2024 vasario 24 d. šeštadienis, 2:54
Reklama  |  facebook

„Kaip Niujorke by CITUS“ – Vilniuje, bet su Centriniu parku ir vaizdu į nemiegantį miestą

2023-04-14 09:55
NT įmonė „Citus“ Vilniuje pradeda naujo projekto „Kaip Niujorke by CITUS“ pardavimus. Statybos jau prasidėjo perspektyvioje sostinės vietoje, Kareivių g., greta „Ogmios miesto“ ir Ozo parko.
nuotrauka
Projekto vizualizacija. CITUS / „Eventus pro“


Minimos įmonės
Citus, UAB
Eventus Pro, UAB

Niujorkietišką šios Vilniaus dalies konversijos sėkmės istoriją pakartoti siekiančioje lokacijoje pirkėjams dviem etapais bus pasiūlyti 174 butai ir 11 patalpų komercijai. „Kaip Niujorke by CITUS“ sudarys 3 korpusų A+ energinės klasės daugiabučiai. Projekto plėtotojas – fondas „Victory Development V“; planuojamos investicijos į projektą sieks apie 17 mln. Eur.

„Naujasis projektas prisideda prie buvusios pramoninės zonos aplink Šiaurės miestelį regeneracijos, atveriant ją miestiečiams, kuriant naujas gyvenamąsias ir paslaugų bei prekybos erdves, plečiant ir modernizuojant gatvės prieigas. Ieškojome darnaus dialogo su esamu ir perspektyviniu urbanistiniu kontekstu, kad sukurtume tvarią ir jaukią gyvenamąją aplinką“, – cituojamas „Kaip Niujorke by CITUS“ projektavusios studijos „Eventus pro“ architektas Darius Steponavičius.

Kaip Niujorke by CITUS

„Kaip Niujorke by CITUS“ turės didelį kiemą, forma primenančiu Niujorko Centrinį parką ir iš viršutinių aukštų bei terasų ant stogų atsiveriančiomis sostinės panoramomis. Kiemas bus padalintas įvairių paskirčių poilsio ir laisvalaikio zonomis gyventojams, pavadintomis Centrinio parko zonų pavadinimais bei papuoštomis elementais, panašiais į matomus „Didžiojo Obuolio mieste“. Įdomiais akcentais taps aliuzijų į Niujorką turintys graffit piešiniai ant pastato sienos bei išsaugotos anksčiau čia stovėjusio pramoninio pastato santvaros, taip pat padabintos piešiniais ir tapsiančios kiemo dalimi.

„Kodėl „Kaip Niujorke“? Ne tik dėl kiemo ar jo elementų, aukštų pastatų. Kareivių, Kalvarijų ir Verkių gatvių prieigos pereina virsmą, kuris vyko ir vyksta Niujorke: bulvariškumo simbolis tapo progresyvumo sala; miestu, save įsivaizduojančiu vis naujai. Neįtikėtinas architektūros, istorijos sluoksnių derinys daro jį unikaliu pasaulyje. Ryškiausi to pavyzdžiai – „High Line“, „Hudson‘s Bay“, „Little Island“ konversijos projektai ir kiti. Šiaurės miestelį greta jau turime. Gal ši, atgimstanti Vilniaus dalis taps „Šiaurės sičiu“ – kaip NYC? Labai laukėme savo projekto ir norime prisidėti prie rajono metamorfozės“, – „Citus“ pranešime cituojamas komunikacijos ir prekės ženklo vadovas Rytas Stalnionis.

Įmonė tiki projekto sėkme: kruopščiai atrinkti tiksliniai pirkėjų segmentai ir jiems pritaikyta projekto idėja bei koncepcija leidžia išsiskirti iš kitų projektų, kurių gausu šioje lokacijoje. Rinkoje jaučiamą būsto poreikį, nors sąlygos jį įsigyti pastaruoju metu yra sudėtingesnės, rodo ir išankstinis susidomėjimas: užklausas paliko jau per 100 potencialių „Kaip Niujorke by CITUS“ gyventojų.

Pirmąjį projekto etapą sudarys 1 devynių aukštų daugiabučio korpusas, kuriame projektuojamas 81 butas. Trys ketvirtadaliai šio kiekio bus paklausiausi rinkoje 1,5 ir 2 kambarių butai. Jų plotai – 25–36 kv. m ir 41–46 kv. m. Taip pat bus galima rinktis ir 3 kambarių, 56,5–73 kv. m arba 4 kambarių, 67–80 kv. m butus. Panašus butų pagal kambarių skaičių santykis ir jų plotai bus ir visame projekte. Pirmajame etape butų kainos svyruos apie 3,4 tūkst. Eur.

Bendras automobilių parkavimo vietų skaičius 131, pirmajame etape jų bus 61; visos parkavimo vietos įrengiamos požeminėje aikštelėje. Siekiant atitikti kintančius būsimų gyventojų poreikius ir pralenkti techninius reikalavimus parkavimo infrastruktūrai, visos automobilių vietos bus pritaikytos automobilių krovimui, o 20 proc. jų bus įrengtos įkrovimo stotelės. Parkavimo aikštelėje planuojamas išmanus funkcionalumas: galios skirstytuvas, kuris leis nedidinant galios visam projektui paskirstyti apkrovas. Pvz., naktį, kai elektros poreikis – mažesnis, elektromobilius bus galima krauti visu pajėgumu, o dieną, išaugus suvartojimui, galia krovimui bus sumažinama.

Kaip Niujorke by CITUS

„Kaip Niujorke by CITUS“ projektas yra skirtas žmonėms, būstui ieškantiems vietos su išplėtota infrastruktūra, greitai pasiekiamais prekybos, laisvalaikio, pramogų ir kultūros taškais bei jų asortimentu. Greta driekiasi Kareivių, Kalvarijų, Ozo gatvės, kuriomis patogu pasiekti bet kurią sostinės vietą, yra daugybė parduotuvių, traukos centrai „Ogmios miestas“, „Ozas“ ir „Akropolis“, o netoliese – Neris, Ozo ir Kalvarijos miško parkai, Valakupiai, Žirmūnų paplūdimys ir kitos žaliosios erdvės, kurias pasiekti ir jomis keliauti galima nutiestais pėsčiųjų ir dviračių takais, raizgančiais visą miestą. Didelis darželių ir mokyklų skaičius aplinkui aktualus šeimoms su vaikais.

Pirmasis būstas projekte turėtų dominti ir studentus, nes Kareivių gatve lengva pasiekti universitetų miestelį Saulėtekyje, į kitą pusę, bet panašiu atstumu – Mykolo Riomerio universitetą, o aplink – daug vietų susitikti ir turiningai leisti laiką.

Projektui pasirinktas „Šiaurės sitis“ – didelių pokyčių netrukus sulaukti turinti lokacija. Šios didelės, maždaug 83 hektarų ploto – tai daugiau nei trys žymiosios Times Square aikštės Niujorke ir net 41,5 Katedros aikštės ploto Vilniuje – miesto zonos laukia panašūs pokyčiai, kokie iš esmės pakeitė Naujamiesčio vaizdą, o dabar taip pat yra projektuojami Stoties rajonui bei Vilkpėdei. Todėl ji turi potencialą tapti vienu populiariausių sostinės kvartalų. Vilniaus miesto savivaldybė jau kuria Verkių autobusų parko viziją, kuris galės virsti naujomis viešomis erdvėmis, mokykla, darželiu, gyvenamaisiais namais ir taps anksčiau pramonės užimtų teritorijų konversijos katalizatoriumi. Bus tiesiamos naujos gatvės, plėtojama infrastruktūra: jau yra paruoštas Kareivių g. bei sankryžos su Verkių g. rekonstrukcijos projektas, atsiras daugiau dviračių takų, numatyta Šiaurinės gatvės plataus masto konversija, planuojamas pėsčiųjų tiltas tarp Žirmūnų ir Antakalnio. Todėl turto vertė šioje zonoje per artimiausius metus kils.

Projekte jau išlieti pamatai, statomas požeminės parkavimo aikštelės konstruktyvas. Šio etapo 80 proc. baigtumą planuojama pasiekti kitų metų pirmą ketv., 100 proc. darbus baigti ir būstus perleisti juos įsigijusiems naujiesiems gyventojams – 2024 m. vasarą. Antrojo etapo statybas numatoma pradėti iškart gavus statybas leidžiantį dokumentą – 2025 m. II ketv. Viso projekto 100 proc. darbų baigtumą bus siekiama registruoti 2025 m. III ketv. Statybų valdymas patikėtas įmonei „Citus Construction“.

„Citus“ analitikų duomenys rodo, kad per pirmąjį šių metų ketvirtį Vilniaus pirminėje būsto rinkoje „užderėjo“ 648 naujų butų ir kotedžų pardavimai. Tai sudaro 64 proc. pirmojo 2022 m. ketvirčio ir yra beveik penktadaliu daugiau nei per paskutinį metų ketvirtį. Vidutiniškai per mėnesį šį ketvirtį rezervuojama apie 216 būstus (butus ir kotedžus) ir tai yra geresnis rezultatas nei per du paskutinius ankstesnius ketvirčius (2022Q2 – 241, 2022Q3 – 128; 2022Q4 – 181), tačiau šiek tiek mažiau nei visų metų vidurkis, kuris sudarė, vidutiniškai, 222 būstai per mėnesį. Per kovą sostinėje susitarta dėl 269 būstų pardavimo – daugiausiai šiemet.

Per šį ketvirtį „Citus“ valdomuose projektuose Vilniuje, Kaune ir Druskininkuose parduoti 55 būstai. Kovas, su 34 sutartimis buvo beveik 2,5 karto rezultatyvesnis už vasarį (14) ir daugiau nei 3 kartus – už kovą (10). Praėjusį mėnesį Vilniuje parduota 17 butų ir kotedžų, Kaune – 14 ir 1 Druskininkuose. Įmonės valdomų projektų būstų sandėlį šiuo metu sudaro 96 butai ir kotedžai Vilniuje, 16 loftų Kaune (taip pat 26 komercinės patalpos – visi projekte „Radio City by CITUS“) ir 104 apartamentai Druskininkuose, projekte „Nemunas by CITUS“. Vilniuje praėjusį ketvirtį visiškai užbaigtas antrasis „Miško ardų by CITUS“ etapas, o artimiausiais mėnesiais planuojama dviejų naujų projektų pardavimų ir statybų pradžia.
Skaičiai ir faktai
• Projekto adresas – Kareivių g. 2E, Vilnius;
• Sklypo plotas – 0,5583 ha;
• Plėtotojas – „Victory Development V“;
• Valdytojas – „Citus“;
• Statybų valdytojas – „Citus Construction“;
• Projektuotojas – „Eventus pro“;
• Numatomos investicijos – apie 16,94 mln. Eur;
• Projektuojamas plotas – bendras 12,8 tūkst. kv. m, gyvenamasis 7,85 tūkst. kv. m;
• Būstų sk., kambarių sk., plotai – I etape 81 butas (viso – 174); 1,5–4 kamb.; 24,75–79,94 kv. m;
• Komercinių patalpų sk. – I etape 5 (viso – 11);
• Parkavimo vietų tipas ir sk. – I etape 61 požeminė parkavimo vieta (viso – 131);
• Kainos – apie 3 430 Eur.
• Planuojami statybų terminai: I etapo pabaiga – 2024 m. I ketv. (80% baigtumas) / 2024 m. III ketv. (100% baigtumas); II etapo pradžia – 2024 m. II ketv., pabaiga – 2025 m. II ketv. (80% baigtumas) / 2025 m. III ketv. (100% baigtumas). 
Statybunaujienos.lt
Žymės  NT projektaiNT projektai

nuotrauka
2024-02-22 15:39
Sostinės Paribio gatvėje baigiamame statyti kvartale „Žvėryno City“ jį plėtojanti bendrovė „RE Excellence“ pradeda antrąjį butų bei komercinių patalpų pardavimo etapą. Pirkėjams siūloma 90 butų, 15 loftų ir 13 įvairioms reikmėms pritaikomų komercinių patalpų. „Žvėryno City“, kurio statyba bus visišk...
nuotrauka
2024-02-15 12:16
Vilniuje, Ukmergės gatvėje, pradedamas vystyti naujas projektas „U128“. Pirmo etapo metu jame bus pastatyti du gyvenamieji namai. Planuojama, kad gyventojai į juos galės įsikelti po dvejų metų. Projektą vysto nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ kartu su investicine bendrove „DIFF Finance“.
nuotrauka
2024-02-12 14:38
Statybų bendrovė „YIT Lietuva“ šiame projekte naujakuriams siūlo dar vieną daugiabutį vystomame „Piliamiesčio“ kvartale – šešiaaukštį „Nemuno“ namą. Jis iškilo „Piliamiesčio“ vidiniame „Upių“ kvartale, esančiame arčiausiai Neries ir Kauno pilies bei stebinančiame vaizdingiausiomis senamiesčio panora...
nuotrauka
2024-02-08 10:17
Vilniuje duris atvėręs „ATLAS" – pirmasis ir didžiausias tokio pobūdžio „co-living" apartamentų nuomos projektas Lietuvoje. Klientams čia siūlomos ne tik įprastos mažo ploto studijos, tačiau ir 2-3 kambarių apartamentai su bendruomeniško gyvenimo privalumais.
nuotrauka
2024-02-02 08:55
Vilniaus Žvėryno rajone baigti statyti kotedžai. Lūšių gatvėje išplėtotą projektą sudaro 4 A+ energinės klasės kotedžai, kurių plotas svyruoja nuo 119 kv. m iki 136 kv. m. Kiekvienas kotedžas turi ir savo žemės sklypą. Namus, kiek ilgiau nei metus užtrukusi, pastatė nekilnojamojo turto vystymo bendr...
nuotrauka
2024-02-01 13:56
Buvęs nekilnojamojo turto (NT) agentas Igor Petrenko teigia atradęs neužpildytą nišą būsto nuomos rinkoje. Pasak jo, besikeičianti geopolitika ir pasaulį supurčiusi COVID19 pandemija pakoregavo nuomos įpročius, itin smarkiai išaugino trumpalaikės nuomos paklausą, tačiau esamos nuomos platformos neat...
nuotrauka
2024-01-15 15:01
Netoli prekybos centro „Panorama” naują daugiabučių kvartalą kurianti statybų bendrovė žada per artimiausius metus paversti jį geidžiamiausia lokacija ieškantiems balanso tarp miesto ir gamtos. Vystytojas siekia realizuoti rajono potencialą ir sukurti modernią mažaaukščių butų gyvenvietę.
nuotrauka
2024-01-15 10:09
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ sostinės Naujamiesčio rajone imasi antrojo „LiveUp“ projekto etapo. Vilniaus miesto savivaldybė suteikė leidimą statyti 7 aukštų gyvenamąjį namą. Darbus įmonė pradės jau netrukus, investicijos į projektą sieks 5,5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-01-12 09:58
Nors, kaip skelbia Lietuvos bankas, per pastaruosius dvylika mėnesių būsto pardavimų skaičius šalyje susitraukė daugiau nei dešimtadaliu, o būsto įperkamumo rodikliai mažiausi per pastaruosius dešimt metų, prognozuojama, kad jau greitu metu rinka turėtų atsigauti. Besikeičianti pirkėjų elgsena koreg...
nuotrauka
2024-01-11 14:29
Prabangaus NT plėtotoja UAB „Unique Properties“ gavo statybą leidžiančius dokumentus gyvenamajam ir administraciniam kompleksui „Vilniaus Džiazas“ Senamiestyje, K. Vanagėlio g. 11 ir 18. Kompleksą sudarys dviejų korpusų daugiabutis su 66 butais ir 11 komercinių patalpų, tvarkomas unikalus tarpukario...
nuotrauka
2024-01-10 09:31
Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių. Ar gali kiemas būti kitoks? Tvarios miestų ir in...
nuotrauka
2024-01-09 09:54
Europoje tarp jaunų specialistų ir studentų populiarus bendruomeniško būsto konceptas „co-living" populiarėja ir Lietuvoje, kur pastaraisiais metais įgyvendintas jau ne vienas panašus projektas. Studentų akademiniame miestelyje, Vilniaus Saulėtekio rajone, esančius senus pastatus paversti šiuolaikiš...
nuotrauka
2024-01-02 12:47
Nekilnojamojo turto plėtotoja „RE Excellence" pradeda 54 butų, modernios architektūros pastato Neries pakrantėje Vilniuje statybą. Išraiškingas pastatas ir šalia jo planuojama medžių alėja keis pakrantės atkarpos ties Žaliuoju tiltu vaizdą.
nuotrauka
2023-12-22 14:04
Vienas naujausių Vilniaus Senamiestyje plėtojamų statybos projektų – dviejų prabangių namų kompleksas „Sanguškų parkas" – gavo statybos leidimą. Žiupronių gatvėje, šalia Misionierių bažnyčios ir Subačiaus bei M. Daukšos gatvių, 2026 m. bus įrengti 55 butai, 11 poilsio ir 13 komercinės bei administra...
nuotrauka
2023-12-20 10:11
Dėl smarkiai išaugusių Euribor palūkanų ir pabrangusio finansavimo nukrito įperkamumas bei sulėtėjo naujų būstų pardavimų greitis, o rinkoje pasipylė akcijos. Reikšmingo kainų kritimo, panašu, pirkėjai jau nebesitiki, tačiau dabar medžioja pasiūlymus, o į kitus kriterijus kreipia mažiau dėmesio, rod...
nuotrauka
2023-12-14 10:43
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco" įsigijo du žemės sklypus Ispanijos Kosta del Solio pakrantėje, viename brangiausių Marbeljos rajonų, kur vystys du prabangių vilų projektus.
nuotrauka
2023-12-12 12:41
Nekilnojamojo turto plėtotojai teigia, kad naujų būstų rinkoje jaučiami atsigavimo ženklai. Nors investiciniai projektai dar šiek tiek stagnuoja, naujus būstus jau aktyviau perka jaunos poros, šeimos.
nuotrauka
2023-12-11 10:07
Nors kartais bandoma lyginti nekilnojamojo turto (NT) rinką su „amerikietiškais kalneliais“ – kainos ne tik kyla, bet ir krenta, o jos dalyviai nuo 2010 metų išgyveno ne vieną krizę – ekspertai ragina remtis oficialia statistika. Anot skandinavų kapitalo bendrovės „Bonava Lietuva“ vadovo Remigijaus ...
nuotrauka
2023-12-08 06:36
Gyventojams atkreipus dėmesį į skelbimuose vis dažniau pasitaikančius siūlymus pirkti butą negyvenamosios paskirties patalpose, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) įspėja: įsigijus tokį butą ne tik netenkama kai kurių gyvenamajam bū...
nuotrauka
2023-12-07 15:18
Tvarios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė paskutinįjį – ketvirtąjį – gyvenamųjų namų projekto „Matau Vilnių“ etapą. Sostinės centre, šalia Tauro kalno, įsikūrusiame prestižiniame kvartale pastatytas 4 aukštų su antstatu namas. Šiuolaikiškame daugiabutyje – 19 modernių butų, iš kurių daug...

Statybunaujienos.lt » NT projektai