2025 sausio 26 d. sekmadienis, 7:50
Reklama  |  facebook

Kaip sukurti garso užtvaras ir kodėl efektyvi konstrukcija – nebūtinai stora konstrukcija

2021-05-06 07:13
Suvaldyti garsą, neleisti jam sklisti patalpoje – didysis galvosūkis. Ir ne todėl, kad tai neįmanoma. Svarbiausia – kad, kuriant akustinį komfortą, nereikėtų aukoti erdvės.
nuotrauka
„Acoustic Gyps M1“. GARSO DINAMIKOS iliustr.


Minimos įmonės
Garso dinamika, MB
„Individualūs sprendimai, patirtis ir kokybiškos medžiagos yra trys svarbiausi komponentai, leidžiantys efektyviai izoliuoti garsą ir sukurti akustinį komfortą“, – tvirtina MB „Garso dinamika“ direktorius Andrius Šapola, kurio vadovaujama įmonė atstovauja kompanijai „TechnoSonus“. Būdama viena iš Rytų Europos lyderių, ši kompanija teikia sprendimus nuo garso izoliavimų sistemų projektavimo, medžiagų tiekimo iki įgyvendinimo bei tiekia platų akustinių dekoratyvinių medžiagų asortimentą, pasižymintį aukštomis garso sugėrimo savybėmis. Šios medžiagos plačiai naudojamos kino teatruose, posėdžių salėse, teatruose, klubuose, salėse, gyvenamosiose patalpose ir kt.

Taigi kaip mažinti triukšmą patalpose, naudojant ekologiškas, didelio tankio, nedegias „TechnoSonus“ medžiagas?

Perdangų izoliavimas, sutaupant pastato aukštį

Įprasta, kad sulaikant struktūrinius garsus, sklindančius perdangomis į žemesnius aukštus, naudojamos tokios medžiagos, kaip smėlis, akmens vata ar panašūs gaminiai. Paprastai konstrukcijos storis – 100–110 mm (be perdangos plokštės).

Neaustinė 14 mm storio medžiaga, izoliuojanti garsą ir šilumą 

„Garso dinamikos“ siūlomas sprendimas, kuris taikomas perdangoms, yra neaustinė vos 14 mm storio garso ir termoizoliacinė medžiaga su stiklo pluoštu. Ant perdangos plokštės paklojus šią medžiagą ir ant jos užpylus 50–80 mm storio (bendras storis – 63–93 mm) betono sluoksnį, perdangos smūginis garsas mažėja 60 dB, orinis garsas – 10 dB.

Lubų garso izoliacija

Garsą, ateinantį per lubas, slopinti sudėtingiau: jis sąveikauja su sienomis ir sklinda per visą patalpą. Nors šiuo atveju geriausias sprendimas būtų montuoti karkasinę, storesnę sistemą, bet yra ir kitokių galimybių. Viena tokių – speciali dviejų plokščių garso izoliacijos sistema luboms „Slim A“, kuri yra kone perpus plonesnė (52,5 mm), palyginus su karkasu, o garsą sumažina dukart arba apie 11 dB. Ši plona lubų sistema rekomenduojama patalpose, kurioms nekeliami itin aukšti garso izoliavimo reikalavimai. Svarbu ir tai, kad ši sistema montuojama greitai ir paprastai.

Speciali dviejų plokščių garso izoliacijos sistema luboms „Slim A“

Taigi pasirinkus modernias medžiagas, greičiau montuojama, taupomas aukštis ir gaunamas puikus rezultatas.

Vietoj tradicinės pertvaros – specialios garso izoliavimo plokštės

Kalbėdamas apie pertvaras, A. Šapola pastebi, kad kartais vietoj abejotinų pertvarų geriau iš karto montuoti pertvaras naudojant specialias daugiasluoksnes garso izoliavimo plokštes – „Acoustik Gyps M1“.

Nuotraukoje – 
pertvaros montavimas su „Acoustik Gyps M1

„Naudojant mūsų siūlomas medžiagas, garsą sumažinti galima net iki 66 dB. Šiuo atveju siūlome 179 mm storio pertvarą – kombinuotą „Acoustic Gyps M1“ garso izoliacinę plokštę, kurią sudaro padidinto tankio GKL lakštas ir elastinga viskoelastinė membrana. Sujungus šias plokštes su akustine gipsine plokšte bei naudojant „BP Premium“ bazalto plokštes pasiekiamas 66 dB efektas“, – siūlo sprendimą „Garso dinamikos“ vadovas.

Norint pagerinti pertvaros iš dujų silikato blokelių garso izoliaciją siūloma garso izoliavimo sistema „Standart M1“, kuri montuojama panaudojant profilius.

Kai triukšmo šaltinis yra vamzdynai

Dėl vandens sukeliamos smūginės vibracijos triukšmo šaltiniu tampa ir nuotekų vamzdynai. Šiuos garsus, kai vamzdžių skersmuo iki 110 mm, panaikins specialus rinkinys, kurio pagrindinis elementas yra kombinuota membrana „Tecsound FT 55AL“.

Taip pat gali būti izoliuojami ir ortakiai. Viskas sukomplektuota taip, kad rinkiniu vamzdžius lengvai gali izoliuoti kiekvienas.

 
Ką gali „Garso dinamikos“ siūlomi sprendimai, kai montuojama garso izoliacijos sistema be karkasinės sistemos:

• Lengvo ir stangraus pagrindo plokštė „Sonoplat Kombi“ su smulkaus kvarco užpildu skirta plonoms berėmėms sistemoms, kurioms reikia garso izoliacijos. Ją galima montuoti tiesiai ant sienų ar išlyginto sienos paviršiaus. 

• Vietoj savisriegio – polimerinis garso nepraleidžiantis plastikinis kaištis.

„Acoustic Gyps M1“ yra kombinuota garso izoliacinė plokštė, susidedanti iš sustiprinto padidinto tankio GKL lakšto ir elastingos viskoelastinės membranos. Išorinis sluoksnis pagamintas iš garams nepralaidžios dangos, apsaugančios nuo mechaninių įtempimų. Specialiai suprojektuotas plokštės dizainas užtikrina aukštą garso izoliaciją ir vibracijos slopinimą, kurio veikimo diapazonas skirtingas. 

• Vietoj 150–200 mm karkasinės sistemos – 38 mm bekarkasinė garso izoliavimo sistema. Efektas – 55–60 dB sumažėjęs orinis garsas.

Antivibracinė juosta V-100 – slopina vibraciją, mažina konstrukcinį ir smūginį triukšmą, nekinta, nesusispaudžia.

„Mažinant triukšmą, galima įrengti 1 m storio sieną, tačiau pasitelkus inžineriją, akustinį komfortą sukurti galima ir su 40 mm garso izoliavimo sistema. Tam reikia tik dviejų dalykų: pasitarti su profesionalais ir atsakingai atlikti darbus“, – tvirtina MB „Garso dinamika“ direktorius A. Šapola.
Statybunaujienos.lt



SPRENDIMAI

nuotrauka
2025-01-22 16:48
Naujieji metai įkvepia ne tik asmeniniams pasiekimams, bet ir pokyčiams namuose. Kaip rodo „Google“ paieškos rezultatų statistika, informacijos apie namų atnaujinimą ir remontą lietuviai aktyviausiai ieško būtent metų pradžioje.
nuotrauka
2025-01-08 08:34
Lietuvoje jau yra daugiau kaip 124 tūkst. gaminančių vartotojų, didžioji dalis jų – saulės elektrines ant savo namų stogų įsirengę gyventojai. Kiekvieną mėnesį „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prie tinklo prijungia apie 3 tūkst. naujų gaminančių vartotojų, tačiau ne visi elektrines ant stogų ...
nuotrauka
2024-12-27 15:20
Šilumos siurbliai – viena iš pažangiausių ir efektyviausių šiuolaikinių šildymo technologijų, kurią dažniausiai renkasi naujos statybos namus įsirenginėjantys naujakuriai. Tačiau juos kaip ekologiškesnę ir patogesnę alternatyvą vis dažniau renkasi ir senos statybos pastatų savininkai.
nuotrauka
2024-12-06 09:44
Renovuodami senesnės statybos privačius būstus gyventojai susiduria su dvejopu iššūkiu: kaip juos paversti modernesniais ir drauge padidinti energijos vartojimo efektyvumą, kad po remonto namai džiugintų ne tik savo estetika, bet ir mažesnėmis sąskaitomis už dujas?
nuotrauka
2024-11-29 11:26
Lietuvos verslininkai, planuojantys nekilnojamojo turto projektus, dažnai susiduria su iššūkiais jau pradiniuose etapuose. Netinkamai įvertintos sklypo galimybės, apribojimai, biurokratija ar aplinkos veiksniai gali lemti didžiulius finansinius nuostolius ir projekto vėlavimą.
nuotrauka
2024-11-29 11:08
Lauko žaliuzės tarnauja kaip dvejopos paskirties architektūrinis elementas. Pirmoji funkcija – estetinė. Gerai priderintos prie lauko fasado, jos tampa puikia namo ar pastato eksterjero dalimi. Antroji funkcija – praktinė. Lauko žaliuzės apsaugo patalpas nuo perkaitimo ir intensyvios saulės šviesos,...
nuotrauka
2024-11-26 14:03
Vilniaus būsto rinkoje terasiniai butai yra retenybė, sudaranti vos apie 2 proc. visos butų pasiūlos. Šiuo metu iš bendros 4 850 butų pasiūlos sostinėje yra tik apie 100 terasinių butų. Vidutinė terasinio buto kvadratinio metro kaina siekia apie 4 250 Eur – tai yra 25 proc. daugiau nei vidutinė kain...
nuotrauka
2024-11-25 10:17
Periodiškai iškyla atvejų, kai įvykdomos didelės apimties vagystės iš gyvenamųjų namų ir butų, o tai kelia klausimą – ar mūsų namai iš tiesų yra saugūs? Nors statistika rodo, kad vagysčių, padarytų įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, mažėja, bendras tokių nusikaltimų skaičius vis dar išlieka reikšm...
nuotrauka
2024-11-04 13:17
Individualių namų kvartaluose priedangų tinklas nėra toks tankus kaip daugiabučių namų rajonuose, todėl svarbu žinoti, kurios vietos namuose yra saugiausios – jau esančias patalpas galima pritaikyti taip, kad jose būtų galima pasislėpti ekstremalios situacijos metu. Vilniaus miesto savivaldybė kartu...
nuotrauka
2024-10-17 07:52
Atvėsus orams sandarinimo darbai, naudojant poliuretano putas, tampa sudėtingesniais. Sandarinami paviršiai yra vėsūs ar net šalti. Tai turi įtakos ne tik sandarinimo kokybei, bet yra labai svarbi ir paties PU putų balionėlio temperatūra, kuri turi būti mažiausiai +5 °C .
nuotrauka
2024-10-16 11:49
Siekdami mažinti poveikį aplinkai ir sutaupyti, vis daugiau namus įsirenginėjančių gyventojų ieško išmanių sprendimų. Ant stogo įrengta saulės elektrinė, šilumos siurbliai ar mažesnes elektros kainas užtikrinantys energijos kaupikliai – šiandien prie poreikių prisitaikantys ir energijos vartojimą op...
nuotrauka
2024-10-15 12:25
Prasidedant šildymo sezonui Lietuvoje vieni gyventojai jo laukia, kiti nerimauja dėl didėsiančių komunalinių paslaugų sąskaitų. Specialistai teigia, kad šilumos energiją galima ir reikia taupyti. Kokios paprastos priemonės namuose gali padėti taupyti šilumos energiją ir sumažinti šildymo sąskaitas p...
nuotrauka
2024-09-20 09:58
Pirmieji vėsūs rudens vakarai negailestingai priminė, kad šiltos ir saulėtos dienos greitai bus tik malonus prisiminimas, ir vis daugiau laiko teks praleisti patalpose. Tad rugsėjį vis dažniau pagalvojama apie namų atnaujinimą, kad būtų kuo maloniau leisti juose šaltus, tamsius vėlyvo rudens, žiemos...
nuotrauka
2024-08-29 11:58
Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama virš 3 tūkst. saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų. „Energijos skirstymo operatoriaus" (ESO) ekspertų teigimu, tapti gaminančiais vartotojais ir taip sumažinti sąnaudas už elektros energ...
nuotrauka
2024-08-26 07:34
Montavimo putos dažniausiai naudojamos montuojant langus ir duris, kai reikia sandarinti ir tvirtinti. Todėl renkantis putas, meistrai įvertina svarbiausius aspektus: šilumos pralaidumą – kiek efektyviai saugo pastate šilumą; antrinį plėtimąsi – geriausias 20–30 %, kad būtų patogu išpūsti į siauresn...
nuotrauka
2024-07-31 08:12
SOUDAL pristato purškiamą termoizoliaciją įvairiems statybos darbams. Tai patogiai ir ekonomiškai naudojamos priemonės, užtikrinančios darbų kokybę.
nuotrauka
2024-07-19 08:32
Aplinkos projektų valdymo agentūros duomenimis, šiuo metu Lietuvoje renovuojama per 1200 daugiabučių, o jau surenovuota – kiek daugiau nei 3700. Tai siekia vos 12,4 proc. šalies daugiabučių, tad norint pasiekti klimato kaitos padarinių švelninimo tikslus, būtina spartinti renovacijos tempą. Atnaujin...
nuotrauka
2024-07-04 07:44
Nuotekų šalinimo garsai, pavyzdžiui, nuleidžiant vandenį tualete ar išleidžiant iš vonios, gali būti itin stiprūs ir trikdantys gyventojų ir net kaimynų ramybę bei komfortą. Pirmaujanti tarptautinė plastikinių vamzdynų sprendimų gamintoja „Pipelife“ sukūrė sistemą „Master3Plus“, kuri itin efektyviai...
nuotrauka
2024-07-01 15:14
Išmanių namų sprendimų paklausa nuolat auga – namų šeimininkai nori gyventi ne tik gražiau, bet ir išmaniau. Viena populiariausių sistemų, galinčių atliepti net ir sudėtingiausius išmanesnių namų poreikius, yra KNX. Tad jei ketinate rinktis būtent tokį sprendimą, šiame straipsnyje sužinosite svarbia...
nuotrauka
2024-07-01 07:54
Nuo seno dažnai yra minimi tokie raktažodžiai kaip – „visraktis“ ar „stebuklingas raktas“. Bet ar tai gali būti tiesa, kad jie egzistuoja? Taip ir tai nėra mitas. Siekiant patenkinti augančią ABLOY spynų paklausą visame pasaulyje, 1968 m. buvo įkurta Joensuu gamykla. ABLOY gamykloje gaminami ir vien...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI