2024 liepos 21 d. sekmadienis, 23:40
Reklama  |  facebook

Pasirašyta sutartis dėl naujos švietimo įstaigos Vilniuje projektavimo Fotogalerija

2023-12-20 14:35
Lapkritį Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus vystymo kompanija pasirašė sutartį su architektų studija „Architektūros linija“ dėl gimnazijos Vilniuje projektavimo.
nuotrauka
„Architektūros linijos“ vizualizacija


Minimos įmonės
Vilniaus vystymo kompanija, UAB
2L Architektai, UAB
Architektūros linija, Lietuvos ir Suomijos UAB,
Aketuri architektai, UAB
PST (Panevėžio statybos trestas), AB
Kančo studija, UAB
DO architects, UAB
Konceptas, MB
Aplan, UAB
In Ace, UAB
Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus vystymo kompanija 2023 m. balandžio mėnesį kvietė architektus teikti projektus organizuotame atvirame architektūriniame konkurse naujai švietimo įstaigai – gimnazijai Verkiuose, adresu M. Marcinkevičiaus g. 72. Viso buvo gauta trylika pasiūlymų.

„Pasirašyta Verkių gimnazijos projekto sutartis žymi reikšmingą žingsnį švietimo infrastruktūros plėtros kelyje. Mokyklai keliami aukščiausi reikalavimai, siekiama įgyvendinti šiuolaikiško ir įkvepiančio mokymo centro viziją. Tikimės, kad pastato architektūriniai sprendimai atlieps visų bendruomenių poreikius. Mokiniams ir mokytojams erdvė suteiks galimybę patirti pozityvią mokymosi ir mokymo patirtį, o tėvams – patogų susiekimą ir pasitikėjimą – juk šiai mokyklai tėvai patikės savo vaikų ugdymą“, – teigia pranešime cituojamas Vilniaus miesto vicemeras Arūnas Šileris.

Šių metų spalio mėnesį konkurse dalyvavę tiekėjai buvo informuoti apie galutinę projektų eilę. Vertinimo komisija daugiausiai balų skyrė Lietuvos ir Suomijos UAB „Architektūros linija“ komandos idėjai, pavadintai „GAMTOJE“. 

Projekto autoriai mokyklą projektavo kaip integralią gamtos visumos dalį, esančią išskirtiniame sostinės sklype, apsuptą gyvenamaisiais namais. Būsimos gimnazijos pastato kompozicija formuojama keturiais skirtingų dydžio korpusais, lygiagrečiais gyvenamųjų namų užstatymo kryptims. Tokiu būdu, tartum kaladėlėmis išskaidytas pastatas vizualiai “ištirpsta” unikaliame kraštovaizdyje ir formuoja jaukią vidinę erdvę – aulą.

Pirmuose pastatų aukštuose numatomos didžiosios patalpos (valgykla, aktų ir sporto salės, biblioteka), turinčios tiesioginį susisiekimą su centrine erdve. Antrame ir trečiame aukštuose suprojektuotos klasės bei laboratorijos. Mokyklos erdvės yra kintančios, lanksčiai formuojamos, pavyzdžiui, gali būti sujungiamos valgyklos, bibliotekos, aktų salės ir aulos erdvės siekiant patogumo ir efektyvaus naudojimo.

Laisvai persiliejančios ir skirtingų hierarchijos tipų erdvės sukuria stimuliuojantį ir produktyvų mokymosi ir tyrinėjimo aplinkos poveikį. Taip pat planuojama įrengti sporto aikštyną, lauko klases. Tikimasi, kad naujoji ugdymo įstaiga bus patraukli ir vietos bendruomenės kasdieniam naudojimui.

Architektūros linija
„Architektūros linijos“
vizualizacija

„Mūsų kompanijos prioritetas vystant ugdymo įstaigas yra žmonės. Juk gimnazija – ne tik pastatas, bet ir erdvė, kurioje jaunoji karta praleidžia daug laiko, išgyvena reikšmingą gyvenimo tarpsnį. Taigi mokyklą statome pirmiausia galvodami apie vieningos ir saugios bendruomenės kūrimą bei darome viską, kad užtikrintume aukščiausių kokybės standartų įgyvendinimą. Komandos tikslas yra vienas – ugdanti, suburianti ir motyvuojanti gimnazija, į kurią mokiniai noriai eitų kasdien“, – sakė pranešime pacituota Vilniaus vystymo kompanijos vadovė Laura Joffė.

Planuojama, kad naująją mokyklą galės lankyti apie 500 gimnazistų. Ją sudarys 16 klasių. Numatoma gimnazijos projektavimo kaina siekia 807 tūkst. eurų, tuo tarpu preliminari statybų kaina – 20,26 mln. eurų.

„2L Architects“

Bendrovės „2L Architects“ vizualizacija

II vietos laimėtoju tapo įmonės UAB „2L Architects“ ir jų idėja pavadinimu ,,FOREST NEXUS“, III vietos laimėtoju tapo įmonė UAB „AKETURI ARCHITEKTAI“ pasiūliusi idėją ,,SILVESTRIA“.Visi reikalavimus atitikę pasiūlymai planuojamai gimnazijai, M. Marcinkevičiaus g. 72, Vilniuje, pagal sudarytą galutinę pasiūlymų eilę:

 1. GAMTOJE (Lietuvos ir Suomijos UAB „Architektūros linija“)
 2. FOREST NEXUS (UAB „2L Architects“)
 3. SILVESTRIA (UAB „AKETURI ARCHITEKTAI“)
 4. ALĖJA (UAB „Baltic Engineers“)
 5. MIŠKO GIMNAZIJA (UAB „Statybų inžinerinės paslaugos“)
 6. MIŠKO MOKYKLA (AB „Panevėžio statybos trestas“)
 7. MELANŽAS (UAB „Kančo studija“)
 8. MOKSLO TAKAS (UAB „DO architects“)
 9. ŠLAITE (JVS MB Studija „Konceptas“, MB „Squares“, UAB „Parazitas“)
 10. AUGU (UAB „IN ace“)
 11. C6H6 (UAB „Aplan“). 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Savivaldybėse

nuotrauka
2024-07-19 09:43
Pėsčiųjų susisiekimas tarp Vitės kvartalo ir Poilsio parko bus saugesnis – Klaipėdos savivaldybė ir AB „LTG Infra“ rengiasi pasirašyti bendradarbiavimo sutartį dėl dviejų lygių pėsčiųjų perėjos per geležinkelį įrengimo ties Pušyno gatve.
nuotrauka
2024-07-17 13:56
Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui Utenoje steigti pramonės parką ir, atsižvelgiant į jo reikšmę regionui, projektui suteikti valstybei svarbaus projekto statusą.
nuotrauka
2024-07-17 09:38
Seimas priėmė Aplinkos ministerijos parengtas Želdynų įstatymo pataisas, kurios leis optimizuoti ir efektyvinti savivaldybių vykdomą želdynų ir želdinių inventorizaciją bei stebėseną, sumažins administracinę naštą savivaldybių administracijoms ir užtikrins kokybišką, centralizuotą duomenų apie želdi...
nuotrauka
2024-07-17 09:33
Panevėžio miesto savivaldybė atnaujina miesto sporto infrastruktūrą. Artimiausiu metu darbai prasidės Smėlynės g. 2B esančiame futbolo stadione.
nuotrauka
2024-07-17 09:27
Vilniaus miesto savivaldybė tęsia senamiesčio gatvių atnaujinimą. Šiais metais tvarkomos Subačiaus, Paupio, V. Šopeno, Vingrių, Žygimantų, T. Kosciuškos, Seinų, M. Daukšos, Aušros Vartų gatvės, dalis Pylimo gatvės šaligatvių. Ateinančiais metais bus pradėtos tvarkyti Trakų, Barboros Radvilaitės ir M...
nuotrauka
2024-07-16 12:05
VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (toliau – ŠRATC) visuomenei pristatė ilgai lauktą naujieną – naują didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (DGASA), adresu S. Dariaus ir S. Girėno g. 1D, Šiauliai. Apie 3,7 tūkst. kvadratinių metrų plote įsikūrusioje atliekų surinkimo aikštelėje gyven...
nuotrauka
2024-07-15 16:01
Panevėžio miesto savivaldybė primena, kad vyksta gražiausios aplinkos konkursas ir kviečia jame dalyvauti Panevėžio miesto daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijas, įstaigas, įmones, privačių valdų savininkus.
nuotrauka
2024-07-15 13:09
Siekiant išsiaiškinti, kaip ateityje būtų galima pagreitinti Utenos rajono savivaldybei priklausančių vietinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo darbus, Utenoje išbandyta nauja technologija – kelio pagrindo stabilizavimas ligninu.
nuotrauka
2024-07-12 16:46
Seimas po pateikimo pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Žemės įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimams, kurie leis valstybinę žemę naudoti efektyviau ir sudarys sąlygas visuomenei gauti maksimalią naudą. Šiuos pakeitimus paskatino Konstitucinio teismo sprendimas ir identifikuotas teisinio r...
nuotrauka
2024-07-12 11:36
Klaipėdoje toliau gerinama infrastruktūra pėstiesiems ir dviratininkams. Darbai neseniai baigti Šilutės plente, ties bendrovės „Klaipėdos energija“ teritorija, taip pat – Dubysos gatvėje. Šilutės plente įrengta daugiau nei pusė kilometro naujų takų, Dubysos gatvėje – daugiau nei 300 metrų. Abiejuose...
nuotrauka
2024-07-11 13:28
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės.
nuotrauka
2024-07-11 09:22
Baigti Panevėžio autobusų stoties statybų rangos darbai. Šiuo metu tvarkoma aplinka, gaminami baldai, pagal sutartį iki spalio mėnesio turi būti baigti sutvarkyti statybos užbaigimo dokumentai. Su kelis dešimtmečius lauktu nauju statiniu panevėžiečiams ir miesto svečiams sudaryta galimybė susipažint...
nuotrauka
2024-07-10 13:50
Skundų iš Klaipėdos regiono gyventojų skundų dėl iš įmonių sklindančių nemalonių kvapų savivaldybė sulaukia kasmet. Šią savaitę aplinkos ministras Simonas Gentvilas su uostamiesčio vadovais, bendruomene, miesto ir rajono savivaldybių Aplinkosaugos komitetų nariais bei įmonių atstovais aptarė kvapų p...
nuotrauka
2024-07-10 11:01
Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo galimybę detaliau susipažinti su būsimąja arena, užduoti rūpimus klausimus, pateikti savo pasiūlymus bei išsakyti pastebėjimus.
nuotrauka
2024-07-09 09:52
Antakalnio seniūnijos teritorijoje pradedami Moliakalnio ir P. Morkūno gatvių dalių atnaujinimo darbai. Šiose Dvarčionių gyvenamajame rajone esančiose gatvėse, užtikrinant saugų tiek pėsčiųjų, tiek automobilių judėjimą, bus paklota nauja asfalto danga, įrengti šaligatviai, pakeistas apšvietimas.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
Birželio 25 - liepos 5 dienomis gyventojai galėjo balsuoti už labiausiai patinkantį naują pavadinimą dviem Fabijoniškių gatvėms – Liudo Giros ir Salomėjos Nėries. Iš viso gyventojai pasiūlė 1 776 pavadinimus. Po tris pavadinimus kiekvienai gatvei balsavimui išrinko Fabijoniškių bendruomenė kartu su ...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 14:07
Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą (AAA) su prašymu naujai peržiūrėti statybų atliekas tvarkančiai įmonei UAB „Atliekų rūšiavimo centras" dar 2016 m. suteiktą leidimą vykdyti veiklą. Gauta informacija, kad AAA nustatė 20 dienų terminą per kurį statybų atliekas tvarkant...
nuotrauka
2024-07-05 15:14
Jau keletą metų Marijampolės savivaldybėje vyksta ypač intensyvūs ugdymo įstaigų stadionų ir sporto aikštynų atnaujinimo darbai. Šią savaitę atnaujintų sporto objektų sąrašas pasipildė dar vienu – Sūduvos gimnazijos stadionu. Su rangovais susitiko bei atliktus darbus įvertino Marijampolės savivaldyb...
nuotrauka
2024-07-05 14:34
Vilniuje po rekonstrukcijos pašventintas ir lankymui atidarytas Liuteronų sodas – Vilniaus evangelikų senosios kapinės ant Tauro kalno. Sovietmečiu likvidavus kapines teritorija buvo žinoma kaip parkas šalia Vilniaus santuokų rūmų. Rekonstruotas ir dabar šios vietos istoriją ir tikrąją paskirtį su d...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse