Kodėl saulės elektrinę verta susimontuoti pačiam?
„Kai žinai, kokios įrangos reikia ir į ką atkreipti dėmesį montuojant, saulės elektrinės įrengimas nėra sudėtingas darbas, – sako Helso produktų vadovas, atsakingas už saulės energetikos sritį, Andrius Jančauskas. – Kaip tik todėl, turėdami visą būtiną informaciją, kurią gauname tiesiogiai iš įrangos gamintojų, pasiūlėme privatiems klientams naujovę: pilnai sukomplektuotus saulės jėgainių paketus savarankiškam montavimui. Šiuos paketus paprasta įsigyti patogioje ir intuityvioje elektroninėje prekybos platformoje www.helso.lt arba Helso skyriuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.“
Helso taip pat sukūrė ir specialų mokomąjį filmuką, kuriame nuosekliai pademonstruota, kaip nesudėtingai saulės jėgainę galima susimontuoti pačiam.
Siekdama pasiūlyti klientams aktualią produkciją, Helso nuolat stebi komunikaciją viešojoje erdvėje bei analizuoja saulės energetikai skirtas socialinių tinklų grupes.
Toks monitoringas aiškiai liudija: žmonės ne tik aiškinasi saulės elektrinių naudą bei pasirinkimo kriterijus, bet ir ieško, kur įsigyti tokiai jėgainei būtinų komponentų bei sutaupyti atliekant dalį darbų savarankiškai.
Siūlo standartinius paketus 5 ir 10 kW galios elektrinėms
Helso klientams siūlo du standartinius 5 kW ir 10 kW saulės elektrinių paketus su visais reikalingais komponentais. Šiuose paketuose sukomplektuoti saulės moduliai, inverteris (arba įtampos keitiklis), tvirtinimo konstrukcijos, saulės jėgainėms skirtas kabelis bei greito sujungimo jungčių komplektas. Kuriant paketus, įvertinti Lietuvoje naudojamų stogų dangų tipai (šiferis, skarda, čerpės ir pan.) ir konstrukcijos.
Kiekviename pakete pateikiamos gamintojo instrukcijos, schemos, suteikiama prieiga prie įvairių skaičiavimo įrankių, kurie leidžia numatyti, kiek modulių ar tvirtinimo elementų reikia konkrečiai elektrinei. Jeigu klientui netinka siūlomi paketai, jis gali susikomplektuoti įrangą pats, padedamas Helso vadybininkų.
„Mūsų sukomplektuotuose paketuose yra visa, ko reikia elektrinei sumontuoti iki ją pajungiant prie elektros tinklo. Atlikus konstrukcijų montavimo darbus, atestuotam elektrikui-montuotojui tereikės atlikti jėgainės patikrą ir prijungti ją prie tinklo, nes tam reikia specialių žinių, – sako A. Jančauskas. – Susimontuoti saulės elektrinę pačiam ne tik paprasta – tai ir ekonomiškai naudinga, nes vidutiniškai sutaupoma iki 3000 eurų!“
„Mūsų sukomplektuotuose paketuose yra visa, ko reikia elektrinei sumontuoti iki ją pajungiant prie elektros tinklo. Atlikus konstrukcijų montavimo darbus, atestuotam elektrikui-montuotojui tereikės atlikti jėgainės patikrą ir prijungti ją prie tinklo, nes tam reikia specialių žinių, – sako A. Jančauskas. – Susimontuoti saulės elektrinę pačiam ne tik paprasta – tai ir ekonomiškai naudinga, nes vidutiniškai sutaupoma iki 3000 eurų!“
Kinų gamintojas šioje rinkoje reiškia kokybę
Efektyvų saulės elektrinės darbą lemia jos komponentai ir montavimas. Helso bendradarbiauja su gamintojais, kurie siūlo naudingą kainos ir kokybės santykį, o siūlomi produktai yra patikrinti bandymais ir laiku.
Dar viena dedamoji, atrenkant elektrinių komponentus, – užtikrinta gaminio garantija ir nustatytas aiškus garantijos laikas galutiniam pirkėjui.
Saulės modulius Helso tiekia „Trina Solar“ (Kinija) ir „Solitek Cells“ (Lietuva). Užbėgdamas už akių nuogąstavimams dėl Kinijos gamintojų, A. Jančauskas akcentuoja, kad „Trina Solar“ yra vienas iš didžiausių saulės modulių gamintojų pasaulyje, besipuikuojantis geriausių pasaulio modulių gamintojų dešimtuke. Modulių gamyboje Kinija demonstruoja itin spartų progresą, intensyviai robotizuoja gamyklas, gamybos metu atlieka daug bandymų, todėl pelnytai yra vadinama modulių gamybos lydere pasaulyje.
„Solitek Cells“ yra laiko patikrintas lankstus ir inovatyvus vietos gamintojas, išsiskiriantis ilgu garantiniu laikotarpiu, kuris siekia iki 30 metų, kai paprastai moduliams suteikiama 12 metų garantija.
Kada laikas statyti saulės elektrinę?
„Kasmet pristatomi vis galingesni saulės moduliai, o žvelgiant į ilgesnę perspektyvą, mažėja ir jų kainos. Tačiau tai nereiškia, kad laukti naudinga, – sako A. Jančauskas. – Belaukiant galingesnių ir pigesnių modulių, namų ūkiai naudoja tradicinę elektros energiją, taip prarasdami lėšas čia ir dabar. Ekonominė logika sako, kad reikia įvertinti naudą ir sąnaudas. O dabar, dėl APVA skiriamos paramos atsinaujinančių energijos šaltinių įrengimui, įsirengti saulės jėgaines yra kaip niekada naudinga ir atsiperkanti investicija “
Įranga saulės elektrinei
Nepaisant to, statant saulės jėgainę A. Jančauskas pataria tiksliai suskaičiuoti esamą ir planuojamą namų ūkio energijos poreikį: tai gali būti ne vien įprastos energijos sąnaudos, bet ir, pvz., planuojamas įsigyti elektromobilis ar pastato vėsinimo sistema, bei pasirinkti tinkamo galingumo inverterį.
Iš sistemos „išskrido“ keliolika modulių
Helso klientams siūlo tris patikimus inverterių gamintojus – austrus „Fronius“ ir dvi vokiečių kompanijas – SMA ir „Kostal“. „Fronius“ pasaulio rinkose mėgstamas dėl plataus montuotojų tinklo, o vokiečiai – dėl patikimumo.
Saulės jėgainių tvirtinimo elementams taip pat siūlomas vokiečių gamintojas „K2 Systems“. Šio gamintojo produkcija pasaulyje greitai išpopuliarėjo dėl labai patogios ir laisvai prieinamos jėgainės tvirtinimo elementų projektavimo programinės įrangos bei patikimumo. Lietuvoje vis dažniau siaučiant vėtroms ir smarkiems snygiams itin aktualūs tampa patvarūs fotovoltinių modulių tvirtinimo sprendimai. „K2 Systems“ skaičuoklė leidžia parinkti optimalų vėjo tuneliuose išbandytų tvirtinimo komponentų kiekį, įvertinant sniego apkrovas ir vėją konkrečiame regione. Helso montuotojai yra susidūrę su atveju, kai keliolika 20 kg sveriančių modulių „išskrido“ iš fotovoltinės sistemos, nes montavimo metu neatsižvelgta į regiono klimatines sąlygas bei įrangai tenkančias apkrovas.Kokybiški gaminiai + gamintojų instrukcijos
Helso elektroninėje parduotuvėje sukurtas detalus saulės elektrinių komponentų medis su galimybe pasirinkti produktus pagal techninius parametrus. Pirkėjai, įsigydami „Pasistatyk saulės jėgainę pats!“ komplektą, gali pasinaudoti specialiomis skaičiuoklėmis, gauna gamintojų instrukcijas, o jei reikia, ir įmonės specialistų gyvą konsultaciją.
Gaminiai visoje Lietuvoje pristatomi per 1–2 darbo dienas, nes sandėlyje yra kone visi. Kaip akcentuoja A. Jančauskas, Helso yra oficialus visų minėtų gamintojų atstovas. Taip užtikrinamos patikimos gaminių garantijos galutiniam vartotojui. Helso prekes galima įsigyti ir įprastai – tiesiog užsukus į vieną iš įmonės skyrių Vilniuje, Kaune arba Klaipėdoje.
Perkant saulės elektrinę, galima pasinaudoti valstybės parama. Ji jau buvo skirta gyventojams, kurie saulės elektrines įsirengė savo namuose arba geografiškai nutolusioje vietoje. Gyventojams kompensuojama 243 Eur arba 323 Eur už 1 kW, priklausomai nuo to, ar elektrinė įrengiama su inverteriu, ar be jo. Labiausiai populiarios yra 10 kW saulės elektrinės ant namo stogo.
Apie „Helso“
Birželio mėn. „SLO Lithuania“ rinkai pristatė naują savo vardą – Helso. 18 metų gyvuojančioje bendrovėje dirba 50 darbuotojų, kurių didžiąją dalį sudaro ilgamečiai elektrotechnikos rinkos ir prekių žinovai, gebantys konsultuoti įvairių komponentų parinkimo klausimais.
Įmonės specialistai užtikrino prekių tiekimą tokiems projektams, kaip: „Philip Morris“ gamykla Klaipėdoje, SBA logistikos centas šalia Klaipėdos, „Continental“ gamykla Kaune, Tarptautinio Vilniaus oro uosto rekonstrukcija, „Technopolio“ biurų parkas Vilniuje, „IKEA Industry Lietuva“ gamykla Kazlų Rūdoje.
18 metų veikiančiai įmonei vadovauja Edvardas Tarasevičius.
UAB Helso nuotr.