2022 rugpjūčio 19 d. penktadienis, 5:28
Reklama  |  facebook

Kam reikalingos išskirtinės terasos verslo centruose

2022-06-29 10:01
Didėjant verslo centrų pasiūlai jų projektuotojai ir vystytojai ieško vis originalesnių ir nuomininkams patrauklesnių architektūrinių sprendimų. Tuo pačiu šiuolaikiniams verslo centrams vis daugiau įtakos turi augantis supratimas apie aplinkos įtaką darbuotojų savijautai ir gerovei. Vienas iš šias tendencijas atspindinčių elementų yra verslo centruose ir administracinės paskirties pastatuose vis dažniau įrengiamos terasos, kurios, ekspertų teigimu, pastatams suteikia nemažą papildomą vertę.
nuotrauka
YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
Architektūros linija, Lietuvos ir Suomijos UAB,

Nuomininkai ieško išskirtinumų

Vilniaus Viršuliškių rajone modernų 18 aukštų verslo centrą „Sky Office“ vystančios darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ nekilnojamojo turto verslo vadovas Gytis Jakučionis sako, kad šiandien biuro erdvės nėra paprasčiausiai fizinė vieta, kurioje darbuotojai atlieka savo užduotis, bet ir įmonę reprezentuojantis bei jos kaip darbdavio patrauklumą užtikrinti padedantis atributas. Dėl to įmonės ieško išskirtinių ir visus darbuotojų poreikius užtikrinti galinčių verslo centrų.

„Patogus verslo centro išplanavimas, aukštą energinį efektyvumą, mikroklimato ir apšvietimo kokybę užtikrinantys sprendimai šiandien jau tampa savaime suprantamu dalyku, o biuro patalpų ieškančios įmonės vis daugiau dėmesio skiria įvairioms pridėtinėms vertėms, išskirtinumams, kurie gali padėti pritraukti darbuotojus ir suteikti jiems patrauklesnę darbo aplinką. Verslo centruose įrengiamos terasos ir apžvalgos balkonai išties gali tam pasitarnauti – ypač jei pastato vieta ir aukštis suteikia galimybę grožėtis išskirtiniais vaizdais“, – cituojamas G. Jakučionis.

Terasos sugrįžta

Būtent šiuos privalumus turės šiuo metu statomas „Sky Office“ verslo centras, kurio 18-ajame aukšte bus įrengta terasa pastato nuomininkams. Vilniaus miesto panorama taip pat bus galima grožėtis iš paskutiniame pastato aukšte pagal geriausias pasaulines praktikas suprojektuoto apžvalgos balkono. Jis bus pirmasis toks Lietuvoje.

YIT LIETUVA „Sky Office"

Šio verslo centro architektas prof. Gintaras Čaikauskas sako, kad galimybė pažvelgti į pasaulį iš viršaus žmonėms visuomet yra intriguojanti ir patraukli, o aukštybinio pastato projektas leidžia ją realizuoti. Be to, anot architekto, pastaruoju metu erdvių formavimo sprendiniai skirtingos paskirties objektuose dalinai supanašėja, todėl gyvenamuosiuose namuose projektuojami sprendimai, tokie kaip terasos ir balkonai, persikelia ir į verslo centrus.

„Šiandien turbūt sunku įsivaizduoti kokybiškus gyvenamuosius būstus be terasų, lodžijų ar erdvių balkonų. Pastaruoju metu šie elementai vis dažniau persikelia, ar – drįsčiau teigti – sugrįžta ir į administracinius bei visuomeninius pastatus. Jie tampa ne tik funkcinėmis erdvėmis, betarpiškai siejančiomis pastato išorę su vidumi, bet, kaip ankstesnių laikotarpių pastatuose – svarbiais objektų akcentais, netgi simboliais. Pakanka prisiminti daugeliui gerai žinomas Lietuvos Respublikos prezidentūros, Signatarų namų, Klaipėdos teatro ir kitų pastatų terasas bei balkonus“, – cituojamas prof. G. Čaikauskas.

Išskirtiniams potyriams – balkonas su stiklinėmis grindimis

Anot architekto, gaivaus oro dvelksmas, iš viršaus stebimas miesto šurmulys, aplinkos panoramos daugeliui suteikia malonių ir įkvepiančių pojūčių, kurie ne tik padeda atsipalaiduoti, pailsėti, atitrūkti nuo rutinos, bet ir leidžia pasisemti naujų minčių bei idėjų. Dėl to verslo centruose, kur gera savijauta, įkvėpimas ir motyvacija darbuotojams yra itin svarbu, terasos gali būti išties reikšmingu privalumu.

Sky Office YIT LIETUVA„Verslo centro „Sky Office“ terasoje bus galima ir pailsėti, ir padirbėti. Šiuolaikinės technologijos leidžia neprisirišti prie vienos darbo vietos, todėl šiltuoju sezonu terasoje bus galima patogiai įsitaisyti su nešiojamu kompiuteriu. Čia taip pat galės būti rengiamos kavos pertraukėlės, darbo planų ar pasiekimų aptarimai, įmonių ir jų darbuotojų gimtadienių minėjimas, kitos šventės. Tam pasitarnaus ir išskirtinę aplinką terasoje sukurs specialūs baldai, želdiniai, apšvietimas, ant lauko sienos įrengtas ekranas“, – pasakoja prof. G. Čaikauskas.

Be to, terasa pasiūlys ir nedidelę atrakciją. Prof. G. Čaikausko teigimu, čia numatyta įrengti specialų už fasado plokštumos išsikišusį balkoną su saugaus stiklo grindimis. Ore kabančiame erkeryje bus galima pasikrauti šiek tiek adrenalino, pajusti skrydžio svaigulį, o gal net atsikratyti aukščio baimės. Panašių sprendimų Lietuvoje iki šiol nebuvo.

Architekto teigimu, terasų verslo centruose įrengimas atspindi bendrą tendenciją, kuomet biuro patalpas siekiama kuo labiau pritaikyti darbuotojų poreikiams, darbo aplinkoje sukurti namams artimą atmosferą, kurioje būtų malonu dirbti. Šiuo požiūriu terasa savotiškai išlaisvina darbuotojus iš uždaros ir izoliuotos biuro erdvės ir atveria jiems miestą, leidžia pabūti atviroje erdvėje.

Nepamirštas ir tvarumas

Savo ruožtu G. Jakučionis pasakoja, kad verslo centras išsiskirs ne tik savo terasa, bet ir tvarumu bei įmonėms patogiu išplanavimu. A+ energinio naudingumo klasės pastato projektui suteiktas „BREEAM International New Construction 2016 Interim Certificate: Design Stage įvertinimas Excellent. Pastato statybos taip pat vykdomos pagal šio sertifikato reikalavimus – bus siekiama BREEAM International New Construction 2016 Excellent įvertinimo. Verslo centro tvarumą didins ant jo stogo numatyti fotovoltiniai saulės moduliai, kurie gamins žaliąją elektros energiją bendro naudojimo patalpų apšvietimui, liftams ir kitoms reikmėms.

Sky Office YIT LIETUVA„Verslo centre taip pat suplanuoti energiją taupantys apšvietimo sprendimai, o siekdami sumažinti projekto poveikį aplinkai statybų metu skaičiuojame ir analizuojame CO2 pėdsako rodiklius. Didelis dėmesys skirtas ir verslo centro išplanavimui – jo aukštai suprojektuoti taip, kad juose būtų patogu įsikurti ir mažesnėms įmonėms, o daugelis darbo vietų galėtų būti įrengtos netoli langų. Tai užtikrins, kad patalpose netrūktų natūralios šviesos. Be to, priešingai nei daugelyje pastatų su stiklo fasadais, „Sky Office“ verslo centre langus bus galima praverti ir į patalpas įleisti gryno oro“, – sako G. Jakučionis.

Bendras „Sky Office“ patalpų plotas sieks 13 tūkst. kv. m, iš kurių 8,8 tūkst. kv. m sudarys nuomojamos biuro erdvės. Iš Spaudos gatvėje įsikursiančio verslo centro bus lengvai pasiekiamos skirtingos sostinės dalys, o sparčiai besivystančios aplinkinės teritorijos užtikrins gerą ir patogų įvairių paslaugų prieinamumą. Po pastatu bus įrengta 196 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su išmaniąja numerių nuskaitymo sistema, o šalia pastato – elektromobilių įkrovimo stotelės. Jas, pageidaujant nuomininkams, bus galima įrengti ir požeminėje aikštelėje. Verslo centras Viršuliškėse turėtų iškilti per IV-ą 2023 metų ketvirtį.

Šalia šiuo metu statomo „YIT Lietuva“ Viršuliškėse yra sėkmingai išplėtojusi dar tris verslo centrus – „Grand Office“ ir du „Duetto“ verslo centro pastatus. Be „Sky Office“ bendrovė taip pat planuoja naujo modernaus verslo centro statybas savo vystomame „Naujojo Skanseno“ kvartale Šnipiškėse. „Naujasis Skansenas L“ verslo centras iškils Linkmenų gatvėje. Netoliese bendrovė yra pastačiusi „Naujasis Skansenas Ž“ verslo centrą, kurio pardavimas investuotojui „East Capital Real Estate“ tapo vienu didžiausių 2020-ųjų NT sandorių Lietuvoje. 

YIT LIETUVA nuotr.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-08-16 10:31
Pasauliniai tyrimai rodo 5 biurų rinkos tendencijas: verslų vadovai toliau skatins darbuotojų grįžimą į biurus, geriausius talentus norintys pritraukti verslai didins biurų plotą, turėsime atsižvelgti į darbuotojų kartų skirtumus, augs lanksčių biurų paklausa, o vidutiniškai dešimtadaliu smuktelėsia...
nuotrauka
2022-08-11 13:05
Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organi...
nuotrauka
2022-08-10 10:09
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone bus statomas lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Naujasis darželis atitiks šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus, bus universalaus dizaino, kompleksiškas ir funkcionalus, pastate bus projektuojamas ir nedidelis baseinas vaikams.
nuotrauka
2022-08-09 13:28
Arkikatedros bazilikos, Žemutinės ir Aukštutinės pilių pastatų, jų liekanų ir kitų statinių komplekso Pilininko namas stovi šiaurės vakarinėje Pilies kalno papėdėje, teritorijos dalyje, kurioje, kaip manoma, XVI a. viduryje stovėję tarnybiniai kunigaikščių rūmų pastatai. Pilininko namas su keturiais...
nuotrauka
2022-08-09 08:12
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų pirmą pusmetį pasiekė 34 mln. eurų ir buvo 42 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (24 mln. eurų).
nuotrauka
2022-08-05 10:11
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai vykdant uosto kanalo gilinimo darbus, dalis smėlio bus panaudota povandeniniam pylimui ties I Melnrage suformuoti. Šios krantotvarkos priemonės įgyvendinimas jau įgavo pagreitį, beveik pusė planuojamo supilti smėlio kiekio nugulė formuojamame povandeniniam...
nuotrauka
2022-08-04 14:01
2022 m. rugpjūčio 2 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto fondo „Eika Green Energy Fund“ (toliau EGEF) steigimo dokumentams. Tai bus jau ketvirtasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas investicinis fondas, steigiamas siekiant ...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-04 09:37
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įkūrė naują uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą komercinio nekilnojamojo turto fondą „Capitalica Z114 Real Estate Fund“. Jo veiklai liepos mėn. pritarė Lietuvos Bankas.
nuotrauka
2022-08-03 16:46
Gerindama ir plėsdama Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą, Krašto apsaugos ministerija įgyvendina ypatingos svarbos projektus – Lietuvoje statys tris naujus karinius miestelius. Jau gautas statybų leidimas kariniam miesteliui Šilalės rajone, o artimiausiu metu statybos prasidės ir Vilniaus rajone be...
nuotrauka
2022-08-03 11:26
AB „Panevėžio statybos trestas“ per Nasdaq Baltic šiandien, rugpjūčio 3 d., pranešė apie naujai gautą užsakymą AB „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo gamykloje.
nuotrauka
2022-08-02 10:37
Didysis baseinas Lazdynų daugiafunkciame komplekse pilnai užpildytas vandeniu ir pradėtas šildyti. Vilniaus miesto savivaldybė skelbia, kad užbaigta didžioji dalis – 90 proc. – komplekso rangos darbų.
nuotrauka
2022-08-02 08:43
Plėtojant žaliausią Rygos biurų kompleksą „Verde“ pasiektas šiuo metu svarbiausias projekto plėtros etapas – užbaigtas statyti ir jau atiduotas eksploatuoti pirmasis komplekso pastatas. Komplekso vystytoja SBA grupės bendrovė „Capitalica Asset Management“ įgyvendino pirmąją investicinio Latvijos sos...
nuotrauka
2022-08-01 11:24
Liepos mėnesį Tvarkybos darbų priėmimo komisija priėmė Veliuonos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios tvarkybos darbus.
nuotrauka
2022-07-29 12:02
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą, investavimo periodu pasirašė 2 mln. eurų vertės finansavimo sutartį su inžinerinius sprendimus pramonės ir šilumos gamybos įmonėms teikiančia bendrove „Energijos taupymo centras“.
nuotrauka
2022-07-28 14:50
Trys Krašto apsaugos ministerijai pavaldžios įstaigos – Gynybos resursų agentūra, Infrastruktūros valdymo agentūra bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas – persikėlė į naujas patalpas „Cloud Offices“ biurų pastate, Vilniaus Šnipiškių mikrorajone.
nuotrauka
2022-07-28 11:42
Šiaulių bankas suteikė 3,6 mln. eurų kreditą Klaipėdos Malūno parko teritorijoje plėtojamam „Parko pakrantės" daugiabučių namų kompleksui. Projektą vystanti nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas" uostamiesčio būsto rinkai pasiūlys 100 įvairaus ploto butų.
nuotrauka
2022-07-27 14:57
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas jau netrukus pradės pastato, esančio Vytauto g. 28, Marijampolėje kapitalinį remontą bei modernizaciją. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europos Sąjungos fondų lėšomis, sieks 2,7 mln. eurų, o ats...
nuotrauka
2022-07-27 08:46
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks papildomą 5 mln. eurų finansavimą vienai didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos ir statybos įmonei „Montuotojas“. Remiantis Fondo investavimo periodu pasirašyta sutartimi, Fondas p...
nuotrauka
2022-07-26 08:42
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įsigijo logistikos centrą Rygoje, šalia oro uosto. Tai jau trečioji fondo „Capitalica Green Logistics Fund“ investicija pastaraisiais metais. Fondas ir toliau tęsia plėtrą Baltijos šalių logistikos rinkoje ir per ateinančius metus ke...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas