2024 vasario 25 d. sekmadienis, 0:14
Reklama  |  facebook

Nepasiruošus šildymo sezonui – nesklandumai ir didesnės sąskaitos

2023-10-09 14:22
Ekspertai pastebi, kad nemažą įtaką didesnėms sąskaitoms daro nepakankamas būstų paruošimas šildymo sezonui, todėl kviečia nenumoti ranka ir ruošti namus žiemai.
nuotrauka
Reddit nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus šilumos tinklai, AB
Anot pranešime cituojamo Vilniaus šilumos tinklų Klientų komandos vadovo Lauryno Jakubausko, šilti namai yra komandinis darbas, todėl vertėtų vengti atsainaus požiūrio į tai, kas vyksta už kiekvieno buto durų.

Tiek daugiabučio namo bendruomenė, tiek kiekvienas gyventojas individualiai pirmiausia turėtų domėtis namo šilumos punkto būkle, kadangi ši inžinerinė namo dalis lemia ir kiekvieno buto šildymo kokybę.

„Nors už šilumos punktų efektyvų veikimą ir paruošimą šildymo sezonui atsakingi namų administratorių ar bendrijų paskirti namo vidaus sistemų prižiūrėtojai, gyventojų atstovams taip pat reikėtų bendradarbiauti ir domėtis, informuoti, su kokiomis problemomis buvo susidūrę praeito šildymo sezono metu, įvardinti pasikartojančius namo šildymo sistemos sutrikimus, nurodyti, kurioje namo laiptinėje ar aukštų dalyje jie vyko“, – pataria jis.

L. Jakubausko teigimu, šilumos punkto būkle reikėtų domėtis dar prieš prasidedant šildymo sezonui. Svarbu atsiminti, kad už šilumos punkto priežiūrą šilumos tiekėjai neatsako, todėl kvalifikuotiems specialistams, kurie jį prižiūri, gyventojų pagalba yra itin naudinga.

„Iki naujo šaltojo sezono pradžios namų administratoriai turi atlikti namo vidaus šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemos aptarnavimo, priežiūros ir remonto darbus. Tokių darbų metu remontuojami arba keičiami namo vamzdynai, radiatoriai, taip pat atliekami šildymo tiekimo sistemos hidrauliniai bandymai bei plovimas. Visa tai leidžia užtikrinti, kad butuose esantys šildymo prietaisai tolygiai atiduotų šilumos energiją į kambarius ir būtų išvengiama pernelyg arba nepakankamai šylančių radiatorių problemos“, – sako ekspertas.

Dažna problema – nesandarūs langai

L. Jakubauskas pastebi, kad viena iš dažniausiai pasikartojančių klaidų ruošiantis šildymo sezonui – nepatikrinamas bute esančių langų ir durų sandarumas. Rekomenduojama nepamiršti reguliariai tikrinti ne tik butuose, bet ir bendro naudojimo patalpose esančių langų ir durų sandarumo.

„Kadangi šildymo sezonus skiria nemažai laiko, gyventojai užmiršta įsivertinti langų sandarumą ir tinkamai sureguliuoti langus. Tai daryti ypatingai svarbu, net jeigu langai pakankamai nauji. Tinkama jų priežiūra prisidės prie šilumos taupymo ir leis mėgautis komfortiška temperatūra – kitaip tariant, dalis šilumos nepabėgs per nesandarias vietas, todėl nešildysite lauko“, – primena jis.

Pastebėjus plyšius tarp stiklo ir lango rėmo bei tarp lango rėmo ir sienos patariama juos užsandarinti silikoninėmis arba kitomis izoliacinėmis medžiagomis, o tuo pasirūpinus galima sutaupyti net iki 9 proc. šilumos energijos namuose.

Pašnekovas teigia, kad prasidėjus šildymo sezonui reikėtų neužmiršti teisingai vėdinti patalpas. JAV energetikos departamento duomenimis, dėl neteisingo patalpų vėdinimo šaltuoju metų laikotarpiu iš namų „išvėdinama“ net iki 30 proc. šilumos.

„Namų tikrai nereikia vėdinti ilgai. Taisyklingas namų vėdinimas yra trumpas, bet intensyvus ir trunka apie 10-15 minučių. Langus reikia atidaryti iki galo ir sudaryti trumpalaikį skersvėjį, kuris pakankamai išvėdintų patalpą, padėtų išvengti drėgmės ir kvapų kaupimosi. Jeigu bute yra reguliuojamų radiatorių, vėdinant juos reikėtų nustatyti ant * arba 0 padalos“, – teigia jis.

Folija už radiatorių sulaikys šilumą

Anot šilumos tiekėjo, daugiausiai šilumos praranda senesnių ir nerenovuotų daugiabučių namų gyventojai. Tokie daugiabučiai Vilniuje sudaro apie 80 proc. Verta atkreipti dėmesį, kad renovuotų namų gyventojai moka apie 40 proc. mažesnes sąskaitas, kadangi pastatas praranda mažiau šilumos energijos. Pavyzdžiui, pernai šalčiausią mėnesį Vilniuje už 50 kv. m. buto šildymą nerenovuotame name vidutinė sąskaita siekė 114 Eur, o renovuotame – 68 Eur.

Iš šildymo prietaisų sklindanti šiluma tenka ne tik kambariui, bet ir per sienas patenka į lauką, todėl ant sienų, esančių už radiatorių, rekomenduojama priklijuoti šilumą atspindinčius ekranus. Juos nebrangiai galima įsigyti statybinių prekių parduotuvėse. Ši šilumos taupymo priemonė ypač aktuali nerenovuotų namų gyventojams.

Šilumą atspindintys ekranai padeda sutaupyti iki 9 proc. šilumos energijos namuose. Tai yra į foliją panaši stora medžiaga, kuri atspindi iki 90 proc. infraraudonųjų spindulių ir taip prisideda prie bendro patalpos oro temperatūros padidėjimo.

L. Jakubauskas pastebi, kad šilumai sklisti į kambarį gali trukdyti net dulkės.

„Efektyviam ir tolygiam šilumos pasiskirstymui bute daro įtaką ir įvairūs baldai, užuolaidos ar net dulkės. Norint, kad ji patalpose pasiskirstytų tolygiai, reikėtų prieš šildymo sezoną nuvalyti šildymo prietaisų paviršius ir patraukti šalia jų stovinčius pašalinius daiktus į kitas vietas. Skalbiniams ant radiatorių taip pat nėra tinkama vieta“, – akcentuoja L. Jakubauskas. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.
nuotrauka
2024-02-22 11:01
Sostinės Viršuliškių g. 101 daugiabučio gaisrą tyrusi komisija jau baigė darbą ir pateikė išvadas bei rekomendacijas namo valdytojui. Pastatas šiuo metu avarinės būklės – ekspertai siūlo vidurinę nuo gaisro nukentėjusią daugiabučio dalį išardyti ir naujai atstatyti.
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-14 09:20
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs 48 tomų baudžiamąją bylą dėl korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus, netenkino nei nuteistojo Algio Dziko, buvusio Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto, prašymo jį išteisinti dėl piktnaud...
nuotrauka
2024-02-14 08:52
Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.
nuotrauka
2024-02-13 15:13
Ilgai laukti pokyčiai Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“: prasideda šios įstaigos pastato kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-13 10:49
Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistr...
nuotrauka
2024-02-13 10:44
Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai. Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti.
nuotrauka
2024-02-13 09:58
Vilniaus vystymo kompanija kviečia rangovus dalyvauti konkurse dėl lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose statybos. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects“ projektą. Lengvaatlečiams skirtame projekte vienu metu galėtų treniruotis apie...
nuotrauka
2024-02-12 14:34
Lietuvos automobilių kelių direkcija šiais metais didina dėmesį pasienio kelių ruožų infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai. Bendrovė pasirašė sutartį dėl kelio atnaujinimo darbų šalia Lazdijų pasienio punkto. Taip pat bus tvarkoma buvusio Lazdijų pasienio kontrolės punkto teritorija. Šiais metais ...
nuotrauka
2024-02-09 13:15
Daugelį metų pavojų pėstiesiems ir vairuotojams kėlusi keturšalė sankryža Ginkūnuose, Šiaulių rajone, dar šiemet bus rekonstruota į žiedinę. Darbai čia turėtų prasidėti jau kovo mėnesį. Sutarties vertė – 1,318 mln. eurų, darbai šioje sankryžoje turi būti atlikti per 7 mėnesius.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-09 09:49
Siekdama gerinti šilumos tiekimo kokybę, centralizuotai šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ tęsia nuoseklią šilumos tinklų rekonstrukciją, tad šiemet planuoja atnaujinti 6,24 km įvairaus skersmens vamzdynų visame bendrovės eksploatuojamame regione. Bendra investicijų vertė sieks apie 4,2 mln. e...
nuotrauka
2024-02-09 09:43
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Almantas Stankūnas kreipėsi į Vilniaus merą Valdą Benkunską ir administracijos direktorių Adomą Bužinską, reikalaudamas informacijos apie sustabdytų statybos darbų, sutarties kainos indeksavimo ir statybos darbų pabaigimo termino nukėlimo teisėtumą.
nuotrauka
2024-02-09 09:19
Daugiafunkcio komplekso statybų projektas – itin kompleksiškas ir sudėtingas, todėl siekiant suteikti kuo daugiau aiškumo apie sostinei ir visai Lietuvai reikšmingą daugiafunkcį kompleksą, Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas atsako į 10 svarbiausių klausimų apie projektą, kurio dalis yra ir naci...
nuotrauka
2024-02-08 12:41
Klaipėdos gatvėse remonto darbai aktyviai vyksta ir žiemą. Dėl temperatūros pokyčių atsirandantys asfalto pažeidimai – kasmetinė daugelio miestų ir rajonų problema. Siekiant užtikrinti eismo saugumą ir komfortą, Klaipėdoje pavasario nelaukiama ir duobės tvarkomos iškart. Kol neturima pakankamos karš...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse