2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 21:35
Reklama  |  facebook

Patarimai, kaip iš anksto pasirūpinti efektyviu šildymu ir taupyti elektros energiją

2022-01-31 14:58
Sąskaitos už šildymą tapo stipriu galvos skausmu daugeliui gyventojų. Tačiau jeigu senos statybos butų šeimininkams ar nuomininkams telieka ieškoti efektyvesnių šilumos ir elektros energijos naudojimo būdų, naujos statybos šeimininkai gali iš anksto, dar apdailos metu, suplanuoti, kaip per šildymo sezoną sutaupyti.
nuotrauka
„Apdailos formato“ nuotr.


Minimos įmonės
Eika, UAB
Apdailos formatas, UAB
Ekspertai pateikia keletą praktinių patarimų, į ką atsižvelgti būsto apdailos metu ir kaip efektyviai naudotis namuose esančiais įrenginiais, taip taupant elektros energiją ir šilumą.

Pasak Roko Norgilo, „Eika“ BIM specialisto / ŠVOK inžinieriaus, jeigu būsimuose namuose įrengtas radiatorinis šildymas, planuodami interjerą pasistenkite radiatorių neužstatyti baldais ar kitokiais apdailos elementais. „Jeigu palangės visiškai uždengia radiatorių, numatykite groteles, taip užtikrinsite tinkamą konvekciją“, – pataria įmonės pranešime cituojamas R. Norgilas.

Grindiniui šildymui rinkitės šilumai laidžias medžiagas

Inžinierius įvertina ir grindinio šildymo efektyvų naudojimą – jei būsimuose namuose jis įrengtas, grindų dangai siūloma rinktis šilumai laidžias apdailos medžiagas. Verta įsigilinti į šildymo termostatus, kadangi dažnu atveju jie yra automatizuoti ir galima juos susiprogramuoti pagal norimą režimą.

APDAILOS FORMATAS„Grindinio šildymo sistema yra ganėtinai inertiška, todėl norimų komfortinių sąlygų labai greitai nepasieksite. Programuodami įsivertinkite, per kiek laiko patalpa įšils arba atvės, pagal tai ir nustatykite termostatų režimą. Tad, tarkime, jei patinka miegoti vėsiau, nustatykite, kad termostatuose temperatūra pasikeistų 1–2 val. prieš miegą, tuomet nereikės atverti langų ir priverstiniu būdu vėsinti patalpas“, – pataria R. Norgilas.

Maija Nikitina, „Apdailos formato“ Apdailos projektų vadovė, atkreipia dėmesį į naudojamas medžiagas. „Pavyzdžiui, pasirinkus parketlentes, patalpoje visada bus šilumos jausmas – tiek vizualinis, tiek juntamas. Interjere naudojamos šiltos spalvos taip pat psichologiškai sukuria šilumos atmosferą. Jeigu įsirenginėjate didelius plotus naudodami plyteles, patartina integruoti grindinio šildymo kilimėlį. Kai pėdoms bus šilta, bus jaukiau ir šilčiau namuose“, – cituojama apdailos ekspertė.

Ji siūlo atkreipti dėmesį, kad tokie įrenginiai, kaip grindinis kilimėlis ar rankšluosčių džiovintuvas, naudoja daug elektros energijos, tad juos rekomenduojama naudoti reguliariai, o ne įjungti ar išjungti. Įšilti tokiam įrenginiui yra sunaudojama daug daugiau energijos nei jį nuolat laikyti nustačius atitinkamą temperatūrą.

Įsirenkite apšvietimą pagal dienos rutiną

M. Nikitina teigia, kad apdailos metu svarbu įsivertinti patalpų naudojimą. Siekiant taupiai naudoti įrenginius, patartina atsižvelgti į savo dienos rutiną.

APDAILOS FORMATAS„Jeigu dažnai būnate atitinkamose patalpose, projektuokite kelis apšvietimo variantus atsižvelgdami į dienos laiką. Gal kitą kartą nereikia projektuoti dešimt šviestuvų vienoje patalpoje, o pakaks numatyti kelis taškinius apšvietimus, kurie bus naudojami dieną. Šiuo atveju taip pat naudingas dimeriuojamas apšvietimas, kuris gali būti įvairaus intensyvumo. Taip vienu metu galėsite apšviesti patalpas tais pačiais įrenginiais, bet skirtingomis nuotaikomis“, – sako būsto apdailos ekspertė.

Sutaupyti elektros energijos padės ir išmanus apšvietimas, kuris savo šviesos spektre turi įvairių spalvų. Dirbant galima nustatyti akiai malonų apšvietimą, o vakare jis gali tapti intensyvesnis. Išmanus apšvietimas pagelbės, jei naujakurys pamirš išjungti šviesas. Ar visi šviestuvai išjungti, galima patikrinti išvykus į kitą miestą ar net atostogaujant šiltuose kraštuose.

Norint taupyti elektros energiją, naudojamą butui vėsinti vasarą, vertėtų pasidomėti įvairiomis pasyviomis priemonėmis, kaip pavyzdžiui, išoriniais šešėliavimo stogeliais virš langų arba išorinėmis žaliuzėmis. Vidinės žaliuzės taip pat padeda sumažinti išorinius saulės pritekius, tačiau ne taip efektyviai.

Langus atidarinėkite atsakingai

Ekspertų teigimu, šiuolaikiniai pastatai yra labai sandarūs, todėl, norint efektyviai išnaudoti energiją, reikia suprasti, kad vidiniai šilumos pritekiai nuo naudojamų įrenginių turi didelę įtaką namų temperatūrai.

„Jei planuojate kepti pyragą, galite drąsiai virtuvės termostate pamažinti temperatūrą, taip atjungsite šilumnešio cirkuliaciją savo sistemoje, o šilumą patalpoje palaikys orkaitės išskiriama šiluma. Taip pat norėdami taupyti šilumą, atsakingai atidarinėkite langus, ypač jei yra vėdinimo sistema“, – sako R. Norgilas.

Apdailos ekspertė tiems, kurių butuose įmontuoti kondicionieriai ar rekuperatoriai, pataria konsultuotis su specialistais, kurie paaiškintų, kaip turi veikti įrenginiai ir kaip patogiausia juos nustatyti pagal savo poreikius.

„Neturint pakankamai žinių naudotis įrenginiais, neretai varstomi langai, siekiant greičiau išvėdinti patalpas. O iš tiesų būtų efektyviau, jeigu rekuperatorius cirkuliuotų orą ir taip vėdintųsi patalpos, o radiatoriams ar grindiniam šildymui nereikėtų padidinti temperatūros“, – sako „Apdailos formato“ specialistė.

„Apdailos formato“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2023-09-26 12:09
Šildymo sezono metu kiekvienais metais padaugėja patalpose kylančių gaisrų, kurie pridaro didelių nuostolių. Kaip pažymi pranešime cituojamas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas, dažniausia gais...
nuotrauka
2023-09-25 07:16
Dviejų Vilniaus mokyklų moksleiviai naujuosius mokslo metus pradeda sportuodami moderniai apšviestose sporto salėse. LEDVANCE apšvietimas įrengtas Taikos progimnazijos ir Fabijoniškių gimnazijos sporto salėse.
nuotrauka
2023-09-20 14:03
AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo pro...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-09-07 07:38
Turto bankas pasirašė sutartį dėl 41 valstybės biurų pastato inžinerinių sistemų automatizavimo. Skaičiuojama, kad ši priemonė kasmet leis sutaupyti ne mažiau nei 10–13 proc. elektros ir šilumos energijos, o investicijos atsipirks vos per trejus metus.
nuotrauka
2023-08-22 15:21
Tikriausiai net nereikia pasakoti, kaip svarbu namuose užtikrinti malonią šilumą – šiam tikslui dažniausiai pasitelkiami šildymo katilai. Nusprendus tokią įrangą naudoti savo namuose, reikės susipažinti su skirtingais katilų tipais. Kaip ir galima tikėtis, kiekvienas iš jų turi tiek trūkumų, tiek ir...
nuotrauka
2023-06-29 07:26
Išmaniųjų statybų ir tvarumo idėjos jau neatsiejamos nuo reikalavimų šiuolaikiniams ir ateities pastatams, todėl jos tvirtai įkėlė koją ir į vonios kambarį. Santechninės įrangos kompanija „LAUFEN“ šiemet pristatė naujas vonios kambario kolekcijas, kurios atspindi ne tik 130 veiklos metų patirtį, nep...
nuotrauka
2023-06-16 07:15
Belgijos kompanija „Ideal Standard“ rinkai pasiūlė dušo sistemų kolekciją ALU+, kuri atliepia karščiausias rinkos tendencijas – yra estetiška, taupi ir tvari. ALU+ kolekcija skirta šiuolaikiniam vonios kambariui: turi integruotą daiktų laikymo sistemą, modelius galima rinktis iš kelių modernių spalv...
nuotrauka
2023-06-06 07:17
Vienas iš esminių efektyvaus nuotekų tvarkymo dalykų – siurblinės. Jos turi būti parinktos pagal konkrečius poreikius ir atitikti aplinkosaugos standartus. Naujos kartos „Innovative Water Systems“ (IWS) siurblinės yra sandarios, atsparios smūgiams, todėl patikimos ir patogios montuoti.
nuotrauka
2023-05-24 08:00
Perjungimo vožtuvai gali būti naudojami šildymo terpės srautui perjungti tarp dviejų šilumos šaltinių arba imtuvų. Jie gerai veikia, pavyzdžiui, sistemose su šilumos siurbliais.
nuotrauka
2023-05-05 07:00
„Geberit FlowFit“ – tai inovatyvi vamzdynų sistema, skirta tiekti geriamąjį vandenį, tačiau ji gali būti naudojama ne tik atliekant įprastą funkciją – šildant vandenį, bet šaldyti, ar suspausti orą. Sistema sukurta siekiant išvengti montavimo klaidų, kasdien pasitaikančių statybvietėse, ir iš esmės ...
nuotrauka
2023-04-20 07:41
Tarptautinė kompanija „Omnis Power“ įkūrė būstinę Kaune ir į Baltijos šalių rinką ateina su naujos kartos dvipusiais saulės moduliais – „N-Type“.
nuotrauka
2023-04-18 07:45
Neseniai užbaigti apšvietimo sistemų įrengimo darbai dviejuose sporto paskirties objektuose – Kauno lengvosios atletikos manieže ir Vilniaus padelio teniso kortuose. Apšvietimo sprendinius jiems tiekė LEDVANCE, vienas iš didžiausių apšvietimo rinkos žaidėjų pasaulyje.
nuotrauka
2023-04-13 08:28
Energetikos ministerija primena, kad verslo įmonės dar gali kreiptis paramos diegiant aplinkai draugiškas, naujesnes ir mažiau energijos vartojančias technologijas.
nuotrauka
2023-04-12 07:33
Šildymas, vėdinimas, oro kondicionavimas (ŠVOK) lemia patalpų mikroklimatą, nuo kurio priklauso komfortas, darbingumas ir sveikata. Tai yra aksioma, dėl kurios niekas nesiginčija. Tačiau sprendinių, kaip sukurti komfortišką patalpų mikroklimatą, ieškoma nuolat.
nuotrauka
2023-04-07 07:50
Pagrindinis uždavinys, rekonstruojant buvusio centrinio Vilniaus pašto pastatą, buvo pritaikyti jį šių dienų žmogaus poreikiams ir išsaugoti istorijos dvasią. Inžinerinių sistemų montavimo įmonei „Vartolita“ tai buvo pats didžiausias iššūkis, su kokiu teko susidurti per visą įmonės veiklos istoriją.
nuotrauka
2023-03-28 16:59
Energetikos ministerija kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra baigė įgyvendinti projektą „Neefektyviai biomasę naudojančių katilų keitimas namų ūkiuose“, finansuojamą 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų lėšomis.
nuotrauka
2023-03-13 07:46
Augant įrenginių, naudojančių, pvz., šilumos siurblius, paklausai, didėja susidomėjimas perjungimo vožtuvais. Jie dažniausiai naudojami šildymo sistemose, kai reikia perjungti du skirtingus šilumos šaltinius arba du skirtingus imtuvus.
nuotrauka
2023-02-27 11:43
Ar gali universitete pradėtos veiklos, gimusios idėjos ir projektai tapti pelną nešančiu verslu? Taip. Pasak Virgilijaus Pamakščio, „Axioma Metering“ Inovacijų ir technikos departamento direktoriaus, bendras skaitiklių projektas su KTU prasidėjo dar 1991 m., o dabar įmonė yra vienintelis ultragarsin...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos