2022 sausio 19 d. trečiadienis, 16:18
Reklama  |  facebook

Palangos miesto savivaldybės taryba priešinasi ketinimams likviduoti „Pušyną“

2021-12-07 09:15
„Mums nepriimtina vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės išsakyta pozicija dėl ministerijai pavaldaus poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ panaikinimo“, – rašoma išplatintame Palangos savivaldybės tarybos pranešime.
nuotrauka
Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“. Palangos m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Palangos m. savivaldybė,
Turto bankas, VĮ,
Vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės pasisakymus palangiškiai pavadino vienasmeniška, nevalstybiška, netoliaregiška nuostata ir prasilenkiančia su atskirties tarp regionų mažinimo politikos logika, socialiai neatsakinga.

„Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ nėra vien tušti pastatai, kaip bando pavaizduoti ministrė, pranešusi, jog „Pušynas“, tiksliau, šiam Centrui priklausantys pastatai ir kitas turtas bus perduoti Turto bankui, o tai reiškia – bus parduoti (privatizuoti) kaip valstybei nereikalingas bereikšmis turtas. Neva tokia yra politinė valia“, – rašoma pranešime.

Tuo pačiu ketinama atleisti beveik 100 šios reabilitacijos įstaigos darbuotojų.

Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ Palangoje veikia jau 49-erius metus. Šiuo metu prie Centro iškabinta įstaigos vėliava iki pusės nuleista ir perrišta juoda juostele – taip „Pušyno“ darbuotojai pasitiko jiems netikėtą žinią dėl įstaigos likvidavimo.

Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai ir kurorto vadovai sako, kad ši žinia buvo netikėta ir jiems. Dėl VRM pavaldžių įstaigų sprendę ministrės sudarytosios Viešojo valdymo tobulinimo grupės atstovai nesikreipė į Palangos merą Šarūną Vaitkų dėl miesto pozicijos dėl Centro ateities, šiuo klausimu nebuvo tartasi nei su „Pušyno“ vadovais ir darbuotojais, nei su šalies statutiniams pareigūnams atstovaujančiu Nacionaliniu pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimu, neišklausyta jų nuomonė, rašoma pranešime. Į Palangą nebuvo atvykęs, kaip rašoma pranešime, nė vienas VRM Viešojo valdymo tobulinimo grupės atstovas, kad susipažintų su centru ir realiai įvertintų esamą situaciją bei vykdomą veiklą, ir nei žodžiu, nei raštu neparodė nei tokios iniciatyvos, nei noro vertinti realią padėtį.

Centro likvidavimas reabilitaciją darytų sunkiau prieinamą

Šiuo metu Lietuvoje veikia tik 41 įstaiga, sudariusi sutartis su Teritorinėmis ligonių kasomis dėl stacionarių medicininės reabilitacijos (įskaitant psichosocialinę reabilitaciją) paslaugų: Vilniaus regione – 17, Kauno – 8, Šiaulių – 4, Panevėžio – 3.

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa 2021 m. dėl stacionarinių reabilitacijos paslaugų teikimo ir apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų sudarė sutartis su 9 Palangos regiono gydymo įstaigomis. Iš jų 3 veikia kaip nedideli ligoninių skyriai pačiose gydymo įstaigose, o likusios 6 yra įsikūrusios Palangoje, ir čia nukreipiami esminiai srautai pacientų, kuriems reikalinga stacionari reabilitacija bei sanatorinis gydymas.

Per 2021 m. sausį–spalį šias paslaugas minėtose 9 įstaigose gavo 9293 apdraustieji, kuriems gydymo išlaidas padengė Teritorinė ligonių kasa.

Palangos poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ 2019 m. priėmė ir reabilitavo 3625 pacientus, 2020 m. – 2249 (įstaiga dėl pandemijos kurį laiką buvo uždaryta ir ligonių nepriėmė), per 11 šių metų mėnesių – 2511.

Pranešime pažymima, jog pacientų, kuriems Klaipėdos regiono įstaigose galėtų būti suteikiamos stacionarinės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugos, skaičius realiai yra gerokai didesnis, tačiau dėl nuolatinio vietų trūkumo ir didelio apkrovimo įstaigos negali priimti visų, kuriems reikalinga reabilitacija, o pacientams tenka laukti eilėse po kelis mėnesius.

Sėkmingai veikiančio poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ likvidavimas reikštų ir tai, kad ir taip deficitinės reabilitacijos paslaugos pacientams taptų dar sunkiau prieinamos ir būtų dar sunkiau realizuojama valstybės garantuota socialinė teisė į piliečių sveikatinimą.

Centras dirba pelningai

Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“, nors ir yra pavaldus VRM, niekada neprašė finansinės VRM pagalbos ir dirbo pelningai – veiklos apyvarta kasmet didėja: 2019 m. ji sudarė 1,9 mln. eurų, 2020 m. – 2,1 mln. eurų, 2021 m. per 11 mėnesių – 2,2 mln. eurų.

Vienas iš VRM argumentų, rašoma pranešime, kodėl reikia likviduoti reabilitacijos centrą Palangoje, yra neva mažas jo prieinamumas statutiniams pareigūnams. Šią informaciją Palangos politikai vadina klaidinančia, nes „Pušyne“ besigydančių pareigūnų skaičius priklauso nuo VRM skiriamo finansavimo, kuris 2021 m. gerokai sumažėjo.

VRM priklausantis poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ yra gražiausioje kurorto vietoje – vos keli šimtai metrų nuo jūros, su didele, 2,7 hektaro teritorija bei 3 tūkst. kv. m ploto sanatorinės paskirties pastatais. Neabejotina, jog tokio turto perdavimas privatizuoti per Turto banką labai sudomins privačius nekilnojamojo turto vystytojus, kurie, manoma, įkurs prabangius apartamentus.

Palanga prašo „Pušyną“ perduoti Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios Klaipėdos jūrininkų ligoninės žinion. Šis prašymas buvo persiųstas Prezidentui, Premjerei, Seimo pirmininkei, vidaus reikalų ministrei ir Seimo nariams.

VRM imasi pokyčių – atsisako penkių pavaldžių įstaigų

Gruodžio pradžioje ministrė A. Bilotaitė paskelbė apie ketinimą atsisakyti 5 viešųjų įstaigų (VŠĮ), kurios atlieka ministerijai nebūdingas funkcijas.

„VšĮ Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmai, VšĮ valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centras „Dainava“ ir VšĮ VRM Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ bus likviduotos, o jų turtas perduotas Turto bankui“, – pranešė vidaus reikalų ministrė. 

Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-01-17 09:39
Neringos savivaldybė pasirašė rangos sutartį su UAB „Žimpra“ dėl naujo gyvenamojo daugiabučio namo Preiloje (Preilos g. 73B, Preila, Neringos sav.) statybos. Gyvenamajame name savivaldybė planuojama įrengti 6 socialinius vieno kambario būstus, kurie bus išnuomoti mažiausiai 6 asmenims (šeimoms). Num...
nuotrauka
2022-01-17 07:33
Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl kyšininkavimo, papirkimo ir piktnaudžiavimo tarnyba. Kaltinimai dėl galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų pareikšti 5 asmenims: Biržų rajono savivaldybės merui, buvusiems minė...
nuotrauka
2022-01-14 10:01
Vilniaus m. savivaldybė ir Vilniaus vystymo kompanija pasirašė sutartį dėl Žirmūnų lengvosios atletikos maniežo projektavimo. Maniežą projektuos MB „Syrusas“, veikianti pavadinimu „IMPLMNT architects“ (architektai Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė, Eglė Gečaitė, Aurelija Kniukštaitė, Kotryna Bajor...
nuotrauka
2022-01-13 09:12
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė AB Vilniaus šilumos tinklams (VŠT) suteikti 15 mln. eurų paskolos garantiją. Esant būtinybei, bendrovė su šia garantija galės kreiptis į banką dėl paskolos šilumos ir karšto vandens gamybai reikalingo kuro įsigijimui, o savivaldybė taps bendrovės laiduot...
nuotrauka
2022-01-11 09:34
Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos moksleiviai po žiemos atostogų grįžta į naujai suremontuotą ir modernizuotą mokyklą.
nuotrauka
2022-01-10 12:04
Renovacijos tempai sostinėje įgavo rekordinį pagreitį: per 2021 m. Vilniaus mieste paraiškas dėl renovacijos pateikė 139 daugiabučiai. Iš jų – 104 paraiškas parengė ir pateikė Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga „Atnaujinkime miestą".
nuotrauka
2022-01-10 08:52
Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje dėl galimos korupcijos Raseinių rajono savivaldybėje organizuojant ir vykdant kai kuriuos viešuosius pirkimus, paskutinį žodį tarė kaltinamieji. Kiek anksčiau išklausyta šioje byloje valstybinio kaltintojo baigiamoji kalba, kurioje jis teismo prašė visu...
nuotrauka
2022-01-10 08:13
Kauno Žaliakalnyje atgimstančiame sporto ir laisvalaikio komplekse darbai vyksta ir šaltuoju metų laiku. Kauno sporto halėje liko paskutiniai rekonstrukcijos štrichai, o nuo pamatų statomame Dariaus ir Girėno stadione jau montuojamos žiūrovams skirtos kėdės.
nuotrauka
2022-01-05 16:15
Po intensyvaus pareigūnų darbo, tarša Danės upėje lokalizuota, tačiau situacija atidžiai stebima toliau. Naujausia informacija pasidalinta bei tolimesni veiksmai aptarti šiandien vykusiame darbiniame aplinkosaugininkų, ugniagesių gelbėtojų, uosto direkcijos, savivaldybės specialistų susitikime.
nuotrauka
2022-01-03 10:17
Švenčių išvakarėse bendrovė „Kauno vandenys“ paskelbė apie Kauno senamiesčio, Vilniaus gatvės, požeminių tinklų rekonstrukcija pabaigą. Per 5 mėnesius rekonstruota 800 metrų vandentiekio tinklų, 600 m – buitinių nuotekų ir paklota 1,7 km naujų paviršinių lietaus nuotekų surinkimo tinklų. Seniausioje...
nuotrauka
2022-01-03 10:02
Ruošiantis sostinės Vokiečių gatvės rekonstrukcijai 2021 m. buvo atlikti archeologiniai, dendrologiniai ir gamtiniai ekologiniai jos tyrimai. Pagal visų atliktų tyrimų rezultatus architektai renkasi gatvės pertvarkymo sprendinius.
nuotrauka
2021-12-31 13:45
Gruodžio 31 d. nuotoliniu būdu vykusiame pasitarime, skirtame aptarti situaciją dėl naktį Danės žiotyse fiksuotos taršos, kaip spėjama, naftos produktais, konstatuota, kad prielaidų skelbti ekstremalų įvykį šiuo metu nėra. Vis dėlto kol kas niekas negali pasakyti, ar situacija nepasikeis, nes neaišk...
nuotrauka
2021-12-30 10:07
Vilniaus savivaldybė kartu su Vilniaus pataisos namais sutvarkė ir išvalė teritoriją (apie 2365 kv. m) šalia Vizitiečių vienuolyno, Drujos g. 11. Anksčiau čia buvo griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos gamybinė teritorija, užteršta sunkiaisiais metalais ir naftos produktais.
nuotrauka
2021-12-29 06:23
„Dvaro rekonstrukcija truko tikrai ilgai. Bet šiandien Druskininkai pagaliau turi dvarą. Šis objektas skiriamas bendruomenei ir kurorto svečiams. Kviečiu vertinti dvarą, saugoti jį ir naudotis čia sukurtomis jums skirtomis erdvėmis“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.
nuotrauka
2021-12-28 09:20
Kitų metų pradžioje maisto atliekų rūšiavimo konteineriais planuojama aprūpinti 200 tūkst. namų ūkių – šiam tikslui iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos skirta daugiau kaip 6 mln. eurų. Savivaldybes paskatinus įdiegti maisto atliekų rūšiavimo sistemą, gyventojams bus sudarytos sąlygos patogi...
nuotrauka
2021-12-27 11:18
Kaunas tampa vis didesniu traukos centru tiek investuotojams, tiek ir gyventojams. 2021-ieji metai tapo rekordiniai – Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) investicijos peržengė milijardą eurų, o sukurtos naujos darbo vietos viliojo įsikurti ne tik kitų savivaldybių gyventojus, bet ir svetur laimės iešk...
nuotrauka
2021-12-25 07:26
Iš 40 konkurso „Kuriu Kalėdų nuotaiką Vilniuje 2021" dalyvių sostinė išsirinko 4 laimėtojus, kurių kūrybiškumas dovanoja šventinę nuotaiką ir puošia ne tik savas erdves, bet ir miestą.
nuotrauka
2021-12-21 14:53
Siekiant išsaugoti Kauno medinę architektūrą ateitiems kartoms, savivaldybė inicijuoja Paveldotvarkos programos patobulinimus. Nuo kitų metų sezono medinės architektūros tvarkybos darbams miestas galės skirti dalinį finansavimą iki 75 proc. Tokiam sprendimui antradienį vienbalsiai pritarė Kauno mies...
nuotrauka
2021-12-21 14:51
Per penkerius metus Kaune modernizuota pusė miesto darželių, greitai duris atvers dar 3 ikimokyklinio ugdymo įstaigos – pastatas Jūratės g., vadinamasis Kuršių darželis Šilainiuose bei naujai suprojektuota įstaiga Vijūkų g. Iš viso bus sukurta per 600 naujų vietų mažiesiems kauniečiams ir apie 150 e...
nuotrauka
2021-12-20 18:22
Neturintiems kur gyventi ir socialinę riziką patiriantiems asmenims uostamiestyje atnaujintas Klaipėdos nakvynės namų padalinys Šilutės plente.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse