2023 kovo 23 d. ketvirtadienis, 1:02
Reklama  |  facebook

Infraraudonųjų spindulių šildymo sistema: kodėl vilniečių šeima jos nebekeistų į jokią kitą

2021-05-12 07:18
Vilnietė Irma su šeima jau trečius metus gyvena name, kuriame įrengta „Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistema. Šalia Nemenčinės gyvenantys vilniečiai svarsto apie dar vieno namo statybą, kuriame taip pat žada rinktis tik infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą.
nuotrauka
„Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistema. UAB „Karbonteko sistema“ iliustr.


Minimos įmonės
Karbonteko sistema, UAB

Namo, kurio naudingas plotas siekia apie 148 kv. m, lubose įrengtas infraraudonųjų spindulių šildymas – 40W/kv. m galingumas. Nors šią šildymo sistemą galima įrengti ant sienų ar grindų, vilniečiai pasirinko optimaliausiu laikomą lubinio šildymo būdą. Šio B energinės klasės (iki A klasės pritrūko labai nedaug) 208 kv. m namo elektros sąnaudos vidutiniškai siekia apie 150 eurų per mėnesį.

Šeima vertina galimybę nustatyti skirtingą temperatūrą atskirose patalpose

„Tai nėra vien išlaidos už šildymą – buityje kone visoms reikmėms naudojame elektrą. Tai ir ištisus metus veikiantys nuotekų valymo orapūtė bei vandens siurblys, boileris vandeniui šildyti, elektra kitoms buities reikmėms, – pasakoja Irma. – Taip pat turime elektrinę (10 kW galingumo) 8 kv. m pirtelę, kuria naudojamės 1–2 kartus per mėnesį. Todėl manome, kad 150 eurų sąskaita už viso namo elektros sąnaudas yra normali – esame patenkinti pasirinkę šį šildymo būdą. Vasarą sąskaita siekia apie 60–70 eurų.“

Šildymas infraraudonaisiais spinduliaisVilniečių šeima šilumos turi užtektinai. Pirmajame aukšte nustatyta 20–21 laipsnio temperatūra, vaikų kambariuose ir miegamajame temperatūra reguliuojama pagal poreikius. Irma juokiasi, kad vaikai, neretai nusistatę ir 30 laipsnių temperatūrą, atsidaro langus.

Šeima itin vertina galimybę individualiai reguliuoti patalpos temperatūrą atskirose namo erdvėse, suprogramuoti laiką, kada oras patalpoje sušyla iki pageidaujamos temperatūros. Arba visai išjungti šildymą kurioje nors patalpoje. Priklausomai nuo patalpos dydžio, erdvės įšyla ir per 20 min., ir per valandą ar pusantros.

Infraraudonųjų spindulių šiluma kitokia, bet pripratę – nebekeistų į jokią kitą

„Pirmą kartą „Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą pamatėme parodoje. Kadangi savo namą įrengėme netradiciškai, nutarėme pasirinkti ir netradicinę šildymo sistemą, – pasakoja Irma. – Pati šiluma yra kitokia nei buvome anksčiau įpratę, bet dabar, kai pripratome, nekeistume į jokį kitą.“

infraraudonųjų spindulių šildymo sistema CARBONTECSkirtingai nuo tradicinių šildymo sistemų, kurių principas yra netiesioginis apšildymas pasitelkiant oro masę, „Carbontec®“ spinduliuoja šilumos energiją tiesiogiai į paviršius. Toks šildymo būdas primena natūralius saulės spindulius, kurie šildo Žemę. Ši šiluma, kaip pastebi Irma, nesausina patalpų oro, nedžiovina odos ir nedegina – kuria komforto pojūtį.

Vilniečiai, pasirinkdami infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą, įvertino ir tą faktą, kad įrengimas kainuoja kur kas pigiau, negu kitos šildymo sistemos, o garantija suteikiama net 10 metų. Dar vienas šios sistemos pranašumas, kuriuo pasidalijo Irma – sistemos patikimumas.

„Carbontec®“ tinklelis gali būti naudojamas po skirtingomis apdailos medžiagomis

„Carbontec®“ – tai unikali sistema patalpoms šildyti. Jos pagrindą sudaro unikali itin plona perforuota medžiaga iš anglies pluošto ir termoplastiko, vadinama tinkleliu. Ji šilumą aplinkai atiduoda infraraudonaisiais spinduliais.

„Šilumos perdavimas infraraudonaisiais spinduliais yra gana naujas metodas, siūlomas gyvenamosioms patalpoms šildyti, – sako UAB „Karbonteko sistema“ atstovas Aidas Kukenys. – Nuo mums įprasto konvekcinio šildymo būdo jis skiriasi tuo, kad šildomi yra patalpoje esantys paviršiai – kambario sienos, grindys, baldai. Tuomet nuo įšilusių paviršių sušyla ir patalpos oras – taip Žemę šildo saulė. O šildantis konvekciniu būdu, šildomas patalpos oras – dėl temperatūros skirtumų susidaro konvekciniai oro srautai.“

„Carbontec®“ tinklelis gali būti naudojamas po skirtingomis apdailos medžiagomis tiek ant sienų, tiek ant lubų ar grindų. Jis gali būti montuojamas ir po keraminėmis plytelėmis, ir po laminatu, plūdriosiomis grindimis ar po glaistu sienoje.

„Carbontec®“ tinklelis, sumontuotas lubose, efektyviausiai šilumą perduoda infraraudonaisiais spinduliais. Sistemą montuojant sienose ar lubose, dalis šilumos bus perduodama ir konvekcijos būdu. Dar vienas jo pranašumas prieš kitas sistemas, montuojamas lubose, – jis yra visiškai nematomas, nes yra užglaistomas. Tuo tarpu kitos lubose įrengtos šildymo sistemos paprastai yra matomos.

infraraudonųjų spindulių šildymo sistema CARBONTEC

Kai infraraudonųjų spindulių šildymo sistema įrengiama lubose, užtenka mažesnio padengimo ploto lyginant su grindyse įrengta sistema, nes gali būti naudojama aukštesnė darbinė temperatūra. Sistemą įrengus lubose, šiluma pasiskirsto vienodai.

„Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistema veikia nuo saugios, žemos 24 ar 36 V įtampos. Tad, akcentuoja A. Kukenys, net ištikus avarijai (pvz., užliejus vandeniui grindis su įrengta sistema) žmogui nėra jokio pavojaus.

„Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistemos panaudojimo būdai

Vilnietės Irmos šeimos namai šildomi vien tik infraraudonųjų spindulių sistema. Tačiau šią sistemą galima naudoti ir kaip papildomą arba net sprendžiant problemas, kurių nepavyksta įveikti kitais būdais.

infraraudonųjų spindulių šildymo sistema CARBONTEC

„Carbontec®“ efektyviai kovoja su pelėsiu, sistema gali būti įrengiama ten, kur reikia papildomos šilumos, kaip, pavyzdžiui, šalta šiaurinė siena. Jei norite šiltesnių grindų, ant kurių jau suklijuotos plytelės, – irgi ne problema: ant jų galima kloti „Carbontec®“ tinklelį ir įrengti dar vieną plytelių sluoksnį“, – pasakoja UAB „Karbonteko sistema“ atstovas.

Ši sistema gali tapti sprendimu ir tarpsezoniu, kai išjungiamas pagrindinis šildymas, o dar norisi šilumos. Vonios kambaryje toks tinklelis gali būti įrengiamas vietoj gyvatuko. Sistemą sumontavus ant sienos, ji gali džiovinti rankšluosčius ir šildyti patalpą.

Infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą naudinga įrengti patalpose, kurių nereikia šildyti nuolat. Naudojant Wi-Fi ryšį, galima nustatyti norimą temperatūrą norimu laiku, pvz., sodyboje ar pirtyje.

„Kiekvienam pastatui reikia skirtingo šilumos kiekio, tad ir skirtingo galingumo sistemos, kuri parenkama pagal konkrečius šildymo poreikius, – sako A. Kukenys. – Kuo pastato energinė klasė aukštesnė, tuo pigiau kainuoja sistemos įrengimas.“

A++ sprendinys: „Carbontec®“ tinkleliai + saulės elektrinė + elektrinis boileris

Nuo 2021 m. projektuojami ir statomi tik A++ energinės klasės pastatai. Tai reiškia, kad ne mažiau kaip 50 proc. energijos turi būti pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių. Vadinasi, įsirengiant „Carbontec®“ šildymo sistemą, pusę šiai sistemai reikalingos elektros energijos turi būti pagaminama, naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius, pvz., saulės energiją. Todėl dažniausia svarstomas sprendinys: „Carbontec®“ tinkleliai + saulės elektrinė + elektrinis boileris šilto vandens paruošimui arba šilumos siurblys.

INFRARAUDONŲJŲ spindulių šildymas

„Efektyviausia „Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą, kaip tikriausiai ir bet kurią kitą sistemą, yra rengti pastatuose, kurių energinis naudingumas yra nuo B iki A++ klasės, nes jie yra sandarūs, o jų šilumos nuostoliai mažiausi, – sako A. Kukenys. – Tokiu atveju, įrengiant šildymo sistemą, pvz., 100 kv. m name, kainuos 2 tūkst.–5 tūkst. eurų, o vidutinės sąnaudos šildymo sezono metu, priklausomai nuo pastato energinės klasės, – 25–75 EUR/mėn.“

„Carbontec®“ šildymo sistema valdoma termoreguliatoriais arba galima rinktis valdyti nuotoliniu būdu, per Wi-Fi. Sistema itin paprastai montuojama, tai gali padaryti ir ne specialistas – galima tiesiog imti schemą ir sumontuoti sistemą pačiam, kaip padarė ir jau minėta vilniečių šeima.

Statybunaujienos.lt




SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...
nuotrauka
2023-02-08 07:30
SEB banko duomenimis, per pastaruosius dvejus metus būsto kaina padidėjo 40 procentų. Gyventojai viliasi, kad brangus būstas bus kokybiškas ir komfortiškas gyventi. Tačiau paradoksas – naujos statybos butai yra aukščiausio – A++ energinio naudingumo, o garsas jau kone 20 metų – vis tos pat minimalio...
nuotrauka
2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.
nuotrauka
2023-02-01 06:13
Pastebima, kad renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo renovacija taip pa...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.
nuotrauka
2022-12-14 07:31
Naujos kartos produktai vidaus ir fasado apdailai turi būti patvarūs ir vizualiai patrauklūs – tai rinkos spaudimas statybos pramonei. Patvarios, estetiškos vidaus ir išorės apdailos ieško kiekvienas, skaičiuojantis sąnaudas ir naudą, nenorintis kas kelerius metus imtis remonto, o pasidaryti apdailą...
nuotrauka
2022-12-14 05:13
Kiemo vartai bei varteliai yra bene svarbiausias tvoros elementas, kuris turi būti ne tik gražus, bet ir patvarus bei ilgaamžis, nes yra naudojamas kasdien. Apie tai, kaip, vykdant kiemo aptvėrimo darbus, išsirinkti vartus bei vartelius, numatyti jų plotį, atidarymo būdą ir kitus svarbius dalykus, k...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-10-20 15:24
Šildymo sezonas tik prasideda, bet akivaizdu, kad šiemet už namų ir butų šildymą mokėsime gerokai brangiau. Jau pasigirsta prognozių, kad išlaidos šildymui augs ir toliau. Tokia situacija verčia susimąstyti – ką savo namuose galime pakeisti, kad nors kiek sumažintume sąskaitas už šildymą. Vienas iš ...
nuotrauka
2022-10-12 07:10
Siekdama pagerinti ir pagreitinti vartotojų pasirinkimą, PENOSIL sukūrė patogią kategorizavimo sistemą. Naujas dizainas padės ne tik padidinti produktų matomumą, bet ir leis aiškiau nustatyti jų paskirtį bei užtikrinti efektyvesnę ir malonesnę klientų patirtį. Nauja sistema patogi ir profesionalams,...
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI