2024 vasario 23 d. penktadienis, 9:21
Reklama  |  facebook

Kam reikalingos išskirtinės terasos verslo centruose

2022-06-29 10:01
Didėjant verslo centrų pasiūlai jų projektuotojai ir vystytojai ieško vis originalesnių ir nuomininkams patrauklesnių architektūrinių sprendimų. Tuo pačiu šiuolaikiniams verslo centrams vis daugiau įtakos turi augantis supratimas apie aplinkos įtaką darbuotojų savijautai ir gerovei. Vienas iš šias tendencijas atspindinčių elementų yra verslo centruose ir administracinės paskirties pastatuose vis dažniau įrengiamos terasos, kurios, ekspertų teigimu, pastatams suteikia nemažą papildomą vertę.
nuotrauka
YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
Architektūros linija, Lietuvos ir Suomijos UAB,

Nuomininkai ieško išskirtinumų

Vilniaus Viršuliškių rajone modernų 18 aukštų verslo centrą „Sky Office“ vystančios darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ nekilnojamojo turto verslo vadovas Gytis Jakučionis sako, kad šiandien biuro erdvės nėra paprasčiausiai fizinė vieta, kurioje darbuotojai atlieka savo užduotis, bet ir įmonę reprezentuojantis bei jos kaip darbdavio patrauklumą užtikrinti padedantis atributas. Dėl to įmonės ieško išskirtinių ir visus darbuotojų poreikius užtikrinti galinčių verslo centrų.

„Patogus verslo centro išplanavimas, aukštą energinį efektyvumą, mikroklimato ir apšvietimo kokybę užtikrinantys sprendimai šiandien jau tampa savaime suprantamu dalyku, o biuro patalpų ieškančios įmonės vis daugiau dėmesio skiria įvairioms pridėtinėms vertėms, išskirtinumams, kurie gali padėti pritraukti darbuotojus ir suteikti jiems patrauklesnę darbo aplinką. Verslo centruose įrengiamos terasos ir apžvalgos balkonai išties gali tam pasitarnauti – ypač jei pastato vieta ir aukštis suteikia galimybę grožėtis išskirtiniais vaizdais“, – cituojamas G. Jakučionis.

Terasos sugrįžta

Būtent šiuos privalumus turės šiuo metu statomas „Sky Office“ verslo centras, kurio 18-ajame aukšte bus įrengta terasa pastato nuomininkams. Vilniaus miesto panorama taip pat bus galima grožėtis iš paskutiniame pastato aukšte pagal geriausias pasaulines praktikas suprojektuoto apžvalgos balkono. Jis bus pirmasis toks Lietuvoje.

YIT LIETUVA „Sky Office"

Šio verslo centro architektas prof. Gintaras Čaikauskas sako, kad galimybė pažvelgti į pasaulį iš viršaus žmonėms visuomet yra intriguojanti ir patraukli, o aukštybinio pastato projektas leidžia ją realizuoti. Be to, anot architekto, pastaruoju metu erdvių formavimo sprendiniai skirtingos paskirties objektuose dalinai supanašėja, todėl gyvenamuosiuose namuose projektuojami sprendimai, tokie kaip terasos ir balkonai, persikelia ir į verslo centrus.

„Šiandien turbūt sunku įsivaizduoti kokybiškus gyvenamuosius būstus be terasų, lodžijų ar erdvių balkonų. Pastaruoju metu šie elementai vis dažniau persikelia, ar – drįsčiau teigti – sugrįžta ir į administracinius bei visuomeninius pastatus. Jie tampa ne tik funkcinėmis erdvėmis, betarpiškai siejančiomis pastato išorę su vidumi, bet, kaip ankstesnių laikotarpių pastatuose – svarbiais objektų akcentais, netgi simboliais. Pakanka prisiminti daugeliui gerai žinomas Lietuvos Respublikos prezidentūros, Signatarų namų, Klaipėdos teatro ir kitų pastatų terasas bei balkonus“, – cituojamas prof. G. Čaikauskas.

Išskirtiniams potyriams – balkonas su stiklinėmis grindimis

Anot architekto, gaivaus oro dvelksmas, iš viršaus stebimas miesto šurmulys, aplinkos panoramos daugeliui suteikia malonių ir įkvepiančių pojūčių, kurie ne tik padeda atsipalaiduoti, pailsėti, atitrūkti nuo rutinos, bet ir leidžia pasisemti naujų minčių bei idėjų. Dėl to verslo centruose, kur gera savijauta, įkvėpimas ir motyvacija darbuotojams yra itin svarbu, terasos gali būti išties reikšmingu privalumu.

Sky Office YIT LIETUVA„Verslo centro „Sky Office“ terasoje bus galima ir pailsėti, ir padirbėti. Šiuolaikinės technologijos leidžia neprisirišti prie vienos darbo vietos, todėl šiltuoju sezonu terasoje bus galima patogiai įsitaisyti su nešiojamu kompiuteriu. Čia taip pat galės būti rengiamos kavos pertraukėlės, darbo planų ar pasiekimų aptarimai, įmonių ir jų darbuotojų gimtadienių minėjimas, kitos šventės. Tam pasitarnaus ir išskirtinę aplinką terasoje sukurs specialūs baldai, želdiniai, apšvietimas, ant lauko sienos įrengtas ekranas“, – pasakoja prof. G. Čaikauskas.

Be to, terasa pasiūlys ir nedidelę atrakciją. Prof. G. Čaikausko teigimu, čia numatyta įrengti specialų už fasado plokštumos išsikišusį balkoną su saugaus stiklo grindimis. Ore kabančiame erkeryje bus galima pasikrauti šiek tiek adrenalino, pajusti skrydžio svaigulį, o gal net atsikratyti aukščio baimės. Panašių sprendimų Lietuvoje iki šiol nebuvo.

Architekto teigimu, terasų verslo centruose įrengimas atspindi bendrą tendenciją, kuomet biuro patalpas siekiama kuo labiau pritaikyti darbuotojų poreikiams, darbo aplinkoje sukurti namams artimą atmosferą, kurioje būtų malonu dirbti. Šiuo požiūriu terasa savotiškai išlaisvina darbuotojus iš uždaros ir izoliuotos biuro erdvės ir atveria jiems miestą, leidžia pabūti atviroje erdvėje.

Nepamirštas ir tvarumas

Savo ruožtu G. Jakučionis pasakoja, kad verslo centras išsiskirs ne tik savo terasa, bet ir tvarumu bei įmonėms patogiu išplanavimu. A+ energinio naudingumo klasės pastato projektui suteiktas „BREEAM International New Construction 2016 Interim Certificate: Design Stage įvertinimas Excellent. Pastato statybos taip pat vykdomos pagal šio sertifikato reikalavimus – bus siekiama BREEAM International New Construction 2016 Excellent įvertinimo. Verslo centro tvarumą didins ant jo stogo numatyti fotovoltiniai saulės moduliai, kurie gamins žaliąją elektros energiją bendro naudojimo patalpų apšvietimui, liftams ir kitoms reikmėms.

Sky Office YIT LIETUVA„Verslo centre taip pat suplanuoti energiją taupantys apšvietimo sprendimai, o siekdami sumažinti projekto poveikį aplinkai statybų metu skaičiuojame ir analizuojame CO2 pėdsako rodiklius. Didelis dėmesys skirtas ir verslo centro išplanavimui – jo aukštai suprojektuoti taip, kad juose būtų patogu įsikurti ir mažesnėms įmonėms, o daugelis darbo vietų galėtų būti įrengtos netoli langų. Tai užtikrins, kad patalpose netrūktų natūralios šviesos. Be to, priešingai nei daugelyje pastatų su stiklo fasadais, „Sky Office“ verslo centre langus bus galima praverti ir į patalpas įleisti gryno oro“, – sako G. Jakučionis.

Bendras „Sky Office“ patalpų plotas sieks 13 tūkst. kv. m, iš kurių 8,8 tūkst. kv. m sudarys nuomojamos biuro erdvės. Iš Spaudos gatvėje įsikursiančio verslo centro bus lengvai pasiekiamos skirtingos sostinės dalys, o sparčiai besivystančios aplinkinės teritorijos užtikrins gerą ir patogų įvairių paslaugų prieinamumą. Po pastatu bus įrengta 196 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su išmaniąja numerių nuskaitymo sistema, o šalia pastato – elektromobilių įkrovimo stotelės. Jas, pageidaujant nuomininkams, bus galima įrengti ir požeminėje aikštelėje. Verslo centras Viršuliškėse turėtų iškilti per IV-ą 2023 metų ketvirtį.

Šalia šiuo metu statomo „YIT Lietuva“ Viršuliškėse yra sėkmingai išplėtojusi dar tris verslo centrus – „Grand Office“ ir du „Duetto“ verslo centro pastatus. Be „Sky Office“ bendrovė taip pat planuoja naujo modernaus verslo centro statybas savo vystomame „Naujojo Skanseno“ kvartale Šnipiškėse. „Naujasis Skansenas L“ verslo centras iškils Linkmenų gatvėje. Netoliese bendrovė yra pastačiusi „Naujasis Skansenas Ž“ verslo centrą, kurio pardavimas investuotojui „East Capital Real Estate“ tapo vienu didžiausių 2020-ųjų NT sandorių Lietuvoje. 

YIT LIETUVA nuotr.

Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vok...
nuotrauka
2024-02-22 11:24
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ planuoja statyti gyvenamuosius namus Lenkijoje. Įmonė pasirašė preliminarias sutartis žemės sklypui Varšuvoje įsigyti, investicijos į projektą sieks 24 mln. eurų.
nuotrauka
2024-02-21 08:37
Pirmaujanti Latvijos medinių langų gamintoja „Arbo Windows" įsigijo vieną didžiausių Lietuvos medinių langų gamybos įmonių UAB „Arlanga Wood", kuri priklausė įmonių grupės „Arlanga Group" įkūrėjui Arūnui Mažoniui. Sandorį finansavo bankas „BluOr Bank" su Latvijos „Plėtros finansų įstaigos Altum" užt...
nuotrauka
2024-02-21 07:52
Lietuvos statybos sektorius, pakėlęs pastatų energinio efektyvumo lygį, vis daugiau dėmesio skiria, kad būtų sumažintas anglies dvideginio pėdsakas. Nors šalyje tai dar nėra reglamentuota, rinka nelaukia ir remiasi tarptautiniais standartais. Objektyviai palyginti skirtingų medžiagų ir gaminių povei...
nuotrauka
2024-02-20 10:40
Didžiausia prekybinių sandėlių (angl. stock office) plėtotoja Vilniuje „Darnu Group“ Gariūnų gatvėje pradeda antrojo „Vilniaus verslo parko“ etapo statybas. Šiuo metu baigiamą statyti 4700 kv. m. ploto I etapą papildys dar 3500 kv. m. patalpų, kuriose bus įrengta 12 savarankiškas inžinerines sistema...
nuotrauka
2024-02-20 07:51
Kaip statyti pastatus greitai, naudoti kuo mažiau darbo jėgos, bet užtikrinti kuo aukštesnę kokybę? Atsakas – didinti statybos darbų mechanizacijos lygį, o sienas statant naudoti stambiagabarites sienines plokštes, kurios tinka ne tik pramoninei, bet ir gyvenamųjų pastatų statybai. Šiems rinkos iššū...
nuotrauka
2024-02-19 12:02
Suomijoje, Joensuu Abloy gamykloje, sukurta „Abloy Cumulus“ – naujos kartos platforma įeigos sistemai be raktų. CUMULUS sujungia aukštos kokybės užraktus ir saugų įeigos teisių valdymą.
nuotrauka
2024-02-15 17:38
Sostinės biurų rinka pasipildė nauju verslo centru. Administracinės paskirties pastato, iškilusio Vilniaus centre, Sporto gatvėje, rangos darbus atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Naująjį verslo centrą rangovas pastatė už daugiau nei 12 mln. eurų nekilnojamojo turto plė...
nuotrauka
2024-02-12 16:09
Vykdydama verslo centro „Europa“ atnaujinimo ir modernizavimo planą, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ baigė daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės renovacijos darbus. Jie truko vienerius metus, įmonės investicijos siekė 5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-12 10:33
Lietuvos apeliacinis teismas iš dalies tenkino akcinės draudimo bendrovės „Gjensidige“ apeliacinį skundą ir konstatavo, kad UAB „Agromena lt“ ir BĮ Kultūros infrastruktūros centras, dėl kurių darbuotojų kaltės Tytuvėnų Bernardinų vienuolyne ir bažnyčioje 2012 m. kilo gaisras, šiuos pastatus apdraudu...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...
nuotrauka
2024-02-08 08:04
Rinkoje vertinami sprendimai, kurie sudaro sąlygas statyti greitai, optimaliomis sąnaudomis bei gauti kokybišką rezultatą. Todėl itin populiarūs lego principu surenkami namai. Vieną tokių galimybių siūlo „ShellBau“ – karkasiniai namai iš patobulintų struktūrinių izoliacinių skydų (SIP).
nuotrauka
2024-02-07 14:39
Daugiau kaip dvejus metus sostinės prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama" intensyviai vykdyti atnaujinimo darbai oficialiai baigti. Pasak „Panoramos" vadovės Birutės Kalanovaitės, šie pokyčiai buvo didžiausi per 15 prekybos centro veiklos metų ir pareikalavo beveik 15 mln. eurų dydžio investicij...
nuotrauka
2024-02-07 13:23
Lietuvos bankas skelbia mūsų šalies ir kitų euro zonos šalių kredito įstaigų (bankų, kredito unijų) paskolų ir sutarto termino (terminuotųjų) indėlių palūkanų normų palyginimą 2023 m. gruodžio mėn. duomenimis. Į paveikslus įtrauktos tos euro zonos šalys, kurių duomenys skelbiami Europos Centrinio Ba...
nuotrauka
2024-02-07 09:42
Nekilnojamojo turto projektų vystytojas „Releven" gavo 20 mln. eurų finansavimą Vilniaus Senamiestyje plėtojamam gyvenamajam kvartalui „Sanguškų parkas", į kurį per visą statybų laikotarpį ketinama investuoti apie 40 mln. eurų. Finansavimą projektui suteikė specializuotas Estijos kapitalo bankas „Bi...
nuotrauka
2024-02-05 09:12
Pokyčiai Daugiafunkcio komplekso projekte: fondas „Baltcap" pasitraukia, bendrovė „Hanner" planuoja perimti projektą. Vasario pabaigoje dėl projekto statybos indeksavimo ir kitų pakeitimų balsuos Vilniaus miesto savivaldybės taryba.
nuotrauka
2024-02-05 07:41
Kaip patikimai užsandarinti konstrukcines ir išsiplečiančias siūles fasaduose, stoguose ar pėsčiųjų takuose? Sprendimas – naujos kartos hermetikas „Fome Flex ROOF & FAÇADE“, padedantis suformuoti ypatingai elastingą ir patvarią siūlę.
nuotrauka
2024-02-02 12:20
Išankstiniais „Citus" analitikų duomenimis, pirminės būsto rinkos Vilniuje ir Kaune pirmąjį naujų metų mėnesį pabaigė gan ryškiu spurtu: pagal sausį sudarytų sandorių skaičių Kaune tai buvo geriausias rezultatas per paskutinius 18 mėn., Vilniuje – trečias per tą patį laikotarpį. Tuo tarpu, Klaipėdoj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas