2024 vasario 25 d. sekmadienis, 12:47
Reklama  |  facebook

Kas garantuoja vamzdynų sistemos patikimumą: posakis „senas – geras“ nebetinka

2022-10-12 11:08
Bene daugiausia žalų būstuose draudikai priskaičiuoja dėl užlietų patalpų. Pastebima, kad tokios nelaimės nutinka ne tik trūkus seniems vandentiekio vamzdžiams sovietmečiu statytuose daugiabučiuose. Tokių atvejų būna ir pasirinkus mažiau kokybiškas vandentiekio sistemas arba montuotojams netinkamai atlikus savo darbą.
nuotrauka
„Geberit“ nuotr.


Minimos įmonės
Geberit, UAB
Dahlgera, UAB
Pasak ekspertų, inžinerinėms sistemoms, ypač tokioms, kurios montuojamos paslėptose konstrukcijose, reikia skirti ypatingą dėmesį, mat ne tik jų taisymas, bet ir užliejimo padariniai gali atsieiti labai brangiai.

Kriterijai, kurie padės priimti teisingą sprendimą


Sanitarinių sistemų gamintojo „Geberit" atstovas Tadas Ivanauskas neabejoja, kad vandentiekio ar šildymo vamzdynų sistemų patikimumas turėtų būti svarbiausias pasirinkimo kriterijus.

GEBERIT vamzdynas„Visų pirma, reikia atkreipti dėmesį į vamzdžio kokybinius parametrus – sienelių padengimą, atsparumą korozijai ir t.t. Tiesa, patikimumą lemia ne tik pats vamzdis, bet visos sistemos dalys. Pavyzdžiui, presuojamosios jungtys ir tam tikros presavimo subtilybės užtikrina ilgesnį sistemos tarnavimo laiką, taip pat leidžia išvengti menkiausių netikėtumų montavimo metu" – sakė T. Ivanauskas.

Paklaustas, kokiais dar kriterijais turėtų vadovautis naujakuriai arba montuotojai rinkdamiesi sistemas, T. Ivanauskas pirmiausia pataria atsižvelgti į gamintoją. „Svarbu įvertinti jo sukauptą patirtį, reputaciją sektoriuje, mat tai dažniausiai yra geriausias kokybės garantas.

Taip pat yra ir techninių subtilumų, kurie mažai pastebimi iš pirmo žvilgsnio, tačiau suteikia daug privalumų: mažesnė jungtis užima mažiau vietos, specialūs kamšteliai apsaugo jungtis nuo nešvarumų, paprastas detalės pažeidimo aptikimas, apsauga nuo pratekėjimo. Visa tai turi būti svarbu montuotojams, kurie stengiasi savo darbą atlikti nepriekaištingai. Žinoma, reikia įvertinti tai, kad garantija dėl kokybės bus tuomet, jei montuojant vamzdynus bus naudojamos to paties gamintojo jungtys, o darbai atliekami su tam skirtais specialiais įrankiais", – patarė T.Ivanauskas.

Paprastesnis montavimas

Skirtingų gamintojų presuojamosios vamzdynų sistemos iš pažiūros gali būti panašios. Tačiau, pasak T. Ivanausko, tai nereiškia, jog visos jos yra vienodai patikimos arba taip pat lengvai montuojamos.

GEBERIT vamzdynas„Šiandien specialistams svarbu, kad darbą su pasirinkta sistema būtų galima atlikti greitai, nereikėtų ilgai svarstyti, kokias detales naudoti, o pati presavimo technologija turi užtikrinti jungties patikimumą, kad nebūtų nuotėkio, – teigė T. Ivanauskas. – Pavyzdžiui, „Geberit Mapress" presuojamoji vamzdynų sistema yra labai universali. Ją galima pritaikyti įvairios paskirties objektuose – tiek naujos statybos, tiek renovuojamuose, galima derinti su kitomis sistemomis, pavyzdžiui, daugiasluoksnių vamzdžių".

Minėtoje sistemoje naudojamos jungtys turi specialius kamštelius, kurie leidžia atpažinti, ar detalė nebuvo panaudota. Kamšteliai taip pat apsaugo jungtis nuo nešvarumų patekimo, o statybinėje aplinkoje tai – ypač aktualu. Be to, jungtys yra pažymėtos skirtingomis spalvomis, taip nurodant naudojimo paskirtį. Indikacinė spalva nurodo, kurios jungtys skirtos geriamojo vandens sistemoms, kurios – šildymo sistemoms ar dujų vamzdynams.

„Žiedinė tarpinė kartu su presavimo indikatoriumi leis montuotojams išvengti klaidų, nes iš karto matyti, ar jungtis pakankamai supresuota ir kurioje vietoje galimas pratekėjimas. Presuojant jungtis, indikatorius lengvai nukrenta, tad jeigu užmirštama kažkurią supresuoti, likęs indikatorius ant detalės savaime signalizuos apie tai", – pasakojo ekspertas.

Patogumas dirbti – irgi vienas veiksnių, turintis įtakos galutiniam kokybiškam rezultatui. Sistemų montuotojams kartais tenka dirbti ankštoje aplinkoje ir vietos trūkumas lemia klaidas. Specialios geometrijos „Geberit Mapress" jungtys suteikia galimybę patogiai sumontuoti sistemą, nes neužima daug vietos.

Klaidų galimybę eliminuos ir specialus presavimo replių griebtuvas. Ši detalė montuotojui leidžia presavimo reples uždėti tiksliai toje vietoje, kur reikia, įrankis negali nuslysti ar pasisukti netinkamu kampu. „Tokiu būdu darbą galima atlikti sparčiau, išvengiama jungčių sugadinimo, o svarbiausia – užtikrinamas sistemos patikimumas", – kalbėjo „Geberit“ atstovas T. Ivanauskas, pridūręs, kad visos jungtys atlaiko didelį, iki 2,5 MPa (25 bar) slėgį.

Siūlo vertinti visumą

Vamzdynų presavimas ne tik nesudėtingas, bet ir dvigubai greitesnis procesas negu suvirinimas ar litavimas.

GEBERIT vamzdynas

Su tuo sutinka ir vamzdynų ekspertas Dainius Birgiolas. Anot santechniko, anksčiau dažniausiai naudotos srieginės sistemos vis mažiau pritaikomos, virinti metalo vamzdžių šiuolaikinėse katilinėse, kur atlikta apdaila, tikrai niekas nebenori.

„Lituojamosios plastiko vamzdžių sistemos populiarios buvo dėl mažos kainos. Tačiau jas montuoti gali tik labai patyrę specialistai, kuriems irgi pasitaiko klaidų. Jeigu lituokliais vamzdžiai pakaitinami ilgiau, gali būti perkaitinamos jungtys, dėl ko kenčia jų patikimumas. Patikrinti iš anksto ar nepadaryta klaidų, neįmanoma, tas paaiškėja tik eksploatacijos metu. Antra vertus, reikia paskaičiuoti laiką, kiek užtrunkama montuojant lituojamas ar sriegines sistemas. Įvertinus specialistų valandinį užmokestį, pigiau vargu ar gausis. Naudojant presuojamas sistemas viskas atliekama greitai ir paprastai", – sakė specialistas.

D. Birgiolas pastebėjo, kad dirbti naudojant presuojamas sistemas ne tik patogiau ir greičiau, bet ir patikimiau. Pavyzdžiui, sujungiant sriegines sistemas sriegius reikia paruošti, apsukti pakulomis ir t.t. Reikia labai paskaičiuoti, kokį sluoksnį pakulų apvynioti. Tokiuose procesuose tikrai neišvengiama klaidų. O presuojamas sistemas sujungti gali ir mažiau patyrę specialistai, nes pastarosios pagamintos taip, kad eliminuojami mažiausi netikėtumai ir užtikrinamas didžiausias patikimumas.

Sistemos – įvairiems poreikiams

„Geberit" siūlo vamzdynų sistemas geriamajam vandeniui, šildymo sistemoms ar dujotiekiams. Sistemos gali būti varinės, nerūdijančio plieno ar cinkuoto plieno. Pastarosios, anot T. Ivanausko, yra pačios populiariausios ir paklausiausios. Cinkuoto plieno vamzdynų tiekimą užtikrina „Geberit" partneris įmonė „Dahlgera".

„Geberit Mapress" cinkuoto plieno vamzdžiai dažniausiai būna cinkuoti iš išorės. Tačiau specialiems naudojimo atvejamas vamzdžiai gali būti cinkuoti ir iš vidaus, ir iš išorės. Cinkuoto plieno sistemos naudojamos šildymui, priešgaisrinėse instaliacijose, pramonėje.

Bene plačiausias panaudojimas – nerūdijančiojo plieno sistemų. Didelis molibdeno kiekis vamzdžiuose užtikrina itin didelį jų atsparumą korozijai. Todėl nerūdijančiojo plieno vamzdžiai naudojami geriamojo vandens ir šildymo sistemose, dojotiekiams, priešgaisrinėms sistemoms bei pramonėje.

Populiarumo nepraranda ir vario vamzdynai, kurie yra patikimi ir ilgaamžiai, pritaikomi vandentiekiui ir šildymui, taip pat pramonėje. 

„Geberit“ nuotr.

Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2024-02-13 07:46
Šilumos siurbliai jau tapo įprasta Lietuvos gyventojų namų dalimi. Įmonės INDUSTEK ekspertai pastebi, kad vartotojai vis sparčiau atsisako šildymo kietu kuru ir noriau renkasi šilumos siurblius. Bene populiariausi Lietuvoje yra universalieji „Daikin Altherma“ oras-vanduo šilumos siurbliai. Šis šildy...
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2024-01-26 06:34
Prie nuosavų namų įprastai yra pristatomos ir lauko terasos, nes sėdėti namie užsidarius tarp keturių sienų nusibosta, todėl norisi ištrūkti ir į gryną orą. Vasarą tai nesukelia jokių nepatogumų, tačiau ankstyvą pavasarį ir vėlų rudenį, kai lauke vėsoka, nelabai jauku sėdėti terasoje. Bet vien dėl t...
nuotrauka
2024-01-24 13:40
Prognozuojama, kad iki 2035 m. elektromobilių skaičius pasaulyje išaugs septynis kartus nuo 10,5 mln. (2022 m.) iki 74,5 mln. (2035 m.). Ekspertų skaičiavimu, vien tik elektromobilių įkrovimui elektros poreikis 2030 m. pasaulyje sieks 655 TWh. Apie 45 proc. elektros pastatuose sunaudos elektromobili...
nuotrauka
2024-01-19 10:00
Prabėgus šventiniam šurmuliui ir prasidėjus naujiems kalendoriniams metams, daugelis ima vykdyti sau duotus pažadus: pradėti sportuoti, sveikai maitintis ar atsikratyti žalingų įpročių. Specialistų teigimu, vienas iš nepelnytai pamirštamų naujametinių įsipareigojimų – elektros energijos suvartojimo ...
nuotrauka
2024-01-08 09:45
Didesnis komfortas, efektyviai vartojama energija ir proporcingai mažėjančios komunalinės išlaidos. Tokie reikalavimai gali būti įgyvendinti, jei pastato įranga yra sujungta į bendrą naujos kartos išmanųjį skaitmeninės namų sistemos JUNG HOME tinklą. Pastarąjį Lietuvoje šiuo metu gali kvalifikuotai ...
nuotrauka
2024-01-03 09:39
Nors gyventojams žadėta, kad šiemet šildymo išlaidos bus mažesnės nei praėjusiais metais, sulauktos pirmosios sąskaitos signalizuoja atvirkščiai – mokėti kai kuriems teks netgi daugiau. Vienas iš būdų efektyviai mažinti energijos suvartojimą ir taupyti nepriklausomai nuo valdžios sprendimų, bute ar ...
nuotrauka
2023-12-27 13:06
Elektriniai katilai – tai alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms. Šie katilai yra atsakas į šiuolaikinius energetikos iššūkius: jie mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro, yra ekologiški ir gali būti efektyvus sprendimas daugelyje situacijų. Be to, dėl savo paprastos konstrukcijos ir saugumo, e...
nuotrauka
2023-12-05 09:54
Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ...
nuotrauka
2023-11-29 09:57
Kaip tvariai su minimaliai neigiamu aplinkai poveikiu gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių: saulės, vėjo ir vandens? Kaip išsisukti nenaudojant iškastinio kuro? Šiuos ir kitus klausimus praėjusią savaitę kėlė šalies inžinerinė bendruomenė Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociaci...
nuotrauka
2023-11-28 09:42
Vėstant orams gyventojams vėl pradeda kilti klausimai dėl šildymo – norima, kad kambariuose būtų komfortiška temperatūra, tačiau baiminamasi didesnių sąskaitų. Įtaką sąskaitų dydžiui daro ne tik šilumos suvartojimas, kurį lemia lauko oro temperatūra, drėgmė, vėjo stiprumas, pastato energetinis efekt...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-30 07:10
Viena didžiausių energetikos bendrovių Baltijos šalyse „Enefit“ pasirašė sutartį su prekybos tinklu „Norfa“ dėl viešojo įkrovimo stotelių įrengimo. 107 skirtingose prekybos tinklo stovėjimo aikštelėse visoje Lietuvoje iš viso bus įrengta mažiausiai naujų 250 įkroviklių, kuriuose vienu metu bus galim...
nuotrauka
2023-10-19 11:37
Namuose turime daug įvairių prietaisų, kuriuos tenka nuolat įkrauti – nuo telefonų, akumuliatorinių žoliapjovių, robotų iki automobilių. Milijonai žmonių įvairius prietaisus palieka įkrauti nakčiai ar net išėję iš namų. Energijos specialistas atskleidžia, kokius saugaus prietaisų įkrovimo aspektus t...
nuotrauka
2023-10-18 11:30
Vilniaus miesto savivaldybė dar šiais metais planuoja daugiau nei 20 švietimo, sporto, kultūros įstaigų, sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų įstaigų aprūpinti nutolusiomis saulės elektrinėmis. Žaliąją energija apsirūpins ir pati Savivaldybė, Vilniaus Rotušė bei Energetikos ir technikos muzie...
nuotrauka
2023-10-12 11:29
Atvėsus orams šilumos tiekėjai vis dažniau sulaukia klientų klausimų apie šildymo sezono pradžią. Šilumos poreikis – individualus, todėl gyventojams, kurių namuose pernelyg šalta, rekomenduojama pasinaudoti galimybe ir šildymo sezoną pradėti anksčiau.
nuotrauka
2023-10-10 16:40
Mikroklimato reguliavimas šiuolaikiniuose būstuose vis sparčiau automatizuojamas. Automatinis šildymo valdymas bei kitų optimalių mikroklimato rodiklių palaikymas galimas pasirinkus išmaniuosius namų sprendimus, kurie suteikia komforto, taupo laiką bei leidžia sumažinti sunaudojamos energijos kiekį.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos