2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 2:40
Reklama  |  facebook

Kretingos Sporto ir sveikatingumo kompleksas įstrigo dėl likusių defektų

2021-08-06 09:59
Šių metų balandžio mėn. pabaigoje su UAB „HSC Baltic“ įsigaliojusi statybos rangos sutartis, kurios vertė 2 mln. 177 tūkst. eurų, sugrąžino Kretingos rajono gyventojams viltį sporto ir sveikatingumo kompleksu naudotis greičiau nei per dvejus metus.
nuotrauka
Kretingos r. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Kretingos r. savivaldybė,
HSC Baltic, UAB
SDG, UAB
Simper, UAB
Kaip praneša Kretingos r. savivaldybė, rangovas UAB „HSC Baltic“ teigė, kad įmonė yra pasirengusi dėti dideles pastangas, kad šis projektas būtų kuo greičiau įgyvendintas. Nepaisant prisiimtų sutartinių įsipareigojimų, rangovui nerimą kelia esama objekto situacija dėl kitų šalių neužbaigtų ir netinkamai atliktų darbų. Vertindama laukiančius sudėtingus iššūkius, UAB „HSC Baltic“ bendradarbiauja su Kretingos rajono savivaldybės administracijos (toliau – administracija) vadovybe, Statybos skyriaus specialistais bei kitomis suinteresuotomis šalimis.

UAB „HSC Baltic“ (toliau – rangovas), atlikusi objekto perėmimo ir defektų nustatymo procedūras, liepą informavo administraciją, kad atliktų darbų apimtys, nurodytos pirkimo dokumentuose, yra netikslios, t. y. rasti ženklūs kokybės ir techninio projekto neatitikimai esamai situacijai, rašoma savivaldybės pranešime. Rangovas, vykdydamas objekto defektavimą, nustatė objekte esančius realius trūkumus/defektus bei neatitikimus statybos techniniams reglamentams. Todėl rangovas pareiškė, kad dėl esamos situacijos, nepriklausančios nuo rangovo ir ne rangovui priskiriamų objektyvių aplinkybių, rangovas negalės atlikti darbų pilna apimtimi objekte, iki kol nebus pašalintos visos defektiniame akte išdėstytos kliūtys, gauti statybos užbaigimo akto valstybinės komisijos metu bei įvykdyti kitus sutartinius įsipareigojimus.

Rangovas statybos darbų defektiniame akte nurodė esminius elektros instaliacijos suprojektavimo defektus, rengtų kabelių atitiktį galiojantiems teisės aktams, kuriuos reglamentuoja Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento teisės normos, ortakių išdėstymo ir įrengimo aspektus, detalizuojami priešgaisrinės saugos reikalavimų įrangos montavimo ir sandarinimo klausimai, korozijos pažeisti statinio konstrukcijos elementai ir kitų techninių sprendinių neatitikties visuma.

Administracija, reaguodama į rangovo prašymą, kreipėsi į Sporto ir sveikatingumo centro projektą parengusią UAB „Simper“, informuodama apie rangovo perimtame objekte nustatytus trūkumus ir defektus bei prašydama motyvuotai paaiškinti kiekvieną rangovo užfiksuotą pastebėjimą.

UAB „Simper“ detalizavo minimus defektus, pateikdama paaiškinimus bei galimus sprendinius tolimesniems rangovo darbams.

Administracija taip pat kreipėsi ir į UAB „SDG“, nuo statybos pradžios vykdančią šio objekto statybos techninę priežiūrą, prašydama peržiūrėti rangovo pateiktą statybos darbų defektinį aktą ir paaiškinti rangovo užfiksuotus pastebėjimus. 

Liepą įvykusiame administracijos direktoriaus Egidijaus Viskonto, UAB „HSC Baltic“ direktoriaus Rimvydo Beržonskio ir projektų direktoriaus Sauliaus Aužbikavičiaus pasitarime buvo pristatyti vykdomi darbai Sporto ir sveikatingumo komplekse. Susitikimo metu buvo pareikalauta spartinti darbų tempus, o rangovas informavo, kad pilna apimtimi darbai bus pradėti 32-ą metų savaitę.

UAB „HSC Baltic“ galimybes laiku vykdyti sutartinius įsipareigojimus, kaip praneša Kretingos r. savivaldybė, apsunkina sutarties su UAB „Litcon“ laikotarpiu laiku neidentifikuoti defektai, tinkamai neįvertinti darbų priėmimo aktai ir aplaidus sutarties administravimas. Netinkamai atliktų ir nebaigtų objektų perėmimas visada susijęs su inžinerinėmis ir organizacinėmis problemomis, kurias rangovas kartu su administracija yra pasiruošę geranoriškai išspręsti. Nepaisant susiklosčiusių aplinkybių, vertinant rangovo patirtį ir aukštos kvalifikacijos žmogiškuosius resursus, Kretingos rajono savivaldybės administracija visais įmanomais būdais siekia, kad rangovas pabaigtų numatytus darbus ir objektą perduotų eksploatacijai. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-09-26 13:31
Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose atliks naujas funkcijas, kurias joms numato perduoti Na...
nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje išskirtinių būsto projektų ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-26 11:05
Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių lau...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-14 11:55
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai, reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie bandymus keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus, inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-12 15:39
Sparčiai augančiame sostinės Pilaitės mikrorajone simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtas vaikų lopšelio-darželio statybos darbų startas.
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-07 08:16
Dar 2021 m. pavasarį Akmenės rajono savivaldybės administracija ir VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (dabar – Inovacijų agentūra) pasirašė projekto „Apšvietimo tinklų atnaujinimas, mažinant energijos suvartojimą Akmenės rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį (preliminari Projekto vertė – 3.101...
nuotrauka
2023-09-07 08:05
Pasirašyti pirmieji energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis. Energetikos ministerija ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei UAB „Kėdbusas“ sutarė dėl techninių energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo įmonių veikloje.
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-07 07:33
Šiuo metu Panevėžyje yra 465 gatvės. Jų bendras ilgis siekia daugiau nei 295 km. Ilgiausia – J. Janonio g., jos ilgis siekia 5,8 km. Antra pagal ilgį gatvė Panevėžyje – Klaipėdos g. – 4,9 km, trečia – Smėlynės g. – 3,9 km. Toliau rikiuojasi Pušaloto g. – 3,6 km, Nemuno ir Kerbedžio gatvės, kurių ilg...
nuotrauka
2023-09-06 10:57
Telšiuose atidarytas „Ateities“ progimnazijos baseinas.
nuotrauka
2023-09-06 10:46
Apie „Rail Baltica“ projektą, Panevėžio laisvąją ekonominę zoną bei jau šį savaitgalį vyksiantį 520-ąjį Aukštaitijos sostinės gimtadienį – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse