2021 spalio 27 d. trečiadienis, 18:25
Reklama  |  facebook

Kaip pasirinkti sau tinkamą stogo dangą?

2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia išvaizda.
nuotrauka
„Budmat“ iliustr.


Stogų pasirinkimas yra didelis, dėl to kartais gali būti sunku išsirinkti ir suprasti, kuris yra geriausias, tinkamiausias ar ekonomiškiausias, dėl to ir reikia profesionalų patarimo.

Stogo skarda, kuria liks patenkintas kiekvienas

Plieninė plokštė pasižymi dideliu stiprumu, lengvu svoriu ir lengvu apdorojimu. Tokiai dangai įrengti nereikia specialių stogo dengimo įgūdžių ar įrankių. Pjaudami šias plokštes nesusidarys sveikatai kenksmingų dulkių ir dūmų. Kiekvienos lentos ilgis apskaičiuojamas ir supjaustomas gamykloje, atsižvelgiant į konkrečios montuojamos stogo vietos ilgį.

stogas Plieniniai stogai, padengti aukštos kokybės polimerais, išsiskiria kompaktiškumu ir ilgaamžiškumu ir gera išvaizda. Be to, plieninė danga neturi jokių apribojimų šalčio ciklų skaičiui ar maksimaliam pakreipimo kampui, ją galima montuoti net vertikaliai. Plieninio stogo ir fasado eksploatavimas yra paprastas, pakanka minimalios priežiūros. Jei ieškote stogo dangos, ar norite daugiau apie jas sužinoti, apsilankykite „Budmat“ e-kataloge.

Kokie pagrindiniai atrankos kriterijai renkantis stogo dangas nepriklausomiems namams su šlaitiniais stogais?

Pirmiausia verta išsamiai įvertinti visas medžiagas ir darbus. Apskritai nesunku užtikrinti, kad stogo plokščių kaina būtų tik maža dalis stogo sąmatos, tačiau galutinė gera stogo išvaizda, ilgaamžiškumas ir garantija renkantis geresnės kokybės dangą akivaizdžiai skiriasi. Čerpių profiliai tinka visiems stogams, kurių nuolydis ne mažesnis kaip 14 laipsnių.

Stogams su mažais nuolydžiais galite pasirinkti trapecijos profilį (pradedant nuo 9 laipsnių) arba klasikinius šildymo profilius (pradedant nuo 7 laipsnių). Plieninio stogo spalvų pasirinkimas yra labai platus.

Ekspertai sutinka, kad tinkamai apšiltinus stogą ar palėpės grindis, namuose nebus girdimas triukšmas

Paprastai šilumos izoliacijai naudojama mažiausiai 25 cm storio mineralinė vata arba stiklo vata, kuri taip pat užtikrina puikią garso izoliaciją.Taip, lauke, esant stipriam lietui ir šalia plieninių stogų, paviljonuose ar sodo nameliuose be izoliuotų stogų gali būti girdimas garsus triukšmas, o palėpė gali skleisti šviesą. Bet jei stogas nėra izoliuotas, pasirinkus bet kokią stogo dangą neišvengsite triukšmo ir perkaitimo. Žmonės paprastai galvoja, kad vasarą metaliniai stogai įkaista, tačiau jei stogas yra izoliuotas ir tarp izoliacijos ir stogo dangos yra tvarkingas oro tarpas, tai tik mitas.

Nepriklausomai nuo stogo dangos, visada turi būti įrengtas ventiliacijos oro tarpas. Kuo labiau šildoma stogo danga, tuo greičiau oras pakils į viršų ir paliks išorę. Todėl šildomas oras neliks, o šiluma negali įveikti storo izoliacinio sluoksnio ir patekti į pastato vidų. Jokiu būdu negalima naudoti abrazyvinių metalinių pjovimo diskų šalia stogo dangos, nes tai gali nudeginti, pažeisti antikorozinį sluoksnį ir panaikinti garantiją. Lakštą pjauti naudokite specialius nešildomus įrankius.

Išsirinkite jums tinkamą stogo dangą ir džiaukitės kokybe ir namo grožiu. Juk tikrai svarbu, jog namo stogas būtų ne tik patikimas, bet ir labai dailus.

„Budmat“ inf. ir iliustr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Stogo danga, Stogas
SPRENDIMAI

nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...
nuotrauka
2021-10-07 07:14
Artėjant šildymo sezonui, daugiausia diskusijų kyla dėl šildymo kaštų. Tačiau net ir brangiai mokantys už šilumą privačių namų savininkai, verslo ar visuomeninių objektų vartotojai kartais patiria diskomfortą. Vieni dažniausių nepatogumų – šildymo sistemos skleidžiamas triukšmas ar netolygiai pasisk...
nuotrauka
2021-10-05 07:01
Klojant grindis, vis labiau populiarėja parketlenčių klijavimas tiesiogiai prie pagrindo. Toks būdas užtikrina didesnį šilumos pralaidumą, leidžia kloti didesnį vientisų parketlenčių plotą ir suteikia akustinį komfortą. Norint, kad parketas gerai sukibtų, labai svarbu teisingai pasirinkti klijus.
nuotrauka
2021-09-28 07:00
Jeigu anksčiau renkantis langus klausimas dėl sprendimo būdavo paprastas – mediniai arba plastikiniai, tai šiandien jau ieškoma ir energiškai efektyvių, ir modernaus dizaino sprendimų.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.
nuotrauka
2021-08-12 10:50
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovacijoje. Šilumos izoliacija yra ypatingai svarbi tokios sienos dalis, nes būtent ji padeda taupyti šildymo sąnaudas. Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, s...
nuotrauka
2021-08-06 08:02
Didėjant individualių namų pardavimams auga ir tvorų paklausa. Būsimieji gyventojai namus juosiančia tvora dažnai pradeda rūpintis dar prieš namų vidaus įrengimo darbus. Tvora šiandien yra tapusi ne tik namų saugumo ir privatumo garantu, bet ir estetiniu elementu. Taip pat svarbu žinoti, kad norint ...
nuotrauka
2021-07-30 07:31
Visai netrukus – nuo 2023 m. – visi viešieji pirkimai Lietuvoje turėtų tapti žali ir inovatyvūs. Pasiekti to vien tik tradicinėmis statybinėmis medžiagomis ir sprendimais nėra paprasta, tad modernioji Europos statybos pramonė apsiginkluoja hibridiniais sprendimais, suteikiančiais naudojamoms medžiag...
nuotrauka
2021-07-28 07:30
Siekiant užtikrinti statinių ilgaamžiškumą ir energinį efektyvumą, itin svarbus kokybiškas išorinių fasadų sienų jungčių sandarinimas. Fasado elementų jungtys ne tik padeda sukurti vientisą, estetišką vaizdą, bet ir apsaugo pastatą nuo drėgmės, temperatūrų pokyčių bei kitokio aplinkos poveikio, gali...
nuotrauka
2021-07-16 06:33
Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus.
nuotrauka
2021-07-14 08:07
Alinant karščiams vis dažniau pagalvojame, kaip būtų gera gyventi namuose, kuriuose žiemą šilta, o vasarą – vėsu. UAB ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska tvirtina, kad tai tikrai įmanoma – tereikia statant ir įrengiant namus dėmesio skirti ne vien estetikai, bet ir pritaikyti keletą sprendi...
nuotrauka
2021-07-07 07:58
Net energiškai efektyviuose namuose gyventojai kartais priversti klausytis iš kaimyninių butų sklindančių garsų ar gatvės triukšmo. Vienas iš būdų padidinti akustinį komfortą – garsą izoliuojantys langai.
nuotrauka
2021-06-28 07:14
Vienas iš pagrindinių pastato elementų yra išorinė atitvara arba siena. Todėl suprantamas specialistų dėmesys, ieškant efektyviausių sprendinių. Šios paieškos tapo dar aktualesnės nuo metų pradžios įsigaliojus reikalavimui statyti tik A++ energinio naudingumo pastatus.
nuotrauka
2021-06-17 07:15
Nuo senų laikų didesnių dvarų, rūmų stogai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis, išlieka populiari ir šiomis dienomis – ypač tai pastebima apsižvalgius ne tik po naujai statomų, modernių namų kvartalus, bet ir Li...
nuotrauka
2021-06-15 08:05
Vienas greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Miesto transporto, buitinių prietaisų, garso ir vaizdo aparatūros sukuriamo triukšmo lygis per pastaruosius 15–20 metų padidėjo net 10 decibelų. Žmogaus ausis tai suvokia kaip du kartus didesnį triukšmą.
nuotrauka
2021-06-14 07:18
Statybų įmonės dažnai giriasi A++ energinės klasės pastatais. Tačiau nemaža dalis pastatų realiai neatitinka deklaruojamų savybių. Sumažinti pažeidimų skaičių galėtų griežtesnė sertifikavimo kontrolė ir pirkėjų reiklumas, siekiant įsitikinti, ar gauna tai, už ką sumokėjo.
nuotrauka
2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Tvarumas ir žaliosios sienos didmiesčiuose

Miestų želdynai – tema, kuri darosi vis aktualesnė brangstant sklypams, aktyvėjant statyboms, žaliųjų erdvių rekonstrukcijos projektams ir visiems siekiant turėti atgaivos suteikiančias žali...