2024 vasario 26 d. pirmadienis, 13:41
Reklama  |  facebook

„Lietuvos metų gaminio“ konkurse aukso medaliu įvertintas išskirtinis projektas Nemuno vagoje

2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gaminį – dviejų frakcijų dolomito akmenį. Būtent šis „Milsa“ grupės įmonės „Klovainių skalda“ gaminys „Lietuvos metų gaminio“ konkurse buvo įvertintas aukso medaliu.
nuotrauka
Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam bunų statybos projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gaminį – dviejų frakcijų dolomito akmenį. „Milsa“ nuotr.


Minimos įmonės
MILSA įmonių grupė, UAB
Klovainių skalda, AB
Vidaus vandens kelių direkcija, VĮ,

Projektas, kurio metu buvo modernizuotas laivybos kelias Nemunu, užtruko trejus metus. Tvarkant upės vagą, iš viso pastatytos arba rekonstruotos 553 bunos, kurias įrengus Nemuno vanduo pats valo ir tiesina vagą, sukuria didesnį gylį laivakelyje. Šis projektas išskirtinis dėl apimties – bunų statybai panaudota statybinių medžiagų, kurių svoris – apie 765 tūkst. tonų. Projekto metu pastatytų bunų ilgis siekia beveik 30 kilometrų. „Milsa“ grupė specialiai šiam projektui pagamino ir pateikė didelį kiekį nestandartinių akmenų.

„Tokios apimties bunų statyba Nemune yra pirmoji nepriklausomos Lietuvos istorijoje: reikėjo pagaminti specialios frakcijos (63–180 mm ir 180–480 mm) daugiau kaip 400 tūkst. tonų akmenų. Tačiau problema ta, kad tokio kiekio didelių akmenų – žvirgždo riedulių – tiesiog nėra. Norint šiuos akmenis importuoti, kaina išaugtų daugiau nei dvigubai. Mes pasiūlėme sprendimą – sukurti naują produktą ir jį pagaminti iš dolomito akmens mūsų įmonės „Klovainių skalda“ karjere“, – naujojo gaminio atsiradimo istoriją pasakoja „Milsa“ įmonių grupės generalinis direktorius Mantas Makulavičius.

Prilygsta geriausiems užsienio pavyzdžiams

Visas projektas pareikalavo daug laiko. 2020–2021 m. žiemą „Milsa“ grupė testavo technologinius procesus ir derino įrangą, kad gaminama produkcija atitiktų reikalavimus. Kita vertus, laiko investicijos pasiteisino: Lietuvoje buvo sukurtas visiškai naujas, pirmas toks 63–180 mm ir 180–480 mm frakcijų dolomito akmuo, skirtas bunoms statyti. Vidaus rinkoje nėra gamintojų, kurie iš dolomito žaliavos galėtų tiekti tokio tipo akmenis. Užsienyje tokių ar panašių akmenų esama, tačiau dėl didelio svorio, gabaritų, abrazyvumo ir didelių transportavimo sąnaudų Lietuvos įmonės gaminamas akmuo yra konkurencingesnis. Lietuvių gaminys atitinka aukščiausius standartus ir nenusileidžia geriausiems pavyzdžiams užsienyje.

milsaLietuvos metų gaminio
apdovanojimų ceremonija.
LPK nuotraukoje iš kairės:
LPK prezidentas V.Janulevičius,
„Milsa“ komercijos direktorius
R.Pilžis, 
„Milsa“ įmonių grupės vadovas M.Makulavičius ir
Seimo pirmininkė 
V.Čmilytė-Nielsen.

Nors „Milsa“ investavo ir sukūrė naują gaminį vienam konkrečiam projektui, įmonių grupė šių investicijų nelaiko rizikingomis ar vienkartinėmis.

„Mes matome savo naujo gaminio potencialą įgyvendinant ir kitus Lietuvai aktualius projektus. Vieni jų – tolesnė vidaus vandens kelių plėtra, nes planuojama vystyti vandens kelius Nevėžyje ir Neryje. Kita galimybė – „Rail Baltica“ statyba, kur tokio dydžio akmenys bus naudojami šlaitams tvirtinti“, – išskiria Mantas Makulavičius.

„Milsa“ gaminys, pelnęs „Lietuvos metų gaminio“ auksą, yra pavyzdys, kaip vienam strateginiam šalies projektui vidaus rinkoje sukurtas naujas produktas yra ekonomiškai naudingas. Taip pat jis įgalina projekto vystytojus ateityje toliau plėsti šalies vidaus vandens kelių tinklą. Ateityje galimos ir platesnės šio gaminio panaudos galimybės: keičiant akmens dydį, jį galima pasitelkti ir kitiems hidrotechniniams projektams, pavyzdžiui, šlaitų tvirtinimui bei atraminių sienučių, gabionų statybai.

Naujam gaminiui rinkosi tvarias investicijas

Naujo dolomito akmens gamybai buvo pasitelktos papildomos įmonių grupės investicijos. Buvo įsigyta mobili sijojimo technologinė linija „Keestrack K5“, skirta stambiems akmenims sijoti. Žaliavos sprogdinimo darbai buvo atliekami naudojant specialią technologiją, kuri užtikrina, kad po sprogdinimo liks kuo daugiau stambių akmenų, tinkamų bunoms statyti. Gamybos procese taip pat buvo naudojamas naujas ekskavatorius „Volvo EC480L“. Optimizuojant sąnaudas ir žmogiškuosius resursus, abu įrenginius valdė vienas operatorius.

milsaVidaus vandens kelių direkcijos nuotr.

„Milsa“ stengiasi pamatuoti net ir mažiausius procesus, ieškant galimybių juos pagerinti ir iš vadybinės, ir iš technologinės pusės. Todėl bendrovės investicijos praeina ne tik ekonominio naudingumo, būtinybės, bet ir tvarumo patikrą. Pavyzdžiui, gaminant bunų statybai būtinų frakcijų akmenį, įmonių grupė gamybos procese pasitelkė naujausią įrangą, kuri naudoja mažiau kuro ir turi mažesnį CO2 pėdsaką.

Taip pat „Milsa“ išvengė papildomų sąnaudų ir aplinkos taršos, nes pasirinko žaliavą ne transportuoti į stacionarią liniją, o gaminti bunų akmenį panaudojant mobilią liniją, įrengtą tiesiog karjere, prie sprogdintos žaliavos šlaito. Dalis stambių akmenų (180–480 mm frakcijos) buvo renkami tiesiai po sprogdinimo, nenaudojant net ir mobilios sijojimo linijos, taip dar labiau pavyko sumažinti į aplinką išmetamos taršos kiekį.

Aplinkosauginiai sprendimai pareikalauja nemažų investicijų, kurios paprastai didina savikainą. Tačiau jaunosios kartos vadovas M.Makulavičius su savo komanda turi kitą vertės matą: tobulėjanti įmonių grupė, kuri ne tik generuoja pajamas verslui, bet ir kuria pridėtinę vertę visuomenei.

Įgyvendinus projektą – pirmieji Nemunu plukdomi kroviniai

Įgyvendinus projektą, upėje jau pradėjo veikti pirmoji reguliari krovinių tarp Klaipėdos ir Kauno gabenimo linija. Ja pasinaudojo ir pati „Milsa“ įmonių grupė. Iki 2023 m. pabaigos „Milsa“ grupė Nemunu pervežė apie 150 konteinerių, kurie prilygo daugiau nei 4 tūkst. tonų arba 170 vilkikų. Visi kroviniai buvo atplukdyti į Klaipėdos jūrų uostą. Ten jie buvo pakrauti į Vidaus vandens kelių direkcijos baržą ir nuplukdyti į Kauno Marvelės krovininę prieplauką. „Milsos“ įmonių grupės vadovas M.Makulavičius tai įvardina kaip naują transportavimo galimybę, kuri atpigina pervežimus maršrutu Klaipėda-Kaunas.

milsa„Milsa“ grupės 540 t granito akmens gaminiai, pakrauti į 20 konteinerių, buvo pakrauti į Vidaus vandens kelių direkcijos baržą Klaipėdos Smeltės terminale ir atplukdyti į Kauno Marvelės krovininę prieplauką. Vidaus vandens kelių direkcijos nuotr.

Skaičiuojama, kad, krovinius gabenant vidaus vandenimis, į aplinką išmetama apie du kartus mažiau CO2 nei transportuojant automobiliais. Tvarių sprendimų ieškanti įmonė planuoja ir toliau krovinius iš Klaipėdos į Kauną gabenti Nemunu.

Lietuvos vandens kelias integruojamas į Europos sistemą

Vidaus vandens kelių direkcijos įgyvendintas projektas – modernizuotas pagrindinis Lietuvos vandens kelias Nemuno upe ir Kuršių mariomis Kaunas-Klaipėda – priklauso transeuropiniam transporto tinklui TEN-T. Vandens kelias Nemunu per Klaipėdos uostą jungiasi su tarptautiniais maršrutais Baltijos jūroje, o per Kuršių marias – su Vakarų Europos vidaus vandenų kelių sistema.MILSA

Modernizavus laivybos kelią Nemunu, atsivėrė naujos galimybės nemažą dalį keliais vežamų krovinių perkelti į upių transportą ir gauti pigesnes, draugiškesnes aplinkai krovinių gabenimo paslaugas. Planuojama, kad per metus upe bus gabenama apie 100 tūkst. tonų krovinių.
Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-01 07:51
Tarptautinės architektų dienos išvakarėse, birželio 30 d., įteikti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – įvertinti geriausi per pastaruosius metus įgyvendinti architektūros kūriniai ir jų autoriai.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos