2024 balandžio 24 d. trečiadienis, 9:09
Reklama  |  facebook

Nestandartinis sprendimas: protingo namo sistema gali veikti ir namelyje ant ratų Fotogalerija

2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sistema KNX gali būti sėkmingai pritaikyta ir namelyje ant ratų.
nuotrauka
Laisvę gyventi gamtoje bei komfortiškai keliauti suteikiantis, išmanus namelis ant ratų. „SoulWood LT" nuotr.


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB
Soulwood LT, UAB

Pasak jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius" direktoriaus Raimundo Skurdenio, mobilusis namelis ant ratų, kurį pagamino įmonė „SoulWood LT", yra pažangus būstas iš naujo apibrėžiantis tvarų gyvenimą. Su 140 litrų vandens rezervuaru ir nuotekų sistema jis suteikia laisvę gyventi decentralizuotai bei komfortiškai keliauti ilgiau ir toliau.

„Namelis ant ratų iš esmės yra toks pats namas, tik mažesnis. Funkcijos jame išlieka tos pačios. Mūsų įdiegtos KNX išmaniosios sistemos dėka šiame namelyje jungiklio ar telefono pagalba galime patogiai valdyti apšvietimą ir šildymo sistemą. Išmaniosios sistemos tuo ir geros, kad gali būti pritaikytos tiek didžiuliame name ar pastatų komplekse, tiek mažoje erdvėje, kaip šiuo atveju – namelyje ant ratų. Funkcionalumas išlieka panašus, o patogumas žymiai pagerėja", – sako jungiklių ir protingų namų sistemų centro vadovas.

Išmanūs mobilieji namai – galimybė naujam gyvenimo modeliui

Anot R. Skurdenio, viena iš priežasčių, kodėl jo vadovaujama įmonė prisijungė prie šio mobiliųjų namų projekto – galimybė Lietuvoje atsirasti kitokiam gyvenimo būdui.

„Žmonės tampa vis laisvesni, mobilesni – nebenori būti prisirišę prie konkrečios vietos. Pavyzdžiui, vasarą jie su mobiliu nameliu gali gyventi Lietuvoje prie ežero, o žiemą persikelti į šiltesnes vietas. Ir visur juos lydės ta pati išmani bei patogi sistema, kuri leidžia šildymą ir apšvietimą įjungti bei išjungti pagal numatytą laiką, parametrus ar scenarijų. Toks gyvenimo būdas žavi daug žmonių, tad manau, kad išmanūs ir tvarūs mobilieji namai turi ateitį", – teigia R. Skurdenis.

JUNG Vilnius

Raimundas Skurdenis, „JUNG Vilnius" nuotr.

Išmanų mobilųjį namelį pagaminusios įmonės „SoulWood LT" benbendraįkūrėjas, sklandytojas Algirdas Šimoliūnas aiškina, kad idėją sukurti tokį būstą paskatino jo aistra sklandymui bei su tuo susijęs gyvenimo būdas.

„Dažnai važiuodami į varžybas esame priversti bent po kelias savaites gyventi gamtoje, aerodromuose, iš kurių skraidome. Tad galima teigti, kad sklandytojo gyvenimo būdas ir atvedė prie idėjos sukurti išmanius namelius ant ratų, kaip komfortišką ir tvarią alternatyvą aktyviai užsiimantiems sportu bei daug laiko praleidžiantiems gamtoje asmenims", – pasakoja išmanių mobiliųjų namų kūrėjas.

A. Šimoliūno teigimu, ypač daug aerodromų skirtingose šalyse buvo aplankyta šiemet, sklandytuvais be motoro skrendant per visą Europą.

„Šios kelionės metu yra tekę nakvoti ir aerodromo patalpose, ir nameliuose bei kemperiuose, palapinėse ar net po žvaigždėmis. Sukaupta patirtis padėjo išsigryninti tai, kas yra funkciškai svarbiausia nedidelėje erdvėje", – aiškino verslininkas.

Mažųjų namų judėjimas populiarėja ir Lietuvoje

Pasak A. Šimoliūno, iš aukščiausios kokybės medžiagų pagamintame ir puikiai apšiltintame mobiliame namelyje yra viskas, ko reikia patogiam žmogaus gyvenimui. Pirmame aukšte yra bendroji erdvė su virtuve, sofa-lova, stalas bei tualetas su dušu, antresolėje – miegamasis. Namelyje komfortiškai gali gyventi 4 asmenys.

„Nemažiau svarbu, kad šiame namelyje ant ratų visos namo funkcijos – nuo apšvietimo iki klimato kontrolės yra sujungtos į vieningą tinklą su protinga KNX sistema, todėl viską galima centralizuotai valdyti ir nuotoliniu būdu. Tai puikus būdas gyventi sąmoningiau, su daugiau laisvės, turint tik itin reikalingus, mėgiamus daiktus ir patogią, komfortišką aplinką", – įsitikinęs A. Šimoliūnas.

Soulwood LT

„SoulWood LT“ įkūrėjai Algirdas ir Ieva Šimoliūnai, „SoulWood LT“ nuot.

Įmonės „SoulWood LT" bendraįkūrėjos Ievos Šimoliūnienės teigimu, pasaulyje ir ypač JAV Tiny House (mažųjų namų judėjimas), kuomet namelis yra įrengiamas kelioninės priekabos principu, jau yra gana įprastas reiškinys. Lietuvoje tokie nameliai taip pat populiarėja, bet labiau ne kaip gyvenimo, o kaip laisvalaikio sprendimas.

„Pasirinkusieji mažuosius namelius teigia, kad gyventi komfortabiliai nereikia daug erdvės. Tokie nameliai gali būti perkelti nusprendus, kad norite keisti aplinką. Be to, dėl nedidelio dydžio jie suvartoja nedaug energijos taip tapdami itin draugiškais gamtai. Mūsų tikslas, kad toks tvarus gyvenimo būdas gamtos glėbyje būtų ir patogus, ir išmanus", – sako I. Šimoliūnienė.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2024-04-16 07:24
KOMFOVENT jau daug metų realizuoja vėdinimo ir šildymo technologijas, o šiandien daromas naujas žingsnis valdant namų mikroklimatą – pristatomas visas šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo funkcijas atliekantis KOMBI.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-29 10:05
„Ignitis", valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą Lietuvoje „Ignitis ON", neapleidžia lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros srityje – sudarė sutartį su „Baltic Shopping Centers", valdančia Kaune įsikūrusį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega", dėl iš viso 20 ele...
nuotrauka
2024-03-25 15:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-02-13 07:46
Šilumos siurbliai jau tapo įprasta Lietuvos gyventojų namų dalimi. Įmonės INDUSTEK ekspertai pastebi, kad vartotojai vis sparčiau atsisako šildymo kietu kuru ir noriau renkasi šilumos siurblius. Bene populiariausi Lietuvoje yra universalieji „Daikin Altherma“ oras-vanduo šilumos siurbliai. Šis šildy...
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2024-01-26 06:34
Prie nuosavų namų įprastai yra pristatomos ir lauko terasos, nes sėdėti namie užsidarius tarp keturių sienų nusibosta, todėl norisi ištrūkti ir į gryną orą. Vasarą tai nesukelia jokių nepatogumų, tačiau ankstyvą pavasarį ir vėlų rudenį, kai lauke vėsoka, nelabai jauku sėdėti terasoje. Bet vien dėl t...
nuotrauka
2024-01-24 13:40
Prognozuojama, kad iki 2035 m. elektromobilių skaičius pasaulyje išaugs septynis kartus nuo 10,5 mln. (2022 m.) iki 74,5 mln. (2035 m.). Ekspertų skaičiavimu, vien tik elektromobilių įkrovimui elektros poreikis 2030 m. pasaulyje sieks 655 TWh. Apie 45 proc. elektros pastatuose sunaudos elektromobili...
nuotrauka
2024-01-19 10:00
Prabėgus šventiniam šurmuliui ir prasidėjus naujiems kalendoriniams metams, daugelis ima vykdyti sau duotus pažadus: pradėti sportuoti, sveikai maitintis ar atsikratyti žalingų įpročių. Specialistų teigimu, vienas iš nepelnytai pamirštamų naujametinių įsipareigojimų – elektros energijos suvartojimo ...
nuotrauka
2024-01-08 09:45
Didesnis komfortas, efektyviai vartojama energija ir proporcingai mažėjančios komunalinės išlaidos. Tokie reikalavimai gali būti įgyvendinti, jei pastato įranga yra sujungta į bendrą naujos kartos išmanųjį skaitmeninės namų sistemos JUNG HOME tinklą. Pastarąjį Lietuvoje šiuo metu gali kvalifikuotai ...
nuotrauka
2024-01-03 09:39
Nors gyventojams žadėta, kad šiemet šildymo išlaidos bus mažesnės nei praėjusiais metais, sulauktos pirmosios sąskaitos signalizuoja atvirkščiai – mokėti kai kuriems teks netgi daugiau. Vienas iš būdų efektyviai mažinti energijos suvartojimą ir taupyti nepriklausomai nuo valdžios sprendimų, bute ar ...
nuotrauka
2023-12-27 13:06
Elektriniai katilai – tai alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms. Šie katilai yra atsakas į šiuolaikinius energetikos iššūkius: jie mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro, yra ekologiški ir gali būti efektyvus sprendimas daugelyje situacijų. Be to, dėl savo paprastos konstrukcijos ir saugumo, e...
nuotrauka
2023-12-05 09:54
Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ...
nuotrauka
2023-11-29 09:57
Kaip tvariai su minimaliai neigiamu aplinkai poveikiu gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių: saulės, vėjo ir vandens? Kaip išsisukti nenaudojant iškastinio kuro? Šiuos ir kitus klausimus praėjusią savaitę kėlė šalies inžinerinė bendruomenė Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociaci...
nuotrauka
2023-11-28 09:42
Vėstant orams gyventojams vėl pradeda kilti klausimai dėl šildymo – norima, kad kambariuose būtų komfortiška temperatūra, tačiau baiminamasi didesnių sąskaitų. Įtaką sąskaitų dydžiui daro ne tik šilumos suvartojimas, kurį lemia lauko oro temperatūra, drėgmė, vėjo stiprumas, pastato energetinis efekt...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos

nuotrauka

INSTITA dalyvavo infrastruktūros projekte, kuris keičia sostinės nekilnojamojo turto vystymo kryptis ir mažina taršą

INSTITA įgyvendino dar vieną lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstravimo ir lietaus nuotekų valymo įrenginių statybos projektą – vykdė II etapo darbus. Tai itin reikšminga veikla, kuri, užsak...