2024 birželio 17 d. pirmadienis, 20:50
Reklama  |  facebook

Išmaniosios praėjimo kontrolės sistemos – galimybė daugelį funkcijų valdyti vienoje platformoje Fotogalerija

2023-02-21 07:33
Išmaniosios sistemos pastatuose tampa mūsų kasdienybe: nuo spynų be raktų, automobilių numerių nuskaitymo, iki pastatų administravimo sistemų. Iššūkis – suvaldyti skirtingas sistemas ir jas optimizuoti sujungiant į vieną.
nuotrauka
„Salto“ / „Stentron“ nuotr.


Minimos įmonės
Stentron, UAB

Modernūs verslo centrai, apgyvendinimo paslaugų sektorius, bendradarbystės („coworking“), bendrabūvio („coliving“) erdvės sukūrė išmanių sistemų poreikį ir padėjo joms įsitvirtinti. Taip mechaninius raktus pakeitė kortelės, o jas keičia mobilieji telefonai, į kuriuos raktai tiesiog atsiunčiami. Rinka žengė dar toliau: išmaniosios sistemos kontroliuoja ne tik įėjimą į pastatą, bet ir judėjimą jame. Jos naudojamos baldams ir daiktadėžėms rakinti. Automobilių įvažiavimą į aikšteles kontroliuoja numerių nuskaitymo sistema. Tačiau plečiantis išmaniųjų sistemų panaudojimo sritims, iškilo problema: kuo daugiau atskirai valdomų sistemų, tuo daugiau nepatogumų.

„Todėl išmaniųjų sistemų kūrėjai koncentruojasi ne tiek į naujovių kūrimą, kiek į paieškas, kaip kuo daugiau skirtingų sistemų sujungti į vieną, kad programinė įranga galėtų valdyti kuo daugiau skirtingų įrenginių. Galimybė vienoje sistemoje turėti visas būtinas funkcijas – patraukli naudotojui ir patogesnė administratoriui. Tad ir naudotis, ir administruoti vieną sistemą ir funkcionaliau, ir efektyviau“, – aiškina naujas išmaniųjų sistemų rinkos tendencijas Tadas Čepulis, įmonės „Stentron“ vadovas.

Verslas ir bendradarbystės erdvės. Sistema lengvai transformuojama pagal poreikius

Moderniuose naujos kartos verslo centruose išmaniosios sistemos kontroliuoja ne tik įėjimą ar automobilio įvažiavimą į stovėjimo aikštelę. Daugelis tokių biurų pastatų yra daugiafunkciai, juose veikia bendradarbystės („coworking“) erdvės, kurios keičia ir darbo juose taisykles.

STENTRON / SALTO

Minėtose erdvėse nuolat keičiasi žmonės. Todėl suvaldyti srautą, naudojant tradicines įėjimo kontrolės sistemas, praktiškai neįmanoma. Dar sudėtingesnė užduotis, kai žmonės tokiose patalpose juda iš vienos vietos į kitą, tad atsiranda poreikis turėti ir vadinamąsias asmendėžes. Bendradarbystės erdvėse sukurtos ir greitai transformuojamos erdvės. Todėl tokiuose pastatuose naudojamos išmaniosios kontrolės sistemos. Deja, neretai naudojamos net kelios atskiros sistemos.

„Mes siūlome naudingą sprendimą: įėjimo kontrolę, įvažiavimo į automobilių stovėjimo aikšteles kontrolę, galimybę įeiti į priskirtus kabinetus ir naudotis asmendėžėmis apjungti į vieną sistemą, kurioje būtų priskirtos visos konkrečiam asmeniui leistos funkcijos“, – sako T.Čepulis. Tokiu būdu galima greitai suteikti arba uždrausti prieigas, toje pat platformoje valdyti kelias erdves, taip didinat administravimo veiklos efektyvumą. „Salto“ sistemos, gebančios sujungti į vieną sistemą daugelį funkcijų, gali būti integruojamos ir su trečiųjų šalių programomis, kaip, pvz., lanksti darbo vietų kontrolė gali būti derinama su turto apsaugos sistemomis.

Visoms šioms funkcijoms gali būti įrengti įvairūs užraktų tipai: tiek standartinės laidinės, tiek belaidės įėjimo kontrolės sistemos arba kombinuojami abu užraktų tipai. Transformuojamoms erdvėms siūloma belaidė įėjimo kontrolės sistema, kuri yra pritaikoma pagal konkrečius poreikius, o perimetru gali būti įrengiama tradicinė laidinė kontrolės sistema. Tačiau abi sistemos bus valdomos kaip viena.

Paprastas gyvenimas 24/7 režimu

Bendros gyvenimo („coliving“) erdvės pastatų valdytojams kelia iššūkių. Iš vienos pusės turi būti kuriamos sąlygos bendruomeniškumui skleistis, o iš kitos – būtina pasirūpinti asmenų ir erdvių saugumu. Tokiose erdvėse didelė gyventojų kaita, tad kyla problemų dėl jų įleidimo į pastatą bei bendro naudojimo patalpas (sporto salė, skalbykla ar dviračių saugykla). Elektroninė įėjimo kontrolės sistema leidžia visą šį ūkį valdyti paprastai: gyventojai duris rakina mobiliaisiais telefonais, tad į patalpas, kuriomis jiems suteikta teisė naudotis, gali patekti bet kokiu paros metu. Tačiau tokia moderni bendro gyvenimo galimybė atsiras tik tuomet, kai visos sistemos bus sujungtos į vieną.

STENTRON / SALTO

„Tad tokių erdvių gyventojai gali laisvai ateiti ir išeiti, gauti skaitmeninius raktus arba jų atsisakyti, naudodami savo išmanųjį telefoną. Pastato administratoriai gali lanksčiai kontroliuoti prieigą 24/7 režimu – be rizikos ir išlaidų, susijusių su pamestais raktais ir ištisą parą dirbančiais darbuotojais“, – sako T.Čepulis, akcentuodamas skirtingų pastato valdymo sistemų veikimo kartu pranašumus.

Sveikatos priežiūros įstaigos: klausimas „ar reikia“ – vakarykštė diena

Sveikatos priežiūros įstaigos kelia išskirtinių prieigos problemų dėl nuolat besikeičiančių lankytojų, skirtingos paskirties erdvių, kurias reikia griežtai kontroliuoti, saugant tiek pacientus, tiek darbuotojus. Operacinės, apžiūrų kabinetai, vaistinės, laboratorijos, archyvai ir kitos patalpos turi skirtingus saugumo ir prieinamumo poreikius.

STENTRON / SALTO

Kontroliuoti reikia ne tik duris, bet ir patekimą į spinteles, prie specialios medicininės įrangos. „Salto“ išmanieji sprendimai leidžia darbuotojams apsieiti be raktų, o administratoriams – galimybę nedelsiant keisti nustatymus, kur ir kas gali patekti.

„Salto“ sprendimai sklandžiai integruojami su esamomis sistemomis: vaizdo stebėjimo ir apsaugos infrastruktūros, personalo valdymo ir apsaugos sistemomis, – užtikrinant centralizuotą valdymą vienoje platformoje.

„Išmaniosios sistemos valdomos realiu laiku, tad pagal poreikį galima keisti prieigą – kas, ką, kada ir kur gali pasiekti, – sako T. Čepulis. – Tad galima kalbėti tik apie tai, kokios sistemos gali būti, kaip jos turi veikti, o ne diskutuoti, ar jų iš viso reikia.“

Kokią naudą gauna verslas?

Išmaniosios judėjimo kontrolės sistemos suteikė NT savininkams ir valdytojams naujų būdų apsaugoti darbuotojus, svečius, valdyti personalą ir apsaugoti turtą. Procesų automatizavimas leidžia optimizuoti verslą, turėti mažiau personalo, bet suteikti patogesnių paslaugų.

Daiktų internetas su prijungtais įrenginiais, jutikliais ir debesies tinklo programomis mažina energijos suvartojimą ir kuria šiuolaikinį tvarų gyvenimą.

„Globalus pasaulis teikia daug galimybių, o mūsų tikslas – pasiekti tokį integracijos lygį, kad visos išmanios pastatų ir verslo valdymo sistemos „susikalbėtų“ tarpusavyje, kad jas galima būtų sutraukti į vieną patogiai valdomą ir sąnaudas mažinančią sistemą. „Salto“ dalyvauja šiame procese, todėl jau dabar galime pasiūlyti daugelį integruotų sprendimų verslui“, – sako T.Čepulis, įmonės „Stentron“ vadovas. 

„Salto“ / „Stentron“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-06-17 11:50
Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių.
nuotrauka
2024-06-17 10:40
Šiuo metu statomame naujajame Vilniaus oro uosto išvykimo terminale – baigti saulės energijos modulių montavimo darbai. Saulės moduliai dengia 5 tūkst. kv. metrų plotą ant pastato stogo ir ateityje patenkins apie trečdalį viso naujojo išvykimo terminalo elektros poreikio.
nuotrauka
2024-06-17 10:34
Sostinės Naujamiestyje, buvusio „Lelijos“ siuvimo fabriko vietoje, oficialiai pradedamas didžiausio Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelio „Tech Zity Vilnius“ statybos. Pirmasis projekto etapas, apimantis 16,5 tūkst. kv. m ploto, duris atvers jau 2025 m. vasarą, o 75 proc. patalpų j...
nuotrauka
2024-06-14 10:55
Verslo parką „Business Garden Vilnius“ plėtojanti „Vastint Lithuania“ gavo leidimą projekto antrajam statybų etapui. Verslo parke Vilniuje iškils du biurų pastatai ir daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, bus įrengta ir daugiau viešųjų erdvių. Į darbuotojų patogumą orientuotų biurų paklausą š...
nuotrauka
2024-06-14 10:42
„Ruukki Construction“, priklausanti SSAB, pasirašė sutartį su kelionių bendrove „Experience Pyhä Oy“ dėl „Ruukki® Classic LowCarbon“ stogo dangos, pagamintos iš SSAB „Fossil-free™“ plieno, tiekimo investicinės bendrovės ekologinių atostogų vilų projektui Pyhätunturi, Suomijos Laplandijoje. Ateityje ...
nuotrauka
2024-06-11 11:46
„Omniva LT“ baigė pirmąjį naujo Kauno logistikos centro statybos darbų etapą – jame užbaigtas biuro patalpų įrengimas, čia dirbti persikėlė administracijos darbuotojai iš Kauno. 2400 kv. m ploto patalpose sukurtos ne tik modernios darbo vietos, bet ir darbuotojų laisvalaikio bei poilsio erdvės. Suku...
nuotrauka
2024-06-11 10:49
Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus ar naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saul...
nuotrauka
2024-06-10 10:32
Naujuoju „Kärcher“ vadovu Lietuvoje paskirtas Mindaugas Levickas. Jis tapo atsakingas už Lietuvos padalinio tolesnę verslo plėtrą, veiklos strategijos planavimą ir įgyvendinimą, finansų bei personalo valdymą.
nuotrauka
2024-06-10 08:04
Karo kontekste, pažangios technologijos tampa svarbiu faktoriumi. Termovizoriai – įranga, gebanti atvaizduoti šilumą infraraudonųjų spindulių spektre – viena tokių technologijų. Ši įranga ne tik leidžia kariams identifikuoti priešus ir jų judėjimą teritorijoje, bet ir apsaugo jų gyvybes, padeda numa...
nuotrauka
2024-06-07 13:26
Lietuvoje pirmą kartą pradedama įgyvendinti „GovTech smėliadėžės" programa, skirta praktiškai išbandyti dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstų sprendimų galimybes viešajame sektoriuje. Birželio 5 d. Vilniuje vykusiame programos atidarymo renginyje 14 viešojo sektoriaus institucijų pristatė sav...
nuotrauka
2024-06-07 10:54
SBA grupė, valdanti daugiau kaip 40 įmonių ir vienijanti 3 500 darbuotojų bendruomenę, personalo valdymą kelia į skaitmeninę sistemą „SAP SuccessFactors“.
nuotrauka
2024-06-07 09:56
Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas, pasipildė naujais daugiabučiais. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ drauge su Čekijos investicijų grupe „RSJ In...
nuotrauka
2024-06-06 12:38
Su finansiniais sunkumais susidurianti pastatų vidaus inžinerinių sistemų montavimo ir projektavimo įmonė „Alinita“, priklausanti „Panevėžio statybos tresto“ grupei, planuoja pradėti restruktūrizavimo procesą.
nuotrauka
2024-06-06 10:40
UAB „Translinija", bendradarbiaudama su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „EIKA Development", imasi naujo projekto – Utenoje planuoja statyti viešbutį su restoranu, konferencijų centru bei SPA zona. J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio banko vietoje, iškilsiantį viešbutį planuojama baigti statyti 20...
nuotrauka
2024-06-05 14:50
Vienai iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“, kartu su investiciniais fondais plėtojančiai gyvenamosios paskirties projektus Vilniuje ir komercinės – Kaune, vadovauti pradeda Deimantė Laumytė. Prie įmonių grupės vairo stojus ilgametę vadovavimo patirtį sukaupusiai verslo strate...
nuotrauka
2024-06-05 14:36
Šiemet praėjusių metų finansinę atskaitomybę laiku pateikė 103 882 bendrovės – tai penktadaliu (20,14 proc.) daugiau nei pernai (86 468). Nors savo 2023 m. rezultatus deklaravo daugiau įmonių, dalis sektorių patyrė pajamų mažėjimą palyginti su 2022 m., rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" analizė...
nuotrauka
2024-06-05 13:23
Stiklo gamyba yra ne tik itin svarbus Europos pramonės sektorius, bet ir vienas iš pagrindinių energijos vartotojų bei aplinkos teršėjų. Vien 2021 metais jis į aplinką išmetė 17 mln. tonų anglies dvideginio, daugiausia dėl iškastinio kuro deginimo. Galimą šios problemos sprendimą netrukus gali pasiū...
nuotrauka
2024-06-04 09:46
Lietuvoje ketvirtadalis smulkių įmonių įvardija, kad susiduria su sunkumais ieškant darbuotojų. Ką daryti, kad darbuotojų paieškos procesas smulkioms įmonėms būtų lengvesnis ir kaip joms išsiskirti kitų darbdavių gausoje, pasakoja Užimtumo tarnybos ir „Luminor“ banko ekspertės.
nuotrauka
2024-06-04 08:57
Didžiausia Lietuvoje ekstremalaus sporto erdvė po stogu „Banga Ramp Park“ duris atvers rugpjūtį. Paspirtukų, BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių sporto entuziastams skirtas 850 kv. m. rampų parkas įsikurs „SBA Urban“ plėtojamame projekte „Urban HUB“ šalia Ukmergės gatvės Avižieniuose, Vilniaus pašo...
nuotrauka
2024-06-04 08:51
Šiandien visame pasaulyje tvarumo klausimai tampa neatsiejama modernaus verslo dalimi. Dėl augančio vartotojų sąmoningumo ir tarptautinių teisinių reikalavimų, įmonės vis dažniau įdiegia tvarumo strategijas – Lietuvoje ši tendencija taip pat įgauna pagreitį.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas