2024 balandžio 19 d. penktadienis, 9:35
Reklama  |  facebook

„Grinduvą“ į priekį veda iššūkiai ir naujos technologijos

Irena DIRGĖLIENĖ      2017-02-22 07:54
Specializuota Lietuvos ir Čekijos uždaroji akcinė bendrovė „Grinduva“ šiemet jau dešimtąjį kartą pelnė Lietuvos pramonininkų konfederacijos nominaciją „Sėkmingai dirbanti įmonė“.
nuotrauka
Bendrovės „Grinduva“ specialistai per pamainą gali įrengti iki 1,5 tūkst. kv. metrų betoninių grindų. „Grinduvos“ nuotr.


Minimos įmonės
Grinduva, UAB
Amalva, UAB
Lifosa, AB
Į sėkmę veda atestuoti darbuotojai ir gera įranga

Lietuvos ir Čekijos UAB „Grinduva“ – grindų įrengimo įmonė, atliekanti poliuretaninių, epoksidinių, glaistyto betono ir smulkiagrūdžio betono grindų įrengimo darbus visoje Lietuvoje. Įgudę darbuotojai, atestuoti inžinieriai, profesionali įranga leidžia pasiekti puikių rezultatų ir pelnyti užsakovų pasitikėjimą. Per beveik du savo veiklos dešimtmečius, įmonė prisidėjo prie daugelio statybos projektų įgyvendinimo. Ilgametę patirtį turintys bendrovės darbuotojai yra dirbę Kėdainių arenoje, Vilniaus intermodaliniame terminale, akcinėje bendrovėje „Lifosa“, Airijos skrydžių bendrovės „Ryanair“ orlaivių angaruose, mašinų gamykloje „Astra“, bendrovėje „Amalva“ ir daugelyje kitų objektų. „Bendrovė yra atestuota Statybos produkcijos sertifikavimo centro, kuris suteikė teisę būti ypatingojo statinio statybos rangovu. „Jeigu būtume likę dirbti tik su nesudėtingais statiniais, būtume „palaidoję“ darbuotojų tobulėjimo galimybes“, – sako bendrovės „Grinduva“ vadovas Tomas Vailionis.

TOMAS VAILIONIS, GRINDUVA
Nuotraukoje –
bendrovės „Grinduva“ vadovas
Tomas Vailionis

Pasak įmonės direktoriaus, per pamainą darbuotojai yra pajėgūs įrengti iki 1,5 tūkst. kv. metrų betoninių grindų. Tokius rezultatus lemia technologijos, darbuotojų patirtis ir profesionalumas. Darbuotojų žinios kasmet gilinamos įvairiuose seminaruose ir mokymuose užsienyje: Čekijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Vokietijoje. Šiemet jau planuojama kelionė į Vokietiją, kur bus pristatyta nauja grindų dangos medžiaga, susidedanti iš keturių komponentų.

Įmonėje šiuo metu dirba 29 darbuotojai. Bendrovė vertina savo žmones ir siekia kuo geresnių sąlygų jiems: įrengtos puikios buitinės patalpos, kuriose yra dušai, naujos spintelės, pasirūpinama kelionėmis po visoje Lietuvoje išsisklaidžiusius objektus. 

Grindų dangą įrengė atvirkštinio eksploatuojamojo stogo principu

Tarp stambiausių 2016 m. įgyvendintų projektų bendrovės vadovas mini Vilniuje, Naugarduko gatvėje, esančiame mažmeninės prekybos tinklo „Maxima“ prekybos centre įrengtas grindis, kurių plotas siekia 15 tūkst. kv. metrų. Automobilių stovėjimo aikštelės ir jos įvažų (5,8 tūkst. kv. metrų) danga antrajame aukšte buvo įrengiama atvirkštinio eksploatuojamojo stogo principu. Šie stogai ypatingi tuo, kad hidroizoliacinė danga yra įrengiama ant gelžbetoninės perdangos ir atlieka tiek hidroizoliacijos, tiek garų barjero funkcijas, o apšiltinimo ir viršutinės dangos (betono, trinkelių ar apželdinimo) dangos sluoksniai kartu saugo hidroizoliaciją nuo ultravioletinių spindulių ir temperatūrų kaitos.

Šiuo atveju stogo įrengimą apsunkino pagal projektą apjungti dviejų aukštų vandens surinkimo tinklai – taškinis ir linijinis. Reikėjo įrengti pagrindą hidroizoliaciniam sluoksniui su suformuotais nuolydžiais į taškinius surinkimo tinklus, o viršutinei aikštelės betono dangai nuolydžiai buvo formuojami į linijinio drenažo tinklus. Papildomai hidroizoliacinei dangai apsaugoti buvo klojamas drenažinio lakšto su geotekstile sluoksnis, kuris kartu su hidroizoliaciniu sluoksniu įjungtas į taškinio drenažo tinklus. 

Atliekant stogo apšiltinimo darbus, inžinerinių tinklų rangovas UAB „Vidargana“ patikėjo bendrovei ir linijinio drenažo magistralių įrengimo darbus, nes apšiltinimo ir linijinio drenažo darbai turėjo būti atliekami kompleksiškai.

Eksploatuojami stogo betono dangos plotai suskaidyti į temperatūrinius segmentus. Dirbant buvo panaudoti Lietuvos gamintojo UAB „Mosas“ temperatūriniai siūlės profiliai, kurie atlaiko plokščių segmentų nepriklausomą deformavimąsi ir užtikrina siūlių sandarumą. Be šių siūlių, buvo naudojamos „Peikko Lietuva“ vadinamosios „surištos“ temperatūrinės siūlės ir prevencinės susitraukimo siūlės (pjaustomos deimantiniais diskais, betono dangoje – grioveliai), kurios užtaisytos hermetikais. Kad žiemą važiavimo danga nebūtų slidi, įvažų viršutinėje betono dangoje papildomai buvo implantuoti šildymo kabeliai.

Pirmą kartą Lietuvoje – dangos sistema iš epoksido ir korundo

Kitas stambus darbas buvo Vilniuje, Mindaugo g. 14 gyvenamojo namo požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje. Čia pirmą kartą Lietuvoje buvo panaudota UAB „Remmers Baltica“ Vokietijoje sertifikuota dangos sistema iš epoksido ir korundo.

Automobilių aikštelėse svarbu, kad grindų danga atlaikytų dideles apkrovas. Dangai įrengti reikalingos keturios pagrindinės operacijos. Medžiagų komponentai maišomi ir ruošiami statybos objekte, todėl reikalingas tikslumas, kruopštumas tiek ruošiant, tiek skleidžiant paruoštas medžiagas.

Kita naujiena – 2016 m. pirmą kartą bendrovė panaudojo šviesų glaistytą betoną lauko aikštelėje Druskininkuose, Dineikos parke; Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslo miestelyje; Vilniuje, Šiaurės miestelyje esančiame „Ogmios“ centre. Šia technologija susidomėjo architektai, todėl tikimasi, kad bus suprojektuota naujų statinių, kuriuose ji bus taikoma. 

Didėjant apimtims, daugėja ir darbuotojų

Pasak įmonės „Grinduva“ vadovo T. Vailionio, statybos apimtys, lyginant su 2015 m., padidėjo 4 proc., todėl bendrovės gretas papildė šeši darbuotojai.

Įmonė ne tik kloja naujas grindis, bet ir puikiai atnaujina senas, jas apsaugodama nuo dilimo, dulkėjimo bei kitų nusidėvėjimui būdingų procesų. Siekdama patenkinti užsakovų poreikius ir užtikrinti darbų kokybę, Lietuvos ir Čekijos bendrovė „Grinduva“ bendradarbiauja su Vilniaus Gedimino technikos universiteto Statinių, konstrukcijų ir mokslo laboratorija bei Gelžbetoninių ir mūrinių konstrukcijų katedra.

„Lietuvos pramonininkų konfederacijos nominacija „Sėkmingai dirbanti įmonė“, pelnyta jau 10-ąjį kartą per beveik 20 veiklos metų, rodo įmonės brandą, naujų technologijų įgyvendinimą ir mokėjimą prisitaikyti prie kintančių verslo sąlygų. Mes esame maža, tačiau profesionali ir mobili įmonė „ant ratų“, dirbanti pagal vakarietiškas technologijas. Laimėjimai neateina savaime – reikia įdėti daug darbo, norint pasiekti visa tai, ką mes dabar turime. Statybos procesas labai sudėtingas, ir visi jo dalyviai privalo sutelktai dirbti, kad statinys ilgai tarnautų žmonėms“, – sako Lietuvos ir Čekijos UAB „Grinduva“ direktorius T. Vailionis.  

„Grinduvos“ nuotr.

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2024-04-17 10:48
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba penktąjį kartą kviečia organizacijas dalyvauti konkurse – pristatyti savo pasiektus rezultatus šių metų efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose.
nuotrauka
2024-04-11 15:22
Balandžio 16 d. visi BIM entuziastai turi galimybę iš arti susipažinti su Lietuvos skaitmeninės statybos lyderiais: jau devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kviečia į konkurso „Lietuvos BIM projektai“ dalyvių projektų pristatymo renginį.
nuotrauka
2024-04-10 13:46
Ketvirtus metus vykstančios kampanijos „Ateitis – elektronikams" iniciatoriai, vienijantys lyderiaujančias sektoriaus įmones ir aukštąsias mokyklas Kaune, skelbia konkursą mokytojams-elektronikos entuziastams. Konkursu siekiama įvertinti mokytojų, skatinančių moksleivius domėtis perspektyvia elektro...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-21 10:30
Kovo 20 d. paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Žaliųjų pirkimų lyderių apdovanojimams, kurie skirti viešojo sektoriaus įmonėms, organizacijoms ir institucijoms, taip pat prekių ir paslaugų tiekėjams, tiekėjus vienijančioms organizacijoms ar viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms organizacijoms, į...
nuotrauka
2024-03-13 09:28
Didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM" Kanuose, Vilniui įteikti iš viso 5 apdovanojimai už pasiekimus Europos perspektyviausio miesto rinkimuose. Bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje sostinė užėmė 3-ją vietą. Apdovanojimus kasmet rengia dienraščio „Financial Times" inve...
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos