2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 2:41
Reklama  |  facebook

„Kaip Niujorke by CITUS“ – Vilniuje, bet su Centriniu parku ir vaizdu į nemiegantį miestą

2023-04-14 09:55
NT įmonė „Citus“ Vilniuje pradeda naujo projekto „Kaip Niujorke by CITUS“ pardavimus. Statybos jau prasidėjo perspektyvioje sostinės vietoje, Kareivių g., greta „Ogmios miesto“ ir Ozo parko.
nuotrauka
Projekto vizualizacija. CITUS / „Eventus pro“


Minimos įmonės
Citus, UAB
Eventus Pro, UAB

Niujorkietišką šios Vilniaus dalies konversijos sėkmės istoriją pakartoti siekiančioje lokacijoje pirkėjams dviem etapais bus pasiūlyti 174 butai ir 11 patalpų komercijai. „Kaip Niujorke by CITUS“ sudarys 3 korpusų A+ energinės klasės daugiabučiai. Projekto plėtotojas – fondas „Victory Development V“; planuojamos investicijos į projektą sieks apie 17 mln. Eur.

„Naujasis projektas prisideda prie buvusios pramoninės zonos aplink Šiaurės miestelį regeneracijos, atveriant ją miestiečiams, kuriant naujas gyvenamąsias ir paslaugų bei prekybos erdves, plečiant ir modernizuojant gatvės prieigas. Ieškojome darnaus dialogo su esamu ir perspektyviniu urbanistiniu kontekstu, kad sukurtume tvarią ir jaukią gyvenamąją aplinką“, – cituojamas „Kaip Niujorke by CITUS“ projektavusios studijos „Eventus pro“ architektas Darius Steponavičius.

Kaip Niujorke by CITUS

„Kaip Niujorke by CITUS“ turės didelį kiemą, forma primenančiu Niujorko Centrinį parką ir iš viršutinių aukštų bei terasų ant stogų atsiveriančiomis sostinės panoramomis. Kiemas bus padalintas įvairių paskirčių poilsio ir laisvalaikio zonomis gyventojams, pavadintomis Centrinio parko zonų pavadinimais bei papuoštomis elementais, panašiais į matomus „Didžiojo Obuolio mieste“. Įdomiais akcentais taps aliuzijų į Niujorką turintys graffit piešiniai ant pastato sienos bei išsaugotos anksčiau čia stovėjusio pramoninio pastato santvaros, taip pat padabintos piešiniais ir tapsiančios kiemo dalimi.

„Kodėl „Kaip Niujorke“? Ne tik dėl kiemo ar jo elementų, aukštų pastatų. Kareivių, Kalvarijų ir Verkių gatvių prieigos pereina virsmą, kuris vyko ir vyksta Niujorke: bulvariškumo simbolis tapo progresyvumo sala; miestu, save įsivaizduojančiu vis naujai. Neįtikėtinas architektūros, istorijos sluoksnių derinys daro jį unikaliu pasaulyje. Ryškiausi to pavyzdžiai – „High Line“, „Hudson‘s Bay“, „Little Island“ konversijos projektai ir kiti. Šiaurės miestelį greta jau turime. Gal ši, atgimstanti Vilniaus dalis taps „Šiaurės sičiu“ – kaip NYC? Labai laukėme savo projekto ir norime prisidėti prie rajono metamorfozės“, – „Citus“ pranešime cituojamas komunikacijos ir prekės ženklo vadovas Rytas Stalnionis.

Įmonė tiki projekto sėkme: kruopščiai atrinkti tiksliniai pirkėjų segmentai ir jiems pritaikyta projekto idėja bei koncepcija leidžia išsiskirti iš kitų projektų, kurių gausu šioje lokacijoje. Rinkoje jaučiamą būsto poreikį, nors sąlygos jį įsigyti pastaruoju metu yra sudėtingesnės, rodo ir išankstinis susidomėjimas: užklausas paliko jau per 100 potencialių „Kaip Niujorke by CITUS“ gyventojų.

Pirmąjį projekto etapą sudarys 1 devynių aukštų daugiabučio korpusas, kuriame projektuojamas 81 butas. Trys ketvirtadaliai šio kiekio bus paklausiausi rinkoje 1,5 ir 2 kambarių butai. Jų plotai – 25–36 kv. m ir 41–46 kv. m. Taip pat bus galima rinktis ir 3 kambarių, 56,5–73 kv. m arba 4 kambarių, 67–80 kv. m butus. Panašus butų pagal kambarių skaičių santykis ir jų plotai bus ir visame projekte. Pirmajame etape butų kainos svyruos apie 3,4 tūkst. Eur.

Bendras automobilių parkavimo vietų skaičius 131, pirmajame etape jų bus 61; visos parkavimo vietos įrengiamos požeminėje aikštelėje. Siekiant atitikti kintančius būsimų gyventojų poreikius ir pralenkti techninius reikalavimus parkavimo infrastruktūrai, visos automobilių vietos bus pritaikytos automobilių krovimui, o 20 proc. jų bus įrengtos įkrovimo stotelės. Parkavimo aikštelėje planuojamas išmanus funkcionalumas: galios skirstytuvas, kuris leis nedidinant galios visam projektui paskirstyti apkrovas. Pvz., naktį, kai elektros poreikis – mažesnis, elektromobilius bus galima krauti visu pajėgumu, o dieną, išaugus suvartojimui, galia krovimui bus sumažinama.

Kaip Niujorke by CITUS

„Kaip Niujorke by CITUS“ projektas yra skirtas žmonėms, būstui ieškantiems vietos su išplėtota infrastruktūra, greitai pasiekiamais prekybos, laisvalaikio, pramogų ir kultūros taškais bei jų asortimentu. Greta driekiasi Kareivių, Kalvarijų, Ozo gatvės, kuriomis patogu pasiekti bet kurią sostinės vietą, yra daugybė parduotuvių, traukos centrai „Ogmios miestas“, „Ozas“ ir „Akropolis“, o netoliese – Neris, Ozo ir Kalvarijos miško parkai, Valakupiai, Žirmūnų paplūdimys ir kitos žaliosios erdvės, kurias pasiekti ir jomis keliauti galima nutiestais pėsčiųjų ir dviračių takais, raizgančiais visą miestą. Didelis darželių ir mokyklų skaičius aplinkui aktualus šeimoms su vaikais.

Pirmasis būstas projekte turėtų dominti ir studentus, nes Kareivių gatve lengva pasiekti universitetų miestelį Saulėtekyje, į kitą pusę, bet panašiu atstumu – Mykolo Riomerio universitetą, o aplink – daug vietų susitikti ir turiningai leisti laiką.

Projektui pasirinktas „Šiaurės sitis“ – didelių pokyčių netrukus sulaukti turinti lokacija. Šios didelės, maždaug 83 hektarų ploto – tai daugiau nei trys žymiosios Times Square aikštės Niujorke ir net 41,5 Katedros aikštės ploto Vilniuje – miesto zonos laukia panašūs pokyčiai, kokie iš esmės pakeitė Naujamiesčio vaizdą, o dabar taip pat yra projektuojami Stoties rajonui bei Vilkpėdei. Todėl ji turi potencialą tapti vienu populiariausių sostinės kvartalų. Vilniaus miesto savivaldybė jau kuria Verkių autobusų parko viziją, kuris galės virsti naujomis viešomis erdvėmis, mokykla, darželiu, gyvenamaisiais namais ir taps anksčiau pramonės užimtų teritorijų konversijos katalizatoriumi. Bus tiesiamos naujos gatvės, plėtojama infrastruktūra: jau yra paruoštas Kareivių g. bei sankryžos su Verkių g. rekonstrukcijos projektas, atsiras daugiau dviračių takų, numatyta Šiaurinės gatvės plataus masto konversija, planuojamas pėsčiųjų tiltas tarp Žirmūnų ir Antakalnio. Todėl turto vertė šioje zonoje per artimiausius metus kils.

Projekte jau išlieti pamatai, statomas požeminės parkavimo aikštelės konstruktyvas. Šio etapo 80 proc. baigtumą planuojama pasiekti kitų metų pirmą ketv., 100 proc. darbus baigti ir būstus perleisti juos įsigijusiems naujiesiems gyventojams – 2024 m. vasarą. Antrojo etapo statybas numatoma pradėti iškart gavus statybas leidžiantį dokumentą – 2025 m. II ketv. Viso projekto 100 proc. darbų baigtumą bus siekiama registruoti 2025 m. III ketv. Statybų valdymas patikėtas įmonei „Citus Construction“.

„Citus“ analitikų duomenys rodo, kad per pirmąjį šių metų ketvirtį Vilniaus pirminėje būsto rinkoje „užderėjo“ 648 naujų butų ir kotedžų pardavimai. Tai sudaro 64 proc. pirmojo 2022 m. ketvirčio ir yra beveik penktadaliu daugiau nei per paskutinį metų ketvirtį. Vidutiniškai per mėnesį šį ketvirtį rezervuojama apie 216 būstus (butus ir kotedžus) ir tai yra geresnis rezultatas nei per du paskutinius ankstesnius ketvirčius (2022Q2 – 241, 2022Q3 – 128; 2022Q4 – 181), tačiau šiek tiek mažiau nei visų metų vidurkis, kuris sudarė, vidutiniškai, 222 būstai per mėnesį. Per kovą sostinėje susitarta dėl 269 būstų pardavimo – daugiausiai šiemet.

Per šį ketvirtį „Citus“ valdomuose projektuose Vilniuje, Kaune ir Druskininkuose parduoti 55 būstai. Kovas, su 34 sutartimis buvo beveik 2,5 karto rezultatyvesnis už vasarį (14) ir daugiau nei 3 kartus – už kovą (10). Praėjusį mėnesį Vilniuje parduota 17 butų ir kotedžų, Kaune – 14 ir 1 Druskininkuose. Įmonės valdomų projektų būstų sandėlį šiuo metu sudaro 96 butai ir kotedžai Vilniuje, 16 loftų Kaune (taip pat 26 komercinės patalpos – visi projekte „Radio City by CITUS“) ir 104 apartamentai Druskininkuose, projekte „Nemunas by CITUS“. Vilniuje praėjusį ketvirtį visiškai užbaigtas antrasis „Miško ardų by CITUS“ etapas, o artimiausiais mėnesiais planuojama dviejų naujų projektų pardavimų ir statybų pradžia.
Skaičiai ir faktai
• Projekto adresas – Kareivių g. 2E, Vilnius;
• Sklypo plotas – 0,5583 ha;
• Plėtotojas – „Victory Development V“;
• Valdytojas – „Citus“;
• Statybų valdytojas – „Citus Construction“;
• Projektuotojas – „Eventus pro“;
• Numatomos investicijos – apie 16,94 mln. Eur;
• Projektuojamas plotas – bendras 12,8 tūkst. kv. m, gyvenamasis 7,85 tūkst. kv. m;
• Būstų sk., kambarių sk., plotai – I etape 81 butas (viso – 174); 1,5–4 kamb.; 24,75–79,94 kv. m;
• Komercinių patalpų sk. – I etape 5 (viso – 11);
• Parkavimo vietų tipas ir sk. – I etape 61 požeminė parkavimo vieta (viso – 131);
• Kainos – apie 3 430 Eur.
• Planuojami statybų terminai: I etapo pabaiga – 2024 m. I ketv. (80% baigtumas) / 2024 m. III ketv. (100% baigtumas); II etapo pradžia – 2024 m. II ketv., pabaiga – 2025 m. II ketv. (80% baigtumas) / 2025 m. III ketv. (100% baigtumas). 
Statybunaujienos.lt
Žymės  NT projektaiNT projektai

nuotrauka
2023-09-19 15:18
Lietuvos bankas pateikė pasiūlymus ir įgyvendins priemones, kurios praplės būsto paskolų gavėjų pasirinkimo galimybes, sumažins refinansavimo ir palūkanų maržos peržiūros naštą vartotojui, gerins vartotojų informuotumą ir kels jų finansinio raštingumo lygį.
nuotrauka
2023-09-19 14:53
Sostinės Bajorų rajone, Vanaginės draustinio pamiškėje pradėtos trečiojo ir paskutinio gyvenamojo projekto „Bajorų lajos" etapo statybos. Vienos iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group" projekte statomi du daugiabučiai.
nuotrauka
2023-09-15 15:51
Rinkdamiesi būstą Lietuvos didmiesčių gyventojai vis dažniau žvalgosi į užmiestį ir toliau nuo centro nutolusius rajonus. Būstui toliau nuo centro nutolusiuose rajonuose pirmenybę teiktų 40 proc. didmiesčiuose gyvenančių lietuvių, o dar 31 proc. rinktųsi gyventi priemiestyje ar už miesto ribos – 3 p...
nuotrauka
2023-09-11 14:23
„Eika“ grupė rugsėjo 6 d. oficialiai atvėrė šiuo metu didžiausių ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje bendro gyvenimo namų „Solo Society City House Vilnius“ duris.
nuotrauka
2023-08-31 13:17
Investicija į nekilnojamąjį turtą yra gyventojų įvardijama kaip viena patraukliausių, be to, yra nesudėtingai valdoma. Tačiau niekas nėra apsaugotas nuo nuostolių, susijusių su būstu. Praėjusiais metais buvo atlyginta daugiau nei 22 mln. eurų būsto nuostoliams padengti, rodo „Lietuvos draudimo“ duom...
nuotrauka
2023-08-30 05:47
Nekilnojamojo turto (NT) vystytojas „Amirex“ į Vilnių atnešė atitikmens neturintį kurortinio stiliaus projektą, kuris labiau primena vilą pajūryje nei būstą sostinėje. „Ežero vilos“ ant Buivydiškių tvenkinio kranto – ramybės sinonimas: projektas yra apsuptas miško ir vandens, o terasinis landšaftas ...
nuotrauka
2023-08-28 09:56
Jaunesnio amžiaus žmonės, besidomintys galimybe gauti paskolą nekilnojamam turtui, dažniausiai klausinėja apie paskolos išdavimo procedūrą, taip pat teiraujasi, ar galėtų gauti bendrą paskolą, jei su partneriu nėra susituokę, bei kokio dydžio pradinį įnašą reikėtų sukaupti. Tokie klausimai dominavo ...
nuotrauka
2023-08-25 07:06
Vieno pirmaujančių Baltijos regione nekilnojamojo turto plėtotojų „Pro Kapital Group“ dukterinė įmonė UAB „Pro Kapital Vilnius Real Estate“ pateikė Vilniaus miesto savivaldybei projektinius pasiūlymus dėl ant sostinės senamiesčio kalvos esančio buvusio Vilniaus kolegijos pastato pritaikymo gyvenamaj...
nuotrauka
2023-08-22 10:46
Visapusiškai tiek nuomininkų, tiek ir patalpų ar kitų nuomojamų nekilnojamojo turto (NT) objektų savininkų teisių ir interesų apsaugą užtikrina tik sudarytos nuomos sutarties įregistravimas Nekilnojamojo turto registre ir tokiu būdu fakto apie tai paviešinimas. Registrų centro analitikai pastebi, ka...
nuotrauka
2023-08-22 10:15
Netrukus prasidėsiantis rugsėjis ir nauji mokslo metai kaskart pagyvina šalies didžiųjų miestų būstų nuomos rinkas – jas užplūsta studentai. Tačiau tiek butus nuomojantis, tiek ir nuomojant visada tikėtini įvairūs iššūkiai ar nelaimingi įvykiai. Specialistai skaičiuoja, kad būsto užliejimas vandeniu...
nuotrauka
2023-08-22 10:11
Artėjant vasaros pabaigai, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) gyventojams primena svarbiausią informaciją apie tai, kaip teisingai vykdyti gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto nuomos veiklą.
nuotrauka
2023-08-16 10:06
Vilniaus senamiestyje, Paupyje, startuoja priešpaskutinis, 9-asis plėtros etapas. Planuojama, kad iki 2024 metų pabaigos vilniečių pamėgtas rajonas pasipildys 4 aukštų namu su komercinėmis patalpomis ir 13 išskirtinių butų. Į plėtrą bendrovė „Darnu Group“ investuos 3,5 mln. eurų.
nuotrauka
2023-08-08 10:40
Nekilnojamojo turto (NT) rinką pastarąjį pusmetį stabdant aukštoms palūkanų normoms, renesansą išgyvena išperkamosios būsto nuomos (angl. rent to buy) rinka. Paslaugos Lietuvoje pradininkės „Hanner“ duomenimis, per pirmus 7 šių metų mėnesius fiksuojamas 35 proc. augimas, palyginus su rekordiniu visų...
nuotrauka
2023-08-03 09:12
Namai turi ypatingą reikšmę žmonių būsenai, o netinkama gyvenamoji aplinka didina įvairių fizinių ir emocinių sutrikimų riziką. Ekspertai pasakoja, kaip namai gali paveikti mūsų savijautą bei į ką renkantis būstą verta atkreipti dėmesį, kad būtume kuo sveikesni.
nuotrauka
2023-07-31 09:35
Europos centriniam bankui (ECB) vis keliant paskolų palūkanų normas ir EURIBOR artėjant prie piko, dažnas, planuojantis įsigyti pirmąjį būstą, nusprendžia kuriam laikui šį sprendimą atidėti. Nors palūkanų didinimas gali kelti baimę, visgi, tinkamai pasiruošus, jis neturėtų atbaidyti nuo būsto pirkim...
nuotrauka
2023-07-31 09:29
„Realco“ planuoja tolesnę plėtrą sostinės Pašilaičių mikrorajone, kur Justiniškių g. 126 ketina statyti daugiabučių kvartalą. Vilniaus miesto savivaldybei po viešinimo procedūrų pritarus projektiniams pasiūlymams, NT vystytoja ruošiasi statybos leidimo gavimui. Jį bendrovė tikisi gauti 2024 m. pirmą...
nuotrauka
2023-07-31 08:44
„SBA Urban” šalia Palangos, Kunigiškėse, vysto būsto poilsiui prie jūros projektą „Kopų slėnis“. Beveik hektarą siekiančioje teritorijoje, pušyno apsuptyje, iškils 5 namai. Statybos darbai Užkanavės gatvėje jau prasidėjo. Planuojama, kad naujakuriai į pilnai įrengtus pajūrio apartamentus įsikels jau...
nuotrauka
2023-07-27 09:31
Kauno centre esanti industrinė teritorija ant Aleksoto kalno netrukus pasikeis neatpažįstamai. Čia tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ jau pradėjo naujo, unikalaus ir išskirtinai tvaraus gyvenamojo rajono vystymo darbus.
nuotrauka
2023-07-25 09:15
Nekilnojamo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ įpusėjo aukštesnės klasės gyvenamojo projekto Antakalnyje „Vileišio 27“ statybas. Bendrovė iškėlė vainiką, taip simboliškai pažymėdama pagrindinių konstruktyvo darbų pabaigą, taip pat skelbia sutarusi dėl ketvirtadalio butų pardavimo. Projektą, į kurį...
nuotrauka
2023-07-19 10:11
Didžiulio Kauno naujakurių dėmesio sulaukęs ir miesto urbanistiką dešiniojoje Neries krantinėje iš esmės keičiantis „Piliamiesčio“ kvartalas sėkmingai auga toliau. Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ šiame projekte baigia statyti naują daugiabutį „Alšėnų pilies namas“, kuris kvar...

Statybunaujienos.lt » NT projektai