2024 balandžio 18 d. ketvirtadienis, 20:42
Reklama  |  facebook

„OTriKS.Kitchen“ ozonavimo technologija šalina komercinių virtuvių kvapus ir mažina sąnaudas

2021-01-25 07:34
Specifiniai virtuvės kvapai ir gaisru gresiantys ortakiuose susikaupę riebalai yra nuolatinės maitinimo įstaigų problemos. Rinkoje esama ir nemažai sprendimų. Tačiau tiek inžinerinių sistemų montuotojai, tiek pačios maitinimo įstaigos ieško būdų, kad problemos būtų sprendžiamos kuo paprasčiau, bet efektyviai ir būtų patikimos.
nuotrauka
„Airplus1 Lituanica“ nuotr.


Minimos įmonės
AIRPLUS1 Lituanica, UAB
Dizaja, UAB

UAB „Dizaja“ viename Vilniaus verslo centrų įrengė inžinerines sistemas. Pirmajame daugiaaukščio pastato centre buvo ruošiamos restoranui skirtos patalpos.

„Pirmasis pastato aukštas restoranui įsikurti – ne pats geriausias, kai reikia spręsti, kaip pašalinti kvapus – jie nevaldomai sklinda į visas puses, kyla į viršų, – prisimena iššūkius UAB „Dizaja“ projektų vadovas Mindaugas Kubilius. – Minimame objekte mums buvo suformuluota užduotis rasti efektyvų sprendimą: panaikinti kvapus ir neleisti kauptis riebalams ortakiuose.“

UAB „Dizaja“ restorano patalpose sumontavo įmonės „Airplus1 Lituanica“ gaminį – automatinę ozonavimo sistemą „OTriKS.Kitchen“. Tokiu būdu, pasak M. Kubiliaus, užuot per visą daugiaaukštį pastatą vedus ortakius, buvo įdiegtas sprendimas, dėl kurio orą buvo galima išleisti tiesiog pirmajame aukšte.

„Automatinė ozonavimo sistema ne tik išvalo orą, pašalina kvapus, bet ir mažina gaisro riziką, kuri kyla dėl riebalų sankaupų ortakiuose, – pasakoja M. Kubilius. – UAB „Dizaja“ įdiegtoje modernioje sistemoje naudojamas ozonas skaido ir riebalų daleles“. 

Kairėje – 
„Airplus1 Lituanica“ komercijos direktorius Kastytis Trota

Ne tik sprendžia problemas, bet ir taupo energiją

Klaipėdoje įsikūrusi įmonė „Airplus1 Lituanica“ rinkai pasiūlė jau ne vieną oro valymo sprendimą. Už pramoninę ozonavimo sistemą, įrengtą Klaipėdos nuotekų valykloje, konkurse „Lietuvos metų gaminys 2017“ įmonei buvo įteiktas aukso medalis. 2018 m. aukso medalis įteiktas už kvapų šalinimo sistemą mažoms ir vidutinio dydžio patalpoms. 2020-aisiais įmonė rinkai pasiūlė dar vieną sprendimą. Komanda, kurioje dirba tokie profesionalai, kaip su ozonavimu susijusių išradimų autorius chemijos mokslų daktaras Arvydas Stončius, sukūrė komercinėms virtuvėms skirtą automatinę ozonavimo sistemą „OTriKS.Kitchen“.

„Naujas mūsų įmonės sprendimas skirtas kovai su kvapais, bakterijomis ir riebalų kaupimusi virtuvės ventiliacijos sistemoje“, – pristatydamas sistemą, akcentuoja „Airplus1 Lituanica“ komercijos direktorius Kastytis Trota.

Įmonės sprendimai remiasi ozonu. Tai natūrali medžiaga, padedanti atmosferai savaime valytis nuo teršalų. Ozonui būdingos itin stiprios oksidacinės savybės, todėl, skaidydamas riebalus, ozonas neleidžia jiems kauptis ištraukimo ortakiuose. Taip ne tik mažinama gaisro rizika – kur kas rečiau reikia valyti ir pačius ortakius. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įpareigoja ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius valyti ventiliacijos sistemą. Tačiau sistemoje, kurioje naudojamas ozonas, riebalų ar kitų nuosėdų susidaro kur kas mažiau ir visa sistema yra saugesnė.

„Ozonu išvalytą karštą gartraukių orą galima panaudoti rekuperacinėje sistemoje ir atgauti iki 82% energijos, – dar vieną pranašumą įvardina K. Trota. – Restoranas, kurio išmetamo oro srautas yra, pvz., 5 tūkst. kub. m/val. per metus, praranda energijos maždaug už 9 tūkst. eurų.“

Sprendimas, kuriame sukaupta pažangiausia rinkos praktika

„Airplus1 Lituanica“ ne tik gamina automatinę ozonavimo sistemą „OTriKS.Kitchen“, bet ir ją prižiūri. Pasak K. Trotos, neretai restoranuose yra sumontuotos pažangios sistemos, bet jos neveikia. 

„Ozonavimo sistemos yra apaugusios mitais, atrodo pernelyg sudėtingai, – sako K. Trota. – Reikia suprasti, kaip ozonas veikia, kokiomis koncentracijomis, kokiais atvejais naudojamas. Todėl mes turime specialistų komandą, kuri ozonavimo sistemas prižiūri visose Baltijos šalyse, nes neretai sistema neveikia vien dėl netinkamos priežiūros.“

Kalbėdamas apie automatinės ozonavimo sistemos „OTriKS.Kitchen“ išskirtinumą, įmonės atstovas pabrėžia, kad tai yra sprendimas, kuriame sukaupta pažangiausia rinkos praktika – nuo veikimo principo, montavimo iki priežiūros. 

„OTriKS.Kitchen“ yra modulinė sistema, kuri gali būti montuojama iki 90 m atstumu nuo gartraukio. Dėl to paprastai ji vadinama bekontakte, nes įrenginio nereikia montuoti ant oro ištraukimo sistemos, taip išvengiant perteklinių įrenginių ir sudėtingo jų valymo: įrenginį su ištraukiamąja ventiliacija jungia vamzdeliai, kurie gali būti prijungti prie kelių gartraukių. Ozonas vamzdeliais pradedamas tiekti, vos tik įjungiami oro ištraukimo įrenginiai. Sistema veikia automatiniu režimu, o oro išvalymo įranga atitinka EN16282 komercinių virtuvių standartą. Ozono kiekiai ir koncentracija stebimi specialiais jutikliais, kurie duomenis belaidžiu ryšiu perduoda į automatizuotą pastato valdymo sistemą – BMS arba gamintojo monitoringo sistemą.


„OTriKs.Kitchen“ PRANAŠUMAI
• atitinka EN16282 komercinių virtuvių standartą;
• visiškai automatizuota, nereikalauja vartotojo priežiūros įranga; 
• modulinė sistema, veikianti iki 90 m atstumu nuo gartraukio;
• saugi ir patikima – kontroliuojama ozono jutikliu;
• nuotolinis valdymas ir 24/7 monitoringas;
• mažos energijos sąnaudos;
• sąsaja su BMS, duomenų perdavimas belaidžiu ryšiu;
• pogarantinis aptarnavimas ir priežiūra; 
• pagaminta Lietuvoje.

„Visi įrenginiai pasiekiami išoriškai realiai ir virtualiai – jie komunikaciniais tinklais stebimi Klaipėdos virtualioje dispečerinėje tarnyboje. Todėl iš karto fiksuojami nukrypimai nuo nustatytų parametrų, jie koreguojami, teikiamos rekomendacijos sistemų valdytojui. Kiek mums žinoma, pasaulyje esame vieninteliai gamintojai, į vieną sistemą komplektuojantys jutiklius ozono koncentracijai stebėti ir valdyti“, – dar vieną sprendimo išskirtinumą įvardina įmonės komercijos direktorius, akcentuodamas, kad jų įmonė ozoną išgauna iš gryno deguonies, todėl ištraukimo sistemos saugomos nuo korozijos, kurią gali nulemti iš atmosferos oro tiesiogiai išgaunamas ozonas, nes jame lieka įvairių priemaišų ir ventiliacinės sistemos dėvėjimąsi skatinančių junginių.

Visi įrenginiai – paprastai montuojamame modulyje

„OTriKS.Kitchen“ – tai viename modulyje sukomplektuotas ozono generatorius, jungimo vamzdeliai ir jutikliai. Toks modulis arba vadinamoji dėžutė į objektą pristatoma parengta iš karto naudoti: ją belieka tik prijungti prie tinklo. Tokį darbą lengvai gali padaryti bet kuris vėdinimo sistemų specialistas. Modulius galima jungti vieną prie kito ir taip sukurti modulinę sistemą, kuri lengvai išsprendžia komercinių virtuvių problemas. 

Nors „OTriKS.Kitchen“ montavimas nesudėtingas, „Dizaja“ rinkosi sistemą su montavimo paslauga. „Renkantis kvapų šalinimo sistemą, mums buvo svarbus ne tik jos efektyvumas, kokybė, bet ir montavimas bei priežiūra, nuotolinio stebėjimo sistema. Todėl pasirinkome „Airplus1 Lituanica“, – pasirinkimo motyvus vardino UAB „Dizaja“ projektų vadovas M. Kubilius. – Įrenginį būtume lengvai sumontavę ir patys, bet mes pasirinkome gaminį kartu su paslauga.“

Kalbėdamas apie naujovių diegimą, M. Kubilius akcentavo, kad inovatyvūs sprendimai reiškia ir aukštesnę viso objekto kokybę. 

„Kadangi ozonas oksiduoja riebalų aerozolius ir neleidžia jiems kauptis ventiliacijos sistemoje, ant jos komponentų, – gartraukiai ir ortakiai tampa saugesni ir praktiškesni. Taip sustiprinama priešgaisrinė apsauga bei prailginamas komponentų tarnavimo laikas, o pačius ortakius reikia valyti daug rečiau. Didelis privalumas, kad tuo pat metu ozonas naikina nepageidautinus virtuvės kvapus“, – apibendrindamas „OTriKS.Kitchen“ naudą, sako „Airplus1 Lituanica“ komercijos direktorius K. Trota.

 
OZONAS –
• palieka mažiausią pėdsaką gamtoje, todėl oro valymas ozonu laikomas vienu iš ekologiškiausių metodų;
• gaminamas vietoje, todėl nereikia transportuoti ar sandėliuoti;
• įveikia ne tik kvapus ar riebalus, bet ir virusus, bakterijas, todėl jo naudojimas aktualus COVID-19 pandemijos metu.
Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2024-04-16 07:24
KOMFOVENT jau daug metų realizuoja vėdinimo ir šildymo technologijas, o šiandien daromas naujas žingsnis valdant namų mikroklimatą – pristatomas visas šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo funkcijas atliekantis KOMBI.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-29 10:05
„Ignitis", valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą Lietuvoje „Ignitis ON", neapleidžia lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros srityje – sudarė sutartį su „Baltic Shopping Centers", valdančia Kaune įsikūrusį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega", dėl iš viso 20 ele...
nuotrauka
2024-03-25 15:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-02-13 07:46
Šilumos siurbliai jau tapo įprasta Lietuvos gyventojų namų dalimi. Įmonės INDUSTEK ekspertai pastebi, kad vartotojai vis sparčiau atsisako šildymo kietu kuru ir noriau renkasi šilumos siurblius. Bene populiariausi Lietuvoje yra universalieji „Daikin Altherma“ oras-vanduo šilumos siurbliai. Šis šildy...
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2024-01-26 06:34
Prie nuosavų namų įprastai yra pristatomos ir lauko terasos, nes sėdėti namie užsidarius tarp keturių sienų nusibosta, todėl norisi ištrūkti ir į gryną orą. Vasarą tai nesukelia jokių nepatogumų, tačiau ankstyvą pavasarį ir vėlų rudenį, kai lauke vėsoka, nelabai jauku sėdėti terasoje. Bet vien dėl t...
nuotrauka
2024-01-24 13:40
Prognozuojama, kad iki 2035 m. elektromobilių skaičius pasaulyje išaugs septynis kartus nuo 10,5 mln. (2022 m.) iki 74,5 mln. (2035 m.). Ekspertų skaičiavimu, vien tik elektromobilių įkrovimui elektros poreikis 2030 m. pasaulyje sieks 655 TWh. Apie 45 proc. elektros pastatuose sunaudos elektromobili...
nuotrauka
2024-01-19 10:00
Prabėgus šventiniam šurmuliui ir prasidėjus naujiems kalendoriniams metams, daugelis ima vykdyti sau duotus pažadus: pradėti sportuoti, sveikai maitintis ar atsikratyti žalingų įpročių. Specialistų teigimu, vienas iš nepelnytai pamirštamų naujametinių įsipareigojimų – elektros energijos suvartojimo ...
nuotrauka
2024-01-08 09:45
Didesnis komfortas, efektyviai vartojama energija ir proporcingai mažėjančios komunalinės išlaidos. Tokie reikalavimai gali būti įgyvendinti, jei pastato įranga yra sujungta į bendrą naujos kartos išmanųjį skaitmeninės namų sistemos JUNG HOME tinklą. Pastarąjį Lietuvoje šiuo metu gali kvalifikuotai ...
nuotrauka
2024-01-03 09:39
Nors gyventojams žadėta, kad šiemet šildymo išlaidos bus mažesnės nei praėjusiais metais, sulauktos pirmosios sąskaitos signalizuoja atvirkščiai – mokėti kai kuriems teks netgi daugiau. Vienas iš būdų efektyviai mažinti energijos suvartojimą ir taupyti nepriklausomai nuo valdžios sprendimų, bute ar ...
nuotrauka
2023-12-27 13:06
Elektriniai katilai – tai alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms. Šie katilai yra atsakas į šiuolaikinius energetikos iššūkius: jie mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro, yra ekologiški ir gali būti efektyvus sprendimas daugelyje situacijų. Be to, dėl savo paprastos konstrukcijos ir saugumo, e...
nuotrauka
2023-12-05 09:54
Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ...
nuotrauka
2023-11-29 09:57
Kaip tvariai su minimaliai neigiamu aplinkai poveikiu gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių: saulės, vėjo ir vandens? Kaip išsisukti nenaudojant iškastinio kuro? Šiuos ir kitus klausimus praėjusią savaitę kėlė šalies inžinerinė bendruomenė Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociaci...
nuotrauka
2023-11-28 09:42
Vėstant orams gyventojams vėl pradeda kilti klausimai dėl šildymo – norima, kad kambariuose būtų komfortiška temperatūra, tačiau baiminamasi didesnių sąskaitų. Įtaką sąskaitų dydžiui daro ne tik šilumos suvartojimas, kurį lemia lauko oro temperatūra, drėgmė, vėjo stiprumas, pastato energetinis efekt...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos