2024 vasario 25 d. sekmadienis, 1:44
Reklama  |  facebook

Kauno rotušėje – paskutiniai darbai: atnaujintas erdves jau kitąmet atvers lankytojams

2023-10-13 10:51
Pernai pradėtas Kauno rotušės kapitalinis remontas sparčiai artėja pabaigos link. Sudėtingiausi pastato atnaujinimo ir jo pritaikymo muziejinei funkcijai darbai jau atlikti – sumontuotos palėpės paviljono konstrukcijos, įrengtos komunikacijos, paruošta šachta liftui, panaikintos sovietmečiu suręstos pertvaros. Likusius apdailos darbus tikimasi užbaigti per šią žiemą.
nuotrauka
Kauno m. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Processoffice, UAB

„Rotušės atnaujinimas užsitęsė maždaug 3 mėnesius. Bet tai visiškai normalu – reprezentacinis miesto pastatas reikalauja preciziško kruopštumo. Vos pradėję darbus pamatėme, kad pastato rūsiai yra kur kas drėgnesni. Iš karto parengtas naujas drenažo projektas. Darbams įsibėgėjus, aptikome ir netikėtų atradimų – seną fasadinės sienos karnizą. Dėl jo ilgiau tarėsi architektai ir paveldosaugininkai. Iš esmės liko apdailos darbai. Jeigu neiškils nenumatytų nesklandumų ir oro sąlygos nesukliudys, finišo tikimės dar šių metų pabaigoje“, – pasakoja Kauno miesto savivaldybės pranešime cituojamas administracijos direktorius Tadas Metelionis.

Detalės – net iš Italijos


Kauno rotušę puoš detalės, atvežtos net iš Italijos. Pirmojo aukšto ir rūsio patalpoms užsakytos rankų darbo plytelės. Šiuo metu baigiama gaminti pirma siunta, kurios laukiama atvykstant lapkritį, likusioji dalis pasirodys metų pabaigoje.

„Daugiausia laiko reikalaujantys remonto darbai jau atlikti. Rangovai įrengė šildymo, vėdinimo, elektros ir priešgaisrinės apsaugos sistemas. Pastatyta šachta liftui, kuris sujungs visus pastato aukštus ir rūsį“, – pridūrė pranešime pacituotas Kauno savivaldybės Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Artūras Andriuška.

Čia pat atskiru projektu vyksta ir rotušės fasado atnaujinimas bei dekoratyvinio apšvietimo įrengimas. Šiuos darbus planuojama užbaigti sulig vidaus remonto finišu.

Kauno miesto rotušė

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Pasikeis neatpažįstamai

Po kapitalinio remonto „baltąja gulbe“ tituluojamas pastatas ne tik išsaugos savo autentiką, bet ir taps kur kas įvairiapusiškesnis. Atnaujinimo darbais siekiama įveiklinti pastogę, rūsį ir kitas anksčiau lankytojams nepasiektas erdves. Jos bus kompleksiškai apjungtos skirtingoms funkcijoms – muziejaus ekspozicijai, miesto reprezentacijai, santuokų ceremonijoms, turizmo informacijos centrui ir netgi jaukiai kavinei.

„Architektams kėlėme iššūkį – pasiūlyti projektą, kuriame nauji sprendimai ir elementai kartu su būsima ekspozicija sudarytų vientisą bei šiuolaikinę, tačiau autentiškas pastato savybes išryškinančią visumą. Norime, kad rotušė taptų erdve, kurioje kauniečiai ir miesto svečiai ne tik įsikvėptų mąstyti apie Kauną, bet ir norėtų artimiau pažinti, patirti ir kurti šį miestą“, – teigia pranešime cituojamas Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis.

Tiek pastatas, tiek būsima muziejaus ekspozicija bus pritaikyti įvairių poreikių turintiems lankytojams, užtikrinant kuo labiau prieinamą, komfortišką apsilankymą rotušėje. Vienas svarbiausių pokyčių – galimybė į pastatą patogiai patekti žmonėms su judėjimo negalia, tarp aukštų judant naujai įrengtu liftu.

Erdvės kavinei, parodoms ir konferencijoms


Pagal architektų studijos „Processoffice“ projektą rūsyje, antrame aukšte ir bokšto erdvėse bus įrengta šiuolaikiška Kauno miesto muziejaus ekspozicija.

Pirmajame aukšte įsikurs bendras muziejaus ir „Kaunas IN“ informacijos centras bei suvenyrų parduotuvė, kavinė, multifunkcinė erdvė, skirta muziejaus edukacijai ir konferencijoms.

Baltojoje salėje, antrame aukšte, kaip įprastai, vyks santuokų registravimo ceremonijos bei reprezentaciniai miesto ir muziejaus renginiai.

Antrame aukšte dėmesys skiriamas patalpų ir reprezentacinių salių renovacijai, detalių ir spalviškumo atkūrimui bei menkaverčių dekoro elementų pašalinimui. Jame taip pat sumontuoti patogūs laiptai į palėpę.

Kauno miesto rotušė ir muziejus

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Palėpėje įsikurs visiškai naujas paviljonas – erdvė besikeičiančioms parodoms. Skaidraus stiklo, lengvų konstrukcijų sprendimai leis ne tik eksponuoti kūrinius, bet tuo pačiu atvers lankytojams autentiškas prieš 480 metų iškilusio pastato stogo konstrukcijas.

Santuokos „baltojoje gulbėje“ – kitąmet


Pernai vasarį, prasidėjus rotušės remontui, civilinė metrikacija iš senamiesčio laikinai persikėlė į vieną iš Kauno miesto muziejaus skyrių Žaliakalnyje – brolių Miko ir Kipro Petrauskų namus (K. Petrausko g. 31).

Vasaros šeštadieniais alternatyvia vieta iškilmingoms santuokos ceremonijoms tapo ir XIV a. vidurį menanti Kauno pilis.

Jei viskas klostysis pagal planą, tiek santuokos, tiek miesto muziejaus lankytojai į „baltąją gulbę“ sugrįš jau kitąmet.

Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.
nuotrauka
2024-02-22 11:01
Sostinės Viršuliškių g. 101 daugiabučio gaisrą tyrusi komisija jau baigė darbą ir pateikė išvadas bei rekomendacijas namo valdytojui. Pastatas šiuo metu avarinės būklės – ekspertai siūlo vidurinę nuo gaisro nukentėjusią daugiabučio dalį išardyti ir naujai atstatyti.
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-14 09:20
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs 48 tomų baudžiamąją bylą dėl korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus, netenkino nei nuteistojo Algio Dziko, buvusio Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto, prašymo jį išteisinti dėl piktnaud...
nuotrauka
2024-02-14 08:52
Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.
nuotrauka
2024-02-13 15:13
Ilgai laukti pokyčiai Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“: prasideda šios įstaigos pastato kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-13 10:49
Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistr...
nuotrauka
2024-02-13 10:44
Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai. Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti.
nuotrauka
2024-02-13 09:58
Vilniaus vystymo kompanija kviečia rangovus dalyvauti konkurse dėl lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose statybos. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects“ projektą. Lengvaatlečiams skirtame projekte vienu metu galėtų treniruotis apie...
nuotrauka
2024-02-12 14:34
Lietuvos automobilių kelių direkcija šiais metais didina dėmesį pasienio kelių ruožų infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai. Bendrovė pasirašė sutartį dėl kelio atnaujinimo darbų šalia Lazdijų pasienio punkto. Taip pat bus tvarkoma buvusio Lazdijų pasienio kontrolės punkto teritorija. Šiais metais ...
nuotrauka
2024-02-09 13:15
Daugelį metų pavojų pėstiesiems ir vairuotojams kėlusi keturšalė sankryža Ginkūnuose, Šiaulių rajone, dar šiemet bus rekonstruota į žiedinę. Darbai čia turėtų prasidėti jau kovo mėnesį. Sutarties vertė – 1,318 mln. eurų, darbai šioje sankryžoje turi būti atlikti per 7 mėnesius.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-09 09:49
Siekdama gerinti šilumos tiekimo kokybę, centralizuotai šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ tęsia nuoseklią šilumos tinklų rekonstrukciją, tad šiemet planuoja atnaujinti 6,24 km įvairaus skersmens vamzdynų visame bendrovės eksploatuojamame regione. Bendra investicijų vertė sieks apie 4,2 mln. e...
nuotrauka
2024-02-09 09:43
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Almantas Stankūnas kreipėsi į Vilniaus merą Valdą Benkunską ir administracijos direktorių Adomą Bužinską, reikalaudamas informacijos apie sustabdytų statybos darbų, sutarties kainos indeksavimo ir statybos darbų pabaigimo termino nukėlimo teisėtumą.
nuotrauka
2024-02-09 09:19
Daugiafunkcio komplekso statybų projektas – itin kompleksiškas ir sudėtingas, todėl siekiant suteikti kuo daugiau aiškumo apie sostinei ir visai Lietuvai reikšmingą daugiafunkcį kompleksą, Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas atsako į 10 svarbiausių klausimų apie projektą, kurio dalis yra ir naci...
nuotrauka
2024-02-08 12:41
Klaipėdos gatvėse remonto darbai aktyviai vyksta ir žiemą. Dėl temperatūros pokyčių atsirandantys asfalto pažeidimai – kasmetinė daugelio miestų ir rajonų problema. Siekiant užtikrinti eismo saugumą ir komfortą, Klaipėdoje pavasario nelaukiama ir duobės tvarkomos iškart. Kol neturima pakankamos karš...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse