2021 gruodžio 5 d. sekmadienis, 4:03
Reklama  |  facebook

„Gilesta“. Aukšta darbo kultūra – patikimiausias sąjungininkas

2018-12-19 10:44
Vos per devynis mėnesius Vilniuje buvo pastatytas „Benedikto turgus“. Tai naujausias bendrovės „Gilesta“ statinys, gimęs pagal architekto Dainiaus Kitovo projektą. „Benedikto turgus“ laikomas naujos kokybės standartu Lietuvoje – ir dėl išskirtinių dizaino sprendimų, ir dėl patogumų vartotojams.
nuotrauka
„Benedikto turgus“ įmonei „Gilesta“ pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ sidabro medalį. „Gilesta“ nuotr.


Minimos įmonės
Gilesta, UAB
Į 1,5 tūkst. kv. metrų turgų sostinėje, Ukmergės g., investuota 3,7 mln. eurų, kuriuos „Gilesta“, statytojo UAB „Benedikto turgus“ užsakymu, pavertė įstabiu objektu. Naujasis turgus sukurtas vietoj buvusios ūkininkų turgavietės: senojo turgaus angaras virto šviesiu ir erdviu pastatu su kolonomis ir originaliais abažūrais.

Žmogiškasis faktorius prieš trumpus terminus

„Gilestai“, kaip generaliniam rangovui, vienas iš didesnių iššūkių šiame objekte buvo trumpas darbų terminas. Įprastai tai reiškia gerai apgalvotą veiksmų planą, tinkamai sukomplektuotą ir motyvuotą darbuotojų komandą, gebėjimą rasti kalbą tiek su užsakovu, tiek su subrangovais. Tai yra svarbiausios, kaip sako bendrovės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis, kiekvieno projekto vykdymo dedamosios. 

„Visi specialistai baigia tuos pat mokslus, moka – pagal savo kompetenciją – tuos pačius veiksmus, tačiau lemiantis vaidmuo priklauso darbo kultūrai, kuri neatsiejama nuo žmogiškojo faktoriaus“, – įsitikinęs R. Paliulis, kuriam pavyko suburti žmones, ne tik išmanančius savo darbą, bet ir labai gerai suvokiančius, kad, įgyvendinant projektą, sėkmė didele dalimi priklauso nuo gebėjimo bendrauti. Tai ypač aktualu įtemptoje dabartinėje darbo rinkoje.

Kalbėdamas apie bendravimą, „Gilestos“ vadovas akcentuoja, kad statyba be įtampų, be nenumatytų situacijų, vargu ar įmanoma. Tačiau tik tinkami santykiai, kai generalinis rangovas, subrangovai projektuotojai, užsakovai dirba kaip komanda, yra garantija, kad projektas bus įvykdytas laiku, kad jis bus toks, kad bus patenkinti visi – ir užsakovai, ir pastate dirbantieji, ir jų klientai. 

Įmonė kaupia gerąją patirtį

„Gilesta“ pastatė statinį, kurio laikantysis karkasas – gelžbetoninės kolonos ir metalinės santvaros. Įstiklinta fasado plokštuma su įėjimų į prekybos patalpas durimis dekoruota metalinėmis kolonomis su kaneliūromis ir stogeliu su profiliuotais karnizais; kiti fasadai įrengti iš daugiasluoksnių plokščių. Įstiklintai konstrukcijai buvo parinkti aliuminio rėmai, įstiklinti vienos kameros paketais. Grindys įrengtos iš akmens masės bei keraminių plytelių. 

Įdiegus universalaus dizaino principus, pastatas ir jo prieigos yra patogios tiek neįgaliems, tiek tėvams su vaikų vežimėliais ir pan. Įrengtos 37 automobilių stovėjimo vietos.

Pastate įrengtas šildymas, vėdinimas ir oro kondicionavimas, atskirose zonose – šaldymas. Įrengiant statinio elektros instaliaciją, derintas dirbtinis ir natūralus apšvietimas.

Nuotraukoje – „Lietuvos metų gaminio 2018“ apdovanojimą atsiėmė „Gilestos“ direktorius Romas Paliulis. LPK nuotr.

Nesant galimybės lietaus vandenų nutekėjimo prijungti prie centrinės sistemos bei dėl smėlingo grunto, „Gilesta“ įrengė lietaus nuvedimo infiltracinę sistemą po automobilių stovėjimo aikštelės zona.

„Geroji patirtis mums buvo turguje įdiegta išmanioji pastato valdymo sistema, reguliuojanti pastato inžinerinių tinklų veikimą, – sakė „Gilestos“ direktorius R. Paliulis. – Ir visiškai kitokio pobūdžio darbai, derinant daugybės spalvų, raštų ir matmenų plyteles.“

Absoliuti dauguma darbų buvo atlikta pačių generalinių rangovų, subrangovai diegė vidaus inžinerines sistemas. 

„Benedikto turgus“ įmonei „Gilesta“ pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ sidabro medalį.

„Didžiuojamės tokiu įvertinimu, suteiktu mūsų statytam objektui. Vilniečiai ir miesto svečiai jau pamėgo „Benedikto turgų“, – džiaugėsi įmonės „Gilesta“ vadovas R. Paliulis. – Smagu, kad įdiegtus sprendimus įvertino ir „Lietuvos metų gaminio“ konkurso ekspertų komisija.“

Bendrovės „Benedikto turgus“ (statytojas) direktorė Jolita Krickė

Rangovai – bendrovė „Gilesta“ – mums pastatė tokį turgų, kokio ir tikėjomės, kokį įsivaizdavome ir planavome. Vis dar mokomės jame būti, dirbti kuo efektyviau, išnaudojant visas šio objekto galimybes, potencialą, kurį sukūrė rangovai. Šis procesas tuo paprastesnis, kuo geriau rangovai atlieka savo darbą. Mūsų atvejis yra kaip tik toks. 

Darbo metu visada kyla klausimų, taip pat ir aštresnių, ir tokių, kuriuos reikia spręsti čia ir dabar. O kai terminai trumpi, kyla konfliktų rizika, tuo labiau, kad statybininkams teko bendrauti, problemas spręsti su manimi, moterimi. Vieša paslaptis, kad vyrai dažnai linkę manyti, jog silpnoji lytis negali statybos išmanyti taip, kaip išmano jie. Su tokiu požiūriu per savo karjerą esu susidūrusi, nors statyba man nėra nežinoma žemė.

Rangovas puikiai prisitaikė ir prie mūsų prašymų – reaguodavo operatyviai ir profesionaliai, ne tik klausydami, bet ir tikrai suvokdami mūsų poreikius, išgirsdami mūsų pageidavimus. 

Mes, užsakovai, ir „Gilesta“, statybos rangovai, dirbome išvien, dirbome kaip komanda. Esame labai dėkingi „Gilestos“ žmonėms už profesionalumą. Ir ne tik. Dažnai būna, kai objekte dirbantys žmonės išklauso ir „neša“ problemą spręsti „kam priklauso“. Šie rangovai ėmė ir darė, nė sykio nepaliko, neatidėliojo sprendimų.

Taigi man paliko įspūdį „Gilestos“ žmonių mandagumas ir profesionalumas, nes tai kuria komandos dvasią, kuria pasitikėjimą ir, manau, tikrai prisideda prie projekto įgyvendinimo sėkmės.

Tačiau bendravimas su „Gilestos“ žmonėmis buvo malonus atradimas. Tai ne tik profesionalūs, bet ir kultūringi žmonės: oriai jaučiausi nuo pat susipažinimo iki darbo pabaigos, spręsdama rūpimus klausimus su statybos profesionalais. Tokie santykiai kuria ir pasitikėjimą. Be jokių nuogąstavimų siųsdavau būsimuosius patalpų nuomininkus pas statybininkus, nesibaimindama, kad aprodydami patalpas leptelės ką netinkamo, bus nekorektiški.
Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2021-11-15 10:57
Taline paaiškėjo tradicinio geriausio Baltijos šalių architektūros studentų baigiamojo darbo konkurso BAUA Award rezultatai. Konkurse ryškiai matomos tapo dvi Lietuvos atstovės.
nuotrauka
2021-10-20 09:07
Vakar, spalio 19 d., Vilniuje jau šešioliktus metus įteikti svarbiausi šalies savivaldos apdovanojimai – „Auksinės krivūlės“.
nuotrauka
2021-10-06 07:10
Statybininkų dienos proga dr. Linas Gelažanskas, UAB „IT logika“ direktorius, buvo apdovanotas Lietuvos statybininkų asociacijos padėka už pagarbą savo profesijai, už atsakingai ir profesionaliai atliekamą darbą statybos sektoriuje, įmonei profesionaliai kuriant skaitmeninius statybos projektų model...
nuotrauka
2021-09-27 06:26
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus. Statybininkų dienos šventėje UAB „CSD Inžinieriai“ Belgijos konstrukcijų padalinio vadovas Tomas Strazdauskas buvo pripažintas geriausiu metų projektuotoju.
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-20 07:20
Vilma Vaičekauskienė, UAB „BAU Solutions“ generalinė direktorė, šiemet pripažinta geriausia technine prižiūrėtoja. Tai vienas iš trijų „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ apdovanojimų, kuriuos kasmet organizuoja Lietuvos statybos inžinierių sąjunga.
nuotrauka
2021-09-14 21:33
Statybų sektorius – viena svarbiausių šalies ūkio sričių, kurioje dirba 115 tūkst. žmonių ir veikia 9,3 tūkst. bendrovių. Per praėjusius metus mūsų statybininkai pastatė 7 425 pastatus ir 13 903 butus, išasfaltavo 372,25 km žvyrkelių ir nutiesė bei suremontavo 24 645 km dviračių takų. Užsienyje stat...
nuotrauka
2021-09-14 13:38
Tarptautinis kapitalo ir finansų rinkų leidinys „Euromoney“ tarptautiniuose nekilnojamojo turto (NT) apdovanojimuose įmonę „Eika“ pripažino geriausia 2021 m. nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje ir tai yra devintas kartas iš 17-a metų vykstančio tyrimo, kai įmonė pripažinta geriausia NT plėtotoja...
nuotrauka
2021-06-02 18:07
Birželio 2 d. startavo paraiškų dalyvauti „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ rinkimuose pildymas. Paraiškas galima teikti iki rugpjūčio 20 d.
nuotrauka
2021-05-13 07:41
Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotelių peronai (aikštelės), keleivių paviljonai, nuo kurių didžiąja dalimi priklauso viešojo transporto saugumas i...
nuotrauka
2021-04-30 11:22
Balandžio 22 d. tarptautiniame Europos fasadų konkurse „Baumit Life Challenge“ absoliučiu nugalėtoju išrinktas MO muziejus. Vilniuje įkurtas modernaus meno muziejus nurungė beveik 400 konkurentų iš 26 Europos šalių.
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.
nuotrauka
2021-04-28 08:56
Sostinės Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių gyvenamuosiuose rajonuose lietaus nuotekų tinklai bus rekonstruojami pritaikant tvarios vandentvarkos, procesų skaitmenizavimo ir žaliosios infrastruktūros principus. Šis projektas – Lietuvoje vienas iš pirmųjų vandentvarkos srities projektų, parengtų va...
nuotrauka
2021-04-26 09:15
Vienybės aikštė Kaune pelnė pasaulyje pripažintą, tarptautinį „iF Design“ apdovanojimą architektūros kategorijoje. Tai – istorinis laimėjimas, kadangi tokio įvertinimo užbaigtas architektūros objektas sulaukė pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-04-26 08:14
Didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje virtualioje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2021. Vilnius“ balandžio 23 d., penktadienį, – paskelbti geriausi 2021 m. Lietuvos BIM projektai.
nuotrauka
2021-04-21 07:33,      papildyta 2021-04-23 14:50, Projektas pelnė konkurso „Lietuvos BIM projektai 2021“ apdovanojimą
Metų pradžioje Visagino pramonės parke buvo užbaigta statyti Jungtinės Karalystės medicinos prietaisų kompanijos „Intersurgical“ gamykla. Tai jau antroji Lietuvoje veikianti jos gamykla. Ir pirmoji, kurią generalinis rangovas „Raseinių statyba“ statė BIM aplinkoje.
nuotrauka
2021-02-11 07:31
„Magnum“ verslo centras yra ne tik didžiausias verslo centras Kaune. Šis projektas išsiskiria ir statybų, ir inžinerinių sprendimų prasme – tai didžiulis A+ klasės pastatas su daugybe techninių inovacijų. „Magnum“ įkūnija aukščiausius kokybės reikalavimus, būtent todėl tapo svarbiu pokyčiu formuojan...
nuotrauka
2021-02-09 07:15
Šių dienų statybų sektoriaus profesionalai ne tik statydami naujus statinius ieško inovatyvių sprendimų, siekia aukščiausių kokybės standartų. Tokius aukštus reikalavimus jie kelia ir tada, kai atnaujina bei pritaiko visuomenės poreikiams senus, turinčius neįkainojamą istorinę vertę, pastatus.
nuotrauka
2021-02-08 07:03
Naujasis „Architektūros parko“ Vilniuje namų kvartalas „Svečių namai“ arba P9 įvardintas šiuolaikišku, moderniu ir geros architektūros projektu. Kvartalą, įkurdintą istoriškai ir gamtos požiūriu išskirtinoje vietoje, kaip generalinis rangovas pastatė AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST).
nuotrauka
2021-02-04 07:23
„Sudėtingiausiais šaliai laikais, kokie yra ir šis pandemijos laikotarpis, mūsų įmonė mobilizuojasi ir įveikia iššūkius“, – sako UAB „Elektrifikacijos paslaugos“ direktorius Aivaras Pranauskas, kurio vadovaujama įmonė mažųjų įmonių grupėje pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2020“ vardą.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos