2023 rugsėjo 25 d. pirmadienis, 13:30
Reklama  |  facebook

Kam reikalingos išskirtinės terasos verslo centruose

2022-06-29 10:01
Didėjant verslo centrų pasiūlai jų projektuotojai ir vystytojai ieško vis originalesnių ir nuomininkams patrauklesnių architektūrinių sprendimų. Tuo pačiu šiuolaikiniams verslo centrams vis daugiau įtakos turi augantis supratimas apie aplinkos įtaką darbuotojų savijautai ir gerovei. Vienas iš šias tendencijas atspindinčių elementų yra verslo centruose ir administracinės paskirties pastatuose vis dažniau įrengiamos terasos, kurios, ekspertų teigimu, pastatams suteikia nemažą papildomą vertę.
nuotrauka
YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
Architektūros linija, Lietuvos ir Suomijos UAB,

Nuomininkai ieško išskirtinumų

Vilniaus Viršuliškių rajone modernų 18 aukštų verslo centrą „Sky Office“ vystančios darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ nekilnojamojo turto verslo vadovas Gytis Jakučionis sako, kad šiandien biuro erdvės nėra paprasčiausiai fizinė vieta, kurioje darbuotojai atlieka savo užduotis, bet ir įmonę reprezentuojantis bei jos kaip darbdavio patrauklumą užtikrinti padedantis atributas. Dėl to įmonės ieško išskirtinių ir visus darbuotojų poreikius užtikrinti galinčių verslo centrų.

„Patogus verslo centro išplanavimas, aukštą energinį efektyvumą, mikroklimato ir apšvietimo kokybę užtikrinantys sprendimai šiandien jau tampa savaime suprantamu dalyku, o biuro patalpų ieškančios įmonės vis daugiau dėmesio skiria įvairioms pridėtinėms vertėms, išskirtinumams, kurie gali padėti pritraukti darbuotojus ir suteikti jiems patrauklesnę darbo aplinką. Verslo centruose įrengiamos terasos ir apžvalgos balkonai išties gali tam pasitarnauti – ypač jei pastato vieta ir aukštis suteikia galimybę grožėtis išskirtiniais vaizdais“, – cituojamas G. Jakučionis.

Terasos sugrįžta

Būtent šiuos privalumus turės šiuo metu statomas „Sky Office“ verslo centras, kurio 18-ajame aukšte bus įrengta terasa pastato nuomininkams. Vilniaus miesto panorama taip pat bus galima grožėtis iš paskutiniame pastato aukšte pagal geriausias pasaulines praktikas suprojektuoto apžvalgos balkono. Jis bus pirmasis toks Lietuvoje.

YIT LIETUVA „Sky Office"

Šio verslo centro architektas prof. Gintaras Čaikauskas sako, kad galimybė pažvelgti į pasaulį iš viršaus žmonėms visuomet yra intriguojanti ir patraukli, o aukštybinio pastato projektas leidžia ją realizuoti. Be to, anot architekto, pastaruoju metu erdvių formavimo sprendiniai skirtingos paskirties objektuose dalinai supanašėja, todėl gyvenamuosiuose namuose projektuojami sprendimai, tokie kaip terasos ir balkonai, persikelia ir į verslo centrus.

„Šiandien turbūt sunku įsivaizduoti kokybiškus gyvenamuosius būstus be terasų, lodžijų ar erdvių balkonų. Pastaruoju metu šie elementai vis dažniau persikelia, ar – drįsčiau teigti – sugrįžta ir į administracinius bei visuomeninius pastatus. Jie tampa ne tik funkcinėmis erdvėmis, betarpiškai siejančiomis pastato išorę su vidumi, bet, kaip ankstesnių laikotarpių pastatuose – svarbiais objektų akcentais, netgi simboliais. Pakanka prisiminti daugeliui gerai žinomas Lietuvos Respublikos prezidentūros, Signatarų namų, Klaipėdos teatro ir kitų pastatų terasas bei balkonus“, – cituojamas prof. G. Čaikauskas.

Išskirtiniams potyriams – balkonas su stiklinėmis grindimis

Anot architekto, gaivaus oro dvelksmas, iš viršaus stebimas miesto šurmulys, aplinkos panoramos daugeliui suteikia malonių ir įkvepiančių pojūčių, kurie ne tik padeda atsipalaiduoti, pailsėti, atitrūkti nuo rutinos, bet ir leidžia pasisemti naujų minčių bei idėjų. Dėl to verslo centruose, kur gera savijauta, įkvėpimas ir motyvacija darbuotojams yra itin svarbu, terasos gali būti išties reikšmingu privalumu.

Sky Office YIT LIETUVA„Verslo centro „Sky Office“ terasoje bus galima ir pailsėti, ir padirbėti. Šiuolaikinės technologijos leidžia neprisirišti prie vienos darbo vietos, todėl šiltuoju sezonu terasoje bus galima patogiai įsitaisyti su nešiojamu kompiuteriu. Čia taip pat galės būti rengiamos kavos pertraukėlės, darbo planų ar pasiekimų aptarimai, įmonių ir jų darbuotojų gimtadienių minėjimas, kitos šventės. Tam pasitarnaus ir išskirtinę aplinką terasoje sukurs specialūs baldai, želdiniai, apšvietimas, ant lauko sienos įrengtas ekranas“, – pasakoja prof. G. Čaikauskas.

Be to, terasa pasiūlys ir nedidelę atrakciją. Prof. G. Čaikausko teigimu, čia numatyta įrengti specialų už fasado plokštumos išsikišusį balkoną su saugaus stiklo grindimis. Ore kabančiame erkeryje bus galima pasikrauti šiek tiek adrenalino, pajusti skrydžio svaigulį, o gal net atsikratyti aukščio baimės. Panašių sprendimų Lietuvoje iki šiol nebuvo.

Architekto teigimu, terasų verslo centruose įrengimas atspindi bendrą tendenciją, kuomet biuro patalpas siekiama kuo labiau pritaikyti darbuotojų poreikiams, darbo aplinkoje sukurti namams artimą atmosferą, kurioje būtų malonu dirbti. Šiuo požiūriu terasa savotiškai išlaisvina darbuotojus iš uždaros ir izoliuotos biuro erdvės ir atveria jiems miestą, leidžia pabūti atviroje erdvėje.

Nepamirštas ir tvarumas

Savo ruožtu G. Jakučionis pasakoja, kad verslo centras išsiskirs ne tik savo terasa, bet ir tvarumu bei įmonėms patogiu išplanavimu. A+ energinio naudingumo klasės pastato projektui suteiktas „BREEAM International New Construction 2016 Interim Certificate: Design Stage įvertinimas Excellent. Pastato statybos taip pat vykdomos pagal šio sertifikato reikalavimus – bus siekiama BREEAM International New Construction 2016 Excellent įvertinimo. Verslo centro tvarumą didins ant jo stogo numatyti fotovoltiniai saulės moduliai, kurie gamins žaliąją elektros energiją bendro naudojimo patalpų apšvietimui, liftams ir kitoms reikmėms.

Sky Office YIT LIETUVA„Verslo centre taip pat suplanuoti energiją taupantys apšvietimo sprendimai, o siekdami sumažinti projekto poveikį aplinkai statybų metu skaičiuojame ir analizuojame CO2 pėdsako rodiklius. Didelis dėmesys skirtas ir verslo centro išplanavimui – jo aukštai suprojektuoti taip, kad juose būtų patogu įsikurti ir mažesnėms įmonėms, o daugelis darbo vietų galėtų būti įrengtos netoli langų. Tai užtikrins, kad patalpose netrūktų natūralios šviesos. Be to, priešingai nei daugelyje pastatų su stiklo fasadais, „Sky Office“ verslo centre langus bus galima praverti ir į patalpas įleisti gryno oro“, – sako G. Jakučionis.

Bendras „Sky Office“ patalpų plotas sieks 13 tūkst. kv. m, iš kurių 8,8 tūkst. kv. m sudarys nuomojamos biuro erdvės. Iš Spaudos gatvėje įsikursiančio verslo centro bus lengvai pasiekiamos skirtingos sostinės dalys, o sparčiai besivystančios aplinkinės teritorijos užtikrins gerą ir patogų įvairių paslaugų prieinamumą. Po pastatu bus įrengta 196 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su išmaniąja numerių nuskaitymo sistema, o šalia pastato – elektromobilių įkrovimo stotelės. Jas, pageidaujant nuomininkams, bus galima įrengti ir požeminėje aikštelėje. Verslo centras Viršuliškėse turėtų iškilti per IV-ą 2023 metų ketvirtį.

Šalia šiuo metu statomo „YIT Lietuva“ Viršuliškėse yra sėkmingai išplėtojusi dar tris verslo centrus – „Grand Office“ ir du „Duetto“ verslo centro pastatus. Be „Sky Office“ bendrovė taip pat planuoja naujo modernaus verslo centro statybas savo vystomame „Naujojo Skanseno“ kvartale Šnipiškėse. „Naujasis Skansenas L“ verslo centras iškils Linkmenų gatvėje. Netoliese bendrovė yra pastačiusi „Naujasis Skansenas Ž“ verslo centrą, kurio pardavimas investuotojui „East Capital Real Estate“ tapo vienu didžiausių 2020-ųjų NT sandorių Lietuvoje. 

YIT LIETUVA nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir d...
nuotrauka
2023-09-07 08:08
Siekiant sudaryti tinkamas tarnybos ir gyvenimo sąlygas sąjungininkams ir Lietuvos kariams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla, kurioje įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra. Ši stovykla bus na...
nuotrauka
2023-09-05 12:47
Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalno projekte pradedamas naujas etapas: šią savaitę išduotas leidimas statyti Kultūros ir ugdymo centrą. Dar dviejų, į Ozo g. 27 kompleksą įeinančių objektų – Sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei vaikų darželio – techni...
nuotrauka
2023-09-05 10:08
AB HISK stebėtojų taryba rugsėjo 4 d. išrinko naują nepriklausomą valdybos narį Aivarą Čičelį. Jis keičia iki šiol šias pareigas ėjusį Mindaugą Jusių.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas