2022 gegužės 28 d. šeštadienis, 3:36
Reklama  |  facebook

Grindų smūgio garso izoliacija ir šiltinimas

2021-06-08 08:37
Šilumos izoliacija naudojama visur, kur siekiama išvengti patalpų mikroklimato kaitos dėl vidaus ir išorės temperatūrų skirtumo, kai šiluma prarandama dėl mainų per atitvaras, besiribojančias su išore.
nuotrauka
ROCKWOOL iliustr.


Minimos įmonės
ROCKWOOL, UAB
Kodėl naudojama šilumos ir garso izoliacija?

Medžiagos šiluminės izoliacijos efektyvumą apibūdina šilumos laidumo koeficientas. Jo pagrindu apskaičiuojamas būtinas šiltinimo sluoksnio storis. Medžiagų iš akmens vatos šilumos laidumo koeficientai laikomi vienais geriausių savo kategorijoje (0.033-0.044 W/mK).

Triukšmas ir garsas yra mechaniniai oro bangavimai, kurie kaip vibracija patenka į žmogaus ausį. Triukšmas apibūdinamas kaip nepageidaujamas garsas, kuris dažnai neleidžia susikaupti darbui, sumažina poilsio kokybę. Didelis triukšmas turi įtakos klausos praradimui, taip pat sukelia stresą ir dirglumą. Garso intensyvumas priklauso nuo slėgio lygio, kuris matuojamas decibelais (dB) ir išmatuojamas triukšmomačiu. Decibelų skalė sudaryta atsižvelgiant į tai, kaip garso intensyvumą bei aukštumą suvokia žmogus.

Perdangų garso izoliacinės savybės

Apsauga nuo gretimose patalpose skleidžiamo triukšmo užtikrinama pastato vidinių atitvarinių konstrukcijų ore sklindančio garso bei perdangų smūgio garso rodiklių normavimu. Atitvarinių konstrukcijų garso izoliavimo kokybei išreikšti yra naudojama penkių garso klasių sistema: A, B, C, D ir E, kur aukščiausia yra A klasė, reiškianti geriausią izoliaciją, o E žemiausią. Yra nustatyta, kad visiems naujai statomiems gyvenamiesiems pastatams privaloma C garso klasė, o rekonstruojamiems ar kapitališkai remontuojamiems pastatams – žemiausia E klasė.

Smūgio garso izoliavimas

Smūgio garso izoliavimas siejamas tik su tarpaukštinėmis daugiaaukščių pastatų perdangomis. Smūgio triukšmą sukelia mechaninis poveikis į pastato konstrukcijas (vaikščiojimas, beldimas, netyčia numesti daiktai). Perdangų savybė sumažinti šį garsą yra vadinama smūgio garso izoliavimo rodikliu. Jis pateikiamas normuotojo svertinio smūgio garso slėgio lygio L’n,w verte, kuri išreiškiama decibelais (dB). Kuo mažesnis dydis, tuo perdanga geriau izoliuoja smūgio garsą.

Siekiant pagerinti perdangų smūgio garso izoliavimą dažniausiai įrengiamos „plaukiojančios“ (plūdriosios) grindų konstrukcijos, kuriose kaip izoliacinis sluoksnis naudojamos medžiagos, pasižyminčios geromis akustinėmis savybėmis, t.y. turinčios mažą dinaminio standumo s' vertę. Tai svarbi medžiagos akustinė charakteristika, kuri priklauso nuo sandaros, struktūros ir medžiagos elastingumo. Kuo gaminio dinaminio standumo vertė mažesnė, tuo medžiaga geriau izoliuoja smūgio garsą. Dinaminis standumas priklauso ir nuo medžiagos sluoksnio storio, t.y. paprastai storiui didėjant dinaminio standumo vertė mažėja.

Izoliacinės akmens vatos medžiagos yra gaminamos iš diabazo ar bazalto uolienų ir turi puikias šilumos bei garso izoliacines savybes. ROCKWOOL akmens vatos gaminiai turi savitą struktūrą, nes jų karkasą sudaro supinti įvairaus ne vienodo ilgio bei orientacijos plaušeliai su oro tarpais, o tokios struktūros medžiagos puikiai sugeria plataus diapazono garso dažnius, sumažina triukšmą bei jo energiją pakeičia šiluma, todėl ROCKWOOL akmens vatos gaminiai labai tinka garso izoliacijai.

garso izoliavimasDaugiametė patirtis parodė, kad šios izoliacinės medžiagos idealiai tinka visur, kur reikalingas triukšmo slopinimas ar garso bangų sugėrimas – gyvenamuosiuose namuose, komercinėje, pramoninėje ar gamtinėje aplinkoje. Be gerų akustinių savybių, ROCKWOOL izoliacinėms medžiagoms būdinga puiki šilumos izoliacija, jos atlieka ir priešgaisrinės saugos funkcijas.

Panaudojus 20 arba 30 mm storio plokštes STEPROCK PLUS kaip garso izoliacinį sluoksnį „plaukiojančiose“ (plūdriosiose) grindyse, įrengtose su smėlio pasluoksniu, supiltu ant gelžbetoninės monolitinės perdangos arba perdangos iš surenkamų kiaurymėtų plokščių, bus užtikrinamas reikiamas akustinis komfortas, nes bandymais nustatyta, kad smūgio garso izoliavimo rodiklio vertės siekia L’n,w = 44-53 dB, tai tenkina C ir B garso klasių reikalavimus. Tad garso izoliacijos iš STEPROCK PLUS plokščių įrengimas „plaukiojančiose“ (plūdriosiose) grindyse yra, be abejo, naudingiausias sprendimas.

„Plaukiojančių“ (plūdriųjų) grindų ant tarpaukštinės perdangos įrengimas

Darbai pradedami nuo to, kad ant perdangos paviršiaus supilamas ir sutankinamas sauso smėlio pasluoksnis ir tada klojamos akustinės izoliacinės plokštės STEPROCK PLUS. Tokiu būdu šios plokštės sukuria tamprų garso izoliacijos sluoksnį ir nuo laikančiosios perdangos konstrukcijos atskiria viršutinę grindų dalį.garso izoliavimas

Akmens vatos plokštės STEPROCK PLUS klojamos standžiai suglaudžiant viena prie kitos, perstumiant plokštes viena kitos atžvilgiu (kad gretimos siūlės nesutaptų). Suklotą izoliacinį sluoksnį būtina apsaugoti nuo vandens, kuris išsiskiria iš betono ar skiedinio, kai liejamas išlyginamasis grindų sluoksnis.

Hidroizoliacijai naudojamas bituminis popierius arba polietileno plėvelė. Išlyginamasis grindų sluoksnis, kurio minimalus storis 50 mm, turi būti armuotas armatūros tinkleliu ir visu perimetru atskirtas nuo patalpos sienų tarpinėmis išpjautomis iš plokščių STEPROCK PLUS (negali būti standaus sujungimo su siena).

Vėliau išlyginamajam sluoksniui išdžiūvus klojama grindų danga – parketas, laminatas, PVC, kilimas ir pan.

ROCKWOOL iliustr.

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-05-24 07:10
Pasaulis gręžiasi ne tik į tvarią, bet ir į sveiką statybą, būtent tokia ir yra pastaruoju metu vis labiau populiarėjanti medžio masyvo statyba. Istorinė medinė statyba, naudojant šiuolaikiškas medžiagas ir sprendimus, tampa aukšto energinio efektyvumo saugiu šeimos būstu, rekreaciniu ar kitokios pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-04-29 13:30
Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne tik užkirsti kelią tokioms grėsmėms, bet ir tvariai panaudoti lietaus vandenį kitoms reikmėms.
nuotrauka
2022-03-24 07:52
Aplinkos triukšmas yra rimta problema, kurios neigiamą poveikį sveikatai Europoje jaučia milijonai žmonių. 20 proc. Europos gyventojų ilgą laiką patiria sveikatai kenksmingą triukšmo lygį. Deja, tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmo mažinimo politikos tikslai nebuvo pasiekti, pagerėjimas artimiausiu l...
nuotrauka
2022-01-24 09:52
„Ruukki“ pristato naują sprendimą – „Ruukki®“ sandarumo paketą, leidžiantį taupyti energiją ir mažinti anglies dioksido išmetimą. Sandarumo paketas leis pramoninių ir komercinių pastatų savininkams sumažinti sąskaitas už energiją ir išmetamo anglies dioksido kiekį, susijusį su jų tiesiogine veikla. ...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2021-11-02 18:43
Efektyvų namo apšiltinimą lemia izoliacinė medžiaga ir kokybiškas darbas. Todėl kaip tik pučiama biri mineralinė vata ir per 15 metų Danijoje sukaupta „Witas“ patirtis yra efektyvaus apšiltinimo garantas.
nuotrauka
2021-10-27 14:10
Ketinate savarankiškai atnaujinti namų sienas? Labai svarbu atminti, kad nuo sienos paruošimo priklauso galutinis rezultatas. Todėl visų pirma reikia tinkamai atlikti paruošiamuosius darbus, o tik tada dengti sieną nauju dekoru.
nuotrauka
2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie ši...
nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...
nuotrauka
2021-10-07 07:14
Artėjant šildymo sezonui, daugiausia diskusijų kyla dėl šildymo kaštų. Tačiau net ir brangiai mokantys už šilumą privačių namų savininkai, verslo ar visuomeninių objektų vartotojai kartais patiria diskomfortą. Vieni dažniausių nepatogumų – šildymo sistemos skleidžiamas triukšmas ar netolygiai pasisk...
nuotrauka
2021-10-05 07:01
Klojant grindis, vis labiau populiarėja parketlenčių klijavimas tiesiogiai prie pagrindo. Toks būdas užtikrina didesnį šilumos pralaidumą, leidžia kloti didesnį vientisų parketlenčių plotą ir suteikia akustinį komfortą. Norint, kad parketas gerai sukibtų, labai svarbu teisingai pasirinkti klijus.
nuotrauka
2021-09-28 07:00
Jeigu anksčiau renkantis langus klausimas dėl sprendimo būdavo paprastas – mediniai arba plastikiniai, tai šiandien jau ieškoma ir energiškai efektyvių, ir modernaus dizaino sprendimų.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia...
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...