2022 rugpjūčio 9 d. antradienis, 13:48
Reklama  |  facebook

Kurdami žmogui ir aplinkai draugiškas statybines medžiagas, VILNIUS TECH mokslininkai bendradarbiauja su verslu Fotogalerija

2022-06-13 07:29
Lietuvoje ir pasaulyje vis sparčiau populiarėjantys žmogui ir aplinkai draugiški produktai apima įvairias sritis, ne išimtis ir statybos sektorius. Žaliojo kurso vystymo srityje Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) aktyviai plėtoja mokslo ir verslo bendradarbiavimą.
nuotrauka
VILNIUS TECH nuotr.


Minimos įmonės
Vilnius Tech Statybos fakultetas,
Vilnius Tech Statybinių medžiagų institutas,
Ecococon, UAB

Per paskutiniuosius 15 metų VILNIUS TECH Statybos fakulteto Statybinių medžiagų instituto Termoizoliacinių medžiagų ir akustikos laboratorijoje (TMiAL) sukurta daugiau nei 30 statybos produktų iš vietinių atsinaujinančių išteklių. Dažniausiai laboratorijoje naujų statybinių medžiagų kūrimą pradeda doktorantai, o darbai bendradarbiaujant su verslu tęsiami įvairiuose mokslo projektuose ir užsakomuosiuose darbuose.

TMiAL viena pirmųjų Lietuvoje statybinių medžiagų kūrimui panaudojo pluoštines kanapes. Šia tema 2011–2015 m. buvo rengiama daktaro disertacija „Statybinių kompozitų su pluoštinių kanapių spaliais tyrimai“. Disertaciją parengė ir apgynė doktorantas Giedrius Balčiūnas (vadovas – dr. Sigitas Vėjelis). Dar studijuojant įmonėje „Palemono keramika“ buvo pagamintos dvi statybinių blokelių bandymų partijos.

2012–2016 m. doktorantė Rūta Stapulionienė parengė ir apgynė disertaciją „Termoizoliacinio kompozito iš pluoštinių augalų kūrimas ir tyrimai“ (vadovas – dr. Saulius Vaitkus). Studijų metu buvo pagamintos dvi termoizoliacinių plokščių iš pavasarinio kanapių pluošto bandyminės partijos Lietuvos tekstilės įmonėje „Neaustima“. Vėliau pagal doktorantės sukurtą technologiją buvo pagamintos dar kelios bandymų partijos iš įvairių pluoštų – rudeninio kanapių pluošto, vilnos siūlų perdirbimo atliekų bei lietuviškos avių vilnos.

termoizoliaciniai dunmbliaiTermoizoliaciniai dembliai.
Nuotraukoje –
vyriaus. mokslo darbuotojas
Sigitas Vėjelis ir
vyriaus. mokslo darbuotojas
Saulius Vaitkus

VILNIUS TECH mokslininkai 2020–2021m. pagal Europos inovacijų partnerystės programą „BENDRADARBIAVIMAS“ kartu su partneriais vykdė projektą „Termoizoliacinės medžiagos iš avių vilnos“. Projekto metu buvo sukurtos ir Lietuvos įmonėse pagamintos 6 termoizoliacinių plokščių ir demblių iš lietuviškos avių vilnos bandymų partijos. Dalis gautų tyrimų rezultatų publikuojami žurnale „Journal of Natural Fibers“. Straipsnį parengė jungtinė partnerių grupė – VILNIUS TECH mokslininkai dr. Sigitas Vėjelis, dr. Saulius Vaitkus, dr. Arūnas Kremensas, dr. Agnė Kairytė ir Lietuvos socialinių mokslo centro mokslininkas dr. Virgilijus Skulskis.

Inovatyvios ekologiškos plokštės statybų ir baldų pramonei (A.Kremensas)

Inovatyvios ekologiškos plokštės
statybų ir baldų pramonei.
Nuotraukoje –
vyresn. mokslo darbuotojas
Arūnas Kremensas

2014–2018 m laboratorijos doktorantas Arūnas Kremensas parengė ir apgynė disertaciją „Statybinės biokompozitinės plokštės iš pluoštinių kanapių spalių kūrimas ir tyrimai“ (vadovas – dr. Saulius Vaitkus). 2018 m. buvo gautas papildomas finansavimas šiai tematikai vystyti. Bendradarbiaujant su įmone „Naujolita“ projekte „Inovatyvios ekologiškos plokštės sukūrimas statybų ir baldų pramonei“ (Lietuvos verslo paramos agentūros skelbiami konkursai) buvo kuriamos ir tobulinamos plokštės iš pluoštinių kanapių spalių. 2021–2022 m. pagal laboratorijoje gautus rezultatus buvo pagamintos trys šių plokščių bandomosios partijos įmonės „Rietuva“ gamykloje. Šios disertacijos pagrindu taip pat buvo pradėtos kurti šiaudų plokštės. Bendradarbiaujant su įmone „Ecococon“ kuriamos šiaudų plokštės, skirtos šiaudų skydų apdailai. Plokštės bus ne tik ekologiškos, bet ir pasižymės itin dideliu stipriu lenkiant.

2018–2021 m. VILNIUS TECH darbuotojai dalyvavo projekte „Aplinkai draugiškų konstrukcinių, kompozitinių medžiagų ir aplinkosauginių technologijų centras“ (projekto vadovas dr. Rimvydas Stonys). Vienas iš projekto rezultatų, už kurį buvo atsakingas dr. Giedrius Balčiūnas, buvo „Naujas ekologiškas termoizoliacinis konstrukcinis kompozitas iš atsinaujinančių žaliavų“.

Vystant veiklą, buvo atliekami moksliniai tyrimai, kurių metu modifikuota kanapių betono formavimo mišinio sudėtis, gautos aukštesnės kanapių betono techninės charakteristikos. Modifikuotos sudėties kanapių betonas buvo įdiegtas į rinką bendradarbiaujant su mažąja bendrija „Kanapių namas“. Įrengtos pastato atitvaros iš modifikuoto kanapių betono renovuojamame name Kauno raj. Mitkūnuose.

Verslo ir mokslo bendrystė yra tas pagrindas, ant kurio gimsta technologijos, medžiagos, kurios į XXI amžių moderniai perkelia senąsias tradicijas.

Autorių grupė:
Laboratorijos vedėjas/vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Giedrius Balčiūnas;
vyriausiasis mokslo darbuotojas Sigitas Vėjelis;
vyriausiasis mokslo darbuotojas Saulius Vaitkus;
vyresnioji mokslo darbuotoja Agnė Kairytė;
vyresnysis mokslo darbuotojas Arūnas Kremensas 
 
VILNIUS TECHN nuotr.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-08-09 13:28
Arkikatedros bazilikos, Žemutinės ir Aukštutinės pilių pastatų, jų liekanų ir kitų statinių komplekso Pilininko namas stovi šiaurės vakarinėje Pilies kalno papėdėje, teritorijos dalyje, kurioje, kaip manoma, XVI a. viduryje stovėję tarnybiniai kunigaikščių rūmų pastatai. Pilininko namas su keturiais...
nuotrauka
2022-08-09 08:12
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų pirmą pusmetį pasiekė 34 mln. eurų ir buvo 42 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (24 mln. eurų).
nuotrauka
2022-08-05 10:11
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai vykdant uosto kanalo gilinimo darbus, dalis smėlio bus panaudota povandeniniam pylimui ties I Melnrage suformuoti. Šios krantotvarkos priemonės įgyvendinimas jau įgavo pagreitį, beveik pusė planuojamo supilti smėlio kiekio nugulė formuojamame povandeniniam...
nuotrauka
2022-08-04 14:01
2022 m. rugpjūčio 2 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto fondo „Eika Green Energy Fund“ (toliau EGEF) steigimo dokumentams. Tai bus jau ketvirtasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas investicinis fondas, steigiamas siekiant ...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-04 09:37
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įkūrė naują uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą komercinio nekilnojamojo turto fondą „Capitalica Z114 Real Estate Fund“. Jo veiklai liepos mėn. pritarė Lietuvos Bankas.
nuotrauka
2022-08-03 16:46
Gerindama ir plėsdama Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą, Krašto apsaugos ministerija įgyvendina ypatingos svarbos projektus – Lietuvoje statys tris naujus karinius miestelius. Jau gautas statybų leidimas kariniam miesteliui Šilalės rajone, o artimiausiu metu statybos prasidės ir Vilniaus rajone be...
nuotrauka
2022-08-03 11:26
AB „Panevėžio statybos trestas“ per Nasdaq Baltic šiandien, rugpjūčio 3 d., pranešė apie naujai gautą užsakymą AB „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo gamykloje.
nuotrauka
2022-08-02 10:37
Didysis baseinas Lazdynų daugiafunkciame komplekse pilnai užpildytas vandeniu ir pradėtas šildyti. Vilniaus miesto savivaldybė skelbia, kad užbaigta didžioji dalis – 90 proc. – komplekso rangos darbų.
nuotrauka
2022-08-02 08:43
Plėtojant žaliausią Rygos biurų kompleksą „Verde“ pasiektas šiuo metu svarbiausias projekto plėtros etapas – užbaigtas statyti ir jau atiduotas eksploatuoti pirmasis komplekso pastatas. Komplekso vystytoja SBA grupės bendrovė „Capitalica Asset Management“ įgyvendino pirmąją investicinio Latvijos sos...
nuotrauka
2022-08-01 11:24
Liepos mėnesį Tvarkybos darbų priėmimo komisija priėmė Veliuonos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios tvarkybos darbus.
nuotrauka
2022-07-29 12:02
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą, investavimo periodu pasirašė 2 mln. eurų vertės finansavimo sutartį su inžinerinius sprendimus pramonės ir šilumos gamybos įmonėms teikiančia bendrove „Energijos taupymo centras“.
nuotrauka
2022-07-28 14:50
Trys Krašto apsaugos ministerijai pavaldžios įstaigos – Gynybos resursų agentūra, Infrastruktūros valdymo agentūra bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas – persikėlė į naujas patalpas „Cloud Offices“ biurų pastate, Vilniaus Šnipiškių mikrorajone.
nuotrauka
2022-07-28 11:42
Šiaulių bankas suteikė 3,6 mln. eurų kreditą Klaipėdos Malūno parko teritorijoje plėtojamam „Parko pakrantės" daugiabučių namų kompleksui. Projektą vystanti nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas" uostamiesčio būsto rinkai pasiūlys 100 įvairaus ploto butų.
nuotrauka
2022-07-27 14:57
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas jau netrukus pradės pastato, esančio Vytauto g. 28, Marijampolėje kapitalinį remontą bei modernizaciją. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europos Sąjungos fondų lėšomis, sieks 2,7 mln. eurų, o ats...
nuotrauka
2022-07-27 08:46
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks papildomą 5 mln. eurų finansavimą vienai didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos ir statybos įmonei „Montuotojas“. Remiantis Fondo investavimo periodu pasirašyta sutartimi, Fondas p...
nuotrauka
2022-07-26 08:42
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ įsigijo logistikos centrą Rygoje, šalia oro uosto. Tai jau trečioji fondo „Capitalica Green Logistics Fund“ investicija pastaraisiais metais. Fondas ir toliau tęsia plėtrą Baltijos šalių logistikos rinkoje ir per ateinančius metus ke...
nuotrauka
2022-07-22 13:48
Rudenį į KTU studentų miestelį sugrįžtantys studentai ir pirmakursiai galės mėgautis modernizuotomis universiteto erdvėmis: šiemet duris atvėrė naujasis studentų infocentras, daugiafunkcis centras su integruota biblioteka, o dvylikaaukščio bendrabučio atnaujinimo darbų pabaiga – ranka pasiekiama.
nuotrauka
2022-07-22 09:46
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas nekilnojamojo turto fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį dėl prekybos centro įsigijimo Rygoje, tai yra pirmoji fondo investicija kaimyninėje Latvijoje. Prekybos centre įsikūrę trys inkariniai nuomininkai – Maxima, P...
nuotrauka
2022-07-21 10:49
SEB bankas finansavo biurų komplekso „Verde” statybą Latvijos sostinės Skanstes verslo rajone. Projektą įgyvendinančiai SBA grupės investicijų valdymo įmonei „Capitalica Asset Management“ suteiktas 60 mln. eurų kreditas penkerių metų terminui.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas