2022 rugpjūčio 19 d. penktadienis, 4:38
Reklama  |  facebook

Išmanioji įėjimo kontrolė – saugumo, patogumo ir privatumo garantija

2022-05-30 07:17
Kas valdo informaciją, tas valdo viską – frazė, jau tapusi aksioma. Kiekvieno verslo, jautrius klientų duomenis kaupiančios įstaigos užduotis yra apsaugoti informaciją ir klientui garantuoti privatumą. Kaip tai padaryti maksimaliai paprastai, bet efektyviai?
nuotrauka
Išmanioji įėjimo kontrolės sistema „Salto KS“ . Alekso Jauniaus nuotr.


Minimos įmonės
Stentron, UAB

Išmanioji įėjimo kontrolės sistema yra vienas iš būdų saugiai, efektyviai kontroliuoti įėjimą į patalpas ir judėjimą jose. „Salto KS“ yra įėjimo kontrolės sistema, veikianti debesų kompiuterijos technologijos pagrindu.

„Visa „Salto KS“ įėjimo kontrolės sistemos informacija yra saugoma serveryje, kuris yra gamintojo nuosavybė ir fiziškai stovi paties gamintojo patalpose. Kodėl tai svarbu? Nes tai garantuoja saugumą: serveris yra gamintojo nuosavybė, tad nelieka tarpininkų, duomenis mato tik klientas, – akcentuoja sistemos vertes Tadas Čepulis, įmonės „Stentron“, kuri yra oficiali Ispanijos gamintojos „Salto“ atstovė Lietuvoje, vadovas. – Kitas svarbus momentas – visa įėjimo kontrolės sistema valdoma realiu laiku – „čia ir dabar“.

Dauguma įėjimo kontrolės sistemų yra įrengiamos naudojant laidus: juos reikia atvesti, įrengti valdiklius, skaitytuvus ir pan. Laidinės įėjimo kontrolės sistemos gali būti įrengtos ir su „Salto KS“, bet kur kas patrauklesnė, kaip pastebi T.Čepulis, belaidė, veikianti realiu laiku, turinti nuotolinio atrakinimo ir mobilaus rakto funkcijas.

Kaip tai veikia?

„Salto KS“ sistema gali būti valdoma iš kompiuterio (per tinklalapį) arba naudojant mobiliąją aplikaciją išmaniajame įrenginyje. Šią sistemą valdyti bei administruoti vartotojų įėjimą galima ir iš mobiliojo telefono – iš bet kurios vietos, bet kuriuo laiku. Visiškas sistemos valdymas vykdomas naudojant tinklalapį, per mobilią aplikaciją galima valdyti sistemoje nuotolinį atrakinimą, peržiūrėti įvykius ar užblokuoti asmenis, keisti spynos ar vartotojų teisių parametrus.

Tadas Čepulis Stentron

„Patalpose, kur didelis žmonių judėjimas, daug durų, veikla susijusi su jautria, konfidencialia informacija, elektroninis raktas yra tobulas sprendimas. To, ką suteikia išmanioji „Salto KS“ įėjimo kontrolės sistema, niekada negarantuos tradiciniai užraktai“, – sako įmonės „Stentron“ vadovas Tadas ČEPULIS.

Sistema veikia spyną palietus elektronine kortele, pakabuku arba telefonu, naudojant BLE (Bleutooth Low Energy) technologiją – jeigu tam asmeniui suteiktas leidimas. Sistemos administratoriui suteikiama daugiau funkcijų: jis mato, kas ir kada atėjo, gali blokuoti įėjimą konkretiems asmenims, atrakinti duris nuotoliniu būdu. Administratorius gali sukurti ar pakviesti naujus vartotojus, pakeisti jų roles sistemoje, suteikti privilegijuotas funkcijas, kaip, pvz., nuotolinis atrakinimas, galimybė palikti duris atrakintame režime, atrakinimas neprisijungus prie tinklo ir pan. Kai būtina apriboti galimybę patekti į konkrečias patalpas, sistemos administratorius tai paprastai gali atlikti tinklalapyje. Tai ne tik patogu, bet ir saugu.

Visi įėjimo, durų atrakinimo duomenys saugomi 24/7 režimu. „Neverta baimintis ir dėl to, kad ištikus problemoms (nutrūkus elektros tiekimui, dingus internetui ir pan.) galite patirti nemalonumų: „Salto KS“ veikimui tai įtakos neturi – sistema veikia kaip įprastai, nepraranda savo funkcionalumo, skirtingai nuo kitų, kurioms reikia elektros, papildomų baterijų. Belaidės įėjimo kontrolės sistemos atsimena žmones, kurie dažnai vaikšto, tad net ir dingus elektrai, interneto ryšiui, žmogus vis tiek įeis“, – aiškina T.Čepulis.

Vizualiai išmanus durų užrakinimas niekuo nesiskiria nuo įprastos spynos. Tačiau prilietus elektroniniu raktu skaitytuvą, užsidegs raudonas (draudžiantis) arba žalias (leidžiantis) indikatorius. Kad išmaniąja sistema būtų paprasta naudotis ir regos sutrikimų turintiems asmenims, indikatorius veikia ir garsiniu režimu.

Panaudojimo galimybės

Išmani „Salto“ įėjimo kontrolės sistema yra efektyvus sprendimas, teikiant apgyvendinimo paslaugas, nuomojant patalpas biuruose. Lietuvoje šios sistemos ypač populiarios mokslo ir sveikatos priežiūros įstaigose.

Stentron„Affidea Lietuva“ teikia diagnostinio vaizdinimo ir ambulatorines paslaugas visoje Lietuvoje – turi 25 sveikatos priežiūros centrus, kuriuose dirba apie 800 darbuotojų, o kasmet aptarnaujama beveik 372 tūkst. pacientų. Platų tinklą turinčiai įstaigai, kur teikiamos paslaugos ir saugoma konfidenciali informacija apie pacientus, svarbu užtikrinti ne tik duomenų saugumą, bet ir sukurti saugią aplinką, kad klientas būtų garantuotas, jog niekad nepravers durų tie, kuriems tuo metu kabinete nedera būti. Todėl „Affidea Lietuva“ centruose buvo įdiegta išmani „Salto KS“ įėjimo kontrolės sistema.

„Belaidė, realiu laiku valdoma, funkcionali sistema atitinka įstaigos poreikius, nenaudoja jokių klinikos resursų, neturi jokių sąsajų su jų kompiuteriniu tinklu. Sveikatos priežiūros, gydymo įstaigoms saugumas be galo svarbus, saugant konfidencialius duomenis apie pacientų sveikatą, suteiktas paslaugas. Kaip tik dėl saugumo daugelis panašių įstaigų nenoriai į savo kompiuterinius tinklus įsileidžia trečiųjų asmenų sistemas“, – pasakoja įmonės „Stentron“ vadovas T.Čepulis.

Kai kuriuose „Affidea Lietuva“ centruose pridėta dar viena nestandartinė – netrukdymo – funkcija. Vykstant procedūroms, pacientų apžiūroms, ši funkcija neleidžia įeiti net tiems, kurie įprastai gali atrakinti spyną. Prilietus prie skaitytuvo, indikatorius signalizuoja, kad konkrečiu metu užeiti į kabinetą negalima. Funkcija automatiškai atsijungia, iš vidaus paspaudus durų rankeną.

Laidinė, belaidė ar abi kartu?

Ispanijos kompanija „Salto“ yra viena iš lyderių, gaminančių išmaniąsias įėjimo kontrolės sistemas. Kompanija patenka į pasaulio TOP penketą: sunku rasti šalį, kurioje nebūtų diegiamos „Salto“ išmaniosios sistemos, kuriomis seka analogiškų sistemų gamintojai. „Salto KS“ išmaniosios sistemos inovatyvumas – tai efektyvus veikimas naudojant debesų technologiją.

„Salto KS“ galimi įvairūs užraktų tipai: tai ir standartinės laidinės, ir belaidės įėjimo kontrolės sistemos. Išmanūs užraktai gali būti įrengiami ne tik duryse, bet ir vaistų arba daiktų spintelėse, netgi balduose. Realiu laiku nuotoliniu būdu gali būti valdomos ir pakabinamos spynos.
„Salto KS“ sistemą galima diegti tiek statomuose, tiek jau esamuose pastatuose. Beje, daugeliu atvejų belaidė sistema įdiegta kaip tik jau esamuose pastatuose, kur sudėtinga įvesti laidines komunikacijas standartinei laidinei įėjimo kontrolės sistemai, nors – kad ir kiek sudėtingiau – galima diegti ir laidinę.

„Diegiant belaidę sistemą, nereikia vedžioti laidų, naudojama mažiau komponentų, užraktuose naudojamos AAA tipo baterijos, priklausomai nuo ciklų dažnumo, tarnauja pusantrų metų, – pasakoja T.Čepulis. – Toje pat sistemoje gali būti kombinuotas užraktas – laidinis ir be laidų. Vietose, kur judėjimas intensyvus: pagrindiniai įėjimai, laiptinės – baterijos nebus efektyvus sprendimas, tad geriau diegti laidinę sistemą, o pastato viduje geriau belaidės spynos.“

Kaip pastebi įmonės „Stentron“ vadovas T.Čepulis, išmani „Salto KS“ įėjimo kontrolės sistema Lietuvoje sparčiai populiarėja. Patalpose, kur didelis žmonių judėjimas, daug durų, veikla susijusi su jautria, konfidencialia informacija, elektroninis raktas yra tobulas sprendimas, leidžiantis suteikti arba anuliuoti teisę atrakinti duris; atsekti, kas ir kada atrakino vienos ar kitos patalpos duris. To, ką suteikia išmanioji „Salto KS“ įėjimo kontrolės sistema, niekada negarantuos tradiciniai užraktai.

Alekso Jauniaus nuotr. 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-08-16 10:31
Pasauliniai tyrimai rodo 5 biurų rinkos tendencijas: verslų vadovai toliau skatins darbuotojų grįžimą į biurus, geriausius talentus norintys pritraukti verslai didins biurų plotą, turėsime atsižvelgti į darbuotojų kartų skirtumus, augs lanksčių biurų paklausa, o vidutiniškai dešimtadaliu smuktelėsia...
nuotrauka
2022-08-11 13:05
Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organi...
nuotrauka
2022-08-10 10:09
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone bus statomas lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Naujasis darželis atitiks šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus, bus universalaus dizaino, kompleksiškas ir funkcionalus, pastate bus projektuojamas ir nedidelis baseinas vaikams.
nuotrauka
2022-08-09 13:28
Arkikatedros bazilikos, Žemutinės ir Aukštutinės pilių pastatų, jų liekanų ir kitų statinių komplekso Pilininko namas stovi šiaurės vakarinėje Pilies kalno papėdėje, teritorijos dalyje, kurioje, kaip manoma, XVI a. viduryje stovėję tarnybiniai kunigaikščių rūmų pastatai. Pilininko namas su keturiais...
nuotrauka
2022-08-09 08:12
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų pirmą pusmetį pasiekė 34 mln. eurų ir buvo 42 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (24 mln. eurų).
nuotrauka
2022-08-05 10:11
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai vykdant uosto kanalo gilinimo darbus, dalis smėlio bus panaudota povandeniniam pylimui ties I Melnrage suformuoti. Šios krantotvarkos priemonės įgyvendinimas jau įgavo pagreitį, beveik pusė planuojamo supilti smėlio kiekio nugulė formuojamame povandeniniam...
nuotrauka
2022-08-04 14:01
2022 m. rugpjūčio 2 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto fondo „Eika Green Energy Fund“ (toliau EGEF) steigimo dokumentams. Tai bus jau ketvirtasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas investicinis fondas, steigiamas siekiant ...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-04 09:37
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įkūrė naują uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą komercinio nekilnojamojo turto fondą „Capitalica Z114 Real Estate Fund“. Jo veiklai liepos mėn. pritarė Lietuvos Bankas.
nuotrauka
2022-08-03 16:46
Gerindama ir plėsdama Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą, Krašto apsaugos ministerija įgyvendina ypatingos svarbos projektus – Lietuvoje statys tris naujus karinius miestelius. Jau gautas statybų leidimas kariniam miesteliui Šilalės rajone, o artimiausiu metu statybos prasidės ir Vilniaus rajone be...
nuotrauka
2022-08-03 11:26
AB „Panevėžio statybos trestas“ per Nasdaq Baltic šiandien, rugpjūčio 3 d., pranešė apie naujai gautą užsakymą AB „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo gamykloje.
nuotrauka
2022-08-02 10:37
Didysis baseinas Lazdynų daugiafunkciame komplekse pilnai užpildytas vandeniu ir pradėtas šildyti. Vilniaus miesto savivaldybė skelbia, kad užbaigta didžioji dalis – 90 proc. – komplekso rangos darbų.
nuotrauka
2022-08-02 08:43
Plėtojant žaliausią Rygos biurų kompleksą „Verde“ pasiektas šiuo metu svarbiausias projekto plėtros etapas – užbaigtas statyti ir jau atiduotas eksploatuoti pirmasis komplekso pastatas. Komplekso vystytoja SBA grupės bendrovė „Capitalica Asset Management“ įgyvendino pirmąją investicinio Latvijos sos...
nuotrauka
2022-08-01 11:24
Liepos mėnesį Tvarkybos darbų priėmimo komisija priėmė Veliuonos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios tvarkybos darbus.
nuotrauka
2022-07-29 12:02
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą, investavimo periodu pasirašė 2 mln. eurų vertės finansavimo sutartį su inžinerinius sprendimus pramonės ir šilumos gamybos įmonėms teikiančia bendrove „Energijos taupymo centras“.
nuotrauka
2022-07-28 14:50
Trys Krašto apsaugos ministerijai pavaldžios įstaigos – Gynybos resursų agentūra, Infrastruktūros valdymo agentūra bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas – persikėlė į naujas patalpas „Cloud Offices“ biurų pastate, Vilniaus Šnipiškių mikrorajone.
nuotrauka
2022-07-28 11:42
Šiaulių bankas suteikė 3,6 mln. eurų kreditą Klaipėdos Malūno parko teritorijoje plėtojamam „Parko pakrantės" daugiabučių namų kompleksui. Projektą vystanti nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas" uostamiesčio būsto rinkai pasiūlys 100 įvairaus ploto butų.
nuotrauka
2022-07-27 14:57
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas jau netrukus pradės pastato, esančio Vytauto g. 28, Marijampolėje kapitalinį remontą bei modernizaciją. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europos Sąjungos fondų lėšomis, sieks 2,7 mln. eurų, o ats...
nuotrauka
2022-07-27 08:46
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks papildomą 5 mln. eurų finansavimą vienai didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos ir statybos įmonei „Montuotojas“. Remiantis Fondo investavimo periodu pasirašyta sutartimi, Fondas p...
nuotrauka
2022-07-26 08:42
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įsigijo logistikos centrą Rygoje, šalia oro uosto. Tai jau trečioji fondo „Capitalica Green Logistics Fund“ investicija pastaraisiais metais. Fondas ir toliau tęsia plėtrą Baltijos šalių logistikos rinkoje ir per ateinančius metus ke...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas