2024 birželio 22 d. šeštadienis, 7:12
Reklama  |  facebook

Kauno rotušėje – paskutiniai darbai: atnaujintas erdves jau kitąmet atvers lankytojams

2023-10-13 10:51
Pernai pradėtas Kauno rotušės kapitalinis remontas sparčiai artėja pabaigos link. Sudėtingiausi pastato atnaujinimo ir jo pritaikymo muziejinei funkcijai darbai jau atlikti – sumontuotos palėpės paviljono konstrukcijos, įrengtos komunikacijos, paruošta šachta liftui, panaikintos sovietmečiu suręstos pertvaros. Likusius apdailos darbus tikimasi užbaigti per šią žiemą.
nuotrauka
Kauno m. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Processoffice, UAB

„Rotušės atnaujinimas užsitęsė maždaug 3 mėnesius. Bet tai visiškai normalu – reprezentacinis miesto pastatas reikalauja preciziško kruopštumo. Vos pradėję darbus pamatėme, kad pastato rūsiai yra kur kas drėgnesni. Iš karto parengtas naujas drenažo projektas. Darbams įsibėgėjus, aptikome ir netikėtų atradimų – seną fasadinės sienos karnizą. Dėl jo ilgiau tarėsi architektai ir paveldosaugininkai. Iš esmės liko apdailos darbai. Jeigu neiškils nenumatytų nesklandumų ir oro sąlygos nesukliudys, finišo tikimės dar šių metų pabaigoje“, – pasakoja Kauno miesto savivaldybės pranešime cituojamas administracijos direktorius Tadas Metelionis.

Detalės – net iš Italijos


Kauno rotušę puoš detalės, atvežtos net iš Italijos. Pirmojo aukšto ir rūsio patalpoms užsakytos rankų darbo plytelės. Šiuo metu baigiama gaminti pirma siunta, kurios laukiama atvykstant lapkritį, likusioji dalis pasirodys metų pabaigoje.

„Daugiausia laiko reikalaujantys remonto darbai jau atlikti. Rangovai įrengė šildymo, vėdinimo, elektros ir priešgaisrinės apsaugos sistemas. Pastatyta šachta liftui, kuris sujungs visus pastato aukštus ir rūsį“, – pridūrė pranešime pacituotas Kauno savivaldybės Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Artūras Andriuška.

Čia pat atskiru projektu vyksta ir rotušės fasado atnaujinimas bei dekoratyvinio apšvietimo įrengimas. Šiuos darbus planuojama užbaigti sulig vidaus remonto finišu.

Kauno miesto rotušė

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Pasikeis neatpažįstamai

Po kapitalinio remonto „baltąja gulbe“ tituluojamas pastatas ne tik išsaugos savo autentiką, bet ir taps kur kas įvairiapusiškesnis. Atnaujinimo darbais siekiama įveiklinti pastogę, rūsį ir kitas anksčiau lankytojams nepasiektas erdves. Jos bus kompleksiškai apjungtos skirtingoms funkcijoms – muziejaus ekspozicijai, miesto reprezentacijai, santuokų ceremonijoms, turizmo informacijos centrui ir netgi jaukiai kavinei.

„Architektams kėlėme iššūkį – pasiūlyti projektą, kuriame nauji sprendimai ir elementai kartu su būsima ekspozicija sudarytų vientisą bei šiuolaikinę, tačiau autentiškas pastato savybes išryškinančią visumą. Norime, kad rotušė taptų erdve, kurioje kauniečiai ir miesto svečiai ne tik įsikvėptų mąstyti apie Kauną, bet ir norėtų artimiau pažinti, patirti ir kurti šį miestą“, – teigia pranešime cituojamas Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis.

Tiek pastatas, tiek būsima muziejaus ekspozicija bus pritaikyti įvairių poreikių turintiems lankytojams, užtikrinant kuo labiau prieinamą, komfortišką apsilankymą rotušėje. Vienas svarbiausių pokyčių – galimybė į pastatą patogiai patekti žmonėms su judėjimo negalia, tarp aukštų judant naujai įrengtu liftu.

Erdvės kavinei, parodoms ir konferencijoms


Pagal architektų studijos „Processoffice“ projektą rūsyje, antrame aukšte ir bokšto erdvėse bus įrengta šiuolaikiška Kauno miesto muziejaus ekspozicija.

Pirmajame aukšte įsikurs bendras muziejaus ir „Kaunas IN“ informacijos centras bei suvenyrų parduotuvė, kavinė, multifunkcinė erdvė, skirta muziejaus edukacijai ir konferencijoms.

Baltojoje salėje, antrame aukšte, kaip įprastai, vyks santuokų registravimo ceremonijos bei reprezentaciniai miesto ir muziejaus renginiai.

Antrame aukšte dėmesys skiriamas patalpų ir reprezentacinių salių renovacijai, detalių ir spalviškumo atkūrimui bei menkaverčių dekoro elementų pašalinimui. Jame taip pat sumontuoti patogūs laiptai į palėpę.

Kauno miesto rotušė ir muziejus

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Palėpėje įsikurs visiškai naujas paviljonas – erdvė besikeičiančioms parodoms. Skaidraus stiklo, lengvų konstrukcijų sprendimai leis ne tik eksponuoti kūrinius, bet tuo pačiu atvers lankytojams autentiškas prieš 480 metų iškilusio pastato stogo konstrukcijas.

Santuokos „baltojoje gulbėje“ – kitąmet


Pernai vasarį, prasidėjus rotušės remontui, civilinė metrikacija iš senamiesčio laikinai persikėlė į vieną iš Kauno miesto muziejaus skyrių Žaliakalnyje – brolių Miko ir Kipro Petrauskų namus (K. Petrausko g. 31).

Vasaros šeštadieniais alternatyvia vieta iškilmingoms santuokos ceremonijoms tapo ir XIV a. vidurį menanti Kauno pilis.

Jei viskas klostysis pagal planą, tiek santuokos, tiek miesto muziejaus lankytojai į „baltąją gulbę“ sugrįš jau kitąmet.

Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-06-20 06:46
Mažinti skirtumus tarp šalies regionų gali padėti tolygiai plėtojamos kokybiškos viešosios paslaugos ir savarankiškai veikti įgalinta vietos savivalda – tokius siūlymus Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) birželio 19 dieną, trečiadienį, pristatė šalies politinių partijų atstovams.
nuotrauka
2024-06-19 14:30
Klaipėdoje, kairiajame Danės upės krante, pradėti krantinės tarp Biržos tilto ir naujai įrengto pėsčiųjų-dviračių tako remonto darbai, juos numatoma pabaigti šį rudenį. Tuo pačiu bus atnaujinta dalis greta esančios teritorijos tarp Danės upės, Biržos tilto ir Kurpių g., kurioje yra ir vadinamas „Mer...
nuotrauka
2024-06-19 14:23
Inovacijų agentūra, kartu su Klaipėdos rajono savivaldybe, Gargžduose atidarė bendradarbystės centrą „Spiečius". Tai – jau 15-asis centras šalyje, veiksiantis kaip erdvė, kurioje teikiamos nemokamos verslumo skatinimo paslaugos, buriama aktyvi ir versli regiono bendruomenė.
nuotrauka
2024-06-17 13:57
Artimiausiu metu Vilniuje prasidės Tarandės gatvės rekonstrukcijos darbai. Pagal patvirtintą projektą abiejose gatvės pusėse bus pakloti šaligatviai, atnaujintos viešojo transporto stotelės, nutiestas 2,5 m pločio dviračių takas, įrengtas apšvietimas. Taip pat bus pakloti nauji lietaus nuotekų tinkl...
nuotrauka
2024-06-17 10:53
Baigtas įgyvendinti dar vienas Klaipėdos miesto savivaldybės projektas – siekiant užtikrinti saugų ir sklandų eismo dalyvių judėjimą, įrengta papildoma eismo juosta ir pėsčiųjų saugumo salelė uostamiesčio Mogiliovo gatvėje.
nuotrauka
2024-06-14 10:29
Klaipėdos gyvenamųjų namų kvartaluose – vis daugiau laisvalaikio erdvių. Pernai nauja poilsio ir laisvalaikio zona buvo įrengta Giruliuose, o šiemet panašūs darbai jau startuoja Paupių gyvenamajame rajone. Čia, panašiai kaip ir Giruliuose, bus įrengta daugiafunkcė sporto aikštelė, kurioje bus galima...
nuotrauka
2024-06-13 13:19
Skaičiuojama, kad Šilalės rajono savivaldybėje pusė suvartojamos energijos yra iš atsinaujinančių išteklių. Šilalės rajono savivaldybė sparčiai ruošiasi pereiti prie alternatyviųjų išteklių energijos plėtojimo, ruošdama atitinkamus strateginius dokumentus, taip pat atnaujina seną ir neefektyvią vieš...
nuotrauka
2024-06-13 07:00
Atidarytas didžiausias savivaldybės iniciatyva įrengtas saulės elektrinių parkas Lietuvoje. 4,1 mln. eurų vertės parkas įrengtas 5 ha teritorijoje Ukmergėje, o jame sumontuota 5332 vnt. saulės fotomodulių. Saulės elektrinių parką įrengė savivaldybės valdoma įmonė „Ukmergės šiluma“ drauge su energeti...
nuotrauka
2024-06-12 15:43
Klaipėdos senamiestyje apleistų teritorijų liks mažiau – sklype šalia Klaipėdos parodų rūmų, Tomo g. 2A, 2B, 6, iškart po vasaros sezono numatoma pradėti statybos darbus. Prieš kiek daugiau nei du mėnesius savivaldybė išdavė statybos leidimą šioje vietoje statyti viešbutį su komercinėmis patalpomis....
nuotrauka
2024-06-11 11:54
Dar šį mėnesį planuojama pradėti Lazdynėlių gatvės rekonstrukciją. Bus tvarkoma beveik kilometro gatvės atkarpa nuo Erfurto iki Lietaus gatvės, kartu bus nutiestas ir naujas dviračių takas, rekonstruotos sankryžos su Erfurto, Žaros, Lūkesčių ir Lietaus gatvėmis.
nuotrauka
2024-06-10 13:19
Pradedami Vilniaus Viršuliškių rajone sausio mėnesį degusio daugiabučio pažeistų ir pavojingų konstrukcijų ardymo darbai. Pastatas šiuo metu yra avarinės būklės, gyventojai laukia pastato atstatymo, kad galėtų kuo greičiau grįžti į savo gyvenamuosius butus. Pradinių darbų tikslas – demontuoti sprogi...
nuotrauka
2024-06-10 12:57
Uostamiestyje dar šiemet bus tvarkoma teritorija prie Santuokų rūmų, planuojama pradėti ir Santuokų rūmų pastato atnaujinimo darbus.
nuotrauka
2024-06-07 11:04
Priimtas norminis teisės aktas turi būti paskelbtas Teisės aktų registre, o to nepadarius, atitinkamas aktas negali būti taikomas. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) išnagrinėjo ginčą tarp Vyriausybės atstovo Vilniaus ir Alytaus apskrityse (Vyriausybės atstovas) ir Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-06-07 10:24
Po maždaug pustrečio mėnesio trukusių darbų baigtas tvarkyti Žvėryno rajoną su centrine miesto dalimi jungiantis Žvėryno tiltas. Šalia Seimo esantis tiltas paskutinį kartą rekonstruotas prieš beveik du dešimtmečius – 2005 metais. Planinio remonto darbų metu atstatytas projektinis Žvėryno tilto vaizd...
nuotrauka
2024-06-06 12:27
Gera žinia „Švyturio“ sodų bendrijos savininkams: netrukus prasidės žvyrkelių Raganių 1-osios ir Raganių 2-osios asfaltavimo darbai. Šių sodų bendrijoje taip pat bus nutiesti lietaus nuotekų tinklai. Sutartys su rangovais jau yra pasirašytos, planuojama, kad darbai prasidės dar šį mėnesį.
nuotrauka
2024-06-05 14:00
Aplinkos ministerija trečiadienį Prezidentūroje įteikė apdovanojimus žaliausiai Lietuvos savivaldybei. Šiemet ja tapo Panevėžio miesto savivaldybė. Taip pat apdovanota Jurbarko rajono savivaldybė. Ji per metus padarė didžiausią pažangą ir reitinge pakilo per 34 pozicijas, lyginant su 2023 m. rezulta...
nuotrauka
2024-06-04 13:25
Regionų administracinis teismas tenkino viešąjį interesą ginančio Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą ir panaikino Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2021 m. birželio mėn. priimtą įsakymą, pagal kurį sostinės Valakampių rajone buvo suprojektuoti keturi nauji valstybiniai ž...
nuotrauka
2024-06-04 13:11
Nuo gegužės 14 d. savivaldybių administracijos ir regioniniai atliekų tvarkymo centrai (RATC) gali teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Iki paraiškų teikimo laikotarpio pabaigos likus kiek mažiau nei dviem savaitėms, jau sulaukta paraiškų vir...
nuotrauka
2024-06-03 16:40
Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kaltu pripažino buvusį Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorių Ričardą Pudževelį ir 5 asmenis. Buvusiam savivaldybės administracijos direktoriui skirta reali 4 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir daugiau nei 13 tūkst. e...
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse