2024 birželio 15 d. šeštadienis, 12:37
Reklama  |  facebook

Kas garantuoja vamzdynų sistemos patikimumą: posakis „senas – geras“ nebetinka

2022-10-12 11:08
Bene daugiausia žalų būstuose draudikai priskaičiuoja dėl užlietų patalpų. Pastebima, kad tokios nelaimės nutinka ne tik trūkus seniems vandentiekio vamzdžiams sovietmečiu statytuose daugiabučiuose. Tokių atvejų būna ir pasirinkus mažiau kokybiškas vandentiekio sistemas arba montuotojams netinkamai atlikus savo darbą.
nuotrauka
„Geberit“ nuotr.


Minimos įmonės
Geberit, UAB
Dahlgera, UAB
Pasak ekspertų, inžinerinėms sistemoms, ypač tokioms, kurios montuojamos paslėptose konstrukcijose, reikia skirti ypatingą dėmesį, mat ne tik jų taisymas, bet ir užliejimo padariniai gali atsieiti labai brangiai.

Kriterijai, kurie padės priimti teisingą sprendimą


Sanitarinių sistemų gamintojo „Geberit" atstovas Tadas Ivanauskas neabejoja, kad vandentiekio ar šildymo vamzdynų sistemų patikimumas turėtų būti svarbiausias pasirinkimo kriterijus.

GEBERIT vamzdynas„Visų pirma, reikia atkreipti dėmesį į vamzdžio kokybinius parametrus – sienelių padengimą, atsparumą korozijai ir t.t. Tiesa, patikimumą lemia ne tik pats vamzdis, bet visos sistemos dalys. Pavyzdžiui, presuojamosios jungtys ir tam tikros presavimo subtilybės užtikrina ilgesnį sistemos tarnavimo laiką, taip pat leidžia išvengti menkiausių netikėtumų montavimo metu" – sakė T. Ivanauskas.

Paklaustas, kokiais dar kriterijais turėtų vadovautis naujakuriai arba montuotojai rinkdamiesi sistemas, T. Ivanauskas pirmiausia pataria atsižvelgti į gamintoją. „Svarbu įvertinti jo sukauptą patirtį, reputaciją sektoriuje, mat tai dažniausiai yra geriausias kokybės garantas.

Taip pat yra ir techninių subtilumų, kurie mažai pastebimi iš pirmo žvilgsnio, tačiau suteikia daug privalumų: mažesnė jungtis užima mažiau vietos, specialūs kamšteliai apsaugo jungtis nuo nešvarumų, paprastas detalės pažeidimo aptikimas, apsauga nuo pratekėjimo. Visa tai turi būti svarbu montuotojams, kurie stengiasi savo darbą atlikti nepriekaištingai. Žinoma, reikia įvertinti tai, kad garantija dėl kokybės bus tuomet, jei montuojant vamzdynus bus naudojamos to paties gamintojo jungtys, o darbai atliekami su tam skirtais specialiais įrankiais", – patarė T.Ivanauskas.

Paprastesnis montavimas

Skirtingų gamintojų presuojamosios vamzdynų sistemos iš pažiūros gali būti panašios. Tačiau, pasak T. Ivanausko, tai nereiškia, jog visos jos yra vienodai patikimos arba taip pat lengvai montuojamos.

GEBERIT vamzdynas„Šiandien specialistams svarbu, kad darbą su pasirinkta sistema būtų galima atlikti greitai, nereikėtų ilgai svarstyti, kokias detales naudoti, o pati presavimo technologija turi užtikrinti jungties patikimumą, kad nebūtų nuotėkio, – teigė T. Ivanauskas. – Pavyzdžiui, „Geberit Mapress" presuojamoji vamzdynų sistema yra labai universali. Ją galima pritaikyti įvairios paskirties objektuose – tiek naujos statybos, tiek renovuojamuose, galima derinti su kitomis sistemomis, pavyzdžiui, daugiasluoksnių vamzdžių".

Minėtoje sistemoje naudojamos jungtys turi specialius kamštelius, kurie leidžia atpažinti, ar detalė nebuvo panaudota. Kamšteliai taip pat apsaugo jungtis nuo nešvarumų patekimo, o statybinėje aplinkoje tai – ypač aktualu. Be to, jungtys yra pažymėtos skirtingomis spalvomis, taip nurodant naudojimo paskirtį. Indikacinė spalva nurodo, kurios jungtys skirtos geriamojo vandens sistemoms, kurios – šildymo sistemoms ar dujų vamzdynams.

„Žiedinė tarpinė kartu su presavimo indikatoriumi leis montuotojams išvengti klaidų, nes iš karto matyti, ar jungtis pakankamai supresuota ir kurioje vietoje galimas pratekėjimas. Presuojant jungtis, indikatorius lengvai nukrenta, tad jeigu užmirštama kažkurią supresuoti, likęs indikatorius ant detalės savaime signalizuos apie tai", – pasakojo ekspertas.

Patogumas dirbti – irgi vienas veiksnių, turintis įtakos galutiniam kokybiškam rezultatui. Sistemų montuotojams kartais tenka dirbti ankštoje aplinkoje ir vietos trūkumas lemia klaidas. Specialios geometrijos „Geberit Mapress" jungtys suteikia galimybę patogiai sumontuoti sistemą, nes neužima daug vietos.

Klaidų galimybę eliminuos ir specialus presavimo replių griebtuvas. Ši detalė montuotojui leidžia presavimo reples uždėti tiksliai toje vietoje, kur reikia, įrankis negali nuslysti ar pasisukti netinkamu kampu. „Tokiu būdu darbą galima atlikti sparčiau, išvengiama jungčių sugadinimo, o svarbiausia – užtikrinamas sistemos patikimumas", – kalbėjo „Geberit“ atstovas T. Ivanauskas, pridūręs, kad visos jungtys atlaiko didelį, iki 2,5 MPa (25 bar) slėgį.

Siūlo vertinti visumą

Vamzdynų presavimas ne tik nesudėtingas, bet ir dvigubai greitesnis procesas negu suvirinimas ar litavimas.

GEBERIT vamzdynas

Su tuo sutinka ir vamzdynų ekspertas Dainius Birgiolas. Anot santechniko, anksčiau dažniausiai naudotos srieginės sistemos vis mažiau pritaikomos, virinti metalo vamzdžių šiuolaikinėse katilinėse, kur atlikta apdaila, tikrai niekas nebenori.

„Lituojamosios plastiko vamzdžių sistemos populiarios buvo dėl mažos kainos. Tačiau jas montuoti gali tik labai patyrę specialistai, kuriems irgi pasitaiko klaidų. Jeigu lituokliais vamzdžiai pakaitinami ilgiau, gali būti perkaitinamos jungtys, dėl ko kenčia jų patikimumas. Patikrinti iš anksto ar nepadaryta klaidų, neįmanoma, tas paaiškėja tik eksploatacijos metu. Antra vertus, reikia paskaičiuoti laiką, kiek užtrunkama montuojant lituojamas ar sriegines sistemas. Įvertinus specialistų valandinį užmokestį, pigiau vargu ar gausis. Naudojant presuojamas sistemas viskas atliekama greitai ir paprastai", – sakė specialistas.

D. Birgiolas pastebėjo, kad dirbti naudojant presuojamas sistemas ne tik patogiau ir greičiau, bet ir patikimiau. Pavyzdžiui, sujungiant sriegines sistemas sriegius reikia paruošti, apsukti pakulomis ir t.t. Reikia labai paskaičiuoti, kokį sluoksnį pakulų apvynioti. Tokiuose procesuose tikrai neišvengiama klaidų. O presuojamas sistemas sujungti gali ir mažiau patyrę specialistai, nes pastarosios pagamintos taip, kad eliminuojami mažiausi netikėtumai ir užtikrinamas didžiausias patikimumas.

Sistemos – įvairiems poreikiams

„Geberit" siūlo vamzdynų sistemas geriamajam vandeniui, šildymo sistemoms ar dujotiekiams. Sistemos gali būti varinės, nerūdijančio plieno ar cinkuoto plieno. Pastarosios, anot T. Ivanausko, yra pačios populiariausios ir paklausiausios. Cinkuoto plieno vamzdynų tiekimą užtikrina „Geberit" partneris įmonė „Dahlgera".

„Geberit Mapress" cinkuoto plieno vamzdžiai dažniausiai būna cinkuoti iš išorės. Tačiau specialiems naudojimo atvejamas vamzdžiai gali būti cinkuoti ir iš vidaus, ir iš išorės. Cinkuoto plieno sistemos naudojamos šildymui, priešgaisrinėse instaliacijose, pramonėje.

Bene plačiausias panaudojimas – nerūdijančiojo plieno sistemų. Didelis molibdeno kiekis vamzdžiuose užtikrina itin didelį jų atsparumą korozijai. Todėl nerūdijančiojo plieno vamzdžiai naudojami geriamojo vandens ir šildymo sistemose, dojotiekiams, priešgaisrinėms sistemoms bei pramonėje.

Populiarumo nepraranda ir vario vamzdynai, kurie yra patikimi ir ilgaamžiai, pritaikomi vandentiekiui ir šildymui, taip pat pramonėje. 

„Geberit“ nuotr.

Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...
nuotrauka
2024-05-24 13:37
Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu ...
nuotrauka
2024-05-23 10:39
Nuo 2025 m. daugiau nei du aukštus turinčiuose daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena apie galimybę pasinaudoti valstybės parama ir daugiabučiuose namuose atsisakyti suskystintų naftos dujų (SND) balionų, juos pakeičiant kitais e...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-20 10:26
Ministrai iš Lietuvos, Latvijos, Austrijos, Kipro, Danijos, Estijos, Prancūzijos, Airijos, Graikijos, Liuksemburgo, Maltos, Portugalijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ispanijos kartu kreipėsi į Europos Komisiją raginant parengti Europos Sąjungos strategiją dėl šilumos ir vėsumos ūkio dekarbonizacijos i...
nuotrauka
2024-05-14 09:40
Gegužės 15–17 d. Vilniaus LITEXPO parodų centras taps vieta, kur bus galima susipažinti su pažangiausiomis technologijomis ir inovacijomis, skirtomis pramonei, verslui bei vartotojams. Čia vyks ir nemažai specializuotų renginių. Viename jų – konferencijoje „Ateities energetika Baltijos šalyse 2024“...
nuotrauka
2024-04-16 07:24
KOMFOVENT jau daug metų realizuoja vėdinimo ir šildymo technologijas, o šiandien daromas naujas žingsnis valdant namų mikroklimatą – pristatomas visas šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo funkcijas atliekantis KOMBI.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-29 10:05
„Ignitis", valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą Lietuvoje „Ignitis ON", neapleidžia lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros srityje – sudarė sutartį su „Baltic Shopping Centers", valdančia Kaune įsikūrusį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega", dėl iš viso 20 ele...
nuotrauka
2024-03-25 15:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-02-13 07:46
Šilumos siurbliai jau tapo įprasta Lietuvos gyventojų namų dalimi. Įmonės INDUSTEK ekspertai pastebi, kad vartotojai vis sparčiau atsisako šildymo kietu kuru ir noriau renkasi šilumos siurblius. Bene populiariausi Lietuvoje yra universalieji „Daikin Altherma“ oras-vanduo šilumos siurbliai. Šis šildy...
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2024-01-26 06:34
Prie nuosavų namų įprastai yra pristatomos ir lauko terasos, nes sėdėti namie užsidarius tarp keturių sienų nusibosta, todėl norisi ištrūkti ir į gryną orą. Vasarą tai nesukelia jokių nepatogumų, tačiau ankstyvą pavasarį ir vėlų rudenį, kai lauke vėsoka, nelabai jauku sėdėti terasoje. Bet vien dėl t...
nuotrauka
2024-01-24 13:40
Prognozuojama, kad iki 2035 m. elektromobilių skaičius pasaulyje išaugs septynis kartus nuo 10,5 mln. (2022 m.) iki 74,5 mln. (2035 m.). Ekspertų skaičiavimu, vien tik elektromobilių įkrovimui elektros poreikis 2030 m. pasaulyje sieks 655 TWh. Apie 45 proc. elektros pastatuose sunaudos elektromobili...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos