2024 gegužės 31 d. penktadienis, 1:26
Reklama  |  facebook

Polipropileno fibra sėkmingai naudojama, kai įrengiamos didelių apkrovų dangos gamybos ir karinės infrastruktūros objektuose Fotogalerija

2023-10-17 07:30
Polipropileno fibra sėkmingai naudojama įvairios paskirties objektų Lietuvoje statyboje. Ši tradicinio armavimo metaliniu tinklu alternatyva savo pranašumus įrodė ir įrengiant dangas, kurios turi atlaikyti dideles apkrovas.
nuotrauka
PP BALTIC nuotr.


Minimos įmonės
PP Baltic / In Fatis, UAB
Du stambūs pastarojo meto projektai, kuriuose pasirinkta armuoti naudojant polipropileno fibrą, – baigiamas statyti gamybinės paskirties objektas Vilniaus rajone ir startuojantis karinės infrastruktūros projektas Švenčionių rajono Pabradės poligone. Armavimo polipropileno fibrà sprendinius šiems projektams teikė bendrovė „PP Baltic“, kuri yra oficiali Belgijos polipropileno fibros ir plaušo gamintojos ADFIL atstovė Baltijos šalių rinkoms.

Polipropileno fibra armuotos dangos įrenginėjamos gamyklose

„PP Baltic“ tiekiama polipropileno fibra ir dangų su šiuo produktu armavimo sprendiniai sėkmingai naudojami gamybinės paskirties objektuose, įrengiant didelius plotus dangų.

PP BALTIC nuotr. Viename tokių objektų – apie 35 tūkst. kv. m teritorijos dangų – lauko sandėliavimo bei kitos paskirties aikštelėse – įrengta armuojant betoną polipropileno fibra.

„Betoninės dangos armavimo polipropileno fibra sprendinys pateiktas bendradarbiaujant su užsakovu ir projektuotojais, išsiaiškinant poreikius, dangų eksploatavimo sąlygas, – sakė įmonės „PP Baltic“ vadovas Andrius Karpauskas. – Lauko aikštelių dangos turi atlaikyti dideles apkrovas, nes jomis važinės sunkusis transportas. Tad teikiant sprendinį dėl armavimo polipropileno fibra, reikėjo įvertinti apkrovas, – ir tai buvo kompleksinis sprendinys, dėl kurio diskutavo susiję statybos proceso dalyviai. Atsižvelgiant į aikštelių paskirtį, pasirinkta įrengti skirtingo storio dangas, tad skiriasi armavimo intensyvumas – panaudotos fibros kiekis. Tokiu būdu ieškojome pusiausvyros tarp būtinybės atlaikyti numatytas apkrovas ir ekonominio naudingumo.“

Įvertinant gamyklos specifiką, atskirose zonose taip pat buvo parinktas ir papildomas armavimas metalo tinklu, tačiau didžioji dalis dangų armuota vien polipropileno fibra.

Dalyvauja karinės infrastruktūros įrengimo projektuose

Dangas armuoti polipropileno fibra pasirinkta ir įrengiant karinę infrastruktūrą Pabradėje. Tai bus apie 70 tūkst. kv. m įvairių dangų, tarp kurių – keliai ir įvairios paskirties aikštelės. Dangos bus įrengiamos įvertinant galimas karinės technikos apkrovas. Pasak A.Karpausko, tokioms aikštelėms kokių nors išskirtinių reikalavimų nėra – dangų įrengimo sprendiniai turi atitikti projekte numatytus reikalavimus, kaip ir kituose projektuose.

PP BALTIC nuotr. Karinės infrastruktūros objektai, kuriuose dangų armavimui naudota polipropileno fibra, irgi nebėra naujiena. Įmonė „PP Baltic“ teikė sprendinius įvairiems karinės paskirties projektams, tarp kurių – ir Rukloje pastatytos didžiosios specialios technikos remonto ir priežiūros dirbtuvės. Šiame projekte polipropileno fibros sprendiniai naudoti vidaus grindims ir lauko aikštelėms armuoti. Taip pat šiuo metu vykdomas kelių karinei technikai įrengimo projektas, kurį įgyvendinant betonas taip pat armuojamas polipropileno fibra „DURUS EasyFinish“.

Sprendinių skaičiavimai turi draudimą, CO2 poveikis deklaruojamas pagal EPD

Ir gamybos paskirties objektuose, ir karinės infrastruktūros projektuose betonas yra veikiamas aplinkos sąlygų, agresyvių medžiagų, todėl, armuojant dangas tradiciniu būdu, naudojant metalo tinklą, iššūkiu tampa korozija, kuri daro neigiamą poveikį ir dangos naudojimo trukmei. Polipropileno fibra yra neutrali visiems šiems poveikiams. Fibros gamintojai yra atlikę 100 metų ilgaamžiškumo bandymą, kuris pagrindžia produktų ilgaamžiškumą ilguoju laikotarpiu.

„Teikdami pasiūlymus įvairiems projektams, visada turime pagrįsti savo skaičiavimus, įrodyti sprendinius, nes tai yra skirtingi, unikalūs objektai, kuriuose numatomos didelės ir labai didelės dangų apkrovos“,– pasakoja A.Karpauskas.

„PP Baltic“ teikia ne tik skaičiavimus dėl apkrovų, bet gali ir aiškiai deklaruoti numatomą anglies dvideginio pėdsaką: polipropileno fibra turi poveikio aplinkai deklaraciją (EPD). Kadangi armuojami plotai paprastai yra dideli, šie skaičiavimai yra svarbus veiksnys šiuolaikinės rinkos projektuose.

„Svarbu tai, kad, dangas armuojant polipropileno fibra, siūlomus sprendinius pagrindžiame pagal nurodytas sąlygas, betoną, apkrovas, pateikiame anglies dvideginio pėdsako skaičiavimą, o skaičiavimai turi Europos sąjungoje galiojantį draudimą“, – akcentuoja „PP Baltic“ vadovas A.Karpauskas.PP BALTIC

Polipropileno fibros panaudojimo sprendiniai naudingi ir projektuotojams, nes „PP Baltic“ pateikia juos pagal konkretaus objekto reikalavimus, įvertindami betono storį ir markės parametrus, armavimo intensyvumą, anglies dvideginio pėdsaką bei ekonominį naudingumą.

PP BALTIC nuotr.  

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-30 08:03
Čerpės daugeliui asocijuojasi su raudonais senamiesčių stogais ir istoriniais objektais. Privačių namų savininkams čerpės atrodo patraukliai, bet kai kurie vengia jų dėl esą aukštos kainos ir apkrovos stogui. Tačiau čerpės būna ne tik keraminės, bet ir betoninės, kurios vizualiai nesiskiria nuo moli...
nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas