2023 vasario 6 d. pirmadienis, 4:05
Reklama  |  facebook

Kas garantuoja vamzdynų sistemos patikimumą: posakis „senas – geras“ nebetinka

2022-10-12 11:08
Bene daugiausia žalų būstuose draudikai priskaičiuoja dėl užlietų patalpų. Pastebima, kad tokios nelaimės nutinka ne tik trūkus seniems vandentiekio vamzdžiams sovietmečiu statytuose daugiabučiuose. Tokių atvejų būna ir pasirinkus mažiau kokybiškas vandentiekio sistemas arba montuotojams netinkamai atlikus savo darbą.
nuotrauka
„Geberit“ nuotr.


Minimos įmonės
Geberit, UAB
Dahlgera, UAB
Pasak ekspertų, inžinerinėms sistemoms, ypač tokioms, kurios montuojamos paslėptose konstrukcijose, reikia skirti ypatingą dėmesį, mat ne tik jų taisymas, bet ir užliejimo padariniai gali atsieiti labai brangiai.

Kriterijai, kurie padės priimti teisingą sprendimą


Sanitarinių sistemų gamintojo „Geberit" atstovas Tadas Ivanauskas neabejoja, kad vandentiekio ar šildymo vamzdynų sistemų patikimumas turėtų būti svarbiausias pasirinkimo kriterijus.

GEBERIT vamzdynas„Visų pirma, reikia atkreipti dėmesį į vamzdžio kokybinius parametrus – sienelių padengimą, atsparumą korozijai ir t.t. Tiesa, patikimumą lemia ne tik pats vamzdis, bet visos sistemos dalys. Pavyzdžiui, presuojamosios jungtys ir tam tikros presavimo subtilybės užtikrina ilgesnį sistemos tarnavimo laiką, taip pat leidžia išvengti menkiausių netikėtumų montavimo metu" – sakė T. Ivanauskas.

Paklaustas, kokiais dar kriterijais turėtų vadovautis naujakuriai arba montuotojai rinkdamiesi sistemas, T. Ivanauskas pirmiausia pataria atsižvelgti į gamintoją. „Svarbu įvertinti jo sukauptą patirtį, reputaciją sektoriuje, mat tai dažniausiai yra geriausias kokybės garantas.

Taip pat yra ir techninių subtilumų, kurie mažai pastebimi iš pirmo žvilgsnio, tačiau suteikia daug privalumų: mažesnė jungtis užima mažiau vietos, specialūs kamšteliai apsaugo jungtis nuo nešvarumų, paprastas detalės pažeidimo aptikimas, apsauga nuo pratekėjimo. Visa tai turi būti svarbu montuotojams, kurie stengiasi savo darbą atlikti nepriekaištingai. Žinoma, reikia įvertinti tai, kad garantija dėl kokybės bus tuomet, jei montuojant vamzdynus bus naudojamos to paties gamintojo jungtys, o darbai atliekami su tam skirtais specialiais įrankiais", – patarė T.Ivanauskas.

Paprastesnis montavimas

Skirtingų gamintojų presuojamosios vamzdynų sistemos iš pažiūros gali būti panašios. Tačiau, pasak T. Ivanausko, tai nereiškia, jog visos jos yra vienodai patikimos arba taip pat lengvai montuojamos.

GEBERIT vamzdynas„Šiandien specialistams svarbu, kad darbą su pasirinkta sistema būtų galima atlikti greitai, nereikėtų ilgai svarstyti, kokias detales naudoti, o pati presavimo technologija turi užtikrinti jungties patikimumą, kad nebūtų nuotėkio, – teigė T. Ivanauskas. – Pavyzdžiui, „Geberit Mapress" presuojamoji vamzdynų sistema yra labai universali. Ją galima pritaikyti įvairios paskirties objektuose – tiek naujos statybos, tiek renovuojamuose, galima derinti su kitomis sistemomis, pavyzdžiui, daugiasluoksnių vamzdžių".

Minėtoje sistemoje naudojamos jungtys turi specialius kamštelius, kurie leidžia atpažinti, ar detalė nebuvo panaudota. Kamšteliai taip pat apsaugo jungtis nuo nešvarumų patekimo, o statybinėje aplinkoje tai – ypač aktualu. Be to, jungtys yra pažymėtos skirtingomis spalvomis, taip nurodant naudojimo paskirtį. Indikacinė spalva nurodo, kurios jungtys skirtos geriamojo vandens sistemoms, kurios – šildymo sistemoms ar dujų vamzdynams.

„Žiedinė tarpinė kartu su presavimo indikatoriumi leis montuotojams išvengti klaidų, nes iš karto matyti, ar jungtis pakankamai supresuota ir kurioje vietoje galimas pratekėjimas. Presuojant jungtis, indikatorius lengvai nukrenta, tad jeigu užmirštama kažkurią supresuoti, likęs indikatorius ant detalės savaime signalizuos apie tai", – pasakojo ekspertas.

Patogumas dirbti – irgi vienas veiksnių, turintis įtakos galutiniam kokybiškam rezultatui. Sistemų montuotojams kartais tenka dirbti ankštoje aplinkoje ir vietos trūkumas lemia klaidas. Specialios geometrijos „Geberit Mapress" jungtys suteikia galimybę patogiai sumontuoti sistemą, nes neužima daug vietos.

Klaidų galimybę eliminuos ir specialus presavimo replių griebtuvas. Ši detalė montuotojui leidžia presavimo reples uždėti tiksliai toje vietoje, kur reikia, įrankis negali nuslysti ar pasisukti netinkamu kampu. „Tokiu būdu darbą galima atlikti sparčiau, išvengiama jungčių sugadinimo, o svarbiausia – užtikrinamas sistemos patikimumas", – kalbėjo „Geberit“ atstovas T. Ivanauskas, pridūręs, kad visos jungtys atlaiko didelį, iki 2,5 MPa (25 bar) slėgį.

Siūlo vertinti visumą

Vamzdynų presavimas ne tik nesudėtingas, bet ir dvigubai greitesnis procesas negu suvirinimas ar litavimas.

GEBERIT vamzdynas

Su tuo sutinka ir vamzdynų ekspertas Dainius Birgiolas. Anot santechniko, anksčiau dažniausiai naudotos srieginės sistemos vis mažiau pritaikomos, virinti metalo vamzdžių šiuolaikinėse katilinėse, kur atlikta apdaila, tikrai niekas nebenori.

„Lituojamosios plastiko vamzdžių sistemos populiarios buvo dėl mažos kainos. Tačiau jas montuoti gali tik labai patyrę specialistai, kuriems irgi pasitaiko klaidų. Jeigu lituokliais vamzdžiai pakaitinami ilgiau, gali būti perkaitinamos jungtys, dėl ko kenčia jų patikimumas. Patikrinti iš anksto ar nepadaryta klaidų, neįmanoma, tas paaiškėja tik eksploatacijos metu. Antra vertus, reikia paskaičiuoti laiką, kiek užtrunkama montuojant lituojamas ar sriegines sistemas. Įvertinus specialistų valandinį užmokestį, pigiau vargu ar gausis. Naudojant presuojamas sistemas viskas atliekama greitai ir paprastai", – sakė specialistas.

D. Birgiolas pastebėjo, kad dirbti naudojant presuojamas sistemas ne tik patogiau ir greičiau, bet ir patikimiau. Pavyzdžiui, sujungiant sriegines sistemas sriegius reikia paruošti, apsukti pakulomis ir t.t. Reikia labai paskaičiuoti, kokį sluoksnį pakulų apvynioti. Tokiuose procesuose tikrai neišvengiama klaidų. O presuojamas sistemas sujungti gali ir mažiau patyrę specialistai, nes pastarosios pagamintos taip, kad eliminuojami mažiausi netikėtumai ir užtikrinamas didžiausias patikimumas.

Sistemos – įvairiems poreikiams

„Geberit" siūlo vamzdynų sistemas geriamajam vandeniui, šildymo sistemoms ar dujotiekiams. Sistemos gali būti varinės, nerūdijančio plieno ar cinkuoto plieno. Pastarosios, anot T. Ivanausko, yra pačios populiariausios ir paklausiausios. Cinkuoto plieno vamzdynų tiekimą užtikrina „Geberit" partneris įmonė „Dahlgera".

„Geberit Mapress" cinkuoto plieno vamzdžiai dažniausiai būna cinkuoti iš išorės. Tačiau specialiems naudojimo atvejamas vamzdžiai gali būti cinkuoti ir iš vidaus, ir iš išorės. Cinkuoto plieno sistemos naudojamos šildymui, priešgaisrinėse instaliacijose, pramonėje.

Bene plačiausias panaudojimas – nerūdijančiojo plieno sistemų. Didelis molibdeno kiekis vamzdžiuose užtikrina itin didelį jų atsparumą korozijai. Todėl nerūdijančiojo plieno vamzdžiai naudojami geriamojo vandens ir šildymo sistemose, dojotiekiams, priešgaisrinėms sistemoms bei pramonėje.

Populiarumo nepraranda ir vario vamzdynai, kurie yra patikimi ir ilgaamžiai, pritaikomi vandentiekiui ir šildymui, taip pat pramonėje. 

„Geberit“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-23 07:17
Net 85–95 % Europoje esančių pastatų dar bus eksploatuojami 2050 m., tad senesniems pastatams reikės iki 20 kartų daugiau energijos nei naujesniems, energiškai efektyviems pastatams. Kadangi per metus renovuojama tik 1 % šių pastatų, būtina ieškoti energiją taupančių priemonių, kurios ne tik sudaryt...
nuotrauka
2023-01-14 07:22
Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) kartu su Europos energijos efektyvumo fondu (EEEF) įsteigta KŪB „Tvarių investicijų plėtros skatinimas” (TIPS) pasirašė paskolos sutartį su UAB „Venteos“, kuri viešosios–privačios partnerystės būdu įgyvendins Kauno rajono gatvių apšvietimo sistemos modern...
nuotrauka
2023-01-13 07:57
Statant modernią 19 tūkst. kv. m ploto Vokietijos polimerų milžinės REHAU gamyklą, ypatingas dėmesys buvo skiriamas priešgaisrinei saugai. Įgyvendinant pagrindinius užsakovo reikalavimus dėl saugumo, inovatyvumo ir tvarumo, buvo parinktos padidinto atsparumo ugniai medžiagos, įdiegtos efektyvios sau...
nuotrauka
2023-01-06 07:54
„CityCharge V2“ elektromobilių įkrovimo stotelė pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2022“ aukso medalį. Tai elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojo „Elinta Charge“ naujos kartos gaminys, išskirtinis savo dizainu, inžineriniais sprendimais bei išmaniosiomis funkcijomis.
nuotrauka
2022-12-02 11:05
Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ skelbia pradedanti naują išmanaus vandentiekio sostinėje diegimo etapą, kurio metu vilniečių namuose mechaniniai šalto vandens skaitikliai bus keičiami išmaniaisiais įrenginiais. Skaitiklių keitimą gyventojų namuose bendrovė ketina prad...
nuotrauka
2022-12-01 09:25
Kiekvieno miesto puošmena – seni, praeitį menantys statiniai kultūros paveldo vietovėse. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena nusprendusiems ant tokių pastatų fasado įsirengti kondicionierių ar kitą inžinerinį įrenginį, kad š...
nuotrauka
2022-11-24 06:14
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vykdo didžiausią išmaniosios apskaitos projektą Baltijos šalyse – diegia išmaniuosius elektros energijos apskaitos prietaisus. Kas dieną Lietuvoje virš 2 tūkst. senųjų elektros skaitiklių yra pakeičiami į naujuosius, išmaniuosius. Prieš vykdant keitim...
nuotrauka
2022-11-16 07:25
Rotaciniai vožtuvai turi daug skirtingų pritaikymų. Pavyzdžiui, kartu su pavara arba valdikliu jie apsaugo grindinį šildymą nuo per aukštos terpės temperatūros. Ką dar verta apie tai žinoti?
nuotrauka
2022-11-15 07:36
Įmonės TECHNOGAJA sukurti AMAZING KIS vėdinimo sistemų filtrai sėkmingai naudojami tiek vietos rinkoje, tiek Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, žengia ir į kitas rinkas. Tokį AMAZING KIS filtrų populiarumą lemia ne tik tiesioginės, bet ir pridėtinės vertės šiuos filtrus naudojančiam bei...
nuotrauka
2022-11-11 12:02
Prieš tris mėnesius startavęs kvietimas teikti paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui įgauna pagreitį – nuo kvietimo pradžios gautos 66 paraiškos už 2,3 mln. eurų. Iš viso šiai priemonei finansuoti iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 4 mln. eurų. Progr...
nuotrauka
2022-11-08 14:36
Pastaraisiais metais išmaniosios namų technologijos sparčiai tobulėja, jos neaplenkia ir namų apšvietimo sprendimų. Išmanusis apšvietimas ne tik padeda susikurti inovatyvius namus, bet ir sunaudoja mažiau energijos, tausoja aplinką.
nuotrauka
2022-11-04 08:31
Lapkričio 3 d. baigėsi jau antrasis šiais metais kvietimas teikti paraiškas iškastinį kurą naudojančių katilų keitimui į šilumos siurblius ar biokuro katilus. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė dar daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų paraiškų už 6,64 mln. eurų. Viso kvietimui buvo skirta ...
nuotrauka
2022-10-11 06:41
Per Europą ritantis vienai didžiausių pastarųjų metų energetikos krizių, verslas ir paprasti Lietuvos gyventojai su nerimu laukia artėjančios žiemos. Kylančios elektros energijos kainos ir baimė dėl galimų jos tiekimo sutrikimų skatina ieškoti naujų sprendimų, kurie padėtų mažinti vartojimą ir su ju...
nuotrauka
2022-10-10 07:11
Lietuvos šilumos siurblių gamintojas UAB „IGLU TECH“ šį rudenį rinkai pristato naują oras-vanduo siurblių seriją „IGLU Inuit“. Iki šiol rinkai siūliusi tik inovatyvius geoterminius šilumos siurblius „IGLU Aleut“, šiandien įmonė džiaugiasi, kad pavyko prisitaikyti prie vartotojų poreikių ir pasiūlyti...
nuotrauka
2022-10-03 15:26
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą dėl galimai nepagrįstai skaičiuotų mokesčių už šilumos energiją bendrosioms reikmėms, priėmė sprendimą vartotojo reikalavimą atmesti.
nuotrauka
2022-09-22 10:47
Netrukus bus metai, kaip Simona ir Jonas Nainiai gyvena ilgai kurtuose svajonių namuose. Prieš čia įsikeliant teko ne vieną mėnesį jaustis be vietos, nors ir puikioje kompanijoje, glaudžiantis po draugų stogu – kantriai laukti kaip taisyklė užsitęsusios būsto statybų ir finalinių įrengimo darbų paba...
nuotrauka
2022-09-20 07:44
Termostatiniai maišymo vožtuvai yra aukštos kokybės jungiamosios detalės, būtinos palyginti pigioje ir lengvai montuojamoje instaliacijoje. Vožtuvai užtikrina energijos vartojimo efektyvumą ir naudojimo patogumą buitinio karšto vandens įrenginiuose. Dėl daugybės privalumų ir ilgalaikės naudos termos...
nuotrauka
2022-09-19 07:02
Nuolat tobulėjančiame statybos ir inovacijų pasaulyje KAN, Lenkijos vandens tiekimo ir paviršinio šildymo sistemų gamintojas ir tiekėjas, yra vienas iš pripažintų lyderių tiek Lenkijoje, tiek tarptautiniu mastu.
nuotrauka
2022-09-06 11:33
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir UAB „Kauno energija“ dėl mokesčių už šilumos energiją.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos