2021 gegužės 14 d. penktadienis, 12:51
Reklama  |  facebook

Kaune brangsta socialinio ir savivaldybės būsto nuoma

2021-04-09 14:41
Dauguma socialiniuose ir savivaldybės būstuose gyvenančių kauniečių iki šiol už nuomą mokėdavo, savivaldybės skaičiavimu, neadekvačiai mažas sumas. Kadangi nuomos kaina buvo perskaičiuojama retai, ji neatitiko šiandieninės rinkos realijų, o už šią paslaugą surenkamos lėšos vargiai padengdavo patiriamas išlaidas būstų eksploatacijai bei remontams.
nuotrauka
Kauno m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Registrų centras, VĮ,

Kauno savivaldybė nusprendė nuo šiol nuomos kainas pagal Vyriausybės numatytą metodiką Kauno mieste perskaičiuoti kasmet. Itin sunkiai besiverčiantiems žmonėms ir toliau išliks lengvatos.

Seniai neatnaujinta kainodara

Šiemet savivaldybės ar socialinį būstą besinuomojantys kauniečiai sulaukė žinios apie nuomos kainos pokyčius. Nepaisant to, kad tokie būstai priklauso savivaldybei, rašoma pranešime, mokestis kartą per metus perskaičiuojamas pagal Vyriausybės patvirtintą metodiką. Joje atsispindi būsto tipas, vertė, patogumai – infrastruktūra, komunikacijos ir kitos dedamosios.

„Pagal Vyriausybės nustatytą formulę perskaičiavus savivaldybės ir socialinio būsto nuomos kainą, jų gyventojams Kaune, kaip ir dalyje kitų Lietuvos miestų, gali tekti mokėti daugiau. Toks žingsnis buvo neišvengiamas Registrų centrui atnaujinus turto vertės skaičius. Už nuomą surinktos lėšos, kaip ir iki šiol, investuojamos į būstų atnaujinimą ir nekilnojamo turto fondo plėtimą įsigyjant naujų butų, kad laukiančiųjų eilės ir toliau mažėtų“, – cituojamas Kauno miesto savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas.

Šiuos duomenis pagal esamą situaciją atnaujina ir pateikia Registrų centras. Anksčiau, net ir kintant minėtiems duomenims, Kaune nuomos kainos atnaujinamos buvo žymiai rečiau. Tačiau nuo šiol, siekiant neatsilikti nuo bendrų rinkos tendencijų, toks perskaičiavimas bus atliekamas kiekvienais metais.

Planuotas kainų pokytis, dalijasi savivaldybė, iššaukė dalies nuomininkų reakcijas ir netgi sulaukė pasipiktinimo. D. Valiukas pabrėžė, jog šis sprendimas nėra staigmena – apie permainas visi gyventojai informuoti gruodžio–vasario mėnesiais pateiktose sąskaitose.

Sunkiau besiverčiantiems – lengvatos

„Reikėtų suprasti, kad tokia pati nuomos kaina 15 metų išlikti negali. Tai tiesiog neatitinka rinkos realybės. Už nuomą surenkami pinigai skirti ne pasipelnymui, o socialinių ir savivaldybės būstų remonto, priežiūros darbams atlikti, sistemos tobulinimui ir naujų būstų pirkimui. Už naujai įsigyjamą turtą ir atliekamus darbus savivaldybė moka šiandienos rinkos kainomis, todėl iš nuomininkų prašyti dešimtmečio senumo sumų – tiesiog nelogiška“, – teigė D. Valiukas.

Kaip praneša savivaldybė, tai, jog šis mokestis nuo šiol bus perskaičiuojamas kasmet, jokiu būdų nereiškia, kad kiekvienais metais jis augs. Tai priklausys nuo Registrų centro skelbiamų rinkos tendencijų.

Sunkiau besiverčiantys asmenys ar šeimos gali gauti ir nuomos lengvatą. Jei asmens (šeimos atveju – visų šeimos narių) praėjusių metų pajamos, tenkančios vienam žmogui, per mėnesį neviršija 1,5 VRP (valstybės remiamas pajamų dydis – 128 Eur), socialinio būsto nuomos mokestis gali būti sumažinamas net iki 50 proc.

Investicijos į atnaujinimą

Kaip ir iki šiol, už nuomą surinkti pinigai toliau bus investuojami naujiems būstams įsigyti ir seniesiems atnaujinti. Taip pat siekiama tobulinti sistemą. Šiomis lėšomis apmokami ir daugiabučių, kuriuose yra socialiniai bei savivaldybės būstai, renovacijos mokesčiai.

Iki šiol balansuoti tarp šių dviejų sumų – iš nuomos surenkamų pinigų ir investavimo į nuolatinius reikalingus darbus – buvo itin sudėtinga. Daugiau kaip dešimtmečiui nesikeičiant nuomos kainai, rinka judėjo sava eiga. Statybinių medžiagų, aptarnavimo ir būstų kainos gerokai išaugo, todėl pagalbos sunkumų patiriantiems žmonėms sistema negalėjo veikti taip efektyviai, kaip galėtų.

Vis dėlto, nepaisant kainų neatitikimų, miesto pastangomis dabar per metus įprastai suremontuojama ir naujai išnuomojama virš šimto būstų.

Trumpesnės laukiančiųjų eilės

Ne mažiau svarbios pastangos keičiant kauniečių požiūrį į socialinius būstus. Jų populiarumas pradeda mažėti. Eilėje gauti socialinį būstą stovintys gyventojai vis labiau supranta, kad toks butas – tai ne viso gyvenimo laimėjimas loterijoje, o tik laikina miesto pagalba sunkumų patiriantiems kauniečiams, rodantiems iniciatyvą atsitiesti ir grįžti prie savarankiško gyvenimo.

Jau kuris laikas Kaune socialinis būstas suteikiamas terminuotam laikotarpiui – 3 metams. Taip pat drauge su laikina pastoge skiriama kompleksinė pagalba. Socialiniai darbuotojai prižiūri ir kiekvienu individualiu atveju teikia reikalingą pagalbą ten apsistojusiems žmonėms. Esant objektyvioms priežastims ir realiam poreikiui, laikotarpis gali būti pratęstas.

Iškart keliomis kryptimis teikiama pagalba svariai prisidėjo sumažinant socialinio būsto laukiančiųjų eiles. Tai leido užtikrinti, kad jo kur kas greičiau sulauktų tie, kam tokia parama išties skubiai reikalinga sunkiu gyvenimo periodu, patiriant nepriteklių ar kitokias negandas. Taigi dešimtmečius trukdavęs stovėjimas nesibaigiančiose eilėse Kauno mieste su kiekviena diena tampa vis gilesne praeitimi.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-05-13 13:23
Sovietiniais metais statytų Vilniaus rajonų laukia dideli pokyčiai - Vilniaus miesto savivaldybė šiandien, gegužės 13 d., pristatė gyvenamųjų rajonų gyvybingumo programą MIESTAS+. Šios programos, kuri turėtų trukti bent dešimtmetį, tikslas – atnaujinti senųjų miesto rajonų butus, namus, kiemus, gatv...
nuotrauka
2021-05-12 15:41
Kauno parkų renesansas tęsiasi – šį kartą tvarkybos darbai startuoja Neries krantinės parke. Čia numatyta rekonstruoti esamas ir sukurti naujas rekreacines erdves, bus atnaujinta mažoji architektūra, gerinamas takų tinklas.
nuotrauka
2021-05-12 14:00
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė komitetuose apsvarstyti sprendimą statomo daugiafunkcio Lazdynų sveikatinimo centro veiklą vykdyti organizuojant operatoriaus atranką koncesijos būdu. Koncesijos (viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė) sutartis planuojama ne ilgesniam kaip 14 metų peri...
nuotrauka
2021-05-10 18:42
Alytaus rajono Butrimonių miestelyje esantis fontanas išsiskiria savo forma, yra vienintelis toks šalyje.
nuotrauka
2021-05-07 14:36
Virsmas iš buvusios karinės teritorijos į pramonės inovacijų zoną – tokia parko vizija gvildenama Aleksoto inovacijų pramonės parko (AIPP) urbanistinėje galimybių studijoje. Aleksoto rajono širdyje siekiama sukurti kompaktišką, žalią ir bendravimą skatinantį inovacijų slėnį, kuris atitiktų šiuolaiki...
nuotrauka
2021-05-07 11:03
Grandiozinė Liepkalnio g. – Žirnių g. – Minsko pl. sankryžos rekonstrukcija pasiekė finišo tiesiąją. Jau savaitgalį, nuo gegužės 8-9 d. (priklauso nuo oro sąlygų) darbų vietoje bus pakeistas eismo organizavimas, po kurio eismas iš dalies bus leidžiamas naujuoju tuneliu ir viaduku.
nuotrauka
2021-05-05 16:06
Visuomenė kviečiama susipažinti ir teikti pasiūlymus parengtiems Via Baltica ruožo nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos rekonstravimo projektams. Gyventojai bus supažindinami ir galės teikti siūlymus dėl kiekvieno iš keturių ruožų rekonstravimo projekto atskirai.
nuotrauka
2021-05-03 16:47
Sostinės savivaldybė suderino naujojo Bendrojo plano sprendinius su 38 institucijomis. Ilgą biurokratinį procesą įveikusį Bendrąjį planą miesto taryba turėtų tvirtinti liepos pradžioje.
nuotrauka
2021-04-29 17:03
Vilniaus miesto savivaldybė pritarė dviejų naujų vaikų darželių Pilaitėje projektiniams pasiūlymams. Pagal savivaldybės užsakymą, vienas jų suprojektuotas Pajautos g. 7, kitas – Tolminkiemio g. 11A. Iš viso abiejuose darželiuose galės būti ugdoma apie 650 vaikų. Po praėjusį spalį įvykusio viešo pris...
nuotrauka
2021-04-28 12:49
Siekdama, kad savivaldybių infrastruktūros plėtra būtų kuo aiškiau sureguliuota, Aplinkos ministerija siūlo patikslinti Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymą ir parengtą jo pataisų projektą trečiadienį, balandžio 28 d., pateikė Vyriausybei svarstyti.
nuotrauka
2021-04-26 16:18
Apleistas buvusios aviacijos gamyklos angaras, esantis Kaune, tarp Europos prospekto ir Lakūnų plento, pasikeis neatpažįstamai. Čia iškils pirmasis statinys naujai kuriamame inovacijų parke, kuris bus pritaikytas šiuolaikinio verslo ir mokslo poreikiams.
nuotrauka
2021-04-26 12:03
Vilniaus miesto savivaldybė užbaigė remonto darbus keturių ugdymo įstaigų stadionuose. Levo Karsavino mokykloje, Sausio 13-osios progimnazijoje, Baltupių progimnazijoje ir Abraomo Kulviečio klasikinėje gimnazijoje baigtas atnaujintų aikštynų dangų paruošimas, sužymėtos ir logotipais išpieštos aikšte...
nuotrauka
2021-04-26 09:35
Panevėžio miesto ir rajono, Pasvalio, Kėdainių ir Jonavos rajonų savivaldybės bei verslo bendruomenė diskutavo apie europinio standarto geležinkelio linijos tiesimo planus nuo Kauno iki Lietuvos ir Latvijos sienos, taip pat apie „Rail Balticos“ įtaką regiono plėtrai ir investicijoms. Šie infrastrukt...
nuotrauka
2021-04-21 15:47
Vilniaus miesto taryba po svarstymo komitetuose pritarė siūlymui papildyti ir patikslinti sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus. Taip įtvirtinta sostinės Vyriausiojo miesto architekto skyriaus nuostata, kad konkursas yra patikimiausias kelias r...
nuotrauka
2021-04-21 08:55
Kauno mieste beveik 5 proc. atpigo geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina. Tokiam Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos siūlymui šio antradienio posėdyje pritarė Kauno miesto savivaldybės taryba.
nuotrauka
2021-04-21 08:49
Praėjusiais metais Neringos savivaldybės taryba pritarė efektyvaus atsinaujinančių išteklių panaudojimo projektų įgyvendinimui pagal Klimato kaitos programą. Numatoma, kad Neringos savivaldybės administracijoje, Neringos muziejuose, Nidos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, Neringos pirminiame sveikat...
nuotrauka
2021-04-20 10:02
Gyvenamųjų namų su komercinėmis patalpomis projektas vietoj užmiesčio tipo prekybos centro – 1,14 ha teritorijos tarp Šeimyniškių, Raitininkų ir Sporto gatvės plėtros planai vis tikslesni ir vis artimesni tam, ko vyriausiasis Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis linkėtų centrinei miesto daliai. T...
nuotrauka
2021-04-20 08:50
Kauno kogeneracinės jėgainės (KKJ) poveikio aplinkai vertinimo (PAV) programa, kurioje siūloma didinti pajėgumus nuo 200 tūkst. tonų iki 255 tonų atliekų per metus, nesulaukė Kauno rajono savivaldybės palaikymo.
nuotrauka
2021-04-15 13:40
Nekasti greta tranšėjų, nenaudoti mechanizuotos technikos, nestatyti sunkios įrangos, nepakeisti natūralaus grunto lygio, – tikslius atstumus, darbo priemones ir kitus medžius apsaugančius sprendimus įvardijantys Vilniaus miesto savivaldybės reikalavimai kartais pritrūksta rangovų dėmesio.
nuotrauka
2021-04-14 11:38
Sostinės 9 ha teritorija, kurioje dabar įsikūręs Verkių autobusų parkas, artimiausiais metais taps didžiausia pokyčių erdve visame mieste. Planuojama, kad dabartinis autobusų parkas iš teritorijos išsikels 2023-iaisiais, todėl jau svarstoma, kokią didžiausią vertę miestui sukurtų šios teritorijos ko...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Stotelėse saugesnė judėjimo galimybė riboto judumo asmenims

Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotel...