2023 gruodžio 1 d. penktadienis, 2:21
Reklama  |  facebook

Kaune baigtas pirmasis „Radio City by CITUS“ etapas Fotogalerija

2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
CITUS nuotr.


Minimos įmonės
Citus, UAB
Archas, UAB
Projektas „Radio City by CITUS“ pradėtas dar 2020 m., įsigijus įžymų laikinosios sostinės statinį – didžiąją dalį Kauno radijo fabriko „Banga“ patalpų, statytų praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje. Su architektų studijos „Archas“ komanda jam suteikta ankstesnį charakterį pabrėžianti, bet šių dienų tendencijas atspindinti architektūrinė išraiška. Keturi komplekso korpusai gavo radijo fabriko legendinių gaminių pavadinimus ir kiekvienas iš jų pasižymės skirtingais fasadais. Pirmasis etapas apėmė „Nidos“ ir „Bangos“ korpusus, kurių vardai susiję su čia prieš pusšimtį metų gamintomis magnetolomis bei spalvotais televizoriais; šie korpusai išsidėstę prie Astronomijos g. ir Savanorių pr. Likę du korpusai – „Minija“, palei Žemaičių g. ir „Daina“, žvelgianti į Prisikėlimo bažnyčią – naujam gyvenimui bus prikelti baigiamo projektuoti antrojo etapo metu.

„Projektui pasirinkome daug tvaresnį nei nauja statyba konversijos kelią, mūsų viziją palaikė ir „Archo“ studijos architektų komanda. Pastatas yra įdomus, su laikmečio dvasia ir tinka Žaliakalniui. Žinoma, tai kėlė ir technologinių iššūkių, reikėjo suderinti interesus su daugybe pastato šeimininkų, kurie išlaikė nuosavybę, tačiau ne iš karto norėjo prisidėti prie atnaujinimo. Visgi šiandien matome, kad projektas pasiteisino ir patenkino klientų lūkesčius. Antruoju etapu taip pat turėsime nemažai naujienų. Tada visas buvusio radijo fabriko kompleksas įgaus naują veidą, o užbaigtame projekte turto vertė augs sparčiau“, – pastebi pranešime cituojamas „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.

Parduota 90 proc. patalpų

„Nidos“ ir „Bangos“ korpusai, apimantys 8,2 tūkst. kv. m plotą, virto 184 loftais ir 42 komercinėmis patalpomis. Laisvos pirmajame „Radio City by CITUS“ etape liko tik 24 patalpos – 10 loftų ir 14 patalpų, kurias galima pritaikyti ne tik komercinei veiklai, bet ir įrengti jose loftus su atskirais įėjimais.

„Beveik du trečdaliai pirkėjų loftus įsigijo investicijai. Turime klientų, kurie įsigijo ne vieną, o daugiau – net iki 10 loftų“, – vardija M. Galdikas.

Pirmajame etape jau veikia klinika, spaustuvė, įvairios parduotuvės, kuriasi stomatologijos klinika, grožio paslaugų vietos, kūrybos terapijos namai, dailės studija.

Taip pat visiems naujiesiems projekto šeimininkams priklauso stogo terasa, su įrengtomis poilsio bei laisvalaikio erdvėmis ir Kauno Žaliakalnio panorama, atsiveriančia vienoje aukščiausių miesto vietų. 

Radio City by CITUS projektas Kaune

CITUS biuras, CITUS nuotr.

„Citus“ vadovas pastebi, kad „Radio City by CITUS“ lokacija tinkama ir loftus perkantiems, ir komercines patalpas įsigyjantiems žmonėms. Projektas yra atgimstančiame Žaliakalnio rajone, centrinėje miesto vietoje, šalia eina Savanorių prospektas. Taip pat pašonėje stovi Prisikėlimo bažnyčia – vienas Kauno simbolių.

„Ieškojome nedidelio ploto patalpų savo verslui miesto centre, norėjome jas įsigyti, o ne nuomotis, tačiau niekur kitur geresnio varianto neradome. „Radio City by CITUS“ projekte esančios patalpos mums buvo labai patraukios, nes yra dviejų aukštų, todėl suteikia galimybes įdomiai įsikurti, patraukliai pristatyti paslaugas, sukurti netradicinę aplinką klientams. Galiausiai, kilo mintis verslo plėtrai ir įsigijome dar vienas, didesnes patalpas, kuriose planuojame įgyvendinti naujas verslo idėjas“, – pasakoja pranešime cituojamas įmonės „Indigo Projektai“ vadovas Linas Pėstininkas.

Projekte įsikūrė ir „Citus“ Kauno ofisas. Čia dirba komandos, prižiūrinčios laikinosios sostinės ir Druskininkų projektus. Tai leidžia efektyviau valdyti ir tęsiamą „Radio City by CITUS“.

Radio City by CITUS projektas Kaune

CITUS nuotr.

Idėja, parvežta iš Skandinavijos

Anksčiau pardavimų komanda komercines patalpas siūlydavo tik verslo klientams. Jos sulaukė smulkaus verslo atstovų susidomėjimo, nes Kauno centre patalpų verslui nėra daug, o darbuotojai gali naudotis bendromis „Radio City by CITUS“ erdvėmis.

„Pamatę pavyzdžių Kopenhagoje, nusprendėme šias patalpas pasiūlyti ir žmonėms, ieškantiems loftų gyvenimui. Tai turi papildomų privalumų: pavyzdžiui, nuosavą įėjimą, kai nereikia naudotis bendromis laiptinėmis. Visi skandinavai daug eksperimentuoja ir projektuose jungia įvairias funkcijas: Danijoje susipažinome su projektu, kuris primena lietuviškus kotedžus, tačiau jo suplanavimas – kaip lofto, o dauguma savininkų ne tik ten gyvena, bet toje pačioje erdvėje vykdo ir komercinę veiklą, priima klientus. Tikiu, kad ir Kaune atsiras kūrybingų žmonių, kuriems tokia idėja bus patraukli“, – pasakoja „Citus“ plėtros vadovas Kaune Artūras Žimaila.

„Griaučiai“ – seni, bet pastatas kaip naujas

Vykdant buvusio Kauno radijo fabriko konversiją ir jam tampant „Radio City by CITUS“, buvo išlaikyta didžioji dalis pastato sienų ir perdangų konstrukcijų, jos suremontuotos ir sustiprintos, išsaugotos charakteringos architektūrinės detalės – piliastrai, laiptinės, liftų šachtos ir kita.

Likusi pastato dalis buvo visiškai atnaujinta: apšiltinti ir naujai įrengti fasadai bei stogas su terasomis, įrengtos naujos grindų konstrukcijos, vidinės pertvaros, liftai, pakeistos visos inžinerinės sistemos – vandentiekio, šildymo, elektros, gaisrinės signalizacijos, nuotekų, vėdinimo, individualios apskaitos. Dėl šių sprendinių pastatas pasiekė B energinio efektyvumo klasę.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).
nuotrauka
2023-11-13 12:09
Paskolų būstui įsigyti ir paskolų įmonėms paklausą vis dar vėsina aukštas palūkanų normų lygis, o dažniausiai fiksuotosiomis palūkanomis suteikiamų vartojimo paskolų paklausa po truputį didėja, rodo Lietuvos banko atlikta naujausia bankų apklausa.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas