2021 spalio 19 d. antradienis, 12:05
Reklama  |  facebook

Panemunės tiltas. Teko atsisakyti pirminio projekto ir imtis nestandartinių sprendimų

2017-01-05 08:00
Po kelerius metus trukusios rekonstrukcijos Panemunės tiltas tapo šiuolaikišku 273,23 m ilgio ir 20,8 m pločio statiniu su keturiomis eismo juostomis. Atstumai tarp atramų – nuo 36,97 m iki 74,44 metro. Atnaujintas tiltas gali atlaikyti 400 tonų važiuojančių ar stovinčių transporto priemonių svorį.
nuotrauka
Panemunės tiltas. „Kauno tiltai“ nuotr.


Minimos įmonės
Kauno tiltai, AB
Kauno Panemunės tilto rekonstrukcija „Lietuvos metų gaminio 2016“ konkurse įvertinta aukso medaliu. Generalinis rangovas – didžiausia transporto infrastruktūros statybos bendrovė Baltijos šalyse – bendrovė „Kauno tiltai“.

Panemunės tiltas yra vienas iš seniausių Kauno tiltų. Jo istorija siekia beveik 100 metų. Tiltas yra svarbi Kauno transporto susisiekimo sistemos dalis, jungianti Žemuosius Šančius su Panemune bei A. Juozapavičiaus prospektą ir Tilto gatvę.

Darbus pakoregavo pasenusi tilto perdanga

Nuotraukoje – Aldas Rusevičius, bendrovės „Kauno tiltai“ generalinis direktorius

Pagal statybos techninį projektą, naujasis tiltas ant rekonstruotų atramų buvo perstatomas senojo ašyje. Demontavus senąją gelžbetoninę perdangą, iš plieno ir betono buvo įrengta naujoji perdanga. Tokia tilto rekonstrukcija specialistų vertinama kaip nauja statyba.

Rekonstruojant tiltą, iš pradžių buvo numatyta išardyti esamą tilto perdangą ir ant rekonstruotų atramų įrengti naują plieno bei betono perdangą, išplatinant tiltą nuo buvusių 2 iki 4 eismo juostų. Tam reikėjo tilto sijas supjaustyti dalimis ir nuo atramų jas nukelti kranais.

„Tačiau sumanymo teko atsisakyti. Atlikus tikslius skaičiavimus, paaiškėjo, kad senoji tilto perdanga nebeišlaikys kranų svorio, todėl teko imtis retai naudojamos technologijos – sprogdinimo“, – pasakojo Aldas Rusevičius, bendrovės „Kauno tiltai“ generalinis direktorius.

Sprogdinti buvo apsispręsta tik virš vandens esančius tilto tarpatramius, o virš sausumos esančią perdangos dalį griauti nuo upės krantinių, panaudojant ekskavatorius su specialiomis hidraulinėmis žnyplėmis. 

Po tilto sprogdinimo buvo iškviesti narai, kurie patikrino Nemuno dugną. Tokių priemonių buvo imtasi siekiant įsitikinti, kad upė nebuvo užteršta.

Galingas konstrukcijas virino dideliame aukštyje, virš upės

Rekonstruojant Panemunės tiltą, vienu iš sudėtingiausių darbų įmonei buvo kelis tūkstančius tonų sveriančių metalinių tilto sijų konstrukcijų virinimas ir jų stūmimas ant tilto atramų, naudojant hidraulinę įrangą. Įmonės vadovo A. Rusevičiaus teigimu, šis darbų etapas buvo sudėtingas tuo, kad virinti galingas konstrukcijas ir jas stumti reikėjo dideliame aukštyje, virš upės.

Ant jau naujai pastatyto tilto buvo įrengtas modernus apšvietimas. LED šviestuvai įrengti su išmanaus valdymo sistema, kuri sudaro galimybes kiekvieną šviestuvą valdyti atskirai. Kiekviename šviestuve sumontuoti siųstuvai siunčia informaciją apie jo darbą į dispečerinę. Šviestuvui sugedus, siųstuvas išsiunčia signalą, kuris leidžia identifikuoti, kuris iš jų sugedo. Esant specifiniams poreikiams, galima nustatyti ir atskirus apšvietimo profilius.

Per kiekvienas šventes tiltas be didelių pastangų pasipuoš šventiniu apšvietimu, nes specialiai tam sumontuoti ir 26 šventiniai LED šviestuvai.

Atskiros Panemunės tilto konstrukcijos nudažytos trimis spalvomis. Viršutinė tilto konstrukcija – turėklai, turėklų blokai ir perdangos plokštės, gembės bei tilto važiuojamosios dalies atitvarai – nudažyti mėlynai. Šviesiai pilka spalva nudažytos tilto sijos ir apšvietimo stulpai, o tilto atramoms parinkta tamsiai pilka spalva.

Įmonės rezultatus lemia du veiksniai

Per daugiau nei šešis veiklos dešimtmečius „Kauno tiltai“ įgyvendino daugybę svarbių transporto infrastruktūros projektų. Bendrovė nutiesė Vilniaus ir Kauno miesto aplinkkelius, dirbo automagistralių Vilnius–Kaunas (100 km) ir Kaunas–Klaipėda (220 km) statybose, nutiesė daugiau kaip 80 km tarptautinės reikšmės kelio „Via Baltica“. 

Atlikus tikslius skaičiavimus, paaiškėjo, kad senoji tilto perdanga nebeišlaikys kranų svorio, todėl teko imtis sprogdinimo

Kaip techniškai sudėtingiausius statybos objektus, kurie taip pat yra pelnę prestižinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimus, įmonė įvardina Kauno miesto geležinkelio tunelio (2009 m.) rekonstrukciją, Vilniaus pietinio aplinkkelio estakados (2008 m.) bei Jakų žiedo estakados Klaipėdoje (2010 m.) statybas, Vilniaus aplinkkelio Kyviškės–Valčiūnai antrojo kelio statybą ir „Rail Baltica“ I etapo: (2015 m.) statybą. Tokie sudėtingi projektai, kaip „Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio II etapas“ ir IXB transporto koridoriaus (Žirnių g.) bei Vilniaus tarptautinio oro uosto jungtis, – kaip ir dauguma kitų, – įgyvendinti per itin trumpą laiką ir atiduoti naudoti gerokai anksčiau nei planuota.

„Tokius rezultatus lemia du veiksniai: darbuotojų profesionalumas ir atsakingumas bei įmonės patirtis“, – teigia A. Rusevičius, bendrovės generalinis direktorius.

Bendrovė „Kauno tiltai“ yra vienos iš didžiausių, esančių TOP 50, Europos statybos bendrovių „Comsa Corporation“ grupės dalis bei Lenkijos geležinkelių ir kelių infrastruktūros statybos įmonių grupės „Trakcja PRKiI S.A.“ narė. Bendrovė „Comsa Corporation“ savo grupės narėms perduoda 125-erius metus kauptą patirtį, dalijasi naujausiomis statybų technologijomis. O penktadalis įmonės AB „Kauno tiltai“ darbuotojų, kurių iš viso yra apie 1000, yra atestuoti, patyrę transporto infrastruktūros statybos inžinieriai. 

Reklama 

„Kauno tiltai“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2021-10-06 07:10
Statybininkų dienos proga dr. Linas Gelažanskas, UAB „IT logika“ direktorius, buvo apdovanotas Lietuvos statybininkų asociacijos padėka už pagarbą savo profesijai, už atsakingai ir profesionaliai atliekamą darbą statybos sektoriuje, įmonei profesionaliai kuriant skaitmeninius statybos projektų model...
nuotrauka
2021-09-27 06:26
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus. Statybininkų dienos šventėje UAB „CSD Inžinieriai“ Belgijos konstrukcijų padalinio vadovas Tomas Strazdauskas buvo pripažintas geriausiu metų projektuotoju.
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-20 07:20
Vilma Vaičekauskienė, UAB „BAU Solutions“ generalinė direktorė, šiemet pripažinta geriausia technine prižiūrėtoja. Tai vienas iš trijų „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ apdovanojimų, kuriuos kasmet organizuoja Lietuvos statybos inžinierių sąjunga.
nuotrauka
2021-09-14 21:33
Statybų sektorius – viena svarbiausių šalies ūkio sričių, kurioje dirba 115 tūkst. žmonių ir veikia 9,3 tūkst. bendrovių. Per praėjusius metus mūsų statybininkai pastatė 7 425 pastatus ir 13 903 butus, išasfaltavo 372,25 km žvyrkelių ir nutiesė bei suremontavo 24 645 km dviračių takų. Užsienyje stat...
nuotrauka
2021-09-14 13:38
Tarptautinis kapitalo ir finansų rinkų leidinys „Euromoney“ tarptautiniuose nekilnojamojo turto (NT) apdovanojimuose įmonę „Eika“ pripažino geriausia 2021 m. nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje ir tai yra devintas kartas iš 17-a metų vykstančio tyrimo, kai įmonė pripažinta geriausia NT plėtotoja...
nuotrauka
2021-06-02 18:07
Birželio 2 d. startavo paraiškų dalyvauti „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ rinkimuose pildymas. Paraiškas galima teikti iki rugpjūčio 20 d.
nuotrauka
2021-05-13 07:41
Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotelių peronai (aikštelės), keleivių paviljonai, nuo kurių didžiąja dalimi priklauso viešojo transporto saugumas i...
nuotrauka
2021-04-30 11:22
Balandžio 22 d. tarptautiniame Europos fasadų konkurse „Baumit Life Challenge“ absoliučiu nugalėtoju išrinktas MO muziejus. Vilniuje įkurtas modernaus meno muziejus nurungė beveik 400 konkurentų iš 26 Europos šalių.
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.
nuotrauka
2021-04-28 08:56
Sostinės Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių gyvenamuosiuose rajonuose lietaus nuotekų tinklai bus rekonstruojami pritaikant tvarios vandentvarkos, procesų skaitmenizavimo ir žaliosios infrastruktūros principus. Šis projektas – Lietuvoje vienas iš pirmųjų vandentvarkos srities projektų, parengtų va...
nuotrauka
2021-04-26 09:15
Vienybės aikštė Kaune pelnė pasaulyje pripažintą, tarptautinį „iF Design“ apdovanojimą architektūros kategorijoje. Tai – istorinis laimėjimas, kadangi tokio įvertinimo užbaigtas architektūros objektas sulaukė pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-04-26 08:14
Didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje virtualioje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2021. Vilnius“ balandžio 23 d., penktadienį, – paskelbti geriausi 2021 m. Lietuvos BIM projektai.
nuotrauka
2021-04-21 07:33,      papildyta 2021-04-23 14:50, Projektas pelnė konkurso „Lietuvos BIM projektai 2021“ apdovanojimą
Metų pradžioje Visagino pramonės parke buvo užbaigta statyti Jungtinės Karalystės medicinos prietaisų kompanijos „Intersurgical“ gamykla. Tai jau antroji Lietuvoje veikianti jos gamykla. Ir pirmoji, kurią generalinis rangovas „Raseinių statyba“ statė BIM aplinkoje.
nuotrauka
2021-02-11 07:31
„Magnum“ verslo centras yra ne tik didžiausias verslo centras Kaune. Šis projektas išsiskiria ir statybų, ir inžinerinių sprendimų prasme – tai didžiulis A+ klasės pastatas su daugybe techninių inovacijų. „Magnum“ įkūnija aukščiausius kokybės reikalavimus, būtent todėl tapo svarbiu pokyčiu formuojan...
nuotrauka
2021-02-09 07:15
Šių dienų statybų sektoriaus profesionalai ne tik statydami naujus statinius ieško inovatyvių sprendimų, siekia aukščiausių kokybės standartų. Tokius aukštus reikalavimus jie kelia ir tada, kai atnaujina bei pritaiko visuomenės poreikiams senus, turinčius neįkainojamą istorinę vertę, pastatus.
nuotrauka
2021-02-08 07:03
Naujasis „Architektūros parko“ Vilniuje namų kvartalas „Svečių namai“ arba P9 įvardintas šiuolaikišku, moderniu ir geros architektūros projektu. Kvartalą, įkurdintą istoriškai ir gamtos požiūriu išskirtinoje vietoje, kaip generalinis rangovas pastatė AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST).
nuotrauka
2021-02-04 07:23
„Sudėtingiausiais šaliai laikais, kokie yra ir šis pandemijos laikotarpis, mūsų įmonė mobilizuojasi ir įveikia iššūkius“, – sako UAB „Elektrifikacijos paslaugos“ direktorius Aivaras Pranauskas, kurio vadovaujama įmonė mažųjų įmonių grupėje pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2020“ vardą.
nuotrauka
2021-01-22 06:58
Daugiau nei 50 metų veikianti AB „Panevėžio butų ūkis“ yra viena iš didžiausių paslaugas teikiančių šalies įmonių. 2020 m. pabaigoje ji pelnė Panevėžio apskrities geriausios paslaugų įmonės vardą.
nuotrauka
2021-01-14 11:01
„Grinduva“, bendra Lietuvos ir Čekijos įmonė, kone kasmet pelno sėkmingai dirbančios įmonės vardą. Jos vadovas Tomas Vailionis sako, kad nėra jokių formulių – yra kasdienis darbas ir aiškus žinojimas, kad geras įmonės vardas yra didžioji vertybė.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos