2021 birželio 15 d. antradienis, 22:11
Reklama  |  facebook

Energinio naudingumo sertifikatas: nuo 2021 metų – tik A++ klasė Video

2021-02-05 10:31
Statybos techniniame reglamente STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ numatyta, jog nuo 2021 m. sausio 1 d. Lietuvoje naujai statomi daugiabučiai ir gyvenamosios paskirties statiniai (taip pat ir kitos paskirties statiniai, kuriems nenumatytos išimtys) turės atitikti A++ energinio naudingumo klasę. Ką tai reiškia?
nuotrauka
KSK koliažas


Minimos įmonės
Klaipėdos statybos kompanija, UAB

Statytojai įsitikinę, jog A++ klasės būstas užtikrins mažesnes šildymo išlaidas, didesnį statinio sandarumą, geresnę mechaninę vėdinimo sistemą, kokybiškesnę aplinkos triukšmo izoliaciją. KSK vadovas Ričardas Petrikauskas šios klasės privalumus pakomentavo plačiau: „Toks pastatas beveik nenaudoja šiluminės energijos ir privalo atitikti aukščiausius A++ klasei keliamus standartus, t. y. turėti labai mažą konstrukcijų šilumos laidumo koeficientą, pasižymėti dideliu pastato konstrukcijų sandarumu, iki minimumo sumažintų šalčio tiltelių kiekį, parinktą efektyviausią pastato apšiltinimo būdą ir įdiegtą kokybišką rekuperacinę vėdinimo sistemą. Pastaroji turi būti įrengta taip, kad patalpoje užtikrintų gryno oro tekėjimą, palaikytų pastovią temperatūrą ir pašalintų susikaupusias nereikalingas medžiagas (pavyzdžiui, dulkes).“

Norint įsitikinti, kad statinys tikrai atitinka aukščiausios kokybės standartus ir priklauso A++ klasei, būtinas energinio naudingumo sertifikatas – tik jis gali atskleisti, ar statinio energinio naudingumo klasė išties yra aukščiausia.

Ką apie A++ klasės statinius numato galiojantys teisės aktai?

Pastato (jo dalies) energinio naudingumo klasė nustatoma pagal mėnesinį skaičiavimo metodą pagal tam tikrų pastato (jo dalies) rodiklių vertes: pirminės neatsinaujinančios energijos vartojimo efektyvumas šildymui, vėdinimui, vėsinimui ir apšvietimui (C1 vertė); pirminės neatsinaujinančios energijos vartojimo efektyvumas karštam buitiniam vandeniui ruošti (C2 vertė); pastato atitvarų skaičiuojamieji savitieji šilumos nuostoliai; mechaninio vėdinimo su rekuperacija sistemos techniniai rodikliai; pastato pertvarų ir tarpaukštinių perdenginių šiluminės savybės; pastato sandarumas; šiluminės energijos sąnaudos pastatui šildyti; ilginių šiluminių tiltelių šilumos perdavimo koeficientų nustatymo būdas; pastate sunaudojamos energijos dalis iš atsinaujinančių išteklių. A++ energinės naudingumo klasės statinio rodiklių vertės turi būti C1<0,30 ir C2 ≤ 0,70.

Jei pastate (jo dalyje) įrengta mechaninio vėdinimo su rekuperacija sistema, rekuperatoriaus naudingumo koeficientas turi būti ne mažesnis už 0,80 (išskyrus atskirų srautų rekuperatorius, jų naudingumo koeficientas turi būti ne mažesnis kaip 0,68), o rekuperatoriaus ventiliatorių naudojamas elektros energijos kiekis neturi viršyti 0,45 Wh/m³. Tiesa, šis reikalavimas netaikomas sandėliavimo, garažų, gamybos ir pramonės paskirties pastatams.

Energinio naudingumo sertifikatas išduodamas tada, kai įvertinami užsakovo pateikti reikalingi dokumentai (kuriuose yra duomenys apie statinį) ir atliekami visi skaičiavimai.

Ar A++ klasės statinių sertifikavimas kainuos brangiau?

Apie kainas paklaustas Klaipėdos statybos kompanijos vadovas R. Petrikauskas teigė, kad energinio naudingumo sertifikato suteikimo kaina ne visai priklauso nuo statinio klasės.

„Mes galutinę sertifikavimo paslaugos kainą pateikiame įvertinę pastato paskirtį bei jo sudėtingumo lygį; sertifikavimo terminą; kliento pateiktą dokumentaciją, t. y. ar pateikti visi dokumentai, ar nieko netrūksta; pastato vietos; paslaugos teikimo pastovumo. Mūsų kompanijoje šios paslaugos kaina įvairuoja nuo 97 eurų“ – nurodė R. Petrikauskas.

Energinio naudingumo sertifikato išdavimo terminas 1–5 d. d. po dokumentų, reikalingų sertifikavimui atlikti, gavimo dienos. Reikalingų dokumentų energiniam sertifikavimui atlikti sąrašą galite rasti čia: https://www.kskompanija.lt/energinis-sertifikavimas/.

Tačiau būtina žinoti, jog energinio naudingumo sertifikato kainą lemia ir šalčio tiltai. Energinės klasės A, A+ ir A++ pastatams kartais reikia paskaičiuoti ilginius-šiluminius tiltelius – tai vietos, kur jungiasi skirtingi elementai. Pavyzdžiui, langai-sienos, stogas-sienos, pamatai-sienos. Kuo daugiau tų šalčio tiltelių, kuo pastatas didesnis ir sudėtingesnis – tuo didesnė yra ir energinio sertifikavimo paslaugos kaina. Norint sužinoti konkrečią kainą kiekvienu individualiu atveju geriausia kreiptis tiesiogiai į šią paslaugą teikiančią įmonę.

Vis tik labiau nei kaina turėtų būti vertinamas įmonės, kuri išduoda energinio naudingumo sertifikatą, patikimumas, profesionalumas, atliktų darbų kokybė. Energinio naudingumo sertifikatas yra ne vien įrodymas, kokiai klasei priklauso statinys. Šiame dokumente yra pateikiamos ir rekomendacijos, kurias įgyvendinus gali pakilti statinio energinio efektyvumo vertė.

Statinio energinis sertifikavimas, energinio naudingumo sertifikato išdavimas ar ilginių šiluminių tiltelių skaičiavimas turėtų būti patikėtas šios srities ekspertams. Klaipėdos statybos kompanija pasirengusi įvertinti kiekvieno statinio energinio naudingumo klasę. Kreiptis telefonu 8 686 53020 arba el. paštu info@ksk.lt.

Atsakingas, profesionalus ir sąžiningas požiūris į kiekvieną klientą, aukščiausios kokybės paslauga kiekvienam statiniui! 

Užsakovo turinys

Statybunaujienos.lt

Energinio naudingumo sertifikatas. KSK

Energinio naudingumo sertifikavimas. KSK

SPRENDIMAI

nuotrauka
2021-06-15 08:05
Vienas greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Miesto transporto, buitinių prietaisų, garso ir vaizdo aparatūros sukuriamo triukšmo lygis per pastaruosius 15–20 metų padidėjo net 10 decibelų. Žmogaus ausis tai suvokia kaip du kartus didesnį triukšmą.
nuotrauka
2021-06-14 07:18
Statybų įmonės dažnai giriasi A++ energinės klasės pastatais. Tačiau nemaža dalis pastatų realiai neatitinka deklaruojamų savybių. Sumažinti pažeidimų skaičių galėtų griežtesnė sertifikavimo kontrolė ir pirkėjų reiklumas, siekiant įsitikinti, ar gauna tai, už ką sumokėjo.
nuotrauka
2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.
nuotrauka
2021-06-09 13:14
Triukšmas – viena opiausių mūsų laikų aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos problemų. Triukšmas neleidžia susikaupti, vargina, neigiamai veikia leidžiant laiką viešosiose, visuomeninėse erdvėse bei biuruose, todėl būdų, kaip efektyviai slopinti triukšmą, reikia ieškoti jau ankstyvuosiuose pastatų pr...
nuotrauka
2021-06-08 08:37
Šilumos izoliacija naudojama visur, kur siekiama išvengti patalpų mikroklimato kaitos dėl vidaus ir išorės temperatūrų skirtumo, kai šiluma prarandama dėl mainų per atitvaras, besiribojančias su išore.
nuotrauka
2021-06-01 06:47
Netinkamos pastatų konstrukcijos, nesandarumai veikia kaip kanalai, kuriais oru sklindantis garsas gali laisvai keliauti iš vienos patalpos į kitą. Dėl to gerokai sumažėja garso izoliacijos efektyvumas. O ką daryti, kai tokių garso kelių pastate yra ne vienas?
nuotrauka
2021-05-26 07:17
Privačių namų savininkai turi galimybę patys spręsti, kokias nuotekų sistemas nori įsidiegti. Specialistų teigimu, absoliuti dauguma žmonių renkasi įprastas, todėl vėliau ilgus metus gyvena klausydamiesi kanalizacijos šniokštimo. Ar verta investuoti į mažatriukšmes sistemas?
nuotrauka
2021-05-24 07:15
Reikalavimas pastatus statyti tik A++ energinės klasės neretai kelia klausimų, kaip energijos taupymą suderinti su fasado estetika. Svarbu ir kaina – ar ne per didelės išlaidos, jau investavus į energijos taupymą, dar investuoti ir į pastato estetiką.
nuotrauka
2021-05-18 07:14
Laikmetis ne tik diktuoja madas, bet ir apibrėžia sąlygas. Didėjant statybų apimtims ir naujakuriams norint kuo greičiau įsikelti į naujuosius savo namus, spartinami ir statybų tempai.
nuotrauka
2021-05-12 07:18
Vilnietė Irma su šeima jau trečius metus gyvena name, kuriame įrengta „Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistema. Šalia Nemenčinės gyvenantys vilniečiai svarsto apie dar vieno namo statybą, kuriame taip pat žada rinktis tik infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą.
nuotrauka
2021-05-10 16:07
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovuojant, modernizuojant pastatus.
nuotrauka
2021-05-07 10:47
Nuo konstrukcijų tvirtinimo ir statybinių plokščių montavimo iki grindlenčių ar veidrodžių tvirtinimo – klijavimas dažnai yra vienintelis būdas sujungti medžiagas. Šiuolaikiniai klijų gamintojai siekia ne tik užtikrinti kuo geresnį sukibimą, bet ir nuolat ieško sprendimų, gerinančių produktų atsparu...
nuotrauka
2021-05-06 07:13
Suvaldyti garsą, neleisti jam sklisti patalpoje – didysis galvosūkis. Ir ne todėl, kad tai neįmanoma. Svarbiausia – kad, kuriant akustinį komfortą, nereikėtų aukoti erdvės.
nuotrauka
2021-05-05 07:12
„SLENTEX® Aerogelis“ – efektyviausias sprendimas tuose objektuose, kur šiltinamajam sluoksniui palikta visai nedaug vietos. Jis puikiai tiks ir renovuojant istorinius pastatus su nelygiomis sienomis bei kebliais fasadams keliamais paminklosaugos reikalavimais.
nuotrauka
2021-05-04 16:03
Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuotuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose pagrindinis prizas atiteko absoliučiam rinkimų favoritui – Klaipėdoje, Taikos pr. 3 stovinčiam devynių aukštų daugiabučiui namui.
nuotrauka
2021-05-03 07:25
Individualių namų statytojai žino – palengvinti ir paspartinti perdengimo darbus galima tik pasirinkus šiuolaikines perdangas. „Teriva“ sistema leidžia neįtikėtinai lengvai ir greitai sumontuoti perdangas esant bet kokiam, net ir įmantriam pastato išplanavimui ar nepatogioms montavimo sąlygoms – tie...
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.
nuotrauka
2021-04-29 08:04
Iki įsigaliojant reikalavimui dėl privalomo A++ energinio naudingumo, statytojai suskubo projektuoti ir statyti žemesnės klasės pastatus, baimindamiesi kainų šuolio. Kainų augimo baiminasi ir gyventojai. Orientuotos į statybos kainodarą bei sąmatinius skaičiavimus bendrovės „Sistela“ generalinis dir...
nuotrauka
2021-04-27 08:59
Atsidūrusios visuomenės dėmesio centre dėl skleidžiamo triukšmo, įmonės suskumba ieškoti, kaip spręsti problemą, kokias triukšmą mažinančias priemones diegti. Tačiau įmonės reputacijai žala jau padaryta.
nuotrauka
2021-04-20 09:39
Naujai statomi namai nuo šių metų sausio 1 d. privalo atitikti A++ energinio naudingumo klasę – kitaip tariant, energijos suvartojimo sąnaudas reikia sumažinti iki itin mažų arba net nulinių.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI