2023 rugsėjo 24 d. sekmadienis, 7:52
Reklama  |  facebook

Išmaniosios praėjimo kontrolės sistemos – galimybė daugelį funkcijų valdyti vienoje platformoje Fotogalerija

2023-02-21 07:33
Išmaniosios sistemos pastatuose tampa mūsų kasdienybe: nuo spynų be raktų, automobilių numerių nuskaitymo, iki pastatų administravimo sistemų. Iššūkis – suvaldyti skirtingas sistemas ir jas optimizuoti sujungiant į vieną.
nuotrauka
„Salto“ / „Stentron“ nuotr.


Minimos įmonės
Stentron, UAB

Modernūs verslo centrai, apgyvendinimo paslaugų sektorius, bendradarbystės („coworking“), bendrabūvio („coliving“) erdvės sukūrė išmanių sistemų poreikį ir padėjo joms įsitvirtinti. Taip mechaninius raktus pakeitė kortelės, o jas keičia mobilieji telefonai, į kuriuos raktai tiesiog atsiunčiami. Rinka žengė dar toliau: išmaniosios sistemos kontroliuoja ne tik įėjimą į pastatą, bet ir judėjimą jame. Jos naudojamos baldams ir daiktadėžėms rakinti. Automobilių įvažiavimą į aikšteles kontroliuoja numerių nuskaitymo sistema. Tačiau plečiantis išmaniųjų sistemų panaudojimo sritims, iškilo problema: kuo daugiau atskirai valdomų sistemų, tuo daugiau nepatogumų.

„Todėl išmaniųjų sistemų kūrėjai koncentruojasi ne tiek į naujovių kūrimą, kiek į paieškas, kaip kuo daugiau skirtingų sistemų sujungti į vieną, kad programinė įranga galėtų valdyti kuo daugiau skirtingų įrenginių. Galimybė vienoje sistemoje turėti visas būtinas funkcijas – patraukli naudotojui ir patogesnė administratoriui. Tad ir naudotis, ir administruoti vieną sistemą ir funkcionaliau, ir efektyviau“, – aiškina naujas išmaniųjų sistemų rinkos tendencijas Tadas Čepulis, įmonės „Stentron“ vadovas.

Verslas ir bendradarbystės erdvės. Sistema lengvai transformuojama pagal poreikius

Moderniuose naujos kartos verslo centruose išmaniosios sistemos kontroliuoja ne tik įėjimą ar automobilio įvažiavimą į stovėjimo aikštelę. Daugelis tokių biurų pastatų yra daugiafunkciai, juose veikia bendradarbystės („coworking“) erdvės, kurios keičia ir darbo juose taisykles.

STENTRON / SALTO

Minėtose erdvėse nuolat keičiasi žmonės. Todėl suvaldyti srautą, naudojant tradicines įėjimo kontrolės sistemas, praktiškai neįmanoma. Dar sudėtingesnė užduotis, kai žmonės tokiose patalpose juda iš vienos vietos į kitą, tad atsiranda poreikis turėti ir vadinamąsias asmendėžes. Bendradarbystės erdvėse sukurtos ir greitai transformuojamos erdvės. Todėl tokiuose pastatuose naudojamos išmaniosios kontrolės sistemos. Deja, neretai naudojamos net kelios atskiros sistemos.

„Mes siūlome naudingą sprendimą: įėjimo kontrolę, įvažiavimo į automobilių stovėjimo aikšteles kontrolę, galimybę įeiti į priskirtus kabinetus ir naudotis asmendėžėmis apjungti į vieną sistemą, kurioje būtų priskirtos visos konkrečiam asmeniui leistos funkcijos“, – sako T.Čepulis. Tokiu būdu galima greitai suteikti arba uždrausti prieigas, toje pat platformoje valdyti kelias erdves, taip didinat administravimo veiklos efektyvumą. „Salto“ sistemos, gebančios sujungti į vieną sistemą daugelį funkcijų, gali būti integruojamos ir su trečiųjų šalių programomis, kaip, pvz., lanksti darbo vietų kontrolė gali būti derinama su turto apsaugos sistemomis.

Visoms šioms funkcijoms gali būti įrengti įvairūs užraktų tipai: tiek standartinės laidinės, tiek belaidės įėjimo kontrolės sistemos arba kombinuojami abu užraktų tipai. Transformuojamoms erdvėms siūloma belaidė įėjimo kontrolės sistema, kuri yra pritaikoma pagal konkrečius poreikius, o perimetru gali būti įrengiama tradicinė laidinė kontrolės sistema. Tačiau abi sistemos bus valdomos kaip viena.

Paprastas gyvenimas 24/7 režimu

Bendros gyvenimo („coliving“) erdvės pastatų valdytojams kelia iššūkių. Iš vienos pusės turi būti kuriamos sąlygos bendruomeniškumui skleistis, o iš kitos – būtina pasirūpinti asmenų ir erdvių saugumu. Tokiose erdvėse didelė gyventojų kaita, tad kyla problemų dėl jų įleidimo į pastatą bei bendro naudojimo patalpas (sporto salė, skalbykla ar dviračių saugykla). Elektroninė įėjimo kontrolės sistema leidžia visą šį ūkį valdyti paprastai: gyventojai duris rakina mobiliaisiais telefonais, tad į patalpas, kuriomis jiems suteikta teisė naudotis, gali patekti bet kokiu paros metu. Tačiau tokia moderni bendro gyvenimo galimybė atsiras tik tuomet, kai visos sistemos bus sujungtos į vieną.

STENTRON / SALTO

„Tad tokių erdvių gyventojai gali laisvai ateiti ir išeiti, gauti skaitmeninius raktus arba jų atsisakyti, naudodami savo išmanųjį telefoną. Pastato administratoriai gali lanksčiai kontroliuoti prieigą 24/7 režimu – be rizikos ir išlaidų, susijusių su pamestais raktais ir ištisą parą dirbančiais darbuotojais“, – sako T.Čepulis, akcentuodamas skirtingų pastato valdymo sistemų veikimo kartu pranašumus.

Sveikatos priežiūros įstaigos: klausimas „ar reikia“ – vakarykštė diena

Sveikatos priežiūros įstaigos kelia išskirtinių prieigos problemų dėl nuolat besikeičiančių lankytojų, skirtingos paskirties erdvių, kurias reikia griežtai kontroliuoti, saugant tiek pacientus, tiek darbuotojus. Operacinės, apžiūrų kabinetai, vaistinės, laboratorijos, archyvai ir kitos patalpos turi skirtingus saugumo ir prieinamumo poreikius.

STENTRON / SALTO

Kontroliuoti reikia ne tik duris, bet ir patekimą į spinteles, prie specialios medicininės įrangos. „Salto“ išmanieji sprendimai leidžia darbuotojams apsieiti be raktų, o administratoriams – galimybę nedelsiant keisti nustatymus, kur ir kas gali patekti.

„Salto“ sprendimai sklandžiai integruojami su esamomis sistemomis: vaizdo stebėjimo ir apsaugos infrastruktūros, personalo valdymo ir apsaugos sistemomis, – užtikrinant centralizuotą valdymą vienoje platformoje.

„Išmaniosios sistemos valdomos realiu laiku, tad pagal poreikį galima keisti prieigą – kas, ką, kada ir kur gali pasiekti, – sako T. Čepulis. – Tad galima kalbėti tik apie tai, kokios sistemos gali būti, kaip jos turi veikti, o ne diskutuoti, ar jų iš viso reikia.“

Kokią naudą gauna verslas?

Išmaniosios judėjimo kontrolės sistemos suteikė NT savininkams ir valdytojams naujų būdų apsaugoti darbuotojus, svečius, valdyti personalą ir apsaugoti turtą. Procesų automatizavimas leidžia optimizuoti verslą, turėti mažiau personalo, bet suteikti patogesnių paslaugų.

Daiktų internetas su prijungtais įrenginiais, jutikliais ir debesies tinklo programomis mažina energijos suvartojimą ir kuria šiuolaikinį tvarų gyvenimą.

„Globalus pasaulis teikia daug galimybių, o mūsų tikslas – pasiekti tokį integracijos lygį, kad visos išmanios pastatų ir verslo valdymo sistemos „susikalbėtų“ tarpusavyje, kad jas galima būtų sutraukti į vieną patogiai valdomą ir sąnaudas mažinančią sistemą. „Salto“ dalyvauja šiame procese, todėl jau dabar galime pasiūlyti daugelį integruotų sprendimų verslui“, – sako T.Čepulis, įmonės „Stentron“ vadovas. 

„Salto“ / „Stentron“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir d...
nuotrauka
2023-09-07 08:08
Siekiant sudaryti tinkamas tarnybos ir gyvenimo sąlygas sąjungininkams ir Lietuvos kariams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla, kurioje įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra. Ši stovykla bus na...
nuotrauka
2023-09-05 12:47
Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalno projekte pradedamas naujas etapas: šią savaitę išduotas leidimas statyti Kultūros ir ugdymo centrą. Dar dviejų, į Ozo g. 27 kompleksą įeinančių objektų – Sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei vaikų darželio – techni...
nuotrauka
2023-09-05 10:08
AB HISK stebėtojų taryba rugsėjo 4 d. išrinko naują nepriklausomą valdybos narį Aivarą Čičelį. Jis keičia iki šiol šias pareigas ėjusį Mindaugą Jusių.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas