2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 9:49
Reklama  |  facebook

Pavasaris – geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą: kokių darbų imtis pirmiausia?

2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
„Tegra State“ nuotr.


Minimos įmonės
Tegra State, UAB

Pastato šiltinimas – galimybė sumažinti energijos ir lėšų sąnaudas

Pavasaris – tinkamiausias metas pradėti apšiltinimo darbus lauke: vyrauja optimalios oro sąlygos, maža tikimybė, kad orų permainos sustabdys darbus, ilgėjant dienoms, įmanoma ilgiau dirbti. Būtent pavasarį apšiltinti labiausiai šilumą praleidžiančias pastato vietas (dažniausiai tai yra namo palėpė ir sienos) taip pat patariama ir dėl galimybės sumažinti energijos ir lėšų sąnaudas, kurių gali prisireikti vėsinant namus.

Tegra state

 

Namų apšiltinimui ir izoliavimui rekomenduojama naudoti „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ putų klijus, kurie tinka visoms be išimties šiltinimo medžiagoms, pavyzdžiui, fenolio putų poliuretano ir polistirolo izoliacinėms plokštėms montuoti.

Itin svarbu, kad „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ putų klijai pagreitina darbus – šiltinimui skirtas plokštes pakanka palaikyti vos minutę ir galima klijuoti.

Putų klijai stingsta 15 minučių, o dar už pusvalandžio jau gali atlaikyti iki 18 tonų į kvadratinį metrą apkrovas. „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ leidžia priklijuoti iki 14 kv. metrų dydžio šiltinimo plokštę, o vieno flakono užtenka išpūsti net 95 metrų ilgio siūles.

Visgi svarbiausia, kad šie 60 sekundžių putų klijai suderinami su kitomis šiltinimo medžiagomis pagal ETICS (angl. external thermal insulation composite system, liet. fasadų šiltinimo sistemos) sertifikavimą ir suteikia galimybę išgauti geriausias termoizoliacines savybes.

Kitaip sakant, naudojant produktus, kurie turi ETICS sertifikatus, gaunama geriausia šiluminė varža ir atitiktis europiniams standartams, derinant apšiltinimų sistemas tarpusavyje.

Putų klijų elastingumas ir tvirtas sukibimas mažina klaidų tikimybę

„FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ putų klijai rinkoje taip pat vertinami dėl savo sukibimo ir su kitomis statybinėmis medžiagomis, kaip, pavyzdžiui, betonu, mūro blokeliais, keramikinėmis ir akmens masės plytelėmis, metalu, aliuminiu. Taigi, naudojant šiuos putų klijus, šiltinimo medžiagas galima klijuoti prie mūro sienų ar pamatų, gipso ar OSB plokštės, tinko. Šį produktą taip pat galima naudoti ir su judančiomis statybinėmis medžiagomis, kokia yra, pavyzdžiui, mediena.

Dėl savo universalumo ir savybių šie „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ putų klijai taip pat padeda išvengti kai kurių klaidų. Dažniausiai klaidos, vykdant pastatų apšiltinimą, pasitaiko tuomet, kai sienų apšiltinimui skirtų medžiagų paviršius padengiamas per mažu klijų kiekiu arba netinkamai izoliuojama ventiliacijos sistema, blogai hidroizoliuojami paviršiai. Visais tokiais atvejais gali veistis ir pelėsis. Tačiau naudojant „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ dėl putų klijų elastingumo ir tvirto sukibimo sumažėja tikimybė šiltinimo medžiagoms pasislinkti, atsirasti tarpams ir veistis pelėsiui.

Nors minėtus putų klijus galima naudoti net esant nulinei temperatūrai, o tai leidžia efektyviau planuoti darbus lauke, tačiau reikia atsižvelgti į pasirinktų statybinių medžiagų naudojimo reikalavimus. Apšiltinimo medžiagas priklijavus su jomis suderinamais sertifikuotais produktais, taip pat svarbu nepamiršti užpildyti įtrūkusių paviršių, apšiltinimo medžiagą pritvirtinti smeigėmis ir tinkamai uždėti apdailos detales.

Profilaktinė apžiūra – ką svarbu apžiūrėti ir įvertinti remonto būtinybę

Atėjus pavasariui, statybos profesionalams rekomenduojama profilaktiškai patikrinti konstrukcijų būklę ir stogo dangą, nes per pažeidimus ir įtrūkius į pastatų vidų gali patekti drėgmė. Taip pat reiktų išvalyti ir apžiūrėti namo latakus bei lietvamzdžius, kad juose nesikauptų vanduo ir negadintų apdailos. Pavasarį verta patikrinti ir palanges, ar jos nesusidėvėjo ir neatsilaisvino. Putų klijais palanges galima klijuoti tiesiai ant betono, tačiau, kad jos neprarastų savo savybių, reikėtų uždengti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Pavasaris – geriausias metas įvertinti pastato išorę: mūrą ir plytas, dekoratyvines plyteles, dailylentes. Įvairius įtrūkius dėl itin mažo antrinio plėtimosi gali užsandarinti ir dekoratyvines detales pritvirtinti tas pats „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.

Pavasarį taip pat rekomenduojama atlikti sodo, terasos ir lauko virtuvės atnaujinimo darbus. Kone visuose įvardintuose apdailos ir profilaktinės pastato priežiūros darbuose galima naudoti „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ putų klijus bei gauti geriausią darbų kokybę, o darbus atlikti greitai bei saugiai.

„FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“ putų klijai 

Greičiausio rinkoje pirminio sukibimo ir NULINIO plėtimosi putų klijai skirti klijuoti visas APŠILTINIMO medžiagas bei atlikti daugumą apdailos statybos ir remonto darbų.
 
• Sukimba su paviršiumi jau po 60 sek.
• Flakono išeiga – 14 kv. m šiltinamo paviršiaus
• Pjovimo laikas – 10 min.
• Tempiamasis stipris – 18 kg/kv. m  
Tegra State“ nuotr.
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-26 08:36
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC jau 11 metų dalyvauja Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), kuriai šiemet suėjo 30 metų, veikloje. Įmonės vadovas Viktoras Voroncovas sako, kad tapusi įtakinga, LSA turi žengti dar toliau – jungti kuo daugiau statybininkų: ne tik statybos ir susijusias įmones...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir d...
nuotrauka
2023-09-07 08:08
Siekiant sudaryti tinkamas tarnybos ir gyvenimo sąlygas sąjungininkams ir Lietuvos kariams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla, kurioje įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra. Ši stovykla bus na...
nuotrauka
2023-09-05 12:47
Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalno projekte pradedamas naujas etapas: šią savaitę išduotas leidimas statyti Kultūros ir ugdymo centrą. Dar dviejų, į Ozo g. 27 kompleksą įeinančių objektų – Sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei vaikų darželio – techni...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas