2024 birželio 19 d. trečiadienis, 16:48
Reklama  |  facebook

Kaune baigtas pirmasis „Radio City by CITUS“ etapas Fotogalerija

2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
CITUS nuotr.


Minimos įmonės
Citus, UAB
Archas, UAB
Projektas „Radio City by CITUS“ pradėtas dar 2020 m., įsigijus įžymų laikinosios sostinės statinį – didžiąją dalį Kauno radijo fabriko „Banga“ patalpų, statytų praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje. Su architektų studijos „Archas“ komanda jam suteikta ankstesnį charakterį pabrėžianti, bet šių dienų tendencijas atspindinti architektūrinė išraiška. Keturi komplekso korpusai gavo radijo fabriko legendinių gaminių pavadinimus ir kiekvienas iš jų pasižymės skirtingais fasadais. Pirmasis etapas apėmė „Nidos“ ir „Bangos“ korpusus, kurių vardai susiję su čia prieš pusšimtį metų gamintomis magnetolomis bei spalvotais televizoriais; šie korpusai išsidėstę prie Astronomijos g. ir Savanorių pr. Likę du korpusai – „Minija“, palei Žemaičių g. ir „Daina“, žvelgianti į Prisikėlimo bažnyčią – naujam gyvenimui bus prikelti baigiamo projektuoti antrojo etapo metu.

„Projektui pasirinkome daug tvaresnį nei nauja statyba konversijos kelią, mūsų viziją palaikė ir „Archo“ studijos architektų komanda. Pastatas yra įdomus, su laikmečio dvasia ir tinka Žaliakalniui. Žinoma, tai kėlė ir technologinių iššūkių, reikėjo suderinti interesus su daugybe pastato šeimininkų, kurie išlaikė nuosavybę, tačiau ne iš karto norėjo prisidėti prie atnaujinimo. Visgi šiandien matome, kad projektas pasiteisino ir patenkino klientų lūkesčius. Antruoju etapu taip pat turėsime nemažai naujienų. Tada visas buvusio radijo fabriko kompleksas įgaus naują veidą, o užbaigtame projekte turto vertė augs sparčiau“, – pastebi pranešime cituojamas „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.

Parduota 90 proc. patalpų

„Nidos“ ir „Bangos“ korpusai, apimantys 8,2 tūkst. kv. m plotą, virto 184 loftais ir 42 komercinėmis patalpomis. Laisvos pirmajame „Radio City by CITUS“ etape liko tik 24 patalpos – 10 loftų ir 14 patalpų, kurias galima pritaikyti ne tik komercinei veiklai, bet ir įrengti jose loftus su atskirais įėjimais.

„Beveik du trečdaliai pirkėjų loftus įsigijo investicijai. Turime klientų, kurie įsigijo ne vieną, o daugiau – net iki 10 loftų“, – vardija M. Galdikas.

Pirmajame etape jau veikia klinika, spaustuvė, įvairios parduotuvės, kuriasi stomatologijos klinika, grožio paslaugų vietos, kūrybos terapijos namai, dailės studija.

Taip pat visiems naujiesiems projekto šeimininkams priklauso stogo terasa, su įrengtomis poilsio bei laisvalaikio erdvėmis ir Kauno Žaliakalnio panorama, atsiveriančia vienoje aukščiausių miesto vietų. 

Radio City by CITUS projektas Kaune

CITUS biuras, CITUS nuotr.

„Citus“ vadovas pastebi, kad „Radio City by CITUS“ lokacija tinkama ir loftus perkantiems, ir komercines patalpas įsigyjantiems žmonėms. Projektas yra atgimstančiame Žaliakalnio rajone, centrinėje miesto vietoje, šalia eina Savanorių prospektas. Taip pat pašonėje stovi Prisikėlimo bažnyčia – vienas Kauno simbolių.

„Ieškojome nedidelio ploto patalpų savo verslui miesto centre, norėjome jas įsigyti, o ne nuomotis, tačiau niekur kitur geresnio varianto neradome. „Radio City by CITUS“ projekte esančios patalpos mums buvo labai patraukios, nes yra dviejų aukštų, todėl suteikia galimybes įdomiai įsikurti, patraukliai pristatyti paslaugas, sukurti netradicinę aplinką klientams. Galiausiai, kilo mintis verslo plėtrai ir įsigijome dar vienas, didesnes patalpas, kuriose planuojame įgyvendinti naujas verslo idėjas“, – pasakoja pranešime cituojamas įmonės „Indigo Projektai“ vadovas Linas Pėstininkas.

Projekte įsikūrė ir „Citus“ Kauno ofisas. Čia dirba komandos, prižiūrinčios laikinosios sostinės ir Druskininkų projektus. Tai leidžia efektyviau valdyti ir tęsiamą „Radio City by CITUS“.

Radio City by CITUS projektas Kaune

CITUS nuotr.

Idėja, parvežta iš Skandinavijos

Anksčiau pardavimų komanda komercines patalpas siūlydavo tik verslo klientams. Jos sulaukė smulkaus verslo atstovų susidomėjimo, nes Kauno centre patalpų verslui nėra daug, o darbuotojai gali naudotis bendromis „Radio City by CITUS“ erdvėmis.

„Pamatę pavyzdžių Kopenhagoje, nusprendėme šias patalpas pasiūlyti ir žmonėms, ieškantiems loftų gyvenimui. Tai turi papildomų privalumų: pavyzdžiui, nuosavą įėjimą, kai nereikia naudotis bendromis laiptinėmis. Visi skandinavai daug eksperimentuoja ir projektuose jungia įvairias funkcijas: Danijoje susipažinome su projektu, kuris primena lietuviškus kotedžus, tačiau jo suplanavimas – kaip lofto, o dauguma savininkų ne tik ten gyvena, bet toje pačioje erdvėje vykdo ir komercinę veiklą, priima klientus. Tikiu, kad ir Kaune atsiras kūrybingų žmonių, kuriems tokia idėja bus patraukli“, – pasakoja „Citus“ plėtros vadovas Kaune Artūras Žimaila.

„Griaučiai“ – seni, bet pastatas kaip naujas

Vykdant buvusio Kauno radijo fabriko konversiją ir jam tampant „Radio City by CITUS“, buvo išlaikyta didžioji dalis pastato sienų ir perdangų konstrukcijų, jos suremontuotos ir sustiprintos, išsaugotos charakteringos architektūrinės detalės – piliastrai, laiptinės, liftų šachtos ir kita.

Likusi pastato dalis buvo visiškai atnaujinta: apšiltinti ir naujai įrengti fasadai bei stogas su terasomis, įrengtos naujos grindų konstrukcijos, vidinės pertvaros, liftai, pakeistos visos inžinerinės sistemos – vandentiekio, šildymo, elektros, gaisrinės signalizacijos, nuotekų, vėdinimo, individualios apskaitos. Dėl šių sprendinių pastatas pasiekė B energinio efektyvumo klasę.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-06-17 11:50
Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių.
nuotrauka
2024-06-17 10:40
Šiuo metu statomame naujajame Vilniaus oro uosto išvykimo terminale – baigti saulės energijos modulių montavimo darbai. Saulės moduliai dengia 5 tūkst. kv. metrų plotą ant pastato stogo ir ateityje patenkins apie trečdalį viso naujojo išvykimo terminalo elektros poreikio.
nuotrauka
2024-06-17 10:34
Sostinės Naujamiestyje, buvusio „Lelijos“ siuvimo fabriko vietoje, oficialiai pradedamas didžiausio Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelio „Tech Zity Vilnius“ statybos. Pirmasis projekto etapas, apimantis 16,5 tūkst. kv. m ploto, duris atvers jau 2025 m. vasarą, o 75 proc. patalpų j...
nuotrauka
2024-06-14 10:55
Verslo parką „Business Garden Vilnius“ plėtojanti „Vastint Lithuania“ gavo leidimą projekto antrajam statybų etapui. Verslo parke Vilniuje iškils du biurų pastatai ir daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, bus įrengta ir daugiau viešųjų erdvių. Į darbuotojų patogumą orientuotų biurų paklausą š...
nuotrauka
2024-06-14 10:42
„Ruukki Construction“, priklausanti SSAB, pasirašė sutartį su kelionių bendrove „Experience Pyhä Oy“ dėl „Ruukki® Classic LowCarbon“ stogo dangos, pagamintos iš SSAB „Fossil-free™“ plieno, tiekimo investicinės bendrovės ekologinių atostogų vilų projektui Pyhätunturi, Suomijos Laplandijoje. Ateityje ...
nuotrauka
2024-06-11 11:46
„Omniva LT“ baigė pirmąjį naujo Kauno logistikos centro statybos darbų etapą – jame užbaigtas biuro patalpų įrengimas, čia dirbti persikėlė administracijos darbuotojai iš Kauno. 2400 kv. m ploto patalpose sukurtos ne tik modernios darbo vietos, bet ir darbuotojų laisvalaikio bei poilsio erdvės. Suku...
nuotrauka
2024-06-11 10:49
Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus ar naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saul...
nuotrauka
2024-06-10 10:32
Naujuoju „Kärcher“ vadovu Lietuvoje paskirtas Mindaugas Levickas. Jis tapo atsakingas už Lietuvos padalinio tolesnę verslo plėtrą, veiklos strategijos planavimą ir įgyvendinimą, finansų bei personalo valdymą.
nuotrauka
2024-06-10 08:04
Karo kontekste, pažangios technologijos tampa svarbiu faktoriumi. Termovizoriai – įranga, gebanti atvaizduoti šilumą infraraudonųjų spindulių spektre – viena tokių technologijų. Ši įranga ne tik leidžia kariams identifikuoti priešus ir jų judėjimą teritorijoje, bet ir apsaugo jų gyvybes, padeda numa...
nuotrauka
2024-06-07 13:26
Lietuvoje pirmą kartą pradedama įgyvendinti „GovTech smėliadėžės" programa, skirta praktiškai išbandyti dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstų sprendimų galimybes viešajame sektoriuje. Birželio 5 d. Vilniuje vykusiame programos atidarymo renginyje 14 viešojo sektoriaus institucijų pristatė sav...
nuotrauka
2024-06-07 10:54
SBA grupė, valdanti daugiau kaip 40 įmonių ir vienijanti 3 500 darbuotojų bendruomenę, personalo valdymą kelia į skaitmeninę sistemą „SAP SuccessFactors“.
nuotrauka
2024-06-07 09:56
Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas, pasipildė naujais daugiabučiais. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ drauge su Čekijos investicijų grupe „RSJ In...
nuotrauka
2024-06-06 12:38
Su finansiniais sunkumais susidurianti pastatų vidaus inžinerinių sistemų montavimo ir projektavimo įmonė „Alinita“, priklausanti „Panevėžio statybos tresto“ grupei, planuoja pradėti restruktūrizavimo procesą.
nuotrauka
2024-06-06 10:40
UAB „Translinija", bendradarbiaudama su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „EIKA Development", imasi naujo projekto – Utenoje planuoja statyti viešbutį su restoranu, konferencijų centru bei SPA zona. J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio banko vietoje, iškilsiantį viešbutį planuojama baigti statyti 20...
nuotrauka
2024-06-05 14:50
Vienai iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“, kartu su investiciniais fondais plėtojančiai gyvenamosios paskirties projektus Vilniuje ir komercinės – Kaune, vadovauti pradeda Deimantė Laumytė. Prie įmonių grupės vairo stojus ilgametę vadovavimo patirtį sukaupusiai verslo strate...
nuotrauka
2024-06-05 14:36
Šiemet praėjusių metų finansinę atskaitomybę laiku pateikė 103 882 bendrovės – tai penktadaliu (20,14 proc.) daugiau nei pernai (86 468). Nors savo 2023 m. rezultatus deklaravo daugiau įmonių, dalis sektorių patyrė pajamų mažėjimą palyginti su 2022 m., rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" analizė...
nuotrauka
2024-06-05 13:23
Stiklo gamyba yra ne tik itin svarbus Europos pramonės sektorius, bet ir vienas iš pagrindinių energijos vartotojų bei aplinkos teršėjų. Vien 2021 metais jis į aplinką išmetė 17 mln. tonų anglies dvideginio, daugiausia dėl iškastinio kuro deginimo. Galimą šios problemos sprendimą netrukus gali pasiū...
nuotrauka
2024-06-04 09:46
Lietuvoje ketvirtadalis smulkių įmonių įvardija, kad susiduria su sunkumais ieškant darbuotojų. Ką daryti, kad darbuotojų paieškos procesas smulkioms įmonėms būtų lengvesnis ir kaip joms išsiskirti kitų darbdavių gausoje, pasakoja Užimtumo tarnybos ir „Luminor“ banko ekspertės.
nuotrauka
2024-06-04 08:57
Didžiausia Lietuvoje ekstremalaus sporto erdvė po stogu „Banga Ramp Park“ duris atvers rugpjūtį. Paspirtukų, BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių sporto entuziastams skirtas 850 kv. m. rampų parkas įsikurs „SBA Urban“ plėtojamame projekte „Urban HUB“ šalia Ukmergės gatvės Avižieniuose, Vilniaus pašo...
nuotrauka
2024-06-04 08:51
Šiandien visame pasaulyje tvarumo klausimai tampa neatsiejama modernaus verslo dalimi. Dėl augančio vartotojų sąmoningumo ir tarptautinių teisinių reikalavimų, įmonės vis dažniau įdiegia tvarumo strategijas – Lietuvoje ši tendencija taip pat įgauna pagreitį.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas