2024 liepos 16 d. antradienis, 10:11
Reklama  |  facebook

Kaip Naujųjų metų pažadas taupyti elektrą gali virsti daugiau galimybių suteikiančiu pasirinkimu

2024-01-19 10:00
Prabėgus šventiniam šurmuliui ir prasidėjus naujiems kalendoriniams metams, daugelis ima vykdyti sau duotus pažadus: pradėti sportuoti, sveikai maitintis ar atsikratyti žalingų įpročių. Specialistų teigimu, vienas iš nepelnytai pamirštamų naujametinių įsipareigojimų – elektros energijos suvartojimo mažinimas. Svarbiausia, kad tą galima daryti ne apribojant savo galimybes, bet pritaikant išmaniąsias technologijas, kurios leidžia sutaupyti.
nuotrauka
JUNG nuotr.


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB
Pasak psichologės Lenos Pavlovos, naujųjų metų pažadai sau – vadinamosios rezoliucijos yra ganėtinai paplitusi tradicija ir teigiama praktika, kuri skatina gerinti gyvenimo kokybę bei būti laimingesniais. Tačiau neretai rezoliucijose keliami lūkesčiai neatsispindi realybėje.

„Tokios ryškios datos, kaip naujų metų pradžia ar gimimo diena, yra savotiškas orientyras mūsų greito gyvenimo tempo ir įvykių sūkuryje. Tai ir patogus atskaitos taškas, savotiškas „naujos pradžios" simbolis, galintis motyvuoti daryti pokyčius, kuriems kitu metu tiesiog neatsiranda laiko. Deja, tikrovė yra tokia, kad anot skirtingų apklausų, metų pabaigoje sėkmingai savo rezoliucijas įvykdo tik nuo 9 iki 45 proc. apklaustų žmonių", – pastebi pranešime cituojama psichologė.

Naujametiniai įsipareigojimai turi būti prasmingi konkrečiam žmogui


Jos teigimu, pats metinių tikslų rašymo procesas yra prasmingas, nes jo metu susitelkiama į vieną dalyką, o tai padeda sulėtinti mąstymo procesą bei turėti kokybiškesnį dialogą su savimi.

„Tokiu būdu reflektuodami galime lengviau išsigryninti kas mums iš tikrųjų yra svarbu. Be to, formuluodami mintis raštu, neišvengiamai jas „nurengiame" nuo nereikalingų detalių ir paliekame esmę. Neretai net iškyla veiksmų planas, kaip tų tikslų siekti. Tokiu būdu, metinių tikslų sąrašo sudarymas padeda susifokusuoti į mums prasmingus dalykus ir svajonių siekti tikslingiau", – aiškina L. Pavlova.

Lena Pavlova.
Asmeninio archyvo nuotr. 
 
Psichologė pabrėžia, jog tiek patys tikslai, tiek jų iškėlimo momentas bei formuluotės turi būti prasmingi konkrečiam žmogui.

„Kelkite sau uždavinius tada, kai jaučiate, kad jums to reikia, net jei metai jau gerokai įsibėgėjo. Kai tikslai gimsta ne iš tradicijos, o iš jūsų vidinio poreikio bei yra suformuluojami jums artimu būdu – tokių tikslų įvykdymo tikimybė stipriai padidėja. O tie tikslai ir rezoliucijos irgi gali būti patys įvairiausi: tiek turintys reikšmingą pokyčio siekimą, pavyzdžiui, darbovietės ar profesijos keitimas, tiek kasdienių įpročių keitimas", – akcentuoja pašnekovė.

Pasak jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius" vadovo Raimundo Skurdenio, namų aplinkoje gausėjant įvairių elektronikos prietaisų, o elektros kainoms šalyje nemažėjant, pravartu pagalvoti, kodėl vienai iš galimų šių metų rezoliucijų negalėtų būti elektros energijos suvartojimo sumažinimas pasitelkiant išmaniąsias technologijas.

Jo teigimu, neretai žmonės suvartoja per daug elektros energijos vien dėl to, jog paprasčiausiai pamiršta išjungti apšvietimą ar laiko nuolat įjungtus prietaisus, todėl taip nesąmoningai kenkia ir sau, ir aplinkai.

„Išspręsti šią problemą bei į naują kokybę pakelti savo būsto efektyvumą, komfortą ir saugumą galima įsidiegus išmaniąją namų automatizavimo sistemą, kuri padėtų efektyviau valdyti namų energijos suvartojimą. Beje, toks energijos taupymas nereikštų prastesnių sąlygų namuose, bet efektyviau veikiančią sistemą, kuri sunaudoja mažiau energijos", – sako R. Skurdenis.

Leidžia sutaupyti iki 40 proc. elektros energijos

Eksperto teigimu, pavyzdžiui, įdiegus išmanumo namams suteikiančią JUNG HOME sistemą, bendras energijos taupymas gali siekti apie 20–40 proc. ar net daugiau, atsižvelgiant į konkrečias namų sąlygas bei vartotojų elgseną.

„Integruojant judesio daviklius ir automatinį šviesos intensyvumo keitimą, tokia sistema gali sumažinti nereikalingą šviesos naudojimą. Naudojant judesio detektorius ir laikmatį, sistema gali automatiškai išjungti šviesas tose namų dalyse, kuriose jos nėra naudojamos, taip pat ji leidžia nustatyti šviesos intensyvumą pagal dienos laiką, kas padeda kurti norimą atmosferą namuose, o kartu mažina energijos suvartojimą. Toks efektyvus apšvietimo valdymas gali sutaupyti apie 10–20 proc. elektros energijos", – aiškina R. Skurdenis.

Anot pašnekovo, dar apie 5–10 proc. nuo namų elektros sąskaitos galėtų būti nubraukta apribojant vadinamąjį „vampyrinį" energijos suvartojimą, kai namuose būna nuolat įjungti, bet nenaudojami prietaisai. Šiuo atveju, išmanioji sistema gali savarankiškai nustatyti, jog įvairūs prietaisai: televizoriai, kompiuteriai ar kavos aparatai yra paliekami įjungti, bet nenaudojami. Jie bus automatiškai išjungti po tam tikro neaktyvumo laiko, taip mažinant energijos švaistymą.

JUNG JUNG nuotr.

Skurdenio teigimu, tokia sistema vartotojams taip pat gali suteikti išsamius duomenis apie įvairių elektros prietaisų energijos suvartojimą. Tai leidžia analizuoti ir suprasti konkretaus būsto savininkų energijos naudojimo įpročius, bei identifikuoti galimus būdus padaryti jos vartojimą efektyvesnį.

„Sistema leidžia mobiliojoje programėlėje stebėti namo ar buto elektros energijos suvartojimą realiu laiku, tuo pačiu atpažinti esminius energijos naudojimo šaltinius bei atitinkamai koreguoti savo įpročius. Pavyzdžiui, jei sistema parodo, kad tam tikras elektros prietaisas – senas šaldytuvas sunaudoja itin daug energijos, galbūt verta apsvarstyti jo keitimą efektyvesniu modeliu", – samprotauja R. Skurdenis.

Pasak eksperto, išmanesnių namų sistema, šaltuoju metų laiku gali padėti reguliuoti ir būsto temperatūrą, atsižvelgiant į visų šeimos narių poreikius, nes išmanieji termostatų reguliatoriai leidžia nuotoliniu būdu kontroliuoti namų temperatūrą, pritaikant ją pagal dienos laiką ar namuose esančių žmonių skaičių. Tai reiškia, kad šildymas veikia tik tada, kai tai būtina, o tai ženkliai sumažina energijos suvartojimą.

„Apibendrinant galima pasakyti, jog elektros energijos taupymas naudojant išmaniąsias technologijas yra ne tik aplinkai draugiškas sprendimas, bet ir protingas finansinis pasirinkimas. Todėl šiemet apsisprendus investuoti į šiuolaikines technologijas ir jas teisingai naudojant, galima ženkliai sumažinti energijos suvartojimą ir paskatinti tvarų gyvenimo būdą", – įsitikinęs jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius" vadovas. 
Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2024-07-16 09:30
Vasarą, kai karščiai pasiekia piką, oro kondicionieriai tampa nepakeičiamais pagalbininkais, užtikrinančiais komfortą ir gaivą namuose. Vis dėlto, jų naudojimas reikalauja priežiūros, kuri ne tik padeda išvengti gedimų, bet ir užtikrina švarų orą patalpose, sumažindama alergijų bei kvėpavimo takų li...
nuotrauka
2024-07-10 09:42
Ar žinojote, kad UAB „Traidenis“ yra ne tik nuotekų valymo sektoriaus ekspertė? Įmonė pagal individualių talpų užsakymų gamybą lyderiauja visoje Europoje. „Traidenis“ kuria gaminius pagal konkrečius klientų reikalavimus, garantuodamas produkto unikalumą ir aukščiausią kokybę.
nuotrauka
2024-07-04 09:20
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo liepos 4 d. kviečia įmones, turinčias jau veikiančią elektrinę ar dar tik ketinančias jas vystyti, teikti paraiškas paramai gauti, įsirengiant kaupimo įrenginius. Energetikos ministerijos inicijuotam kvietimui numatyta skirti 48 mln. eurų.
nuotrauka
2024-07-04 07:44
Nuotekų šalinimo garsai, pavyzdžiui, nuleidžiant vandenį tualete ar išleidžiant iš vonios, gali būti itin stiprūs ir trikdantys gyventojų ir net kaimynų ramybę bei komfortą. Pirmaujanti tarptautinė plastikinių vamzdynų sprendimų gamintoja „Pipelife“ sukūrė sistemą „Master3Plus“, kuri itin efektyviai...
nuotrauka
2024-07-01 15:14
Išmanių namų sprendimų paklausa nuolat auga – namų šeimininkai nori gyventi ne tik gražiau, bet ir išmaniau. Viena populiariausių sistemų, galinčių atliepti net ir sudėtingiausius išmanesnių namų poreikius, yra KNX. Tad jei ketinate rinktis būtent tokį sprendimą, šiame straipsnyje sužinosite svarbia...
nuotrauka
2024-06-28 14:11
Išlaikyti vėsą namuose pačiame vasaros įkarštyje gali būti tikras iššūkis. Čia gali padėti išmanesnių namų sistema JUNG HOME. Vienas iš šios sistemos produktų yra specialus valdiklis, kuris gali automatiškai kontroliuoti ne tik žaliuzes, bet ir užuolaidas, roletus nuo saulės bei markizes. Tai inovat...
nuotrauka
2024-06-19 10:35
Europos Parlamentas šį balandį priėmė direktyvą, kuria įsipareigojama palaipsniui mažinti pastatų sektoriuje suvartojamos energijos ir išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Nuo 2028 m. valstybei priklausantys, o nuo 2030 m. – visi nauji pastatai turės būti netaršūs, nuo 2050-ųjų – klimat...
nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...
nuotrauka
2024-05-24 13:37
Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu ...
nuotrauka
2024-05-23 10:39
Nuo 2025 m. daugiau nei du aukštus turinčiuose daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena apie galimybę pasinaudoti valstybės parama ir daugiabučiuose namuose atsisakyti suskystintų naftos dujų (SND) balionų, juos pakeičiant kitais e...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-20 10:26
Ministrai iš Lietuvos, Latvijos, Austrijos, Kipro, Danijos, Estijos, Prancūzijos, Airijos, Graikijos, Liuksemburgo, Maltos, Portugalijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ispanijos kartu kreipėsi į Europos Komisiją raginant parengti Europos Sąjungos strategiją dėl šilumos ir vėsumos ūkio dekarbonizacijos i...
nuotrauka
2024-05-14 09:40
Gegužės 15–17 d. Vilniaus LITEXPO parodų centras taps vieta, kur bus galima susipažinti su pažangiausiomis technologijomis ir inovacijomis, skirtomis pramonei, verslui bei vartotojams. Čia vyks ir nemažai specializuotų renginių. Viename jų – konferencijoje „Ateities energetika Baltijos šalyse 2024“...
nuotrauka
2024-04-16 07:24
KOMFOVENT jau daug metų realizuoja vėdinimo ir šildymo technologijas, o šiandien daromas naujas žingsnis valdant namų mikroklimatą – pristatomas visas šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo funkcijas atliekantis KOMBI.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-29 10:05
„Ignitis", valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą Lietuvoje „Ignitis ON", neapleidžia lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros srityje – sudarė sutartį su „Baltic Shopping Centers", valdančia Kaune įsikūrusį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega", dėl iš viso 20 ele...
nuotrauka
2024-03-25 15:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.