2024 rugsėjo 7 d. šeštadienis, 17:17
Reklama  |  facebook

Kaimynų konflikto priežastis – tarybinis parketas ir vaikų žaislai Fotogalerija

Ramunė NARMONTIENĖ      2014-02-20 10:38
Gyvenimas daugiabutyje turi savų privalumų ir trūkumų. Šalia gyvenantys kaimynai gali ištiesti pagalbos ranką, nutikus bėdai, arba tapti tikru galvos skausmu. Būtent pastaroji bėda jau 18 metų kamuoja Marijampolėje gyvenantį Povilą (vardas pakeistas).
nuotrauka
Ant grindų numesto žaislo, stumiamos vaikiškos mašinėlės ar vaikštynės garsai kaimynų gyvenimą gali padaryti nepakenčiamu. Portalo nuotrauka


Minimos įmonės
Knauf, UAB

Vyras turi butą senos statybos name ir jau daug metų patiria nepatogumų dėl virš jo gyvenančių triukšmingų kaimynų: šie dažnai perstumdinėja baldus, mažas vaikas žaisdamas mėto daiktus ant žemės, bilda jo vaikštynė. Povilas teigia, kad jo ir kaimynų santykiai dėl pastarųjų keliamo nuolatinio triukšmo jau virsta konfliktu.

Daugiabutyje triukšmas privalomas?

„O situacija konfliktinė dėl to, kad tame bute remontas darytas dar tais laikais, kai buvo neprofesionaliai dedamas parketas. Parketas buvo suklotas be jokių izoliacinių medžiagų tarp sienos ir grindų. Visą tą medinį paklotą įspraudė tarp keturių sienų tiesiai ant perdengimo plokštės ir viskas, kas krenta ant grindų, man persiduoda per lubas ir per visas keturias sienas. Vaizdas toks, lyg žmogus būtų užsidėjęs kibirą ant galvos ir jam kažkas per jį stuktelėtų – iš lauko garsas nedidelis, o jums kibire viskas nuaidi ir akustika tokia, kad garsas ir iš šonų, ir iš viršaus“, – savo problemą dėsto Povilas.

Vyras pasakoja, kad situacija dar labiau pablogėjo, kai viršuje esančio buto savininkai nusprendė savo butą nuomoti. Per aštuonerius metus pasikeitė šešios šeimos, visos su mažais vaikais. Povilas pasakoja bandęs eiti pas kaimynus ir dėl keliamo triukšmo kalbėtis gražiuoju, tačiau supratimo nesulaukęs.

„Buvau pas kaimynus, bet jie tokio senovinio mąstymo – sovietinio. Jų atsakymas: jei galvojate, kad daugiabutyje negali būti triukšmo, tai esate neteisus, o jei norite tylos – kraustykitės į vienkiemį“, – akistatą su triukšmaujančiais nuomininkais prisimena Povilas. Marijampolietis kaimynams netgi siūlė už savo pinigus nupirkti kiliminę dangą, kad jų keliamas triukšmas nors kiek sušvelnėtų, tačiau šie atsakę, kad labdaros jiems nereikia.

Bausti – nėra dėl ko, laboratorija – per didelė prabanga

Vyras pasakoja atsidūręs aklavietėje – jo interesų negina jokios tarnybos. Dėl keliamo triukšmo marijampolietis pagalbos kreipėsi į visuomenės sveikatos centrą, tačiau pagalbos nesulaukė.

Marijampolės visuomenės sveikatos centro vyr. specialistė Daiva Klimavičienė sako, kad jos atstovaujama įstaiga Povilo pranešime išdėstytų problemų, galimai kylančių dėl gyventojų keliamo triukšmo, spręsti neturi įgaliojimų. „Centrui pavesta vertinti stacionarių triukšmo šaltinių keliamo akustinio triukšmo, kylančio iš ūkinės komercinės veiklos, lygį pagal Lietuvos higienos normą HN 33:2011“, – teigia D. Klimavičienė.

Policija taip pat dėl buities keliamų garsų nevažiuoja ir kaimynų nebaudžia, juolab, kad šiuo atveju kaimynų keliamas triukšmas – ne piktavališkas.

Povilas norėtų išsikviesti higienos specialistus, kurie išmatuotų kaimynų keliamo triukšmo lygį, tačiau už privačius specialistų kvietimus išmatuoti triukšmą – reikia mokėti. Negana to, laboratorija su atitinkama įranga yra tik Kaune, ji dirba tik darbo valandomis ir darbo dienomis. „Išeina tokia savotiška komedija, ar kaimynai triukšmaus tuo metu, kai aš išsikviesiu specialistus iš Kauno?“, – savo beviltišką situaciją dėsto vyras.

Pirmoji išeitis – keisti kaimynų grindis

„Vienintelė man galima išeitis – pas tuos kaimynus keisti grindis, nes jei aš izoliuosiu lubas, visa tai nepadės. Garsas per visas konstrukcijas ateina sienomis. Mane kamuoja smūginis garsas: žingsniai, įvairūs kritimai ant grindų, baldų perstumdymas. Tokio garso išvengti labai sunku ir jį izoliuoti sunku“, – apie tylą savo bute svajoja Povilas.

Statybų specialistai aiškina, kad galimybių marijampoliečiui išvengti tarybiniais laikais padaryto broko yra. Vyras turi dvi išeitis. Viena, kaip pats sakė – keisti grindis kaimynų bute. 

„Geriausia būtų demontuoti esamas grindis iki pat perdangos plokštės ir sumontuoti sausų grindų sistemą, kuri pasižymi ypač geromis smūginio garso izoliavimo savybėmis“, – vieną iš išeičių Povilui siūlo „Knauf“ projektų koordinatorė Vilda Kiršytė.

Sausuoju būdu įrengiama vadinamoji plūdrioji grindų konstrukcija, neturinti tiesioginio kontakto su perdangomis ar sienomis. Tai leidžia pasiekti puikių rezultatų slopinant triukšmą tarp aukštų: negirdėti žingsnių skleidžiamo garso ar žmonių klegesio.

Antroji išeitis – konstrukcijų apkala

Specialistai pasakoja, kad su marijampoliečio problema susiduria ganėtinai daug tokio tipo daugiabučių gyventojų, nes seno tipo daugiabučiai namai pasižymi prasta garso izoliacija. Todėl problemos sprendimas tenka visiems gyventojams – ir gyvenantiems viršuje, ir apačioje.Norint išvengti garso, sklindančio iš viršuje gyvenančių kaimynų, reikia savo bute padaryti visų konstrukcijų apkalą – ir taip pasigerinti atitvarų garso izoliaciją. Pasak specialistų, tai lyg įrengti patalpą patalpoje.

„Šiuo atveju reikėtų atlikti sienų apkalą ir pakabinti gipso kartono lubas. Sienų apkalai – iš metalinių profilių – surenkamas karkasas, į kurį sudedamas mineralinės vatos sluoksnis. Karkasas gali būti surinktas tiek iš CW, tiek iš CD tipo profilių. Jei karkasas montuojamas iš CD tipo profilių, tuomet būtina naudoti tiesioginio tvirtinimo kronšteinus su guminėmis tarpinėmis. Lubų konstrukciją taip pat būtina atskirti nuo esamos perdangos. Tam taip pat padės tvirtinimo kronšteinai su guminėmis tarpinėmis. Lubų konstrukciją iš CU ir UD profilių taip pat būtina užpildyti mineralinės vatos sluoksniu. Kad lubų ir sienų garso izoliacija būtų kuo geresnė, reikėtų naudoti du sluoksnius didesnio tankio gipso kartono plokščių sluoksnius, pvz. Knauf Silentboard“, – kaip išspręsti problemą su savo bute remonto nenorinčiais darytis kaimynais Povilui sufleruoja „Knauf“ projektų koordinatorė Vilda Kiršytė.

Aštuoniolika metų trunkančią kaimynų keliamo triukšmo problemą marijampoliečiui reikėtų spręsti kiek įmanoma greičiau ne tik dėl komforto, bet ir dėl savo sveikatos. Medikai įspėja, kad ilgai gyvenant nuolatiniame triukšme gali atsirasti rimtų sveikatos problemų: nemiga, galvos skausmas, sumažėjęs darbingumas ar net širdies ligos.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka




SPRENDIMAI

nuotrauka
2024-08-29 11:58
Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama virš 3 tūkst. saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų. „Energijos skirstymo operatoriaus" (ESO) ekspertų teigimu, tapti gaminančiais vartotojais ir taip sumažinti sąnaudas už elektros energ...
nuotrauka
2024-08-26 07:34
Montavimo putos dažniausiai naudojamos montuojant langus ir duris, kai reikia sandarinti ir tvirtinti. Todėl renkantis putas, meistrai įvertina svarbiausius aspektus: šilumos pralaidumą – kiek efektyviai saugo pastate šilumą; antrinį plėtimąsi – geriausias 20–30 %, kad būtų patogu išpūsti į siauresn...
nuotrauka
2024-07-31 08:12
SOUDAL pristato purškiamą termoizoliaciją įvairiems statybos darbams. Tai patogiai ir ekonomiškai naudojamos priemonės, užtikrinančios darbų kokybę.
nuotrauka
2024-07-19 08:32
Aplinkos projektų valdymo agentūros duomenimis, šiuo metu Lietuvoje renovuojama per 1200 daugiabučių, o jau surenovuota – kiek daugiau nei 3700. Tai siekia vos 12,4 proc. šalies daugiabučių, tad norint pasiekti klimato kaitos padarinių švelninimo tikslus, būtina spartinti renovacijos tempą. Atnaujin...
nuotrauka
2024-07-04 07:44
Nuotekų šalinimo garsai, pavyzdžiui, nuleidžiant vandenį tualete ar išleidžiant iš vonios, gali būti itin stiprūs ir trikdantys gyventojų ir net kaimynų ramybę bei komfortą. Pirmaujanti tarptautinė plastikinių vamzdynų sprendimų gamintoja „Pipelife“ sukūrė sistemą „Master3Plus“, kuri itin efektyviai...
nuotrauka
2024-07-01 15:14
Išmanių namų sprendimų paklausa nuolat auga – namų šeimininkai nori gyventi ne tik gražiau, bet ir išmaniau. Viena populiariausių sistemų, galinčių atliepti net ir sudėtingiausius išmanesnių namų poreikius, yra KNX. Tad jei ketinate rinktis būtent tokį sprendimą, šiame straipsnyje sužinosite svarbia...
nuotrauka
2024-07-01 07:54
Nuo seno dažnai yra minimi tokie raktažodžiai kaip – „visraktis“ ar „stebuklingas raktas“. Bet ar tai gali būti tiesa, kad jie egzistuoja? Taip ir tai nėra mitas. Siekiant patenkinti augančią ABLOY spynų paklausą visame pasaulyje, 1968 m. buvo įkurta Joensuu gamykla. ABLOY gamykloje gaminami ir vien...
nuotrauka
2024-06-17 08:40
Kiekvienais metais patiriame vasaros karščius, kurie dėl klimato kaitos darosi ne tik ilgesni, bet ir intensyvesni. Todėl patalpų vėsinimas tampa ypač aktualus, tačiau tradiciniai, primityviai valdomi oro kondicionavimo būdai yra susiję su didelėmis energijos sąnaudomis. Būtent čia gali padėti išman...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...
nuotrauka
2024-05-28 10:55
Nuo pat karo Ukrainoje pradžios dažnas nerimauja ir dėl savo šalies saugumo – kaip gintų ją arba kur slėptųsi nuo pavojų, jei iškiltų grėsmė. Viena svarbiausių apsisaugojimo priemonių karo metu yra pastatuose įrengtos slėptuvės, kuriose nuo sprogimo gali slėptis šimtai žmonių. Apie tai, ar įmanoma t...
nuotrauka
2024-05-22 14:45
JUNG garsėja aukštos kokybės sprendimais, skirtais elektros instaliacijai ir išmaniesiems namams. Gydymo įstaigos ne išimtis – JUNG asortimente yra daugybė specializuotų sprendimų, kurie atitinka ligoninių, ambulatorijų, slaugos namų ir kitų medicinos įstaigų reikalavimus.
nuotrauka
2024-05-22 07:04
Prasidėjus šildymo ar vėsinimo sezonui, viena iš svarbiausių aktualijų tampa klausimas, kaip palaikyti norimą temperatūrą namuose be didelių šildymo ar vėsinimo sąnaudų. Populiariausias veiksmų planas – sienų izoliacija ir alternatyvūs šildymo-vėsinimo būdai. Tačiau paprastai pamirštama, kad didžiau...
nuotrauka
2024-05-07 07:04
Be akivaizdžių klimato kaitos padarinių, šiuo metu susiduriame ir su sparčiai augančiomis energijos kainomis, todėl energijos tausojimas tapo didžiausiu namų ūkių rūpesčiu. Energinis efektyvumas reiškia, kad tai pačiai užduočiai atlikti arba tam pačiam rezultatui gauti sunaudojama mažiau energijos. ...
nuotrauka
2024-04-27 09:01
Tiek buityje, tiek ir pramonėje neretai tenka susidurti su problema, kuri, nors ir nedidelė, bet kelia daug nepatogumų: kažkas užrūdijo, sunkiai atsidaro, neįmanoma pastumti. Mesti lauk ir keisti nauju –neracionalu. SOUDAL pasiūlė universalų sprendimą – atnaujintą „Soudal Multi Spray“.
nuotrauka
2024-04-26 14:46
Terminas rekuperacija girdėtas, ko gero, daugeliui. Ypač tie, kurie šiuo metu statosi namą, tam ruošiasi arba yra pirkimo procese, pakankamai dažnai tenka kalbėti apie įvairius techninius dalykus, tarp kurių patenka ir rekuperatoriai. Šis prietaisas atlieka labai svarbų vaidmenį gerinant oro kokybę ...
nuotrauka
2024-04-24 07:43
„Wolf Group“ yra pirmaujanti Europos statybinės chemijos produktų ir sprendimų gamintoja bei platintoja. Įmonė šiemet mini 30 metų veiklos sukaktį. 1994 m. dviejų draugų – Jaan Puusaag ir Jaanus Paeväli – įkurta įmonė išaugo į rinkos lyderę, veikiančią didelėje pasaulio dalyje ir eksportuojančią sav...
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI