2021 rugsėjo 20 d. pirmadienis, 13:43
Reklama  |  facebook

Grindų smūgio garso izoliacija ir šiltinimas

2021-06-08 08:37
Šilumos izoliacija naudojama visur, kur siekiama išvengti patalpų mikroklimato kaitos dėl vidaus ir išorės temperatūrų skirtumo, kai šiluma prarandama dėl mainų per atitvaras, besiribojančias su išore.
nuotrauka
ROCKWOOL iliustr.


Minimos įmonės
ROCKWOOL, UAB
Kodėl naudojama šilumos ir garso izoliacija?

Medžiagos šiluminės izoliacijos efektyvumą apibūdina šilumos laidumo koeficientas. Jo pagrindu apskaičiuojamas būtinas šiltinimo sluoksnio storis. Medžiagų iš akmens vatos šilumos laidumo koeficientai laikomi vienais geriausių savo kategorijoje (0.033-0.044 W/mK).

Triukšmas ir garsas yra mechaniniai oro bangavimai, kurie kaip vibracija patenka į žmogaus ausį. Triukšmas apibūdinamas kaip nepageidaujamas garsas, kuris dažnai neleidžia susikaupti darbui, sumažina poilsio kokybę. Didelis triukšmas turi įtakos klausos praradimui, taip pat sukelia stresą ir dirglumą. Garso intensyvumas priklauso nuo slėgio lygio, kuris matuojamas decibelais (dB) ir išmatuojamas triukšmomačiu. Decibelų skalė sudaryta atsižvelgiant į tai, kaip garso intensyvumą bei aukštumą suvokia žmogus.

Perdangų garso izoliacinės savybės

Apsauga nuo gretimose patalpose skleidžiamo triukšmo užtikrinama pastato vidinių atitvarinių konstrukcijų ore sklindančio garso bei perdangų smūgio garso rodiklių normavimu. Atitvarinių konstrukcijų garso izoliavimo kokybei išreikšti yra naudojama penkių garso klasių sistema: A, B, C, D ir E, kur aukščiausia yra A klasė, reiškianti geriausią izoliaciją, o E žemiausią. Yra nustatyta, kad visiems naujai statomiems gyvenamiesiems pastatams privaloma C garso klasė, o rekonstruojamiems ar kapitališkai remontuojamiems pastatams – žemiausia E klasė.

Smūgio garso izoliavimas

Smūgio garso izoliavimas siejamas tik su tarpaukštinėmis daugiaaukščių pastatų perdangomis. Smūgio triukšmą sukelia mechaninis poveikis į pastato konstrukcijas (vaikščiojimas, beldimas, netyčia numesti daiktai). Perdangų savybė sumažinti šį garsą yra vadinama smūgio garso izoliavimo rodikliu. Jis pateikiamas normuotojo svertinio smūgio garso slėgio lygio L’n,w verte, kuri išreiškiama decibelais (dB). Kuo mažesnis dydis, tuo perdanga geriau izoliuoja smūgio garsą.

Siekiant pagerinti perdangų smūgio garso izoliavimą dažniausiai įrengiamos „plaukiojančios“ (plūdriosios) grindų konstrukcijos, kuriose kaip izoliacinis sluoksnis naudojamos medžiagos, pasižyminčios geromis akustinėmis savybėmis, t.y. turinčios mažą dinaminio standumo s' vertę. Tai svarbi medžiagos akustinė charakteristika, kuri priklauso nuo sandaros, struktūros ir medžiagos elastingumo. Kuo gaminio dinaminio standumo vertė mažesnė, tuo medžiaga geriau izoliuoja smūgio garsą. Dinaminis standumas priklauso ir nuo medžiagos sluoksnio storio, t.y. paprastai storiui didėjant dinaminio standumo vertė mažėja.

Izoliacinės akmens vatos medžiagos yra gaminamos iš diabazo ar bazalto uolienų ir turi puikias šilumos bei garso izoliacines savybes. ROCKWOOL akmens vatos gaminiai turi savitą struktūrą, nes jų karkasą sudaro supinti įvairaus ne vienodo ilgio bei orientacijos plaušeliai su oro tarpais, o tokios struktūros medžiagos puikiai sugeria plataus diapazono garso dažnius, sumažina triukšmą bei jo energiją pakeičia šiluma, todėl ROCKWOOL akmens vatos gaminiai labai tinka garso izoliacijai.

garso izoliavimasDaugiametė patirtis parodė, kad šios izoliacinės medžiagos idealiai tinka visur, kur reikalingas triukšmo slopinimas ar garso bangų sugėrimas – gyvenamuosiuose namuose, komercinėje, pramoninėje ar gamtinėje aplinkoje. Be gerų akustinių savybių, ROCKWOOL izoliacinėms medžiagoms būdinga puiki šilumos izoliacija, jos atlieka ir priešgaisrinės saugos funkcijas.

Panaudojus 20 arba 30 mm storio plokštes STEPROCK PLUS kaip garso izoliacinį sluoksnį „plaukiojančiose“ (plūdriosiose) grindyse, įrengtose su smėlio pasluoksniu, supiltu ant gelžbetoninės monolitinės perdangos arba perdangos iš surenkamų kiaurymėtų plokščių, bus užtikrinamas reikiamas akustinis komfortas, nes bandymais nustatyta, kad smūgio garso izoliavimo rodiklio vertės siekia L’n,w = 44-53 dB, tai tenkina C ir B garso klasių reikalavimus. Tad garso izoliacijos iš STEPROCK PLUS plokščių įrengimas „plaukiojančiose“ (plūdriosiose) grindyse yra, be abejo, naudingiausias sprendimas.

„Plaukiojančių“ (plūdriųjų) grindų ant tarpaukštinės perdangos įrengimas

Darbai pradedami nuo to, kad ant perdangos paviršiaus supilamas ir sutankinamas sauso smėlio pasluoksnis ir tada klojamos akustinės izoliacinės plokštės STEPROCK PLUS. Tokiu būdu šios plokštės sukuria tamprų garso izoliacijos sluoksnį ir nuo laikančiosios perdangos konstrukcijos atskiria viršutinę grindų dalį.garso izoliavimas

Akmens vatos plokštės STEPROCK PLUS klojamos standžiai suglaudžiant viena prie kitos, perstumiant plokštes viena kitos atžvilgiu (kad gretimos siūlės nesutaptų). Suklotą izoliacinį sluoksnį būtina apsaugoti nuo vandens, kuris išsiskiria iš betono ar skiedinio, kai liejamas išlyginamasis grindų sluoksnis.

Hidroizoliacijai naudojamas bituminis popierius arba polietileno plėvelė. Išlyginamasis grindų sluoksnis, kurio minimalus storis 50 mm, turi būti armuotas armatūros tinkleliu ir visu perimetru atskirtas nuo patalpos sienų tarpinėmis išpjautomis iš plokščių STEPROCK PLUS (negali būti standaus sujungimo su siena).

Vėliau išlyginamajam sluoksniui išdžiūvus klojama grindų danga – parketas, laminatas, PVC, kilimas ir pan.

ROCKWOOL iliustr.

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.
nuotrauka
2021-08-12 10:50
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovacijoje. Šilumos izoliacija yra ypatingai svarbi tokios sienos dalis, nes būtent ji padeda taupyti šildymo sąnaudas. Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, s...
nuotrauka
2021-08-06 08:02
Didėjant individualių namų pardavimams auga ir tvorų paklausa. Būsimieji gyventojai namus juosiančia tvora dažnai pradeda rūpintis dar prieš namų vidaus įrengimo darbus. Tvora šiandien yra tapusi ne tik namų saugumo ir privatumo garantu, bet ir estetiniu elementu. Taip pat svarbu žinoti, kad norint ...
nuotrauka
2021-07-30 07:31
Visai netrukus – nuo 2023 m. – visi viešieji pirkimai Lietuvoje turėtų tapti žali ir inovatyvūs. Pasiekti to vien tik tradicinėmis statybinėmis medžiagomis ir sprendimais nėra paprasta, tad modernioji Europos statybos pramonė apsiginkluoja hibridiniais sprendimais, suteikiančiais naudojamoms medžiag...
nuotrauka
2021-07-28 07:30
Siekiant užtikrinti statinių ilgaamžiškumą ir energinį efektyvumą, itin svarbus kokybiškas išorinių fasadų sienų jungčių sandarinimas. Fasado elementų jungtys ne tik padeda sukurti vientisą, estetišką vaizdą, bet ir apsaugo pastatą nuo drėgmės, temperatūrų pokyčių bei kitokio aplinkos poveikio, gali...
nuotrauka
2021-07-16 06:33
Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus.
nuotrauka
2021-07-14 08:07
Alinant karščiams vis dažniau pagalvojame, kaip būtų gera gyventi namuose, kuriuose žiemą šilta, o vasarą – vėsu. UAB ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska tvirtina, kad tai tikrai įmanoma – tereikia statant ir įrengiant namus dėmesio skirti ne vien estetikai, bet ir pritaikyti keletą sprendi...
nuotrauka
2021-07-07 07:58
Net energiškai efektyviuose namuose gyventojai kartais priversti klausytis iš kaimyninių butų sklindančių garsų ar gatvės triukšmo. Vienas iš būdų padidinti akustinį komfortą – garsą izoliuojantys langai.
nuotrauka
2021-06-28 07:14
Vienas iš pagrindinių pastato elementų yra išorinė atitvara arba siena. Todėl suprantamas specialistų dėmesys, ieškant efektyviausių sprendinių. Šios paieškos tapo dar aktualesnės nuo metų pradžios įsigaliojus reikalavimui statyti tik A++ energinio naudingumo pastatus.
nuotrauka
2021-06-17 07:15
Nuo senų laikų didesnių dvarų, rūmų stogai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis, išlieka populiari ir šiomis dienomis – ypač tai pastebima apsižvalgius ne tik po naujai statomų, modernių namų kvartalus, bet ir Li...
nuotrauka
2021-06-15 08:05
Vienas greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Miesto transporto, buitinių prietaisų, garso ir vaizdo aparatūros sukuriamo triukšmo lygis per pastaruosius 15–20 metų padidėjo net 10 decibelų. Žmogaus ausis tai suvokia kaip du kartus didesnį triukšmą.
nuotrauka
2021-06-14 07:18
Statybų įmonės dažnai giriasi A++ energinės klasės pastatais. Tačiau nemaža dalis pastatų realiai neatitinka deklaruojamų savybių. Sumažinti pažeidimų skaičių galėtų griežtesnė sertifikavimo kontrolė ir pirkėjų reiklumas, siekiant įsitikinti, ar gauna tai, už ką sumokėjo.
nuotrauka
2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.
nuotrauka
2021-06-09 13:14
Triukšmas – viena opiausių mūsų laikų aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos problemų. Triukšmas neleidžia susikaupti, vargina, neigiamai veikia leidžiant laiką viešosiose, visuomeninėse erdvėse bei biuruose, todėl būdų, kaip efektyviai slopinti triukšmą, reikia ieškoti jau ankstyvuosiuose pastatų pr...
nuotrauka
2021-06-01 06:47
Netinkamos pastatų konstrukcijos, nesandarumai veikia kaip kanalai, kuriais oru sklindantis garsas gali laisvai keliauti iš vienos patalpos į kitą. Dėl to gerokai sumažėja garso izoliacijos efektyvumas. O ką daryti, kai tokių garso kelių pastate yra ne vienas?
nuotrauka
2021-05-26 07:17
Privačių namų savininkai turi galimybę patys spręsti, kokias nuotekų sistemas nori įsidiegti. Specialistų teigimu, absoliuti dauguma žmonių renkasi įprastas, todėl vėliau ilgus metus gyvena klausydamiesi kanalizacijos šniokštimo. Ar verta investuoti į mažatriukšmes sistemas?
nuotrauka
2021-05-24 07:15
Reikalavimas pastatus statyti tik A++ energinės klasės neretai kelia klausimų, kaip energijos taupymą suderinti su fasado estetika. Svarbu ir kaina – ar ne per didelės išlaidos, jau investavus į energijos taupymą, dar investuoti ir į pastato estetiką.
nuotrauka
2021-05-18 07:14
Laikmetis ne tik diktuoja madas, bet ir apibrėžia sąlygas. Didėjant statybų apimtims ir naujakuriams norint kuo greičiau įsikelti į naujuosius savo namus, spartinami ir statybų tempai.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI