2023 lapkričio 30 d. ketvirtadienis, 9:44
Reklama  |  facebook

Nestandartinis sprendimas: protingo namo sistema gali veikti ir namelyje ant ratų Fotogalerija

2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sistema KNX gali būti sėkmingai pritaikyta ir namelyje ant ratų.
nuotrauka
Laisvę gyventi gamtoje bei komfortiškai keliauti suteikiantis, išmanus namelis ant ratų. „SoulWood LT" nuotr.


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB
Soulwood LT, UAB

Pasak jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius" direktoriaus Raimundo Skurdenio, mobilusis namelis ant ratų, kurį pagamino įmonė „SoulWood LT", yra pažangus būstas iš naujo apibrėžiantis tvarų gyvenimą. Su 140 litrų vandens rezervuaru ir nuotekų sistema jis suteikia laisvę gyventi decentralizuotai bei komfortiškai keliauti ilgiau ir toliau.

„Namelis ant ratų iš esmės yra toks pats namas, tik mažesnis. Funkcijos jame išlieka tos pačios. Mūsų įdiegtos KNX išmaniosios sistemos dėka šiame namelyje jungiklio ar telefono pagalba galime patogiai valdyti apšvietimą ir šildymo sistemą. Išmaniosios sistemos tuo ir geros, kad gali būti pritaikytos tiek didžiuliame name ar pastatų komplekse, tiek mažoje erdvėje, kaip šiuo atveju – namelyje ant ratų. Funkcionalumas išlieka panašus, o patogumas žymiai pagerėja", – sako jungiklių ir protingų namų sistemų centro vadovas.

Išmanūs mobilieji namai – galimybė naujam gyvenimo modeliui

Anot R. Skurdenio, viena iš priežasčių, kodėl jo vadovaujama įmonė prisijungė prie šio mobiliųjų namų projekto – galimybė Lietuvoje atsirasti kitokiam gyvenimo būdui.

„Žmonės tampa vis laisvesni, mobilesni – nebenori būti prisirišę prie konkrečios vietos. Pavyzdžiui, vasarą jie su mobiliu nameliu gali gyventi Lietuvoje prie ežero, o žiemą persikelti į šiltesnes vietas. Ir visur juos lydės ta pati išmani bei patogi sistema, kuri leidžia šildymą ir apšvietimą įjungti bei išjungti pagal numatytą laiką, parametrus ar scenarijų. Toks gyvenimo būdas žavi daug žmonių, tad manau, kad išmanūs ir tvarūs mobilieji namai turi ateitį", – teigia R. Skurdenis.

JUNG Vilnius

Raimundas Skurdenis, „JUNG Vilnius" nuotr.

Išmanų mobilųjį namelį pagaminusios įmonės „SoulWood LT" benbendraįkūrėjas, sklandytojas Algirdas Šimoliūnas aiškina, kad idėją sukurti tokį būstą paskatino jo aistra sklandymui bei su tuo susijęs gyvenimo būdas.

„Dažnai važiuodami į varžybas esame priversti bent po kelias savaites gyventi gamtoje, aerodromuose, iš kurių skraidome. Tad galima teigti, kad sklandytojo gyvenimo būdas ir atvedė prie idėjos sukurti išmanius namelius ant ratų, kaip komfortišką ir tvarią alternatyvą aktyviai užsiimantiems sportu bei daug laiko praleidžiantiems gamtoje asmenims", – pasakoja išmanių mobiliųjų namų kūrėjas.

A. Šimoliūno teigimu, ypač daug aerodromų skirtingose šalyse buvo aplankyta šiemet, sklandytuvais be motoro skrendant per visą Europą.

„Šios kelionės metu yra tekę nakvoti ir aerodromo patalpose, ir nameliuose bei kemperiuose, palapinėse ar net po žvaigždėmis. Sukaupta patirtis padėjo išsigryninti tai, kas yra funkciškai svarbiausia nedidelėje erdvėje", – aiškino verslininkas.

Mažųjų namų judėjimas populiarėja ir Lietuvoje

Pasak A. Šimoliūno, iš aukščiausios kokybės medžiagų pagamintame ir puikiai apšiltintame mobiliame namelyje yra viskas, ko reikia patogiam žmogaus gyvenimui. Pirmame aukšte yra bendroji erdvė su virtuve, sofa-lova, stalas bei tualetas su dušu, antresolėje – miegamasis. Namelyje komfortiškai gali gyventi 4 asmenys.

„Nemažiau svarbu, kad šiame namelyje ant ratų visos namo funkcijos – nuo apšvietimo iki klimato kontrolės yra sujungtos į vieningą tinklą su protinga KNX sistema, todėl viską galima centralizuotai valdyti ir nuotoliniu būdu. Tai puikus būdas gyventi sąmoningiau, su daugiau laisvės, turint tik itin reikalingus, mėgiamus daiktus ir patogią, komfortišką aplinką", – įsitikinęs A. Šimoliūnas.

Soulwood LT

„SoulWood LT“ įkūrėjai Algirdas ir Ieva Šimoliūnai, „SoulWood LT“ nuot.

Įmonės „SoulWood LT" bendraįkūrėjos Ievos Šimoliūnienės teigimu, pasaulyje ir ypač JAV Tiny House (mažųjų namų judėjimas), kuomet namelis yra įrengiamas kelioninės priekabos principu, jau yra gana įprastas reiškinys. Lietuvoje tokie nameliai taip pat populiarėja, bet labiau ne kaip gyvenimo, o kaip laisvalaikio sprendimas.

„Pasirinkusieji mažuosius namelius teigia, kad gyventi komfortabiliai nereikia daug erdvės. Tokie nameliai gali būti perkelti nusprendus, kad norite keisti aplinką. Be to, dėl nedidelio dydžio jie suvartoja nedaug energijos taip tapdami itin draugiškais gamtai. Mūsų tikslas, kad toks tvarus gyvenimo būdas gamtos glėbyje būtų ir patogus, ir išmanus", – sako I. Šimoliūnienė.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2023-11-29 09:57
Kaip tvariai su minimaliai neigiamu aplinkai poveikiu gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių: saulės, vėjo ir vandens? Kaip išsisukti nenaudojant iškastinio kuro? Šiuos ir kitus klausimus praėjusią savaitę kėlė šalies inžinerinė bendruomenė Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociaci...
nuotrauka
2023-11-28 09:42
Vėstant orams gyventojams vėl pradeda kilti klausimai dėl šildymo – norima, kad kambariuose būtų komfortiška temperatūra, tačiau baiminamasi didesnių sąskaitų. Įtaką sąskaitų dydžiui daro ne tik šilumos suvartojimas, kurį lemia lauko oro temperatūra, drėgmė, vėjo stiprumas, pastato energetinis efekt...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-10-30 07:10
Viena didžiausių energetikos bendrovių Baltijos šalyse „Enefit“ pasirašė sutartį su prekybos tinklu „Norfa“ dėl viešojo įkrovimo stotelių įrengimo. 107 skirtingose prekybos tinklo stovėjimo aikštelėse visoje Lietuvoje iš viso bus įrengta mažiausiai naujų 250 įkroviklių, kuriuose vienu metu bus galim...
nuotrauka
2023-10-19 11:37
Namuose turime daug įvairių prietaisų, kuriuos tenka nuolat įkrauti – nuo telefonų, akumuliatorinių žoliapjovių, robotų iki automobilių. Milijonai žmonių įvairius prietaisus palieka įkrauti nakčiai ar net išėję iš namų. Energijos specialistas atskleidžia, kokius saugaus prietaisų įkrovimo aspektus t...
nuotrauka
2023-10-18 11:30
Vilniaus miesto savivaldybė dar šiais metais planuoja daugiau nei 20 švietimo, sporto, kultūros įstaigų, sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų įstaigų aprūpinti nutolusiomis saulės elektrinėmis. Žaliąją energija apsirūpins ir pati Savivaldybė, Vilniaus Rotušė bei Energetikos ir technikos muzie...
nuotrauka
2023-10-12 11:29
Atvėsus orams šilumos tiekėjai vis dažniau sulaukia klientų klausimų apie šildymo sezono pradžią. Šilumos poreikis – individualus, todėl gyventojams, kurių namuose pernelyg šalta, rekomenduojama pasinaudoti galimybe ir šildymo sezoną pradėti anksčiau.
nuotrauka
2023-10-10 16:40
Mikroklimato reguliavimas šiuolaikiniuose būstuose vis sparčiau automatizuojamas. Automatinis šildymo valdymas bei kitų optimalių mikroklimato rodiklių palaikymas galimas pasirinkus išmaniuosius namų sprendimus, kurie suteikia komforto, taupo laiką bei leidžia sumažinti sunaudojamos energijos kiekį.
nuotrauka
2023-09-27 11:17
Nuo rugsėjo 23 d. įsigaliojo Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, atveriantys galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus. Iki šiol maksimalus tokių pastatų aukštis negalėjo viršyti 5 auk...
nuotrauka
2023-09-26 12:09
Šildymo sezono metu kiekvienais metais padaugėja patalpose kylančių gaisrų, kurie pridaro didelių nuostolių. Kaip pažymi pranešime cituojamas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas, dažniausia gais...
nuotrauka
2023-09-25 07:16
Dviejų Vilniaus mokyklų moksleiviai naujuosius mokslo metus pradeda sportuodami moderniai apšviestose sporto salėse. LEDVANCE apšvietimas įrengtas Taikos progimnazijos ir Fabijoniškių gimnazijos sporto salėse.
nuotrauka
2023-09-20 14:03
AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo pro...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-09-07 07:38
Turto bankas pasirašė sutartį dėl 41 valstybės biurų pastato inžinerinių sistemų automatizavimo. Skaičiuojama, kad ši priemonė kasmet leis sutaupyti ne mažiau nei 10–13 proc. elektros ir šilumos energijos, o investicijos atsipirks vos per trejus metus.
nuotrauka
2023-08-22 15:21
Tikriausiai net nereikia pasakoti, kaip svarbu namuose užtikrinti malonią šilumą – šiam tikslui dažniausiai pasitelkiami šildymo katilai. Nusprendus tokią įrangą naudoti savo namuose, reikės susipažinti su skirtingais katilų tipais. Kaip ir galima tikėtis, kiekvienas iš jų turi tiek trūkumų, tiek ir...
nuotrauka
2023-06-29 07:26
Išmaniųjų statybų ir tvarumo idėjos jau neatsiejamos nuo reikalavimų šiuolaikiniams ir ateities pastatams, todėl jos tvirtai įkėlė koją ir į vonios kambarį. Santechninės įrangos kompanija „LAUFEN“ šiemet pristatė naujas vonios kambario kolekcijas, kurios atspindi ne tik 130 veiklos metų patirtį, nep...
nuotrauka
2023-06-16 07:15
Belgijos kompanija „Ideal Standard“ rinkai pasiūlė dušo sistemų kolekciją ALU+, kuri atliepia karščiausias rinkos tendencijas – yra estetiška, taupi ir tvari. ALU+ kolekcija skirta šiuolaikiniam vonios kambariui: turi integruotą daiktų laikymo sistemą, modelius galima rinktis iš kelių modernių spalv...
nuotrauka
2023-06-06 07:17
Vienas iš esminių efektyvaus nuotekų tvarkymo dalykų – siurblinės. Jos turi būti parinktos pagal konkrečius poreikius ir atitikti aplinkosaugos standartus. Naujos kartos „Innovative Water Systems“ (IWS) siurblinės yra sandarios, atsparios smūgiams, todėl patikimos ir patogios montuoti.
nuotrauka
2023-05-24 08:00
Perjungimo vožtuvai gali būti naudojami šildymo terpės srautui perjungti tarp dviejų šilumos šaltinių arba imtuvų. Jie gerai veikia, pavyzdžiui, sistemose su šilumos siurbliais.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos