2023 kovo 20 d. pirmadienis, 17:51
Reklama  |  facebook

Geri statybiniai klijai – pusė darbo: į kokias savybes atkreipti dėmesį renkantis?

2022-10-17 07:29
Artinantis žiemai, visi skuba baigti statybos ar remonto darbus. Tam, be abejo, reikia tinkamų priemonių, kurių pasirinkimui statybų profesionalai skiria vis daugiau dėmesio. Viena iš priemonių, be kurios dažnai neišsiverčiama atliekant vidaus ir lauko darbus, yra statybiniai klijai.
nuotrauka
„Tegra“ nuotr.


Minimos įmonės
Tegra, UAB

Jų pasirinkimas rinkoje yra išties platus, tačiau ypač didelio susidomėjimo pastaruoju metu sulaukia naujos kartos itin didele sukibimo jėga pasižymintys ir greitai kietėjantys hibridiniai klijai – tokie kaip „Point 104 Turbo Power Fix“.

Statybinės chemijos produktų vystymo ir distribucijos bendrovės „Tegra“ produktų ekspertas Linas Lučinskas sako, kad šie klijai iš kitų panašių produktų išsiskiria net 380 t/kv. m siekiančia sukibimo jėga ir itin trumpu sustingimo laiku – vos per 15 minučių pasiekiama 20 t/kv. m sukibimo jėga. Dėl to naudojant 2–3 mm pločio siūles jau po trijų valandų užtikrinamas 80 proc. galutinės sukibimo jėgos. Palyginimui, kitiems statybiniams klijams visiškai sustingti reikia bent 24 valandų.

„Tai leidžia gerokai paspartinti darbus. Pavyzdžiui, su „Point 104 Turbo Power Fix“ tvirtinant aliumininius nuleidžiamų lubų rėmus, gipso kartono plokštes galima pradėti montuoti vos po kelių valandų. Naudojant kitus klijus, tektų laukti parą ar ilgiau. Turint omenyje, kad statybose ilgesnė darbų trukmė dažnai lemia didesnius kaštus, itin greitas klijų stingimas gali padėti sutaupyti“, – tvirtina L.Lučinskas.

Anot L.Lučinsko, kitas „Point 104 Turbo Power Fix“ klijų pranašumas yra jų suteikiama galimybė dirbti su didelio svorio, tačiau mažo klijuojamo paviršiaus ploto konstrukcijomis. Tam galimybę suteikia ypač didelė klijų sukibimo jėga. Dėl jos net ir labai dideliam svoriui priklijuoti ir išlaikyti pakanka nedidelės siūlės. Tai gali praversti tvirtinant, pavyzdžiui, LED apšvietimo paneles ar kitas panašias konstrukcijas, kurių tvirtinamas plotas, palyginus su svoriu, yra santykinai mažas.

TEGRAŠie naujos kartos hibridiniai klijai nepakeičiami tvirtinant sunkesnes plokštumas prie nelygių, nestandartinių paviršių. Dėl itin didelės „Point 104 Turbo Power Fix“ sukibimo jėgos galima lengvai ant įvairios tekstūros sienų tvirtinti, pavyzdžiui, didelius, sunkius veidrodžius.

„Šie naujos kartos hibridiniai klijai taip pat gali būti nepakeičiami tvirtinant sunkesnes plokštumas prie nelygių ir nestandartinių paviršių. Su įprastais klijais to padaryti dažnai yra neįmanoma, tačiau dėl itin didelės „Point 104 Turbo Power Fix“ sukibimo jėgos galima lengvai ant įvairios tekstūros sienų tvirtinti, pavyzdžiui, didelius, sunkius veidrodžius. Be to, klijų sudėtyje nėra agresyvių skiediklių, todėl jie negadina net ir lengvai pažeidžiamų paviršių“, – pažymi produktų ekspertas.

Galiausiai, šis produktas yra tinkamas naudoti tiek vidaus, tiek lauko sąlygomis ir leidžia konstrukcijas tvirtinti ant drėgnų paviršių. Anot produktų eksperto Lino Lučinsko, tai gali būti ypač pravartu orams rudenėjant. Klijų temperatūrinis atsparumas taip pat yra labai didelis ir apima spektrą nuo -40 °C iki +90 °C. Naudojant „Point 104 Turbo Power Fix“ klijus, ant namo fasado galima patikimai pritvirtinti pašto dėžutes, adreso numerius ir kitus objektus. Pažymėtina, kad siekiant užtikrinti pastato šilumos izoliacines savybes ir pasiekti aukštą energinio naudingumo klasę fasade, atsižvelgiant į dabartinius reikalavimus, negalima gręžti jokių skylių.

„Taip pat verta atkreipti dėmesį į klijų elastingumą sustingus. „Point 104 Turbo Power Fix“ šiuo požiūriu taip pat yra pranašesni už daugelį kitų panašių produktų. Jei prireikia, didelis klijų elastingumas leidžia pritvirtintas konstrukcijas nesunkiai nuimti nesugadinant paviršių. Tai vėlgi suteikia galimybę įvairiose situacijose išvengti gręžimo ir varžtų ar vinių“, – sako ekspertas.

„Point 104 Turbo Power Fix“ klijai užtikrina puikų sukibimą su betonu, mūru, tinku, keramika, stiklu, kietu PVC, metalais, akmeniu, OSB, mediena ir kitomis medžiagomis.

Dėl to jie yra itin universalūs ir leidžia klijuoti daugelį statybinių ir apdailos elementų. Svarbiausia – pažangi hibridinė „Point 104“ technologija padeda viską atlikti itin greitai ir sutaupyti nemažai brangaus laiko.  

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-03-17 11:34
Kovo 7 d. didžiausia Lietuvos energetinės infrastruktūros statybos bendrovė „Žilinskis Group“ Švedijoje įsteigė savarankišką akcinę bendrovę Zilinskis & Co AB, kuri vystys naujų aukštos įtampos oro linijų ir pastočių statybą bei esamų rekonstrukcijas. Iki tol Žilinskis ir Co, UAB Švedijoje beveik de...
nuotrauka
2023-03-17 11:10
Pasirengimas Mindaugo g. 12, Vilniuje esančio pastato atnaujinimui vyksta pilnu tempu. Šiuo metu vyksta šio pastato pritaikymo valstybės institucijų veiklai projektavimo darbai. Planuojama, kad pastate įsikurs net 8 valstybės įstaigos, bus sukurta daugiau nei 700 šiuolaikiškų darbo vietų. Įgyvendinu...
nuotrauka
2023-03-15 14:51
Šių metų pradžioje startavus pagrindiniams Vilniaus oro uosto naujojo išvykimo terminalo statybų darbams – balandžio viduryje bus sumontuotos beveik visos pagrindinės pastato konstrukcijos – laikančiosios kolonos. Anot Lietuvos oro uostų atstovų, darbai jau įsibėgėjo ir balandžio mėnesį bus galima p...
nuotrauka
2023-03-15 09:25
Jau visai netrukus Latvijos sostinės Rygos centre iškils modernus verslo centras, šalia kurio duris atvers ir milžiniškas daugiafunkcinis pastatas su šiuolaikiškai išvystyta infrastruktūra. Šio pastatų komplekso, pavadinto „Preses Nama Kvartāls“ (liet. „Spaustuvės kvartalas“), pirmojo etapo įgyvendi...
nuotrauka
2023-03-13 16:54
Metų pradžioje prasidėjo intensyvios naujojo keleivių išvykimo terminalo Vilniaus oro uoste statybos. Planuojama, kad pirmieji keleiviai iš šio terminalo išvyks 2025 m. pradžioje. Pasak Kristinos Greičiūtės, Lietuvos oro uostų aplinkosaugos projektų vadovės, naujasis terminalas bus didelio pokyčio p...
nuotrauka
2023-03-13 12:04
Šalia Klaipėdos, Gindulių gyvenvietėje, pradedamas statyti naujas prekybos paskirties pastatas, kuriame įsikurs „Maxima“ prekybos tinklo parduotuvė. Į naujo prekybos centro Klaipėdos rajone statybas planuojama investuoti 3,2 mln. eurų.
nuotrauka
2023-03-13 05:11
Daugiau nei dešimtmetį Klaipėdos rajono gyventojų lauktas projektas – Gargždų daugiafunkcis sporto centras – virsta realybė. Dariaus ir Girėno gatvėje, Gargžduose, kur po pustrečių metų iškils moderni sporto salė bei baseinas, įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms, žyminti realių statybos darbų ...
nuotrauka
2023-03-10 09:09
Vilniaus stoties rajone atsiras daugiau gyvybės ir erdvės – Vilniaus miesto savivaldybė planuoja apleistos Šv. Stepono bažnyčios teritorijos tvarkymo darbus. UAB „Vilniaus planas" parengtam Šv. Stepono skvero projektui jau gautas statybos leidimas.
nuotrauka
2023-03-09 11:11
Vilniuje, Lvivo gatvėje, bendrovės RELEVEN vystomas gyvenamosios ir biurų paskirties aukštuminis kvartalas nuo šiol bus žinomas „Horizontų“ pavadinimu. Modernų gyvenimo ir darbo būdą siūlysiančiam projektui bendrovė numatė skirti 200 mln. EUR. Tai – viena didžiausių investicijų į tokio tipo nekilnoj...
nuotrauka
2023-03-09 10:45
Kovo 8 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) iškilmingai atidarytas jungtinių mokslų laboratorijų – Mechanikos, Elektronikos bei Transporto inžinerijos fakultetų –centras.
nuotrauka
2023-03-07 12:10
Pastato, kurį vilniečiai iki šiol žinojo kaip Vilniaus centrinį paštą, koridoriai prisipildė studentų. Čia veiklą pradėjo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. ISM atstovai teigia, kad rekonstruojant unikalų statinį svarbiausia buvo užtikrinti erdvių funkcionalumą, tvarumą ir išsaugoti architektū...
nuotrauka
2023-03-07 08:56
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ persikėlė į naują biurą savo išplėtotame pastate Vilniuje, Kintų g. 11.
nuotrauka
2023-03-06 10:46
Reikšmingai prie šiuolaikinio Kauno veido formavimo prisidedančiame „Piliamiesčio“ kvartale dešiniojoje Neries krantinėje iškilo dar vienas naujas modernus gyvenamasis namas. Tęsdama viena patraukliausių vietų gyventi laikinojoje sostinėje tapusio kvartalo plėtrą tvarios miestų plėtros ir statybų be...
nuotrauka
2023-03-03 13:13
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė simboliškai pradėjo naujo operacinių, reanimacijos ir dializės bloko statybas įleisdama kapsulę su laišku ateities kartoms.
nuotrauka
2023-03-03 06:23
Artimiausiu metu Turto bankas skelbs viešąjį pirkimą atrinkti viso Goštauto kvartalo komplekso architektūrinio konkurso organizatorių. Patį architektūrinį konkursą planuojama skelbti liepos mėnesį. Po architektūrinio konkurso paaiškės, kaip atrodys transformuojamas kvartalas, viešosios erdvės.
nuotrauka
2023-03-02 10:19
Kas bendro tarp tirpstančio ledo ir betono? Kaip atsakymas į šį klausimą susijęs su Europos Sąjungos direktyva iki 2050-ųjų pasiekti, kad didžioji dalis pastatų būtų efektyviai pertvarkyti į beveik nevartojančius energijos? Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai teigia, kad fazę keičian...
nuotrauka
2023-03-01 09:13
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas nekilnojamojo turto fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį dėl verslo centro „Celebro“ įsigijimo Varšuvoje, tai yra pirmoji fondo investicija kaimyninėje Lenkijoje. Verslo centre įsikūrę du inkariniai nuomininkai – „A...
nuotrauka
2023-02-28 13:52
Dešiniajame Neries krante kylantis JAV architekto Danielio LIbeskindo projektuotas verslo centras „Artery“ – vienas ambicingiausių pastarojo dešimtmečio sostinės NT projektų. Iš kitų centrinio verslo rajono pastatų jis išsiskiria ne tik išskirtinėmis architektūrinėmis linijomis, bet ir Lietuvoje dar...
nuotrauka
2023-02-28 06:45
XVI a. statytos Pajuosčio dvaro sodybos Panevėžio rajone dabartiniai šeimininkai – Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo Husarų batalionas. Dviejuose šio kultūros paveldo objekto pastatuose – tarnų name ir penktame ūkiniame pastate – neseniai baigti tvarkybos...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas