2025 sausio 26 d. sekmadienis, 6:34
Reklama  |  facebook

IGLU TECH geoterminiame šilumos siurblyje – efektyvi tvarumo ir žaliosios krypties sinergija

2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
IGLU TECH iliustr.


Minimos įmonės
IGLU TECH, UAB
ICOR įmonių grupė,
APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūra),
„Turime rimtą produktą, į kurį investuojamos didelės lėšos, todėl būtų per didelė prabanga įmonės gaminamą geoterminį šilumos siurblį tiekti vien vietos rinkai, – sako IGLU TECH vadovas Artūras Lopeta. – Įmonės specialistai aktyviai dirba megzdami verslo ryšius su Skandinavijos šalimis, ieškodami distributorių, partnerių ir montuotojų visoje Europoje.“

Įsigijo įmonę ir sutaupė 15 metų darbo

2020 m. pabaigoje ICOR kompanija įsigijo įmonę „Geokat“, kurios gaminių gamybos ištakos siekia 15 metų. Tai buvo racionalus žingsnis: naujoji kompanijos įmonė IGLU TECH, perėmusi „Geokat“ patirtį, sutaupė 15 metų, nes įgijo jau sukurtą technologiją ir patirtį, sukauptą gaminant ir surenkant per tūkstantį geoterminių siurblių. Per pastaruosius metus IGLU TECH siurblį, kuriam davė IGLU vardą, pavertė vienu iš moderniausių rinkos gaminių, kuriame įgyvendinti išmaniausi sprendimai.

IGLU TECH A. LOPETA

 
„Nesu rinkos ekspertas, bet kaip įmonės vadovas drąsiai teigiu, kad mūsų gaminys yra toks paprastas, jog nereikia sukti galvos nerimaujant, kad galbūt ką nors negerai paspaudžiau, dėl ko siurblys gali veikti neefektyviai, –
sako IGLU TECH vadovas
Artūras LOPETA.

 

 

 

„Daugiausia dėmesio ir laiko skyrėme šilumos siurblio komunikacijai su išmaniaisiais įrenginiais – planšetėmis, mobiliaisiais telefonais ir pan. Dabar gaminys turi visus išmaniuosius valdymo sprendimus, taip pat ir galimybę šilumos siurblį valdyti mobiliąja programėle iš bet kurios pasaulio vietos“, – aiškina A.Lopeta, akcentuodamas, kad gaminio tobulinimas yra nuolatinis procesas.

Maksimalus efektyvumas minimaliomis sąnaudomis

Diegiant išmaniuosius sprendimus, buvo keičiami ir komponentai. IGLU TECH ieškojo gamintojų, kurie kasdien dalyvauja didžiausio efektyvumo lenktynėse dėl dešimtųjų, šimtųjų šilumos siurblio naudingumo koeficiento COP dalių.

„Vidutiniškai iš 1 kWh elektros energijos pagaminama 5 kWh šiluminės energijos. Kasdien dirbame, kad gaminys, maksimaliai suderinus komponentus, jų sąveiką, valdymo sprendimus, iš 1 kW pagamintų kuo daugiau šilumos ar vėsos“, – aiškina A.Lopeta ir pastebi, kad geoterminė technologija yra viena iš efektyviausių rinkoje jau vien dėl stabilios temperatūros po žeme.

Gaminant vėsą, naudingumo koeficientas gali padidėti net iki 4 kartų – atsiranda pasyvus vėsinimas, kuriam nereikia kompresoriaus: 7–8 laipsnių vėsą iš žemės gelmių į namus atneša mažos galios cirkuliaciniai siurbliai. Sunaudojant 1 kWh elektros, galima pasigaminti daugiau kaip 20 kWh vėsos – arba gauti ją beveik nemokamai.

Taigi geoterminis šilumos siurblys, naudodamas minimalų kiekį energijos, tiekia efektyvų šildymą arba vėsą ir ruošia karštą vandenį.

Maksimaliai žalias ir tvarus

Įmonė įgyvendina viziją ir misiją: gaminti maksimaliai žalius ir tvarius geoterminius šilumos siurblius bei jų komponentus. Geoterminiai šilumos siurbliai tarnauja net iki 30 metų. Įmonei svarbu, kad įsigiję geoterminį šilumos siurblį vartotojai džiaugtųsi juo visą namo eksploatacijos laiką.

Renkantis gaminio komponentus, įmonei svarbi ne tik atitiktis ES reglamentams, bet ir darna su aplinka, ilgaamžiškumas, perdirbimas. A.Lopeta šiuos principus laiko vienais iš svarbiausių, nes ir perdirbant gaminį reikia energijos, tad net pats žaliausias gaminys netektų prasmės, jeigu jį tektų greitai keisti. Kai gaminys kuriamas dešimtmečiams, turi būti pats žaliausias sprendimas, o perdirbti gaminį reikėtų tik vieną kartą per pastato eksploataciją – tokia IGLU TECH nuostata.

A.Lopeta neabejoja, kad ateityje įmonė savo gaminiams suteiks ilgesnę garantiją – iki 5 metų. Ir ne tik dėl inovatyviausių spendimų – paaiškėjo, kad absoliučiai visi jų įsigytos įmonės gaminiai, kuriuos pavyko aptikti, tebėra veikiantys. Intensyviai naudojamas jų siurblys, vadovo tvirtinimu, be didesnių problemų gali būti eksploatuojamas net iki 30 metų. Techniškai prižiūrėti siurblius rekomenduojama kas antrą sezoną. IGLU TECH kuria autorizuotų servisų tinklą visoje Europos Sąjungoje, o Lietuvoje servisą atliks pats gamintojas.

Visi siurblio veikimo duomenys – čia ir dabar

IGLU TECH, tobulindama gaminį, daug dėmesio skyrė inovatyviems nuotolinio valdymo sprendimams, tačiau tvirtai laikėsi nuostatos – siurblys turi būti maksimaliai paprastas naudoti.

IGLU TECH šilumos siurbliai
Nuotraukoje – 
visus skaičius, taip pat ir tuos,
kurie elektros energijos sąnaudas paverčia
šilumine ar vėsos energija,
įmonė padarė aiškiai matomus ir suprantamus.

Kokių gebėjimų būtų vartotojas, kiekvienam turi būti paprasta ir aišku, kaip valdyti įrenginį.

Šis siekis įgyvendintas per minimalų mobiliosios programėlės funkcijų kiekį, aiškiai suprantamus skaičius, o korekciniams veiksmams atlikti nereikia specialių įgūdžių.

„Nesu rinkos ekspertas, bet kaip įmonės vadovas drąsiai teigiu, kad mūsų gaminys yra toks paprastas, jog nereikia sukti galvos nerimaujant, kad galbūt ką nors negerai paspaudžiau, dėl ko siurblys gali veikti neefektyviai, – sako A.Lopeta. – Kurdami sprendimus, sezoninius siurblio naudingumo koeficientus, visus skaičius, taip pat ir tuos, kurie elektros energijos sąnaudas paverčia šilumine ar vėsos energija, padarėme aiškiai matomus ir suprantamus. Vartotojas gali matyti, kiek čia ir dabar šilumos siurblys vartoja energijos, pagamina vėsos ar šilumos.“

Ant gaminio nėra nė vieno mygtuko

Keisdama siurblio dizainą, IGLU TECH sukūrė gaminį, ant kurio nėra nė vieno mygtuko – tik šviečiantis logotipas, kuris atlieka ir indikatoriaus funkciją: skirtingos spalvos signalizuoja apie siurblio būseną.

iglu šilumos siurbliai

Nuotraukoje –  
IGLU TECH sukūrė gaminį,
ant kurio nėra
nė vieno mygtuko.

„Esu matęs paprasto veikimo, estetiškų analogiškų gaminių, tačiau Europoje neteko aptikti šilumos siurblio, ant kurio korpuso nebūtų nė vieno mygtuko. Gal kur pasaulyje ir yra, bet man apie tokius nežinoma“, – sako A.Lopeta.

Toks dizainas atliepia įmonės požiūrį į gaminio tvarumą ir žaliąją strategiją: jeigu be komponento galima apsieiti, jo nereikia, nes kiekviena detalė reiškia priežiūrą, gali gesti, ją reikės keisti. Ir tai prieštarautų žaliajai krypčiai. Todėl gaminys neturi ir pultelio, nors jį visada galima užsisakyti.

IGLU kūrėjų komandos logika paprasta – kam naudoti pultelį, jeigu gaminį galima valdyti išmaniuoju telefonu, kuris kone visą dieną rankose, arba kitu išmaniuoju įrenginiu.

Jokių mygtukų, jokių pridėtinių komponentų, jeigu galima apsieiti be jų.

Mitai arba už ką moka daugiau

Geoterminė technologija yra 20–30 proc., o ne dvigubai, kaip sklando mitas, brangesnė už savo konkurentę – oras-vanduo technologiją. Tačiau pirmiausia verta išsiaiškinti, už ką mokama didesnė kaina.

Geoterminė technologija yra estetiška, veikia itin tyliai, jai nereikia specialios patalpos. Kitaip negu, pvz., oras-vanduo sistema, geoterminė technologija neturi lauko bloko, kuris skleidžia garsą, ypač sustiprėjantį šąlant, kai blokas apledėja. Geoterminė technologija, esant minusinei temperatūrai, efektyvumu ženkliai lenkia sistemą oras-vanduo, nes jai nereikia atsitirpinimo ciklų ir dėl garantuotos 7–8 laipsnių šilumos po žeme.

Kainą, lyginant su kitomis technologijomis, padidina gręžinys. Tačiau jį reikia įrengti tik sykį. Didžiulis geoterminio šildymo pranašumas – bet kokiu oru energija naudojama stabiliai, tai užtikrina apyvienodė grunto temperatūra ištisus metus.

„Visi mūsų gaminio komponentai yra tik aukščiausios klasės, patikimų gamintojų, tad kainomis konkuruoti norime su rinkos lyderiais, už kuriuos šiuo metu esame pigesni, nes turime efektyviai veikiančią gamybą“, – aiškina IGLU TECH vadovas.

Geoterminė technologija diegiama įvairios paskirties pastatuose. Be buitinių vartotojų, ypač naudinga ji galėtų būti renovuojant daugiabučius, nes geoterminis šilumos siurblys gali užtikrinti šiluminę namo autonomiją: suskaičiuota, kad atjungus daugiabutį nuo centralizuotai tiekiamos šilumos, geoterminis siurblys pajėgus užtikrinti karštą vandenį, šilumą ir vėsą.

Svarbi ir valstybės parama, taršias šildymo sistemas keičiant atsinaujinančią energiją naudojančiomis sistemomis, kokia yra ir geoterminė energija.

IGLU TECH iliustr. 

Statybunaujienos.lt



SPRENDIMAI

nuotrauka
2025-01-22 16:48
Naujieji metai įkvepia ne tik asmeniniams pasiekimams, bet ir pokyčiams namuose. Kaip rodo „Google“ paieškos rezultatų statistika, informacijos apie namų atnaujinimą ir remontą lietuviai aktyviausiai ieško būtent metų pradžioje.
nuotrauka
2025-01-08 08:34
Lietuvoje jau yra daugiau kaip 124 tūkst. gaminančių vartotojų, didžioji dalis jų – saulės elektrines ant savo namų stogų įsirengę gyventojai. Kiekvieną mėnesį „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prie tinklo prijungia apie 3 tūkst. naujų gaminančių vartotojų, tačiau ne visi elektrines ant stogų ...
nuotrauka
2024-12-27 15:20
Šilumos siurbliai – viena iš pažangiausių ir efektyviausių šiuolaikinių šildymo technologijų, kurią dažniausiai renkasi naujos statybos namus įsirenginėjantys naujakuriai. Tačiau juos kaip ekologiškesnę ir patogesnę alternatyvą vis dažniau renkasi ir senos statybos pastatų savininkai.
nuotrauka
2024-12-06 09:44
Renovuodami senesnės statybos privačius būstus gyventojai susiduria su dvejopu iššūkiu: kaip juos paversti modernesniais ir drauge padidinti energijos vartojimo efektyvumą, kad po remonto namai džiugintų ne tik savo estetika, bet ir mažesnėmis sąskaitomis už dujas?
nuotrauka
2024-11-29 11:26
Lietuvos verslininkai, planuojantys nekilnojamojo turto projektus, dažnai susiduria su iššūkiais jau pradiniuose etapuose. Netinkamai įvertintos sklypo galimybės, apribojimai, biurokratija ar aplinkos veiksniai gali lemti didžiulius finansinius nuostolius ir projekto vėlavimą.
nuotrauka
2024-11-29 11:08
Lauko žaliuzės tarnauja kaip dvejopos paskirties architektūrinis elementas. Pirmoji funkcija – estetinė. Gerai priderintos prie lauko fasado, jos tampa puikia namo ar pastato eksterjero dalimi. Antroji funkcija – praktinė. Lauko žaliuzės apsaugo patalpas nuo perkaitimo ir intensyvios saulės šviesos,...
nuotrauka
2024-11-26 14:03
Vilniaus būsto rinkoje terasiniai butai yra retenybė, sudaranti vos apie 2 proc. visos butų pasiūlos. Šiuo metu iš bendros 4 850 butų pasiūlos sostinėje yra tik apie 100 terasinių butų. Vidutinė terasinio buto kvadratinio metro kaina siekia apie 4 250 Eur – tai yra 25 proc. daugiau nei vidutinė kain...
nuotrauka
2024-11-25 10:17
Periodiškai iškyla atvejų, kai įvykdomos didelės apimties vagystės iš gyvenamųjų namų ir butų, o tai kelia klausimą – ar mūsų namai iš tiesų yra saugūs? Nors statistika rodo, kad vagysčių, padarytų įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, mažėja, bendras tokių nusikaltimų skaičius vis dar išlieka reikšm...
nuotrauka
2024-11-04 13:17
Individualių namų kvartaluose priedangų tinklas nėra toks tankus kaip daugiabučių namų rajonuose, todėl svarbu žinoti, kurios vietos namuose yra saugiausios – jau esančias patalpas galima pritaikyti taip, kad jose būtų galima pasislėpti ekstremalios situacijos metu. Vilniaus miesto savivaldybė kartu...
nuotrauka
2024-10-17 07:52
Atvėsus orams sandarinimo darbai, naudojant poliuretano putas, tampa sudėtingesniais. Sandarinami paviršiai yra vėsūs ar net šalti. Tai turi įtakos ne tik sandarinimo kokybei, bet yra labai svarbi ir paties PU putų balionėlio temperatūra, kuri turi būti mažiausiai +5 °C .
nuotrauka
2024-10-16 11:49
Siekdami mažinti poveikį aplinkai ir sutaupyti, vis daugiau namus įsirenginėjančių gyventojų ieško išmanių sprendimų. Ant stogo įrengta saulės elektrinė, šilumos siurbliai ar mažesnes elektros kainas užtikrinantys energijos kaupikliai – šiandien prie poreikių prisitaikantys ir energijos vartojimą op...
nuotrauka
2024-10-15 12:25
Prasidedant šildymo sezonui Lietuvoje vieni gyventojai jo laukia, kiti nerimauja dėl didėsiančių komunalinių paslaugų sąskaitų. Specialistai teigia, kad šilumos energiją galima ir reikia taupyti. Kokios paprastos priemonės namuose gali padėti taupyti šilumos energiją ir sumažinti šildymo sąskaitas p...
nuotrauka
2024-09-20 09:58
Pirmieji vėsūs rudens vakarai negailestingai priminė, kad šiltos ir saulėtos dienos greitai bus tik malonus prisiminimas, ir vis daugiau laiko teks praleisti patalpose. Tad rugsėjį vis dažniau pagalvojama apie namų atnaujinimą, kad būtų kuo maloniau leisti juose šaltus, tamsius vėlyvo rudens, žiemos...
nuotrauka
2024-08-29 11:58
Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama virš 3 tūkst. saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų. „Energijos skirstymo operatoriaus" (ESO) ekspertų teigimu, tapti gaminančiais vartotojais ir taip sumažinti sąnaudas už elektros energ...
nuotrauka
2024-08-26 07:34
Montavimo putos dažniausiai naudojamos montuojant langus ir duris, kai reikia sandarinti ir tvirtinti. Todėl renkantis putas, meistrai įvertina svarbiausius aspektus: šilumos pralaidumą – kiek efektyviai saugo pastate šilumą; antrinį plėtimąsi – geriausias 20–30 %, kad būtų patogu išpūsti į siauresn...
nuotrauka
2024-07-31 08:12
SOUDAL pristato purškiamą termoizoliaciją įvairiems statybos darbams. Tai patogiai ir ekonomiškai naudojamos priemonės, užtikrinančios darbų kokybę.
nuotrauka
2024-07-19 08:32
Aplinkos projektų valdymo agentūros duomenimis, šiuo metu Lietuvoje renovuojama per 1200 daugiabučių, o jau surenovuota – kiek daugiau nei 3700. Tai siekia vos 12,4 proc. šalies daugiabučių, tad norint pasiekti klimato kaitos padarinių švelninimo tikslus, būtina spartinti renovacijos tempą. Atnaujin...
nuotrauka
2024-07-04 07:44
Nuotekų šalinimo garsai, pavyzdžiui, nuleidžiant vandenį tualete ar išleidžiant iš vonios, gali būti itin stiprūs ir trikdantys gyventojų ir net kaimynų ramybę bei komfortą. Pirmaujanti tarptautinė plastikinių vamzdynų sprendimų gamintoja „Pipelife“ sukūrė sistemą „Master3Plus“, kuri itin efektyviai...
nuotrauka
2024-07-01 15:14
Išmanių namų sprendimų paklausa nuolat auga – namų šeimininkai nori gyventi ne tik gražiau, bet ir išmaniau. Viena populiariausių sistemų, galinčių atliepti net ir sudėtingiausius išmanesnių namų poreikius, yra KNX. Tad jei ketinate rinktis būtent tokį sprendimą, šiame straipsnyje sužinosite svarbia...
nuotrauka
2024-07-01 07:54
Nuo seno dažnai yra minimi tokie raktažodžiai kaip – „visraktis“ ar „stebuklingas raktas“. Bet ar tai gali būti tiesa, kad jie egzistuoja? Taip ir tai nėra mitas. Siekiant patenkinti augančią ABLOY spynų paklausą visame pasaulyje, 1968 m. buvo įkurta Joensuu gamykla. ABLOY gamykloje gaminami ir vien...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI