2021 lapkričio 29 d. pirmadienis, 7:03
Reklama  |  facebook

Kas yra veikimas išvien ir kodėl jis toks svarbus „Grinduvai“

2021-10-14 06:36
Jau ketvirtį amžiaus Alytuje įsikūrusi „Grinduva“ dalyvauja išskirtinių savo reikšme ir dydžiais objektų statybose. Pasak įmonės vadovo Tomo Vailionio, profesinė šventė yra tinkama proga dar kartą akcentuoti, kad žmonės yra svarbesni už procesus.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt (GRINDUVOS nuotr.) koliažas


Minimos įmonės
Grinduva, UAB

Dalyvauja svarbiausiuose pastarojo meto projektuose

Didžiausias pastarojo meto objektas, kuriame darbuojasi bendra Lietuvos ir Čekijos įmonė „Grinduva“, – sostinėje iškilęs 62 tūkst. kv. metrų ploto prekybos centras „Vilnius OUTLET“. Tai vienas iš ambicingiausių pastarojo meto projektų, jis turės įtakos ir pirkėjų srautams, ir aplinkinių miesto rajonų augimui. „Grinduva“ šiame prekybos centre įrengė apie 42 tūkst. kv. metrų grindų dangų. Įmonė šiame objekte darbavosi trejus metus. Tokį ilgą laiką lėmė technologiniai statybos procesai, kurių dalimi yra ir grindų dangos įrengimas.

 

„Man svarbu sukurti aplinką, kurioje dirbama išvien, siekiama aukščiausios kokybės, dirbama ne dėl nuopelnų ar pagyrimų, o siekiant tiksliai įgyvendinti projektą“, – dalijasi nuostatomis įmonės „Grinduva“ vadovas Tomas VAILIONIS.

„Šiame objekte darbavomės ir žiemos metu, nepaisydami lietaus ir sniego, nes betonavimas yra toks procesas, kurio panorėjęs nesustabdysi, – sako „Grinduvos“ direktorius T. Vailionis. – Grindų dangą teko įrengti sykiu su perdanga: viena įmonė vykdė monolito darbus, įrengė perdangą, o mes iš karto klojome antrą sluoksnį – įrengėme grindų dangą.“

Antras pagal darbų apimtis yra biurų pastatas „Core“, statomas šalia prekybos centro „Panorama“. Šiame biurų komplekse „Grinduva“ įrengė apie 20 tūkst. kv. metrų grindų dangos.

Nors šie objektai dideli darbų apimtimis ir trunka ne vienerius metus su pertraukomis, įmonei tai yra kasdieniai darbai, kuriuos lemia ir orai, ir žmogiškasis faktorius, ir darbų derinimas su šalia arba sykiu dirbančiais rangovais. Situacijas, kurios neišvengiamai nutinka dirbant, įmonės vadovas laiko ne rebusais ar dideliais iššūkiais, o klausimais, kuriuos išspręsti padeda didžiulė „Grinduvos“ patirtis – įmonė rinkoje sėkmingai veikia jau ketvirtį amžiaus.

„Situacijos, ypač pastaruoju metu, neįprastos, nes pirmą kartą susidūrėme su pandemija, kurios sąlygomis gyvename jau antrus metus. Nors situacijos naujos, tačiau sprendimus lemia per ilgus metus įmonės sukaupta patirtis, – sako įmonės vadovas. – Mes nepatyrėme didelių nuostolių nei ekonominių krizių metu, neturime didesnių bėdų ir dabar. Yra problema, klausimas – ieškome racionaliausio, logiško sprendimo.“

Sutrikus medžiagų tiekimo grandinei ir pabrangus statybinėms medžiagoms, „Grinduva“ taip pat susidūrė su kliūtimis. Aštriausia – pradėjus kilti metalo kainoms. Jaunosios kartos įmonės vadovas ne skaičiavo galimus nuostolius, o ėmė ieškoti alternatyvių sprendimų. Kaip pripažįsta T. Vailionis, jam teko padirbėti įtikinėjant užsakovus dalį metalo pakeisti alternatyvia polipropileno fibra. Taip „Grinduva“ amortizavo galimas grėsmes dėl tiekimo sutrikimų ir kylančių kainų – įmonė suvaldė biudžetą ir laiku vykdė sutarties įsipareigojimus.

Svarbiausia – tiksliai įgyvendinti projektą

„Man svarbu sukurti aplinką, kurioje dirbama išvien, siekiama aukščiausios kokybės, dirbama ne dėl nuopelnų ar pagyrimų, o siekiant tiksliai įgyvendinti projektą“, – dalijasi nuostatomis vadovas.

Naujiems darbininkams suteikiamas laikas apsiprasti, išmokti ir siekti platesnių gebėjimų – pagalbinių darbininkų, vadovo įsitikinimu, nereikia. Tokia nuostata turi racionalią priežastį. Grindų įrengimo profesinės mokyklos nemoko – įmonei pačiai tenka pasirūpinti naujais žmonėmis, gebančiais atlikti būtinus darbus. Iš vienos pusės, „Grinduvai“ reikia mokytis norinčių žmonių, o iš kitos – turėti įmonėje žmonių, kurie ne baimintųsi konkurento, o norėtų mokyti, sutiktų perduoti savo patirtį. Tokį darbą T. Vailionis vadina veikimu išvien, nes tai garantuoja nenutrūkstamą įmonės ciklą ir kaupiamą bendrą įmonės patirtį, atsparią „force majeure“: netikėtos aplinkybės gali supurtyti, bet nepargriauna.
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-11-26 10:19
Liubavo dvaro sodybos muziejus (Vilniaus r.) netrukus pasipildys dar vienu restauruotu pastatu – Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigiama tvarkyti buvusi dvaro arklidė, ji bus pritaikyta kultūros ir viešosioms reikmėms.
nuotrauka
2021-11-24 10:30
UAB „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė“ (Baltic FEZ) pradeda įgyvendinti naują infrastruktūros plėtros etapą. Baigti ir Marijampolės savivaldybei įgyvendinti perduoti bendrovės užsakymu atlikti žiedinės sankryžos, naujo kelio, pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros projektai. J...
nuotrauka
2021-11-24 09:40
„Luminor“ bankas investicijų valdymo įmonės „Union Asset Management“ nekilnojamojo turto investiciniam fondui „Union RE Core Fund I“ suteikė 12,8 mln. eurų finansavimą, skirtą 17,7 tūkst. kv. metrų ploto industriniam pastatų kompleksui Kauno mieste įsigyti.
nuotrauka
2021-11-23 14:55
Artėjant žiemai, Neries dešinės krantinės ruožas ruošiamas naujiems rangovams, kurie pavasarį užbaigs tvarkyti teritoriją ties Olimpiečių gatve. Šią savaitę darbus atlikusi įmonė „Skominta“ išveš dalį nepasodintų želdynų ir statybines medžiagas, krantinėje likusias nutrūkus rangos sutarčiai.
nuotrauka
2021-11-22 10:25
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ investuotojams „East Capital Real Estate AS“ pardavė sostinės Žalgirio gatvėje pastatytą modernų verslo centrą „Naujasis Skansenas Ž“. Šiuolaikiško 5 aukštų, 7550 kv. m ploto verslo centro statybos darbai bus užbaigti iki šių metų pabaigos.
nuotrauka
2021-11-22 07:14
Latvijos įmonė „PreferRent“ sukūrė statybinės technikos nuomos platformą, kuri suveda statybinės technikos, statybinės įrangos nuomos bendroves ir įmones, kurioms šios technikos reikia darbui.
nuotrauka
2021-11-19 11:46
Susisiekimo infrastruktūros įmonių grupės „Panevėžio keliai“ antrinės įmonės UAB „Aukštaitijos traktas“ ir UAB „Ukmergės keliai“, vykdydamos visos grupės pertvarką ir efektyvindamos veiklą, mažina darbuotojų skaičių. UAB „Aukštaitijos traktas“ atsisveikins su 20 darbuotojų, „Ukmergės keliai“ – su 15...
nuotrauka
2021-11-19 10:11
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ su investuotoju „Hili Properties plc“ sudarė sutartį dėl Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pagal „Build-to-suit“ modelį pastatytos Vokietijos polimerų kompanijos „Rehau“ gamyklos įsigijimo.
nuotrauka
2021-11-19 07:16
Didžiausios Estijos statybų bendrovės investavo į šioje šalyje lyderio pozicijas užimančią ir Lietuvoje vis aktyviau naudojamą statybos projektų biudžetų kontrolės ir valdymo programinės įrangos platformą „Bauwise“. Su šia platforma sėkmingai dirba generaliniai rangovai, nekilnojamojo turto vystytoj...
nuotrauka
2021-11-18 16:59
Projektavimo, konsultavimo ir statybų procesų valdymo bendrovė „Baltic Engineers“, išplėtusi paslaugų spektrą, keičia pavadinimą į „Be Live“. Naujasis prekės ženklas atspindi faktą, jog įmonė visas paslaugas grindžia tvariomis vertybėmis ir nuolat tobulėjančiomis technologijomis.
nuotrauka
2021-11-18 10:39
Vokietija ir Lietuva nutarė vystyti bendrą projektą – Rukloje bus kuriama nauja infrastruktūra, statomos kareivinės, tiesiami keliai ir kita. Išvystyta infrastruktūra bus skirta brigados „Geležinis Vilkas“ Artilerijos ir Logistikos batalionams bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei.
nuotrauka
2021-11-17 16:06
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su UAB „Vilniaus vystymo kompanija" užbaigė krepšinio arenos, įsikūrusios šalia Vilniaus Žemynos progimnazijos, statybas. Komplekso operavimą taryba nusprendė perduoti savivaldybės įstaigai „Active Vilnius".
nuotrauka
2021-11-17 16:02
Panevėžyje duris atvėrė Pusiaukelės namai, įkurti buvusio policijos pastato patalpose. Pusiaukelės namai – tai pataisos įstaigos specialus, atviro tipo padalinys.
nuotrauka
2021-11-17 15:05
Vilniaus oro uosto teritorijoje oficialiai pradėta „DHL Lietuva“ skubių siuntų terminalo statyba. Inovatyvaus ir į tvarumą orientuoto terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicijų valdymo bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF).
nuotrauka
2021-11-16 08:46
UAB „Empower-Fidelitas“ pranešė lapkričio 10 dieną oficialiai pakeitusi pavadinimą. Juridinių asmenų registre VĮ Registrų centras įregistruotas naujas pavadinimas – UAB „Enersense“.
nuotrauka
2021-11-15 12:04
Tarptautinė internetinės prekybos platforma verslui „Merxu“ skelbia pritraukusi stambų investuotoją – vos prieš metus veiklą Centrinėje ir Rytų Europoje pradėjęs startuolis sudomino pasaulinio lygio grandą „Prosus Venture“.
nuotrauka
2021-11-15 07:10
Lapkričio 17 d. Akademijos miestelyje (Studentų g. 9A, Kauno r.) įvyksiančioje iškilmingoje Prezidento Valdo Adamkaus sporto centro atidarymo ceremonijoje bus pristatomas šiuo metu didžiausias šalyje įvairioms sporto šakoms ir poreikiams pritaikytas universitetinis sporto kompleksas
nuotrauka
2021-11-11 14:39
Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigtas tvarkyti Lopacinskių rūmų (Bernardinų g. 8, Vilnius) šiaurinės dalies korpusas, kuriame dabar įsikūrusi VšĮ ,,Teatras MENO FORTAS“
nuotrauka
2021-11-11 10:37
Spalio pabaigoje po dviejų metų pertraukos duris atvėręs Keistuolių teatras žiūrovus pasitiko stipriai atsinaujinęs – pastatytos patogesnės kėdės, įrengta geresnė vėdinimo sistema, nauja apšvietimo sistema ir moderniausia garso įranga.
nuotrauka
2021-11-10 14:06
Investicinė bendrovė „Pirmoji investavimo įmonė“ jai priklausančių komercinės paskirties pastatų valdymą patikėjo tarptautinei nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovei „Newsec“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

„Business Garden“ projekte – aplinkotvarkos elementų ir augalų dermė

Vilniuje baigiamas statyti „Do architects“ projektuotas biuro pastatų kompleksas „Business Garden Vilnius“, kurio aplinkos sutvarkymo klausimus spręsti ir įgyvendinti padėjo UAB „Betono moza...