2021 gruodžio 6 d. pirmadienis, 0:35
Reklama  |  facebook

Kaip keičiasi langų konstrukcijos, kai vertės matu tampa ne sąnaudos, o žmogus Fotogalerija

2021-02-18 07:20
Žmogus yra vertės matas, todėl langai, durys ar slankiosios sistemos turi būti gaminami, kuriami ir išmaniai įrengiami ne pastatui, o žmogui. Kai gamintojas mąsto apie žmogų, jo gaminiai negali būti blogi. Todėl GEALAN bendrovės, PVC langų bei durų profilių sistemų kūrėjos, atramos taškas – gaminius kurti žmogui, kad jam būtų patogu ir paprasta naudotis.
nuotrauka
GEALAN Fenster-Systeme GmbH nuotr.


Minimos įmonės
GEALAN BALTIC, UAB
Ar kurdami šiandienos planus galvojate apie ateitį? GEALAN galvoja ir apie tai ne tik kalba, bet jau ir daro. Tai buvo tarptautinio virtualaus GEALANAteities forumo 2021“ leitmotyvas, kurio sudedamoji dalis buvo ir judėjimo be kliūčių arba universalaus dizaino tema, glaudžiai susijusi su išmaniaisiais sprendimais.

Architektas prof. Marius Šaliamoras nesyk yra akcentavęs: kai supranti, kokia įvairialypė yra visuomenė, ateina ir nuovoka, kad erdvė (nesvarbu – gyvenamoji, privati, visuomeninė ir kt), jos įrenginiai turi būti tokie, kad tiktų ir būtų patogi visiems.

„Visuomenė yra įvairialypė, ji turi daug problemų. O mes projektuojame, gaminame tik „normaliai“ visuomenės daliai“, – paradoksą įvardina prof. M. Šaliamoras. Visa į savo vietas sustato universalus dizainas, kuris paremtas tuo, kad reikia projektuoti ir gaminti galvojant apie silpnąją grandį, o ne orientuojantis į stipriąją. Kita vertus, skaičiuojantieji greitai suvokia, kad tokia nuostata yra dar ir naudinga – ji apsimoka.

GEALAN produktai vertinami kaip pranokstantys lūkesčius


GEALAN yra tarptautinė įmonių grupė, gaminanti plastikinių langų ir durų profilių sistemas. Jos kompetencijos apima langų ir durų PVC profilius, įgyvendinant pažangiausius ir inovatyviausius sisteminius sprendimus.

Profesionalams, dirbantiems su GEALAN produkcija, svarbios techninės charakteristikos, išmaniosios technologijos. Neatsitiktinai GEALAN profilių sistemos platforma moderniems langams ir durims, šiuolaikiški stumdomų durų projektai, inovatyvi stiklinimo technologija ir kiti unikalūs sprendimai neatsilieka nuo pasaulio naujųjų technologijų – visos šios inovacijos kompanijos klientams ir partneriams suteikia pridėtinių verčių konkurencinėje rinkoje. GEALAN produktai vertinami kaip modernūs ir pranokstantys lūkesčius.

GEALANTačiau visa ko centre yra žmogus.

Ko reikia vartotojui arba kodėl svarbus universalus dizainas

Klaidingai manoma, jog vartotojams svarbiausia, kad būtų pigu, sandaru, taupytų sąnaudas. Jeigu tai būtų tiesa, žmonės prašytų sumontuoti metro storio sienas ir pusmetrio storio langus. Žmogui svarbiausia – patogus naudojimas. O dar geriau – intuityvus, nesudėtingas naudojimas – be itin gudrių schemų; nereikalaujantis daug fizinių pastangų – kad patogu būtų ir jaunam stipriam, ir vyresniam ar neįgaliam; kad gaminys būtų saugus, optimalus. Tai yra esminiai universalaus dizaino principai.

GEALAN gaminiai buitį ar kitos paskirties aplinką daro patogią, nes gamintojai laikosi nuostatos: viskas, ką jie gamina, yra skirta ne specialistams ar pastatams, o žmonėms.

GEALAN gaminiai skirti atidaryti, atversti, pastumti. Tokios projektuojamos sistemos taip pat turi atitikti ir esminius šilumos, saugumo, sandarumo bei kitus privalomus reikalavimus. Sudėtingus technologinius sprendimus paversti lengvai ir patogiai valdomais gaminiais – kasdienis GEALAN profesionalų iššūkis.

Nauja varstymo patirtis – užtikrintas patogumas

Sukurta daug sprendimų langams, durims, stumdomoms konstrukcijoms tobulinti. Tai kuria modernų įvaizdį, įleidžia daugiau šviesos, suteikia daugiau erdvės, tačiau ne visada būna patogu naudoti. Todėl vartotojai neretai renkasi praktiškumą, atsisakydami modernumo. GEALAN profesionalai sako, kad tai, kas modernu, ne tik gali, bet ir privalo būti lengvai ir patogiai valdoma. Jų kuriami pažangūs plastikinių langų ir durų sprendimai ne tik patalpoms suteikia didesnį natūralios šviesos srautą, erdvei – optimalų panaudojimą, vidaus ploto taupymą, išmanius vėdinimo ypatumus, pavydėtiną energinį efektyvumą, bet ir užtikrina patogų langų, durų, slankiųjų sistemų valdymą.

Atveriami langai ir durys yra tradicija – tiek privačiuose būstuose, tiek biuro ar kitose patalpose. Tačiau šis sprendimas nėra pats geriausias, kai reikia taupyti vietą, nes atveriant atimama erdvės dalis. GEALAN pasiūlė sprendimų, kurie „ištaiso“ atveriamų sistemų spragas. Vienas tokių – stumdoma sistema GEALAN-SMOOVIO® („smooth/smoove“ iš angl. sklandžiai juda), pasižyminti pavydėtinu sandarumu ir neįtikėtinai lengvu valdymu. Be patogaus, universalaus valdymo, ši inovacija suteiks galimybę optimaliai išnaudoti visą erdvę iki pat lango ar durų.
GEALAN universalus dizainas
GEALAN-SMOOVIO® yra linijinė arba paralelinė stumdoma sistema, taikoma didelėms (plotis – iki 4 m, aukštis – iki 2,4 m) langų ir durų konstrukcijoms. Didelių gabaritų konstrukcijos paprastai asocijuojasi su nemenkomis pastangomis jas atidaryti ar uždaryti. Šiuo atveju panaudotas linijinis stumdymas, kai varčia lengvai atsistumia nuo rėmo ir slenka lygiagrečiai. Todėl nereikia pakelti varčios ar išstumti jos iš rėmo, kaip kitose sistemose. Speciali ratukų, sumontuotų varčios viršutinėje ir apatinėje dalyse, sistema ir unikali uždarymo technologija konstrukcijos valdymą daro paprastą ir patogų, nors sistemoje būtų naudojami dideli ir sunkūs trigubo stiklo paketai.

Naudodama šią sistemą, GEALAN kuria naujus kompaktiškus, įvairiems poreikiams skirtus stumdomus sprendimus. Jie pritaikomi ir viešbučiuose, viešosios paskirties pastatuose – visur, kur nuolat keičiasi žmonių srautas. Tokiose vietose turi būti įdiegti paprastai, intuityviai naudojami, saugūs sprendimai.

Kaip kuriamas patogus naudojimas arba kas yra „Patio Inowa“

GEALAN-SMOOVIO® sistemos konstrukcija pagrįsta Roto Frank AG „Patio Inowa“ – kito vokiečių koncerno – varstymo mechanizmų veikimo principu.

Inovatyvi „Patio Inowa“ furnitūra siūlo lengvai valdomą ir vientisą uždarymą fiksavimo taškuose, išdėstytuose visame rėmo perimetre. Aktyvūs uždarymo taškai yra ypač svarbūs vidurinėje rėmo srityje.

Visi užrakinimo taškai yra valdomi rankena. Kai rankena nuleista žemyn, ji fiksuoja varčią. Galima fiksuoti iš dalies arba visiškai atidarytą konstrukciją. Kai rankena pakeliama 180 laipsnių aukštyn, varčia lengvai slysta specialiais ratukais, todėl nereikia naudoti jėgos – užtenka lengvo stumtelėjimo.

GEALAN kartu su Roto Frank AG atveria naują kompaktiškų ir įvairiems poreikiams skirtų stumdomų sprendimų segmentą. Neatsitiktinai specialistai akcentuoja: jei langai ir durys Lietuvoje būtų reitinguojami, tai ši sistema pagal bandymų duomenis tikrai pretenduotų į vieną iš aukščiausių pozicijų.

Kad slenkstis netaptų kliūtimi

„Statydami naujus namus, planuojate juose gyventi ilgai? Jeigu taip, tai turite apgalvoti viską iki smulkmenų. Pvz., aukštesnis laiptelis ar durų slenkstis senatvėje gali tapti neįveikiama kliūtimi“, – buvo akcentuojama GEALAN „Ateities forume 2021“, o profesionalūs ekspertai pasidalino patarimais, kaip sukurti namus, kuriuose be kliūčių galėtų judėti kiekvienas.

universalus dizainas GEALANSlenkstis tradiciškai žymi ribą. Tačiau šiuolaikiniai GEALAN sprendimai nebeverčia prie jo stabtelėti, nebekelia problemų įvažiuojant su vaiko ar neįgaliojo vežimėliu, įeinat su ramentais ar tiesiog su sunkiais nešuliais. GEALAN nuostata aiški: net tada, kai pagal savo paskirtį durys turi būti masyvios, jos neturi kelti problemų ne tik atidarant ar uždarant, bet ir pro jas žengiant. Vienos iš GEALAN durų – HT (vok. Haus Türen) tipo durys. Jos yra kur kas masyvesnės konstrukcijos nei balkono durys, nes varčios profiliai su armuojančiu metalu viduje yra platūs. Tačiau jos turi žemą slenkstį, kuris atitinka patogaus arba universalaus naudojimo standartą. 

GEALAN intensyviai kuria beslenkstę sistemą įėjimo durims. Tai iššūkis tiek konstruktoriams – nes reikia sprendimų, kurie būtų universalūs ir užtikrinantys energinio naudingumo bei kitus būtinuosius reikalavimus, tiek vartotojams – nes toks sprendimas neįprastas, nes „jei yra durys, tai turi būti ir slenkstis“. Naujovę GEALAN planuoja rinkai pristatyti jau antroje šių metų pusėje. Tai bus tikras proveržis PVC langų ir durų sistemų segmente ir atvers naujas komforto bei projektavimo galimybes.

GEALAN terasos durys, besiskiriančios varstymo būdu ir mechanizmais, turi slenkstį arba gali būti be jo – sukurti profilio sprendimai visiems terasos durų tipams. GEALAN pakeliamų ir nustumiamų S 9000 HST tipo langų-durų sistemai (net iki 6,5 m ilgio) naudojamas specialus slenkstis (užsakomas kartu su varstymo mechanizmu), kurį galima įmontuoti į grindis, t.y. visiškai paslėpti, todėl tarp terasos ir vidaus patalpų nėra jokio slenksčio, jokių judėjimo apribojimų. O durų varstymo mechanizmas valdomas ypač lengvai.

Taigi, žmonių yra visokių, įvairaus amžiaus, visokių poreikių, skirtingo pajėgumo, tačiau jiems visiems reikia funkcionalios aplinkos, kuri ne trukdytų, o leistų patogiai gyventi, ilgai būti nepriklausomiems nuo kitų.

„Tinkamai sutvarkius aplinką, pritaikius ją taip, kad visiems būtų patogu naudotis, paslaugų vartotojų ratą galima padidinti apie 40 procentų“, – sako prof. M. Šaliamoras ir pastebi, kad efektyviausiai pasiekti rezultatą galima susitariant visuomenei ir specialistams, vieniems įsiklausant į kitus. Gaminti patogius gaminius verta visiems – ir verslui, ir vartotojams.


GEALAN Fenster-Systeme GmbH nuotr.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Universalus dizainas

nuotrauka
2021-11-11 11:06
Pasirūpinti, kad žmonėms su negalia būtų prieinamos reikalingos įstaigos, objektai, informacija būtų pateikta patogiai ir suprantamai, o paslaugos ir prekės pritaikytos neįgaliųjų poreikiams – tai pasiekti iki 2030 m. numatyta įgyvendinant Neįgaliesiems tinkamos aplinkos visose gyvenimo srityse plėt...
nuotrauka
2021-10-15 21:24
Universalus dizainas – tai aplinkos ir gaminių kūrimas, kuomet sudaromos vienodos galimybės tuo pačiu daiktu ar erdve naudotis kiekvienam, neišskiriant žmonių pagal jų gebėjimus ar poreikius.
nuotrauka
2021-09-17 11:55
Slankiojančios prekybos centrų durys, žemi slenksčiai ar erdvūs liftai, kuriuose patogiame aukštyje įrengti dideli mygtukai su Brailio raštu, taip pat galimybė reguliuoti televizoriaus garsą, telefono ekrano apšvietimą, interneto svetainių puslapių dydį ir ryškumą, reguliuojamos automobilio sėdynės,...
nuotrauka
2021-05-17 13:44
Vasaros pradžioje vilniečių lauks dar daugiau žaliųjų erdvių – baigiami atnaujinti parkai ir skverai taps atviri visuomenei. Birželį jau bus galima grožėtis Reformatų skvero želdynais, pasivaikščioti naujuoju Paplaujos bulvaru, laiką leisti sutvarkytoje dešinėje Neries krantinėje.
nuotrauka
2021-05-17 07:14
Liftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau.
nuotrauka
2021-05-13 07:41
Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotelių peronai (aikštelės), keleivių paviljonai, nuo kurių didžiąja dalimi priklauso viešojo transporto saugumas i...
nuotrauka
2021-05-11 15:37
Žmonėms su negalia būstas galės būti pritaikytas greičiau ir kokybiškiau – tokią galimybę atvers viešųjų pirkimų pakeitimai. Neįgalieji taip pat turės galimybę pasirinkti sau tinkamiausią perkėlimo įrangą būste.
nuotrauka
2021-03-08 10:10
Lentvaryje dar šiais metais turėtų išdygti išskirtinis pastatas – Lentvario pradinės mokyklos sporto salė. Ji turės tokiems pastatams įprastai nebūdingus apvalios formos langus. Anot projekto autoriaus, sporto salėms įspūdingų architektūrinių sprendimų nepritaikysi, tačiau norėjosi, jog ji neprimint...
nuotrauka
2020-11-06 11:28
Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose įrengtas keltuvas neįgaliesiems. Iki šiol buvusi viena iš teisme besilankančiųjų problemų išspręsta – į teismą galės patekti visi judėjimo negalią turintys asmenys.
nuotrauka
2020-10-06 08:33
Vienose judriausių Vilniaus gatvių pradėti taikyti nauji eismo valdymo sprendimai, kad pėstieji, dviratininkai, vairuotojai ir kiti eismo dalyviai judėtų saugiau. Ateities – Visorių g. sankryžoje jau nuo pirmadienio įjungti naujai įrengti šviesoforai, o šią savaitę jie pradės veikti ir rekonstruojam...
nuotrauka
2020-06-30 11:21
Baltojo tilto sporto aikštynas į miesto gyvenimą grįžo dar iki atidarymo šventės. Judėjimo ir pramogų per karantino mėnesius išsiilgę vilniečiai pamėgtoje erdvėje pradėjo rinktis nė neišardžius statybinių aptvėrimų.
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-05-29 09:15
Rekordiškai gerus finansinius rezultatus pernai pasiekusi Vilniaus „Grinda“ dalį uždirbto pelno skyrė Žirmūnų paplūdimio infrastruktūrai atnaujinti ir pritaikyti judumo negalią turintiems žmonėms.
nuotrauka
2020-05-14 08:33
Užbaigti keltuvo žmonėms su negalia įrengimo darbai Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje. Neseniai gauta techninės būklės patikrinimo išvada, kad įrenginys tinkamas naudoti.
nuotrauka
2020-05-11 08:32
Sostinėje jau pradedamos įrengti 23 naujos vaikų žaidimų aikšteles, kuriose galės žaisti ir judėjimo negalią turintys vilniečiai. Tokiose aikštelėse atsirado modernus daugiafunkcinis kompleksas su integruota šliaužyne, dvigubomis sūpuoklėmis, karusele ir specialia saugia danga. Pirmoji aikštelė jau ...
nuotrauka
2020-05-04 11:05
Siekiant gerinti keliones traukiniais skirtingų poreikių keleiviams, „Lietuvos geležinkelių“ grupė atliko keleivinių traukinių ir geležinkelių infrastruktūros individualiųjų poreikių turintiems žmonėms prieinamumo vertinimą.
nuotrauka
2020-04-06 08:18
Šią vasarą Vilniaus mieste pradės veikti dar vienas oficialus paplūdimys. Jį planuojama įrengti Pilaitėje, prie Gilužio (kitaip – Gelūžės) ežero. Šiuo metu parengti paplūdimio įrenginių projektiniai pasiūlymai, kuriuos jau galima įvertinti (nuoroda apačioje).
nuotrauka
2020-02-25 10:36
Pernai įsigalioję rinkimų įstatymų pakeitimai numato imperatyvią pareigą savivaldybėms užtikrinti visiems rinkėjams ir visose apylinkėse teisę balsuoti, nesunkiai patekti į balsavimo patalpas ir gauti tinkamą pagalbą. Balsavimo teisė turi būti užtikrinta tiek neįgaliesiems, tiek pagyvenusiems žmonėm...
nuotrauka
2020-02-20 12:14
Viečiūnuose atidarytos atnaujintos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Linelis“ patalpos. Visa numatoma projekto vertė 176 024,68 eur, 15% sudarys Druskininkų savivaldybės lėšos.
nuotrauka
2020-02-10 10:26
Per pastaruosius 2019 metus vien Kauno oro uoste pagalba specialių poreikių turintiems keleiviams buvo suteikta 2935 kartus arba beveik trečdaliui dažniau nei 2018 metais. Bendrai Lietuvos oro uostai per praėjusius metus aptarnavo daugiau nei 11 tūkst. ribotos judėsenos keleivių prašymų, tai yra 3,6...

Statybunaujienos.lt » Universalus dizainas