2022 liepos 1 d. penktadienis, 1:02
Reklama  |  facebook

Patarimai, kaip iš anksto pasirūpinti efektyviu šildymu ir taupyti elektros energiją

2022-01-31 14:58
Sąskaitos už šildymą tapo stipriu galvos skausmu daugeliui gyventojų. Tačiau jeigu senos statybos butų šeimininkams ar nuomininkams telieka ieškoti efektyvesnių šilumos ir elektros energijos naudojimo būdų, naujos statybos šeimininkai gali iš anksto, dar apdailos metu, suplanuoti, kaip per šildymo sezoną sutaupyti.
nuotrauka
„Apdailos formato“ nuotr.


Minimos įmonės
Eika, UAB
Apdailos formatas, UAB
Ekspertai pateikia keletą praktinių patarimų, į ką atsižvelgti būsto apdailos metu ir kaip efektyviai naudotis namuose esančiais įrenginiais, taip taupant elektros energiją ir šilumą.

Pasak Roko Norgilo, „Eika“ BIM specialisto / ŠVOK inžinieriaus, jeigu būsimuose namuose įrengtas radiatorinis šildymas, planuodami interjerą pasistenkite radiatorių neužstatyti baldais ar kitokiais apdailos elementais. „Jeigu palangės visiškai uždengia radiatorių, numatykite groteles, taip užtikrinsite tinkamą konvekciją“, – pataria įmonės pranešime cituojamas R. Norgilas.

Grindiniui šildymui rinkitės šilumai laidžias medžiagas

Inžinierius įvertina ir grindinio šildymo efektyvų naudojimą – jei būsimuose namuose jis įrengtas, grindų dangai siūloma rinktis šilumai laidžias apdailos medžiagas. Verta įsigilinti į šildymo termostatus, kadangi dažnu atveju jie yra automatizuoti ir galima juos susiprogramuoti pagal norimą režimą.

APDAILOS FORMATAS„Grindinio šildymo sistema yra ganėtinai inertiška, todėl norimų komfortinių sąlygų labai greitai nepasieksite. Programuodami įsivertinkite, per kiek laiko patalpa įšils arba atvės, pagal tai ir nustatykite termostatų režimą. Tad, tarkime, jei patinka miegoti vėsiau, nustatykite, kad termostatuose temperatūra pasikeistų 1–2 val. prieš miegą, tuomet nereikės atverti langų ir priverstiniu būdu vėsinti patalpas“, – pataria R. Norgilas.

Maija Nikitina, „Apdailos formato“ Apdailos projektų vadovė, atkreipia dėmesį į naudojamas medžiagas. „Pavyzdžiui, pasirinkus parketlentes, patalpoje visada bus šilumos jausmas – tiek vizualinis, tiek juntamas. Interjere naudojamos šiltos spalvos taip pat psichologiškai sukuria šilumos atmosferą. Jeigu įsirenginėjate didelius plotus naudodami plyteles, patartina integruoti grindinio šildymo kilimėlį. Kai pėdoms bus šilta, bus jaukiau ir šilčiau namuose“, – cituojama apdailos ekspertė.

Ji siūlo atkreipti dėmesį, kad tokie įrenginiai, kaip grindinis kilimėlis ar rankšluosčių džiovintuvas, naudoja daug elektros energijos, tad juos rekomenduojama naudoti reguliariai, o ne įjungti ar išjungti. Įšilti tokiam įrenginiui yra sunaudojama daug daugiau energijos nei jį nuolat laikyti nustačius atitinkamą temperatūrą.

Įsirenkite apšvietimą pagal dienos rutiną

M. Nikitina teigia, kad apdailos metu svarbu įsivertinti patalpų naudojimą. Siekiant taupiai naudoti įrenginius, patartina atsižvelgti į savo dienos rutiną.

APDAILOS FORMATAS„Jeigu dažnai būnate atitinkamose patalpose, projektuokite kelis apšvietimo variantus atsižvelgdami į dienos laiką. Gal kitą kartą nereikia projektuoti dešimt šviestuvų vienoje patalpoje, o pakaks numatyti kelis taškinius apšvietimus, kurie bus naudojami dieną. Šiuo atveju taip pat naudingas dimeriuojamas apšvietimas, kuris gali būti įvairaus intensyvumo. Taip vienu metu galėsite apšviesti patalpas tais pačiais įrenginiais, bet skirtingomis nuotaikomis“, – sako būsto apdailos ekspertė.

Sutaupyti elektros energijos padės ir išmanus apšvietimas, kuris savo šviesos spektre turi įvairių spalvų. Dirbant galima nustatyti akiai malonų apšvietimą, o vakare jis gali tapti intensyvesnis. Išmanus apšvietimas pagelbės, jei naujakurys pamirš išjungti šviesas. Ar visi šviestuvai išjungti, galima patikrinti išvykus į kitą miestą ar net atostogaujant šiltuose kraštuose.

Norint taupyti elektros energiją, naudojamą butui vėsinti vasarą, vertėtų pasidomėti įvairiomis pasyviomis priemonėmis, kaip pavyzdžiui, išoriniais šešėliavimo stogeliais virš langų arba išorinėmis žaliuzėmis. Vidinės žaliuzės taip pat padeda sumažinti išorinius saulės pritekius, tačiau ne taip efektyviai.

Langus atidarinėkite atsakingai

Ekspertų teigimu, šiuolaikiniai pastatai yra labai sandarūs, todėl, norint efektyviai išnaudoti energiją, reikia suprasti, kad vidiniai šilumos pritekiai nuo naudojamų įrenginių turi didelę įtaką namų temperatūrai.

„Jei planuojate kepti pyragą, galite drąsiai virtuvės termostate pamažinti temperatūrą, taip atjungsite šilumnešio cirkuliaciją savo sistemoje, o šilumą patalpoje palaikys orkaitės išskiriama šiluma. Taip pat norėdami taupyti šilumą, atsakingai atidarinėkite langus, ypač jei yra vėdinimo sistema“, – sako R. Norgilas.

Apdailos ekspertė tiems, kurių butuose įmontuoti kondicionieriai ar rekuperatoriai, pataria konsultuotis su specialistais, kurie paaiškintų, kaip turi veikti įrenginiai ir kaip patogiausia juos nustatyti pagal savo poreikius.

„Neturint pakankamai žinių naudotis įrenginiais, neretai varstomi langai, siekiant greičiau išvėdinti patalpas. O iš tiesų būtų efektyviau, jeigu rekuperatorius cirkuliuotų orą ir taip vėdintųsi patalpos, o radiatoriams ar grindiniam šildymui nereikėtų padidinti temperatūros“, – sako „Apdailos formato“ specialistė.

„Apdailos formato“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2022-06-21 11:05
Į Klaipėdą atplukdyti pirmieji 78 energijos kaupimo įrenginiai – baterijos, skirtos momentinio rezervo paslaugą Lietuvai turinčiai užtikrinti energijos kaupimo įrenginių sistemai.
nuotrauka
2022-06-08 16:28
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė vilniečiams pasiūlyti šilumos taupymo sprendimą. Gyventojams, nusprendusiems atnaujinti gyvenamųjų namų šilumos punktus su priklausomąja sistema, savivaldybė teiks finansinę pagalbą. Programos įgyvendinimui savivaldybė planuoja skirti daugiau nei 2,4 mln. e...
nuotrauka
2022-06-02 09:55
Birželio 1 d. įsigaliojo Energetikos ministerijos parengtos Šilumos ūkio įstatymo pataisos, kurios leidžia šilumos tiekėjams prižiūrėti šilumos punktus ir įgyvendinti jų atnaujinimo projektus.
nuotrauka
2022-05-27 10:06
Siekiant efektyvinti daugiabučių namų šilumos sistemų veiklą, Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo atnaujinamos šilumos tiekimo tinklų ir šilumos punktų įrengimo taisyklės. Jas įgyvendinus, gyventojai galės patys reguliuoti namo šildymą ir sumažinti savo išlaidas.
nuotrauka
2022-05-23 20:57
Siekiant realiomis sąlygomis įsitikinti, kad bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) planuojami diegti išmanieji elektros skaitikliai atitinka visus iškeltus aukščiausius reikalavimus, t. y. skaičiuoja energiją tiksliai, veikia saugiai bei tiksliai matuoja tinklo parametrus – atliekama išs...
nuotrauka
2022-05-16 07:14
Kylant kainoms ir didėjant nerimui dėl ekonominės padėties ir infliacijos, kaip niekad aktualu mažinti vartojimo kaštus ir ieškoti tvarių sprendimų. Nemažą dalį išlaidų sudaro šildymo bei vėdinimo kaštai. Norint sutaupyti, specialistai rekomenduoja senus, nebeefektyvius šildymo sistemos siurblius pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-12 07:26
Dušas primena malonų, šiltą vasaros lietų, kai vanduo atgaivina įkaitusį kūną ir susigeria į žemę. Naujieji „hansgrohe RainDrain“ dušo latakai padeda atgaivinti šiuos pojūčius: jie ne tik neleidžia kauptis vandeniui dušo zonoje, bet ir kuria vientisą vonios kambario vaizdą.
nuotrauka
2022-05-05 10:22
Įsibėgėjęs Lietuvos elektros rinkos liberalizavimo procesas kelia gyventojams ne tik papildomų rūpesčių, bet ir klausimų. Ryškėja ir dar viena tendencija – tarp gyventojų ima sklandyti nepagrįsti mitai, kurie ilgainiui gali jiems lemti ir papildomų išlaidų. „Ignitis“ pasiūlymų klientams vadovas Deiv...
nuotrauka
2022-05-03 09:09
Artėjant birželio 18 dienai, kuomet didžioji dalis Lietuvos namų ūkių, turi sudaryti nepriklausomo elektros tiekimo sutartis, „Ignitis“ informuoja, kad to nepadarę vartotojai gali patirti didesnių išlaidų. Remiantis aktualiais duomenimis, tokiu atveju elektros galutinė kaina gali siekti ir 40 ct/kWh...
nuotrauka
2022-04-29 10:33
Elektros tiekėjas „Ignitis“ atkreipia dėmesį, kad prieš porą mėnesių kilusios diskusijos apie galimybę nukelti II elektros rinkos liberalizavimo etapą paskleidė sumaištį. „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrai iš dalies gyventojų girdi apie svarstymus laukti iki paskutinės minutės ir tik tuomet sudar...
nuotrauka
2022-04-08 13:33
Šildymo sezonui artėjant prie pabaigos, AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) paruošė sąskaitas už kovo mėnesio paslaugas. Pastarojo mėnesio šilumos kaina buvo mažesnė negu vasarį ir siekė 10,88 ct/kWh (su 9 proc. PVM). Tačiau Seimui patvirtinus 0 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM) šildymo ir karšto ...
nuotrauka
2022-04-04 13:27
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) bei UAB „Ignitis“ dėl vartotojo prašymo iš vieno objekto perkelti pagamintos elektros energijos kiekį į kitą objektą, VERT nutarė, jog vartotojo prašymas nepagrį...
nuotrauka
2022-03-22 08:48
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ kilusio ginčo aplinkybes, konstatavo, kad bendrovė pagrįstai vartotojui pateikė apmokėti sąskaitą už suvartotą elektros energiją ir suteiktas paslaugas bei atmetė vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę...
nuotrauka
2022-03-22 07:35
Lietuvos įmonė TECHNOGAJA didžiausioje filtravimo technologijų parodoje FILTECH (Vokietija) pristatė analogų neturintį vėdinimo sistemų filtrą. Dėl pandemijos ir karo Ukrainoje kylant energetinių išteklių kainoms, šis filtras („TGfilters Amazing MPL“), energijos sąskaitas mažinantis net iki 30 proc....
nuotrauka
2022-03-21 16:07
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ bei AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl mokesčių už elektros energiją, nutarė, jog vartotojo reikalavimas nepagrįstas, nes elektros skaitiklis nebuvo sugedęs, kaip teigė vartotoja...
nuotrauka
2022-03-17 10:39
„Naujas „Light Conversion“ pastatas – ambicingas statybų projektas. „Caverion Lietuva“ per sutartą terminą įrengė švarias patalpas, įdiegė „Light Conversion“ švarių patalpų (angl. Cleanrooms) techninius sprendimus. Laboratorijos gali būti pritaikomos prie besikeičiančių poreikių – patalpos paruoštos...
nuotrauka
2022-03-01 11:08
Valstybės kontrolė atliko vertinimą, kurio metu analizavo, ar vykdoma centralizuoto šilumos tiekimo plėtra, užtikrina patikimą šilumos tiekimą vartotojams konkurencinga kaina. Vertinimas buvo atliekamas remiantis Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos duo...
nuotrauka
2022-02-21 16:01
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą tarp vartotojo ir UAB „Kaišiadorių šiluma“, nutarė, jog vartotojo reikalavimas atlikti mokesčių už šilumos energiją perskaičiavimą ir anuliuoti priskaičiuotus delspinigius, nepagrįstas.
nuotrauka
2022-02-18 07:14
„KAN-therm“ Lietuvai atvėrė kompanijos sandėlius su didžiausiu Europoje šildymo, vėsinimo ir geriamojo vandens sistemų asortimentu.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos