2021 spalio 20 d. trečiadienis, 7:44
Reklama  |  facebook

Panevėžio kolegijos pirkinys – pirmasis toks Baltijos šalyse

2020-07-09 11:15
Reaguodama į miesto pasirinktą – pramonės – kryptį, sparčiai išaugusį robotikos mokymų šuolį ugdymo įstaigose, STEAM projekto populiarumą ir vis labiau juntamą technologijos specialybių darbuotojų trūkumą Panevėžio regione, Panevėžio kolegija stiprina savo mokymų bazę.
nuotrauka
Panevėžio m. savivaldybės nuotraukoje – dr. Evaldas Sapeliauskas


Minimos įmonės
Panevėžio kolegija,
Techvitas, UAB
Unikali Lietuvoje

Panevėžio kolegija, įgyvendindama „Energetinių procesų studijų ir inovacijų centras“ projektą, kaip rašoma Panevėžio m. savivaldybės pranešime, įsigijo unikalią automatikos, elektros ir elektrotechnikos, inžinerinių sistemų ir atsinaujinančių energijos šaltinių laboratorinę įrangą. Ją kolegija įsigijo iš įmonės UAB „Techvitas“.

„Panevėžio kolegijos įsigytas pramoninių robotų kompleksas kolegijos Energetinių procesų studijų ir inovacijų centro laboratorijose studentams suteiks visas sąlygas išmokti dirbti su unikalia robotizuota, technologinių procesų automatizavimo įranga, perprantant ir įvaldant pramonės 4.0+ veikimo principus“, – cituojamas direktoriaus pavaduotojas mokslui ir plėtrai dr. Donatas Bakšys.

Mokslo metų pabaigoje Panevėžio kolegijos Technologijos mokslų fakultetą pasiekusią automatizavimo laboratorijos įrangos paketą sudaro industriniai KUKA, Universal Robots, AUTONOX prekių ženklų robotai, kurių pramonė 4.0 priemonę atitinkantys valdikliai bei vaizdo atpažinimo sistemos Cognex ir Sick pagamintos dar šių metų balandį.

„KUKA – dažniausiai sutinkami pramonėje, gamyboje vis plačiau naudojami „draugiškieji“ bendradarbiai Universal Robots, o delta tipo AUTONOX 24 manipuliatoriai kol kas yra dar labai reti. AUTONOX robotą Panevėžio kolegiją įsigijo pirmoji Baltijos šalyse“, – pastebi Technologijos mokslų fakulteto dėstytojas dr. Evaldas Sapeliauskas.

Panevėžio kolegijos automatizavimo laboratorijos pagrindą iki šiol sudarė SIEMENS valdikliai. Dabar jų gretas papildė ir BOSCH REXROTH valdikliai bei programuojami dažnio keitikliai, kurie aptarnaus du laboratorijos konvejerius, o dviejų tipų vaizdo atpažinimo sistemos padės išplėsti įrangos taikymo mokymo procese ribas.

Anot dr. E. Sapeliausko, mokymų bazėje įdiegta šiuolaikinių robotų ir automatizavimo įranga yra unikali Lietuvoje jau vien todėl, jog vienoje laboratorijoje mokoma valdyti trijų skirtingų tipų ir gamintojų robotus, sinchronizuojant jų tarpusavio darbą.

Naujos galimybės


Naujoji įranga mokymo procese bus pritaikoma jau nuo pirmojo kurso. Elektros ir automatikos įrenginių, kompiuterių technikos, elektromechanikos studijų programų studentai bus supažindinti praktiškai demonstruojant net ir fundamentaliųjų mokslo dalykų praktinį pritaikymą.

„Aukštesniuose kursuose praktiškai visų Technologijos mokslų studijų krypties studentai laboratorijose praleis nemažai laiko. Todėl tikimės, jog baigę studijas, studentai į darbo rinką įsilies jau mokėdami valdyti naujausią technologinę įrangą“, – pranešime cituojamas dr. E. Sapeliauskas.

Naujoji laboratorijos įranga atvers platesnes galimybes ir dėstytojams – leidžiant tyrinėti bei pasiruošti dirbtinio intelekto (DI) pritaikymą pramonėje.

„Kartu su laboratorine įranga įsigijome ir simuliacinę robotų ir valdiklių programavimo įrangą, tad studentai įgūdžius galės tobulinti ir virtualiai. Elektromechanikos krypties studentai išmoks programuoti CNC staklynus 10 vietų HAAS mokymų stendų klasėje. Labai džiaugiamės ir UAB INRE padovanotu profesionaliu 3D spausdintuvu, kuriuo Technologijos mokslų fakulteto studentai realizuos su SOLIDWORKS paruoštus projektus“, – sako dėstytojas.

Artimiausiu metu Panevėžio kolegija planuoja parengti keletą naujų neformaliojo švietimo programų, o verslo įmones pakviesti bendradarbiauti vykdant bendrą mokslo tiriamąją ir eksperimentinę veiklą (MTEP).
Statybunaujienos.lt
Automatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-03-23 10:09
Elektronikos inžinieriai – žmonės, gebantys kurti, gaminti, diegti, tirti, tobulinti ir aptarnauti modernias elektronines sistemas. Šiandien jie ypač pageidaujami darbo rinkoje, nes prisideda prie spartesnio technologijų vystymosi, naujų produktų kūrimo.
nuotrauka
2021-03-18 12:26
Lietuva pernai pademonstravo antrą geriausią ES ekonomikos rezultatą, o mūsų šalies pramonė ne tik paaugo, bet ir ryškiai pranoko Vokietijos ar Lenkijos rodiklius.
nuotrauka
2021-03-08 09:38
Pasauliui pamažu atsigaunant po šoko, kurį ekonomikos ir sveikatos sektoriams sukėlė pandemija, imama vis aiškiau įžvelgti ir kitus šios neeilinės situacijos aspektus, kurie gali katalizuoti ilgalaikius pokyčius. Vienas tokių – pasaulinės sveikatos krizės išryškintas robotizacijos potencialas. Tyrim...
nuotrauka
2021-02-23 13:43
Pandemija tapo verslo skaitmeninimosi akseleratoriumi, įsitikinę šalies ekspertai. Nors greitai pasikeitęs pasaulis parodė skaitmeninių technologijų svarbą ir naudą, Lietuvos pramonėje vis dar dominuoja žemos pridėtinės vertės gamyba. Siekdami paspartinti pokyčius pramonėje, technologijų kūrėjai ir ...
nuotrauka
2021-02-15 08:21
Skaitmeninių statybos technologijų įmonė UAB „AGA CAD“ prisijungė prie Europos statybos ir gamybos skaitmeninės transformacijos lyderės - Prancūzijos įmonių grupės „GROUPE MONNOYEUR“. 100 proc. „AGA CAD“ akcijų įsigijo antrinė šios grupės įmonė „ARKANCE“. Dėl to Vilniuje įsikūręs „AGA CAD“ specializ...
nuotrauka
2021-01-25 11:41
Mažos gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai vykdyti gamybą, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, testuoti inovatyvias savo idėjas galės Vilniuje kuriamame Gamybos inovacijų slėnyje. Čia bus tinkama patalpų infrastruktūra, veiks gamybai skirta įranga, bus teikiamos apie...
nuotrauka
2020-08-26 11:01
Pasirinkę technologinės pakraipos studijas jaunuoliai yra laukiami įvairiausiose gyvenimo srityse, net ir kosmines technologijas kuriančiose kompanijose arba kosminių tyrimų centruose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
nuotrauka
2020-08-26 07:05
„Caverion Lietuva“ baigė 2019 m. Kaune atidarytos „Hollister Lietuva“ gamyklos įrengimo projektą. „Hollister Incorporated“ priklausančios gamyklos veikla, susijusi su sveikatos priežiūros produktų gamyba, reikšminga visoje Europoje, todėl ir inžineriniai sprendimai, kuriais rūpinosi „Caverion Lietuv...
nuotrauka
2020-07-17 12:02
„Continental Automotive Lithuania“ ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro atstovai pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį ir pradeda pameistrystės modelio mokymo programą mechatronikos srityje. Tai viena pirmųjų tokio tipo mokymo programų Lietuvoje.
nuotrauka
2020-07-15 09:24
Medžiagų inžinerija, fotoninės, lazerinės, lanksčios gamybos technologijos – į ateitį orientuotos sritys, į kurias investuojančios įmonės pasižymi lyderyste. Pagal Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruotas priemones „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ ir „Eksperimentas“ šioms ...
nuotrauka
2020-07-13 10:47
Visuomenėje dažnai diskutuojama apie specialiųjų poreikių turinčius moksleivius ir studentus: apie jų geresnį integravimą, specialiai pritaikytas programas ir sąlygas. Tačiau ar kada susimąstome, kad ypač talentingi jaunuoliai ar tie, kurie vis neatranda savęs – taip pat turi specialiųjų poreikių, k...
nuotrauka
2020-05-18 07:57
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas susitiko su UAB „Metso Lithuania“ gamybos padalinio vadovu Ričardu Šalkausku. Suomijos bendrovė „Metso“ plečia pasaulinę apdirbamosios pramonės veiklą – Lietuvoje steigiama nauja gamykla. UAB „Metso Lithuania“ savo veiklai pasirinko Šiaulius ir čia sėkmingai kur...

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija