2024 birželio 17 d. pirmadienis, 22:28
Reklama  |  facebook

Patarimai, kaip iš anksto pasirūpinti efektyviu šildymu ir taupyti elektros energiją

2022-01-31 14:58
Sąskaitos už šildymą tapo stipriu galvos skausmu daugeliui gyventojų. Tačiau jeigu senos statybos butų šeimininkams ar nuomininkams telieka ieškoti efektyvesnių šilumos ir elektros energijos naudojimo būdų, naujos statybos šeimininkai gali iš anksto, dar apdailos metu, suplanuoti, kaip per šildymo sezoną sutaupyti.
nuotrauka
„Apdailos formato“ nuotr.


Minimos įmonės
Eika, UAB
Apdailos formatas, UAB
Ekspertai pateikia keletą praktinių patarimų, į ką atsižvelgti būsto apdailos metu ir kaip efektyviai naudotis namuose esančiais įrenginiais, taip taupant elektros energiją ir šilumą.

Pasak Roko Norgilo, „Eika“ BIM specialisto / ŠVOK inžinieriaus, jeigu būsimuose namuose įrengtas radiatorinis šildymas, planuodami interjerą pasistenkite radiatorių neužstatyti baldais ar kitokiais apdailos elementais. „Jeigu palangės visiškai uždengia radiatorių, numatykite groteles, taip užtikrinsite tinkamą konvekciją“, – pataria įmonės pranešime cituojamas R. Norgilas.

Grindiniui šildymui rinkitės šilumai laidžias medžiagas

Inžinierius įvertina ir grindinio šildymo efektyvų naudojimą – jei būsimuose namuose jis įrengtas, grindų dangai siūloma rinktis šilumai laidžias apdailos medžiagas. Verta įsigilinti į šildymo termostatus, kadangi dažnu atveju jie yra automatizuoti ir galima juos susiprogramuoti pagal norimą režimą.

APDAILOS FORMATAS„Grindinio šildymo sistema yra ganėtinai inertiška, todėl norimų komfortinių sąlygų labai greitai nepasieksite. Programuodami įsivertinkite, per kiek laiko patalpa įšils arba atvės, pagal tai ir nustatykite termostatų režimą. Tad, tarkime, jei patinka miegoti vėsiau, nustatykite, kad termostatuose temperatūra pasikeistų 1–2 val. prieš miegą, tuomet nereikės atverti langų ir priverstiniu būdu vėsinti patalpas“, – pataria R. Norgilas.

Maija Nikitina, „Apdailos formato“ Apdailos projektų vadovė, atkreipia dėmesį į naudojamas medžiagas. „Pavyzdžiui, pasirinkus parketlentes, patalpoje visada bus šilumos jausmas – tiek vizualinis, tiek juntamas. Interjere naudojamos šiltos spalvos taip pat psichologiškai sukuria šilumos atmosferą. Jeigu įsirenginėjate didelius plotus naudodami plyteles, patartina integruoti grindinio šildymo kilimėlį. Kai pėdoms bus šilta, bus jaukiau ir šilčiau namuose“, – cituojama apdailos ekspertė.

Ji siūlo atkreipti dėmesį, kad tokie įrenginiai, kaip grindinis kilimėlis ar rankšluosčių džiovintuvas, naudoja daug elektros energijos, tad juos rekomenduojama naudoti reguliariai, o ne įjungti ar išjungti. Įšilti tokiam įrenginiui yra sunaudojama daug daugiau energijos nei jį nuolat laikyti nustačius atitinkamą temperatūrą.

Įsirenkite apšvietimą pagal dienos rutiną

M. Nikitina teigia, kad apdailos metu svarbu įsivertinti patalpų naudojimą. Siekiant taupiai naudoti įrenginius, patartina atsižvelgti į savo dienos rutiną.

APDAILOS FORMATAS„Jeigu dažnai būnate atitinkamose patalpose, projektuokite kelis apšvietimo variantus atsižvelgdami į dienos laiką. Gal kitą kartą nereikia projektuoti dešimt šviestuvų vienoje patalpoje, o pakaks numatyti kelis taškinius apšvietimus, kurie bus naudojami dieną. Šiuo atveju taip pat naudingas dimeriuojamas apšvietimas, kuris gali būti įvairaus intensyvumo. Taip vienu metu galėsite apšviesti patalpas tais pačiais įrenginiais, bet skirtingomis nuotaikomis“, – sako būsto apdailos ekspertė.

Sutaupyti elektros energijos padės ir išmanus apšvietimas, kuris savo šviesos spektre turi įvairių spalvų. Dirbant galima nustatyti akiai malonų apšvietimą, o vakare jis gali tapti intensyvesnis. Išmanus apšvietimas pagelbės, jei naujakurys pamirš išjungti šviesas. Ar visi šviestuvai išjungti, galima patikrinti išvykus į kitą miestą ar net atostogaujant šiltuose kraštuose.

Norint taupyti elektros energiją, naudojamą butui vėsinti vasarą, vertėtų pasidomėti įvairiomis pasyviomis priemonėmis, kaip pavyzdžiui, išoriniais šešėliavimo stogeliais virš langų arba išorinėmis žaliuzėmis. Vidinės žaliuzės taip pat padeda sumažinti išorinius saulės pritekius, tačiau ne taip efektyviai.

Langus atidarinėkite atsakingai

Ekspertų teigimu, šiuolaikiniai pastatai yra labai sandarūs, todėl, norint efektyviai išnaudoti energiją, reikia suprasti, kad vidiniai šilumos pritekiai nuo naudojamų įrenginių turi didelę įtaką namų temperatūrai.

„Jei planuojate kepti pyragą, galite drąsiai virtuvės termostate pamažinti temperatūrą, taip atjungsite šilumnešio cirkuliaciją savo sistemoje, o šilumą patalpoje palaikys orkaitės išskiriama šiluma. Taip pat norėdami taupyti šilumą, atsakingai atidarinėkite langus, ypač jei yra vėdinimo sistema“, – sako R. Norgilas.

Apdailos ekspertė tiems, kurių butuose įmontuoti kondicionieriai ar rekuperatoriai, pataria konsultuotis su specialistais, kurie paaiškintų, kaip turi veikti įrenginiai ir kaip patogiausia juos nustatyti pagal savo poreikius.

„Neturint pakankamai žinių naudotis įrenginiais, neretai varstomi langai, siekiant greičiau išvėdinti patalpas. O iš tiesų būtų efektyviau, jeigu rekuperatorius cirkuliuotų orą ir taip vėdintųsi patalpos, o radiatoriams ar grindiniam šildymui nereikėtų padidinti temperatūros“, – sako „Apdailos formato“ specialistė.

„Apdailos formato“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...
nuotrauka
2024-05-24 13:37
Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu ...
nuotrauka
2024-05-23 10:39
Nuo 2025 m. daugiau nei du aukštus turinčiuose daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena apie galimybę pasinaudoti valstybės parama ir daugiabučiuose namuose atsisakyti suskystintų naftos dujų (SND) balionų, juos pakeičiant kitais e...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-20 10:26
Ministrai iš Lietuvos, Latvijos, Austrijos, Kipro, Danijos, Estijos, Prancūzijos, Airijos, Graikijos, Liuksemburgo, Maltos, Portugalijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ispanijos kartu kreipėsi į Europos Komisiją raginant parengti Europos Sąjungos strategiją dėl šilumos ir vėsumos ūkio dekarbonizacijos i...
nuotrauka
2024-05-14 09:40
Gegužės 15–17 d. Vilniaus LITEXPO parodų centras taps vieta, kur bus galima susipažinti su pažangiausiomis technologijomis ir inovacijomis, skirtomis pramonei, verslui bei vartotojams. Čia vyks ir nemažai specializuotų renginių. Viename jų – konferencijoje „Ateities energetika Baltijos šalyse 2024“...
nuotrauka
2024-04-16 07:24
KOMFOVENT jau daug metų realizuoja vėdinimo ir šildymo technologijas, o šiandien daromas naujas žingsnis valdant namų mikroklimatą – pristatomas visas šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo funkcijas atliekantis KOMBI.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-29 10:05
„Ignitis", valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą Lietuvoje „Ignitis ON", neapleidžia lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros srityje – sudarė sutartį su „Baltic Shopping Centers", valdančia Kaune įsikūrusį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega", dėl iš viso 20 ele...
nuotrauka
2024-03-25 15:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-02-13 07:46
Šilumos siurbliai jau tapo įprasta Lietuvos gyventojų namų dalimi. Įmonės INDUSTEK ekspertai pastebi, kad vartotojai vis sparčiau atsisako šildymo kietu kuru ir noriau renkasi šilumos siurblius. Bene populiariausi Lietuvoje yra universalieji „Daikin Altherma“ oras-vanduo šilumos siurbliai. Šis šildy...
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2024-01-26 06:34
Prie nuosavų namų įprastai yra pristatomos ir lauko terasos, nes sėdėti namie užsidarius tarp keturių sienų nusibosta, todėl norisi ištrūkti ir į gryną orą. Vasarą tai nesukelia jokių nepatogumų, tačiau ankstyvą pavasarį ir vėlų rudenį, kai lauke vėsoka, nelabai jauku sėdėti terasoje. Bet vien dėl t...
nuotrauka
2024-01-24 13:40
Prognozuojama, kad iki 2035 m. elektromobilių skaičius pasaulyje išaugs septynis kartus nuo 10,5 mln. (2022 m.) iki 74,5 mln. (2035 m.). Ekspertų skaičiavimu, vien tik elektromobilių įkrovimui elektros poreikis 2030 m. pasaulyje sieks 655 TWh. Apie 45 proc. elektros pastatuose sunaudos elektromobili...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos