2023 vasario 7 d. antradienis, 1:02
Reklama  |  facebook

Kam reikalingos išskirtinės terasos verslo centruose

2022-06-29 10:01
Didėjant verslo centrų pasiūlai jų projektuotojai ir vystytojai ieško vis originalesnių ir nuomininkams patrauklesnių architektūrinių sprendimų. Tuo pačiu šiuolaikiniams verslo centrams vis daugiau įtakos turi augantis supratimas apie aplinkos įtaką darbuotojų savijautai ir gerovei. Vienas iš šias tendencijas atspindinčių elementų yra verslo centruose ir administracinės paskirties pastatuose vis dažniau įrengiamos terasos, kurios, ekspertų teigimu, pastatams suteikia nemažą papildomą vertę.
nuotrauka
YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
Architektūros linija, Lietuvos ir Suomijos UAB,

Nuomininkai ieško išskirtinumų

Vilniaus Viršuliškių rajone modernų 18 aukštų verslo centrą „Sky Office“ vystančios darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ nekilnojamojo turto verslo vadovas Gytis Jakučionis sako, kad šiandien biuro erdvės nėra paprasčiausiai fizinė vieta, kurioje darbuotojai atlieka savo užduotis, bet ir įmonę reprezentuojantis bei jos kaip darbdavio patrauklumą užtikrinti padedantis atributas. Dėl to įmonės ieško išskirtinių ir visus darbuotojų poreikius užtikrinti galinčių verslo centrų.

„Patogus verslo centro išplanavimas, aukštą energinį efektyvumą, mikroklimato ir apšvietimo kokybę užtikrinantys sprendimai šiandien jau tampa savaime suprantamu dalyku, o biuro patalpų ieškančios įmonės vis daugiau dėmesio skiria įvairioms pridėtinėms vertėms, išskirtinumams, kurie gali padėti pritraukti darbuotojus ir suteikti jiems patrauklesnę darbo aplinką. Verslo centruose įrengiamos terasos ir apžvalgos balkonai išties gali tam pasitarnauti – ypač jei pastato vieta ir aukštis suteikia galimybę grožėtis išskirtiniais vaizdais“, – cituojamas G. Jakučionis.

Terasos sugrįžta

Būtent šiuos privalumus turės šiuo metu statomas „Sky Office“ verslo centras, kurio 18-ajame aukšte bus įrengta terasa pastato nuomininkams. Vilniaus miesto panorama taip pat bus galima grožėtis iš paskutiniame pastato aukšte pagal geriausias pasaulines praktikas suprojektuoto apžvalgos balkono. Jis bus pirmasis toks Lietuvoje.

YIT LIETUVA „Sky Office"

Šio verslo centro architektas prof. Gintaras Čaikauskas sako, kad galimybė pažvelgti į pasaulį iš viršaus žmonėms visuomet yra intriguojanti ir patraukli, o aukštybinio pastato projektas leidžia ją realizuoti. Be to, anot architekto, pastaruoju metu erdvių formavimo sprendiniai skirtingos paskirties objektuose dalinai supanašėja, todėl gyvenamuosiuose namuose projektuojami sprendimai, tokie kaip terasos ir balkonai, persikelia ir į verslo centrus.

„Šiandien turbūt sunku įsivaizduoti kokybiškus gyvenamuosius būstus be terasų, lodžijų ar erdvių balkonų. Pastaruoju metu šie elementai vis dažniau persikelia, ar – drįsčiau teigti – sugrįžta ir į administracinius bei visuomeninius pastatus. Jie tampa ne tik funkcinėmis erdvėmis, betarpiškai siejančiomis pastato išorę su vidumi, bet, kaip ankstesnių laikotarpių pastatuose – svarbiais objektų akcentais, netgi simboliais. Pakanka prisiminti daugeliui gerai žinomas Lietuvos Respublikos prezidentūros, Signatarų namų, Klaipėdos teatro ir kitų pastatų terasas bei balkonus“, – cituojamas prof. G. Čaikauskas.

Išskirtiniams potyriams – balkonas su stiklinėmis grindimis

Anot architekto, gaivaus oro dvelksmas, iš viršaus stebimas miesto šurmulys, aplinkos panoramos daugeliui suteikia malonių ir įkvepiančių pojūčių, kurie ne tik padeda atsipalaiduoti, pailsėti, atitrūkti nuo rutinos, bet ir leidžia pasisemti naujų minčių bei idėjų. Dėl to verslo centruose, kur gera savijauta, įkvėpimas ir motyvacija darbuotojams yra itin svarbu, terasos gali būti išties reikšmingu privalumu.

Sky Office YIT LIETUVA„Verslo centro „Sky Office“ terasoje bus galima ir pailsėti, ir padirbėti. Šiuolaikinės technologijos leidžia neprisirišti prie vienos darbo vietos, todėl šiltuoju sezonu terasoje bus galima patogiai įsitaisyti su nešiojamu kompiuteriu. Čia taip pat galės būti rengiamos kavos pertraukėlės, darbo planų ar pasiekimų aptarimai, įmonių ir jų darbuotojų gimtadienių minėjimas, kitos šventės. Tam pasitarnaus ir išskirtinę aplinką terasoje sukurs specialūs baldai, želdiniai, apšvietimas, ant lauko sienos įrengtas ekranas“, – pasakoja prof. G. Čaikauskas.

Be to, terasa pasiūlys ir nedidelę atrakciją. Prof. G. Čaikausko teigimu, čia numatyta įrengti specialų už fasado plokštumos išsikišusį balkoną su saugaus stiklo grindimis. Ore kabančiame erkeryje bus galima pasikrauti šiek tiek adrenalino, pajusti skrydžio svaigulį, o gal net atsikratyti aukščio baimės. Panašių sprendimų Lietuvoje iki šiol nebuvo.

Architekto teigimu, terasų verslo centruose įrengimas atspindi bendrą tendenciją, kuomet biuro patalpas siekiama kuo labiau pritaikyti darbuotojų poreikiams, darbo aplinkoje sukurti namams artimą atmosferą, kurioje būtų malonu dirbti. Šiuo požiūriu terasa savotiškai išlaisvina darbuotojus iš uždaros ir izoliuotos biuro erdvės ir atveria jiems miestą, leidžia pabūti atviroje erdvėje.

Nepamirštas ir tvarumas

Savo ruožtu G. Jakučionis pasakoja, kad verslo centras išsiskirs ne tik savo terasa, bet ir tvarumu bei įmonėms patogiu išplanavimu. A+ energinio naudingumo klasės pastato projektui suteiktas „BREEAM International New Construction 2016 Interim Certificate: Design Stage įvertinimas Excellent. Pastato statybos taip pat vykdomos pagal šio sertifikato reikalavimus – bus siekiama BREEAM International New Construction 2016 Excellent įvertinimo. Verslo centro tvarumą didins ant jo stogo numatyti fotovoltiniai saulės moduliai, kurie gamins žaliąją elektros energiją bendro naudojimo patalpų apšvietimui, liftams ir kitoms reikmėms.

Sky Office YIT LIETUVA„Verslo centre taip pat suplanuoti energiją taupantys apšvietimo sprendimai, o siekdami sumažinti projekto poveikį aplinkai statybų metu skaičiuojame ir analizuojame CO2 pėdsako rodiklius. Didelis dėmesys skirtas ir verslo centro išplanavimui – jo aukštai suprojektuoti taip, kad juose būtų patogu įsikurti ir mažesnėms įmonėms, o daugelis darbo vietų galėtų būti įrengtos netoli langų. Tai užtikrins, kad patalpose netrūktų natūralios šviesos. Be to, priešingai nei daugelyje pastatų su stiklo fasadais, „Sky Office“ verslo centre langus bus galima praverti ir į patalpas įleisti gryno oro“, – sako G. Jakučionis.

Bendras „Sky Office“ patalpų plotas sieks 13 tūkst. kv. m, iš kurių 8,8 tūkst. kv. m sudarys nuomojamos biuro erdvės. Iš Spaudos gatvėje įsikursiančio verslo centro bus lengvai pasiekiamos skirtingos sostinės dalys, o sparčiai besivystančios aplinkinės teritorijos užtikrins gerą ir patogų įvairių paslaugų prieinamumą. Po pastatu bus įrengta 196 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su išmaniąja numerių nuskaitymo sistema, o šalia pastato – elektromobilių įkrovimo stotelės. Jas, pageidaujant nuomininkams, bus galima įrengti ir požeminėje aikštelėje. Verslo centras Viršuliškėse turėtų iškilti per IV-ą 2023 metų ketvirtį.

Šalia šiuo metu statomo „YIT Lietuva“ Viršuliškėse yra sėkmingai išplėtojusi dar tris verslo centrus – „Grand Office“ ir du „Duetto“ verslo centro pastatus. Be „Sky Office“ bendrovė taip pat planuoja naujo modernaus verslo centro statybas savo vystomame „Naujojo Skanseno“ kvartale Šnipiškėse. „Naujasis Skansenas L“ verslo centras iškils Linkmenų gatvėje. Netoliese bendrovė yra pastačiusi „Naujasis Skansenas Ž“ verslo centrą, kurio pardavimas investuotojui „East Capital Real Estate“ tapo vienu didžiausių 2020-ųjų NT sandorių Lietuvoje. 

YIT LIETUVA nuotr.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-02-06 08:29
Įmonės „Grinda“ pradėta Vilniaus gyvūnų globos namų komplekso L. Giros gatvėje rekonstrukcija padidins beglobiams skiriamų vietų skaičių, leis atnaujinti ir išplėsti neatidėliotinų veterinarijos paslaugų spektrą, pagerins prieglaudos gyventojų buities sąlygas. Rekonstrukciją numatyta užbaigti iki me...
nuotrauka
2023-02-03 11:00
Dėl didėjančio automobilių skaičiaus ir su tuo susijusios būtinybės naujai statomuose objektuose užtikrinti reikiamą stovėjimo vietų skaičių, projektuojamos vis gilesnės automobilių stovėjimo aikštelės. Dažnai dėl tankaus miesto užstatymo, įskaitant ir senamiesčius, užstatymo teritorijose su nuolydž...
nuotrauka
2023-02-02 08:10
Atgimsta dar vienas Kauno miesto istorinis pastatas – architekto Karolio Reisono projektuota Evangelikų reformatų bažnyčia (E. Ožeškienės g. 41). Jau parengti architektų grupės UAB „Senamiesčio projektai“ tvarkybos darbų projektiniai pasiūlymai, pagal kuriuos bus restauruota Evangelikų reformatų baž...
nuotrauka
2023-02-02 07:21
Statinio statybos techninis prižiūrėtojas turi turėti ne tik reikiamų kompetencijų, išsilavinimą, bet ir praktinės patirties, įsitikinęs inžinierius Ridas Verpečinskas, MB „Gorikliai“ statybų techninės priežiūros vadovas.
nuotrauka
2023-02-02 06:11
Vilniaus oro uoste pradėtos naujo išvykimo terminalo statybos: startavo visai Lietuvos aviacijai strategiškai svarbus projektas. Apie tai paskelbta sausio 31 dieną oficialios ceremonijos metu. Teigiama, kad didelio masto projektas truks dvejus metus, visi darbai vyks veikiančiame oro uoste, o pirmie...
nuotrauka
2023-02-01 14:14
Transporto priemonėms judėti nuo Molėtų iki Pabradės miesto ir atgal taps dar saugiau, patogiau bei greičiau. Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ atliks šio kelio virš 5 km ilgio ruožo kapitalinį remontą. Darbus, kurie prasidės pasibaigus technologinei pertraukai, planuo...
nuotrauka
2023-02-01 07:38
Baseinų, šaldymo patalpų stogai yra veikiami drėgmės, garų, cheminių medžiagų, specifinės temperatūros. Tokia agresyvi aplinka verčia atidžiai rinktis stogo sistemas. Taigi ko reikia vengti ir kuo keisti tradicinius gaminius?
nuotrauka
2023-02-01 05:51
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas lankėsi Kaune statomame specializuotame Laukinių gyvūnų globos centre (LGGC). Planuojama, kad centras, steigiamas prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), pradės veikti šių metų pabaigoje. Iki kovo pabaigos bus pastatyti ir įrengti pagrindiniai pastata...
nuotrauka
2023-01-31 15:06
Augant vilniečių galimybėms patekti į pirmuoju prioritetu pasirinktus darželius (pernai pateko apie 80 proc. vaikų), jaunų šeimų pamėgtame sostinės rajone per 20 mėnesių nuo kapsulės įkasimo pastatytas modernus 14 grupių 240 vietų lopšelis-darželis. Šiuo metu jį lanko 133 vaikai, netrukus pradės lan...
nuotrauka
2023-01-31 10:15
Sostinės senamiestyje, šalia S. Moniuškos skvero, restauruota šv. Kotrynos bažnyčia. Atnaujintas vėlyvojo baroko laikų pastatas, pagal restauravimo programas sutvarkyti kryžiai ir fasadinės skulptūros, o bažnyčia apšviesta specialiais, meno vertybes tausojančiais LED šviestuvais.
nuotrauka
2023-01-31 06:43
Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) įvykdytas projektas, kurio metu nuo branduolinio kuro dalių (nuobirų) išvalytas kuro išlaikymo baseinų dugnas.
nuotrauka
2023-01-30 13:24
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ šiemet į NT projektus Lietuvoje investuos 114 mln. eurų – apie 13 mln. eurų daugiau nei 2022 metais. Didžioji dalis investicijų – 89 mln. eurų – bus nukreiptos į negyvenamosios paskirties projektus – prekybinius sandėlius (stock-office) bei viešosio...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.
nuotrauka
2023-01-30 04:49
Pernai Druskininkuose pradėti ir šiuo metu tęsiami vilos „Oazė“, esančios V. Krėvės g. 6, tvarkybos darbai. Darbus vykdo UAB „Paveldo sprendimai LT“. Sausį ši įmonė pradėjo ir Vilos pastatų kompleksui priklausančios medinės vilos tvarkybos darbus pagal architektės Marijos Nemunienės parengtą projekt...
nuotrauka
2023-01-27 15:24
Lazdynų daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigėsi – Vilniaus miesto savivaldybė gavo Statybos inspekcijos patvirtintą statybos užbaigimo aktą, o tai reiškia, kad rangos darbai Lazdynų baseine baigti.
nuotrauka
2023-01-26 04:44
Industrinio nekilnojamojo turto (NT) vystymo ir valdymo bendrovė „Sirin Development“ įdiegė kokybės valdymo sistemos (9001) ir aplinkosaugos valdymo sistemos (14001) ISO standartus bei gavo tai patvirtinančius sertifikatus. Tokiu būdu bendrovė siekia gerinti įmonės vadybos ir paslaugų teikimo proces...
nuotrauka
2023-01-25 06:29
Praėjusių metų „Eikos statybos“ apyvarta, palyginus su 2021 m., išaugo daugiau kaip dvigubai. Verslui tai didžiulė grėsmė neįvykdyti įsipareigojimų. Tačiau laiku priimti įmonės valdymo sprendimai, stipri komanda ir principas „Statome kaip sau“ leido visus įsipareigojimus įvykdyti laiku ir išvengti n...
nuotrauka
2023-01-24 09:28
NT plėtros bendrovių grupė „Omberg group“ gavo statybų leidimą projektui „Stockholm“ Kaune ir pradeda paruošiamuosius statybų darbus. 7 tūkst. kv. m ploto daugiafunkcės paskirties patalpų kompleksas (angl. „stock-office“) sujungs sandėliavimo patalpas, pardavimo erdves ir biurus, o rinkoje išsiskirs...
nuotrauka
2023-01-24 07:24
Elektrėnuose įvyko iškilminga naujai statomo Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato kapsulės įleidimo ceremonija. Naujajame pastate ugniagesiai gelbėtojai dirbs modernioje, erdvioje, šiuolaikinėje gaisrinėje, kur bus įrengta 20 darbo vietų, poilsio patalpos darbuotojams, sporto salė, er...
nuotrauka
2023-01-20 12:12
Ištrupėjusia danga ir duobėmis vairuotojus pasitikdavusi aikštelė šalia buvusio Kauno „Merkurijaus“ teritorijos – jau praeitis. Jos vietoje iškilo daugiaaukštė automobilių saugykla. Naujasis objektas atpalaiduos centrines miesto gatves nuo pakraščiuose išrikiuotų automobilių. K. Donelaičio gatvės 65...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas