2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 13:13
Reklama  |  facebook

Grindų smūgio garso izoliacija ir šiltinimas

2021-06-08 08:37
Šilumos izoliacija naudojama visur, kur siekiama išvengti patalpų mikroklimato kaitos dėl vidaus ir išorės temperatūrų skirtumo, kai šiluma prarandama dėl mainų per atitvaras, besiribojančias su išore.
nuotrauka
ROCKWOOL iliustr.


Minimos įmonės
ROCKWOOL, UAB
Kodėl naudojama šilumos ir garso izoliacija?

Medžiagos šiluminės izoliacijos efektyvumą apibūdina šilumos laidumo koeficientas. Jo pagrindu apskaičiuojamas būtinas šiltinimo sluoksnio storis. Medžiagų iš akmens vatos šilumos laidumo koeficientai laikomi vienais geriausių savo kategorijoje (0.033-0.044 W/mK).

Triukšmas ir garsas yra mechaniniai oro bangavimai, kurie kaip vibracija patenka į žmogaus ausį. Triukšmas apibūdinamas kaip nepageidaujamas garsas, kuris dažnai neleidžia susikaupti darbui, sumažina poilsio kokybę. Didelis triukšmas turi įtakos klausos praradimui, taip pat sukelia stresą ir dirglumą. Garso intensyvumas priklauso nuo slėgio lygio, kuris matuojamas decibelais (dB) ir išmatuojamas triukšmomačiu. Decibelų skalė sudaryta atsižvelgiant į tai, kaip garso intensyvumą bei aukštumą suvokia žmogus.

Perdangų garso izoliacinės savybės

Apsauga nuo gretimose patalpose skleidžiamo triukšmo užtikrinama pastato vidinių atitvarinių konstrukcijų ore sklindančio garso bei perdangų smūgio garso rodiklių normavimu. Atitvarinių konstrukcijų garso izoliavimo kokybei išreikšti yra naudojama penkių garso klasių sistema: A, B, C, D ir E, kur aukščiausia yra A klasė, reiškianti geriausią izoliaciją, o E žemiausią. Yra nustatyta, kad visiems naujai statomiems gyvenamiesiems pastatams privaloma C garso klasė, o rekonstruojamiems ar kapitališkai remontuojamiems pastatams – žemiausia E klasė.

Smūgio garso izoliavimas

Smūgio garso izoliavimas siejamas tik su tarpaukštinėmis daugiaaukščių pastatų perdangomis. Smūgio triukšmą sukelia mechaninis poveikis į pastato konstrukcijas (vaikščiojimas, beldimas, netyčia numesti daiktai). Perdangų savybė sumažinti šį garsą yra vadinama smūgio garso izoliavimo rodikliu. Jis pateikiamas normuotojo svertinio smūgio garso slėgio lygio L’n,w verte, kuri išreiškiama decibelais (dB). Kuo mažesnis dydis, tuo perdanga geriau izoliuoja smūgio garsą.

Siekiant pagerinti perdangų smūgio garso izoliavimą dažniausiai įrengiamos „plaukiojančios“ (plūdriosios) grindų konstrukcijos, kuriose kaip izoliacinis sluoksnis naudojamos medžiagos, pasižyminčios geromis akustinėmis savybėmis, t.y. turinčios mažą dinaminio standumo s' vertę. Tai svarbi medžiagos akustinė charakteristika, kuri priklauso nuo sandaros, struktūros ir medžiagos elastingumo. Kuo gaminio dinaminio standumo vertė mažesnė, tuo medžiaga geriau izoliuoja smūgio garsą. Dinaminis standumas priklauso ir nuo medžiagos sluoksnio storio, t.y. paprastai storiui didėjant dinaminio standumo vertė mažėja.

Izoliacinės akmens vatos medžiagos yra gaminamos iš diabazo ar bazalto uolienų ir turi puikias šilumos bei garso izoliacines savybes. ROCKWOOL akmens vatos gaminiai turi savitą struktūrą, nes jų karkasą sudaro supinti įvairaus ne vienodo ilgio bei orientacijos plaušeliai su oro tarpais, o tokios struktūros medžiagos puikiai sugeria plataus diapazono garso dažnius, sumažina triukšmą bei jo energiją pakeičia šiluma, todėl ROCKWOOL akmens vatos gaminiai labai tinka garso izoliacijai.

garso izoliavimasDaugiametė patirtis parodė, kad šios izoliacinės medžiagos idealiai tinka visur, kur reikalingas triukšmo slopinimas ar garso bangų sugėrimas – gyvenamuosiuose namuose, komercinėje, pramoninėje ar gamtinėje aplinkoje. Be gerų akustinių savybių, ROCKWOOL izoliacinėms medžiagoms būdinga puiki šilumos izoliacija, jos atlieka ir priešgaisrinės saugos funkcijas.

Panaudojus 20 arba 30 mm storio plokštes STEPROCK PLUS kaip garso izoliacinį sluoksnį „plaukiojančiose“ (plūdriosiose) grindyse, įrengtose su smėlio pasluoksniu, supiltu ant gelžbetoninės monolitinės perdangos arba perdangos iš surenkamų kiaurymėtų plokščių, bus užtikrinamas reikiamas akustinis komfortas, nes bandymais nustatyta, kad smūgio garso izoliavimo rodiklio vertės siekia L’n,w = 44-53 dB, tai tenkina C ir B garso klasių reikalavimus. Tad garso izoliacijos iš STEPROCK PLUS plokščių įrengimas „plaukiojančiose“ (plūdriosiose) grindyse yra, be abejo, naudingiausias sprendimas.

„Plaukiojančių“ (plūdriųjų) grindų ant tarpaukštinės perdangos įrengimas

Darbai pradedami nuo to, kad ant perdangos paviršiaus supilamas ir sutankinamas sauso smėlio pasluoksnis ir tada klojamos akustinės izoliacinės plokštės STEPROCK PLUS. Tokiu būdu šios plokštės sukuria tamprų garso izoliacijos sluoksnį ir nuo laikančiosios perdangos konstrukcijos atskiria viršutinę grindų dalį.garso izoliavimas

Akmens vatos plokštės STEPROCK PLUS klojamos standžiai suglaudžiant viena prie kitos, perstumiant plokštes viena kitos atžvilgiu (kad gretimos siūlės nesutaptų). Suklotą izoliacinį sluoksnį būtina apsaugoti nuo vandens, kuris išsiskiria iš betono ar skiedinio, kai liejamas išlyginamasis grindų sluoksnis.

Hidroizoliacijai naudojamas bituminis popierius arba polietileno plėvelė. Išlyginamasis grindų sluoksnis, kurio minimalus storis 50 mm, turi būti armuotas armatūros tinkleliu ir visu perimetru atskirtas nuo patalpos sienų tarpinėmis išpjautomis iš plokščių STEPROCK PLUS (negali būti standaus sujungimo su siena).

Vėliau išlyginamajam sluoksniui išdžiūvus klojama grindų danga – parketas, laminatas, PVC, kilimas ir pan.

ROCKWOOL iliustr.

Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2023-12-07 15:06
Medinių pastatų Lietuvoje apstu, tačiau kur bepasisuksi, seni, sukrypę, kiaurais stogais medinukai vis dar bado akis, o tokių pastatų savininkai, norėdami imitis remonto ar rekonstrukcijos darbų, ne visuomet žino nuo ko ir pradėti.
nuotrauka
2023-12-05 11:01
Vidaus sienų perdažymas – paprastas ir nebrangus būdas atnaujinti ir pagerinti namų išvaizdą. Sienų dažymas bus smagus ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, jei tinkamai nusiteiksite ir pasiruošite.
nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-11 12:45
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kartu su Statybų sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) ekspertais parengė rekomendacijas A energinio naudingumo klasės reikalavimams. Šios rekomendacijos pirmiausia yra skirtos daugiabučių namų atnaujinimo administratoriams, bet taip pat gali būti naudingos ti...
nuotrauka
2023-10-10 16:40
Mikroklimato reguliavimas šiuolaikiniuose būstuose vis sparčiau automatizuojamas. Automatinis šildymo valdymas bei kitų optimalių mikroklimato rodiklių palaikymas galimas pasirinkus išmaniuosius namų sprendimus, kurie suteikia komforto, taupo laiką bei leidžia sumažinti sunaudojamos energijos kiekį.
nuotrauka
2023-10-09 14:22
Ekspertai pastebi, kad nemažą įtaką didesnėms sąskaitoms daro nepakankamas būstų paruošimas šildymo sezonui, todėl kviečia nenumoti ranka ir ruošti namus žiemai.
nuotrauka
2023-10-09 11:43
„Visada svajojome turėti namus prie jūros ir norėjome tą svajonę įgyvendinti“, – sako dizainerė, verslininkė Simona Nainė. Su vyru Jonu šią vasarą ji įsirengė jaukius, šviesius namus, stebinančius išmaniais sprendimais. Pora atskleidė, kodėl pasirinko pirkti būstą Kunigiškėse ir kokie sprendimai kur...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI