2025 m. liepos 1 d. antradienis, 9:18:02
Reklama  |  facebook

Infraraudonųjų spindulių šildymo sistema: kodėl vilniečių šeima jos nebekeistų į jokią kitą

2021-05-12 07:18
Vilnietė Irma su šeima jau trečius metus gyvena name, kuriame įrengta „Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistema. Šalia Nemenčinės gyvenantys vilniečiai svarsto apie dar vieno namo statybą, kuriame taip pat žada rinktis tik infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą.
nuotrauka
„Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistema. UAB „Karbonteko sistema“ iliustr.


Minimos įmonės
Karbonteko sistema, UAB

Namo, kurio naudingas plotas siekia apie 148 kv. m, lubose įrengtas infraraudonųjų spindulių šildymas – 40W/kv. m galingumas. Nors šią šildymo sistemą galima įrengti ant sienų ar grindų, vilniečiai pasirinko optimaliausiu laikomą lubinio šildymo būdą. Šio B energinės klasės (iki A klasės pritrūko labai nedaug) 208 kv. m namo elektros sąnaudos vidutiniškai siekia apie 150 eurų per mėnesį.

Šeima vertina galimybę nustatyti skirtingą temperatūrą atskirose patalpose

„Tai nėra vien išlaidos už šildymą – buityje kone visoms reikmėms naudojame elektrą. Tai ir ištisus metus veikiantys nuotekų valymo orapūtė bei vandens siurblys, boileris vandeniui šildyti, elektra kitoms buities reikmėms, – pasakoja Irma. – Taip pat turime elektrinę (10 kW galingumo) 8 kv. m pirtelę, kuria naudojamės 1–2 kartus per mėnesį. Todėl manome, kad 150 eurų sąskaita už viso namo elektros sąnaudas yra normali – esame patenkinti pasirinkę šį šildymo būdą. Vasarą sąskaita siekia apie 60–70 eurų.“

Šildymas infraraudonaisiais spinduliaisVilniečių šeima šilumos turi užtektinai. Pirmajame aukšte nustatyta 20–21 laipsnio temperatūra, vaikų kambariuose ir miegamajame temperatūra reguliuojama pagal poreikius. Irma juokiasi, kad vaikai, neretai nusistatę ir 30 laipsnių temperatūrą, atsidaro langus.

Šeima itin vertina galimybę individualiai reguliuoti patalpos temperatūrą atskirose namo erdvėse, suprogramuoti laiką, kada oras patalpoje sušyla iki pageidaujamos temperatūros. Arba visai išjungti šildymą kurioje nors patalpoje. Priklausomai nuo patalpos dydžio, erdvės įšyla ir per 20 min., ir per valandą ar pusantros.

Infraraudonųjų spindulių šiluma kitokia, bet pripratę – nebekeistų į jokią kitą

„Pirmą kartą „Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą pamatėme parodoje. Kadangi savo namą įrengėme netradiciškai, nutarėme pasirinkti ir netradicinę šildymo sistemą, – pasakoja Irma. – Pati šiluma yra kitokia nei buvome anksčiau įpratę, bet dabar, kai pripratome, nekeistume į jokį kitą.“

infraraudonųjų spindulių šildymo sistema CARBONTECSkirtingai nuo tradicinių šildymo sistemų, kurių principas yra netiesioginis apšildymas pasitelkiant oro masę, „Carbontec®“ spinduliuoja šilumos energiją tiesiogiai į paviršius. Toks šildymo būdas primena natūralius saulės spindulius, kurie šildo Žemę. Ši šiluma, kaip pastebi Irma, nesausina patalpų oro, nedžiovina odos ir nedegina – kuria komforto pojūtį.

Vilniečiai, pasirinkdami infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą, įvertino ir tą faktą, kad įrengimas kainuoja kur kas pigiau, negu kitos šildymo sistemos, o garantija suteikiama net 10 metų. Dar vienas šios sistemos pranašumas, kuriuo pasidalijo Irma – sistemos patikimumas.

„Carbontec®“ tinklelis gali būti naudojamas po skirtingomis apdailos medžiagomis

„Carbontec®“ – tai unikali sistema patalpoms šildyti. Jos pagrindą sudaro unikali itin plona perforuota medžiaga iš anglies pluošto ir termoplastiko, vadinama tinkleliu. Ji šilumą aplinkai atiduoda infraraudonaisiais spinduliais.

„Šilumos perdavimas infraraudonaisiais spinduliais yra gana naujas metodas, siūlomas gyvenamosioms patalpoms šildyti, – sako UAB „Karbonteko sistema“ atstovas Aidas Kukenys. – Nuo mums įprasto konvekcinio šildymo būdo jis skiriasi tuo, kad šildomi yra patalpoje esantys paviršiai – kambario sienos, grindys, baldai. Tuomet nuo įšilusių paviršių sušyla ir patalpos oras – taip Žemę šildo saulė. O šildantis konvekciniu būdu, šildomas patalpos oras – dėl temperatūros skirtumų susidaro konvekciniai oro srautai.“

„Carbontec®“ tinklelis gali būti naudojamas po skirtingomis apdailos medžiagomis tiek ant sienų, tiek ant lubų ar grindų. Jis gali būti montuojamas ir po keraminėmis plytelėmis, ir po laminatu, plūdriosiomis grindimis ar po glaistu sienoje.

„Carbontec®“ tinklelis, sumontuotas lubose, efektyviausiai šilumą perduoda infraraudonaisiais spinduliais. Sistemą montuojant sienose ar lubose, dalis šilumos bus perduodama ir konvekcijos būdu. Dar vienas jo pranašumas prieš kitas sistemas, montuojamas lubose, – jis yra visiškai nematomas, nes yra užglaistomas. Tuo tarpu kitos lubose įrengtos šildymo sistemos paprastai yra matomos.

infraraudonųjų spindulių šildymo sistema CARBONTEC

Kai infraraudonųjų spindulių šildymo sistema įrengiama lubose, užtenka mažesnio padengimo ploto lyginant su grindyse įrengta sistema, nes gali būti naudojama aukštesnė darbinė temperatūra. Sistemą įrengus lubose, šiluma pasiskirsto vienodai.

„Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistema veikia nuo saugios, žemos 24 ar 36 V įtampos. Tad, akcentuoja A. Kukenys, net ištikus avarijai (pvz., užliejus vandeniui grindis su įrengta sistema) žmogui nėra jokio pavojaus.

„Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistemos panaudojimo būdai

Vilnietės Irmos šeimos namai šildomi vien tik infraraudonųjų spindulių sistema. Tačiau šią sistemą galima naudoti ir kaip papildomą arba net sprendžiant problemas, kurių nepavyksta įveikti kitais būdais.

infraraudonųjų spindulių šildymo sistema CARBONTEC

„Carbontec®“ efektyviai kovoja su pelėsiu, sistema gali būti įrengiama ten, kur reikia papildomos šilumos, kaip, pavyzdžiui, šalta šiaurinė siena. Jei norite šiltesnių grindų, ant kurių jau suklijuotos plytelės, – irgi ne problema: ant jų galima kloti „Carbontec®“ tinklelį ir įrengti dar vieną plytelių sluoksnį“, – pasakoja UAB „Karbonteko sistema“ atstovas.

Ši sistema gali tapti sprendimu ir tarpsezoniu, kai išjungiamas pagrindinis šildymas, o dar norisi šilumos. Vonios kambaryje toks tinklelis gali būti įrengiamas vietoj gyvatuko. Sistemą sumontavus ant sienos, ji gali džiovinti rankšluosčius ir šildyti patalpą.

Infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą naudinga įrengti patalpose, kurių nereikia šildyti nuolat. Naudojant Wi-Fi ryšį, galima nustatyti norimą temperatūrą norimu laiku, pvz., sodyboje ar pirtyje.

„Kiekvienam pastatui reikia skirtingo šilumos kiekio, tad ir skirtingo galingumo sistemos, kuri parenkama pagal konkrečius šildymo poreikius, – sako A. Kukenys. – Kuo pastato energinė klasė aukštesnė, tuo pigiau kainuoja sistemos įrengimas.“

A++ sprendinys: „Carbontec®“ tinkleliai + saulės elektrinė + elektrinis boileris

Nuo 2021 m. projektuojami ir statomi tik A++ energinės klasės pastatai. Tai reiškia, kad ne mažiau kaip 50 proc. energijos turi būti pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių. Vadinasi, įsirengiant „Carbontec®“ šildymo sistemą, pusę šiai sistemai reikalingos elektros energijos turi būti pagaminama, naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius, pvz., saulės energiją. Todėl dažniausia svarstomas sprendinys: „Carbontec®“ tinkleliai + saulės elektrinė + elektrinis boileris šilto vandens paruošimui arba šilumos siurblys.

INFRARAUDONŲJŲ spindulių šildymas

„Efektyviausia „Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą, kaip tikriausiai ir bet kurią kitą sistemą, yra rengti pastatuose, kurių energinis naudingumas yra nuo B iki A++ klasės, nes jie yra sandarūs, o jų šilumos nuostoliai mažiausi, – sako A. Kukenys. – Tokiu atveju, įrengiant šildymo sistemą, pvz., 100 kv. m name, kainuos 2 tūkst.–5 tūkst. eurų, o vidutinės sąnaudos šildymo sezono metu, priklausomai nuo pastato energinės klasės, – 25–75 EUR/mėn.“

„Carbontec®“ šildymo sistema valdoma termoreguliatoriais arba galima rinktis valdyti nuotoliniu būdu, per Wi-Fi. Sistema itin paprastai montuojama, tai gali padaryti ir ne specialistas – galima tiesiog imti schemą ir sumontuoti sistemą pačiam, kaip padarė ir jau minėta vilniečių šeima.

Statybunaujienos.lt



Sprendimai

nuotrauka
2025-06-30 08:34
Bet kuris kokybiškas produktas gimsta dar braižymo lentoje, o jo kelionė tęsiasi tol, kol patikimai tarnauja daugelį metų. Todėl renkantis jungiklius, svarbu ne tik dizainas – dar svarbiau, iš ko ir kaip jie pagaminti. Originalūs JUNG jungikliai išsiskiria išgaamžėmis medžiagomis, pažangiomis gamybo...
nuotrauka
2025-06-27 07:29
Architektų ir interjero dizainerių darbe technologijos vis dažniau tampa nebe pagalbinėmis, o pagrindinėmis darbo priemonėmis. Jos keičia ne tik projektavimo eigą, bet ir pačią profesinę tapatybę. Duomenų analizė, dirbtinio intelekto (DI) įrankiai, CLOUD sprendimai, generatyvinio dizaino algoritmai ...
nuotrauka
2025-06-26 07:49
Kompanija PAROC® pristato naują statybos rinkai skirtą gaminį – „PAROC Linio 10cc“. Tai moderni tinkuojamų fasadų (ETICS) šilumos izoliacijos iš akmens vatos plokštė, kuri jau gamykloje padengiama gruntu iš abiejų pusių. Toks sprendimas padeda efektyviau organizuoti darbus statybos aikštelėje, taupy...
nuotrauka
2025-06-26 07:45
Statybininkai, architektai ir užsakovai vis dažniau ieško sprendimų, kurie derintų estetiką, techninį patikimumą ir ilgaamžiškumą. Vienas tokių sprendimų – CEDRAL gaminiai, kurie sparčiai populiarėja kaip alternatyva tradicinėms apdailos medžiagoms. Pluoštinio cemento pagrindu pagamintos dailylentės...
nuotrauka
2025-06-20 07:45
Ottas Alveris, vienas iš Mustamäe valstybinės vidurinės mokyklos projektuotojų, teigia, kad natūralios šviesos įnešimas į šiuolaikinius viešuosius pastatus yra iššūkis bet kuriam architektui.
nuotrauka
2025-05-29 09:43
Nors daugelis pradeda nuo klausimo „kur dėti modulius“, iš tiesų pirmas žingsnis turėtų būti skaičiai. Tiek jūsų suvartojamos elektros kiekis per metus, tiek įvado parametrai, tiek galimas APVA paramos dydis – visa tai nulems, per kiek atsipirks jūsų investicija ir ar verta pradėti procesą būtent da...
nuotrauka
2025-05-28 11:34
Būsto įsirengimas – tai ne tik vienas svarbiausių, bet ir sudėtingiausių etapų naujakurių gyvenime. Pradinė mintis dažnai skamba optimistiškai: įsirengsime greitai, racionaliai ir nebrangiai – praktikoje susiduriama su šimtais sprendimų, dešimtimis tiekėjų ir nenuspėjamais biudžeto pokyčiais.
nuotrauka
2025-05-27 09:41
Norintiems savo sodą padaryti saugesnį, jaukesnį ir vizualiai patrauklesnį vakaro metu, specialistai rekomenduoja naudoti žemos įtampos (12 voltų) sodo apšvietimo sistemas. Kodėl toks apšvietimas tampa vis populiaresnis ir kokias vietas sode verta apšviesti, pataria ilgametis kraštovaizdžio inžinier...
nuotrauka
2025-05-24 09:41
​Nuo staigių liūčių iki ilgalaikių sausrų – tokios sąlygos kelia grėsmę ne tik miesto infrastruktūrai, bet ir individualiems namams, sodams bei ūkiams. ​Prognozuojama, kad iki 2050 m. potvynių rizika pasaulyje tik didės. Klimato kaitos keliami iššūkiai skatina ieškoti tokių sprendimų kaip vandens si...
nuotrauka
2025-05-21 12:48
Gyvenimas mediniame name daugeliui asocijuojasi su ramybės oaze, tačiau neretai tenka susidurti su poilsį trikdančiais kenkėjais, kurie, apsigyvenę medinėse sienose, be gailesčio jas graužia. Pranešime cituojamas biologas Liutauras Grigaliūnas, „Dezinfos“ kenkėjų kontrolės specialistas, teigia, kad ...
nuotrauka
2025-05-16 15:17
Išmanūs namai neapsiriboja tik interjeru – didelis dėmesys šiandien skiriamas ir kiemo erdvės puoselėjimui. Dėl greito gyvenimo tempo daugelis ieško automatinių sprendimų, padedančių sukurti žaliuojančią ir gyvybingą aplinką. Juk kieme daug maloniau gerti kavą negu nuolat rūpintis augalais. Nuo darž...
nuotrauka
2025-04-28 09:58
Nuosavoje sodyboje įrengta saulės elektrinė tampa vis populiaresniu sprendimu tarp Lietuvos gyventojų, ieškančių tvarių energijos šaltinių. Šis pasirinkimas ne tik atspindi aplinkosauginį sąmoningumą, bet ir strateginį mąstymą, užtikrinantį nepriklausomumą nuo centralizuotų energijos tinklų. Ypač ta...
nuotrauka
2025-04-22 07:51
Naujo lygmens inovacija statyboje bei interjero dizaino srityje – WAYNERR® kolageninės plokštės – sukurtos iš 100 proc. natūralaus kolageno. Ši medžiaga suteikia produktui unikalių akustikos, termoizoliacijos ir natūralaus kondicionavimo savybių, kurios teigiamai veikia gyvenamąją aplinką.
nuotrauka
2025-04-15 10:48
Statistika rodo, kad reikšminga dalis vagysčių ir kitų su turtu susijusių incidentų įvyksta ne dėl apsaugos priemonių stokos, o dėl jų netinkamo naudojimo. Remiantis naujausiais duomenimis, net iki 15 proc. vagysčių įvyksta todėl, kad signalizacija nebuvo įjungta arba jos įranga buvo pasenusi, nevei...
nuotrauka
2025-04-09 07:10
VELUX nuotolinio valdymo langai – geriausias sprendimas, norint apsisaugoti nuo netikėtai užklupusios audros; jie ne tik turi geras šilumines savybes, bet ir lietaus jutiklį, kuris automatiškai uždaro langą. Tokiu būdu nereikės nerimauti, jei išvykote ir palikote stogo langą pravertą, – netikėtai pr...
nuotrauka
2025-04-03 09:59
Išorė yra kiekvieno namo vizitinė kortelė, užtikrinanti saugumą, šilumą ir estetiką. Tinkamai sumontuotos durys ne tik atlieka savo funkciją, bet ir padeda išsaugoti energinį efektyvumą daugelį metų. Profesionalus montavimas reikalauja aukštos kokybės montavimo putų, kurios optimaliai užpildo tarpus...
nuotrauka
2025-03-28 15:16
Automatiniai vartai tampa vis populiaresni tiek privačiuose namuose, tiek pramoninėse patalpose. Tai ne tik patogumo, bet ir saugumo garantas, leidžiantis užtikrinti sklandų įvažiavimą ir išvažiavimą be papildomų pastangų. Šiandien rinkoje galima rasti įvairių tipų automatinius vartus, todėl prieš į...
nuotrauka
2025-02-28 09:30
Vos nutirpus sniegui miestų erdvėse pradeda plušėti apželdintojai, ir patys pradedame galvoti, kaip atgaivinti namų aplinką. Įprastai ieškome tokių augalų, kurie kuo greičiau sužaliuotų, būtų lengvai prižiūrimi, džiugintų akį, tačiau kraštovaizdžio dizainerė Ingrida Vainauskienė atkreipia dėmesį, ka...
nuotrauka
2025-01-22 16:48
Naujieji metai įkvepia ne tik asmeniniams pasiekimams, bet ir pokyčiams namuose. Kaip rodo „Google“ paieškos rezultatų statistika, informacijos apie namų atnaujinimą ir remontą lietuviai aktyviausiai ieško būtent metų pradžioje.
nuotrauka
2025-01-08 08:34
Lietuvoje jau yra daugiau kaip 124 tūkst. gaminančių vartotojų, didžioji dalis jų – saulės elektrines ant savo namų stogų įsirengę gyventojai. Kiekvieną mėnesį „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prie tinklo prijungia apie 3 tūkst. naujų gaminančių vartotojų, tačiau ne visi elektrines ant stogų ...

Statybunaujienos.lt » Sprendimai