2023 kovo 27 d. pirmadienis, 17:13
Reklama  |  facebook

„OTriKS.Kitchen“ ozonavimo technologija šalina komercinių virtuvių kvapus ir mažina sąnaudas

2021-01-25 07:34
Specifiniai virtuvės kvapai ir gaisru gresiantys ortakiuose susikaupę riebalai yra nuolatinės maitinimo įstaigų problemos. Rinkoje esama ir nemažai sprendimų. Tačiau tiek inžinerinių sistemų montuotojai, tiek pačios maitinimo įstaigos ieško būdų, kad problemos būtų sprendžiamos kuo paprasčiau, bet efektyviai ir būtų patikimos.
nuotrauka
„Airplus1 Lituanica“ nuotr.


Minimos įmonės
AIRPLUS1 Lituanica, UAB
Dizaja, UAB

UAB „Dizaja“ viename Vilniaus verslo centrų įrengė inžinerines sistemas. Pirmajame daugiaaukščio pastato centre buvo ruošiamos restoranui skirtos patalpos.

„Pirmasis pastato aukštas restoranui įsikurti – ne pats geriausias, kai reikia spręsti, kaip pašalinti kvapus – jie nevaldomai sklinda į visas puses, kyla į viršų, – prisimena iššūkius UAB „Dizaja“ projektų vadovas Mindaugas Kubilius. – Minimame objekte mums buvo suformuluota užduotis rasti efektyvų sprendimą: panaikinti kvapus ir neleisti kauptis riebalams ortakiuose.“

UAB „Dizaja“ restorano patalpose sumontavo įmonės „Airplus1 Lituanica“ gaminį – automatinę ozonavimo sistemą „OTriKS.Kitchen“. Tokiu būdu, pasak M. Kubiliaus, užuot per visą daugiaaukštį pastatą vedus ortakius, buvo įdiegtas sprendimas, dėl kurio orą buvo galima išleisti tiesiog pirmajame aukšte.

„Automatinė ozonavimo sistema ne tik išvalo orą, pašalina kvapus, bet ir mažina gaisro riziką, kuri kyla dėl riebalų sankaupų ortakiuose, – pasakoja M. Kubilius. – UAB „Dizaja“ įdiegtoje modernioje sistemoje naudojamas ozonas skaido ir riebalų daleles“. 

Kairėje – 
„Airplus1 Lituanica“ komercijos direktorius Kastytis Trota

Ne tik sprendžia problemas, bet ir taupo energiją

Klaipėdoje įsikūrusi įmonė „Airplus1 Lituanica“ rinkai pasiūlė jau ne vieną oro valymo sprendimą. Už pramoninę ozonavimo sistemą, įrengtą Klaipėdos nuotekų valykloje, konkurse „Lietuvos metų gaminys 2017“ įmonei buvo įteiktas aukso medalis. 2018 m. aukso medalis įteiktas už kvapų šalinimo sistemą mažoms ir vidutinio dydžio patalpoms. 2020-aisiais įmonė rinkai pasiūlė dar vieną sprendimą. Komanda, kurioje dirba tokie profesionalai, kaip su ozonavimu susijusių išradimų autorius chemijos mokslų daktaras Arvydas Stončius, sukūrė komercinėms virtuvėms skirtą automatinę ozonavimo sistemą „OTriKS.Kitchen“.

„Naujas mūsų įmonės sprendimas skirtas kovai su kvapais, bakterijomis ir riebalų kaupimusi virtuvės ventiliacijos sistemoje“, – pristatydamas sistemą, akcentuoja „Airplus1 Lituanica“ komercijos direktorius Kastytis Trota.

Įmonės sprendimai remiasi ozonu. Tai natūrali medžiaga, padedanti atmosferai savaime valytis nuo teršalų. Ozonui būdingos itin stiprios oksidacinės savybės, todėl, skaidydamas riebalus, ozonas neleidžia jiems kauptis ištraukimo ortakiuose. Taip ne tik mažinama gaisro rizika – kur kas rečiau reikia valyti ir pačius ortakius. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įpareigoja ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius valyti ventiliacijos sistemą. Tačiau sistemoje, kurioje naudojamas ozonas, riebalų ar kitų nuosėdų susidaro kur kas mažiau ir visa sistema yra saugesnė.

„Ozonu išvalytą karštą gartraukių orą galima panaudoti rekuperacinėje sistemoje ir atgauti iki 82% energijos, – dar vieną pranašumą įvardina K. Trota. – Restoranas, kurio išmetamo oro srautas yra, pvz., 5 tūkst. kub. m/val. per metus, praranda energijos maždaug už 9 tūkst. eurų.“

Sprendimas, kuriame sukaupta pažangiausia rinkos praktika

„Airplus1 Lituanica“ ne tik gamina automatinę ozonavimo sistemą „OTriKS.Kitchen“, bet ir ją prižiūri. Pasak K. Trotos, neretai restoranuose yra sumontuotos pažangios sistemos, bet jos neveikia. 

„Ozonavimo sistemos yra apaugusios mitais, atrodo pernelyg sudėtingai, – sako K. Trota. – Reikia suprasti, kaip ozonas veikia, kokiomis koncentracijomis, kokiais atvejais naudojamas. Todėl mes turime specialistų komandą, kuri ozonavimo sistemas prižiūri visose Baltijos šalyse, nes neretai sistema neveikia vien dėl netinkamos priežiūros.“

Kalbėdamas apie automatinės ozonavimo sistemos „OTriKS.Kitchen“ išskirtinumą, įmonės atstovas pabrėžia, kad tai yra sprendimas, kuriame sukaupta pažangiausia rinkos praktika – nuo veikimo principo, montavimo iki priežiūros. 

„OTriKS.Kitchen“ yra modulinė sistema, kuri gali būti montuojama iki 90 m atstumu nuo gartraukio. Dėl to paprastai ji vadinama bekontakte, nes įrenginio nereikia montuoti ant oro ištraukimo sistemos, taip išvengiant perteklinių įrenginių ir sudėtingo jų valymo: įrenginį su ištraukiamąja ventiliacija jungia vamzdeliai, kurie gali būti prijungti prie kelių gartraukių. Ozonas vamzdeliais pradedamas tiekti, vos tik įjungiami oro ištraukimo įrenginiai. Sistema veikia automatiniu režimu, o oro išvalymo įranga atitinka EN16282 komercinių virtuvių standartą. Ozono kiekiai ir koncentracija stebimi specialiais jutikliais, kurie duomenis belaidžiu ryšiu perduoda į automatizuotą pastato valdymo sistemą – BMS arba gamintojo monitoringo sistemą.


„OTriKs.Kitchen“ PRANAŠUMAI
• atitinka EN16282 komercinių virtuvių standartą;
• visiškai automatizuota, nereikalauja vartotojo priežiūros įranga; 
• modulinė sistema, veikianti iki 90 m atstumu nuo gartraukio;
• saugi ir patikima – kontroliuojama ozono jutikliu;
• nuotolinis valdymas ir 24/7 monitoringas;
• mažos energijos sąnaudos;
• sąsaja su BMS, duomenų perdavimas belaidžiu ryšiu;
• pogarantinis aptarnavimas ir priežiūra; 
• pagaminta Lietuvoje.

„Visi įrenginiai pasiekiami išoriškai realiai ir virtualiai – jie komunikaciniais tinklais stebimi Klaipėdos virtualioje dispečerinėje tarnyboje. Todėl iš karto fiksuojami nukrypimai nuo nustatytų parametrų, jie koreguojami, teikiamos rekomendacijos sistemų valdytojui. Kiek mums žinoma, pasaulyje esame vieninteliai gamintojai, į vieną sistemą komplektuojantys jutiklius ozono koncentracijai stebėti ir valdyti“, – dar vieną sprendimo išskirtinumą įvardina įmonės komercijos direktorius, akcentuodamas, kad jų įmonė ozoną išgauna iš gryno deguonies, todėl ištraukimo sistemos saugomos nuo korozijos, kurią gali nulemti iš atmosferos oro tiesiogiai išgaunamas ozonas, nes jame lieka įvairių priemaišų ir ventiliacinės sistemos dėvėjimąsi skatinančių junginių.

Visi įrenginiai – paprastai montuojamame modulyje

„OTriKS.Kitchen“ – tai viename modulyje sukomplektuotas ozono generatorius, jungimo vamzdeliai ir jutikliai. Toks modulis arba vadinamoji dėžutė į objektą pristatoma parengta iš karto naudoti: ją belieka tik prijungti prie tinklo. Tokį darbą lengvai gali padaryti bet kuris vėdinimo sistemų specialistas. Modulius galima jungti vieną prie kito ir taip sukurti modulinę sistemą, kuri lengvai išsprendžia komercinių virtuvių problemas. 

Nors „OTriKS.Kitchen“ montavimas nesudėtingas, „Dizaja“ rinkosi sistemą su montavimo paslauga. „Renkantis kvapų šalinimo sistemą, mums buvo svarbus ne tik jos efektyvumas, kokybė, bet ir montavimas bei priežiūra, nuotolinio stebėjimo sistema. Todėl pasirinkome „Airplus1 Lituanica“, – pasirinkimo motyvus vardino UAB „Dizaja“ projektų vadovas M. Kubilius. – Įrenginį būtume lengvai sumontavę ir patys, bet mes pasirinkome gaminį kartu su paslauga.“

Kalbėdamas apie naujovių diegimą, M. Kubilius akcentavo, kad inovatyvūs sprendimai reiškia ir aukštesnę viso objekto kokybę. 

„Kadangi ozonas oksiduoja riebalų aerozolius ir neleidžia jiems kauptis ventiliacijos sistemoje, ant jos komponentų, – gartraukiai ir ortakiai tampa saugesni ir praktiškesni. Taip sustiprinama priešgaisrinė apsauga bei prailginamas komponentų tarnavimo laikas, o pačius ortakius reikia valyti daug rečiau. Didelis privalumas, kad tuo pat metu ozonas naikina nepageidautinus virtuvės kvapus“, – apibendrindamas „OTriKS.Kitchen“ naudą, sako „Airplus1 Lituanica“ komercijos direktorius K. Trota.

 
OZONAS –
• palieka mažiausią pėdsaką gamtoje, todėl oro valymas ozonu laikomas vienu iš ekologiškiausių metodų;
• gaminamas vietoje, todėl nereikia transportuoti ar sandėliuoti;
• įveikia ne tik kvapus ar riebalus, bet ir virusus, bakterijas, todėl jo naudojimas aktualus COVID-19 pandemijos metu.
Statybunaujienos.lt
Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2023-03-13 07:46
Augant įrenginių, naudojančių, pvz., šilumos siurblius, paklausai, didėja susidomėjimas perjungimo vožtuvais. Jie dažniausiai naudojami šildymo sistemose, kai reikia perjungti du skirtingus šilumos šaltinius arba du skirtingus imtuvus.
nuotrauka
2023-02-27 11:43
Ar gali universitete pradėtos veiklos, gimusios idėjos ir projektai tapti pelną nešančiu verslu? Taip. Pasak Virgilijaus Pamakščio, „Axioma Metering“ Inovacijų ir technikos departamento direktoriaus, bendras skaitiklių projektas su KTU prasidėjo dar 1991 m., o dabar įmonė yra vienintelis ultragarsin...
nuotrauka
2023-02-24 07:44
Vyraujant šaltiems orams, namų vėdinimas atvėrus langus tampa ne itin malonus, tačiau turint efektyvią rekuperacinę vėdinimo sistemą to daryti nereikia. Bendrovės „Realco statyba“ ekspertas atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje dar nemažai žmonių yra linkę vėdinti namus atidarydami langus, nors gyvena auk...
nuotrauka
2023-02-15 06:30
Dušo patirtis stilingai: dieną pradėkite atgaivinančiu maloniu dušu ryte, o dienos stresą nuplaukite švelnia dušo srove vakare.
nuotrauka
2023-02-08 07:02
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpro...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-23 07:17
Net 85–95 % Europoje esančių pastatų dar bus eksploatuojami 2050 m., tad senesniems pastatams reikės iki 20 kartų daugiau energijos nei naujesniems, energiškai efektyviems pastatams. Kadangi per metus renovuojama tik 1 % šių pastatų, būtina ieškoti energiją taupančių priemonių, kurios ne tik sudaryt...
nuotrauka
2023-01-14 07:22
Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) kartu su Europos energijos efektyvumo fondu (EEEF) įsteigta KŪB „Tvarių investicijų plėtros skatinimas” (TIPS) pasirašė paskolos sutartį su UAB „Venteos“, kuri viešosios–privačios partnerystės būdu įgyvendins Kauno rajono gatvių apšvietimo sistemos modern...
nuotrauka
2023-01-13 07:57
Statant modernią 19 tūkst. kv. m ploto Vokietijos polimerų milžinės REHAU gamyklą, ypatingas dėmesys buvo skiriamas priešgaisrinei saugai. Įgyvendinant pagrindinius užsakovo reikalavimus dėl saugumo, inovatyvumo ir tvarumo, buvo parinktos padidinto atsparumo ugniai medžiagos, įdiegtos efektyvios sau...
nuotrauka
2023-01-06 07:54
„CityCharge V2“ elektromobilių įkrovimo stotelė pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2022“ aukso medalį. Tai elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojo „Elinta Charge“ naujos kartos gaminys, išskirtinis savo dizainu, inžineriniais sprendimais bei išmaniosiomis funkcijomis.
nuotrauka
2022-12-02 11:05
Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ skelbia pradedanti naują išmanaus vandentiekio sostinėje diegimo etapą, kurio metu vilniečių namuose mechaniniai šalto vandens skaitikliai bus keičiami išmaniaisiais įrenginiais. Skaitiklių keitimą gyventojų namuose bendrovė ketina prad...
nuotrauka
2022-12-01 09:25
Kiekvieno miesto puošmena – seni, praeitį menantys statiniai kultūros paveldo vietovėse. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena nusprendusiems ant tokių pastatų fasado įsirengti kondicionierių ar kitą inžinerinį įrenginį, kad š...
nuotrauka
2022-11-24 06:14
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vykdo didžiausią išmaniosios apskaitos projektą Baltijos šalyse – diegia išmaniuosius elektros energijos apskaitos prietaisus. Kas dieną Lietuvoje virš 2 tūkst. senųjų elektros skaitiklių yra pakeičiami į naujuosius, išmaniuosius. Prieš vykdant keitim...
nuotrauka
2022-11-16 07:25
Rotaciniai vožtuvai turi daug skirtingų pritaikymų. Pavyzdžiui, kartu su pavara arba valdikliu jie apsaugo grindinį šildymą nuo per aukštos terpės temperatūros. Ką dar verta apie tai žinoti?
nuotrauka
2022-11-15 07:36
Įmonės TECHNOGAJA sukurti AMAZING KIS vėdinimo sistemų filtrai sėkmingai naudojami tiek vietos rinkoje, tiek Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, žengia ir į kitas rinkas. Tokį AMAZING KIS filtrų populiarumą lemia ne tik tiesioginės, bet ir pridėtinės vertės šiuos filtrus naudojančiam bei...
nuotrauka
2022-11-11 12:02
Prieš tris mėnesius startavęs kvietimas teikti paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui įgauna pagreitį – nuo kvietimo pradžios gautos 66 paraiškos už 2,3 mln. eurų. Iš viso šiai priemonei finansuoti iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 4 mln. eurų. Progr...
nuotrauka
2022-11-08 14:36
Pastaraisiais metais išmaniosios namų technologijos sparčiai tobulėja, jos neaplenkia ir namų apšvietimo sprendimų. Išmanusis apšvietimas ne tik padeda susikurti inovatyvius namus, bet ir sunaudoja mažiau energijos, tausoja aplinką.
nuotrauka
2022-11-04 08:31
Lapkričio 3 d. baigėsi jau antrasis šiais metais kvietimas teikti paraiškas iškastinį kurą naudojančių katilų keitimui į šilumos siurblius ar biokuro katilus. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė dar daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų paraiškų už 6,64 mln. eurų. Viso kvietimui buvo skirta ...
nuotrauka
2022-10-12 11:08
Bene daugiausia žalų būstuose draudikai priskaičiuoja dėl užlietų patalpų. Pastebima, kad tokios nelaimės nutinka ne tik trūkus seniems vandentiekio vamzdžiams sovietmečiu statytuose daugiabučiuose. Tokių atvejų būna ir pasirinkus mažiau kokybiškas vandentiekio sistemas arba montuotojams netinkamai ...
nuotrauka
2022-10-11 06:41
Per Europą ritantis vienai didžiausių pastarųjų metų energetikos krizių, verslas ir paprasti Lietuvos gyventojai su nerimu laukia artėjančios žiemos. Kylančios elektros energijos kainos ir baimė dėl galimų jos tiekimo sutrikimų skatina ieškoti naujų sprendimų, kurie padėtų mažinti vartojimą ir su ju...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos