„PENOSIL“ – ilgaamžiai fasado siūlių sandarinimo sprendimai
Aplinkos sąlygos, cheminis medžiagų poveikis, mechaninės apkrovos ilgainiui gali padaryti žalos. Norint apsaugoti pastatą nuo ankstyvo nusidėvėjimo, pasiekti reikiamus rezultatus ir užtikrinti sandariklio ilgaamžiškumą, svarbu laikytis bendrųjų įrengimo reikalavimų ir parinkti tinkamas medžiagas. Pagrindinės fasado jungčių sandariklio funkcijos – apsauga nuo drėgmės, atsparumas įvairiam judėjimui ir estetinė išvaizda.
Sandarinimo sprendimai pagal fasado tipą
UAB „Krimelte LT“ gali pasiūlyti sandarinti trimis būdais. Bendrovė atstovauja prekės ženklui „PENOSIL“, kuris yra vienas iš pirmaujančių Europoje energiją taupančių sandarinimo ir klijavimo sprendimų srityje. Daugiausiai dėmesio kompanija skiria stiklinio ir betoninio fasado sandarinimui.
Stiklinimui gamintojas sukūrė specialų silikoną. „Premium Glazing Silicone“ pasižymi puikiomis sukibimo savybėmis, elastingumu, yra žemo tamprumo modulio. Produktą galima naudoti tiek patalpose, tiek lauke, jis beveik bekvapis. Silikonas atsparus UV spinduliams, ekstremalioms temperatūroms ir senėjimo procesams, nesukelia korozijos. Gaminys lengvai apdorojamas, tolygiai tepasi, o stingimo metu beveik nesitraukia.
Sureguliuoti jungties gylį ir išvengti trišalio sandariklio sukibimo padeda apvali sandarinimo tarpinė „Premium Backer Rod PE“, kurią siūloma naudoti stikliniams ir betoniniams fasadams. Šis produktas naudojamas kaip atraminis strypas gilių siūlių sandarinimui. Tarpinė yra labai elastinga, lengvai suspaudžiama, ją paprasta montuoti.
Švarią, lygią ir estetiškai atrodančią jungtį, kurią galima uždažyti vandens pagrindo dažais, suformuoti padės tinkamas sandariklis. Visiškai atsparus oro sąlygoms „Premium Facade Joint Hybrid 25LM“ hibridinis hermetikas fasadams apsaugo konstrukciją nuo UV spindulių, kritulių ir vėjo, atsparus šalčiui, senėjimo procesams, nesukelia korozijos. Ekologiškas produktas pasižymi geru sukibimu su daugeliu paviršių, įskaitant drėgnus, puikiai išlaiko elastingumą. Stingimo metu jis beveik nesitraukia, jį lengva apdoroti ir tepti.
Norint apsaugoti pastatą nuo ankstyvo nusidėvėjimo, pasiekti reikiamus rezultatus ir užtikrinti sandariklio ilgaamžiškumą, svarbu laikytis bendrųjų įrengimo reikalavimų ir parinkti tinkamas medžiagas.
Betoninio fasado sandarinimui galima naudoti ir savaime besiplečiančią sandarinimo juostą „Premium Expanding Tape 600“, kuri skirta jungtims, tiesiogiai veikiamoms labai atšiaurių oro sąlygų. Užklijavus sandarinimo juosta išsiplečia, užpildydama ertmę ir sudarydama ilgalaikį elastingą ir orui atsparų sandarinimą. Juosta užtikrina šilumos ir garso izoliaciją, padeda sumažinti pelėsių ir puvėsių atsiradimo riziką statybinėse konstrukcijose.
Jungčių pažeidimų galima išvengti
Kartais sandarinimo darbai atliekami nesilaikant rekomendacijų ir po kelerių metų tenka viską perdaryti. Jungčių pažeidimų, kuriuos sukelia montavimo trūkumai ar neteisingos parinktos sandarinimo medžiagos, galima išvengti. Prieš sandarinant reikia įsitikinti, kad yra įvykę esminiai fasado elementų apimčių pokyčiai ir pasiekti tinkami santykinės drėgmės rodikliai. Jungčių paviršiai turi būti švarūs, lygūs, sausi ir pakankamai stabilūs. Jeigu reikia, nuvalyti paviršiai turi būti gruntuojami, kad pagerėtų sukibimas.
Po gruntavimo sandarinimo tarpinė dedama į jungtį. Ji turi būti sumontuojama taip, kad suteiktų jungties sandarikliui tinkamą gylį ir formą. Po valymo, gruntavimo (jei reikia) ir sandarinimo tarpinės sumontavimo galima tepti sandariklį (naudojant silikono pistoletą). Kiekviena klimato zona turi specifinių reikalavimų, todėl verta skirti laiko tinkamam gaminiui išsirinkti. Reikėtų atkreipti dėmesį į šias sandariklio savybes: sukibimą su paviršiais, judėjimo galimybes, patvarumą esant skirtingoms aplinkos sąlygoms, suderinamumą su kontaktinėmis medžiagomis, apdorojimo laiką naudojant įrankius, poveikį aplinkai.
Reikėtų sandariklį tepti trimis etapais, iš pradžių palei kraštus, o tada per vidurį. Užtepus sandariklį prie jungties, reikia jį šiek tiek prispausti prie pagrindo medžiagos ir paviršiaus šonų, kad būtų užtikrinta teisinga sandariklio padėtis jungtyje.
Svarbu įsitikinti, kad nelieka oro tarpų nei tarp sandariklio ir sandarinimo tarpinės, nei tarp sandariklio ir pagrindo paviršiaus.
Fasado jungčių būklę reikėtų reguliariai stebėti ir vertinti, o prireikus – pašalinti pažeidimus. Laiku atlikus siūlės pataisymus, galima išvengti didelių konstrukcijos pažeidimų ir sutaupyti tiek laiko, tiek pinigų.
„Krimelte LT“ iliustr.