2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 13:35
Reklama  |  facebook

Grindinis šildymas ir vėsinimas: komfortabiliau, efektyviau ir gražiau

2016-08-29 15:00
Įsirenginėjant savo svajonių namus, būtina pagalvoti apie daugybę dalykų. Vienas iš svarbesnių – šildymo sistema. Juk niekada nesijausite jaukiai namuose, kuriuose nuolatos per karšta ar per šalta, o oro kokybė neteikia komforto. Atlikti tyrimai jau tvirtai įrodė, kad geriausi rezultatai pasiekiami įrengiant ne senamadiškus radiatorius, o šiuolaikiškas šildomas grindis, kurios suteiks ne tik daugiau komforto, bet ir padės sutaupyti.
nuotrauka
Šildančios grindys mediniam namui suteiks daugiau komforto. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Uponor, UAB
Daugiau komforto

Grindinės šildymo sistemos pasižymi tuo, kad veikia dideliame plote ir spinduliuoja šilumą naudodamos labai žemą konvekcinės šilumos kiekį. Tai reiškia, kad žmogui užtikrinama komfortabili savijauta, jis nepatiria įkaitusio oro pojūčio. Kaip sako tokius sprendimus diegiančios bendrovės „Uponor“ techninių sprendimų vadovas Artūras Laukys, šildomų grindų pranašumai šiandien jau nebekelia abejonių.

„Visų pirma, tai papildoma higiena ir komfortas. Tyrimais jau įrodyta, kad toks šildymas yra sveikesnis. Tuo pačiu atsiveria ir daugiau dizaino galimybių. Nebelieka apribojimų baldų išdėstymui. Juk radiatoriaus negalima užstatyti baldais. Paviršinis šildymas reikalauja ir mažiau energijos. Tokių sistemų eksploatacijos sąnaudos ne tokios didelės. Be to, jos labai labai efektyviai prisitaiko prie šiuolaikinių šilumos šaltinių, tokių, kaip geoterminė technika ar kondensaciniai šilumos siurbliai“, – pasakojo jis.

Pasak specialisto, paviršinės sistemos išsiskiria ir savo universalumu. Tinkamai įrengtos jos gali atlikti dvigubą funkciją. „Labai aktualu tai, kad tokie paviršiai gali ne tik šildyti, bet ir vėsinti. Tai labai svarbu šiais laikais, kai svarbesniu veiksniu tampa energinis efektyvumas. Kai pastatai sandarūs, vėsinimas tampa labai svarbiu. Su paviršinėmis sistemomis galima pasiekti, kad ji viena atliks abi funkcijas“, – teigė A. Laukys.

Didesnės dizaino galimybės

Grindinis šildymas siūlo ir gerokai daugiau laisvės. Jis išlaisvina nuo erdvinių apribojimų, kurie atsiranda dėl poreikio ant sienų kabinti radiatorius. Tai svarbu įrenginėjant privačius namus. Įrenginėjant grindinį šildymą naudojami du metodai. Vadinamasis šlapio tipo, kai sistema užliejama betonu, ir sauso tipo, kai vamzdis uždengiamas kieta danga.

„Mediniam namui labiau tinka antrasis būdas, bet tai vienintelis skirtumas. Jokių papildomų kliūčių sistemos įrengimui nėra. Visi argumentai, kurie įrodo grindinio šildymo pranašumus, galioja tiek mūriniams, tiek mediniams namams“, – kalbėjo „Uponor“ techninių sprendimų vadovas.

Anot jo, svarbu atsiminti ir tai, kad šildymo bei vėsinimo sąnaudos, naudojant paviršinį metodą, yra mažesnės. Kai šildoma arba vėsinama dideliu paviršiumi, oro temperatūrą galima palaikyti atitinkamai dviem laipsniais mažesnę arba didesnę, bet jaučiamoji bus tokia pati, kokia būtų tai darant radiatoriais.

„Kitas dalykas, kad šiuolaikinių šilumos siurblių naudingumo koeficientas labai priklauso nuo to, su kokiomis šildymo sistemomis jos suderintos. Grindinio šildymo sistemos visada veiks geriau už radiatorius, o tai reiškia, kad efektyviau veiks ir patys šilumos šaltiniai“, – aiškino A. Laukys.

Įrengimas – atsakingas procesas

Specialistas perspėja, kad į šildymo sistemos įrengimą nederėtų žiūrėti pro pirštus. Šildymo išlaidos sudaro didžiąją dalį namo eksploatacijos sąnaudų, todėl dera pasirūpinti geriausiais įmanomais sprendimais.

„Labai svarbu tai, kad projektas būtų kvalifikuotai suplanuotas. Medinius namus visgi dažniausiai stato privatūs asmenys ir mes pastebime, kad daugelis jų pastatomi be jokio šildymo sistemos projekto. Ateina kažkoks santechnikas, padaro, kaip jam atrodo ir viskas“, – stebėjosi pašnekovas.

Jis pabrėžia – jeigu statybininkas nestato be projekto, tai be jo neturėtų būti įrenginėjamos ir inžinerinės sistemos. Jeigu didžiuosiuose projektuose tokia praktika yra, tai privačioje statyboje daugelis nesivargina.

„Man tai labai keista. Elektros sistemoms projektų reikia, ir jų įrengėjai turi būti atestuoti. Šildymo sistemos gali būti įrenginėjamos tiesiog žmonių iš gatvės. Juk, tarkim, rąstinis namas yra laikomas šaltu. Tai reiškia, kad turi būti labai kruopščiai apskaičiuoti šilumos nuostoliai. Be tokių skaičiavimų nebus ir efektyvios sistemos“, – teigė A. Laukys.

Protingas sistemos valdymas

Specialistai primena, kad tam, jog įrengta sistema tikrai teiktų maksimalų komfortą ir užtikrintų energijos taupymą – reikalinga patalpų temperatūros kontrolės sistema.

Lietuvos ir Europos higienos normose nurodyta, kad optimali oro temperatūra gyvenamosiose patalpose yra 22 laipsniai. Tyrimais įrodyta, kad įrengus grindinio šildymo sistemą, galima palaikyti 2 laipsniais žemesnę temperatūrą, nei šildant radiatoriais, tačiau patalpose bus juntama tokia pat šiluma. Tai leidžia šildymo sąnaudas sumažinti apie 12 procentų. Verta pastebėti, kad temperatūros sumažinimas vos vienu laipsniu, kai namie nieko nėra, ar nakties metu, taip pat ženkliai padeda mažinti eksploatacijos sąnaudas.

„Uponor“ neseniai rinkai pristatė ir naujieną. „Uponor Smatrix“ – tai spindulinio šildymo ir vėsinimo patalpų temperatūros kontrolės sistema. Kuriant „Smatrix“ buvo siekiama išnaudoti visus spindulinės sistemos pranašumus, todėl ji tuo pat metu padidina energinį efektyvumą ir užtikrina optimalų komfortą visose patalpose.

Įprastinės sistemos turi būti balansuojamos rankiniu būdu, kad kiekvienoje patalpoje būtų užtikrintas reikiamas našumas, o „Smatrix“ sistemos automatinio balansavimo technologija numato ir reguliuoja tikslų reikalingą energijos kiekį. Taip sutaupoma iki 20 procentų energijos, lyginant su nesubalansuotomis sistemomis, neturinčiomis kiekvienos patalpos valdiklių.

Be to, pasirinkus U@home modulį, patalpų temperatūrą galima valdyti ir per nuotolį internetu bei išmaniuosiais įrenginiais. Tai ypač aktualu, jei būsto savininko planai netikėtai pasikeičia, o jis namo šildymo sistemą gali sureguliuoti net keliaudamas ar būdamas kitame pasaulio taške.

 

„Uponor“ iliustr.

Statybunaujienos.lt



SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-12-07 15:06
Medinių pastatų Lietuvoje apstu, tačiau kur bepasisuksi, seni, sukrypę, kiaurais stogais medinukai vis dar bado akis, o tokių pastatų savininkai, norėdami imitis remonto ar rekonstrukcijos darbų, ne visuomet žino nuo ko ir pradėti.
nuotrauka
2023-12-05 11:01
Vidaus sienų perdažymas – paprastas ir nebrangus būdas atnaujinti ir pagerinti namų išvaizdą. Sienų dažymas bus smagus ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, jei tinkamai nusiteiksite ir pasiruošite.
nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-11 12:45
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kartu su Statybų sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) ekspertais parengė rekomendacijas A energinio naudingumo klasės reikalavimams. Šios rekomendacijos pirmiausia yra skirtos daugiabučių namų atnaujinimo administratoriams, bet taip pat gali būti naudingos ti...
nuotrauka
2023-10-10 16:40
Mikroklimato reguliavimas šiuolaikiniuose būstuose vis sparčiau automatizuojamas. Automatinis šildymo valdymas bei kitų optimalių mikroklimato rodiklių palaikymas galimas pasirinkus išmaniuosius namų sprendimus, kurie suteikia komforto, taupo laiką bei leidžia sumažinti sunaudojamos energijos kiekį.
nuotrauka
2023-10-09 14:22
Ekspertai pastebi, kad nemažą įtaką didesnėms sąskaitoms daro nepakankamas būstų paruošimas šildymo sezonui, todėl kviečia nenumoti ranka ir ruošti namus žiemai.
nuotrauka
2023-10-09 11:43
„Visada svajojome turėti namus prie jūros ir norėjome tą svajonę įgyvendinti“, – sako dizainerė, verslininkė Simona Nainė. Su vyru Jonu šią vasarą ji įsirengė jaukius, šviesius namus, stebinančius išmaniais sprendimais. Pora atskleidė, kodėl pasirinko pirkti būstą Kunigiškėse ir kokie sprendimai kur...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI