2021 rugsėjo 20 d. pirmadienis, 14:48
Reklama  |  facebook

Kaip sukurti garso užtvaras ir kodėl efektyvi konstrukcija – nebūtinai stora konstrukcija

2021-05-06 07:13
Suvaldyti garsą, neleisti jam sklisti patalpoje – didysis galvosūkis. Ir ne todėl, kad tai neįmanoma. Svarbiausia – kad, kuriant akustinį komfortą, nereikėtų aukoti erdvės.
nuotrauka
„Acoustic Gyps M1“. GARSO DINAMIKOS iliustr.


Minimos įmonės
Garso dinamika, MB
„Individualūs sprendimai, patirtis ir kokybiškos medžiagos yra trys svarbiausi komponentai, leidžiantys efektyviai izoliuoti garsą ir sukurti akustinį komfortą“, – tvirtina MB „Garso dinamika“ direktorius Andrius Šapola, kurio vadovaujama įmonė atstovauja kompanijai „TechnoSonus“. Būdama viena iš Rytų Europos lyderių, ši kompanija teikia sprendimus nuo garso izoliavimų sistemų projektavimo, medžiagų tiekimo iki įgyvendinimo bei tiekia platų akustinių dekoratyvinių medžiagų asortimentą, pasižymintį aukštomis garso sugėrimo savybėmis. Šios medžiagos plačiai naudojamos kino teatruose, posėdžių salėse, teatruose, klubuose, salėse, gyvenamosiose patalpose ir kt.

Taigi kaip mažinti triukšmą patalpose, naudojant ekologiškas, didelio tankio, nedegias „TechnoSonus“ medžiagas?

Perdangų izoliavimas, sutaupant pastato aukštį

Įprasta, kad sulaikant struktūrinius garsus, sklindančius perdangomis į žemesnius aukštus, naudojamos tokios medžiagos, kaip smėlis, akmens vata ar panašūs gaminiai. Paprastai konstrukcijos storis – 100–110 mm (be perdangos plokštės).

Neaustinė 14 mm storio medžiaga, izoliuojanti garsą ir šilumą 

„Garso dinamikos“ siūlomas sprendimas, kuris taikomas perdangoms, yra neaustinė vos 14 mm storio garso ir termoizoliacinė medžiaga su stiklo pluoštu. Ant perdangos plokštės paklojus šią medžiagą ir ant jos užpylus 50–80 mm storio (bendras storis – 63–93 mm) betono sluoksnį, perdangos smūginis garsas mažėja 60 dB, orinis garsas – 10 dB.

Lubų garso izoliacija

Garsą, ateinantį per lubas, slopinti sudėtingiau: jis sąveikauja su sienomis ir sklinda per visą patalpą. Nors šiuo atveju geriausias sprendimas būtų montuoti karkasinę, storesnę sistemą, bet yra ir kitokių galimybių. Viena tokių – speciali dviejų plokščių garso izoliacijos sistema luboms „Slim A“, kuri yra kone perpus plonesnė (52,5 mm), palyginus su karkasu, o garsą sumažina dukart arba apie 11 dB. Ši plona lubų sistema rekomenduojama patalpose, kurioms nekeliami itin aukšti garso izoliavimo reikalavimai. Svarbu ir tai, kad ši sistema montuojama greitai ir paprastai.

Speciali dviejų plokščių garso izoliacijos sistema luboms „Slim A“

Taigi pasirinkus modernias medžiagas, greičiau montuojama, taupomas aukštis ir gaunamas puikus rezultatas.

Vietoj tradicinės pertvaros – specialios garso izoliavimo plokštės

Kalbėdamas apie pertvaras, A. Šapola pastebi, kad kartais vietoj abejotinų pertvarų geriau iš karto montuoti pertvaras naudojant specialias daugiasluoksnes garso izoliavimo plokštes – „Acoustik Gyps M1“.

Nuotraukoje – 
pertvaros montavimas su „Acoustik Gyps M1

„Naudojant mūsų siūlomas medžiagas, garsą sumažinti galima net iki 66 dB. Šiuo atveju siūlome 179 mm storio pertvarą – kombinuotą „Acoustic Gyps M1“ garso izoliacinę plokštę, kurią sudaro padidinto tankio GKL lakštas ir elastinga viskoelastinė membrana. Sujungus šias plokštes su akustine gipsine plokšte bei naudojant „BP Premium“ bazalto plokštes pasiekiamas 66 dB efektas“, – siūlo sprendimą „Garso dinamikos“ vadovas.

Norint pagerinti pertvaros iš dujų silikato blokelių garso izoliaciją siūloma garso izoliavimo sistema „Standart M1“, kuri montuojama panaudojant profilius.

Kai triukšmo šaltinis yra vamzdynai

Dėl vandens sukeliamos smūginės vibracijos triukšmo šaltiniu tampa ir nuotekų vamzdynai. Šiuos garsus, kai vamzdžių skersmuo iki 110 mm, panaikins specialus rinkinys, kurio pagrindinis elementas yra kombinuota membrana „Tecsound FT 55AL“.

Taip pat gali būti izoliuojami ir ortakiai. Viskas sukomplektuota taip, kad rinkiniu vamzdžius lengvai gali izoliuoti kiekvienas.

 
Ką gali „Garso dinamikos“ siūlomi sprendimai, kai montuojama garso izoliacijos sistema be karkasinės sistemos:

• Lengvo ir stangraus pagrindo plokštė „Sonoplat Kombi“ su smulkaus kvarco užpildu skirta plonoms berėmėms sistemoms, kurioms reikia garso izoliacijos. Ją galima montuoti tiesiai ant sienų ar išlyginto sienos paviršiaus. 

• Vietoj savisriegio – polimerinis garso nepraleidžiantis plastikinis kaištis.

„Acoustic Gyps M1“ yra kombinuota garso izoliacinė plokštė, susidedanti iš sustiprinto padidinto tankio GKL lakšto ir elastingos viskoelastinės membranos. Išorinis sluoksnis pagamintas iš garams nepralaidžios dangos, apsaugančios nuo mechaninių įtempimų. Specialiai suprojektuotas plokštės dizainas užtikrina aukštą garso izoliaciją ir vibracijos slopinimą, kurio veikimo diapazonas skirtingas. 

• Vietoj 150–200 mm karkasinės sistemos – 38 mm bekarkasinė garso izoliavimo sistema. Efektas – 55–60 dB sumažėjęs orinis garsas.

Antivibracinė juosta V-100 – slopina vibraciją, mažina konstrukcinį ir smūginį triukšmą, nekinta, nesusispaudžia.

„Mažinant triukšmą, galima įrengti 1 m storio sieną, tačiau pasitelkus inžineriją, akustinį komfortą sukurti galima ir su 40 mm garso izoliavimo sistema. Tam reikia tik dviejų dalykų: pasitarti su profesionalais ir atsakingai atlikti darbus“, – tvirtina MB „Garso dinamika“ direktorius A. Šapola.
Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.
nuotrauka
2021-08-12 10:50
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovacijoje. Šilumos izoliacija yra ypatingai svarbi tokios sienos dalis, nes būtent ji padeda taupyti šildymo sąnaudas. Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, s...
nuotrauka
2021-08-06 08:02
Didėjant individualių namų pardavimams auga ir tvorų paklausa. Būsimieji gyventojai namus juosiančia tvora dažnai pradeda rūpintis dar prieš namų vidaus įrengimo darbus. Tvora šiandien yra tapusi ne tik namų saugumo ir privatumo garantu, bet ir estetiniu elementu. Taip pat svarbu žinoti, kad norint ...
nuotrauka
2021-07-30 07:31
Visai netrukus – nuo 2023 m. – visi viešieji pirkimai Lietuvoje turėtų tapti žali ir inovatyvūs. Pasiekti to vien tik tradicinėmis statybinėmis medžiagomis ir sprendimais nėra paprasta, tad modernioji Europos statybos pramonė apsiginkluoja hibridiniais sprendimais, suteikiančiais naudojamoms medžiag...
nuotrauka
2021-07-28 07:30
Siekiant užtikrinti statinių ilgaamžiškumą ir energinį efektyvumą, itin svarbus kokybiškas išorinių fasadų sienų jungčių sandarinimas. Fasado elementų jungtys ne tik padeda sukurti vientisą, estetišką vaizdą, bet ir apsaugo pastatą nuo drėgmės, temperatūrų pokyčių bei kitokio aplinkos poveikio, gali...
nuotrauka
2021-07-16 06:33
Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus.
nuotrauka
2021-07-14 08:07
Alinant karščiams vis dažniau pagalvojame, kaip būtų gera gyventi namuose, kuriuose žiemą šilta, o vasarą – vėsu. UAB ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska tvirtina, kad tai tikrai įmanoma – tereikia statant ir įrengiant namus dėmesio skirti ne vien estetikai, bet ir pritaikyti keletą sprendi...
nuotrauka
2021-07-07 07:58
Net energiškai efektyviuose namuose gyventojai kartais priversti klausytis iš kaimyninių butų sklindančių garsų ar gatvės triukšmo. Vienas iš būdų padidinti akustinį komfortą – garsą izoliuojantys langai.
nuotrauka
2021-06-28 07:14
Vienas iš pagrindinių pastato elementų yra išorinė atitvara arba siena. Todėl suprantamas specialistų dėmesys, ieškant efektyviausių sprendinių. Šios paieškos tapo dar aktualesnės nuo metų pradžios įsigaliojus reikalavimui statyti tik A++ energinio naudingumo pastatus.
nuotrauka
2021-06-17 07:15
Nuo senų laikų didesnių dvarų, rūmų stogai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis, išlieka populiari ir šiomis dienomis – ypač tai pastebima apsižvalgius ne tik po naujai statomų, modernių namų kvartalus, bet ir Li...
nuotrauka
2021-06-15 08:05
Vienas greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Miesto transporto, buitinių prietaisų, garso ir vaizdo aparatūros sukuriamo triukšmo lygis per pastaruosius 15–20 metų padidėjo net 10 decibelų. Žmogaus ausis tai suvokia kaip du kartus didesnį triukšmą.
nuotrauka
2021-06-14 07:18
Statybų įmonės dažnai giriasi A++ energinės klasės pastatais. Tačiau nemaža dalis pastatų realiai neatitinka deklaruojamų savybių. Sumažinti pažeidimų skaičių galėtų griežtesnė sertifikavimo kontrolė ir pirkėjų reiklumas, siekiant įsitikinti, ar gauna tai, už ką sumokėjo.
nuotrauka
2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.
nuotrauka
2021-06-09 13:14
Triukšmas – viena opiausių mūsų laikų aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos problemų. Triukšmas neleidžia susikaupti, vargina, neigiamai veikia leidžiant laiką viešosiose, visuomeninėse erdvėse bei biuruose, todėl būdų, kaip efektyviai slopinti triukšmą, reikia ieškoti jau ankstyvuosiuose pastatų pr...
nuotrauka
2021-06-08 08:37
Šilumos izoliacija naudojama visur, kur siekiama išvengti patalpų mikroklimato kaitos dėl vidaus ir išorės temperatūrų skirtumo, kai šiluma prarandama dėl mainų per atitvaras, besiribojančias su išore.
nuotrauka
2021-06-01 06:47
Netinkamos pastatų konstrukcijos, nesandarumai veikia kaip kanalai, kuriais oru sklindantis garsas gali laisvai keliauti iš vienos patalpos į kitą. Dėl to gerokai sumažėja garso izoliacijos efektyvumas. O ką daryti, kai tokių garso kelių pastate yra ne vienas?
nuotrauka
2021-05-26 07:17
Privačių namų savininkai turi galimybę patys spręsti, kokias nuotekų sistemas nori įsidiegti. Specialistų teigimu, absoliuti dauguma žmonių renkasi įprastas, todėl vėliau ilgus metus gyvena klausydamiesi kanalizacijos šniokštimo. Ar verta investuoti į mažatriukšmes sistemas?
nuotrauka
2021-05-24 07:15
Reikalavimas pastatus statyti tik A++ energinės klasės neretai kelia klausimų, kaip energijos taupymą suderinti su fasado estetika. Svarbu ir kaina – ar ne per didelės išlaidos, jau investavus į energijos taupymą, dar investuoti ir į pastato estetiką.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI