2023 vasario 7 d. antradienis, 11:08
Reklama  |  facebook

Kauno LEZ: nei pandemija, nei karas Ukrainoje investuotojų nesustabdė

2022-10-20 07:17
Daugiau kaip 1,2 mlrd. eurų investicijų, 53 investuotojai, 7800 sukurtų darbo vietų, 185 ha bendro užstatyto ploto, 0,83 proc. tiesiogiai sukuriamo šalies BVP – tokius naujausius Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) rodiklius Kauno rajono savivaldybės vadovams pateikė šios zonos valdymo bendrovės direktorius Vytas Petružis.
nuotrauka
Kauno LEZ nuotr.


Minimos įmonės
Kauno r. savivaldybė,
Kauno LEZ,
„Nei pandemija, nei karas Ukrainoje investuotojų nesustabdė: pagal įsisavintą plotą šie metai yra vieni geriausių“, – Kauno r. savivaldybės pranešime cituojamas LEZ valdymo bendrovės direktorius Vytas Petružis.

Ieško laisvų sklypų

Susitikime, kurį inicijavo Kauno rajono savivaldybės tarybos Ūkio ir darnios plėtros komiteto pirmininkė Violeta Boreikienė, buvo diskutuojama ir apie galimybes plėsti LEZ teritoriją.

V.Petružis prisiminė, kad pradiniame Kauno LEZ kūrimosi etape jos teritoriją vyriausybė gerokai „apkarpė“, nes netikėjo projekto sėkme. Šiandien Kauno LEZ yra viena sparčiausiai augančių Baltijos šalyse, todėl, pasak direktoriaus, laikas galvoti apie plėtrą, pirmiausiai prie jos prijungiant keletą besiribojančių valstybinės žemės sklypų. LEZ vadovai taip pat yra apžiūrėję 159 ha sklypą Užliedžių seniūnijoje bei 40 ha sklypą Jonavos savivaldybėje.

Kauno rajono mero pavaduotojas Antanas Nesteckis pastebėjo, kad tokias Kauno LEZ vizijas reikėtų derinti su geležinkelio magistralės „Rail Baltica“ projektu ir oro uosto plėtros planais. „Visus šiuos planus reikėtų dėti ant vieno stalo ir ieškoti geriausių sprendimų“,– cituojamas vicemeras.

Kas lemia LEZ patrauklumą?


Kalbėdamas apie Kauno LEZ sėkmės formulę, V. Petružis išskyrė keletą faktorių. Pirmiausiai, tai patogi geografinė padėtis, puikus susisiekimas visomis kryptimis bei reikiamų kompetencijų darbuotojai. Maždaug 50 proc. Kauno LEZ darbuotojų sudaro kauniečiai, 30 proc. – Kauno rajono gyventojai, likusi dalis – iš Vilniaus, Jonavos, Kaišiadorių savivaldybių, kitų vietų.

Dar vienas investuotojų ypač vertinamas faktorius – kuriama patraukli zonos infrastruktūra.

V.Petružis dėkojo Kauno rajono merui Valerijui Makūnui už tai, kad savivaldybė aktyviai dalyvauja šiame procese, taip pat už tai, kad greitai vyksta su statybomis susijusios biurokratinės procedūros. „Tai leidžia įmonėms per trumpą laiką įsikurti ir pradėti veiklą. Pavyzdžiui DPD ir „Hella“ startavo per 10 mėnesių, „Freda“ per 12 mėnesių, „Continental“ per 15 mėnesių“, – prisiminė V. Petružis. Informacija apie palankią verslui aplinką, pasak LEZ valdymo įmonės direktoriaus, labai svarbi potencialiems investuotojams.

Sprendžia socialines problemas


V.Makūnas informavo V. Petružį apie Pelenių kaime planuojamą įrengti naują vandenvietę, kuri kokybišku vandeniu aprūpins Karmėlavos seniūnijos gyventojus ir LEZ teritorijoje esančias įmones. Kartu su Kauno miesto savivaldybe kuriama vieninga transporto sistema turėtų iš esmės pagerinti keleivių pavėžėjimą į priemiestines seniūnijas, taip pat ir LEZ.

Mero teigimu, LEZ teritorijoje galėtų atsirasti ir vaikų darželis. „Jei būtų poreikis ir verslininkai skirtų patalpas, savivaldybė galėtų teikti tokią paslaugą“, – siūlė veiklos modelį V. Makūnas.

Naujakuriai vėl investuoja


Savivaldybės atstovai aplankė Kauno LEZ naujakurius – lenkiško kapitalo stiklo gamyklą „Press Glass“. Bendrovė pasiryžusi per trejus metus įdarbinti 240 darbuotojų. Gamykla Kauno rajone pilnu pajėgumu pradės dirbti 2023 metais ir galės pagaminti apie 1,5 mln. kvadratinių metrų dvigubo ir trigubo sluoksnio stiklo paketų per metus.

Plėtros planus pristatė ir vienos moderniausių Europoje baldų gamyklos „Freda“ vadovai. 2019 metais Kauno LEZ teritorijoje įsikūrusi gamykla šiemet investavo į naujų sandėlių statybą. Pasak vieno įmonės akcininkų Virginijaus Brundzos, bendrovė investuoja ne tik į naujas technologijas, įrangą, bet ir į darbuotojus. „Norime, kad jie gerai jaustųsi, džiaugtųsi gyvenimu, keliautų“, – kalbėjo verslininkas. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2023-02-07 10:00
Vilniaus apygardos administracinis teismas patvirtino, kad Vilniaus miesto savivaldybė buvo teisi, nepritardama įmonės UAB „Rinvest" planams Lazdynėliuose pasiekti Bendrajame plane nustatytą maksimalų užstatymo intensyvumą ir užstatymo tankį.
nuotrauka
2023-02-06 05:46
AB Lietuvos automobilių kelių direkcijoje įvyko susitikimas su projektuotojais dėl terminų pagreitinimo projektuojant tiltą per Nevėžį Kėdainiuose (valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai 44,339 km), kurio sija praėjusią savaitę įgriuvo į upę, ir...
nuotrauka
2023-02-03 16:36
Alytaus rūmų teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo nuteistas Alytaus miesto savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas, savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Matažinska...
nuotrauka
2023-02-03 10:08
Itin sparčiai augančiame sostinės rajone, kurį renkasi vis daugiau jaunų šeimų, ruošiamasi statyti vaikų lopšelį-darželį. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų, jame bus įrengta 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių.
nuotrauka
2023-02-03 09:51
Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokurorės apeliacinį skundą, iš dalies jį patenkino ir buvusį Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu. Jam skirta 9 t...
nuotrauka
2023-02-02 13:42
Vilnius atnaujino realios situacijos trimatį žemėlapį, kuris leidžia pamatyti miestą iš paukščio skrydžio virtualiai. Žemėlapis skirtas vaizdingai ir aiškiai pristatyti miesto teritoriją, joje esančius pastatus bei žaliąsias erdves.
nuotrauka
2023-02-02 05:14
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Alytaus miesto, Jonavos, Kėdainių, Šiaulių, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose. Nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymas ir administravimas skirtingose savivaldybėse nėra pakankamai ko...
nuotrauka
2023-01-31 15:06
Augant vilniečių galimybėms patekti į pirmuoju prioritetu pasirinktus darželius (pernai pateko apie 80 proc. vaikų), jaunų šeimų pamėgtame sostinės rajone per 20 mėnesių nuo kapsulės įkasimo pastatytas modernus 14 grupių 240 vietų lopšelis-darželis. Šiuo metu jį lanko 133 vaikai, netrukus pradės lan...
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.
nuotrauka
2023-01-27 15:24
Lazdynų daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigėsi – Vilniaus miesto savivaldybė gavo Statybos inspekcijos patvirtintą statybos užbaigimo aktą, o tai reiškia, kad rangos darbai Lazdynų baseine baigti.
nuotrauka
2023-01-27 05:26
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė sprendimą byloje, kurioje Konkurencijos taryba buvo pripažinusi, kad Panevėžio miesto savivaldybė neįvykdė įpareigojimų – nutraukti komunalinių atliekų tvarkymo sutartį su bendrove „Panevėžio specialus autotransportas“.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...
nuotrauka
2023-01-24 07:24
Elektrėnuose įvyko iškilminga naujai statomo Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato kapsulės įleidimo ceremonija. Naujajame pastate ugniagesiai gelbėtojai dirbs modernioje, erdvioje, šiuolaikinėje gaisrinėje, kur bus įrengta 20 darbo vietų, poilsio patalpos darbuotojams, sporto salė, er...
nuotrauka
2023-01-24 04:56
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė apeliacinius skundus ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo dėl piktnaudžiavimo siekiant turtinės naudos, kyšininkavimo ir svetimo turto pasisavinimo kaltu pripažintas buvęs Raseinių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriau...
nuotrauka
2023-01-24 04:44
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė taikyti nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą juridiniams asmenims, 2022 metais mieste rėmusiems sporto, kultūros ir mokslo veiklas.
nuotrauka
2023-01-23 06:23
Teismas paskelbė nuosprendį byloje dėl Mažeikių rajono savivaldybėje neskaidriai organizuotų viešųjų pirkimų.
nuotrauka
2023-01-20 12:12
Ištrupėjusia danga ir duobėmis vairuotojus pasitikdavusi aikštelė šalia buvusio Kauno „Merkurijaus“ teritorijos – jau praeitis. Jos vietoje iškilo daugiaaukštė automobilių saugykla. Naujasis objektas atpalaiduos centrines miesto gatves nuo pakraščiuose išrikiuotų automobilių. K. Donelaičio gatvės 65...
nuotrauka
2023-01-20 09:59
Iki šiol uždara ir tik Lietuvos geležinkelių veiklai tarnaujanti ~40 hektarų teritorija Naujamiestyje atsivers miestui. Pradiniai teritorijos naujo pritaikymo vizijos kūrimo etapai – puikus metas į procesą įsitraukti ir miestiečiams. Projekto partneriai kviečia gyventojus dalyvauti apklausoje ir išs...
nuotrauka
2023-01-20 06:39
Neringos savivaldybėje atnaujinta Juodkrantės vila „Monbijou“ praeivius ir vėl žavi savo grakštumu ir puošybos detalėmis.
nuotrauka
2023-01-19 17:32
Sostinėje netrukus bus renkami geriausi Vilniaus standartus atitinkantys ugdymo įstaigų projektai. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė idėjas, pagal kurias bus projektuojamos mokyklos Perkūnkiemyje ir Pavilnyje bei vaikų darželiai Balsiuose ir Šnipiškėse. „Vilniaus vystymo kompanija“ kv...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse