2024 birželio 25 d. antradienis, 8:16
Reklama  |  facebook

Energetikos krizės akivaizdoje – paprastas būdas taupyti verslams. Inovatyvūs, energiją taupantys filtrai vėdinimo sistemoms

2022-11-15 07:36
Įmonės TECHNOGAJA sukurti AMAZING KIS vėdinimo sistemų filtrai sėkmingai naudojami tiek vietos rinkoje, tiek Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, žengia ir į kitas rinkas. Tokį AMAZING KIS filtrų populiarumą lemia ne tik tiesioginės, bet ir pridėtinės vertės šiuos filtrus naudojančiam bei vėdinimo sistemas aptarnaujančiam verslui.
nuotrauka
Įmonės TECHNOGAJA nuotr.


Minimos įmonės
Technogaja, UAB

Brangstanti energija pramonę verčia ieškoti sprendimų, kurie mažintų sąnaudas. Tai yra viena iš priežasčių, lėmusių Kauno rajone įsikūrusios įmonės TECHNOGAJA vėdinimo sistemų filtrų AMAZING KIS sėkmę. Kita priežastis – mažesnės sąnaudos vėdinimo sistemų aptarnavimui, net galimybė optimizuoti tokių įmonių veiklą.

Verslui taupo tūkstančius eurų – kuo didesni plotai, tuo didesni sutaupymai

Filtrų kokybę apibūdina veikimo efektyvumas, dulkių sulaikymas ir slėgis arba oro pasipriešinimas. TECHNOGAJOS gaminiui būdingas aukštas efektyvumas su mažu oro pasipriešinimu ir ilgesnis tarnavimo laikas. Tai reiškia, aiškina įmonės TECHNOGAJA direktoriaus pavaduotojas Saulius Jurevičius, kad filtras efektyviai valo orą, jo gyvavimo ciklas ilgesnis už tradicinių, o energijos sunaudoja kur kas mažiau.

Saulius Jurevičius TECHNOGAJAĮmonės TECHNOGAJA
direktoriaus pavaduotojas
Saulius Jurevičius

„Imkim vėdinimo sistemą su vienu standartiniu filtru. Esant ankstesnėms elektros energijos kainoms, per metus toks filtras sutaupydavo apie 200 eurų, o elektros kainoms pakilus nuo kelių iki keliolikos kartų, – sutaupo net iki 550 eurų. Turint omenyje, kad didelio ploto pastatuose veikia galingos vėdinimo sistemos, kuriose sumontuota ir po keliasdešimt filtrų, sutaupymai siekia tūkstančius eurų, – skaičiuoja įmonės atstovas. – Kuo didesnis plotas, kuo didesnis poreikis vėdinimui, tuo labiau verta galvoti apie energiškai tvarius filtrus: tai ir biurų pastatai, prekybos centrai, medicinos paskirties pastatai, pramonės pastatai, laivybos įmonės ir kiti.“

Įspūdingi sutaupymai lėmė sparčiai augančius AMAZING KIS filtrų pardavimus vietos ir užsienio rinkose.

Mažesnės aptarnavimo sąnaudos ir galimybės verslo optimizavimui

Pradėjusi naujos kartos filtrų AMAZING KIS projektą, įmonė nusitaikė į užsienio rinkas ir siekė sukurti ilgiau už analogiškus gaminius tarnaujantį filtrą. Tokią įmonės strategiją padiktavo įžvalga, kad filtrai, įrengti sunkiai pasiekiamose vietose, tampa problema ir vėdinimo sistemų naudotojams, ir sistemas aptarnaujančioms įmonėms, nes tai reiškia dideles darbo laiko ir lėšų sąnaudas.

„Kuo ilgiau tarnaus filtras, tuo rečiau jį reikės keisti. Naudotojams tai reiškia mažesnes pinigines sąnaudas, o aptarnaujančioms įmonėms – mažesnes darbo sąnaudas ir netgi galimybę optimizuoti verslą: turėti daugiau klientų, daugiau aptarnaujamų sistemų, nes filtrų keitimas tampa kur kas retesniu, – tad daugiau padaroma su mažiau žmonių“, – dalijasi klientų pastebėjimais S. Jurevičius. Tokie sutaupymai ypač reikšmingi rinkose, kur aukštos kvalifikacijos darbuotojų atlyginimai yra dideli.

Efektyvumą patvirtino specializuota laboratorija

TECHNOGAJOS vėdinimo sistemų filtrų bandymai buvo atliekami pagal pasaulinį standartą ISO 16890.

Filtrai klasifikuojami pagal tai, kaip jie filtruoja skirtingų dydžių kietąsias daleles. Europoje naudojama klasifikacija ePM1, kuri nurodo parametrus švariam patalpų orui: matuojama, kiek 0,3–1 mikrono dydžio kietųjų dalelių filtras sulaiko. Pagal bendrąjį standartą filtras turi išvalyti patalpų, kuriose esama žmonių, orą taip, kad ePM1 siektų ne mažiau negu 50 proc. TECHNOGAJOS filtro ePM1 yra 65 proc.

Bandymai, atlikti vienoje iš pasaulio specializuotų oro filtravimo bandymų laboratorijų lyderių „fiatec GmbH“ Vokietijoje, parodė, kad filtrui AMAZING KIS būdingas iki 2 kartų mažesnis oro pasipriešinimas, nei kitiems tos pat kvalifikacijos filtrams, o dulkių arba kietųjų dalelių sulaiko iki 3 kartų daugiau.

Kaip to pasiekta: pluošto filtrui ieškojo didžiausiose pasaulio gamyklose

TECHNOGAJA filtrams naudoja ne grėsmę žmonių sveikatai keliantį stiklo pluoštą, o sintetinę, neutralią sveikatai medžiagą. Sintetika taip pat yra ir kur kas patvaresnė, o jeigu pagaminta taip, kad yra ir energiškai tvari, filtras įgyja dar daugiau pranašumų.

„Kad pasiektume aukštų rezultatų, kuriuos patvirtino laboratorija, ieškodami sprendimų kreipėmės į didžiausias pasaulio neaustinių žaliavų gamyklas, ieškojome technologijų, domėjomės net jų gamybine įranga žaliavai gaminti, nors tiesioginės sąsajos su filtrais ir nėra. Mums buvo svarbu, kaip gaminama žaliava, ar gamykla pajėgi išgauti tokį pluoštą, kad galima būtų sukurti konkrečią žaliavą“, – pasakoja S. Jurevičius apie paieškas, atvedusias į įspūdingą rezultatą – naujos kartos efektyvų filtrą AMAZING KIS.

Panaudojimo galimybės: filtravimo sprendimai pritaikomi pagal konkrečius poreikius

Bandymais patvirtinta, kad vėdinimo sistemų filtras AMAZING KIS atitinka A ir A+ energinio naudingumo klasę. Nors toks žymėjimas filtrams neprivalomas, bet jis svarbus siekiant vis aukštesnės privalomos pastatų energinio naudingumo klasės.

TECHNOGAJADidelėse patalpose, kur dideli žmonių srautai, būtinas efektyvus vėdinimas. Tačiau šildymo sezono metu tai gali reikšti ir šilumos nuostolius, kurie efektyviai sumažinami AMAZING KIS filtrus kombinuojant su šilumogrąžos (rekuperacijos) įrenginiais.

Šie filtrai gali būti naudojami tiek senose, tiek naujose vėdinimo sistemose, pritaikomi pagal konkretų kliento poreikį, nes AMAZING KIS – ne vienas standartinis gaminys, o lankstūs filtravimo sprendimai.

„Kurdami produktą, pasitelkėme tai, kas buvo geriausio pasaulio rinkose“, – apibendrina S.Jurevičius, įmonės TECHNOGAJA, kuri gamina vienus iš pačių efektyviausių filtrų rinkoje, direktoriaus pavaduotojas.  

Įmonės TECHNOGAJA nuotr. 

Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2024-06-19 10:35
Europos Parlamentas šį balandį priėmė direktyvą, kuria įsipareigojama palaipsniui mažinti pastatų sektoriuje suvartojamos energijos ir išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Nuo 2028 m. valstybei priklausantys, o nuo 2030 m. – visi nauji pastatai turės būti netaršūs, nuo 2050-ųjų – klimat...
nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...
nuotrauka
2024-05-24 13:37
Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu ...
nuotrauka
2024-05-23 10:39
Nuo 2025 m. daugiau nei du aukštus turinčiuose daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena apie galimybę pasinaudoti valstybės parama ir daugiabučiuose namuose atsisakyti suskystintų naftos dujų (SND) balionų, juos pakeičiant kitais e...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-20 10:26
Ministrai iš Lietuvos, Latvijos, Austrijos, Kipro, Danijos, Estijos, Prancūzijos, Airijos, Graikijos, Liuksemburgo, Maltos, Portugalijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ispanijos kartu kreipėsi į Europos Komisiją raginant parengti Europos Sąjungos strategiją dėl šilumos ir vėsumos ūkio dekarbonizacijos i...
nuotrauka
2024-05-14 09:40
Gegužės 15–17 d. Vilniaus LITEXPO parodų centras taps vieta, kur bus galima susipažinti su pažangiausiomis technologijomis ir inovacijomis, skirtomis pramonei, verslui bei vartotojams. Čia vyks ir nemažai specializuotų renginių. Viename jų – konferencijoje „Ateities energetika Baltijos šalyse 2024“...
nuotrauka
2024-04-16 07:24
KOMFOVENT jau daug metų realizuoja vėdinimo ir šildymo technologijas, o šiandien daromas naujas žingsnis valdant namų mikroklimatą – pristatomas visas šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo funkcijas atliekantis KOMBI.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-29 10:05
„Ignitis", valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą Lietuvoje „Ignitis ON", neapleidžia lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros srityje – sudarė sutartį su „Baltic Shopping Centers", valdančia Kaune įsikūrusį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega", dėl iš viso 20 ele...
nuotrauka
2024-03-25 15:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-02-13 07:46
Šilumos siurbliai jau tapo įprasta Lietuvos gyventojų namų dalimi. Įmonės INDUSTEK ekspertai pastebi, kad vartotojai vis sparčiau atsisako šildymo kietu kuru ir noriau renkasi šilumos siurblius. Bene populiariausi Lietuvoje yra universalieji „Daikin Altherma“ oras-vanduo šilumos siurbliai. Šis šildy...
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2024-01-26 06:34
Prie nuosavų namų įprastai yra pristatomos ir lauko terasos, nes sėdėti namie užsidarius tarp keturių sienų nusibosta, todėl norisi ištrūkti ir į gryną orą. Vasarą tai nesukelia jokių nepatogumų, tačiau ankstyvą pavasarį ir vėlų rudenį, kai lauke vėsoka, nelabai jauku sėdėti terasoje. Bet vien dėl t...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos