2022 lapkričio 30 d. trečiadienis, 12:30
Reklama  |  facebook

Energinio naudingumo sertifikatas: nuo 2021 metų – tik A++ klasė Video

2021-02-05 10:31
Statybos techniniame reglamente STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ numatyta, jog nuo 2021 m. sausio 1 d. Lietuvoje naujai statomi daugiabučiai ir gyvenamosios paskirties statiniai (taip pat ir kitos paskirties statiniai, kuriems nenumatytos išimtys) turės atitikti A++ energinio naudingumo klasę. Ką tai reiškia?
nuotrauka
KSK koliažas


Minimos įmonės
Klaipėdos statybos kompanija, UAB

Statytojai įsitikinę, jog A++ klasės būstas užtikrins mažesnes šildymo išlaidas, didesnį statinio sandarumą, geresnę mechaninę vėdinimo sistemą, kokybiškesnę aplinkos triukšmo izoliaciją. KSK vadovas Ričardas Petrikauskas šios klasės privalumus pakomentavo plačiau: „Toks pastatas beveik nenaudoja šiluminės energijos ir privalo atitikti aukščiausius A++ klasei keliamus standartus, t. y. turėti labai mažą konstrukcijų šilumos laidumo koeficientą, pasižymėti dideliu pastato konstrukcijų sandarumu, iki minimumo sumažintų šalčio tiltelių kiekį, parinktą efektyviausią pastato apšiltinimo būdą ir įdiegtą kokybišką rekuperacinę vėdinimo sistemą. Pastaroji turi būti įrengta taip, kad patalpoje užtikrintų gryno oro tekėjimą, palaikytų pastovią temperatūrą ir pašalintų susikaupusias nereikalingas medžiagas (pavyzdžiui, dulkes).“

Norint įsitikinti, kad statinys tikrai atitinka aukščiausios kokybės standartus ir priklauso A++ klasei, būtinas energinio naudingumo sertifikatas – tik jis gali atskleisti, ar statinio energinio naudingumo klasė išties yra aukščiausia.

Ką apie A++ klasės statinius numato galiojantys teisės aktai?

Pastato (jo dalies) energinio naudingumo klasė nustatoma pagal mėnesinį skaičiavimo metodą pagal tam tikrų pastato (jo dalies) rodiklių vertes: pirminės neatsinaujinančios energijos vartojimo efektyvumas šildymui, vėdinimui, vėsinimui ir apšvietimui (C1 vertė); pirminės neatsinaujinančios energijos vartojimo efektyvumas karštam buitiniam vandeniui ruošti (C2 vertė); pastato atitvarų skaičiuojamieji savitieji šilumos nuostoliai; mechaninio vėdinimo su rekuperacija sistemos techniniai rodikliai; pastato pertvarų ir tarpaukštinių perdenginių šiluminės savybės; pastato sandarumas; šiluminės energijos sąnaudos pastatui šildyti; ilginių šiluminių tiltelių šilumos perdavimo koeficientų nustatymo būdas; pastate sunaudojamos energijos dalis iš atsinaujinančių išteklių. A++ energinės naudingumo klasės statinio rodiklių vertės turi būti C1<0,30 ir C2 ≤ 0,70.

Jei pastate (jo dalyje) įrengta mechaninio vėdinimo su rekuperacija sistema, rekuperatoriaus naudingumo koeficientas turi būti ne mažesnis už 0,80 (išskyrus atskirų srautų rekuperatorius, jų naudingumo koeficientas turi būti ne mažesnis kaip 0,68), o rekuperatoriaus ventiliatorių naudojamas elektros energijos kiekis neturi viršyti 0,45 Wh/m³. Tiesa, šis reikalavimas netaikomas sandėliavimo, garažų, gamybos ir pramonės paskirties pastatams.

Energinio naudingumo sertifikatas išduodamas tada, kai įvertinami užsakovo pateikti reikalingi dokumentai (kuriuose yra duomenys apie statinį) ir atliekami visi skaičiavimai.

Ar A++ klasės statinių sertifikavimas kainuos brangiau?

Apie kainas paklaustas Klaipėdos statybos kompanijos vadovas R. Petrikauskas teigė, kad energinio naudingumo sertifikato suteikimo kaina ne visai priklauso nuo statinio klasės.

„Mes galutinę sertifikavimo paslaugos kainą pateikiame įvertinę pastato paskirtį bei jo sudėtingumo lygį; sertifikavimo terminą; kliento pateiktą dokumentaciją, t. y. ar pateikti visi dokumentai, ar nieko netrūksta; pastato vietos; paslaugos teikimo pastovumo. Mūsų kompanijoje šios paslaugos kaina įvairuoja nuo 97 eurų“ – nurodė R. Petrikauskas.

Energinio naudingumo sertifikato išdavimo terminas 1–5 d. d. po dokumentų, reikalingų sertifikavimui atlikti, gavimo dienos. Reikalingų dokumentų energiniam sertifikavimui atlikti sąrašą galite rasti čia: https://www.kskompanija.lt/energinis-sertifikavimas/.

Tačiau būtina žinoti, jog energinio naudingumo sertifikato kainą lemia ir šalčio tiltai. Energinės klasės A, A+ ir A++ pastatams kartais reikia paskaičiuoti ilginius-šiluminius tiltelius – tai vietos, kur jungiasi skirtingi elementai. Pavyzdžiui, langai-sienos, stogas-sienos, pamatai-sienos. Kuo daugiau tų šalčio tiltelių, kuo pastatas didesnis ir sudėtingesnis – tuo didesnė yra ir energinio sertifikavimo paslaugos kaina. Norint sužinoti konkrečią kainą kiekvienu individualiu atveju geriausia kreiptis tiesiogiai į šią paslaugą teikiančią įmonę.

Vis tik labiau nei kaina turėtų būti vertinamas įmonės, kuri išduoda energinio naudingumo sertifikatą, patikimumas, profesionalumas, atliktų darbų kokybė. Energinio naudingumo sertifikatas yra ne vien įrodymas, kokiai klasei priklauso statinys. Šiame dokumente yra pateikiamos ir rekomendacijos, kurias įgyvendinus gali pakilti statinio energinio efektyvumo vertė.

Statinio energinis sertifikavimas, energinio naudingumo sertifikato išdavimas ar ilginių šiluminių tiltelių skaičiavimas turėtų būti patikėtas šios srities ekspertams. Klaipėdos statybos kompanija pasirengusi įvertinti kiekvieno statinio energinio naudingumo klasę. Kreiptis telefonu 8 686 53020 arba el. paštu info@ksk.lt.

Atsakingas, profesionalus ir sąžiningas požiūris į kiekvieną klientą, aukščiausios kokybės paslauga kiekvienam statiniui! 

Užsakovo turinys

Statybunaujienos.lt

Energinio naudingumo sertifikatas. KSK

Energinio naudingumo sertifikavimas. KSK

SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-10-20 15:24
Šildymo sezonas tik prasideda, bet akivaizdu, kad šiemet už namų ir butų šildymą mokėsime gerokai brangiau. Jau pasigirsta prognozių, kad išlaidos šildymui augs ir toliau. Tokia situacija verčia susimąstyti – ką savo namuose galime pakeisti, kad nors kiek sumažintume sąskaitas už šildymą. Vienas iš ...
nuotrauka
2022-10-12 07:10
Siekdama pagerinti ir pagreitinti vartotojų pasirinkimą, PENOSIL sukūrė patogią kategorizavimo sistemą. Naujas dizainas padės ne tik padidinti produktų matomumą, bet ir leis aiškiau nustatyti jų paskirtį bei užtikrinti efektyvesnę ir malonesnę klientų patirtį. Nauja sistema patogi ir profesionalams,...
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.
nuotrauka
2022-08-23 16:16
Namo stogas – vienas iš svarbiausių namo elementų, tad renkantis jį kyla nemažai klausimų: kokią stogo dangą pasirinkti, kaip tinkamai prižiūrėti?
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-07-25 11:48
Triukšmas neigiamai veikia sveikatą, tad susidūrę su situacijomis, kai iš stacionarių triukšmo šaltinių sklindantis triukšmas trukdo ilsėtis, gyventojai neretai kreipiasi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), kurio pareiga – įvertinti triukšmo lygį namuose ir imtis veiksmų, kad triukšmas...
nuotrauka
2022-06-30 08:05
Į Lietuvą atslinkus karščio bangai, žmonės nežino, kur dėtis, ir griebiasi įvairių apsisaugojimo nuo kaitros priemonių – geria vandenį ar slapstosi šešėliuose, o medikai rekomenduoja dienos metu tiesiog likti namuose. Deja, ne visuomet namai tampa prieglobsčiu nuo kaitros – neretai dėl tokių neapgal...
nuotrauka
2022-05-24 07:10
Pasaulis gręžiasi ne tik į tvarią, bet ir į sveiką statybą, būtent tokia ir yra pastaruoju metu vis labiau populiarėjanti medžio masyvo statyba. Istorinė medinė statyba, naudojant šiuolaikiškas medžiagas ir sprendimus, tampa aukšto energinio efektyvumo saugiu šeimos būstu, rekreaciniu ar kitokios pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-04-29 13:30
Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne tik užkirsti kelią tokioms grėsmėms, bet ir tvariai panaudoti lietaus vandenį kitoms reikmėms.
nuotrauka
2022-03-24 07:52
Aplinkos triukšmas yra rimta problema, kurios neigiamą poveikį sveikatai Europoje jaučia milijonai žmonių. 20 proc. Europos gyventojų ilgą laiką patiria sveikatai kenksmingą triukšmo lygį. Deja, tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmo mažinimo politikos tikslai nebuvo pasiekti, pagerėjimas artimiausiu l...
nuotrauka
2022-01-24 09:52
„Ruukki“ pristato naują sprendimą – „Ruukki®“ sandarumo paketą, leidžiantį taupyti energiją ir mažinti anglies dioksido išmetimą. Sandarumo paketas leis pramoninių ir komercinių pastatų savininkams sumažinti sąskaitas už energiją ir išmetamo anglies dioksido kiekį, susijusį su jų tiesiogine veikla. ...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI