2021 birželio 19 d. šeštadienis, 10:14
Reklama  |  facebook

Pagal sostinės savivaldybės tvarką, rangovai atsakys už pažeistus želdinius

2021-04-15 13:40
Nekasti greta tranšėjų, nenaudoti mechanizuotos technikos, nestatyti sunkios įrangos, nepakeisti natūralaus grunto lygio, – tikslius atstumus, darbo priemones ir kitus medžius apsaugančius sprendimus įvardijantys Vilniaus miesto savivaldybės reikalavimai kartais pritrūksta rangovų dėmesio.
nuotrauka
Nuotr. Sauliaus Žiūros


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
AAD (Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos),
Savivaldybės patvirtinta žalos atlyginimo už pažeistus ir žuvusius želdinius apskaičiavimo metodika, tikimasi, motyvuos mieste dirbančias įmones atsakingiau dirbti želdynų kaimynystėje.

Medžiams, o tuo pačiu ir miestui, neatidūs, neapskaičiuoti sprendimai, dalijasi savivaldybė, gali reikšti sunkiai pataisomą, ne per metus ar dvejus kompensuojamą žalą – želdiniams žuvus prarandamas pavėsis, padidėja oro tarša ir triukšmas. Pasitaiko, kai įmonės, vykdančios kasimo darbus arti medžių, pažeidžia ne tik šaknis, bet ir žievę ar lają.

atsakomybė už pažeistus medžius

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Iki šiol savivaldybė neturėjo svertų bausti už medžiams padarytą žalą. Savivaldybės informacija apie pjaunant žolę pažeistą medžių žievę ar be leidimo išpjautus medžius pagal reglamentą keliauja į Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos, kuris baudžia už gamtai padarytą žalą, bet ir tai nėra dažnas atvejis, pastebi savivaldybė. Naujoji metodika leis išieškoti turtinę žalą, kurią patiria miestas pažeidus medį – sodinimo, priežiūros sąnaudas, turėtas per tuos metus, kai medis augo.

„Patirtis rodo, kad administracinės baudos vis dar stipriau nei moraliniai svertai motyvuoja priimti medžius tausojančius sprendimus, pasirūpinti jų apsauga ir organizuoti kasimo darbus prie šaknynų ne ekskavatoriais, o kastuvais, tad tikimės, kad naujosios metodikos taikymas padės miestui išvengti nemalonių incidentų, – cituojamas Vilniaus miesto vicemeras Tomas Gulbinas. – Kita vertus, adekvačios baudos leidžia kompensuoti patirtą žalą ne „medžiu už medį“, o didesniu mastu, ir greičiau kompensuoti praradimą. Kaip tik tam tikslui ir bus nukreipiamos baudos.“

Žala apskaičiuojama įvertinus medžio brandą, lajos, kamieno ar šaknų gyvybinių funkcijų pažeidimo procentą, pridėjus želdinio įsigijimo kainą, sodinimo ir priežiūros pirmuosius metus sąnaudas, o taip pat ir medžio augimo vietą.

Savivaldybės Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo specialistai mini vieną pirmųjų pagal šią metodiką įvertintų žalos atvejų – rangovams pažeidus 35 cm skersmens (1,3 m aukštyje) beržą, nustatyta, kad jo pažeistumas yra 50 procentų. Atlyginti bus reikalaujama daugiau nei 9700 eurų žalą.

Naujoji turtinės žalos apskaičiavimo metodika galioja ne tik mieste dirbantiems privatiems NT vystytojams, bet ir Vilniaus miesto savivaldybės įmonėms. Šios sąlygos įtraukiamos ir į viešųjų pirkimų dokumentus. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-06-18 08:42
Nauji medžių sodinukai alėjose palei gatves, tūkstančiai krūmų pakeitusių metalinius atitvarus, į miestą sugrįžtantys vijokliai ir gyventojų rankomis bei verslo kuriami žalieji projektai - pirmas 2021 m. pusmetis Vilniuje buvo intensyviai „žalias".
nuotrauka
2021-06-17 13:31
Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą viešųjų sporto aikštynų atnaujinimo darbams ir visai šiose objektuose reikalingai įrangai įsigyti. Iš viso antram gyvenimui planuojama prikelti 10 įvairių sporto erdvių Vilniaus seniūnijose.
nuotrauka
2021-06-16 07:44
Panevėžio miesto savivaldybė artimiausiu metu skelbs daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų viešojo pirkimo konkursą. Tarp „Aukštaitijos“ ir ledo arenos įsiterpsiantis vientisas kompleksas, rekonstruojant senąjį pastatą ir statant naują baseino priestatą, formuojamas ...
nuotrauka
2021-06-11 13:48
Jonavoje atidarytas atnaujintas natūralios dangos centrinis miesto stadionas, kurio tribūnose telpa 2 tūkst. žiūrovų. Rekonstrukcijos metu stadione pastatytos visiškai naujos tribūnų patalpos, įrengti persirengimo kambariai sportininkams, treneriams, teisėjams, patalpos žurnalistams, VIP ložė.
nuotrauka
2021-06-10 16:14
Rangos sutartis dėl Vingio mikrorajono aikštės tarp Vingio ir I. Simonaitytės g., ir jos prieigų remonto darbų tarp Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir supaprastinto atviro konkurso laimėtojo UAB „Stamela“ pasirašyta pernai, lapkričio pabaigoje. Sutarties kaina – 1,1 mln. Eur.
nuotrauka
2021-06-10 10:32
Dėl projekto įgyvendinimo technologijos sprendinių tikslinimo laikinai yra sustabdyti tvarkymo darbai Vingrių skersgatvyje, kur po rekonstravimo atsivers viešoji erdvė – Šaltinių skveras, praneša Vilniaus savivaldybė.
nuotrauka
2021-06-09 09:05
Vilniaus mieste daugiabučių gyventojai, nusprendę pasinaudoti savivaldybės vykdoma Kaimynijų programa, suformavę ir išsinuomoję žemės sklypus prie namų įgyvendina šių teritorijų sutvarkymo projektus. Pirmieji projektai su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pagalba baigiami jau dabar. Vienas jų – ...
nuotrauka
2021-06-04 18:05
Šilumos perdavimo tinklų Plungės mieste statybos ir rekonstravimo projektą įgyvendins konkursą laimėjusi „Požeminių darbų“ įmonė.
nuotrauka
2021-06-02 16:22
Klaipėdoje atnaujinta dar viena viešoji erdvė – gyventojams jau atverta rekonstruota Ferdinando aikštė.
nuotrauka
2021-06-02 15:26
Siekdama sustiprinti teisinį pamatą savivaldybių infrastruktūrai plėtoti, Aplinkos ministerija siūlo patikslinti sausio 1 d. įsigaliojusį Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymą ir užtikrinti, kad ši plėtra vyktų kuo sklandžiau. Vyriausybė pritarė ministerijos parengtoms įstatymo pataisoms.
nuotrauka
2021-06-02 15:12
Praėjus penkiems mėnesiams nuo Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymo įsigaliojimo, Vilniaus miesto tarybai, svarstymui komitetuose, šiandien perduoti 2020 m. gruodį priimtų sprendimų pakeitimai. Tarybai pritarus, bus pakoreguoti infrastruktūros plėtros įmokos tarifai ir įmokos mokėjimo krite...
nuotrauka
2021-06-02 14:13
Apsilankęs Tauragės nuotekų valymo ir medienos apdirbimo, vėjo energijos komponentų ir pieno produktų gamybos įmonėse aplinkos ministras Simonas Gentvilas pakvietė Tauragės merą Dovydą Kaminską paversti pirmuoju klimatui neutraliu ir beatliekiu miestu Lietuvoje.
nuotrauka
2021-06-02 08:21
Kaune kuriamas Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) pelnė pripažinimą nacionaliniu lygmeniu dėl savo potencialo konkuruoti su Europoje veikiančiais technologijų ir mokslo kompleksais. Buvusioje aviacijos gamyklos teritorijoje užbaigtas infrastruktūros vystymo etapas, netrukus startuos sraigtasp...
nuotrauka
2021-06-01 21:27
Klaipėdoje tęsiami daugiabučių namų kiemų tvarkymo darbai. Patvirtintas Klaipėdos miesto daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo priemonių planas 2021–2023 m.
nuotrauka
2021-05-31 07:49
Pakartotinai patikrinusi Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pritarė jo teikimui tvirtinti savivaldybės tarybai.
nuotrauka
2021-05-28 09:54
Kauno miesto taryba priėmė mokestines lengvatas orientuotas į verslus, sunkiai išgyvenančius COVID–19 pandemiją. Siekiant sušvelninti „karantininius“ padarinius mokesčiai už NT, žemės ir valstybinės žemės nuomą sumažės ketvirtadaliu, o apgyvendinimo paslaugų sektoriui – net 50 proc.
nuotrauka
2021-05-27 09:27
Vilniaus miesto savivaldybė sudarė sutartis su tiekėjais dėl 10 ugdymo įstaigų sporto aikštynų modernizavimo. Iš viso iki rugsėjo planuojama modernizuoti daugiau nei 42 tūkst. kv. metrų užimančius plotus.
nuotrauka
2021-05-25 08:11
Viena didžiausių Vilniaus miesto žaliųjų erdvių – Tauro kalno teritorija – vasarą pasitinka su permainomis: čia pradėti tvarkybos darbai, kurie apims ir Liuteronų sodo, ir Nacionalinės koncertų salės aplinkos sutvarkymą.
nuotrauka
2021-05-25 08:03
Trys savivaldybės – Alytaus ir Klaipėdos miestų bei Visagino – atrinktos dalyvauti programos „Kurk Lietuvai“ kartu su Aplinkos ministerija vykdomame vadinamajame žaliosios infrastruktūros projekte.
nuotrauka
2021-05-20 17:04
Klaipėdos centre įsikūrusiame Karalienės Luizės jaunimo centre atliktas kapitalinis jaunimo centro sporto salės remontas, pastatas pasikeitė iš esmės.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse