2022 gegužės 21 d. šeštadienis, 1:52
Reklama  |  facebook

Kaip pasirinkti sau tinkamą stogo dangą?

2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia išvaizda.
nuotrauka
„Budmat“ iliustr.


Stogų pasirinkimas yra didelis, dėl to kartais gali būti sunku išsirinkti ir suprasti, kuris yra geriausias, tinkamiausias ar ekonomiškiausias, dėl to ir reikia profesionalų patarimo.

Stogo skarda, kuria liks patenkintas kiekvienas

Plieninė plokštė pasižymi dideliu stiprumu, lengvu svoriu ir lengvu apdorojimu. Tokiai dangai įrengti nereikia specialių stogo dengimo įgūdžių ar įrankių. Pjaudami šias plokštes nesusidarys sveikatai kenksmingų dulkių ir dūmų. Kiekvienos lentos ilgis apskaičiuojamas ir supjaustomas gamykloje, atsižvelgiant į konkrečios montuojamos stogo vietos ilgį.

stogas Plieniniai stogai, padengti aukštos kokybės polimerais, išsiskiria kompaktiškumu ir ilgaamžiškumu ir gera išvaizda. Be to, plieninė danga neturi jokių apribojimų šalčio ciklų skaičiui ar maksimaliam pakreipimo kampui, ją galima montuoti net vertikaliai. Plieninio stogo ir fasado eksploatavimas yra paprastas, pakanka minimalios priežiūros. Jei ieškote stogo dangos, ar norite daugiau apie jas sužinoti, apsilankykite „Budmat“ e-kataloge.

Kokie pagrindiniai atrankos kriterijai renkantis stogo dangas nepriklausomiems namams su šlaitiniais stogais?

Pirmiausia verta išsamiai įvertinti visas medžiagas ir darbus. Apskritai nesunku užtikrinti, kad stogo plokščių kaina būtų tik maža dalis stogo sąmatos, tačiau galutinė gera stogo išvaizda, ilgaamžiškumas ir garantija renkantis geresnės kokybės dangą akivaizdžiai skiriasi. Čerpių profiliai tinka visiems stogams, kurių nuolydis ne mažesnis kaip 14 laipsnių.

Stogams su mažais nuolydžiais galite pasirinkti trapecijos profilį (pradedant nuo 9 laipsnių) arba klasikinius šildymo profilius (pradedant nuo 7 laipsnių). Plieninio stogo spalvų pasirinkimas yra labai platus.

Ekspertai sutinka, kad tinkamai apšiltinus stogą ar palėpės grindis, namuose nebus girdimas triukšmas

Paprastai šilumos izoliacijai naudojama mažiausiai 25 cm storio mineralinė vata arba stiklo vata, kuri taip pat užtikrina puikią garso izoliaciją.Taip, lauke, esant stipriam lietui ir šalia plieninių stogų, paviljonuose ar sodo nameliuose be izoliuotų stogų gali būti girdimas garsus triukšmas, o palėpė gali skleisti šviesą. Bet jei stogas nėra izoliuotas, pasirinkus bet kokią stogo dangą neišvengsite triukšmo ir perkaitimo. Žmonės paprastai galvoja, kad vasarą metaliniai stogai įkaista, tačiau jei stogas yra izoliuotas ir tarp izoliacijos ir stogo dangos yra tvarkingas oro tarpas, tai tik mitas.

Nepriklausomai nuo stogo dangos, visada turi būti įrengtas ventiliacijos oro tarpas. Kuo labiau šildoma stogo danga, tuo greičiau oras pakils į viršų ir paliks išorę. Todėl šildomas oras neliks, o šiluma negali įveikti storo izoliacinio sluoksnio ir patekti į pastato vidų. Jokiu būdu negalima naudoti abrazyvinių metalinių pjovimo diskų šalia stogo dangos, nes tai gali nudeginti, pažeisti antikorozinį sluoksnį ir panaikinti garantiją. Lakštą pjauti naudokite specialius nešildomus įrankius.

Išsirinkite jums tinkamą stogo dangą ir džiaukitės kokybe ir namo grožiu. Juk tikrai svarbu, jog namo stogas būtų ne tik patikimas, bet ir labai dailus.

„Budmat“ inf. ir iliustr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Stogo danga, Stogas
SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-04-29 13:30
Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne tik užkirsti kelią tokioms grėsmėms, bet ir tvariai panaudoti lietaus vandenį kitoms reikmėms.
nuotrauka
2022-03-24 07:52
Aplinkos triukšmas yra rimta problema, kurios neigiamą poveikį sveikatai Europoje jaučia milijonai žmonių. 20 proc. Europos gyventojų ilgą laiką patiria sveikatai kenksmingą triukšmo lygį. Deja, tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmo mažinimo politikos tikslai nebuvo pasiekti, pagerėjimas artimiausiu l...
nuotrauka
2022-01-24 09:52
„Ruukki“ pristato naują sprendimą – „Ruukki®“ sandarumo paketą, leidžiantį taupyti energiją ir mažinti anglies dioksido išmetimą. Sandarumo paketas leis pramoninių ir komercinių pastatų savininkams sumažinti sąskaitas už energiją ir išmetamo anglies dioksido kiekį, susijusį su jų tiesiogine veikla. ...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2021-11-02 18:43
Efektyvų namo apšiltinimą lemia izoliacinė medžiaga ir kokybiškas darbas. Todėl kaip tik pučiama biri mineralinė vata ir per 15 metų Danijoje sukaupta „Witas“ patirtis yra efektyvaus apšiltinimo garantas.
nuotrauka
2021-10-27 14:10
Ketinate savarankiškai atnaujinti namų sienas? Labai svarbu atminti, kad nuo sienos paruošimo priklauso galutinis rezultatas. Todėl visų pirma reikia tinkamai atlikti paruošiamuosius darbus, o tik tada dengti sieną nauju dekoru.
nuotrauka
2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie ši...
nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...
nuotrauka
2021-10-07 07:14
Artėjant šildymo sezonui, daugiausia diskusijų kyla dėl šildymo kaštų. Tačiau net ir brangiai mokantys už šilumą privačių namų savininkai, verslo ar visuomeninių objektų vartotojai kartais patiria diskomfortą. Vieni dažniausių nepatogumų – šildymo sistemos skleidžiamas triukšmas ar netolygiai pasisk...
nuotrauka
2021-10-05 07:01
Klojant grindis, vis labiau populiarėja parketlenčių klijavimas tiesiogiai prie pagrindo. Toks būdas užtikrina didesnį šilumos pralaidumą, leidžia kloti didesnį vientisų parketlenčių plotą ir suteikia akustinį komfortą. Norint, kad parketas gerai sukibtų, labai svarbu teisingai pasirinkti klijus.
nuotrauka
2021-09-28 07:00
Jeigu anksčiau renkantis langus klausimas dėl sprendimo būdavo paprastas – mediniai arba plastikiniai, tai šiandien jau ieškoma ir energiškai efektyvių, ir modernaus dizaino sprendimų.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.
nuotrauka
2021-08-12 10:50
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovacijoje. Šilumos izoliacija yra ypatingai svarbi tokios sienos dalis, nes būtent ji padeda taupyti šildymo sąnaudas. Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, s...
nuotrauka
2021-08-06 08:02
Didėjant individualių namų pardavimams auga ir tvorų paklausa. Būsimieji gyventojai namus juosiančia tvora dažnai pradeda rūpintis dar prieš namų vidaus įrengimo darbus. Tvora šiandien yra tapusi ne tik namų saugumo ir privatumo garantu, bet ir estetiniu elementu. Taip pat svarbu žinoti, kad norint ...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...