2022 rugsėjo 28 d. trečiadienis, 22:44
Reklama  |  facebook

Palangos miesto savivaldybės taryba priešinasi ketinimams likviduoti „Pušyną“

2021-12-07 09:15
„Mums nepriimtina vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės išsakyta pozicija dėl ministerijai pavaldaus poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ panaikinimo“, – rašoma išplatintame Palangos savivaldybės tarybos pranešime.
nuotrauka
Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“. Palangos m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Palangos m. savivaldybė,
Turto bankas, VĮ,
Vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės pasisakymus palangiškiai pavadino vienasmeniška, nevalstybiška, netoliaregiška nuostata ir prasilenkiančia su atskirties tarp regionų mažinimo politikos logika, socialiai neatsakinga.

„Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ nėra vien tušti pastatai, kaip bando pavaizduoti ministrė, pranešusi, jog „Pušynas“, tiksliau, šiam Centrui priklausantys pastatai ir kitas turtas bus perduoti Turto bankui, o tai reiškia – bus parduoti (privatizuoti) kaip valstybei nereikalingas bereikšmis turtas. Neva tokia yra politinė valia“, – rašoma pranešime.

Tuo pačiu ketinama atleisti beveik 100 šios reabilitacijos įstaigos darbuotojų.

Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ Palangoje veikia jau 49-erius metus. Šiuo metu prie Centro iškabinta įstaigos vėliava iki pusės nuleista ir perrišta juoda juostele – taip „Pušyno“ darbuotojai pasitiko jiems netikėtą žinią dėl įstaigos likvidavimo.

Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai ir kurorto vadovai sako, kad ši žinia buvo netikėta ir jiems. Dėl VRM pavaldžių įstaigų sprendę ministrės sudarytosios Viešojo valdymo tobulinimo grupės atstovai nesikreipė į Palangos merą Šarūną Vaitkų dėl miesto pozicijos dėl Centro ateities, šiuo klausimu nebuvo tartasi nei su „Pušyno“ vadovais ir darbuotojais, nei su šalies statutiniams pareigūnams atstovaujančiu Nacionaliniu pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimu, neišklausyta jų nuomonė, rašoma pranešime. Į Palangą nebuvo atvykęs, kaip rašoma pranešime, nė vienas VRM Viešojo valdymo tobulinimo grupės atstovas, kad susipažintų su centru ir realiai įvertintų esamą situaciją bei vykdomą veiklą, ir nei žodžiu, nei raštu neparodė nei tokios iniciatyvos, nei noro vertinti realią padėtį.

Centro likvidavimas reabilitaciją darytų sunkiau prieinamą

Šiuo metu Lietuvoje veikia tik 41 įstaiga, sudariusi sutartis su Teritorinėmis ligonių kasomis dėl stacionarių medicininės reabilitacijos (įskaitant psichosocialinę reabilitaciją) paslaugų: Vilniaus regione – 17, Kauno – 8, Šiaulių – 4, Panevėžio – 3.

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa 2021 m. dėl stacionarinių reabilitacijos paslaugų teikimo ir apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų sudarė sutartis su 9 Palangos regiono gydymo įstaigomis. Iš jų 3 veikia kaip nedideli ligoninių skyriai pačiose gydymo įstaigose, o likusios 6 yra įsikūrusios Palangoje, ir čia nukreipiami esminiai srautai pacientų, kuriems reikalinga stacionari reabilitacija bei sanatorinis gydymas.

Per 2021 m. sausį–spalį šias paslaugas minėtose 9 įstaigose gavo 9293 apdraustieji, kuriems gydymo išlaidas padengė Teritorinė ligonių kasa.

Palangos poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ 2019 m. priėmė ir reabilitavo 3625 pacientus, 2020 m. – 2249 (įstaiga dėl pandemijos kurį laiką buvo uždaryta ir ligonių nepriėmė), per 11 šių metų mėnesių – 2511.

Pranešime pažymima, jog pacientų, kuriems Klaipėdos regiono įstaigose galėtų būti suteikiamos stacionarinės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugos, skaičius realiai yra gerokai didesnis, tačiau dėl nuolatinio vietų trūkumo ir didelio apkrovimo įstaigos negali priimti visų, kuriems reikalinga reabilitacija, o pacientams tenka laukti eilėse po kelis mėnesius.

Sėkmingai veikiančio poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ likvidavimas reikštų ir tai, kad ir taip deficitinės reabilitacijos paslaugos pacientams taptų dar sunkiau prieinamos ir būtų dar sunkiau realizuojama valstybės garantuota socialinė teisė į piliečių sveikatinimą.

Centras dirba pelningai

Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“, nors ir yra pavaldus VRM, niekada neprašė finansinės VRM pagalbos ir dirbo pelningai – veiklos apyvarta kasmet didėja: 2019 m. ji sudarė 1,9 mln. eurų, 2020 m. – 2,1 mln. eurų, 2021 m. per 11 mėnesių – 2,2 mln. eurų.

Vienas iš VRM argumentų, rašoma pranešime, kodėl reikia likviduoti reabilitacijos centrą Palangoje, yra neva mažas jo prieinamumas statutiniams pareigūnams. Šią informaciją Palangos politikai vadina klaidinančia, nes „Pušyne“ besigydančių pareigūnų skaičius priklauso nuo VRM skiriamo finansavimo, kuris 2021 m. gerokai sumažėjo.

VRM priklausantis poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ yra gražiausioje kurorto vietoje – vos keli šimtai metrų nuo jūros, su didele, 2,7 hektaro teritorija bei 3 tūkst. kv. m ploto sanatorinės paskirties pastatais. Neabejotina, jog tokio turto perdavimas privatizuoti per Turto banką labai sudomins privačius nekilnojamojo turto vystytojus, kurie, manoma, įkurs prabangius apartamentus.

Palanga prašo „Pušyną“ perduoti Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios Klaipėdos jūrininkų ligoninės žinion. Šis prašymas buvo persiųstas Prezidentui, Premjerei, Seimo pirmininkei, vidaus reikalų ministrei ir Seimo nariams.

VRM imasi pokyčių – atsisako penkių pavaldžių įstaigų

Gruodžio pradžioje ministrė A. Bilotaitė paskelbė apie ketinimą atsisakyti 5 viešųjų įstaigų (VŠĮ), kurios atlieka ministerijai nebūdingas funkcijas.

„VšĮ Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmai, VšĮ valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centras „Dainava“ ir VšĮ VRM Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ bus likviduotos, o jų turtas perduotas Turto bankui“, – pranešė vidaus reikalų ministrė. 

Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-09-27 07:47
Pagal Valstybinės žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise savivaldybėms taisykles ir atsižvelgiant į Marijampolės savivaldybės tarybos prašymą, Marijampolės savivaldybei perduodama 10 valstybinės žemės sklypų gatvėms ir vietiniams keliams, komunaliniams inžinerini...
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 06:06
Ieškoti dar daugiau taupymo galimybių kviečiamos Neringos savivaldybės įstaigos. Priimti sprendimus, taupančius elektros, o vėliau ir šilumos energijos sąnaudas jas pakvietė Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.
nuotrauka
2022-09-20 06:12
Panevėžyje atnaujinamas dar vienas ypatingos reikšmės sporto infrastruktūros objektas - Panevėžio miesto savivaldybė su AB „Panevėžio statybos trestu“ pasirašė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2022-09-19 06:09
Gausios liūtys ir jų pasekmės gyventojams ir įmonėms – problema, kurią bando išspręsti Kauno rajono savivaldybė.
nuotrauka
2022-09-16 11:26
Vienui vienu punktu iki vienuolikos procentų – tiek per metus Lietuvoje padidėjo renovuotų senų daugiabučių dalis. Maždaug 650 senų daugiabučių perėjo į atnaujintų kategoriją, kurioje jau yra 4387.
nuotrauka
2022-09-11 08:28
Metų pradžioje startavusios daugiaaukštės automobilių saugyklos statybos pačiame Kauno centre gerokai pasistūmėjo. Pradėjus nuo vandentiekio, šiluminės trasos ir kitų svarbių požeminių komunikacijų įrengimo, teritorijoje jau sugręžti poliai, požeminėje dalyje apibetonuojamos sienos. Apsidraudžiant d...
nuotrauka
2022-09-09 08:07
Vilniuje, Minties gatvėje esanti Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazija naujaisiais mokslo metais vaikus pasitinka erdvesnė ir modernesnė. Greta mokyklos pastatytas 2750 m² priestatas, į kurį mokiniai patekti gali ir tiesai iš lauko, ir iš pagrindinio pastato per stiklines galerijas.
nuotrauka
2022-09-08 06:46
Siekdama spręsti mechaninių transporto statymo problemas Nidoje, Neringos savivaldybė planuoja įrengti kelių lygių saugyklą – visuomenei šiuo metu pristatomas tai numatantis projektas.
nuotrauka
2022-09-08 06:38
Rugsėjo 7 dieną duris oficialiai atvėrė „Žalgirio“ arenos baseinas – Nemuno saloje miestiečių laukiama erdvė buvo pastatyta per mažiau nei dvejus metus.
nuotrauka
2022-09-06 13:25
Klaipėdoje, pranešė savivaldybė, specialiuoju priedangos ženklu artimiausiu metu iš viso bus pažymėti 38 statiniai. Priedanga yra skirta trumpalaikei, iki kelių valandų apsaugai, kurioje būtų galima pasislėpti nuo tiesioginio ir netiesioginio apšaudymo grėsmės karinės agresijos metu.
nuotrauka
2022-09-06 08:52
Vilniaus savivaldybėje įvyko antrasis stoties ir aplinkinių teritorijų detaliojo plano viešasis svarstymas. Stoties rajono susisiekimo ir apželdinimo sprendiniai, Naujininkų atsinaujinimas – tai klausimai, kurie rūpėjo gyventojams.
nuotrauka
2022-09-06 08:41
Juodkrantės Žaliajame kelyje netrukus prasidės rangos darbai, kurių metu bus įrengtos dvi naujos, aktyviam laisvalaikiui lauke skirtos, aikštelės.
nuotrauka
2022-09-06 08:35
Vadovaudamasi LR žemės įstatymo 7 straipsniu ir atsižvelgdama į Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimą bei pateiktą prašymą, Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) perduoda Marijampolės savivaldybei patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti 3,3230 ha valstybinės žemės sklypą Marijampolėje, Vanag...
nuotrauka
2022-09-05 19:48
Šnipiškėse kuriamo Kintų skvero pabaigtuvės persikels į kitus metus – dėl rangovo nevykdomų įsipareigojimų nutraukiama rangos sutartis.
nuotrauka
2022-09-05 19:18
Šį mėnesį vyksiančiame viešame aukcione bus parduodamas Plungės rajono savivaldybės nekilnojamasis turtas. Vienas iš aukcione rugsėjį parduodamų objektų – aštuoni butai ir neįrengta palėpė Telšių gatvės 16 numeriu pažymėtame pastate. Dar trys šiame name esantys butai priklauso privatiems savininkams...
nuotrauka
2022-09-05 15:45
Skelbiamas viešasis pirkimas Neringoje pėsčiųjų ir dviračių takui dvejuose ruožuose nuo Smiltynės iki Juodkrantės (ruožai nuo 2,104 iki 2,956 km ir nuo 2,956 iki 15,567 km) tvarkyti. Planuojama, po viešųjų pirkimų procedūrų, sutartį dėl darbų bus galima pasirašyti 2022 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2022-09-05 15:43
Vilnius ieško sprendimų, kaip į urbanizuotas teritorijas įlieti gamtos – liepą startavo bandomasis 11 viešojo transporto stotelių apželdinimo projektas.
nuotrauka
2022-09-05 07:38
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija informavo, kad lankytojams, kurie mėgsta keliauti dviračiais, turi gerų žinių – suderinti projektai ir gauti statybą leidžiantys dokumentai dviem ypač prastos būklės dviračių tako ruožams.
nuotrauka
2022-09-02 10:31
Sostinės Vilkpėdės rajone įsikūrusi viena didžiausių gydymo ir slaugos ligoninių laukia atnaujinimo: bus padidintas palatų skaičius, apšiltinus pastatą, sumažės energijos išlaidos.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...