2021 spalio 17 d. sekmadienis, 12:01
Reklama  |  facebook

Kaune brangsta socialinio ir savivaldybės būsto nuoma

2021-04-09 14:41
Dauguma socialiniuose ir savivaldybės būstuose gyvenančių kauniečių iki šiol už nuomą mokėdavo, savivaldybės skaičiavimu, neadekvačiai mažas sumas. Kadangi nuomos kaina buvo perskaičiuojama retai, ji neatitiko šiandieninės rinkos realijų, o už šią paslaugą surenkamos lėšos vargiai padengdavo patiriamas išlaidas būstų eksploatacijai bei remontams.
nuotrauka
Kauno m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Registrų centras, VĮ,

Kauno savivaldybė nusprendė nuo šiol nuomos kainas pagal Vyriausybės numatytą metodiką Kauno mieste perskaičiuoti kasmet. Itin sunkiai besiverčiantiems žmonėms ir toliau išliks lengvatos.

Seniai neatnaujinta kainodara

Šiemet savivaldybės ar socialinį būstą besinuomojantys kauniečiai sulaukė žinios apie nuomos kainos pokyčius. Nepaisant to, kad tokie būstai priklauso savivaldybei, rašoma pranešime, mokestis kartą per metus perskaičiuojamas pagal Vyriausybės patvirtintą metodiką. Joje atsispindi būsto tipas, vertė, patogumai – infrastruktūra, komunikacijos ir kitos dedamosios.

„Pagal Vyriausybės nustatytą formulę perskaičiavus savivaldybės ir socialinio būsto nuomos kainą, jų gyventojams Kaune, kaip ir dalyje kitų Lietuvos miestų, gali tekti mokėti daugiau. Toks žingsnis buvo neišvengiamas Registrų centrui atnaujinus turto vertės skaičius. Už nuomą surinktos lėšos, kaip ir iki šiol, investuojamos į būstų atnaujinimą ir nekilnojamo turto fondo plėtimą įsigyjant naujų butų, kad laukiančiųjų eilės ir toliau mažėtų“, – cituojamas Kauno miesto savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas.

Šiuos duomenis pagal esamą situaciją atnaujina ir pateikia Registrų centras. Anksčiau, net ir kintant minėtiems duomenims, Kaune nuomos kainos atnaujinamos buvo žymiai rečiau. Tačiau nuo šiol, siekiant neatsilikti nuo bendrų rinkos tendencijų, toks perskaičiavimas bus atliekamas kiekvienais metais.

Planuotas kainų pokytis, dalijasi savivaldybė, iššaukė dalies nuomininkų reakcijas ir netgi sulaukė pasipiktinimo. D. Valiukas pabrėžė, jog šis sprendimas nėra staigmena – apie permainas visi gyventojai informuoti gruodžio–vasario mėnesiais pateiktose sąskaitose.

Sunkiau besiverčiantiems – lengvatos

„Reikėtų suprasti, kad tokia pati nuomos kaina 15 metų išlikti negali. Tai tiesiog neatitinka rinkos realybės. Už nuomą surenkami pinigai skirti ne pasipelnymui, o socialinių ir savivaldybės būstų remonto, priežiūros darbams atlikti, sistemos tobulinimui ir naujų būstų pirkimui. Už naujai įsigyjamą turtą ir atliekamus darbus savivaldybė moka šiandienos rinkos kainomis, todėl iš nuomininkų prašyti dešimtmečio senumo sumų – tiesiog nelogiška“, – teigė D. Valiukas.

Kaip praneša savivaldybė, tai, jog šis mokestis nuo šiol bus perskaičiuojamas kasmet, jokiu būdų nereiškia, kad kiekvienais metais jis augs. Tai priklausys nuo Registrų centro skelbiamų rinkos tendencijų.

Sunkiau besiverčiantys asmenys ar šeimos gali gauti ir nuomos lengvatą. Jei asmens (šeimos atveju – visų šeimos narių) praėjusių metų pajamos, tenkančios vienam žmogui, per mėnesį neviršija 1,5 VRP (valstybės remiamas pajamų dydis – 128 Eur), socialinio būsto nuomos mokestis gali būti sumažinamas net iki 50 proc.

Investicijos į atnaujinimą

Kaip ir iki šiol, už nuomą surinkti pinigai toliau bus investuojami naujiems būstams įsigyti ir seniesiems atnaujinti. Taip pat siekiama tobulinti sistemą. Šiomis lėšomis apmokami ir daugiabučių, kuriuose yra socialiniai bei savivaldybės būstai, renovacijos mokesčiai.

Iki šiol balansuoti tarp šių dviejų sumų – iš nuomos surenkamų pinigų ir investavimo į nuolatinius reikalingus darbus – buvo itin sudėtinga. Daugiau kaip dešimtmečiui nesikeičiant nuomos kainai, rinka judėjo sava eiga. Statybinių medžiagų, aptarnavimo ir būstų kainos gerokai išaugo, todėl pagalbos sunkumų patiriantiems žmonėms sistema negalėjo veikti taip efektyviai, kaip galėtų.

Vis dėlto, nepaisant kainų neatitikimų, miesto pastangomis dabar per metus įprastai suremontuojama ir naujai išnuomojama virš šimto būstų.

Trumpesnės laukiančiųjų eilės

Ne mažiau svarbios pastangos keičiant kauniečių požiūrį į socialinius būstus. Jų populiarumas pradeda mažėti. Eilėje gauti socialinį būstą stovintys gyventojai vis labiau supranta, kad toks butas – tai ne viso gyvenimo laimėjimas loterijoje, o tik laikina miesto pagalba sunkumų patiriantiems kauniečiams, rodantiems iniciatyvą atsitiesti ir grįžti prie savarankiško gyvenimo.

Jau kuris laikas Kaune socialinis būstas suteikiamas terminuotam laikotarpiui – 3 metams. Taip pat drauge su laikina pastoge skiriama kompleksinė pagalba. Socialiniai darbuotojai prižiūri ir kiekvienu individualiu atveju teikia reikalingą pagalbą ten apsistojusiems žmonėms. Esant objektyvioms priežastims ir realiam poreikiui, laikotarpis gali būti pratęstas.

Iškart keliomis kryptimis teikiama pagalba svariai prisidėjo sumažinant socialinio būsto laukiančiųjų eiles. Tai leido užtikrinti, kad jo kur kas greičiau sulauktų tie, kam tokia parama išties skubiai reikalinga sunkiu gyvenimo periodu, patiriant nepriteklių ar kitokias negandas. Taigi dešimtmečius trukdavęs stovėjimas nesibaigiančiose eilėse Kauno mieste su kiekviena diena tampa vis gilesne praeitimi.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-10-15 20:58
Įsigaliojo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) sutartys dėl pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida rekonstravimo techninių darbo projektų parengimo.
nuotrauka
2021-10-15 07:30
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, spalio 14 d., pasirašė Seimo priimtus Viešųjų pirkimų įstatymo ir susijusių įstatymų pakeitimus, kuriuos šalies vadovas inicijavo 2020 m. gegužės mėn.
nuotrauka
2021-10-15 06:54
V. Kudirkos gatvės, esančios Naujojoje Akmenėje, daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos procesai artėja į pabaigą, todėl tęsiami aplinkos tvarkymo darbai.
nuotrauka
2021-10-14 07:58
Vilniaus miesto savivaldybė teismui pateikė prevencinį ieškinį dėl Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, neteisėtai veiklą vykdančių laidojimo namų UAB „Ligamis“. Savivaldybė sieks, kad savavališka įmonės veikla, vykdoma techniškai neužbaigtame pastate būtų užkardyta teismui pritaikius laikinąsias apsaug...
nuotrauka
2021-10-13 16:54
Š. m. spalio viduryje pradedami kapitalinio remonto darbai Klaipėdos Žvejų gatvėje. Tačiau kol kas statybininkai netrikdys gyventojų ir čia įsikūrusių verslų ramybės – pirmiausia bus atliekami archeologiniai tyrimai ir kadastriniai matavimai. Planuojama, kad gatvė bus uždaryta lapkričio mėnesį, kai ...
nuotrauka
2021-10-12 15:38
Viena pagrindinių Vilniaus transporto arterijų – Konstitucijos prospektas – toliau keičiasi ir netrukus taps visapusišku Žaliosios bangos pavyzdžiu. Kiekvienas jo kilometras žaliuos medžiais, krūmais, vijokliais: želdiniais bus atskirta ne tik važiuojamoji dalis ir pėsčiųjų takai, bet kai kuriose at...
nuotrauka
2021-10-08 09:29
Praėjusiais metais startavusi nauja finansinio skatinimo priemonė „Gatvių apšvietimo modernizavimas“ sulaukė dėmesio visose Lietuvos apskrityse, tinkamas paraiškas pateikė 35 savivaldybės, iš jų 13 – po 2. Pagal Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA)ir savivaldybių sudarytas 48 sutartis gatvių apš...
nuotrauka
2021-10-07 06:53
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pradėjo svarstyti miesto želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių pakeitimus – tam, kad galėtų sugriežtinti leidimų kirsti išdavimo tvarką ir saugotų visus medžius, išskyrus pripažintus invaziniais. Leidimai būtų reikalingi kiekvienam medžiui – nesvarbu, jis saugoti...
nuotrauka
2021-10-07 06:46
Šalia verslo centrų ar Senamiestyje iš kaminų rūkstantys juodi anglies dūmai greitai turėtų tapti praeitimi – Vilniaus miesto savivaldybės taryba svarsto uždrausti gyvenamuosiuose būstuose naudoti taršų kietąjį kurą – akmens anglį ir durpių briketus. Juos deginant sklinda blogas kvapas, teršiamas or...
nuotrauka
2021-10-06 15:37
Jau neatsiejama aktyvų poilsį mėgstančių vilniečių vieta tapusi Neries krantinė pamažu grįžta į sostinės kasdienybę ir tampa dar vienu miesto pasididžiavimu. Pernai atidarius Baltojo tilto aikštyną ir krantinės prieplauką bei atnaujinus takus, šiandien upė užima daugelio sportininkų ar šeimų su vaik...
nuotrauka
2021-09-29 15:28
Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtiems nekilnojamųjų daiktų įsigijimo nutarimo pakeitimams, kurie leis savivaldybėms paprasčiau ir greičiau įsigyti socialiniam būstui skirtus butus.
nuotrauka
2021-09-29 15:21
Klaipėdos miesto savivaldybė pritaria teisės akto projektui, kuriuo siekiama naikinti Išorinio giliavandenio uosto parengiamųjų darbų įgyvendinimo planą, kuris buvo patvirtintas 2012 m. susisiekimo ministro įsakymu.
nuotrauka
2021-09-29 10:26
Nepaisant pernai įvykusios balkono griūties, sostinės Architektų g. 65 esančio daugiabučio gyventojai atsisakė daugiabučio renovacijos. Vilniaus miesto savivaldybė apgailestauja, kad gyventojai į savo namo priežiūrą numojo ranka ir ragina juos apsigalvoti, nes ant kortos – ir aplinkinių saugumas, ir...
nuotrauka
2021-09-28 06:30
Dalyvaujamojo biudžeto projektų, už kuriuos konkurse „Gyventojų iniciatyvos“ balsavo rajono gyventojai, įgyvendinimas įgauna pagreitį.
nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-18 07:12
Pernai pradėjusioje veikti patalpų ir sporto erdvių nuomos sistemoje „Active Vilnius“ Vilniaus miesto savivaldybė vėl organizuoja viešus nuomos aukcionus. Po pirmojo aukciono, skirto komercinei patalpų ir aikštynų nuomai, sulaukusi partnerių pastebėjimų savivaldybė atliko aukcionų vykdymo tvarkos pa...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse