2023 gegužės 30 d. antradienis, 17:27
Reklama  |  facebook

Klaipėda ieško priedangoms tinkamų statinių

2022-08-23 05:54
Klaipėdoje apsilankiusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė domėjosi, kaip pajūrio savivaldybės pasirengusios reaguoti į ekstremalias situacijas ir užtikrinti gyventojų saugumą, su vietos lyderiais aptarė regiono ekonominės plėtros galimybes.
nuotrauka
Klaipėdos m. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
Vienintelio Lietuvos uostamiesčio saugumas yra gyvybiškai svarbus ir dėl uosto, ir dėl mieste esančių 8 strateginės reikšmės objektų, tarp kurių uosto akvatorijoje veikiantis suskystintų gamtinių dujų terminalas.

„Nesibaigiančios hibridinės atakos prieš Lietuvą, taip pat Rusijos vykdomas karas Ukrainoje įpareigoja mus būti aukščiausioje parengtyje. Rusija jau seniai Kaliningrado sritį naudoja kaip karinį forpostą, o šiuo metu grėsmės iš anapus sienos yra kaip niekada arti mūsų. Galiu užtikrinti – tiek vandens, tiek sausumos siena su Rusija saugoma sustiprintu režimu“, – pranešime cituojama ministrė A. Bilotaitė.

Ministrė apsilankė Neringos pasienio užkardoje, taip pat šiuo metu uždarytame Nidos pasienio kontrolės punkte, susipažino su sienos stebėjimo sistema.

Operatyviau reaguoti ir veiksmingiau vykdyti sienos stebėjimą pasieniečiams padeda šiemet atnaujinta radiolokacinė sistema bei tarnybinių plaukiojimo priemonių parkas. Ministrė sako, kad pareigūnų aprūpinimui ir toliau bus skiriamas ypatingas dėmesys.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos kariuomene – rengia bendras karines bei paieškos ir gelbėjimo pratybas Baltijos jūroje.

Klaipėdoje trūksta priedangų ir civilinės saugos specialistų

Ministrės teigimu, išorinių grėsmių akivaizdoje gyventojų pasirengimas ekstremaliesiems įvykiams, ekstremaliosioms situacijoms ir galimoms krizėms tampa ypač svarbus. Klaipėdos miesto savivaldybė yra numačiusi 38 priedangas bei 32 kolektyvinės apsaugos statinius.

Specialiu lipduku A. Bilotaitė pažymėjo pirmąjį priedangos statinį Klaipėdoje – Karalienės Luizės jaunimo centrą Puodžių gatvėje. Ministrė sako, kad priedangų tinklą mieste būtina plėsti. Taip pat ji atkreipė dėmesį į tai, kad pastaraisiais metais ekstremaliųjų įvykių mieste daugėja, o civilinės saugos specialistų per mažai. Šiuo metu savivaldybėje tėra užpildyti tik 2 iš 4 valstybės finansuojamų civilinės saugos specialistų etatų.

Ministrė pažadėjo, kad Vidaus reikalų ministerija teiks savivaldybei reikiamą pagalbą ieškant priedangoms tinkamų statinių, taip pat organizuojant pratybas švietimo įstaigose bei informuojant visuomenę. Siekiant pagerinti ekstremaliųjų situacijų valdymą, numatoma dukart (iki 12 etatų) padidinti civilinės saugos specialistų skaičių Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje.

VRM parengta Civilinės saugos stiprinimo koncepcija, ministrės teigimu, taps pagrindu veiksmingesniam pasirengimui ekstremaliųjų situacijų ir krizių valdymui tiek savivaldos, tiek nacionaliniu lygiu. Remiantis koncepcija numatoma rengti ilgalaikę Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programą, kurią tvirtins Seimas.

Regiono augimą lems ir vietos lyderių pastangos


Susitikime su Klaipėdos regiono savivaldybių vadovais ministrė A. Bilotaitė pristatė Vyriausybės patvirtintą 2022-2030 m. Regionų plėtros programą, kuriai iš viso skirta daugiau kaip 1,6 mlrd. eurų ES investicijų, iš jų 199,5 mln. – Klaipėdos regionui. Tai yra beveik dukart didesnė suma, nei 2014-2020 m. finansavimo laikotarpiu.

„Investicijų dar daugės, jeigu savo namų darbus atliks pačios savivaldybės – atsakingai planuodamos ir ne siekdamos kuo greičiau lėšas „įsisavinti“, bet sukurdamos didžiausią naudą žmonėms ir valstybei. Klaipėdos regionas yra unikalus, turintis didžiulį ekonominį potencialią, tačiau situacija savivaldybėse labai skirtinga, poreikiai taip pat labai skiriasi, tad vietos lyderiams teks ieškoti bendrų sprendimų ir susitarti“, – teigia ministrė A. Bilotaitė.

Regionų plėtros programos finansavimo planas, pasak ministrės, jau parengtas ir šiuo metu derinamas su Finansų ministerija.

Pagal ekonominio augimo tempus Klaipėdos regionas – vienas pirmaujančių šalyje. 2021 m. Klaipėdos regione užimtumo lygis pasiekė 73,3 proc., kai šalyje buvo 72,5 proc. (Kauno regione – 72,6 proc., Vilniaus regione – 78,9 proc.).

Regionas išsiskiria viešųjų paslaugų kokybe – viešojo transporto pasiekiamumu, gerai išvystytomis švietimo paslaugomis: gerai prieinamas neformalusis mokinių ugdymas, o pagal ikimokyklinį ugdymą lankančių vaikų dalį (90 proc.) Klaipėda viršija šalies vidurkį (89,5 proc). Tačiau Klaipėdos regione trūksta socialinių paslaugų skurdžiausiai gyvenantiems. Socialiniu būstu aprūpinti tik 47 proc. šią teisę turinčių asmenų (šeimų), tai antras mažiausias rodiklis šalyje po Vilniaus regiono.

Spartesniam regiono augimui, pasak ministrės, būtina sutelkti geriausius protus. Tai padaryti padės VRM parengta Valstybės tarnybos pertvarka, kurią ministrė pristatė ir aptarė su Klaipėdos regiono savivaldybių merais bei administracijų vadovais. Didžiausią dėmesį, A. Bilotaitės teigimu, numatoma skirti vadovų grandžiai stiprinti, taip pat valstybės tarnautojų kompetencijai didinti.

„Valstybės tarnyba taps lankstesnė, efektyvesnė ir orientuota į rezultatus, o specialistai – motyvuoti ir vertinami už tai, kad tiesiogiai prisideda prie valstybės kūrimo“, – sako vidaus reikalų ministrė. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-05-30 06:26
Po Europos Komisijos paskelbtos Naujojo Europos bauhauzo iniciatyvos Aplinkos ministerija pradeda skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin daug dėmesio bus skiriama kvartalo visumai. Planuojama atrinkti iki dešimties Lietuvos savivaldybių, kuriose ši iniciatyva bū...
nuotrauka
2023-05-24 08:00
Šią vasarą Kretingoje, Vytauto gatvėje, prasidės rekonstrukcijos darbai – bus rekonstruojamas beveik kilometro ilgio ruožas, miesto teritorijoje jungiantis magistralinį kelią A11 Šiauliai–Palanga ir krašto kelią Nr. 216 Gargždai–Kretinga. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, ši...
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-23 13:32
Ekonomikos ir inovacijų ministerija septynių šalies savivaldybių infrastruktūros projektams vystyti paskirstė 11,7 mln. eurų finansavimą. Savivaldybėms suteiktos lėšos padės įrengti ir tobulinti laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infras...
nuotrauka
2023-05-23 11:47
Naujoji Juodkrantės keleivinių laivų uosto prieplaukos marina (teritorija) projektuojama į šiaurę nuo esamos keleivinių laivų prieplaukos. Planuojama, kad Juodkrantės uostas talpins apie 80 įvairaus dydžio laivų ir taps visam Klaipėdos regionui svarbiu objektu, kuris leis reguliariu viešojo vandens ...
nuotrauka
2023-05-19 09:23
Klaipėdiečių ir miesto svečių laukia naujovė. Savivaldybė inicijavo naujos muzikinės programos išmaniajam fontanui Danės skvere sukūrimą. Sumanymą įgyvendino Klaipėdos koncertų salė, kuri iš ryškiausių įstaigoje atliekamų kūrinių parengė unikalią ir originalią muzikinę programą.
nuotrauka
2023-05-19 06:48
Seime buvo baigtas svarstyti Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projektas, kuriuo numatomas vientisas ir tikslingas šio sektoriaus teisinis reglamentavimas. Po įvykusio balsavimo įstatymui pritarta – jis turėtų įsigalioti jau šių metų liepą.
nuotrauka
2023-05-18 06:45
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), reaguodama į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją ir periodiškai gaunamus pranešimus dėl įtariamo savivaldybių lėšų neskaidraus, nepagrįsto naudojimo ir atskaitomybės trūkumo bei skaidrumo stokos savivaldoje regimybės, nuolat vertina informaciją, bendradarbiauja ...
nuotrauka
2023-05-12 13:57
Kauno apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį byloje, kurioje Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Mindaugas Šaučiūnas kaltintas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei dokumentų klastojimu, bendrininkaujant kartu su artimu giminaiči...
nuotrauka
2023-05-12 13:23
2013-2021 m. gyvenimo kokybė gerėjo visose kaimiškosiose savivaldybėse, labiausiai jose išvystytos švietimo paslaugos bei viešoji infrastruktūra. Didžiausią pažangą padarė Kalvarija, 2013-2020 m. užėmusi paskutinę savivaldybių gyvenimo kokybės indekso (GKI) vietą ir 2021 m. pakilusi į 55-ą poziciją.
nuotrauka
2023-05-12 10:54
Plungės rajone įsikūręs nedidelis Žemaitijos miestelis gali pasigirti ne tik turtinga istorija, bet didžiuojasi ir kultūros paveldo pastatų ansambliu, originaliomis lauko skulptūromis, meno kūrėjus iš viso pasaulio liepos mėnesį viliojančiu SOFIJOS festivaliu.
nuotrauka
2023-05-12 10:41
Bus rekonstruojamas Vilniaus Elektrinės tiltas prie Bukčių miško, vilniečių pramintas Bruklino vardu. Jis sujungs kairėje upės pusėje projektuojamus takus palei Eigulių ir Elektrinės gatves – su Miškinių gatve ir Lazdynų rajonu dešinėje pusėje. Iki šiol naudotas tik inžineriniams tinklams, po rekons...
nuotrauka
2023-05-11 10:09
Konkurso būdu atrinktoms trims Lietuvos savivaldybėms Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 5 mln. eurų kelių, vedančių į pramonines teritorijas ir laisvąsias ekonomines zonas (LEZ), tiesimui ir tvarkymui. Lėšos skirtos Kauno ir Kėdainių rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybėms.
nuotrauka
2023-05-11 09:56
Aplinkos ministerija ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rekomenduoja savivaldybėms, kokios tvarkos reikėtų laikytis mokant kredito, paimto daugiabučiam namui atnaujinti įmokas ir apmokant palūkanas. Šią tvarką nustato Kredito, paimto daugiabučiam namui atnaujinti (modernizuoti), ir palūkanų...
nuotrauka
2023-05-10 14:50
Klaipėdos apygardos prokuratūra vadovauja Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Petro Keinio, jo pavaduotojos Danutės Mikienės galimo kyšininkavimo ir dokumento suklasto...
nuotrauka
2023-05-05 13:28
Sostinėje aplinką prižiūrinčios įmonės jau pradeda šienauti miesto teritorijas. Vilniaus savivaldybė pranešė, kad „įsiklausius į gyventojų nuomones, šiemet bus šienaujama visame mieste“. Parkuose, skveruose, kur vaikšto daug žmonių, ir daugiabučių kiemuose bus prižiūrima trumpa veja. Natūralios piev...
nuotrauka
2023-05-02 11:28
Per artimiausią mėnesį bus baigta didžioji dalis rekonstrukcijos darbų Klaipėdos senamiestyje. Įvertinus likusių darbų apimtis, numatyta, jog iki birželio 1-os dienos bus atidarytos visos šiuo metu tvarkomos gatvės, darbai ilgiau tęsis tik nedidelėje Žvejų gatvės atkarpoje nuo Teatro iki Pilies g.
nuotrauka
2023-05-01 20:01
Kaune pradėjo veikti didžioji dalis fontanų ir geriamojo vandens stotelių.
nuotrauka
2023-04-26 07:34
Pagal pasirašytą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą sutartį Telšių rajono savivaldybės administracija įgyvendino projektą „Telšių miesto gatvių apšvietimo modernizavimas, didinat energijos vartojimo efektyvumą“.
nuotrauka
2023-04-20 10:03
Vilniečius jau džiugina pirmosios pavasarinės gėlės. Krokų, narcizų, žydrių ir scylių žiedais pasidengė Neries krantinė prie Baltojo tilto, Bernardinų sodas, Trakų Vokės dvaro sodybos aplinka, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro prieigos, J. Jablonskio skveras. Įvairūs žiedai miestiečius d...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse