
nuotrauka
2023-03-27 07:53
Kompanija „Doosan Infracore“ (HDI) paskelbė, kad keičia statybinės technikos DOOSAN prekės ženklą ir pristato naująjį prekės ženklą – DEVELON.
nuotrauka
2023-02-10 07:31
Vokietijos CEDIMA GmbH – jau šimtmetį pasaulyje gerai žinomas kaip deimantinių įrankių ir mašinų, skirtų betonui apdirbti, tiekėjas. Praėjusių metų pabaigoje Vokietijoje, Miunhene, įvykusioje tarptautinėje statybos parodoje „Bauma“ CEDIMA GmbH pristatė pagrindines technikos naujienas.
nuotrauka
2022-12-15 07:24
Ancenis (Prancūzija), 2022 m. gruodžio 6 d. „MANITOU Group“, pasaulinė statybų, pramonės ir žemės ūkio sektoriams skirtos krovos technikos, kėlimo platformų gamintoja, pristatė vandenilinių mašinų tyrimų ir plėtros planą bei pirmąjį teleskopinio krautuvo prototipą, kuris veikia, naudodamas žaliąjį v...
nuotrauka
2022-12-02 11:41
Atliekant skirtingus apdailos darbus, reikalingi specifiniai statybiniai įrankiai skirti šlifavimui, dažymui, pjovimui ar sienų matavimui. Nors dažnas skuba pirkti statybinius įrankius, tačiau tai nėra vienintelis sprendimo būdas. Būtent tokiais atvejais vertėtų apsvarstyti galimybę pasinaudoti įran...
nuotrauka
2022-11-04 06:27
Parodoje „Bauma 2022“, kuri vyko Miunchene (Vokietija) spalio 24–30 dienomis, DOOSAN pristatė pramonėje pirmaujančią naujų pažangiausių mašinų ir skaitmeninių technologijų ekspoziciją. UAB „INTRAC Lietuva“ – DOOSAN statybinės technikos atstovas Lietuvoje.
nuotrauka
2022-10-25 14:57
Miunchene (Vokietija) spalio 24 d. prasidėjusioje didžiausioje tarptautinėje statybos ir pramonės parodoje BAUMA (ekspozicijos stendas FS 908/1) kompanija MANITOU pristatė rekordinį naujų produktų skaičių.
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.

Statybunaujienos.lt » Statybinė ir kelių technika, įrankiai