2022 rugsėjo 28 d. trečiadienis, 21:33
Reklama  |  facebook

Kaip pasirinkti sau tinkamą stogo dangą?

2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia išvaizda.
nuotrauka
„Budmat“ iliustr.


Stogų pasirinkimas yra didelis, dėl to kartais gali būti sunku išsirinkti ir suprasti, kuris yra geriausias, tinkamiausias ar ekonomiškiausias, dėl to ir reikia profesionalų patarimo.

Stogo skarda, kuria liks patenkintas kiekvienas

Plieninė plokštė pasižymi dideliu stiprumu, lengvu svoriu ir lengvu apdorojimu. Tokiai dangai įrengti nereikia specialių stogo dengimo įgūdžių ar įrankių. Pjaudami šias plokštes nesusidarys sveikatai kenksmingų dulkių ir dūmų. Kiekvienos lentos ilgis apskaičiuojamas ir supjaustomas gamykloje, atsižvelgiant į konkrečios montuojamos stogo vietos ilgį.

stogas Plieniniai stogai, padengti aukštos kokybės polimerais, išsiskiria kompaktiškumu ir ilgaamžiškumu ir gera išvaizda. Be to, plieninė danga neturi jokių apribojimų šalčio ciklų skaičiui ar maksimaliam pakreipimo kampui, ją galima montuoti net vertikaliai. Plieninio stogo ir fasado eksploatavimas yra paprastas, pakanka minimalios priežiūros. Jei ieškote stogo dangos, ar norite daugiau apie jas sužinoti, apsilankykite „Budmat“ e-kataloge.

Kokie pagrindiniai atrankos kriterijai renkantis stogo dangas nepriklausomiems namams su šlaitiniais stogais?

Pirmiausia verta išsamiai įvertinti visas medžiagas ir darbus. Apskritai nesunku užtikrinti, kad stogo plokščių kaina būtų tik maža dalis stogo sąmatos, tačiau galutinė gera stogo išvaizda, ilgaamžiškumas ir garantija renkantis geresnės kokybės dangą akivaizdžiai skiriasi. Čerpių profiliai tinka visiems stogams, kurių nuolydis ne mažesnis kaip 14 laipsnių.

Stogams su mažais nuolydžiais galite pasirinkti trapecijos profilį (pradedant nuo 9 laipsnių) arba klasikinius šildymo profilius (pradedant nuo 7 laipsnių). Plieninio stogo spalvų pasirinkimas yra labai platus.

Ekspertai sutinka, kad tinkamai apšiltinus stogą ar palėpės grindis, namuose nebus girdimas triukšmas

Paprastai šilumos izoliacijai naudojama mažiausiai 25 cm storio mineralinė vata arba stiklo vata, kuri taip pat užtikrina puikią garso izoliaciją.Taip, lauke, esant stipriam lietui ir šalia plieninių stogų, paviljonuose ar sodo nameliuose be izoliuotų stogų gali būti girdimas garsus triukšmas, o palėpė gali skleisti šviesą. Bet jei stogas nėra izoliuotas, pasirinkus bet kokią stogo dangą neišvengsite triukšmo ir perkaitimo. Žmonės paprastai galvoja, kad vasarą metaliniai stogai įkaista, tačiau jei stogas yra izoliuotas ir tarp izoliacijos ir stogo dangos yra tvarkingas oro tarpas, tai tik mitas.

Nepriklausomai nuo stogo dangos, visada turi būti įrengtas ventiliacijos oro tarpas. Kuo labiau šildoma stogo danga, tuo greičiau oras pakils į viršų ir paliks išorę. Todėl šildomas oras neliks, o šiluma negali įveikti storo izoliacinio sluoksnio ir patekti į pastato vidų. Jokiu būdu negalima naudoti abrazyvinių metalinių pjovimo diskų šalia stogo dangos, nes tai gali nudeginti, pažeisti antikorozinį sluoksnį ir panaikinti garantiją. Lakštą pjauti naudokite specialius nešildomus įrankius.

Išsirinkite jums tinkamą stogo dangą ir džiaukitės kokybe ir namo grožiu. Juk tikrai svarbu, jog namo stogas būtų ne tik patikimas, bet ir labai dailus.

„Budmat“ inf. ir iliustr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Stogo danga, Stogas
SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.
nuotrauka
2022-08-23 16:16
Namo stogas – vienas iš svarbiausių namo elementų, tad renkantis jį kyla nemažai klausimų: kokią stogo dangą pasirinkti, kaip tinkamai prižiūrėti?
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-07-25 11:48
Triukšmas neigiamai veikia sveikatą, tad susidūrę su situacijomis, kai iš stacionarių triukšmo šaltinių sklindantis triukšmas trukdo ilsėtis, gyventojai neretai kreipiasi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), kurio pareiga – įvertinti triukšmo lygį namuose ir imtis veiksmų, kad triukšmas...
nuotrauka
2022-06-30 08:05
Į Lietuvą atslinkus karščio bangai, žmonės nežino, kur dėtis, ir griebiasi įvairių apsisaugojimo nuo kaitros priemonių – geria vandenį ar slapstosi šešėliuose, o medikai rekomenduoja dienos metu tiesiog likti namuose. Deja, ne visuomet namai tampa prieglobsčiu nuo kaitros – neretai dėl tokių neapgal...
nuotrauka
2022-05-24 07:10
Pasaulis gręžiasi ne tik į tvarią, bet ir į sveiką statybą, būtent tokia ir yra pastaruoju metu vis labiau populiarėjanti medžio masyvo statyba. Istorinė medinė statyba, naudojant šiuolaikiškas medžiagas ir sprendimus, tampa aukšto energinio efektyvumo saugiu šeimos būstu, rekreaciniu ar kitokios pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-04-29 13:30
Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne tik užkirsti kelią tokioms grėsmėms, bet ir tvariai panaudoti lietaus vandenį kitoms reikmėms.
nuotrauka
2022-03-24 07:52
Aplinkos triukšmas yra rimta problema, kurios neigiamą poveikį sveikatai Europoje jaučia milijonai žmonių. 20 proc. Europos gyventojų ilgą laiką patiria sveikatai kenksmingą triukšmo lygį. Deja, tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmo mažinimo politikos tikslai nebuvo pasiekti, pagerėjimas artimiausiu l...
nuotrauka
2022-01-24 09:52
„Ruukki“ pristato naują sprendimą – „Ruukki®“ sandarumo paketą, leidžiantį taupyti energiją ir mažinti anglies dioksido išmetimą. Sandarumo paketas leis pramoninių ir komercinių pastatų savininkams sumažinti sąskaitas už energiją ir išmetamo anglies dioksido kiekį, susijusį su jų tiesiogine veikla. ...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2021-11-02 18:43
Efektyvų namo apšiltinimą lemia izoliacinė medžiaga ir kokybiškas darbas. Todėl kaip tik pučiama biri mineralinė vata ir per 15 metų Danijoje sukaupta „Witas“ patirtis yra efektyvaus apšiltinimo garantas.
nuotrauka
2021-10-27 14:10
Ketinate savarankiškai atnaujinti namų sienas? Labai svarbu atminti, kad nuo sienos paruošimo priklauso galutinis rezultatas. Todėl visų pirma reikia tinkamai atlikti paruošiamuosius darbus, o tik tada dengti sieną nauju dekoru.
nuotrauka
2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie ši...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...